Skocz do zawartości

Polonia Warszawa - Zdobyć upragnione trofeum FM 12


owngenoya

Rekomendowane odpowiedzi

Karierę zacząłem wczoraj. Mało meczów rozegrałem więc pomyślałem by napisać moją karierę.

 

FM: 12.0.3 Football Manager 2012

BD: Duża

Pliki EDT: Uaktualnienie od Gietza

Ligi: Anglia (2), Polska (2), Rosja (2), Niemcy (2), Hiszpania (2), Włochy (2)

 

Jak wiecie istnieje możliwość dodawania lig więc może ulec zmianie ilość grywalnych lig.

 

Więc na starcie szybko o składzie jakim gram. Aktualnie rozegrałem 4 mecze ligowe. A wyniki wyglądają następująco :

 

 

vs Śląsk Wrocław (D) 0-0

vs ŁKS Łódź (W) 2-1

Strzelcy : Sikorski '6 , Cani '94 - Mięciel '24

vs Cracovia (D) 4-1

Strzelcy : Bonin '18, Sikorski '23 '85 '87 - Bartczak '44

Czerwone kartki : Cani '12

vs Korona Kielce (W) 1-1

Strzelcy : Korzym '22 - Jeż '70

 

Aktualnie rozegrałem tyle meczów.

 

Nie przeprowadziłem żadnych transferów z, do oraz wyporzyczeń na obecny sezon.

 

Taktyka wygląda następująco :

 

 

poloniaaa.png

 

 

Nie lubię pisać opowiadań itd nie mam do tego głowy. Będę tylko opisywał mecze, sytuacje, ciekawostki itp.

 

 

To 1 część wiem, że trochę chaotyczna. W drugiej będą mecze ligowe i puchar Polski. Pozdrawiam. Jest to moje pierwsze średnie opowiadanie więc proszę o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza

Część 2

 

Po krótkim wstępie czas na prawdziwe granie.

 

Już dzisiaj mecz z Górnikiem Zabrze na wyjeździe. Niestety mam pewne obawy co do tego spotkania. Pierwsza z nich to kontuzja Bruno. Czyli podstawowego pomocnika oraz zawieszenie Caniego mojego najlepszego napastnika w składzie.

 

Skład na mecz to :

 

Przyrowski-Todorowski-Kokoszka-Jodłowiec-Brzyski-Ciach-Piątek-Jeż-Sikorski-Sultes-Wszołek

 

Odpowiednio Bramkarz-4 obrońców-2 Pomomocników Środek-2 skrzydła-Napastnik

 

Cóż jeśli mecz wygram mam szansę na dogonienie czołówki.

 

 

 

Górnik Zabrze - Polonia Warszawa 1-1 (Wyjazd)

Gołębiewski'43 Górnik

Teodorczyk'71 Polonia

Frekwencja : 3500

Kontuzje :

Zawieszenia :

 

Opis spotkania

 

1 Połowa spotkania na korzyść mojej drużyny lecz ... pod koniec połowy Gołębiewski trafia i Górnik wychodzi na prowadzenie. Ja mimo 8 strzałów nie wiem jak mogliśmy stracić tak łatwo gola. Łukasz Teodorczyk zmienia Wszołka w lini ataku. Mam nadzieję, że to pomoże nam chociaż wywieść punkt z Zabrza.

 

2 Połowa spotkania : Remis remis remis. Zmiana Wszołek - Teodorczyk bardzo dobra. Łukasz strzela na 1-1. I takim rezultatem kończy sie spotkanie. Remis na wyjeździe w tak trudnym meczu to dla mnie radość.

 

Tak a propo odbyło się losowanie Pucharu Polski 2 rundy. Zmierzymy się z Motorem Lublin na wyjeździe.

 

 

Za 14 dni mecz przed własną publicznością z Widzewem Łódź. Zamierzam nieco odświerzyć kadrę i dam pograć paru obrońcom. Do składu na ten mecz wrócą Sadlok oraz Baszczyński.

Odnośnik do komentarza

Nie odpuszczaj sobie, tylko próbuj - ta krytyka ma Cię zmotywować do pracy nad opkiem :)

 

Przejrzałem post, który opisywał mecz z Górnikiem Zabrze i podam przykładowe sugestie, które mogą poprawić Twoje opowiadanie:

 

1. Jak przechodzisz do opisu spotkania, podaj najpierw chociaż datę, kolejkę ligową (w formie np. Ekstraklasa 1/30), rywali i skład swojej drużyny. Możesz podać też stadion, na którym rozgrywane jest spotkanie. Ustawienie Twojego zespołu nie jest ważne, więc to można sobie podarować.

