Skocz do zawartości

Żółte jest słońce, niebieskie niebo...


judzi

Rekomendowane odpowiedzi

FM 2011 11.0.3 + Revolution Uptade 0.3 składy aktualne na dzień 1.09.2011

Baza danych: Średnia

Ligi: Polska (1-2), Anglia (1-2), Hiszpania (1-2)

 

 

Witam. Powracam do pisania po ponad trzech miesiącach przerwy i chciałbym grać trochę dłuzej niż w poprzednich karierach. Zdecydowałem się zagrać w I lidze polskiej zespołem Arki Gdynia.

Moim celem jest oczywiście awans do ekstraklasy. W tym celu dostałem na transfery 22 tys.euro i 18,5 tys. na płace.

 

Kadra Arki Gdynia

 

Bramkarze

Marcin Juszczyk (POL, 25 lat)

Hieronim Zoch (POL, 19 lat)

Michał Szromnik (POL, 17 lat)

 

Podsumowanie: Tu zdecydowanym numerem jeden jest Juszczyk, rezerwowym na razie Zoch, ale poszukam zmiennika dla najstarszego z bramkarzy

 

Prawi obrońcy

Wojciech Wilczyński (POL, 20 lat)

Damian Krajanowski (POL, 26 lat)

 

Podsumowanie: Na tej pozycji jest dwóch równorzędnych piłkarzy, także każdy dostanie swoją szansę.

 

Lewi obrońcy

Sławomir Mazurkiewicz (POL, 27 lat)

Michał Płotka (POL, 22 lata)

 

Podsumowanie: Pierwszy skład Mazurkiewicz, rezerwowy Płotka

 

Środkowi obrońcy

Mateusz Siebiert (POL/FRA, 21 lat)

Piotr Robakowski (POL, 20 lat)

Omar Jarun (PAL, 26 lat)

Krzysztof Łągiewka (POL, 27 lat)

 

Podsumowanie: Tu jest w miarę wyrównana walka, chociaż może jeszcze kogoś zakupię, ale w tej chwili największe szanse na grę mają Łągiewka i Siebiert.

 

Środkowi pomocnicy

Piotr Kasperkiewicz (POL, 22 lata)

Damian Rysiewski (POL, 18 lat)

Marcin Budziński (POL, 20 lat)

 

Podsumowanie: W środku pola grać będą Kasperkiewicz z Budzińskim. Rysiewski być może pójdzie na wypożyczenie. Kilku skrzydłowych również grać może w drugiej linii.

 

Skrzydłowi/Ofensywni pomocnicy

Piotr Kuklis (POL, 24 lata)

Petr Benat (CZE, 30 lat)

Paweł Czoska (POL, 19 lat)

Marcin Radzewicz (POL, 30 lat)

Bartłomiej Niedziela (POL, 25 lat)

 

Podsumowanie: Na prawym skrzydle w tej chwili najlepiej wypada Niedziela, na prawym rywalizacja jest spora. Każdy zawodnik jest dobry.

 

Napastnicy

Krzysztof Bułka (POL, 20 lat)

Mirko Ivanovski (MAC, 20 lat)

Janusz Surdykowski (POL, 24 lata)

Bartosz Flis (POL, 19 lat)

Ensar Arifović (BiH, 30 lat)

 

Podsumowanie: Parę snajperów najczęściej będą tworzyć prawdopodobnie Arifović z Ivanovskim, choć młodzież też jest niezła.

Odnośnik do komentarza

Dwa dni przed pierwszym meczem ligowym z Zawiszą dokonaliśmy dwóch transferów. Pierwszy z nich to środkowy obrońca Patrick Ovie (NIG, 32 l.) który rok pozostawał bez pracy a przed przejsciem do

naszego zespołu grał w lidze Kazachstanu. Drugi to bramkarz Mohamed Keita (Mali, 30 l.), poprzednio występujący w Gwinei. Mam nadzieje że ci doświadczeni zawodnicy dadzą przykład młodszym zawodnikom i szybko zaaklimatyzują się w nowym klubie.

 

Dwa dni później nastąpił mój oficjalny debiut w barwach Arki i to u siebie. Naszym przeciwnikiem była Zawisza Bydgoszcz która jest beniaminkiem I Ligi. W meczu zadebiutował nowy nabytek Ovie, a w bramce dośc niespodziewanie stanął 17 letni Szromnik. Od początku meczu wyróżniał się Czoska który próbował zdobyć bramkę, jednak

ani w 4., ani w 18.minucie meczu nie zdołał pokonać bramkarza. W 20.min Budziński doznał lekkiej kontuzji, jednak wrócił na boisko. Kolejne dziesięć minut to nasza dominacja i trzy rzuty rożne, których jednak nie wykorzystaliśmy. W 35.minucie świetną okazję na strzelenie bramkki znów miał Czoska który jednak trafił w słupek. W doliczonym czasie gry znów szansę miał Czoska, jednak po wrzutce z rzutu rożnego jego strzał głową przeleciał nad bramką. Do przerwy mieliśmy więc bezbramkowy remis.

