Skocz do zawartości

LIGA Adelante - Walka o awans!


Davidvia0

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie jestem takim kreatywnym człowiekiem, nie potrafię wymyślać ciekawych historyjek o tym, jak rozpoczęła się moja kariera w Football Manager 2012. A więc w skrócie:

Szukałem ciekawego, perspektywicznego klubu, na którym będę mógł poeksperymentować z różnymi ciekawymi taktykami. Ze względu na to, że "przejadła" mi się polska liga, postanowiłem poszukać ciekawej drużyny na południu Europy. I w ten oto sposób trafiłem na zespół Numancia (a dokładniej Club Deportivo Numancia de Soria). W praktyce jest to bardzo przeciętny zespół. Posiada podstawowe obiekty młodzieżowe, system szkolenia piłkarzy oraz doskonałą bazę treningową (a więc są szanse na dobry i szybki rozwój piłkarzy).

Stadion, na którym rozgrywa mecze zespół Numancii to Los Pajaritos (9500 miejsc siedzących). Niestety nie mam zbyt dużego pola manewru na rynku transferowym: 16.000 Euro budżetu płacowego.

Moje preferencje:

  • Taktyka 4-1-3-2
  • Siła skupiona na ataku i przetrzymywaniu piłki
  • Ważną rolę odgrywają boczni obrońcy (włączają się do ataku)
  • Bardzo "ciężkie" reżimy treningowe
  • Gram na najnowszym patchu + dodatek z kontuzjami + ogromna baza danych + tylko liga hiszpańska (BBVA+Adelante)

Krótki przegląd "wojska":

  1. Bramkarze:

  • Ignacio Zabatal (wypożyczony z Osasuny B) (24l)
  • Eduardo (32l)

Krótki komentarz: Podstawowym bramkarzem pozostanie Eduardo (troszkę lepsze CA), w okienku zimowym lub po zakończeniu sezonu planuję zakupić jakiegoś perspektywicznego bramkarza.

  1. Środkowi obrońcy:

  • Leandro Cabrera (wypożyczony z Athletico Madrid) (20l) (może grać na lewej obronie)
  • Antonio Culebras (32l) (wyróżnia się agresją)
  • Egoitz Jaio (30l) (skoczny, dobrze gra głową)
  • Manuel Pavon (27l) (skoczny, dobrze gra głową)

Krótki komentarz: Nie jest tak źle jak myślałem. Głównym obrońcą na pewno zostanie Cabrera. Myślę, że przyda się tutaj jakieś wzmocnienie.

  1. Boczni obrońcy:

  • Ivan Malon (OP) (24l) (dobre atrybuty fizyczne)
  • Adrian Ripa (WO[L]) (25l) (agresywny zawodnik, dobre atr. fizyczne)
  • Unai Exposito (WO[P]) (31l) (waleczny, dobre atrybuty fizyczne)
  • Nano (WO[L]+P[L]) (29l) (wychowanek Barcelony, świetnie wyszkolony fizycznie zawodnik)

Krótki komentarz: Też wygląda to całkiem dobrze, lecz także planuję zakup jakiegoś zawodnika (może kogoś uniwersalnego). Podstawowym obrońcą bocznym będzie Nano.

  1. Defensywni pomocnicy:

  • Sunny (22l) (dobrze wyszkolony i przygotowany fizycznie zawodnik)
  • Txomin Nagore (36l) (zawodnik pełniący ważną rolę w klubie, niestety już dosyć "wiekowy")

Krótki komentarz: Sunny bez wątpienia będzie podstawowym zawodnikiem, niestety brakuje mu dobrego zamiennika. Nagore odejdzie w okienku zimowym lub po zakończeniu sezonu.

  1. Środkowi pomocnicy:

  • Gorka Larrea (27l) (dobry zawodnik pod względem fizycznym i technicznym)
  • Julio Alvarez (30l) (świetny technicznie zawodnik, troszkę odstaje pod względem fizycznym)
  • Victor Andres (22l) (podobnie jak Alvarez)

Krótki komentarz: Tutaj nie potrzebuję wzmocnień.