 

2. Podsumowanie spotkania (wynik, strzelców goli, frekwencję) dawałbym na sam koniec, a przed tym wstaw przebieg meczu. Jego przebieg opisuj chociaż w paru zdaniach :)

 

3. I na koniec najpoważniejszy zarzut - ortografia i interpunkcja. Co jak co, ale myślę, że przecinki potrafisz wstawić w odpowiednich miejscach. Tak samo jak poprawić błędy w stylu "odświerzyć" czy "wyporzyczeń"

 

Nikt nie wymaga od Ciebie fabuły, pisz tak, jak chciałeś, tzn. mecze, sytuacje, ciekawostki. Ale staraj się poprawić błędy i pisać czytelniej ;) to takie moje małe rady, mam nadzieję, że Ci się przydadzą :) no i liczę, że nie poddasz się, bo klub wybrałeś ciekawy, cel również, więc jeśli tylko poprawisz styl pisania, to będzie super :)

Odnośnik do komentarza

No to postaram się dalej kontynuować opowiadanie.

 

Od wyżej przedstawionego spotkania rozegrałem już 10 spotkań. Poniżej przedstawiam wyniki spotkań bez opisów.

 

 

11.09.2011

 

Polonia Warszawa - Widzew Łódź 0-0 (Ekstraklasa)

 

16.09.2011

 

Lech Poznań - Polonia Warszawa 3-2 (Ekstraklasa)

 

Krivets '14 Arboleda '49 Rudnevs 71' - Sikorski '45+1 Wszołek 54'

 

20.09.2011

 

Motor Lublin - Polonia Warszawa 0-2 (Puchar Polski 2 runda)

 

Jeż '4 Sikorski 8' Wszołek 23'

 

23.09.2011

 

Polonia Warszawa - Ruch Chorzów 1-1 (Ekstraklasa)

 

Bruno '57 - Szubert '77

 

1.10.2011

 

Polonia Warszawa - Bęłchatów 1-0 (Ekstraklasa)

 

Bruno '60

 

5.10.2011

 

Zagłębie Lubin - Polonia Warszawa 3-1 (Ekstraklasa)

 

Kokoszka sam. '29 Pawłowski '42 '57 - Sadlok '88

 

17.10.2011

 

Wisła Kraków - Polonia Warszawa 3-1 (Ekstraklasa)

 

Małecki '4 Biton '11 Kirm '46 - Sikorski '42

 

Czerwona Chavez '54

 

21.10.2011

 

Polonia Warszawa - Legia Warszawa 1-1 (Ekstraklasa)

 

Bruno '66 - Ljuboja '12

 

26.10.2011

 

Zagłębie Lubin - Polonia Warszawa 2-3 (Puchar Polski 3 runda)

 

Traore '27 Sernas '82 - Przybecki '5 Bruno '43 Teodorczyk '112

 

30.10.2011

 

Jagiellonia Białystok - Polonia Warszawa 1-2 (Ekstraklasa)

 

Plizga '12 - Teodorczyk '29 Piątek '71

 

 

 

 

Bilans tych 10 spotkań to 4 wygrane 3 remisy 3 porażki. Jak widać bilans nie najlepszy ponieważ w lidze moja drużyna zajmuje 6 pozycję po 13 spotkaniach.

 

O to jak prezentuje się Tabela po 13 kolejkach do 6 miejsca.

 

 

1. Legia Warszawa 13 9-4-0 27-6 31 pkt

2. Lech Poznań 1310-1-1 22-8 31 pkt

3. Śląsk Wrocław 13 7-4-2 25-8 25 pkt

4. Zagłębie Lubin 13 7-4-2 25-16 25 pkt

5. Wisła Kraków 13 6-3-3 22-13 21 pkt

6. Polonia Wars. 13 4-6-3 16-15 18 pkt

 

 

Kolejnym przeciwnikiem będzie drużyna Podbeskidzia z, którą zmierzymy się przed własną publicznością. Mecz za 5 dni zatem trzeba lepiej popracować nad obroną. Co widać na powyższej tabeli.

 

3.11.2011

 

Polonia Warszawa - Podbeskidzie

 

Chwilę przed meczem w szatni dałem chłopakom do zrozumienia, że ten mecz musimy wygrać. Powód jest jeden - Walka o mistrzostwo.

