Skocz do zawartości

Knockin' on Heaven's Door...


Szumina

Rekomendowane odpowiedzi

Gramy więc mecz ze Spartakiem Moskwa, ostrą wojnę, która nigdy nie jest i nie będzie czysta... Wypadałoby wygrać.

 

7 Kolejka Premier Ligi

Stadion Pietrowski

 

[3] Zenit Sankt Petersburg 3:2 Spartak Moskwa [4]

 

18' Kierżakow (Zenit)

39' Ranocchia (Zenit)

42' Ari (Spartak)

59' Guczin (Spartak) sam.

90' Kombarow (Spartak)

 

Wygrywamy ze Spartakiem, choć było nerwowo. W końcu zabłysnął Thibaut Courtois, przekonując mnie do niego do końca. Rozpoczęliśmy szybko i znów wygraliśmy pierwszą połowę. W 18 minucie wynik spotkania ustala mocnym strzałem z linii pola karnego Aleksandr Kierżakow. W 39 minucie po rozegraniu piłki przy rzucie wolnym.... z dystansu, nietypowo dla siebie trafia Andrea Ranocchia. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola w 42 minucie zdobywa Ari i na przerwę schodzimy lekko spięci. W 59 minucie, pada bramka dla Zenitu. Z piłką do... własnej bramki wlatuje Guczin, fatalnie interweniując po rzucie rożnym. Spartak próbował coś jeszcze ugrać, nawet w 90 minucie trafił Kombarow, ale to było na nas za mało. Zenit tryumfuje!

Odnośnik do komentarza

Na chwilę odrywamy się od ligi, by rozegrać spotkanie w ramach Ligi Mistrzów. Jedziemy na Estadio da Luz, do Lizbony. Mam farta do tych ekip z Lizbony, w Liverpoolu raz trafiłem na Benficę, raz na Sporting. Przeniosłem się do Zenita... i znów Benfica. Zwykle wygrywam...

 

 

Liga Mistrzów grupa B [2/6]

Estadio da Luz

 

[1] Benfica Lizbona 1:2 Zenit Sankt Petersburg [2]

 

69' Kierżakow (Zenit)

79' Dentinho (Benfica)

94' Kuyt (Zenit) rz.k.

 

Po arcy nerwowym meczu wygrywamy w Lizbonie! W 69 minucie wynik meczu otwiera Aleksandr Kierżakow, który chyba sam był zaskoczony, że tak kuriozalny strzał z okolic 25 metra zmieścił się do bramki gospodarzy. Na odpowiedź nie czekaliśmy długo, a w 79 minucie Dentinho pewnie pokonał Małafiejewa, którego szczyt formy już przeminął. Wynik meczu... ustala w 94(!) minucie z rzutu karnego nasz kapitan Dirk Kuyt. Holender wytrzymał presję i zapewnił nam 3 punkty.

Odnośnik do komentarza

paw3u--->Hehe, dzięki. No miło by było :). Link poszedł :).

--------------------------------

 

A ja stoję przed swoim 200tnym meczem w karierze. Otóż z dotychczasowym 199 spotkań wygrałem... aż 159, co chyba czyni moją średnią najwyższą na świecie. A mój jubileuszy mecz rozegram na stadionie Dynamo u drużyny prezesa Sulejmana Kerimowa- Anży Machaczkała, gdzie gra naszych dwóch byłych zawodników- Aleksandar Lukovic i Aleksandr Bukarow. U nas za to gra były gracz Anży, Jurij Żirkow. To będzie ciekawy mecz!

