Skocz do zawartości

Knockin' on Heaven's Door...


Szumina

Rekomendowane odpowiedzi

A przed nami kolejne dwa spotkania eliminacji do mistrzostw Europy. Spotkania które wręcz musimy wygrać, jeżeli chcemy się daleć liczyć w walce o awans. Całe szczęście, będą to dwa domowe pojedynki. Najpierw podejmiemy u siebie trudnych Szkotów, a 4 dni później zagramy ze słabiutką Andorą.

 

Powołania:

 

 

| - | | Lukasz Fabianski | BR | B. dobre | | 99% | 23 (2) | 0 | 6.92 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Przemyslaw Tyton | BR | W miarę dobre | | 95% | 30 | 0 | 6.85 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| BR | | Wojciech Szczesny | BR | W miarę dobre | | 100% | 35 | 0 | 6.90 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Hubert Wolakiewicz | LB, O (LŚ) | Dosyć kiepskie | | 100% | 38 | 0 | 6.73 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OŚL | | Piotr Celeban | O (PŚ) | W miarę dobre | | 95% | 7 (5) | 0 | 6.28 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OP | ŻK | Lukasz Piszczek | O (PL), WO/P/OP (P) | B. niskie | | 95% | 32 (9) | 0 | 6.71 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OL | | Matthias Ostrzolek | O (L) | Dobre | | 95% | 29 | 2 | 7.18 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R5 | | Maciej Sadlok | O (LŚ), DP | W miarę dobre | | 100% | 34 (1) | 1 | 6.69 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OŚP | | Kamil Glik | O (Ś) | W porządku | | 96% | 25 (1) | 1 | 6.72 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Rafal Janicki | O (Ś) | Dosyć kiepskie | | 97% | 3 | 0 | 6.33 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R2 | | Sebastian Boenisch | O/WO (PL) | W miarę dobre | | 96% | 36 | 0 | 6.74 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| PŚL | | Rafal Murawski | DP, P (Ś) | Dobre | | 99% | 37 (3) | 0 | 7.20 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R7 | | Adam Matuszczyk | DP, P (Ś) | Niskie | | 99% | 14 | 1 | 6.43 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| PŚP | ŻK | Ariel Borysiuk | DP, P (Ś) | Dosyć kiepskie | | 100% | 12 (15)| 0 | 6.73 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OPP | | Jakub Blaszczykowski | P/OP (P) | B. dobre | | 95% | 1 (10) | 3 | 6.96 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OPL | | Michal Zyro | P/OP (L), N | Niskie | | 94% | 15 | 6 | 6.95 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OPŚ | | Bartosz Salamon | P/OP (Ś) | Dosyć kiepskie | | 100% | 33 | 3 | 7.23 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R3 | | Mateusz Klich | P/OP (Ś) | Niskie | | 96% | 10 | 1 | 6.38 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R6 | Int | Arkadiusz Milik | OP (P), N | Znakomite | | 98% | 26 (8) | 15 | 6.87 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R4 | | Michal Kucharczyk | OP (L), N | W miarę dobre | | 95% | 13 (4) | 8 | 7.27 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| NŚ | ŻK | Robert Lewandowski | N | W miarę dobre | | 97% | 19 (5) | 14 | 7.23 |

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

 

Eliminacje Mistrzostw Europy grupa B [5/10]

Stadion Śląski, Chorzów

 

[3] Polska 1:2 Szkocja [4]

 

18' Żyro (Polska)

22' Willson (Szkocja)

59' Naismith (Szkocja)

 

Cóż mogę powiedzieć... Moja rola w Polskiej reprezentacji chyba powoli dobiega końca. Jeżeli nie wejdziemy na mistrzostwa Europy to praktycznie pewne jest to, że pożegnam się ze stołkiem. To traci sens, ja i tak nic z nimi nie ugram...

 

 

Szkocja wywalczyła zwycięstwo 2 - 1 w bardzo wyrównanym pojedynku dwóch godnych siebie rywali.

