Skocz do zawartości

Orange Land


Suchy_

Rekomendowane odpowiedzi

W życiu każdego człowieka są momenty zwrotne, decydujące o przyszłości. Wkraczając w nieznany mi dotąd świat trenerki, naprawdę nie wiedziałem, czego się spodziewać. Bałem się, że nie sprostam oczekiwaniom zarządu, że piłkarze będą źle się czuli pod moją pieczą, albo kibice nie zaakceptują mnie jako trenera swojej ukochanej drużyny.

 

Historia musi mieć jakiś początek. Moja niech pozostanie owiana rąbkiem tajemnicy. Należące do mnie nazwisko również chyba nie jest wam do niczego potrzebne. W każdym razie jestem nałogowcem... uzależnionym od piłki nożnej. Futbol od małego stanowił dla mnie bardzo wiele, był moją pasją. W dzieciństwie inspirował mnie Ruud Gullit, który razem z reprezentacją Oranje zdobywał tytuł Mistrza Europy. Tym bardziej zainteresowany byłem ofertą, która przyszła właśnie z Holandii. Nigdy nie należałem do tych, co trzeba ich dwa razy przekonywać. Mam jednak jedną słabość. Nie potrafię odmawiać...

 

Gra - Championship Manager 2001/2002
Patch - 6.9.68
Rozmiar bazy danych: maksymalny
Ligi - Belgia, Chorwacja, Holandia, Polska (wszystkie możliwe)

 

Postanowiłem rozpocząć jeszcze raz, ponieważ budowanie fabuły nie szło mi najlepiej. Mam nadzieję, że teraz rozegram długą i owocną w sukcesy karierę.

Odnośnik do komentarza

Sittard, holenderskie miasto liczące 36 960 mieszkańców (styczeń 2005 roku). Wspólnie z miastem Geleen i kilkoma mniejszymi miejscowościami tworzy jednostkę administracyjną (hol. Gemeente) o nazwie Sittard-Geleen.

 

Fortuna Sittard Combinatie, holenderski klub piłkarski mający siedzibę w mieście Sittard, obecnie grający w Eerstedivisie. Swoje domowe mecze klub rozgrywa na stadionie Wagner & Partners Stadion, który może pomieścić 13 tysięcy widzów. Klub powstał jako fuzja zespołów Fortuna 54 oraz Sittardia i dzięki tej fuzji 1 lipca 1968 powstał Fortuna Sittard Combinatie. Największym sukcesem Fortuny 54 było wywalczenie Pucharu Holandii w 1957 roku i wicemistrzostwa Holandii (2. miejsce za Ajaksem Amsterdam) w tym samym roku. W 1964 roku Fortuna 54 po raz drugi zdobyła krajowy puchar. Sittardia natomiast nie odnosiła sukcesów i najczęściej broniła się przed spadkiem.

 

Moje nowe miejsce pracy nazywało się Sittard. Jako człowiek od specjalnych poruczeń miałem za zadanie awansować z drużyną do Eredivisie. Cel, który mi postawiono, nie należał do prostych, ponieważ z całą pewnością kilka drużyn z naszej ligi miało znacznie lepiej prezentujące się kadry od naszej. Na dodatek zarząd nie dał mi jakichkolwiek pieniędzy na transfery. Cieszyć mógł dobrze rozbudowany ośrodek treningowy, sprzyjający rozwojowi młodych zawodników. W końcu w Fortunie wychowało się kilka talentów, które potem występowały w reprezentacji Oranje, jak na przykład Mark Van Bommel.

 

Pracę w Sittard rozpocząłem od tradycyjnego przeglądu wojsk. Na pierwszy ogień poszedł sztab szkoleniowy, który miał być moją podporą. Wszyscy trenerzy byli pochodzenia holenderskiego, co mnie bardzo ucieszyło, ponieważ dobrze mieć całą paczkę mówiącą w jednym języku. Moją prawą ręką był Roel Coumans, odpowiedzialny za trening generalny. Z Roelem rozmawiało mi się doskonale. Byłem pewien, że będziemy się świetnie dogadywać. Drugim trenerem od treningu generalnego był Nico Neele. Za przygotowanie fizyczne, które na boiskach holenderskich jest niezwykle ważne, odpowiedzialny był Fuat Usta. Szkolić piłkarzy pod względem technicznym miał Thijs Moonen. Ponadto w klubie pracowało trzech skautów oraz Barry van Putten, jedyny fizjoterapeuta w klubie. Ogólnie ze sztabu szkoleniowego byłem w w miarę zadowolony i miałem zamiaru przeprowadzać jakichkolwiek zmian.

 

Następnie nadszedł czas na przegląd kadry.

