Skocz do zawartości

Przypomnieć się Europie


vesemir

Rekomendowane odpowiedzi

Football Manager 2012

Wersja:12.0.4

Baza danych: duża

Ligi grywalne:Anglia, Hiszpania, Niemcy, Holandia, Włochy, Portugalia, Polska, Rosja, Brazylia,Francja (najwyższe klasy rozgrywkowe)

Klub: Tottenham Hotspur

 

Tottenham to znany prawie wszystkim klub, jednak ostatni jego sukces poza Anglią to zwycięstwo w rozgrywkach, które dziś nazywamy Ligą Europejską. Miało to miejsce w 1984 roku, 27 lat temu. Czas, by ten klub przypomniał sobie co to tryumf na arenie europejskiej.

Odnośnik do komentarza

Kadra zespołu:

 

Bramkarze:

- Haurelio Gomes

- Brad Friedel

- Carlo Cudicini

 

Gomes jest moim faworytem, jeśli chodzi o tę pozycję, jednak gdyby zawodził 40 letni Friedel zastąpi go w naszej bramce. Cudicini to głęboka rezerwa.

 

Środkowi obrońcy:

- William Gallas

- Ledley King

- Sebastian Bassong

- Younes Kaboul

- Michael Dawson

 

Gallas i King są zdecydowanie najlepsi, ale póki co kontuzjowani. Bassong to solidny zawodnik, którego sobie cenie. Los Kaboula nie jest pewny, gdyż jeśli kupię środkowego obrońcę zostanie on sprzedany. Dawson wędruje na listę transferową, gdyż jest według mnie najsłabszy z naszych środkowych obrońców.

 

Boczni obrońcy:

- Benoit Assou-Ekkoto

- Vedran Corluka

- Kyle Walker

 

Prawa strona defensywy jest dobrze obsadzona. Corluka to solidny zawodnik, natomiast Walker ma spory potencjał i już niezłe umiejętności. Na lewej stronie jest solidny Assou-Ekkoto, ale potrzebne jest nam tutaj wzmocnienie.

 

Defensywni pomocnicy:

- Sandro

- Tom Huddlestone

- Scott Parker

 

Najlepszy na tę chwilę jest Huddlestone, razem z nim parę będzie tworzył Sandro, którego nie wiem czemu darzę wielką sympatią. Scott Parker to doświadczony i dobry zmiennik dla pary podstawowej.

 

Ofensywni pomocnicy:

- Luka Modrić

- Rafael van der Vaart

- Gareth Bale

- Steven Pienaar

- Aaron Lennon

- Niko Krajncar

- Giovanni dos Santos

 

Na pozycji ofensywnego środkowego pomocnika będzie grał van der Vaart. Lewe skrzydło to pozycja Bale. Natomiast na prawym będzie grał Chorwat Modrić, który nie ukrywam jest moim ulubieńcem już z poprzednich wersji FM, gdzie grał po prostu niesamowicie. Lennon to uniwersalny i niesamowicie szybki skrzydłowy, z kolei Pienaar może grać na wszystkich pozycjach w pomocy. Krajncar odejdzie z zespołu, a dos Santos powędruje na wypożycznie. Bardzo mocno obsadzona formacja.

 

Napastnicy:

- Emmanuel Adebayor

- Roman Pavluchenko

- Jermain Defoe

 

Podstawowy zawodnik to Adebayor. Anglik i Rosjanin powalczą o miano zmiennika, przy czym Defoe zaliczy też na pewno parę meczy na prawym skrzydle.

Odnośnik do komentarza

Transfery:

 

Z klubu:

- Younes Kaboul - Malaga - 5 mln funtów

- Michael Dawson (wypożyczenie) - Napoli - 1,3 mln funtów, 3,7 mln za transfer definitywny

- Niko Krajncar - Borussia Dortmund - wymiana

 

Do klubu:

- Aly Cissokho - Olimpique Marsylia - 9,5 mln funtów

- Mats Hummels - Borussia Dortmund - 12 mln funtów + Niko Krajncar

 

Kupiliśmy młodych i piekielnie zdolnych zawodników, którzy przez długie lata będę stanowili o naszej sile. Jak na ich potencjał nabyliśmy ich także w przystępnych cenach.