 

Pomocnik Michal Zyro (Polska) dał swojemu zespołowi prowadzenie w 18. minucie nienagannym technicznie uderzeniem z najbliższej odległości. Środkowy obrońca Danny Wilson (Szkocja) wyrównał w 22. minucie soczystym uderzeniem, po którym piłka po słupku wylądowała w bramce.

 

Snajper Steven Naismith w 59. minucie zdobył zwycięskiego, jak się okazało, gola nienagannym technicznie uderzeniem z najbliższej odległości.

 

Zawodnik meczu: Phil Bardsley (Szkocja)

Frekwencja: 9,507

Odnośnik do komentarza

Może chociaż z Andorą wygrajmy....

 

Eliminacje do Mistrzostw Europy grupa B [6/10]

ul. Oporowska, Wrocław

 

[4] Polska 5:0 Andora [5]

 

20' Murawski (Polska)

24' Salamon (Polska)

28' Murawski (Polska)

53' Kucharczyk (Polska)

54' Lewandowski (Polska)

 

 

Kibice nie posiadali się ze szczęścia, gdy Polska odniosła wysokie zwycięstwo 5 - 0 w meczu na stadionie Stadion Pilkarski. Duży wkład w końcowe zwycięstwo wniósł Rafal Murawski (Polska) swoimi dwoma trafieniami.

 

Kapitan zespołu Lech Poznań Rafal Murawski (Polska) dał swojemu zespołowi prowadzenie w 20. minucie podkręconym uderzeniem ze skraju pola karnego. Pomocnik Bartosz Salamon (Polska) podwyższył prowadzenie swojego zespołu soczystym uderzeniem ze skraju pola karnego w 24. minucie.

 

José Antonio García Poyuelo (Andora) popełnił błąd, dzięki któremu Murawski zdobył bramkę prostym strzałem z najbliższej odległości. José Antonio García Poyuelo (Andora) popełnił błąd, dzięki któremu snajper Michal Kucharczyk zdobył bramkę strzałem ze skraju pola karnego. Snajper Robert Lewandowski dokończył dzieła zniszczenia podkręconym strzałem ze skraju pola karnego w 54. minucie.

 

Andora znalazła się w jeszcze gorszym położeniu w 90. minucie, gdy defensywny pomocnik Marc Vales został wyrzucony z boiska za niesportowe zachowanie.

 

Zawodnik meczu: Rafal Murawski (Polska)

Frekwencja: 44,000

Odnośnik do komentarza

A my jeszcze przed otwarciem okna transferowego zagraliśmy spotkanie w ramach 6 rundy Pucharu Rosji, w Barnauł, z miejscowym Dinamem.

 

6 Runda Pucharu Rosji

stadion Dynamo, Barnauł

 

Dynamo Barnauł 0:5 Zenit Sankt Petersburg

 

12' Criscito (Zenit)

28' Kierżakow (Zenit)

32' Criscito (Zenit)

58' Korotajew (Dinamo) sam.

75' Mamajew (Zenit)

 

 

Po ostatnim gwizdku sędziego kibice na stadionie Dynamo przez długie minuty skandowali nazwiska swych bohaterów, gdyż Zenit Sankt Petersburg zwyciężył 5 - 0 w meczu, w którym przeciwnikiem było Dinamo Barnauł (Puchar Rosji Szósta runda). Duży wkład w końcowe zwycięstwo wniósł Domenico Criscito (Zenit Sankt Petersburg) swoimi dwoma trafieniami.

 

Boczny obrońca Domenico Criscito (Zenit Sankt Petersburg) dał swojemu zespołowi prowadzenie w 12. minucie piękną główką z dwóch metrów. Kapitan zespołu Zenit Sankt Petersburg Alexandr Kerzhakov (Zenit Sankt Petersburg) podwyższył prowadzenie swojego zespołu soczystym strzałem z głębi pola karnego w 28. minucie.

 

W 32. minucie Criscito zdobył swojego 2. gola w tym meczu piękną główką z dwóch metrów. Piłkarz Nikolay Korotaev (Dinamo Barnauł) pogrążył swój zespół w 58. minucie, posyłając piłkę do własnej bramki.