 

8 Kolejka Premier Ligi

Dynamo

 

[6] Anży Machaczkała 3:3 Zenit Sankt Petersburg [4]

 

4' Kierżakow (Zenit)

18' Tardelli (Anży)

30' Kuyt (Zenit)

36' Agałarow (Anży)

68' Rafael (Zenit)

90' Tardelli (Anży)

 

Ja pier***e. Tak tylko w skrócie można skwitować dwusetny mecz w mojej menadżerskiej karierze. Powiem tak... Jak się nie umie grać w piłkę na jakimś poziomie, to się po prostu nie gra, a nie napierdala ślepo po nogach przeciwnika i liczy się na cud od 3 graczy. A tak gra Anży, drużyna kompletnie beznadziejna w dzisiejszym meczu, ale dzięki agresywności kanadyjskich drwali wykosili mi pół drużyny i zdołali wydrapać nam remis. Pierwszą bramkę już w 4 minucie zdobywa Aleksandr Kierżakow. Myślę wtedy, może być fajnie. Gówno, śpiący w obronie Hubocan(zastępuje kontuzjowanego Aniukowa) i Toloi nie upilnowują Tardellego, a ten wyrównuje w 18 minucie. W 30 minucie z wolnego gola ładuje Dirk Kuyt i znowu jest okazja na kontynuowanie tematu. Nie no, po co. Lepiej w 36 minucie puścić samego Agałarowa, żeby sobie strzelił do pustej bramki. Ot tak, w ramach treningu ufundowanego przez obronę zespołu Zenit Sankt Petersburg. Zaczęło się. W 46 minucie kopniak w piszczel notuje Gonzalo Castro i zmienić go musi Jurij Żirkow. W 48 minucie poturbowany zostaje Mario Balotelli i zmienia go Son Heung Min. Obaj rzeźnicy- Agałarow i Litwinienko nie dostają nawet ostrzeżeń. W 67 minucie Alberto de la Bella chamskim uderzeniem kopie Domenico Criscito w kolano, Włocha znoszą na noszach. de la Bella dostaje ledwie ostrzeżenie. Minutę później po rzucie rożnym na prowadzenie wyprowadza nas Rafael Toloi. 80 minuta, przy piłce Tomas Hubocan. Biegnie prawym skrzydłem, gdy... ni stąd ni zowąd zostaje skoszony na ziemię potężnym wślizgiem celowanym w nogi przez Aliego Gadibjekowa. Hubocan jest znoszony na noszach,a Zenit musi grać w 10 z powodu wykorzystanych zmian. Co robi sędzia Nikołajew? Ano zamiast ukarać Gadibjekowa drugim żółtym kartonikiem i podziękować mu za jego rzeźnickie popisy, ten... ledwie go ostrzega. To żart?! Dziurę w defensywie wykorzystuje w 90 minucie Diego Tardelli i jest wyrównanie.

To tyle. Rzeźnicy Machaczkała 3:3 Zenit Sankt Petersburg.

 

A ja jestem póki co bez żadnego prawego obrońcy. Zajebiście. Cudownie.

Odnośnik do komentarza

stefczyk95--->Dzięki wielkie :). Ano pokażę, pokażę. Niechaj pizdeusze pokroju CSKA, Spartaka czy Anży pokłonią się przed potęgą WIELKIEGO ZENITA!

---------------------------------------

 

Ciułamy więc, i bez żadnego prawego obrońcy w kadrze jedziemy do Władykaukazu, na mecz z tamtejszą Ałanią. Ałanią która gra w okolicach środka tabeli, a nam wyjątkowo przydałyby się 3 punkty.

 

9 Kolejka Premier Ligi

Spartak

 

[10] Ałania Władykaukaz 0:3 Zenit Sankt Petersburg [5]

 

7' Kierżakow (Zenit)

13' Kierżakow (Zenit)

61' Garmash (Zenit)

 

Pewnie wygrywamy na Władykaukazie, a ja mogę spokojnie jechać na przerwę reprezentacyjną. W pierwszej połowie w 7 i 13 minucie uderzał Aleksandr Kierżakow, będący w życiowej formie 31 letni super snajper. Wynik meczu ustala w 61 minucie Ukrainiec Denys Garmash... i to tyle co można o tym meczu powiedzieć.