 

No  Name                       Position(s)  Nat  Born      Age  Caps Gls  Wages     Expires   Value
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
-   Diaz, Kévin                AM LC        FRA  11.4.73   28   -    -    Ł775      30.6.04   Ł130K     
-   Dreesen, Timothy           D C          BEL  30.1.77   24   -    -    Ł775      1.7.05    Ł230K     
-   Facenna, Gino              D C          NED  14.8.77   23   -    -    Ł775      1.7.04    Ł80K      
-   Garlisi, Sebastian         S C          BEL  4.4.78    23   -    -    Ł775      1.6.07    Ł110K     
-   Geenen, Rick               D R          NED  13.8.78   22   -    -    Ł775      13.6.02   Ł45K      
-   Gommans, Harrie            S C          NED  20.2.73   28   -    -    Ł775      30.6.02   Ł190K     
-   Hofstede, Bernard          F RC         NED  22.9.70   30   -    -    Ł775      1.7.04    Ł180K     
-   Janssen, Roel              D/DM LC      NED  16.6.80   21   -    -    Ł775      30.6.02   Ł150K     
-   Kotbani, Badre             D C          NED  13.4.80   21   -    -    Ł500      30.6.02   Ł14K      
-   Liard, Philippe            DM C         FRA  16.1.75   26   -    -    Ł775      1.7.03    Ł80K      
-   Mossaoui, Karim            M LC         MAR  27.2.78   23   -    -    Ł0        1.1.02    Ł90K      
-   Ofrany, Rachid             AM RL        NED  17.1.77   24   -    -    Ł775      30.6.02   Ł85K      
-   Ojamaa, Henrik             S C          EST  20.5.81   20   -    -    Ł0        1.1.02    Ł80K      
-   Ricksen, Fernando          D/M R        NED  27.6.66   35   12   -    Ł775      1.7.02    Ł50K      
-   Scheelen, Wouter           AM L         BEL  16.10.75  25   -    -    Ł775      9.6.07    Ł150K     
-   Secerovic, Adnan           AM C         BOS  22.3.82   19   -    -    Ł0        1.6.02    Ł180K     
-   Stolte, Richard            M RC         NED  1.8.80    20   -    -    Ł0        30.6.02   Ł35K      
-   Taktak, Taner              AM L         TUR  26.1.80   21   -    -    Ł775      30.6.04   Ł95K      
-   Villareal, Gavrey          S C          NED  19.12.80  20   -    -    Ł775      30.6.02   Ł14K      
-   Voorn, Ramon               M R          NED  1.5.77    24   -    -    Ł775      1.7.03    Ł90K      
-   Voss, Paul                 S C          NED  21.4.78   23   -    -    Ł775      13.6.02   Ł40K      
-   Wagemakers, Mark           D R          BEL  7.6.68    33   -    -    Ł775      28.6.03   Ł40K      
-   Wintjens, Danny            GK           NED  30.9.73   27   -    -    Ł775      30.6.03   Ł65K      
-   van der Jeugt, Sven        GK           BEL  17.9.70   30   -    -    Ł775      30.6.02   Ł130K     

 

Kadra Fortuny Sittard również była na zadowalającym poziomie, jednak z całą pewnością nie było idealnie. W bramce mieliśmy Svena van der Jaegta, który posiadał świetny refleks. Wiedziałem, że Belg nieraz uratuje nam tyłek w ciężkich sytuacjach. W obronie najlepiej spisywał się Timothy Dreesen, kolejny Belg w naszych szeregach. Czyścił całe bagno w obronie. W linii pomocy wyróżniał się Wouter Scheelen, również piłkarz narodowości belgijskiej. W ataku bardzo pożytecznym zawodnikiem był Harris Gommans, od którego wymagałem strzelenia co najmniej kilkunastu bramek w całym sezonie. Nie było pieniędzy na transfery, więc nie mogłem rzucić się w wir karuzeli transferowej.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie sierpnia 2011

 

Sytuacja w klubie:

Bilans - -

Bramki - -

- - -

Najlepszy strzelec - -

Najlepszy asystent - -

 

Transfery na świecie:

1. Lee Hong Lim - TSW Pegasus -> Sun Hei - £24K

2. Chu Siu Kei - Kitchee -> Sun Hei - £3K

 

Transfery w Polsce:

- - -

 

Ligi w Europie:

Belgia - -

Chorwacja - RNK Split [+0]

Holandia - -

Polska - Gr. A - Korona Kielce [+3], Gr. B - Polonia Warszawa [+3]

 

Mecze reprezentacji Polski:

- -

 

Ranking światowy:

1. Hiszpania, 2. Holandia, 3. Niemcy, ..., 57. Polska

 

Finał Copa America:

Columbia - Brazylia 0-4 (Nilmar 14, Jadson 22, Luis Fabiano 28, Ronaldinho 56)

Odnośnik do komentarza

Dzięki Feno. :)

 

- - - - - - - -

 

Sezon zbliżał się wielkimi krokami. Zawodnicy solidnie trenowali, trenerzy robili swoje, a atmosfera wewnątrz zespołu była świetna - wszystko szło w dobrym kierunku. Postanowiłem włączyć do pierwszej drużyny dwóch obiecujących piłkarzy. Pierwszym z nich był środkowy obrońca, Badre Kotbani, natomiast drugim Sebastian Garlisi, który przebojem wdarł się do pierwszej jedenastki. Na pierwszy, historyczny mecz Fortuny pod moją wodzą zdecydowałem się wystawić ofensywną taktykę, 4-1-3-2. Czterech obrońców w linii, jeden defensywny pomocnik i trzech ofensywnych, i dwóch wysuniętych napastników - tak prezentowała się taktyka, jaką obrałem na to spotkanie.

 

- - - - - - - - -

 

Pierwszy mecz za mojej kadencji rozegraliśmy z NEC Nijmegen, a był to pojedynek w Pucharze Holandii. Nie dawano nam wielkich szans na dobry wynik w tej konfrontacji. W końcu graliśmy z ekipą z Eredivisie. W spotkanie weszliśmy fatalnie, bo już w drugiej minucie straciliśmy bramkę. Na szczęście szybko się obudziliśmy i w 10. minucie wyrównaliśmy stan meczu. Po chwili było już 2-1 dla nas. Z prowadzenia nie cieszyliśmy się jednak długo, ponieważ rywal wyrównał na 2-2 po dwóch minutach. Moi podopieczni nadal atakowali i strzeliliśmy gola na 3-2. Żeby tego było mało, po chwili Gommans podwyższył prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4-2. Po przerwie spotkanie było wyjątkowo nudne. Przeciwnik nie specjalnie kwapił się do ataków, a nam to pasowało. W końcu mieliśmy świetny rezultat. Pojedynek do samego końca mieliśmy pod kontrolą i w pierwszym meczu pod moją wodzą Fortuna ograła rywala niby o klasę lepszego...

 

Dutch Cup - Gr. 13 (1/3)

Fortuna Sittard - NEC Nijmegen 4-2

0-1 Schone 2 min.

1-1 Garlisi 10 min.

2-1 Secerovic 12 min.

2-2 George 14 min.

3-2 Liard 24 min.

4-2 Gommans 29 min.

 

- - - - - - - - -

 

Następnie czekało nas wyjazdowe spotkanie z Vitesse, znowu w Pucharze Holandii i znowu z klubem grającym w Eredivisie. Na ten mecz wystawiłem nieco eksperymentalny skład, co przełożyło się na końcowy wynik. W pierwszej połowie nie mieliśmy kompletnie nic do powiedzenia. Rywal przewyższał nas o klasę i do przerwy było 0-2. Druga połowa to dalsza dominacja Vitesse. Kolejne dwie bramki dołożył Pedersen, który w tym spotkaniu ustrzelił hattricka i przegraliśmy 0-4. Nasza defensywa była dziurawa jak szwajcarski ser. Nadal mieliśmy jednak szansę na awans do dalszej fazy Pucharu Holandii...

 

Dutch Cup - Gr. 13 (2/3)

Vitesse - Fortuna Sittard 4-0

1-0 Renato Iberra 22 min.

2-0 Pedersen 30 min.

3-0 Pedersen 54 min.

4-0 Pedersen 74 min.

 

- - - - - - - - -

 

Wreszcie nadeszła długo wyczekiwana, szczególnie przez kibiców, inauguracja ligi. Do Sittard przyjechała drużyna FC Den Bosch. Trybuny były zapełnione do ostatniego miejsca. Sędzia wyprowadził obie ekipy na główną płytę. Przywitanie obu drużyn, rzut monetą - w końcu rozległ się pierwszy gwizdek sędziego. Mecz od początku należał do nudnych. Drużyny badały siebie nawzajem i trochę się to przeciągało... taki stan rzeczy utrzymał się do końca tego spotkania. Inauguracja wyszła nam dość blado. Na dodatek zawiodłem się podwójnie, ponieważ zawiedliśmy naszych fanów, którzy zawsze są z drużyną na dobre i na złe.