  1. Boczni pomocnicy:

  • Javier Del Pino (30l) (dosyć dobry zawodnik pod względem technicznym, wyróżnia się koncentracją)
  • Miguel Nieto (PP) (25l) (podobnie jak Del Pino)
  • Cedric (P[PL]) (19l) (piekielnie szybki zawodnik, niestety technicznie jest bardzo słaby, dosyć duże PA)
  • Bedoya (25l) (bardzo dobry pod względem technicznym zawodnik, niestety nie pasuje do mojej koncepcji [nie ma dla niego pozycji], prawdopodobnie zostanie sprzedany)

Krótki komentarz: Przyda się jeden dodatkowy pomocnik. Ta formacja wygląda dosyć przeciętnie, bez żadnych fajerwerek)

  1. Napastnicy!:

  • Natalio (26l) (zawodnik nie wyróżniający się niczym szczególnym, prawdopodobnie pójdzie na sprzedaż - gdyż jest warty 550 tys. euro)
  • Juanjo (25l) (jak wyżej, wartość - 900 tys. euro)
  • Diaz de Cerio (27l) (wypożyczony) (całkiem dobry zawodnik)
  • Diego Anton (21l) (kiepski zawodnik, nie wiem co z nim zrobię - warty około 210 tys. euro)
  • Lago Junior (20l) (średni pod względem technicznym, zwinny i dosyć szybki)

Krótki komentarz: Hmm ... W tej formacji mogę liczyć tylko na de Cerio i Lago Juniora. Niestety potrzebuję tutaj pilnie wzmocnienia.

 

PODSUMOWANIE:

  • Potrzebne wzmocnienia na pozycjach: OŚ, O(LP), OP, 2xN
  • Sprzedaż: Bedoya, Natalio, Juanjo, Anton - liczę na około 1,5 mln euro (zobaczymy)
  • Zespół ma prognozę 12 miejsca w lidze. Spróbuję jednak powalczyć o awans (będzie trudno)
  • Nie mogę skorzystać z żadnych juniorów, wszyscy są delikatnie mówiąc "kiepscy".

Tyle wstępem.

Odnośnik do komentarza

Sparing: Numancia vs Numancia B (1:0)

Skład: Eduardo, Exposito (45' Malon), Nano, Pavon (34' Culebras), Cabrera, Sunny, Nieto (19' Cedric), Larrea, Junior, de Cerio, Del Pino

Kartki: Larrea (żk), Gallardo (żk)

MVP: Diego Torrellas

 

Bardzo bezbarwny mecz, niestety mój zespół miał ogromne problemy kondycyjne (z tego powodu wszystkie zmiany wprowadzone w pierwszej połowie). Oddaliśmy tylko 3 celne strzały spośród 15, przeważaliśmy w posiadaniu piłki. Muszę popracować nad skutecznością. Najlepszym zawodnikiem zespołu okazał się Leandro Cabrera.

Odnośnik do komentarza

W końcu dokonałem odpowiednich wzmocnień w zespole. Oto transfery do klubu:

  • Stephane Pignol (wypożyczenie) (O[PLŚ])
  • Marcel Seip (wolny transfer) (OŚ)
  • David Carney (wolny transfer) (O,WO,P,OP[L])
  • Moustapha Salifou (wolny transfer) (PŚ)
  • Francis Jeffers (wolny transfer) (N)
  • Danny Webber (wolny transfer) (N)
  • Stephan Loboue (wolny transfer (BR)
  • Gorka Elustondo (wypożyczenie) (DP)
  • Marco Materazzi (wolny transfer) (OŚ)

Jak widać dokonałem dosyć dużej liczby transferów. Niestety nie dysponowałem praktycznie żadnymi pieniędzmi na transfery (mimo, że stan konta klubu wynosi 28 mln euro), więc musiał posiłkować się wypożyczeniami i wolnymi transferami. Prawda jest taka, że nie są to raczej wzmocnienia. Moim celem było zwiększyć rywalizację na różnych pozycjach oraz poszerzyć kadrę.

 

Rozegrane mecze towarzyskie:

Numancia vs Q.P.R. (5:2)

Danny Webber (8'), Natalio (55'), de Cerio (61', 69', 89' kar.) - Campbell (44'), Wright-Philips (54')

Numancia vs Millwall (4:1)

Del Pino (17'), Webber (27'), Jeffers (30'), Burgess (79' sam.) - Larrea (46' sam.)

Numancia vs Bristol City (2:0)

Jaio (70'), de Cerio (90+3)

Numancia vs FC Twente (3:0)

Junior (34'), Webber (72'), Boschker (82' sam.)