 

Mecz się zaczyna. Mając 3 akcje dogodne nie zdołaliśmy pokonać bramkarza przyjezdnych. Podobny wynik w strzałach mieli również piłkarze Podbeskidzia. Do przerwy wynik 0-0 i kilka żółtych kartek.

 

Drugą połowę rozpoczynamy bez zmian. Uważam, że nie ma sensu zmieniać zawodników po udanej pierwszej połowie. 48 minuta spotkania i Maciej Sadlok daje prowadzenie Poloni. Mecz układa się po mojej myśli. W 74 Daniel Sikorski dokłada drugiego gola i wynik 2-0 do końca spotkania.

 

Strzelcy bramek :

 

Polonia Warszawa - Sadlok '48 Sikorski '74

Podbeskidzie - Brak

Zawodnik meczu - Cotra (Polonia)

 

 

Po wygranym meczu Dorde Cotra podbiegł do mnie na boisku i zaznaczył, że rozmowa motywacyjna w przerwie spotkania była źle dopasowana i zawodnicy nie byli zadowoleni z jej przebiegu. Chyba Cotra odpocznie sobie w kolejnym meczu a ktoś inny go zastąpi.

 

Do kolejnego meczu mamy 15 dni. Zatem jest to chwila aby podsumować inne ligi i puchary.

 

 

La Liga (Hiszpania)

 

Po 10 spotkaniach na czele jest Valencia z przewagą 3 punktów nad Realem Madryt oraz 6 nad Barceloną. Czyżby Barcelona nie błyszczała formą na początku sezonu ? Na to wygląda. W Pucharze Króla lepsi okazali się Królewscy pokonując Barcę 4-2 w dwumeczu.

 

 

 

Serie A (Włochy)

 

Wysokie loty ma obecnie drużyna Inter Mediolan. Po 10 kolejkach nie zaliczyli oni bowiem wpadki i nie mają ani jednej porażki na koncie. Fani Boruca (w tym ja) smuci fakt iż ekipa Fiorentiny jest na spadkowym 18 miejscu i nie zanosi się na ich powrót do czołówki.

 

 

 

Bundesliga (Niemcy)

 

Na czele nie kto inny jak Bayern Monachium. Bilans bramkowy 29-7 mówi sam za siebie. Nie za dobrze wiedzie się bowiem drużynie "wieśniaków" Hoffenheim. Są oni na 17 miejscu.

 

 

 

Premiership (Anglia)

 

Szczęsny i jego koledzy są na szczycie w ligowej tabeli. A ogon, który już zbliża się wielkimi krokami do Kanonierów to Manchester City, Manchester United, Liverpool oraz Chelsea. Nie zanosi się na sukcer drużyny Arsena Wengera.

 

 

 

SOGAZ Prem'er Liga (Rosja)

 

30 kolejka minęła a na czele ! Uwaga Zenit, który sensacyjnie zajmuje 1 miejsce. Tuż za nim CSKA Moskwa drugie miejsce i na ostatnim miejscu podium Anżi. Czy zatem wielkie Anżi zagra w Lidze Mistrzów ? Na to się zanosi.

 

 

Ligę Mistrzów oraz Ligę Europejską będę opisywać po zakończeniu fazy grupowej.

 

4 część w nocy. Mam nadzieję, że było lepiej.

Odnośnik do komentarza

Buli1992 wie coś o tym, bo sam przeszedł coś podobnego :D

 

A na serio każdy, kto zaczyna, nie pisze idealnie. Ja też nie pisałem idealnie, zresztą nadal tak zapewne jest (nadal ciągnę swój pierwszy opek). Ale nie ma co rzucać opka po pierwszej krytyce, bo krytyka nie ma Cię podłamać, ma Cię zmobilizować. I mi o to chodziło - żebyś pisał lepiej. Bo wiem, że każdego stać na to. Więc spokojnie pisz i staraj poprawiać się z każdym postem.

 

Patrz na inne opowiadania (np. opki Donkeya, Fenomena, gilika i innych), z każdego można coś zaczerpnąć. Możesz przy wyniku spotkania umieszczać screena potwierdzającego rezultat. Można stosować pogrubienia, kursywy, podkreślenia, kolorów do oznaczenia kartek itd. Wstawiaj tabele, screeny nowych zawodników. Możliwości jest mnóstwo.