W przerwie zmieniłem lekko utykającego Budzińskiego na Łągiewkę chcąć nie ryzykować kontuzji. W 46.minucie goście doznali osłabienia, bowiem napastnik gospodarzy, Imeh wyleciał z boiska za dwie żółte kartki. Już dwie minuty po tym zdarzeniu pięknym strzałem w okienko prowadzenie dał nam Bułka. Muszę przyznać że młodzież w dzisiejszym meczu pokazuje pazur. W 55.minucie Witan obronił bardzo groźny strzał bardzo aktywnego w tym meczu Czoski.

W 63.minucie podwyższyliśmy prowadzenie. Gola strzałem po ziemi zdobył Piotr Kuklis. W 74.minucie szansę miał napastnik bydgoskiego klubu Adrian Błąd, jednak jego strzał poszybował wysoko nad bramką. Chwilę później przeprowadziłem dwie zmiany. Dwóch najlepszych graczy w tym meczu, Czoskę i Bułkę zastąpili Radzewicz i Flis. W 77.minucie świetną szansę miał Ivanovski jednak jego strzał instykntownie obronił Witan. W 83.minucie po dośrodkowaniu na szósty metr Wiliczyńskiego, szansę na bramkę miał Radzewicz, jednak jego uderzenie głową przeszło minimalnie obok bramki. Jescze w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, goście zdobyli honorową bramkę, a jej autorem po strzale głową stał się Maziarz. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie i mogłem cieszyć się ze zdobycia trzech punktów w debiucie.

 

Szromnik - Wilczyński, Ovie, Siebiert, Płotka - Niedziela, Kuklis, Budziński (46.Łągiewka), Czoska (74. Radzewicz) - Ivanovski, Bułka (74.Flis)

 

31.07.2010 Stadion GOSiR Gdynia Widzów:7702

[?] Arka Gdynia 2:1 Zawisza Bydgoszcz [?]

48' Bułka (1:0)

63' Kuklis (2:0)

90+3' Maziarz (2:1)

 

MoM:Piotr Kuklis [8.0]

 

Po tym meczu na dwa tygodnie wypadł Marcin Budziński.

Odnośnik do komentarza

Następnym spotkaniem okazało się wyjazdowe starcie z Kolejarzem Stróże.Gospodarze wygrali swój pierwszy mecz z Ruchem Radzionków. Jesteśmy faworytem, drużyna która spadła z ekstraklasy zawsze nim jest ale tylko w teorii. Czy sprostamy wyzwaniu? To się okaże.

 

Mecz rozpoczął się od naszej dominacji. Przez pierwsze 15 minut bramkarz gospodarzy, Kosiorowski musiał aż trzy razy bronić swój zespół przed utratą bramki. Nam tylko raz w 6.minucie zagroził Brud. W 19.minucie Radzewicz celował pod poprzeczkę jednak pomylił się znacznie, tak samo jak Kuklis który podkręconym strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Kosiorowskiego. W 24.minucie na strzał zdecydował się Kasperkiewicz, jednak trafił wprost w bramkarza. Kolejne minuty to wyrównana gra i po jednej szansie strzeleckiej z obu stron. Kuklisa z Arki i Hricova z Kolejarza. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po rozpoczęciu drugiej połowy swoją szansę miał Ivanovski jednak golkipier gospodarzy był na miejscu. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. W 53.minucie strzałem z półwoleja popisał sięIvanovski, Kosiorowski obronił ten strzał, jednak przy dobitce Kuklisa był już bezradny. Jednak pięć minut później udział w tym meczu zakończył Radzewicz, który opuścił boisko za drugą żółtą kartkę. W 61. minucie szansę miał napastnik miejscowych, Kowalczyk, ale nie trafił w bramkę.

W 65.minucie podwyższyliśmy prowadzenie. Gola strzelił Bułka. Chwilę później Ivanovskiego zastąpił Flis. W 77. minucie dobiliśmy rywala. Po dośrodkowaniu Niedzieli gola na swoje konto mógł zapisać Czoska, który głową pokonał Kosiorowskiego. W 83.minucie honorowego gola dla Kolejarza strzelił Kowalczyk. Do końca meczu mieliśmy jeszcze jedną okazję, lecz jej nie wykorzystaliśmy. Mecz kończy się naszym pewnym zwycięstwem. Jestem naprawdę dumny z chłopaków, że mimo czerwonej kartki dla Radzewicza nie poddali się i zasłużenie wywieźli z Stróży trzy punkty.