 

Jestem bardzo zadowolony z przygotowań do sezonu. Pierwsze 3 mecze rozegrane były jako Tournee w Anglii. W każdym meczu z angielskimi drużynami stawiałem różne jedenastki na każdą połowę meczu. Do meczu z Twente przystąpiłem bardzo zmotywowany i postawiłem na najwyżej wycenionych piłkarzy, jak widać efekt dało to świetny. Popracowałem bardzo mocno nad kondycją piłkarzy. Skład na sezon już zatwierdzony, niestety jeden z moich transferów okazał się niewypałem. Chodzi o Marcela Seipa. Zawodnik kompletnie zawiódł, mimo że stawiałem go w każdym meczu. Poza tym, stwierdzam, że jestem przygotowany do walki o awans.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy ligowy mecz.

W pierwszym meczu inaugurującym podjęliśmy drużynę Hercules. Fachowcy nie dawali nam szans na wygraną. Wracając do tematu naszego przeciwnika, wg. prognozy mediów powinien zająć miejsce w pierwszej trójce ligi Adelante. Podczas przygotowań do sezonu zawodnicy Herculesa przegrali 3 spotkania (ze Stuttgartem, Santosem i Realem Betis) oraz wygrali 2 spotkania (z Charleroi i Heusden-Zolder).

 

Do spotkania wystawiłem dosyć mocny skład (około 70% naszej maksymalnej mocy).

Loboue, Culebras, Cabrera, Nano, Exposito, Elustondo, Larrea, Del Pino, Cedric, de Cerio, Jeffers

Wynik meczu otworzył Antonio Culebras, który popisał się świetnym wyczuciem miejsca i czasu podzczas wykonywania rzutu rożnego przez Del Pino. Przez większość pierwszej połowy przeważaliśmy w boisku i konstruowaliśmy bardzo ciekawe akcje (niestety zabrakło trochę zgrania aby zakończyć je golem). Kolejny gol został strzelony samobójczo przez obrońcę Herculesa - Sergio Alejandro. Do szatni weszliśmy w bardzo dobrych nastrojach, poinformowałem moich zawodników, aby nie spoczęli na laurach i dali z siebie wszystko. W drugiej połowie obydwie drużyny skoncentrowały się na ataku skrzydłami. Okazało się, że w tym aspekcie jesteśmy lepsi. W 66 minucie po wykonaniu rzutu wolnego przez moją drużynę w sytuacji sam na sam z bramkarzem przeciwnej drużny znalazł się Webber. W pełni skoncentrowany nie dał szans na obronę strzału. Gdy wydawało się, że już wszystko skończone do głosu doszedł antybohater drużyny Herculesa - Sergio Alejandro. Podczas wykonywania rzutu wolnego wyskoczył najwyżej i pokonał Loboue, naszego nowego bramkarza. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

 

I kolejka: Hercules vs Numancia (1:3)

Frekwencja: 15981

Sędzia: Miranda Torres

 

Poniżej zamieszczam tabelę ligi Adelante po pierwszej kolejce:

http://imageshack.us/photo/my-images/525/skan1w.jpg/

Odnośnik do komentarza

Do kolejnego ligowego spotkania wystawiłem podobny skład, lecz chciałem przetestować Webbera od pierwszych minut.

Loboue, Culebras, Cabrera (45' Materazzi), Nano, Exposito, Elustondo, Larrea, Del Pino (45' Nieto), Cedric, Webber (de Cerio), Jeffers

 

Pierwsza połowa w wykonaniu naszego zespołu była naprawdę imponująca. Praktycznie nasi rywale nie wyprowadzili żadnej akcji w pobliżu naszego pola karnego. Podobnie świetnie wyglądała nasza formacja obronna. Wynik meczu otworzył w 28 minucie nasz pomocnik Del Pino, który wykorzystuje świetne dośrodkowanie kolegi z zespołu. Początek drugiej połowy ponownie należał do mojego zespołu, co kilka minut wyprowadzaliśmy groźne ataki na bramkę przeciwnika. Dodatkowo za dwie żółte kartki zostali wyrzuceni dwaj gracze przeciwnika (53' Ulloa oraz 64' Rafita). Po wyrzuceniu drugiego gracza postanowiłem pójść za ciosem, ustawiając drużynę maksymalnie ofensywnie oraz zachęcając zawodników do gry na większym ryzyku. Niestety popełniłem w ten sposób ogromny błąd, który został wykorzystany w 82 minucie przez Jose Ortiza. Mimo ogromnej przewagi mojego zespołu, nie zdołaliśmy już zmienić wyniku.

 

II kolejka: Numancia vs Almeria (1:1)

Frekwencja: 6345

Sędzia: Gallego Garcia

 

Tabela ligi:

http://imageshack.us/photo/my-images/528/skan2o.jpg/

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...