 

 

Sparingi:

- Falkirk - Tottenham 0:2 (Bale, Hummels)

- Crystal Palace - Tottenham 0:0

- Ballymeana Utd - Tottenham 0:4 (Bassong, Corluka, Pavluchenko, Modrić)

- Leyton Orient - Tottenham 0:8 (Lennon x 3, Corluka x 2, Huddlestone, Defoe, Adebayor)

 

Graliśmy całkiem dobrze. W meczu z Crystal Palace zabrakło skuteczności. Na wyróżnienie zasługuje van der Vaart, który zaliczył 5 asyst.

 

 

 

W 4. rundzie eliminacyjnej Ligi Europejskiej zagramy z Crveną Zvezdą Belgrad.

 

Mój debiut to mecz ze Stoke, które pomimo gry w Lidze Europejskiej myśli raczej o miejscu zapewniającym spokojny byt ligowy.

 

15.08.2011 1. kolejka Barclays Premier League

Britannia Stadium

[?]Stoke - Tottenham[?]

Skład: Gomes - Corluka, Hummels (76. Walker), Bassong, Cissokho - Parker, Huddlestone, van der Vaart (76. Lennon), Modrić, Bale - Adebayor

 

Już od początku meczu mieliśmy przewagę. Jednak w 17. min. bramkę zdobył Pennat ładnym strzałem z woleja. Nie daliśmy długo czekać na odpowiedź. Już 2. min. później podanie od Bale dostaje niepilnowany Adebayor i delikatnym strzałem wyrównuje stan meczu. W 41. min. Modrić w dobrej sytuacji trafia bramkarza, ale Adebayor nie miał prawa się pomylić przy dobitce. W 76. min. jest po emocjach. Po pięknym crossie Cissokho trafia nie kto inny jak Adebayor i kompletuje hat-tricka.

 

Stoke - Tottenham 1:3

 

MoM: Emmanuel Adebayor [9.6]

 

Bardzo ładne rozpoczęcie sezonu. Ładna gra, pewny wynik.

 

 

 

Teraz czas na Ligę Europejską.

 

 

18.08.2011 4. runda eliminacyjna Ligi Europejskiej

Zvezda Belgrad - Tottenham

Stadion FK Crvena Zvezda - Marakana

Skład: Gomes - Walker, Corluka, Bassong, Assou-Ekkoto - Parker, Huddlestone, van der Vaart (45. Lennon), Modrić, Bale (66. Defoe) - Adebayor

 

Po wyrównanym początku zaczęliśmy osiągać przewagę.Co potwierdził w 43. min. Adebayor pokonał bramkarza po podaniu Bale. 3. min. potem Parker podwyższył na 2:0 strzałem z 16 m. odbitym od słupka. W 62. min. boisko opuścił Walker po drugiej żółtej kartce. Na pewien czas straciliśmy inicjatywę, co wykorzystał w 78. min. Klaudrejovic strzelając gola głową. Jednak ostatnie słowo należoło do nas, a konkretnie do Luki Modricia, który świetnym technicznym strzałem z 18. m. pokonał bramkarza.

 

Zvezda Belgrad - Tottenham 1:3

 

MoM: Luka Modrić [8.5]

 

Solidna zaliczka przed rewanżem.

 

 

 

Wreszcie inauguracja sezonu na moim stadionie. Gramy z Blackburn.

 

 

21.08.2011 2. kolejka Barclays Premier League

White Hart Lane

[7]Tottenham - Blackburn[13]

Skład: Gomes - Walker, Corluka, Bassong, Cissokho - Parker, Huddlestone (63. Assou-Ekkoto), van der Vaart (45. Lennon), Modrić, Bale - Adebayor

 

Już w 5. min. Modrić podaje w pole karne do van der Vaarta, a ten zostaje sfaulowany i zamienia karengo na bramkę. W 42. min. po podaniu najwyższej klasy, jakie wykonał nasz holenderski rozgrywający bramkę strzela Gareth Bale. W 62. min. mamy drugiego karenego. Faulowany - Walker. Bliżej spojenia się trafić nie dało. 3:0 po strzale Adebayora. Karnych ciąg dalszy. Tym razem faulowano Bale`a. Niestety Adebayor trafia w bramkarza, a jego dobitka ląduje na słupku.