 

Niestrudzony pomocnik Pavel Mamaev dokończył dzieła zniszczenia soczystym uderzeniem z dystansu, po którym piłka odbiła się jeszcze od słupka w 75. minucie.

 

Zawodnik meczu: Domenico Criscito (Zenit Sankt Petersburg)

Frekwencja: 15,842

Odnośnik do komentarza

Rozpoczęło się letnie okienko transferowe 2014/2015. Zasadniczo wykonałem praktycznie wszystkie zamierzone ruchy, wątpię, żeby coś się jeszcze zmieniło.

 

Odeszli:

http://i.imgur.com/cJocl.png- Nicolas Gaitan--->wypożyczony do Juventusu Turyn.

Nicolas w tym roku i tak grałby mało, wolałem uniknąć więc psucia atmosfery w klubie i na rok wysłałem go na naukę do Turynu.

 

http://i.imgur.com/8bAMy.png- Dirk Kuyt---->2,5 mln funtów---> Anżi Machaczkała

Z Holenderskim skrzydłowym/napastnikiem nigdy nie było mi po drodze. Choć był u mnie kapitanem przez rok, to zdecydowałem się 35 latka sprzedać. Po odejściu potwierdził słuszność tego ruchu, bowiem kto normalny tak obsmarowywuje swojego byłego menadżera w prasie... Szczeniackie zachowanie.

 

http://i.imgur.com/fLT9m.png- Etienne Capoue--->8,5 mln funtów--->Everton

Transfer 27 letniego Francuza przyjąłem chyba najciężej. To świetny piłkarz i znakomity kompan, ale przepisy i umiejętności sprawiły, że są lepsi, a nie chciałem blokować dalszej kariery wychowanka Tolouse.

 

http://i.imgur.com/xjPDL.png- Ki Sung-Yong--->5 mln funtów---> Sporting Gijon

Koreańczyka również nie było przyjemnie się pozbywać, choć łatwiej. Ostatni rok spędził na wypożyczeniu w Dynamie Kijów, gdzie lekko mówiąc, nie zachwycił. Tak jak w przypadku Capoue, nie byłoby dla niego miejsca w składzie, więc pozwoliłem mu odejść.

 

http://i.imgur.com/b4ylb.png- Mario Balotelli--->4,7 mln funtów---> AC Milan

Krnąbrny dzieciaczek włoskiej piłki miał być rewelacją i gwiazdą ligi rosyjskiej. Nie był. Po pół sezonu bezbarwnej, słabej gry oraz kilku kłótni wypożyczyliśmy go do Milanu. Tam grał przeciętnie, jednak włoska potęga zdecydowała się go wykupić. Zarobiliśmy jeszcze na nim 700 tysięcy funtów ;).

 

 

Przyszli:

http://i.imgur.com/b4ylb.png- Władymir Łapin<--- 9,75 mln funtów(5,75 raty)<--- Wołga Niżny Nowogród

Wielce utalentowany 18 letni Władymir Łapin to lewy pomocnik obserwowany przez nas od ponad pół roku. W końcu za 4 miliony gotówką oraz 5,75 mln funtów w ratach zdecydowaliśmy się wykupić Łapina.

 

http://i.imgur.com/wYC3k.png- Davide D'Amico<---- 7 mln funtów<--- FC Liverpool

Moje cudowne dzieciątko, Davide D'Amico czyli dzieciak z Fiorentiny którego wyciągnąłem do swojego Liverpool'u, nieziemski talent w ataku. Tam niestety(stety) Alex McLeish nie poznał się na jego talencie, wypożyczył go do Ceseny, a po powrocie z wypożyczenia... za śmieszne 7 milionów sprzedał go nam i mój dzieciaczek znów jest pod moim skrzydłem.

 

http://i.imgur.com/dBnSu.png- Emre Can<---- za darmo<---- Manchester United

Utalentowanemu Turkowi kończył się kontrakt z United, więc zatrudniłem go w roli awaryjnej zapchajdziury.