Odnośnik do komentarza

A mnie wraz z reprezentacją Polski czekają teraz dwa mecze eliminacji do mistrzostw Europy. Pierwszy rozegramy w Polsce, z Azerbejdżanem, gdzie musimy wygrać. Na drugi zaś pojedziemy do Hiszpanii, by się nie zbłaźnić.

 

Powołania:

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Artur Boruc | BR | Liverpool | 194 cm | 88 kg | 34 | £1mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| BR | | Wojciech Szczesny | BR | Arsenal | 195 cm | 74 kg | 24 | £4.4mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Marek Koziol | BR | Wisła | 199 cm | 90 kg | 26 | £625tys.|

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R2 | | Piotr Celeban | O (PŚ) | Nürnberg | 181 cm | 76 kg | 29 | £1.6mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R5 | | Adam Danch | O (PŚ) | Sion | 183 cm | 81 kg | 26 | £900tys.|

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R8 | | Tomasz Welnicki | O (PLŚ) | Huddersfield | 185 cm | 78 kg | 24 | £425tys.|

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OL | | Matthias Ostrzolek | O (L) | Bochum | 178 cm | 74 kg | 24 | £1.8mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OŚL | | Maciej Sadlok | O (LŚ), DP | Wigan | 183 cm | 71 kg | 25 | £2.4mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OŚP | | Kamil Glik | O (Ś) | Braga | 190 cm | 78 kg | 26 | £3mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Jakub Rzezniczak | O/WO (P) | Legia | 183 cm | 78 kg | 27 | £3.2mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OP | ŻK | Lukasz Piszczek | O/WO/P/OP (P) | Dortmund | 184 cm | 77 kg | 29 | £2.9mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R3 | | Rafal Murawski | DP, P (Ś) | Lech | 175 cm | 73 kg | 33 | £1.2mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Adam Matuszczyk | DP, P (Ś) | Köln | 183 cm | 72 kg | 25 | £1.6mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| PŚL | ŻK | Ariel Borysiuk | DP, P (Ś) | West Ham | 178 cm | 69 kg | 23 | £4.1mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OPP | | Patryk Malecki | P (P), OP (PL), N | Leicester | 170 cm | 69 kg | 26 | £375tys.|

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OPL | | Adrian Mierzejewski | P (L), OP (LŚ) | Trabzonspor | 176 cm | 69 kg | 27 | £2.5mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| PŚP | | Rafal Wolski | P (Ś), OP (PLŚ) | Wisła | 179 cm | 65 kg | 21 | £425tys.|

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R9 | | Michal Zyro | P/OP (L), N | FC Utrecht | 189 cm | 77 kg | 22 | £3.5mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OPŚ | | Bartosz Salamon | P/OP (Ś) | Brescia | 193 cm | 78 kg | 23 | £3.3mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R6 | | Michal Kucharczyk | OP (LŚ), N | Gaziantepspor | 178 cm | 71 kg | 23 | £875tys.|

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| NŚ | | Robert Lewandowski | N | A.C. Milan | 184 cm | 77 kg | 26 | £6.25mln|

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R7 | | Artur Sobiech | N | Wigan | 184 cm | 75 kg | 24 | £4.4mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R4 | | Lukasz Radomski | N | Lech | 186 cm | 82 kg | 18 | £1.6mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

 

Eliminacje Mistrzostw Europy grupa B [2/10]

Stadion Śląski, Chorzów

 

[3] Polska 3:0 Azerbejdżan [5]

 

24' Salamon (Polska)

53' Radomski (Polska)

82' Żyro (Polska)

 

Pewnie wygrywamy z Azerami, choć to spotkanie powinno się zakończyć o wiele wyższym wynikiem. Niestety, we wciąż dojrzewającej reprezentacji brakło dziś skuteczności. Pierwszego gola w 24 minucie zdobywa Bartosz Salamon, który w mojej reprezentacji jest podstawowym ofensywnym środkowym pomocnikiem i coraz lepiej wywiązuje się z tej funkcji. Dziś po kilku próbach w 24 minucie idealnie wsadził okienko z 22 metra. W przerwie zmieniłem Roberta Lewandowskiego który ostatnio cosik zaciął się w reprezentacji. Zmiana okazała się złota, bowiem już 8 minut po wejściu swoją drugą bramkę w czwartym meczu dla reprezentacji strzela 18 letni Łukasz Radomski- moje oczko w głowie i reprezentacyjna perełka. Świetną zmianę daje też Michał Żyro, który w 71 minucie zastąpił Adriana Mierzejewskiego, a w 82 z kontry ustalił wynik spotkania na 3:0.