 

Hmm, pod względem motywowania innych jestem prawie jak Mourinho. Z tym że "prawie" robi wielką różnicę :D

Odnośnik do komentarza

Do meczu kilkanaście dni i żaden z zawodników nie odpuszcza na treningach. Dobra informacja z obozu szkoleniowego brzmi : Przyrowski się dobrze rozwija oznajmia asystent. Cóż przy wpuszczeniu 17 bramek nie jestem tego taki pewien.

 

Hitem 14 kolejki był mecz Lecha Poznań z Wisłą Kraków zakończony remisem 2-2. To koniec hegemoni Wisły na wyjazdach. Remis oznacza, że Lech wskoczył na 1 miejsce w tabeli.

 

Nastał dzień meczowy naszym przeciwnikiem Lecha Gdańsk. Gramy na wyjeździe. Za Cotre tak jak obiecałem zagra Tomasz Brzyski. Zatem skład nie zmieniony z wyjątiem Cotry oraz Sikorskiego, który zagrać nie może. Na jego miejsce Teodorczyk.

 

20.11.2011 15 kolejka T-Mobile Ekstraklasa

 

Lecha Gdańsk - Polonia Warszawa

 

2 minuta Teodorczyk daje prowadzenie Poloni. Jednak już w 8 minucie Lechia doprowadza do wyrównania po strzale Vucko. Koniec 1 połowy. Fatalnie gra Piątek i zostaje zmieniony. Na jego miejsce wchodzi Bruno, który wraca po kontuzji.

 

2 połowa rozpoczyna się. 75 minuta kapitalny gol Trałki. 2-1 dla Czarnych Koszul. wynik pozostaje bez zmian. Ta wygrana może okazać się bezcenna. Kolejne 3 pkt lądują na naszym koncie.

 

Statystyki meczu :

 

 

Gole :

 

Polonia Warszawa - Teodorczyk '2 Trałka '75

Lecha Gdańsk - Vucko '8

 

Frekwencja 19035

 

Kartki

Nadolski '82 - Lecha Gdański

Przybecki '11 - Polonia Warszawa

Teodorczyk '70 - Polonia Warszawa

 

 

 

Nasza forma pnie się w górę. 4 mecze bez porażki pokazują naszą siłę. Już niedługo bo, za 4 dni mecz z ŁKS Łódź. Jeśli go wygramy będzie to najlepsza passa od czasu mojego przyjścia na stadion przy ul. Konwiktorskiej.

 

 

24.11.2011 16 kolejka T-Mobile Ekstraklasa

 

Polonia Warszawa - ŁKS Łódź

 

1 połowa zapowiadała pogrom przyjezdnych. Ale nie udało się. Po gwizdku moi podopieczni schodzili do szatni ze smutnym wyrazem twarzy. W czasie przerwy powiedziałem im, że muszą wygrać dla siebie i dla kibiców.

 

W drugiej połowie pokazaliśmy co znaczy mieć dobrych napastników. Łukasz Teodorczyk pokazał, że nie bez powodu postawiłem na niego w tym meczu. W 72 minucie prowadzimy 1 do 0. Wynik meczu ustawił Wszołek strzelając gola w 89 minucie. Jest to nasze 5 z rzędu zwycięstwo.

 

Statystyki meczu :

 

 

Gole :

 

Polonia Warszawa - Teodorczyk '72 Wszołek '89

ŁKS Łódź - Brak

 

Frekwencja 3969

 

Kartki Brak

 

 

 

 

Na drugi dzień do mojego gabinetu przyszedł. Tomek Jodłowiec. Zapytał mnie kiedy dam mu szansę zagrać w pierwszym składzie. Odpowiedziałem, że w kolejnym meczu zagra przeciwko Śląskowi Wrocław.

 

Zatem będzie to kolejna zmiana w składzie na mecz ligowy. Po tym jak odsunałem Cotre na kilka meczów dam zagrać Jodłowcowi. Mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie w tak ważnym meczu.

 

 

To na tyle jeśli chodzi o dzień dzisiejszy. Oczywiście gram dalej ale 4 część zakończę na pokonaniu ŁKS Łódź. 5 część już jutro. A w niej :

 

Tabela końcowa Rundy Jesiennej

Podsumowanie zmagań w Lidze Mistrzów

Statystyki zawodników T-Mobile Ekstraklasy

Zimowe Transfery

 

Dziekuję za przeczytanie tej części.