 

Tottenham - Blackburn 3:0

 

MoM: van der Vaart [8.2]

 

Bardzo ładna gra w naszym wykonaniu. Dwie bramki strzeliliśmy co prawda z karnych, ale były one konsekwencją dobrych, ładnie rozegranych akcji.

 

 

Czas na rewanż z klubem z Serbii.

 

 

25.08.2011 4. runda eliminacyjna Ligi Europejskiej, rewanż

Tottenham - Zvezda Belgrad

White Hart Lane

Skład: Gomes - Corluka, Hummels, Bassong, Cissokho - Parker, Huddlestone, van der Vaart (45. Lennon), Modrić, Bale - Adebayor (45. Pavluchenko)

 

W 2. min. Bale wykonał akcje a`la Maradona, ale nie dane mu było jej sfinalizować, gdyż został faulowany w polu karnym. Coś dużo tych karnych. Holender van der Vaart nie zrobił tego co Adebayor przy okazji poprzedniego karnego i trafił na 1:0. W 43. min. po strzle głową Hummelsa piłkę do własnej siatki pakuje Simic. Po ładnym dośrodkowaniu Bale`a w 58. min głową trafia Lennon. Hummels nie ma litości. W 90. min. piłkę po rzucie rożnym głową strąca Bassong, a Niemiec wpycha ją do siatki!

 

Tottenham - Zvezda Belgrad 4:0

 

MoM; Gareth Bale [9.0]

 

Gramy coraz ładniej, a co najważniejsze skuteczniej. To co pokazali w tym meczu skrzydłowi zasługuje na najwyższe uznanie.

Odnośnik do komentarza

Odnośnie Dawsona: Preferuję gdy jeden z obrońców gra piłką, dlatego mam Hummelsa i Gallasa, a drugi to przecinak. Do tej roli przewidziałem Bassonga, Kinga i Dawsona, a jako że Dawson był dla mnie najsłabszy z nich to został wypożyczony, ale to tylko moje zdanie i nie twierdze, że Dawson to zły zawodnik.

 

Będzie mała zmiana w stylu opisywania meczów.

 

 

Rozlosowano grupy Ligi Europejskiej. Gramy w grupie I z Athleticem Bilbao, Macabi Hajfa i Anorthosi. Powinniśmy zająć pierwsze miejsce, chociaż mecze z Baskami nie będą łatwe. Cypryjczycy i Izraelczycy raczej nie mają szans na wyjściue z grupy.

 

Z polskich zespołów w Lidze Europejskiej gra tylko Wisła Kraków. Zmierzy się w grupie K z PSG, Hannoverem, i Rubinem.

 

W 3. rundzie Pucharu Ligi Angielskiej zagramy z Sheffild.

 

 

Teraz jednak czas na mecz ligowy z popularnymi Kanarkami na wyjeździe.

 

28.08.2011, 3. kolejka Barcalys Premier League

Carrow Road

[19]Norwich - Tottenham[3]

Skład: Friedel - Corluka, Hummels (53. Walker), Bassong, Cissokho - Parker, Huddlestone, Lennon, Modric, Bale (25. Defoe) - Adebayor

 

W 10. min na prowadzenie wyprowadza nas Hummels, który strzela w zamieszaniu, które powstało po rzucie rożnym. W 40 min. mamy 2:0. Bramkarz broni strzał Lennona, ale z dobitką Adebayora nie miał szans. W 53. min. Hummels udowadnia świetną dyspozycję w tym meczu i podwyższa na 3:0 strzałem głową po rzucie rożnym wykonywanym przez Modricia. W 60. min. Lennon wrzuca piłkę w pole karne mimo, że nie było tam żadnego naszego zawodnika, ale nie przeszkodziło to de Laetowi w strzeleniu samobója. W 84. min. po błędzie obrony bramkę kontaktową strzela Morison. W 92. min. Modrić dośrodkowuje z wolnego w pole karne, gdzie zostaje sfaulowany Corluka, a Adebayor bez problemu umieszcza piłkę w siatce.