 

Czas na wpierdal z Hiszpanami!

Odnośnik do komentarza

No to zagrajmy już ten przegrany z góry mecz...

 

Eliminacje Mistrzostw Europy grupa B [3/10]

Riazor, Coruna

 

[1] Hiszpania 3:0 Polska [2]

 

41' Llorente (Hiszpania)

45' Pedro (Hiszpania)

80' Villa (Hiszpania)

 

Przegrywamy i tak zaskakująco nisko. A mogło być inaczej... Bowiem w 32 minucie po faula Angela, z rzutu karnego prosto w Reinę uderzył Maciej Sadlok, który w 41 minucie przepuścił też Fernando Llorente który strzelił pierwszego gola. Maciek traci miejsce w mojej reprezentacji, nie ma miejsca dla frajerstwa. Drugą bramkę jeszcze do szatni w pierwszej połowie wbija nam Pedro. W drugiej połowie fenomenalne interwencje Wojtka Szczęsnego i dopiero w 80 minucie David Villa ustala wynik na 3:0.

Odnośnik do komentarza

Po przerwie reprezentacyjnej, wracamy na ligowy mecz do Nowosybirska. Tamtejszy Sibir jest w tym roku ligowym outsiderem, zajmując ostatnie miejsce w tabeli i będąc dostarczycielem punktów dla czołówki.

 

10 Kolejka Premier Ligi

Spartak, Nowosybirsk

 

[16] Sibir Nowosybirsk 0:2 Zenit Sankt Petersburg [2]

 

68' Kierżakow (Zenit)

86' Garmash (Zenit)

 

Słaby mecz ze słabym rywalem, to i motywacji wielkiej nie było. Po opierdalu w przerwie, dwa szybkie uderzenia w drugiej połowy zapewniły nam potrzebne 3 punkty. W 68 minucie z kontry, po pięknym odegraniu od Heung Mina do siatki trafia Aleksandr Kierżakow, a w 86 minucie piękne czasy Stevena Gerrarda przypomniał mi Denys Garmash, trafieniem z 25 metrów... :)

Odnośnik do komentarza

Czas na 3 mecz fazy grupowej w Lidze Mistrzów. Naszym rywalem, będzie norweska drużyna Rosenborgu Trondheim, którą ugościmy na stadionie Pietrowski. Fajnie byłoby wygrać i mieć już mniej więcej pewne wyjście z grupy.

 

Liga Mistrzów grupa B [3/6]

Pietrowski, Sankt Petersburg

 

[1] Zenit Sankt Petersburg 3:1 Rosenborg Trondheim [4]

 

11' Wangberg (Rosenborg)

13' Kuyt (Zenit)

34' Kierżakow (Zenit)

68' Balotelli (Zenit)

 

Po nerwowym początku pewnie wygrywamy z Rosenborgiem na własnym stadionie. W 11 minucie ku zaskoczeniu wszystkich Wiaczesława Małafiejewa pokonuje Simen Wangberg. Na wyrównanie nie czekaliśmy długo, bowiem 1,5 minuty później w indywidualnej akcji wyrównuje Holender Dirk Kuyt. Jeszcze przed przerwą, w 34 minucie Aleksandr Kierżakow wyprowadza nas na prowadzenie. Po przerwie, 68 minucie kontrę wykorzystuje Włoch Mario Balotelli. W Lidze Mistrzów póki co jesteśmy niepokonani.