 

Erstedivisie (1/34)

Fortuna Sittard - FC Den Bosch 0-0

Odnośnik do komentarza

Wybraliśmy się do pięknego Rotterdamu, by zagrać z VOC Rotterdam ostatni grupowy mecz w Pucharze Holandii, decydujący o awansie do kolejnej fazy. Na to spotkanie wystawiłem rezerwowy skład, ponieważ podstawowi zawodnicy potrzebowali trochę odpoczynku. Spotkanie rozpoczęło się po naszej myśli i już w 9. minucie objęliśmy prowadzenie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Na początku drugiej połowy podwyższyliśmy prowadzenie na 2-0. Do końca meczu nic się nie zmieniło i byłem zadowolony z takiego obrotu sprawy, ponieważ wywalczyliśmy awans do dalszej fazy Pucharu Holandii... i to w rezerwowym składzie!

 

Dutch Cup - Gr. 13 (3/3)

VOC Rotterdam - Fortuna Sittard 0-2

0-1 Villareal 9 min.

0-2 Secerović 49 min.

 

- - - - - - - - -

 

Po przeciętnej inauguracji nadszedł drugi mecz ligowy. Do Sittard przyjechał zespół AGOW Apeldoorn, z którym w niedalekiej przyszłości mieliśmy zmierzyć się również w rozgrywkach Erstedivisie. Od początku spotkania stroną przeważającą byli goście, którzy udowodnili to, strzelając gola w 9. minucie spotkania. Muszę szczerze powiedzieć, że przez cały mecz moi podopieczni nie istnieli. Grał tylko nasz rywal i aż dziwne, że spotkanie zakończyło się tak niską porażką dla nas.

 

Erstedivisie (2/34)

Fortuna Sittard - AGOW Apeldoorn 0-1

0-1 Bruiner 9 min.

 

- - - - - - - - -

 

Po fatalnym wejściu w rozgrywki ligowe trzeba było się przełamać. Tym razem to my graliśmy jako gość, a naszym rywalem było BV Veendam. Pierwsza połowa była wyrównana, a spotkanie powiewało nudą. Wszystko jednak odwróciło się tuż przed przerwą, kiedy objęliśmy prowadzenie. W drugiej połowie, poza kilkoma groźnymi strzałami gospodarzy, nie wydarzyło się nic ciekawego i mogliśmy cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w lidze.

 

Erstedivisie (3/34)

BV Veendam - Fortuna Sittard 0-1

0-1 Dreesen 43 min.

Odnośnik do komentarza

W pierwszej rundzie Pucharu Holandii los przydzielił nam Helmond Sport.

 

Podsumowanie sierpnia 2011

 

Sytuacja w klubie:

Bilans - 3-1-2

Bramki - 7-7

Najlepszy strzelec - Secerovic - dwie bramki

Najlepszy asystent - brak

 

Transfery na świecie:

1. Alberto Aquilani - Liverpool -> Sevilla - £7.25 mln.

2. Alejandro Dominguez - Valencia -> Dinamo Kiev - £5 mln.

3. Djibril Cisse - Lazio -> Panathinaikos - £3.5 mln.

4. Niko Krancjar - Tottenham -> Stoke - £3.2 mln.

5. Naoki Tanaka - Urawa Reds -> Albirex - £2.7 mln.

 

Transfery w Polsce:

1. Kelvin Okanga-Aywang - Victoria Koronowo -> Lechia Gdańsk - £230K

2. Kamil Paprocki - GKS Bełchatów -> Utrecht - £140K

3. Marcin Radzewicz - Polonia Bytom -> First Vienna - £120K

4. Paweł Tomasik - Heko Czermno -> KSZO - £30K

5. Mateusz Kołodziejski - Olimpia Elbląg -> MKS Kluczbork - £18K

 

Ligi w Europie:

Belgia - AA Gent [+1]

Chorwacja - RNK Split [+0]

Holandia - Heerenveen [+1]

Polska - Gr. A - Korona Kielce [+0], Gr. B - Polonia Warszawa [+2]

 

Mecze reprezentacji Polski:

- -

 

Ranking światowy:

1. Hiszpania, 2. Holandia, 3. Niemcy, ..., 56. Polska

Odnośnik do komentarza

Podczas przerwy na reprezentacje dałem moim podopiecznym trochę luzu. Polacy podejmowali na stadionie Śląskim w Chorzowie Austrię. Od samego początku spotkania Biało Czerwoni przeważali. W 22. minucie Polacy wyszli na prowadzenie za sprawą Polańskiego. W drugiej połowie nadal istnieli tylko nasi rodacy. W 68. minucie Robert Acquafresca, który niedawno otrzymał obywatelstwo polskie, podwyższył na 2-0, a 10 minut później rywala dobił Koscielny. Polacy ograli Austrię 3-0. Bramki strzelali zawodnicy, którzy stosunkowo niedawno dostali obywatelstwo polskie.