Odnośnik do komentarza

5 część opowiadania

 

 

24.11.2011 16 kolejka T-Mobile Ekstraklasa

 

Śląsk Wrocław - Polonia Warszawa

 

Absolutna dominacja Śląska w 1 jak i 2 połowie spotkania. Zdołaliśmy jedynie strzelić gola kontaktowego i nic poza tym. Przegrywamy pierwsze spotkanie od 6 w lidze i pozostajemy na 6 pozycji ligowej.

 

 

Statystyki meczu :

 

 

 

Gole :

 

Śląsk Wrocław - Voskamp '14 Mila '28 Sobota '92

Polonia Warszawa - Pawelec sam. '73

 

 

Frekwencja 13967

 

Kartki

 

Polonia Warszawa - Brzyski '63

 

 

 

 

Runda Jesienna zakończona. Polonia zajmuje 6 miejsce i traci do liderującej legii 14 punktów. Jak tak dalej pójdzie ciężko będzie powalczyć o pierwsze miejsce. Ale nie tracąc nadzieji przejdźmy do spotkań towarzyskich jakie zostaną rozegrane w przerwie zimowej.

 

Tabela Ligowa (Runda jesienna) - http://img847.images...9/tabelkaaa.png

Statystyki zawodników - http://img443.images...tatystyyyki.png

 

 

 

Mecze towarzyskie :

Bałkan Botewgrad - Polonia Warszawa

Sportul - Polonia Warszawa

Polonia Warszawa - U Cluj

Polonia Warszawa - Ceahlaul

Polonia Warszawa - Slovacko

Pogoń - Polonia Warszawa

Rapid CFR. Sv. - Polonia Warszawa

Polonia Warszawa - Banik Ostrava

 

 

Jak widać mamy dużo meczów do rozegrania. W ich czasie będę testować ustawienie w 3 obrońców i 5 pomocników. Coś w stylu FC Barcelony. Jak to wyjdźie zobaczycie na wynikach.

 

Okienko transferowe otwarte, a my wciąż nie wiemy czego chcemy. Skład niby jest dobry ale czegoś brakuje. Super napastnika ? Czy może super rozgrywającego. Sam nie wiem i postaram się przeanalizować cały zespół zaczynąjąć od bramki.

 

Bramkarze :

 

Numerem jeden pozostaje Sebastian Przyrowski ale nie jestem przekonany co do jego umiejętności. Traci dużo bramek i nie jest

 

Obrona :

 

Aktualne ustawienie to Brzyski - Kokoszka - Jodłowiec - Baszczyński. Na rezerwie są Sadlok, Cotra, Ciach. Nie przewiduję transferów na tej pozycji.

 

Pomoc :

 

I tutaj niespodzianka. Mamy nowego defensywnego pomocnika rodem z Holandii. Frank van Kouwen rozegrał w Holandii ponad 200 meczów i strzelił 14 bramek. Jego CV jest fenomenalne jak na ligę Polską. O to jak prezentuje się Holender.

 

http://img710.images...nkvankouwen.png

 

Aktualne ustawienie lini pomocy to :

 

Łukasz Piątek - Rygien defensywy. Ustwaiony przed obrońcami

Łukasz Trałka - Środkowy pomocnik

Bruno - Środkowy pomocnik

Wszołek - Wysunięty rozgrywający

Przybecki - Prawo skrzydłowy

 

W tej formacji dokonałem zmian. I mam nadzieję, że nie będę musiał więcej mieszać na tej pozycji.

 

Napastnicy :

 

Na ataku fenomenalny Łukasz Teodorczyk a jego kompanami na rezerwie są Daniel Sikorski, Pavel Sultes oraz Edgar Cani. Ataku nie zmieniam.

 

 

Przejdźmy do podsumowania Ligi Mistrzów. W 1 rundzie zagrają ze sobą :

 

 

Marseille - FC Barcelona

Manchester City - Zenit

FC Bayern - Chelsea

Milan - Lille

FC Porto - Manchester UTD.

Leverkusen - Lyon

Inter - Szachtar

Basel - Real Madryt

 

 

Hitem 1 rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów jest spotkanie FC Bayernu z Chelsea oraz Porto z MANU. Oczywiście wyniki podam po zakończeniu 1 rundy.

 

Wyniki spotkań towarzyskich w opowiadaniu nr 5.1 czyli kontynuacji tego wątku. Nie mogę edytować mam jakiś błąd i nie będę mógł dodać wyników. Więc zrobię to osobno.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...