 

Juszczyk - Krajanowski, Siebiert, Ovie, Mazurkiewicz - Niedziela, Kasperkiewicz (46.Czoska), Kuklis, Radzewicz - Ivanovski (66.Flis), Bułka (71.Arifović)

 

04.08.2010 Stadion Stróże Widzów:1831 I Liga [2/34]

[2] Kolejarz Stróże 1:3 Arka Gdynia [3]

53' Kuklis (0:1)

65' Bułka (0:2)

77' Czoska (0:3)

83' Kowalczyk (1:3)

58' Radzewicz cz.k

 

MoM:Bartłomiej Niedziela [8.7]

Odnośnik do komentarza

W ramach 3 kolejki I Ligi mierzyliśmy się z szóstą w tabeli Bogdanką Łęczna. Liczyliśmy na komplet punktów, choc rywal jest niewygodny. Zapowiadało się trudne spotkanie.

 

Już w 2.minucie meczu szansę miał Niedziela jednak jego strzał poszybował obok bramki. W 17.minucie przeprowadziliśmy kolejną groźną akcję, która skończyła się niecelnym uderzeniem Czoski. W 23.minucie ładnym strzałem z półwoleja popisał się Benat, lecz bramkarz gości, Sergiusz Prusak był na posterunku. W 27.minucie ponownie strzelał Czoska, jednak jego strzał głową przeleciał minimalnie nad poprzeczką. W 31.minucie wreszczie dopięliśmy swego. Po dobrym podaniu Benata, sytuacje sam na sam z bramkarzem wykorzystał Arifović. W kolejnych minutach mieliśmy kolejne okazje, lecz ani strzał z półwoleja z Łągiewki ani Arifović, który trafił w słupek nie przyniosły nam gola. Do końca pierwszej połowy utrzymaliśmy jednobramkowe prowadzenie.

W drugiej połowie dopiero w 63.minucie indywidualną akcją popisał się Wilczyński, ale nie zdołał pokonać bramkarza rywali. W 70.minucie Ninković osłabił swój zespół, dostając czerwoną kartkę, faulując w polu karnym Czoskę. Do piłki podszedł Ovie i... strzelił w poprzeczkę. W 74.minucie swoją szansę miał napastnik gospodarzy Nildo, ale jego strzał głową trafił tylko w poprzeczkę. W 79.minucie sędzia znów podyktował dla nas "jedenastkę" po faulu Wallace na Arifoviciu. Tym razem do piłki podszedł Łągiewka i nie pomylił się.W 80.minucie swój profesjonalny debiut w piłce zaliczył 17-letni Szwoch. Do końca meczu, poza sytuacją w 84.minucie Ivanovskiego, której zresztą nie wykorzystał nic się nie działo i wygraliśmy po ciężkim spotkaniu.

 

Keita - Wilczyński, Robakowski , Ovie , Płotka (86. Siebiert) - Benat, Łągiewka, Niedziela (80.Szwoch), Czoska - Ivanovski, Arifovic (80. Bułka)

 

07.08.2010 Stadion GOSir, Gdynia Widzów:7656 I Liga [3/34]

[1] Arka Gdynia 2:0 Bogdanka Łęczna [6]

31' Arifović (1:0)

79-k. Łągiewka (2:0)

70' Ninkovic cz.k.

 

MoM:Ensar Arifovic [8.2]

Odnośnik do komentarza

Przed czwartą kolejką ligową dołączyło do nas jeszcze dwóch graczy. Najpierw za darmo znany w Polsce napastnik Takesure Chinyama (ZIM, 27 l), poprzednio występujący w Legii, lecz tam uznali że już go nie potrzebują. Drugim i ostatnim transferem jest środkowy obrońca Sonny Juessidello (Gwinea Bisau 30 l.) za symboliczną kwotę 150 euro. Obaj na razie będą rezerwowymi.

 

W kolejnym meczu mierzyliśmy się na wyjeździe z obecnie dziewiątą w tabeli Wisłą Płock. Chcemy to wygrać i przedłużyć naszą passę zwycięstw.

W tym meczu jeszcze nie mogłem skorzystać z Marcina Budzińskiego, który wróci do gry za 5 dni.

 

Mecz rozpoczął się dla nas znakomicie. Już w 3.minucie strzałem pod poprzeczkę prowadzenie dał nam Radzewicz. W 10.minucie pięknym strzałem z 20 metrów popisał się Mirko Ivanovski i prowadziliśmy już dwoma golami. W 15.minucie szansę ze strony gospodarzy miał Sielewski, lecz jego strzał pewnie obronił Juszczyk. W 17.minucie było już praktycznie po meczu. Po kontrataku gola zdobył Niedziela. W 24.minucie swój zespoł osłabił prawy obrońca Wisły Łukasz Nadolski. Po szybkim rozegraniu rzutu wolnego i dośrodkowaniu Niedzieli swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Radzewicz. To już był nokaut. W 31.minucie lekką kontuzję odniósł Radzewicz, lecz po pomocy masażystów wrócił na boisko.