 

Mecz Towarzyski

Polska - Austria 3-0

1-0 Polanski 22 min.

2-0 Acquafresca 68 min.

3-0 Koscielny 79 min.

 

Natomiast Holandia grała z Serbami. Od samego początku spotkania Oranje byli stroną przeważającą. W 34. minucie sędzia podyktował rzut karny za faul Suboticia na Van der Varcie, a w bonusie wyrzucił Serba z boiska. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i pewnie wykorzystał okazję. Chwilę później Van Persie podwyższył prowadzenie. W drugiej połowie dobił rywali Van der Vaart i mecz skończył się wynikiem 3-0 dla popularnych Oranje.

 

Mecz Towarzyski

Holandia - Serbia 3-0

1-0 Van der Vaart 34 min.

2-0 Van Persie 38 min.

3-0 Van der Vaart 49 min.

Odnośnik do komentarza

Bez naszego najlepszego kontuzjowanego obrońcy, Dreesena, wstawiliśmy się na wyjazdowy mecz z FC Oss. Od początku przewyższaliśmy wywala o klasę i wynik po pierwszej połowie był tego dowodem. Po golach Gommansa i Garlisiego prowadziliśmy 2-0. Rywala stać było jedynie na honorową bramkę w końcówce. Nasz przeciwnik nie miał nic do powiedzenia i wywieźliśmy trzy punkty z tego wyjazdu.

 

Erstedivisie (4/34)

FC Oss - Fortuna Sittard 1-2

1-0 Gommans 32 min.

2-0 Garlisi 36 min.

2-1 Moutawakil 89 min.

 

Po udanym spotkaniu do Sittard przyjechała ekipa Telstar. Ponownie liczyłem na komplet oczek w tym meczu, jednak się przeliczyłem. Zaczęło się źle, ponieważ rywal objął prowadzenie w 10. minucie. Chwilę potem udało nam się wyrównać. Wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się wynikiem 1-1, jednak tuż przed przerwą rywal strzelił nam bramkę do szatni. Po przerwie rywal strzelił nam na 1-3 i nasza sytuacja byłą fatalna. Na dodatek dwóch podstawowych zawodników doznało kontuzji. Byli to Janssen i Liard. Dzięki wprowadzonemu Villarealowi złapaliśmy kontakt. Nasze ataki w końcówce na nic się zdały i znowu zawiedliśmy kibiców. Wynik 2-3 w pełni odzwierciedlał naszą słabą postawę w tym spotkaniu.

 

Erstedivisie (5/34)

Fortuna Sittard - Telstar 2-3

0-1 Walcott 10 min.

1-1 Gommans 17 min.

1-2 Omoch 45 min.

1-3 Narsingh 47 min.

2-3 Villareal 74 min.

 

Kolejnym rywalem, z którym przyszło nam się zmierzyć, była Sparta Rotterdam. Wyjazdowe spotkania szły nam znacznie lepiej, niż mecze przed własną publicznością. Nie wiem, może znaczenie miała presja kibiców, nie mam pojęcia. W każdym razie ten mecz ewidentnie nam nie wyszedł. Zaczęło się dobrze, bo Gommans dał nam prowadzenie, z którego nie cieszyliśmy się zbyt długo, ponieważ rywal wyrównał po sześciu minutach. Pierwsza połowa zakończyła się remisowo. Tuż po przerwie przeciwnik strzelił bramkę na 1-2 i byliśmy w czarnej dupie. W tym meczu nie byliśmy w stanie nic zrobić. Moi podopieczni wyglądali na zmęczonych. Nie mogliśmy zagrać kilku celnych podań, wyglądało to żałośnie. Przegraliśmy kolejny już mecz. Wpadłem w niezłe bagno, a zarząd nie był zadowolony z wyników mojej pracy w Sittard. W każdej chwili mogłem zostać wyrzucony na zbity pysk...

 

Erstedivisie (6/34)

Sparta Rotterdam - Fortuna Sittard 2-1

0-1 Gommans 19 min.

1-1 John 25 min.

2-1 Jonh 51 min.

Odnośnik do komentarza

A może tak jakiś komentarz :P

 

- - - - - - - - -

 

Pucharowe spotkanie z Helmond Sport miało być przełamaniem naszej kiepskiej pasji... miało być. W mocno eksperymentalnym składzie szło nam nawet dobrze. Mecz od początku był wyrównany, jednak to rywal mógł cieszyć się z awansu do kolejnej fazy. Prawie dotrwaliśmy do dogrywki, ale plany zepsuł Quakel, który bezlitośnie wykorzystał błąd naszej, dziurawej jak ser szwajcarski, defensywy. Zarząd był niezadowolony z wyników mojej pracy.