Odnośnik do komentarza

A przed spotkaniem 11 Kolejki Premier Ligi, media obeszła wiadomość o moim rzekomym zainteresowaniem dwoma grajkami. Pierwszym z nich jest młody Grek Sotiris Ninis który chce odejść ze Sportingu Gijon, a drugim ultra utalentowany 20 letni obrońca Romario, grający od 3 lat w drużynie naszego dzisiejszego rywala- Kubania Krasnodar.

 

11 Kolejka Premier Ligi

Pietrowski, Sankt Petersburg

 

[3] Zenit Sankt Petersburg 4:0 Kubań Krasnodar [13]

 

20' Kierżakow (Zenit)

39' Mamaew (Zenit)

46' Kierżakow (Zenit)

47' Kierżakow (Zenit)

 

Pewnie pokonujemy broniący się przed spadkiem Kubań aż 4:0. Kolejny fenomenalny mecz Aleksandra Kierżakowa, który dziś popisuje się hat-trickiem. Pierwszego gola zdobywa już w 20 minucie, pokonując bramkarza gości strzałem z najbliższej odległości. W 39 minucie na 2:0 podwyższa strzałem z okolic 15 metra Paweł Mamaew. Kierżakow kompletował hat-tricka dwiema szybkimi akcjami z 46 i 47 minuty ,ustalając wynik meczu na 4:0 !

Odnośnik do komentarza

12 kolejka to wyjazd do Niżnego Nowogrodu, gdzie gra jedna z rewelacji ligowych- będący na 5 miejscu Wołgar. Tak czy tak, jesteśmy faworytami i chcemy to wygrać, mimo tego, że na wyjeździe reprezentacyjnym są Koreańczycy.

 

12 Kolejka Premier Ligi

Lokomotiw, Niżny Nowogród

 

[5] Wołgar Niżny Nowogród 0:2 Zenit Sankt Petersburg [3]

 

24' Mamaew (Zenit)

91' Balotelli (Zenit)

 

Wygrywamy w Niżnym Nowogrodzie, po dwóch uderzeniach naszych zawodników. W 24 minucie kolejną swoją bramkę dla Zenitu zdobywa będący w bardzo wysokiej formie Paweł Mamaew. Wynik meczu w 91 minucie ustala Włoch Mario Balotelli, coraz poważniej przebijający się do pierwszej "11" klubu.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Cześć, jestem Szumina i smutno mi, że nie tęskniliście :(.

W gwoli tłumaczeń- przez ostatnie 2 miesiące mój laptop znajdował się w warsztacie, bowiem żeby w dzisiejszych czasach wymienić j***ny zaczep od ekranu trzeba go najpierw 1,5 miesiąca ściągać z Japonii. Dodam, że zaczep w końcu okazał się być nieoryginalny, a mój portfel zmniejszył się o kwotę 200 złotych. No ale jestem i mimo, że nie tęskniliście ,to będę tego dennego opka prowadził dalej ;P.

---------------------------------------------

 

 

Naszym kolejnym meczem, będzie starcie w ramach 4 kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Pojedziemy do Trondheimu, by tam walczyć o punkty z miejscowym Rosenborgiem, aktualnym mistrzem kraju Fiordów.

 

Liga Mistrzów Faza Grupowa, grupa B [4/6]

 

[4] Rosenborg Trondheim 1:1 Zenit Sankt Petersburg [1]

 

39' Kuyt (Zenit) rz.k.

60' Wangberg (Rosenborg)

 

Mecz na remis w Norwegii zapewnia nam z 10 punktami awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Bramkę dla Blue White Navys zdobył w 39 minucie nasz kapitan Dirk Kuyt, egzekwując rzut karny wykonany po faulu na Kierżakowie. Do wyrównania w 60 minucie po rzucie rożnym doprowadził Simon Wangberg, pewnie pokonując bezradnego Wiaczesława Małafiejewa. Remis też jest dobry.

Odnośnik do komentarza

Nikt się nie odzywał :(.