To samo spotkało dwie minuty później Ovie, lecz ten też powrócił na murawę. W 38.minucie po zagraniu z rzutu rożnego Robakowskiego szansę miał Ovie, ale jego strzał głową minimalnie przeszedł nad poprzeczką. Gdy wydawało się że pierwsza połowa zakończy się i tak wysokim wynikiem, w drugiej minucie doliczonego czasu gry sytuacje sam na sam z bramkarzem wykorzystał Ivanovski. Chwilę później sędzia zakończyła się pierwsza odsłona tego meczu w którym dominowaliśmy w każdym elemencie spotkania. Nawet ja się nie spodziewałem takiego wyniku.

 

Od początku drugiej połowy dominowali goście którzy mieli dwie dogodne sytuacje, jednak ani Ricardinho w 51., ani Kamiński w 54. nie zdołali pokonać Juszczyka. Potem inicjatywę przejęliśmy my. W 65.minucie szansę miał Niedziela, a trzy minuty później także Radzewicz, lecz nie pokonali oni miejscowe bramkarza. W 78.minucie honorowego gola dla drużyny z Płocka zdobył Jaroń. W 84.minucie ostatecznie dobiliśmy rywala, strzelając szóstą i ostatnią bramkę w tym meczu a jej autorem był Ivanovski, zdobywając tym samym hat-tricka.

W 88.minucie jeszcze szansę miał Flis, ale uderzył niecelnie. Do końca meczu już nic się nie wydarzyło i mecz kończy się naszym wysokim, pewnym zwycięstwem, w które nawet ja jeśli chodzi o ilość bramek w tym meczu, nie wierzyłem.

 

Juszczyk - Wilczyński, Ovie, Robakowski (67. Jarun), Mazurkiewicz - Kuklis, Łągiewka, Niedziela (73.Krajanowski), Radzewicz - Ivanovski, Bułka (67.Flis)

 

14.08.2010 Stadion im.Kazimierza Górskiego, Płock I Liga [4/34]

[9] Wisła Płock 1:6 Arka Gdynia [1]

3' Radzewicz (0:1)

10' Ivanovski (0:2)

17' Niedziela (0:3)

24' Radzewicz (0:4)

45+2' Ivanovski (0:5)

78' Jaron (1:5)

84' Ivanovski (1:6)

24' Nadolski cz.k.

 

Widzów: 2897

MoM:Mirko Ivanovski [9.6]

Odnośnik do komentarza

Zmieniam nieco styl pisania w meczach. Teraz będę podawał tylko akcje ze strzelonych bramek i informacje o czerwonych kartkach

------------------------------------------------------------------------

Kolejnym naszym rywalem w walce o awans okazała się piętnasta w tabeli Polonia Bytom. W mediach byliśmy faworytem, ale piłka jest nieprzewidywalna. Zresztą Polonia to zespół, który grał w poprzednim sezonie razem z Arką w ekstraklasie. Liczyłem na trudne spotkanie ale rzeczywistość okazała się zupełnie inna. W tym meczu mogłem już skorzystać z usług Marcina Budzińskiego.

 

Początek meczu mieliśmy wręcz wymarzony. W 33.sekundzie gola w sytuacji sam na sam strzelił Bułka. W 28.minucie za złośliwy faul z boiska wyleciał Niedziela. Od razu zaaregowałem i za Łągiewkę wprowadziłem Krajanowskiego. Mimo osłabienia to my prowadziliśmy grę i w 36.minucie po golu Ivanovskiego podwyższyliśmy prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się naszym dwubramkowym prowadzeniem.

 

Już pięć minut po wznowieniu gry swoją drugą bramkę po kontrataku zdobył Bułka. W 55.minucie drugą żółtką, a w konsekwencji czerwona ujrzał stoper gości, Tanzyna i w tej chwili szanse się wyrównały. W 69.minucie ostatecznie pogrążyliśmy rywala. Po dośrodkowaniu Mazurkiewicza gola głową zdobył Krajanowski. W 85.minucie zdobywca ostatniego gola w tym meczu zderzył się z rywalem i został odniesiony na noszach. Jako że wykorzystałem wszystkie zmiany, do końca meczu graliśmy w osłabieniu. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 4:0.

 

Juszczyk - Wilczyński, Ovie, Jarun(66.Robakowski), Mazurkiewicz - Kuklis, Łągiewka(28.Krajanowski), Niedziela, Radzewicz(66.Czoska) - Ivanovski, Bułka

 

21.08.2010. Stadion GOSiR, Gdynia | I Liga [5/34]

[1] Arka Gdynia 4:0 Polonia Bytom [15]

1' Bułka (1:0)

36' Ivanovski (2:0)

50' Bułka (3:0)

69' Krajnanowski

28' Niedziela cz.k

55' Tanzyna cz.k.