 

Norwich - Tottenham 1:5

 

MoM: Mats Hummels [9.2]

 

Podsumowanie:

Najlepsze: świetna skuteczność

Najgorsze: kontuzja Garetha Bale`a, który będzie musiał pauzować 6 do 7 tygodni

 

 

 

Po przerwie na mecze narodowe czas na starcie u siebie z ekipą Bolton Wanders.

 

11.09.2011, 4. Kolejka Barclays Premier League

White Hart Lane

[4]Tottenham – Bolton[18]

Skład: Gomes – Corluka, Hummels, Bassong, Cissokho (73. Assou-Ekkoto) – Parker, Huddlestone, van der Vaart (73. Pavluchenko), Modrić, Lennon – Adebayor (45. Defoe)

 

W 39. min. Bolton obejmuje prowadzenie po strzale Daviesa głową po rzucie rożnym. W 61. min. Lennon wyrównuje strzałem z najbliższej odległości po podaniu Defoe. W 73. Min Huddlestone zagrywa ładną piłkę do van der Vaarta. Bramkarz broni jego strzał, ale dobitka Lennona już trafia.

 

Tottenham – Bolton 2:1

 

MoM: Aaron Lennon [8.9]

 

Podsumowanie:

Najlepsze: zimna krew Lennona i charakter zespołu, który mimo tego, że przegrywał zdołał wygrać ten trudny mecz

Najgorsze: nieskuteczność napastników

 

 

 

Czas na inauguracje Ligi Europejskiej. Podejmujemy u siebie Anorthosi.

 

 

15.09.2011, 1. Kolejka Ligi Europejskiej, grupa I

White Hart Lane

[?]Tottenham – Anorthosi[?]

Skład: Gomes – Walker, Hummels, King, Cissokho – Parker, Huddlestone, Modrić (45. van der Vaart), Lennon, Defoe – Pavluchenko (45. Coulibaly)

 

W 10. min. Lennon ładnie ściął z piłką z lewego skrzydła i podał ją do Defoe, a Anglik mocnym strzałem z 16. m. nie dał szans bramkarzowi. W 13. min. Lennon wpadł w pole karne i został sfaulowany, a Pavluchenko strzelił swoją pierwszą bramkę w tym sezonie z rzutu karnego. Defoe wpada w pole karne i drybluje do samej linii końcowej. W końcu jednak wykłada piłkę Modriciowi, który dużo się nie zastanawiał i mocnym strzałem pokonał bramkarza. To już jest chyba pogrom. W 26. min. Modrić z rzutu rożnego dorzuca wprost na głowę Hummelsa, a ten nie daje szans bramkarzowi. W 73. min. Defoe wrzucił piłkę wprost na głowę Lennona, a ten nie miał problemów z trafieniem do bramki.

 

Tottenham – Anorthosi 5:0

 

MoM: Jermain Defoe [9.4]

 

Podsumowanie:

Najlepsze: współpraca Defoe i Lennona. Grali wspaniale(obydwaj oceny 9.4), do tego częste kombinacje między nimi wyglądały bardzo dobrze. Debiut Coulibaliego, naszego nieoszlifowanego diamentu.

Najgorsze: brak motywacji w drugiej połowie. Po wejściu na boisko po przerwie straciliśmy błysk. Rozumiem że wysoko prowadziliśmy, ale gdyby przeciwnik był lepszy mogłoby to się źle skończyć.

 

Maccabi Hajfa - Athletic Bilbao 0:3

Moje przewidzenia odnośnie sytuacji w nasze grupie jak na razie się sprawdzają.

 

Wisła Kraków wygrała z Rubinem Kazań u siebie 1:0 po golu Ilieva.

 

Souleyamane Coulibaly, w wieku 16 lat i 263 dni, został najmłodszym zawodnikiem, który grał w Lidze Europejskiej. Co ciekawe poprzedni rekord także należał do gracza naszego klubu, a konkretnie do Johna Bostocka, który w chwili swojego debiutu w Lidze Europejskiej miał 16 lat i 326 dni.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...