 

13 Kolejka ligowa w Rosji niesie nas na domowy stadion Pietrowski w Sankt Petersburgu . Do paszczy lwa przyjeżdża mój drugi ulubiony rosyjski klub- KamAZ Nabiereżnyje Czełny. Beniaminek Premier Ligi zawzięcie walczy w tym roku o utrzymanie...

No ja im niestety nie pomogę.

 

13 Kolejka Premier Ligi

Pietrowski, Sankt Petersburg

 

[3] Zenit Sankt Petersburg 4:0 KamAZ Nabiereżnyje Czełny [14]

 

5' Khairy (KamAZ) sam.

10' Kuyt (Zenit)

19' Kierżakow (Zenit)

45+1' Kuyt (Zenit)

 

Mecz właściwie rozstrzygnęliśmy w pierwszej połowie. Wynik spotkania już w 5 minucie samobójczym trafieniem po rzucie rożnym otworzył Egipcjanin Khairy. Na następną bramkę kazaliśmy kibicom czekać zaledwie 5 minut, a ładną akcję skrzydłem wykończył Holender Dirk Kuyt, dumnie dzierżący opaskę kapitańską. W 19 minucie wynik na 3:0 podwyższył ten co zwykle- Aleksandr Kierżakow, strzelając swoją 30 (!!) bramkę w tym sezonie. Wynik meczu w 46 minucie ustalił swoim drugim trafieniem Kuyt, korzystając z pięknego podania od Żirkowa.

Odnośnik do komentarza

Imo lepszym sygnałem byłby jakikolwiek znak życia, jednakże doceniam, że wciąż ktoś tu jest ;).

Olek Kierżakow--->http://i.imgur.com/yFoM2.png

 

Czas na mecz na stadionie w Moskwie. Na starcie na nędznym CSKA- Pieszczastnoje, domowym stadionie naszego wroga krwi- CSKA Moskwa. Nienawiść wzajemna obu klubów wręcz kipiała, cała Rosja żyła starciem zarówno piłkarzy na boisku jak i chuliganów poza nim. Ciekawostką jest to, że jeżeli pokonamy CSKA na ich stadionie, to mając mecz mniej obejmiemy prowadzenie w tabeli... ZENIT !!!!

 

14 Kolejka Premier Ligi

CSKA Pieszczastnoje, Moskwa

DERBY ROSJI !

 

[1] CSKA Moskwa 0:1 ZENIT SANKT PETERSBURG [2]

 

62' Castro (Zenit)

 

 

Zenit po raz kolejny na szczycie ! Urugwajczyk Gonzalo Castro, dostawiając w idealnym momencie stopę po podaniu Mario Balotellego strzelił jedynego i jak się okazało- najważniejszego gola w tym spotkaniu. Gola który pozwolił nam upokorzyć śmiesznych wojskowych na ich terenie i z meczem straty objąć pozycję lidera Premier Ligi- którego już chyba nie oddamy ;].

Odnośnik do komentarza

Przerwa reprezentacyjna, to dla mnie dwa wyjazdy z naszą reprezentacją. Najpierw udaliśmy się na daleką wycieczkę, bowiem polecieliśmy aż do Kameruńskiego miasta Jaunde by tam zmierzyć się z ichniejszą reprezentacją. Na pewno obecność w ich kadrze takich grajków jak Samuele Eto'o, Alexander Song, Carlos Kameni czy Joel Matip nie działa zbyt pozytywnie na morale chłopaków, ale nie same nazwiska grają. My też mamy rewelacyjnych Szczęsnego, Lewandowskiego, Augustyna, Żyrę i wiele innych młodych talentów. Powołania:

 

[/---------------------------------------------------|

| R8 | | Artur Boruc | BR | Liverpool | 194 cm | 88 kg | 34 | £900tys.|

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| BR | | Wojciech Szczesny | BR | Arsenal | 195 cm | 74 kg | 24 | £4.5mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Marek Koziol | BR | Wisła | 199 cm | 90 kg | 26 | £600tys.|