 

Widzów:7991

MoM:Krzysztof Bułka [9.5]

Odnośnik do komentarza

W ramach szóstej kolejki pierwszej ligi zmierzyliśmy się z dziesiątym w tabeli GKS-em Katowice. W tym meczu nie mogłem skorzystać z usług zawieszonego Niedzieli, a także kontuzjowanych Ovie który doznał lekkiego urazu na treningu i będzie pauzował 7-10 dni, a także Damiana Krajanowskiego którego kontuzja wykluczyła na 3-4 tygodnie.

 

Już w 8.minucie spotkanie zawodnik gospodarzy, Napierała osłabił swój zespół wylatując za złośliwy faul, jakiego dopuścił się na Bułce. Sędzia podyktował rzut wolny na skraju pola karnego, a szansy nie zmarnował Robakowski. Na kolejnego gola musieliśmy czekać do 22.minuty, kiedy to po wrzutce Robakowskiego gola głową i jednocześnie swojego pierwszego gola w sezonie zdobył Mazurkiewicz. Jescze rywale nie zdołali się otrząsnąć po stracie drugiej bramki a już dwie minuty później zadaliśmy kolejny cios. Pięknym strzałem pod poprzeczkę popisał się Bułka, który wyrasta na gwiazdę drużyny. W 32.minucie kontaktowego gola dla gospodarzy zdobył Bellancin, wykorzystując "jedenastkę" po faulu Jaruna na Sobotce.

W 42.minucie swoją pierwszą bramkę w profesjonalnej piłce zdobył 17-letni Szwoch, który wykorzystał sytuacje sam na sam. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy wynik spotkania ustalił Rakels.

 

W drugiej połowie gra była wyrównana, żadna z drużyn nie chciała się wysilić. Jedynym ważnym wydarzeniem był debiut w barwach zółto-niebieskich Takesure Chinyamy, jednak reprezentant Zimbabwe niczym się nie wyróżnił. Mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla Arki.

 

Juszczyk - Wilczyński, Robakowski, Jarun (77.Siebiert), Mazurkiewicz - Kuklis, Łągiewka, Szwoch(68.Chinyama), Radzewicz(73.Czoska) - Ivanovski, Bułka

 

 

28.08.2010 Stadion przy ul.Bukowej, Katowice | I Liga [6/34]

[10] GKS Katowice 2:4 Arka Gdynia [1]

9' Robakowski (0:1)

22' Mazurkiewicz (0:2)

24' Bułka (0:3)

32-k'. Bellancin (1:3)

42' Szwoch (1:4)

45+1' Rakels (2:4)

 

Widzów:3584

MoM:Piotr Robakowski [9.2]

Odnośnik do komentarza

Następną potyczką okazał się domowy mecz z szesnastym w tabeli Ruchem Radzionków. Goście w tym sezonie grają poniżej oczekiwań. Mieli walczyć o środek tabeli, a tymczasem są w strefie spadkowej. Jeśli walczą o utrzymanie to my jesteśmy zdecydowanym faworytem tego meczu. W końcu po 6 kolejkach mamy komplet zwycięstw.

 

Pierwszego gola zdobyliśmy dopiero w 27.minucie kiedy to sytuacje sam na sam wykorzystał Bułka. W 34.minucie pięknym strzałem w okienko popisał się Kuklis i prowadziliśmy już 2:0. Siedem minut później gola po kontrataku zdobył Bułka i było już praktycznie po meczu. Kiedy wydawało się że w pierwszej połowie nie padną już bramki, Marcin Radzewicz po podaniu Bułki wykorzystał sytuacje sam na sam.

 

W drugiej połowie zdobyliśmy jedną bramkę autorstwa Ivanovskiego w 55.minucie, który zdobył gola w samo okienko z 16 metrów. Kolejny mecz kończy się naszym pewnym zwycięstwem i umocniliśmy się na pozycji lidera mając przewagę czterech punktów nad drugim Piastem Gliwice.

 

Juszczyk - Wilczyński, Robakowski, Jarun(70.Siebiert), Mazurkiewicz - Kuklis, Łągiewka(67.Benat), Szwoch, Radzewicz(67.Czoska) - Ivanovski, Bułka

 

1.09.2010 Stadion GOSiR, Gdynia | I Liga [7/34]

[1] Arka Gdynia 5:0 Ruch Radzionków [16]

27' Bułka (1:0)

34' Kuklis (2:0)

41' Bułka (3:0)

45+1' Radzewicz (4:0)

55' Ivanovski (5:0)

 

Widzów:7469

MoM:Krzysztof Bułka [9.5]

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie miesiąca

 

KLUB

 

Najlepszy strzelec - Krzysztof Bułka - 5

Najlepszy asystent - Bartłomiej Niedziela - 5

Najwięcej MoM: Krzysztof Bułka - 3

Najwięcej żółtych kartek - 4 zawodników (2 kartki)

Najwięcej czerwonych - 2 zawodników (1 kartka)

Najlepsza średnia - Krzysztof Bułka (8.37)

Stan konta - 1,7 mln euro (+76 tys.)