 

Dutch Cup - First Round

Helmond Sport - Fortuna Sittard 1-0

1-0 Quakel 83 min.

 

Liczyłem, że moi podopieczni dadzą z siebie wszystko w spotkaniu z FC Dordrecht. To były jednak tylko nadzieje... Kiedy po piętnastu minutach tablica wyników wskazywała 0-2, minę miałem nietęgą. W przed przerwą udało nam się złapać kontakt, dzięki samobójowi jednego z rywali. W drugiej połowie atakowaliśmy, lecz na nic się to zdało. Przegraliśmy kolejny mecz. Bałem się, że moja przygoda w Sittard kończy się. Wpadłem w gówno...

 

Erstedivisie (7/34)

FC Dordrecht - Fortuna Sittard 2-1

1-0 Hulst 7 min.

2-0 Koksal 15 min.

2-1 Cairo (og) 44 min.

 

Gówno było wielkie i śmierdzące, jednak miałem nadzieję, że zarząd da mi wyprowadzić drużynę z tego kryzysu. Obawiałem się, iż starcie z SC Cambuur Leeuwarden będzie ostatnim za mojej kadencji. Na szczęście zawodnicy pokazali, że potrafią grać w piłkę i po pierwszej połowie gromiliśmy przeciwnika 3-0. Secerovic zmarnował jeszcze karnego w końcówce, ale to nie miało większego znaczenia. Władze klubu ponownie zaczęły mi ufać.

 

Erstedivisie (8/34)

Fortuna Sittard - SC Cambuur Leeuwarden 3-0

1-0 Gommans 26 min.

2-0 Secerovic 31 min.

3-0 Secerovic 45 min.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie września 2011

 

Sytuacja w klubie:

Bilans - 2-0-4

Bramki - 9-9

Najlepszy strzelec - Gommans - pięć bramek

Najlepszy asystent - Kotbani - dwie asysty

 

Transfery na świecie:

1. Adel Taarabt - QPR -> Newcastle - £9.25 mln.

2. Sawa - Reysol -> Albirex - £6.5 mln.

3. Joe Cole - Liverpool -> Marsylia - £5.25 mln.

4. Felipe Melo - Juventus Turyn -> Corinthians - £3.1 mln.

5. Simon Kjaer - Wolsburg -> Fiorentina - £2 mln.

 

Transfery w Polsce:

1. Jakub Kaszuba - Bałtyk -> Lechia Gdańsk - £875K

2. Krzysztof Janus - Cracovia -> Legia Warszawa - £750K

3. Martins Ekwueme - Zagłębie Lubin -> Wisła Kraków - £450K

4. Michał Golański - Wisła Płock -> Śląsk Wrocław - £250K

5. Paweł Olszewski - Stal Stalowa Wola -> Arka Gdynia - £230K

 

Ligi w Europie:

Belgia - Anderlecht [+0]

Chorwacja - Hajduk [+3]

Holandia - Ajax [+3]

Polska - Gr. A - Lech Poznań [+6], Gr. B - Polonia Warszawa [+4]

 

Mecze reprezentacji Polski:

Polska - Austria 3-0

 

Ranking światowy:

1. Hiszpania, 2. Holandia, 3. Niemcy, ..., 56. Polska

 

Erstedivisie - tabela:

 

Pos     Team                            Pld  Won  Drn  Lst  For  Ag   Won  Drn  Lst  For  Ag   Pts
--------------------------------------------------------------------------------------------------
1st     AGOVV                           8    2    1    1    7    4    3    0    1    9    7    16   
--------------------------------------------------------------------------------------------------
2nd     Veendam                         8    3    0    1    9    7    2    1    1    4    3    16   
3rd     Zwolle                          8    4    0    0    11   4    1    0    3    6    12   15   
4th     Almere                          8    4    0    0    11   1    0    2    2    6    9    14   
5th     Telstar                         8    3    1    1    10   6    1    1    1    6    7    14   
6th     Go Ahead Eagles                 8    4    0    0    10   4    0    1    3    4    7    13   
7th     Helmond Sport                   8    3    0    0    8    4    1    1    3    5    8    13   
8th     Sparta                          8    3    0    2    6    5    1    1    1    3    3    13   
9th     Willem II                       8    2    1    1    9    6    1    1    2    6    7    11   
10th    Dordrecht                       8    1    2    1    6    6    2    0    2    5    4    11   
11th    Fortuna Sittard                 8    1    1    2    5    4    2    0    2    5    5    10   
12th    Cambuur                         8    2    0    2    6    5    1    1    2    4    8    10   
13th    Emmen                           8    3    0    0    6    2    0    1    4    4    11   10   
14th    FC Oss                          8    1    2    1    6    5    1    1    2    9    10   9    
15th    MVV                             8    2    0    1    8    5    1    0    4    7    12   9    
16th    Volendam                        8    1    3    0    7    5    0    1    3    1    9    7    
17th    Eindhoven                       8    2    1    2    10   13   0    0    3    6    10   7    
18th    Den Bosch                       8    1    1    2    6    8    0    1    3    4    9    5    