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OŚL | | Piotr Celeban | O (PŚ) | Nürnberg | 181 cm | 76 kg | 29 | £1.6mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | | Filip Modelski | O (P) | Lech | 174 cm | 72 kg | 22 | £1.7mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R2 | Int | Adam Danch | O (PŚ) | Sion | 183 cm | 81 kg | 26 | £1mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R5 | | Tomasz Welnicki | O (PLŚ) | Huddersfield | 185 cm | 78 kg | 24 | £425tys.|

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OL | | Matthias Ostrzolek | O (L) | Bochum | 178 cm | 74 kg | 24 | £1.7mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OŚP | | Kamil Glik | O (Ś) | Braga | 190 cm | 78 kg | 26 | £3mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OP | | Lukasz Piszczek | O/WO/P/OP (P) | Dortmund | 184 cm | 77 kg | 29 | £2.7mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| PŚP | | Rafal Murawski | DP, P (Ś) | Lech | 175 cm | 73 kg | 33 | £1.2mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| - | Int | Adam Matuszczyk | DP, P (Ś) | Köln | 183 cm | 72 kg | 25 | £1.4mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| PŚL | | Ariel Borysiuk | DP, P (Ś) | West Ham | 178 cm | 69 kg | 23 | £3.7mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R1 | | Patryk Malecki | P (P), OP (PL), N | Leicester | 170 cm | 69 kg | 26 | £375tys.|

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OPL | | Adrian Mierzejewski | P (L), OP (LŚ) | Trabzonspor | 176 cm | 69 kg | 28 | £2.5mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R6 | | Rafal Wolski | P (Ś), OP (PLŚ) | Wisła | 179 cm | 65 kg | 22 | £425tys.|

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OPP | | Ludovic Obraniak | P/OP (PLŚ) | Paris Saint-Germain | 174 cm | 72 kg | 30 | £2.3mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R3 | | Michal Zyro | P/OP (L), N | FC Utrecht | 189 cm | 77 kg | 22 | £3.5mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| OPŚ | | Bartosz Salamon | P/OP (Ś) | Brescia | 193 cm | 78 kg | 23 | £3.5mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R9 | | Michal Kucharczyk | OP (LŚ), N | Gaziantepspor | 178 cm | 71 kg | 23 | £1.2mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| NŚ | | Robert Lewandowski | N | A.C. Milan | 184 cm | 77 kg | 26 | £6.25mln|

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R7 | | Artur Sobiech | N | Wigan | 184 cm | 75 kg | 24 | £4.4mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| R4 | | Lukasz Radomski | N | Lech | 186 cm | 82 kg | 18 | £1.3mln |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| | | | | | | | | |

| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

 

Międzynarodowy Mecz Towarzyski

Stade Omnisports Ahmadou Ahidjo, Jaunde

 

Kamerun 1:2 Polska

 

23' Mierzejewski (Polska)

67' Murawski (Polska) rz.k.

91' Ngolok (Kamerun)

 

Wygrywamy na czarnej ziemi po ładnym, przyjemnym dla oka i Polskiego widza meczu. Przez większość spotkania utrzymywaliśmy się w przewadze, mieliśmy większą część czasu piłkę przy nodze, rozgrywaliśmy ładne akcje. Wyglądaliśmy po prostu jak nie ta reprezentacja do której przyzwyczaili się wszyscy. Pierwszego gola w 23 minucie zdobywa gracz Trabzonsporu Adrian Mierzejewski. Były kapitan Polonii Warszawa dostał piłkę od Ariela Borysiuka i ładnym lobem ze skraju 16 metra pokonał Kameniego. Do przerwy nic się nie zmieniło, schodziliśmy w bardzo dobrych nastrojach. Poprawiły się one jeszcze w 67 minucie, gdy Chedje sfaulował w polu karnym Radomskiego, a rzut karny na gola zamienił gracz Lecha Poznań- Rafał Murawski. Honorowe trafienie dla Kameruńczyków zanotował w doliczonym czasie drugiej połowy bombą z dystansu zdobywa Ngolok. Zwycięstwo jest ważne.