 

http://i.imgur.com/FKvYv.png- Mexilhao<----16,5 mln funtów<--- Krylja Sowietow Samara

Wspominany wcześniej 20 letni super talent z Brazylii- Mexilhao. Wyciągnęliśmy go z upadającego spadkowicza, Krylji Sowietow. Brazylijczyk już jest bardzo ułożonym piłkarzem i może wiele znaczyć w naszym zespole.

 

Czas na coroczną inaugurację sezonu w Rosji- 1 sierpniowy Superpuchar Rosji. Zwykle rywalizuje tutaj mistrz Rosji ze zdobywcą Pucharu, ale jako, że zgarnęliśmy oba te tytuły, zagra z nami wszędzie drugie CSKA Moskwa. Mecz zostanie rozegrany na stadionie Spartak w Moskwie, oj będzie się działo....

 

Superpuchar Rosji

stadion Spartak, Moskwa

 

Zenit Sankt Petersburg 2:1 CSKA Moskwa

 

17' Kanunnikow (Zenit)

48' Honda (CSKA)

54' Ranocchia (Zenit)

 

 

Po niezwykle zaciętej walce Zenit Sankt Petersburg zwyciężył w meczu na stadionie Spartak, w którym przeciwnikiem było CSKA Moskwa.

 

Snajper Maxim Kanunnikov (Zenit Sankt Petersburg) dał swojemu zespołowi prowadzenie w 17. minucie podkręconym uderzeniem ze skraju pola karnego, które po nodze jednego z piłkarzy wylądowało w bramce. Nienaganny technicznie pomocnik Keisuke Honda (CSKA Moskwa) wyrównał w 48. minucie eleganckim, precyzyjnym strzałem.

 

Silny środkowy obrońca Andrea Ranocchia w 54. minucie zdobył zwycięskiego, jak się okazało, gola szczupakiem z najbliższej odległości.

 

Zawodnik meczu: Andrea Ranocchia (Zenit Sankt Petersburg)

Frekwencja: 32,464

 

 

Pierwszy puchar dla Zenita !

 

Z OSTATNIEJ CHWILI ! ! !

Transfery do klubu:

http://i.imgur.com/zSFMr.png- Zlatan Ibrahimovic<---za darmo<--- wolny (ostatnio AC Milan)

Można więc powiedzieć, że oddaliśmy do Milanu Balotellego za kasę, a Zlatan Ibrahimovic- jeden z moich ulubionych grajków przyszedł do nas za darmo. Zlatan na końcówkę swojej kariery jest ściągnięty w roli jokera do Sankt Petersburga. Liczę na wysoki wpływ ze sprzedaży koszulek z jego nazwiskiem ;)

Odnośnik do komentarza

Zaczynamy więc karuzelę ligową. Pierwsze spotkanie jako mistrzowie Rosji ( w końcu, po latach) rozegramy 9 sierpnia 2015 roku na własnym stadionie. A naszym przeciwnikiem będzie... beniaminek, wracający do Premier Ligi po rocznym rozbracie FK Rostów. Zadebiutuje tutaj Zlatan Ibrahimovic, przyjście Szweda spotkało się z ogromną aprobatą fanów, którzy widzą w końcu jedno z tych największych światowych nazwisk w swoim klubie.

 

1 Kolejka Premier Ligi

Pietrowski, Sankt Petersburg

 

[-] Zenit Sankt Petersburg 3:0 FK Rostów [-]

 

20' Castro (Zenit)

30' Ibrahimovic (Zenit)

32' Ibrahimovic (Zenit)

 

 

Zenit Sankt Petersburg był stroną przeważającą w meczu na stadionie Pietrowski, w którym przeciwnikiem było FK Rostów. Duży wkład w końcowe zwycięstwo wniósł Zlatan Ibrahimovic (Zenit Sankt Petersburg) swoimi dwoma trafieniami.