Odnośnik do komentarza

Ofraany dostał powołanie do reprezentacji Bośni i Hercegowiny U-21. Bardzo ucieszyła mnie ta informacja.

 

Tymczasem Polska mierzyła swoje siły z reprezentacją Grecji. Przeciwnik objął prowadzenie w 17. minucie, jednak dzięki dwóm golom Roberta Acquafresci udało się przechylić szalę zwycięstwa na stronę Biało Czerwonych.

 

Mecz Towarzyski

Grecja - Polska 1-2

1-0 Petsos 17 min.

1-1 Acquafresca 39 min.

1-2 Acquafresca 58 min. (pen.)

 

Holandia grała natomiast z Ukrainą na swoim terenie. Popularni Oranje mieli mnóstwo dogodnych okazji na strzelenie bramek, jednak marnowali sytuację za sytuacją. Zemściło się to na nich w 72. minucie, kiedy błąd obrony reprezentacji Holandii bezlitośnie wykorzystał Voronin. W pojedynku o pietruszkę Ukraina zwyciężyła 1-0.

 

Mecz Towarzyski

Holandia - Ukraina 0-1

0-1 Voronin 72 min.

Odnośnik do komentarza

Po udanym spotkaniu z SC Cambuur Leeuwarden, graliśmy na wyjeździe z drużyną FC Zwolle. Liczyłem na wejście na właściwą drogę zwycięstw. I po tym meczu byłem naprawdę zadowolonym. Rozpoczęło się fatalnie, ponieważ rywal objął prowadzenie tuż po pierwszym gwizdku arbitra. Na szczęście moi podopieczni wzięli się w garść i udało się strzelić dwie bramki, co dawało dobry wynik, 2-1 na naszą korzyść. W drugiej połowie plany zepsuł nam Maachi, jednak, dzięki celnie strzelonym rzucie karnym, wygraliśmy to spotkanie. Drużyna jakby wypadła z kryzysu...

 

Erstedivisie (9/34)

FC Zwolle - Fortuna Sittard 2-3

1-0 Slot 2 min.

1-1 Dreesen 31 min.

1-2 Secerovic 36 min.

2-2 Maachi 80 min.

2-3 Secerovic 86 min. (pen.)

 

Następnie przed własną publicznością podejmowaliśmy Go Ahead Eagles. I w tym starciu udało zgarnąć się pełną pulę. Już w drugiej minucie, po piekielnie mocnym, a zarazem precyzyjnym uderzeniu z dystansu, objęliśmy prowadzenie. Bramkę do szatni strzelił jeszcze gościom Garlisi i było już 2-0. Po przerwie nas przeciwnik złapał kontakt, jednak, jak się później okazało, była to bramka tylko na otarcie łez. Wygraliśmy trzeci mecz z rzędu i miałem prawo być zadowolony z poczynań moich podopiecznych...

 

Erstedivisie (10/34)

Fortuna Sittard - Go Ahead Eagles 2-1

1-0 Liard 2 min.

2-0 Garlisi 45 min.

2-1 van der Zwan 48 min.

 

- - - - - - - - -

 

Mam do Was, czytelników, pytanie: czy w zdaniu "Po udanym spotkaniu z SC Cambuur Leeuwarden graliśmy na wyjeździe z drużyną FC Zwolle." powinien pojawić się przecinek przed wyrazem 'graliśmy'?

Odnośnik do komentarza

Po 20. minutach domowego spotkania z FC Eindhoven byłem zły na moich zawodników. W końcu przegrywaliśmy 0-2, jednak dzięki golom Gommansa i Garlisiego wyrównaliśmy stan meczu na 2-2. Na nic zdały się nasze ataki w drugiej części tego meczu i znowu zawiedliśmy własną publiczność. 2-2 to z całą pewnością nie był wynik, który nas zadowalał.

 

Erstedivisie (11/34)

Fortuna Sittard - FC Eindhoven 2-2

0-1 Matthijs 3 min.

0-2 Lambe 17 min.

1-2 Gommans 23 min.

2-2 Garlisi 25 min.