 

Stan w innych ligach

T-Mobile Ekstraklasa - Wisła Kraków (+1)

Premiership - Man Utd (+3)

Primera Division - Sporting Gijon (+0)

Odnośnik do komentarza

Kolejny mecz rozegraliśmy po przerwie reprezentacyjnej. Naszym rywalem była bardzo groźna, szósta w tabeli Flota Świnoujście. Zapowiadało się arcyciekawe spotkanie. W tym meczu mogłem skorzystać usług Patricka Ovie.

 

12.09.2010 Stadion przy ul.Matejki, Świnoujście | I Liga [8/34]

[6] Flota Świnoujście 0:2 Arka Gdynia [1]

6' Bułka (0:1)

32' Radzewicz (0:2)

 

Juszczyk - Wilczyński, Ovie, Robakowski, Mazurkiewicz - Kuklis, Łągiewka, Szwoch, Radzewicz - Ivanovski, Bułka

 

Widzów:2359

MoM:Wojciech Wilczyński [8.3]

 

Mecz był bardzo trudny jednak udało się go wygrać. Bardzo dobrze w kolejnym spotkaniu zaprezentował się duet Bułka - Radzewicz.

 

 

Następny mecz to spotkanie wyjazdowe z Górnikem Polkowice. Rywale plasowali się na szóstej pozycji w tabeli. Ale nas to nie interesowało. Liczyły się tylko trzy punkty.

 

15.09.2010 Stadion przy ul.Kopalnianej, Polkowice | I Liga [9/34]

[6] Górnik Polkowice 1:3 Arka Gdynia [1]

8' Ivanovski (0:1)

36' Ivanovski (0:2)

44' Janus (1:2)

63' Radzewicz (1:3)

 

Juszczyk - Wilczyński, Ovie (76.Jarun), Robakowski, Mazurkiewicz - Kuklis, Kasperkiewicz, Niedziela (81.Szwoch), Radzewicz (81.Czoska) - Ivanovski, Bułka

 

Widzów:785

MoM:Mirko Ivanovski [8.9]

 

Co tu dużo mówić. Świetna forma Ivanovskiego i po raz kolejny Radzewicz dają nam wygraną. Po tym meczu ten drugi przedłużył kontrakt do 2014 r.

 

 

W ramach 10 kolejki pierwszej ligi czekało nas najtrudniejsze jak dotąd spotkanie. Mierzyliśmy się bowiem z wiceliderem Piastem Gliwice. Zapowiadał się ciężki mecz.

 

18.09.2010 Stadion GOSiR, Gdynia | I Liga [10/34]

[1] Arka Gdynia 6:0 Piast Gliwice [2]

3' Ovie (1:0)

16' Bułka (2:0)

45' Ivanovski (3:0)

48' Bułka (4:0)

53' Cicman sam. (5:0)

78' Czoska (6:0)

 

Juszczyk - Wilczyński, Ovie (60.Jarun), Robakowski, Mazurkiewicz - Kuklis (66.Szwoch), Łągiewka, Niedziela, Radzewicz (66.Czoska) - Bułka, Ivanovski

 

Widzów:7843

Mom:Krzysztof Bułka [9.4]

 

To co moi zawodnicy zrobili z Piastem przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Koncertowa gra moich zawodników i wysokie zwycięstwo. Swojego pierwszego gola w brwach klubu zdobyl Ovie, ale doznał kontuzji. Na szczęście jest ona niegroźna. Po tym zwiększyliśmy swoją przewagę nad Piastem do dziesięciu punktów. Rozlosowano pary drugiej rnudy Pucharu Polski. My zmierzymy się z Miedzią Legnica.

Odnośnik do komentarza

W ramach drugiej rundy Pucharu Polski mierzyliśmy się na wyjeździe z Miedzią Legnica. Wyszliśmy w najmocniejszym zestawieniu.

 

22.09.2010 Stadion im.Orła Białego, Legnica | Puchar Polski 2 runda

[2L] Miedź Legnica 0:6 Arka Gdynia [1L]

7' Pielach sam. (0:1)

9' Ivanovski (0:2)

17' Ovie (0:3)

55' Czoska (0:4)

68' Bułka (0:5)

86' Kuklis (0:6)

 

Juszczyk - Wilczyński, Ovie, Robakowski, Mazurkiewicz - Kuklis, Łągiewka, Niedziela(77.Szwoch), Radzewicz(46.Czoska) - Ivanovski(69.Flis), Bułka

 

Widzów:847

MoM:Piotr Kuklis [9.3]

 

Jak widać nie zawiedliśmy oczekiwań i pewnie ograliśmy drużynę z Legnicy. W trzeciej rundzie zmierzymy się ze Śląskiem Wrocław.