 

Mecz rozpoczął się od sporej kontrowersji, kiedy to sędzia nie uznał bramki, jaką zdobył Zenit Sankt Petersburg. Nieszablonowy skrzydłowy Gonzalo Castro (Zenit Sankt Petersburg) dał swojemu zespołowi prowadzenie w 20. minucie spokojnym, mierzonym uderzeniem.

 

Kapitan zespołu Szwecja Zlatan Ibrahimovic (Zenit Sankt Petersburg) podwyższył prowadzenie swojego zespołu potężnym strzałem w 30. minucie. Jak łatwo się domyślić, to Ibrahimovic dokończył dzieła zniszczenia w 32. minucie soczystym uderzeniem.

 

Medialny menedżer Kuba Zgorzelski i Zenit Sankt Petersburg rozpoczęli współpracę 20.6.2014, a zatem 14 mies. temu.

 

Zawodnik meczu: Zlatan Ibrahimovic (Zenit Sankt Petersburg)

Frekwencja: 22,025

 

 

ZLATAN <3 !

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Wracamy drodzy parafianie... Niestety, na 2,5 miesiąca z udziału w tejże karierce wykluczyła mnie awaria- konkretniej spalony układ zasilania płyty głównej w laptopie i brak funduszy na naprawę. Teraz czas znów popisać... Mam nadzieję, że stali czytelnicy- a może i jacyś nowi- się zameldują ;)?

 

polarinho----> Do usług, z opóźnieniem ale- http://i.imgur.com/wQHPM.png Władymir Łapin

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

Po świetnej inauguracji w Petersburgu, przyszedł czas na pierwszy w tym sezonie wyjazdowy mecz Premier Ligi. Terminarz wysyła nas do Czeczenii, na mecz z tamtejszym Tierekiem Groznym, klubem należącym do nieformalnego prezydenta Czeczenii. Ekipa z Groznego pierwszy swój mecz wygrała, a nam zwykle z nimi nie po drodze... Zapowiada się ciekawe spotkanie ;).

 

2 Kolejka Premier Lig

Stadion A.A. Kadyrowa, Grozny

 

[3] Tierek Grozny 1:4 Zenit Sankt Petersburg [1]

 

25' Tui (Tierek)

33' Kierżakow (Zenit)

49' Jurczenko (Tierek) sam.

57' Ibrahimović (Zenit)

66' da Silva (Tierek)

89' Ranocchia (Zenit)

 

Zawodnik meczu: Andrea Ranocchia (Zenit Sankt Petersburg)

Widzów: 20,238 (około 3,000 przyjezdnych)

 

 

Kolejne dobre spotkanie mistrzów Rosji, kolejne nudne zwycięstwo ;). Gospodarze jakby sami chcieli nam ułatwić sytuację w tym meczu.. Gubili piłkę przed własnym polem karnym, uporczywie nas faulując.. Kumulacją tego była 25 minuta, gdy za uporczywe faule z boiska wyleciał... snajper ekipy z Groznego, Rodrigo Tui. To wyraźnie podkręciło chłopaków i na gola musieliśmy czekać już tylko 8 minut. Standardowa kontra i sytuację sam na sam wykańcza nasz niesamowity Aleksandr Kierżakow. Z wynikiem 0:1 i z jednym zawodnikiem więcej schodziliśmy zatem na przerwie. W 49 minucie ładnym lobem sprzed pola karnego popisał się Jurij Czapłygin, a rozpaczliwie interweniujący bramkarz David Jurczenko sam wbił ją sobie pod poprzeczkę. To wyraźni podniosło morale graczy Zenita i pogrążyło Tierieka. Na efekty długo nie trzeba było czekać. W 57 minucie idealne, płaskie podanie w pole karne posłał Gonzalo Castro, a takich sytuacji nie marnuje legendarny Szwed, i Ibrakadabra Ibrahimović umieścił piłkę w siatce podnosząc nasze prowadzenie. Czeczenów stać było tylko na krótki zryw, gdy w 66 minucie Courtoisa pokonał Dominique da Silva. Wynik meczu po rzucie rożnym w 89 minucie ustalił niesamowity Włoch, Andrea Ranocchia.

Do przodu ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...