 

Kolejnym starciem był wyjazdowy mecz z Almere City FC. Dostaliśmy ostre baty. Do strzelenia przez nas bramki na 1-1 wszystko wyglądało w miarę dobrze, jednak potem... szkoda gadać. Wynik tej konfrontacji w pełni oddaje boiskowe wydarzenia...

 

Erstedivisie (12/34)

Almere City FC - Fortuna Sittard 4-1

1-0 Redan 11 min.

1-1 Gommans 32 min.

2-1 Meulens 34 min.

3-1 Redan 38 min.

4-1 Redan 45 min.

 

Powoli zaczynam się irytować, zarząd też...

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie października 2011

 

Sytuacja w klubie:

Bilans - 2-1-1

Bramki - 8-9

Najlepszy strzelec - brak

Najlepszy asystent - Hofstede - pięć asysty

 

Transfery na świecie:

1. Fabiano Santacroce - Napoli -> Juventus - £1.4 mln.

2. Anthony Annan - Schalke 04 -> Twente - £1.4 mln.

3. Piotr Parzyszek - De Graafschap -> Man City - £1.4 mln. (18 lat, Polak)

4. Błażej Augustyn - Catania -> Wisła Kraków - £1.2 mln.

5. Emilo Hernandez - Cruz Azul -> Pumas - £1.1 mln.

 

Transfery w Polsce:

1. Błażej Augustyn - Catania -> Wisła Kraków - £1.2 mln.

2. Adrian Świątek - Górnik Zabrze -> Piast Gliwice - £190K

3. Marcin Dziewulski - Polonia Bytom -> Sandecja - £85K

4. Marcin Ojrzyński - Carbo Gliwice -> Sandecja - £35K

5. Łukasz Żak - TKP Tczew -> Piast Gliwice - £35K

 

Ligi w Europie:

Belgia - Zulte-Waregem [+0]

Chorwacja - Hajduk [+3]

Holandia - Twente [+1]

Polska - Gr. A - Lech Poznań [+5], Gr. B - Polonia Warszawa [+2]

 

Mecze reprezentacji Polski:

Grecja - Polska 1-2

 

Ranking światowy:

1. Hiszpania, 2. Holandia, 3. Niemcy, ..., 56. Polska

 

Erstedivisie - tabela:

 

Pos     Team                            Pld  Won  Drn  Lst  For  Ag   Won  Drn  Lst  For  Ag   Pts
--------------------------------------------------------------------------------------------------
1st     AGOVV                           12   3    1    2    12   9    4    1    1    14   11   23   
--------------------------------------------------------------------------------------------------
2nd     Veendam                         12   3    1    2    10   9    4    1    1    8    4    23   
3rd     Sparta                          12   4    0    2    9    7    3    1    2    7    6    22   
4th     Telstar                         12   4    1    1    12   7    2    2    2    12   11   21   
5th  Pl Helmond Sport                   12   5    0    1    13   6    1    2    3    6    9    20   
6th     Emmen                           12   5    1    0    13   7    1    1    4    6    12   20   
7th     Almere                          12   5    0    1    16   5    0    4    2    9    12   19   
8th     Fortuna Sittard                 12   2    2    2    9    7    3    0    3    9    11   17   
9th     Cambuur                         12   3    1    2    12   8    2    1    3    5    11   17   
10th    Go Ahead Eagles                 11   5    0    1    12   6    0    1    4    5    9    16   
11th    Willem II                       11   2    2    1    10   7    2    1    3    12   13   15   
12th    Zwolle                          11   4    0    1    13   7    1    0    5    10   18   15   
13th    Dordrecht                       11   2    2    2    8    8    2    0    3    5    5    14   
14th    FC Oss                          12   2    2    2    7    8    1    1    4    10   15   12   
15th    MVV                             12   2    1    3    13   12   1    1    4    9    14   11   
16th    Volendam                        11   1    4    0    9    7    1    1    4    4    12   11   
17th    Eindhoven                       11   2    1    3    11   17   1    1    3    9    12   11   
18th    Den Bosch                       12   1    1    4    8    12   1    1    4    9    12   8    

Odnośnik do komentarza

Przed chwilą odpalam CM'a, odpalam save, wszystko ok. Przewijam dni, aż tu nagle blue screen. Wyłączyłem kompa, no i wydawało się, że wszystko jest ok. Ponownie odpalam CM'a i czeka mnie nie miła niespodzianka... wyskoczył komunikat: "v.3.6.98 Setup.. cp 1044". :/

 

Opek do kosza. Przepraszam za zaśmiecanie forum.

 

Pisało mi się dobrze i chyba wrócę z nowa karierą. Zobaczę jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...