 

 

 

Trzy dni później w lidze zmierzyliśmy się z Termaliką Nieciecza. Rywal zajmuje obecnie jedenaste miejsce w ligowej tabeli.

 

25.09.2010. Stadion Nieciecza | I Liga [11/34]

[11] Termalika Bruk-Bet Nieciecza 0:3 Arka Gdynia [1]

16' Bułka (0:1)

57' Radzewicz (0:2)

71' Radzewicz (0:3)

58' Drozdowicz cz.k

 

Juszczyk - Wilczyński, Ovie, Robakowski, Mazurkiewicz - Kuklis (71.Szwoch), Kasperkiewicz, Niedziela (75.Czoska), Radzewicz - Bułka (75.Flis), Ivanovski

 

Widzów:1625

MoM:Marcin Radzewicz [9.2]

 

Po raz kolejny świetna gra duetu Bułka - Radzewicz daje nam wygraną. Ten pierwszy doznał lekkiej kontuzji i nie zagra przez 5 dni.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie miesiąca

 

Klub:

 

Najlepszy strzelec

Najlepszy asystent- 2 zawodników - 6

Najwięcej MoM:Krzysztof Bułka - 3

Najwięcej żółtych kartek - Bartłomiej Niedziela - 3

Najwięcej czerwonych kartek - 2 zawodników (1 kartka)

Największa średnia - Krzysztof Bułka - (8.44)

 

 

Tabela po 11 kolejkach

http://iv.pl/images/23074425673442437498.png

 

Stan w innych ligach

Ekstraklasa - Wisła Kraków (+2)

Premiership - Arsenal/Man Utd (+2)

La Liga - Espanyol (+1)

Odnośnik do komentarza

Kolejnym naszym rywalem, z jakim mieliśmy się mierzyć, była trzecia w tabeli Pogoń Szczecin. Nie będzie łatwo.

 

03.10.2010 Stadion GOSiR, Gdynia | I Liga [12/34]

[1] Arka Gdynia 4:0 Pogoń Szczecin [3]

4' Ovie (1:0)

10' Niedziela (2:0)

67'-k, Ovie (3:0)

69' Kuklis (4:0)

 

Juszczyk - Wilczyński, Ovie, Robakowski, Mazurkiewicz - Kuklis, Łągiewka, Niedziela(77.Szwoch), Radzewicz(77.Czoska) - Ivanovski, Bułka(87.Arifovic)

 

Widzów:7844

MoM:Patrick Ovie [9.2]

 

Dzisiaj Pogoń miała chyba gorszy dzień, skoro strzeliliśmy im aż cztery gole, no ale wygrywamy kolejny już trzynasty mecz z rzędu, licząć rozgrywki Pucharu Polski. Czy ktoś przerwie naszą passę?

 

Następny mecz to wyjazdowe spotkanie z szóstą w tabeli Wartą Poznań. Kolejny trudny przeciwnik.

 

06.10.2010 Stadion przy ul.Bułgarskiej | I Liga [13/34]

[6] Warta Poznań 1:1 Arka Gdynia [1]

48' Foszmańczyk (1:0)

73' Ovie (1:1)

 

Juszczyk - Wilczyński, Ovie, Robakowski, Mazurkiewicz - Kuklis (80.Siebiert), Kasperkiewicz(64.Czoska), Niedziela, Radzewicz(73.Krajanowski) - Ivanovski, Bułka

 

Widzów:6203

MoM:Daouda [8.5]

 

No i stało się. Tracimy pierwsze punkty w tym sezonie. Remis swojemu zespołowi piłkarze Warty zawdzięczają bramkarzowi gospodarzy, który zasłużenie został piłkarzem meczu.

 

W ramach 14 kolejki naszym rywalem była elbląska Olimpia. Rywal przed tym meczem zajmował siódme miejsce w tabeli. Byliśmy pewni kompletu punktów.

 

20.10.2010 Stadion GOSiR, Gdynia | I Liga [14/34]

[1] Arka Gdynia 3:0 Olimpia Elbląg [7]

3' Radzewicz (1:0)

69' Czoska (2:0)

78' Ovie (3:0)

 

Keita - Krajanowski, Siebiert(70.Robakowski), Ovie, Mazurkiewicz - Kuklis, Benat(46.Czoska), Niedziela, Radzewicz - Bułka, Arifovic(56.Ivanovski)

 

Widzów:7482

MoM:Damian Krajanowski [8.6]

 

Wygraliśmy pewnie z drużyną z Elbląga i mamy przewagę ośmiu punktów nad drugim Piastem. Piotr Kuklis po tym meczu wypadł na tydzień.