Odnośnik do komentarza

Drugim spotkaniem był kolejny wyjazd. Tym razem, kompletna zmiana klimatu. Z gorącej Afryki... przenosimy się do mroźnej Islandii, gdzie w jego mroźnej stolicy Reykyaviku rozegramy kolejne spotkanie sparingowe z miejscową reprezentacją. Największą gwiazdą ichniejszej reprezentacji jest moja gwiazda z Liverpool'u- Gylfi Siguorsson. Ale jednym zawodnikiem spotkania nie wygrają, a my chcemy udowodnić, że mecz z Kamerunem to oznaka nadejścia nowej jakości w Polskiej piłce reprezentacyjnej.

 

Międzynarodowy Mecz Towarzyski

Laugardalsvollur, Reykyavik

 

Islandia 3:2 Polska

 

45' Murawski (Polska)

47' Lewandowski (Polska)

83' Gunnarsson (Islandia)

87' Guomondsson (Islandia)

90' Oskarsson (Islandia)

 

Brak mi słów. Po prostu brak mi słów, do 80 minuty pełna dominacja na boisku, dwa gole przewagi... Ale końcówkę dramatycznych warunków pogodowych (sypiący śnieg i temperatura oscylująca w granicach 0 stopni) lepiej kondycyjnie wytrzymała drużyna gospodarzy. Nasi zbytnio uwierzyli w swoje umiejętności, przestali biegać i po prostu spuchli. To Islandczykom starczyło. W 45 minucie wynik spotkania otworzył strzałem z dystansu Rafał Murawski, dając nam spory komfort psychiczny tuż przed zejściem na przerwę. Już 2 minuty po powrocie na murawę było 0:2,a z bramki cieszył się Robert Lewandowski. I gdy wszystko już było na dobrej drodze by z Islandii wywieźć cenne zwycięstwo... Wszystko siadło. Pierwsza kontra była w 83 minucie. Wykończył ją z zimną krwią Gunnarsson. Byłem spokojny. Drugą kontrę w 87 minucie wykończył Guomondsson, wstałem z ławki. Trzecią kontrę wykończył w 90 minucie Oskarsson. Z zimną krwią podszedłem do ławki trenerskiej Islandczyków, uścisnąłem dłoń Olafura Johannessona i bez słowa zszedłem do szatni przed ostatnim gwizdkiem.

Odnośnik do komentarza

Po dwóch meczach reprezentacyjnych wracam do klubu. Całe szczęście mecz rozgrywamy u siebie na Pietrowskim, a naszym rywalem będzie drużyna Dinama Moskwa. Ekipa solidna, acz nie wybitna, nie widzę w nich jakichś większych rywali.

 

15 Kolejka Premier Ligi

Pietrowski, Sankt Petersburg

 

[1] Zenit Sankt Petersburg 3:0 Dinamo Moskwa [4]

 

21' Kannunikow (Zenit)

35' Toloi (Zenit)

59' Toloi (Zenit)

 

Pewnie pokonujemy ekipę ze stolicy, po dwóch golach środkowego obrońcy Rafaela Toloi. Pierwszą bramkę zdobył w 21 minucie Maksim Kannunikow, który wykorzystał słabszą dyspozycję Balotellego, zawieszenie Kierżakowa oraz nieobecność Heung-Mina i zameldował się dziś w pierwszej 11. Efektem była bramka w 21 minucie i dosyć mocny skok notowań u mnie po dobrym spotkaniu. Aktualnie Maksyma stawiam ponad Mario Balotellim i jest 2 napastnikiem drużyny. W 35 minucie Rafael trafił do siatki po rzucie rożnym, a w 59 minucie uderzył piłkę z odległości około 15 metrów po rozegraniu rzutu wolnego.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...