 

 

Następne spotkanie to mecz to mecz na wyjeździe z czternastym tabeli Dolcanem Ząbki. Jesteśmy zdecydowanym faworytem tego meczu i nie wyobrażam sobie innego scenariusza niż nasza wygrana. W tym meczu nie mogłem skorzystać tylko z Piotra Kuklisa.

 

23.10.2010 Stadion przy ul.Słowackiego, Ząbki | I Liga [15/34]

[14] Dolcan Ząbki 2:5 Arka Gdynia [1]

16' Radzewicz (0:1)

20' Ivanovski (0:2)

22' Ivanovski (0:3)

29' Bułka (0:4)

74' Świerblewski (1:4)

85' Bułka (1:5)

90' Juszczyk sam. (2:5)

 

Juszczyk - Wilczyński(90.Jarun), Ovie, Robakowski, Mazurkiewicz (75.Płotka) - Łągiewka, Kasperkiewicz, Niedziela, Radzewicz (67.Czoska) - Ivanovski, Bułka

 

Widzów:547

MoM:Mirko Ivanovski [9.3]

 

Kolejny pewnie i wysoko wygrany mecz. Ilość bramek strzelonych Dolcanowi dobitnie pokazuje kto dominował w tym meczu i chce wrócić do ekstraklasy.

 

Trzy dni później rozegraliśmy spotkanie w ramach trzeciej rundy Pucharu Polski. Rywal to Śląsk Wrocław, bardzo silna drużyna, która jest w tym zdecydowanym fawroytem. My jednak chcemy sprawić niespodziankę.

 

26.10.2010 Stadion GOSiR, Gdynia | Puchar Polski 3 Runda

[1L] Arka Gdynia 2:0 Śląśk Wrocław [Eks]

64' Bułka (1:0)

90' Niedziela (2:0)

 

Juszczyk - Wilczyński, Ovie, Robakowski, Mazurkiewicz - Szwoch(58.Czoska), Kasperkiewicz, Niedziela, Radzewicz (87.Krajanowski) - Ivanovski(70.Flis), Bułka

 

Widzów:7214

MoM:Marian Kelemen [9.0]

 

Jest!Wygraliśmy z wielkim Śląskiem Wrocław. Fantastyczna gra pozwoliła nam odnieść sukces. Gdyby nie bohater meczu, bramkarz Marian Kelemen, bramek byłoby zdecydowanie więcej. W ćwierćfinale zmierzymy się z Bogdanką Łęczna, a więc zespołem do ogrania.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie miesiąca

 

Najlepszy strzelec - Krzysztof Bułka - 15

Najlepszy asystent - 2 zawodników - 8

Najwięcej żółtych kartek - 2 zawodników - 3

Najwięcej czerwoych kartek - 2 zawodników - 1

Najwięcej MoM - 2 zawodników - 3

Najwyższa średnia - Krzysztof Bułka - 8.17

 

Tabela po 15 kolejkach

http://iv.pl/images/78514981054745664164.png

 

Stan w innych ligach

Ekstraklasa -Lech/Wisła/Polonia W. (+2)

Premiership -Fulham (+1)

La Liga -Real M./Athletic Bilbao (+1)

Odnośnik do komentarza

Kolejnym naszym rywalem w walce o ligowe punkty okazała się być czternasta w tabeli Olimpia Grudziądz. Goście byli w bardzo dobrej formie, mając passę trzech z rzędu wygranych spotkań

 

1.11.2010. Stadion GOSiR, Gdynia | I Liga [16/34]

[1] Arka Gdynia 5:0 Olimpia Grudziądz [14]

6' Niedziela (1:0)

28' Ivanovski (2:0)

34' Ivanovski (3:0)

45+3' Dąbrowski sam. (4:0)

46' Niedziela (5:0)

 

Juszczyk - Krajanowski(21.Jarun), Ovie, Robakowski, Mazurkiewicz - Kuklis(71.Szwoch), Łągiewka, Niedziela, Radzewicz(66.Czoska) - Bułka, Ivanovski

 

Widzów:7465

MoM:Bartłomiej Niedziela [9.2]

 

Rywal rozniesiony już po pierwszej połowie. Niestety, kontuzji w tym meczu doznał Krajanowski i będzie musiał pauzować do 4 miesięcy.

 

 

W ramach 17 kolejki ligowej mierzyliśmy się na wyjeździe z dziewiątą w tabeli Sandencją Nowy Sącz. Gospodarze nie mają zbyt dobre passy. W ostatnich pięciu meczach zdołali wygrać tylko raz.

 

13.11.2010. Stadion im.Władysława Augustyna | I Liga [17/34]

[9] Sandencja Nowy Sącz 0:2 Arka Gdynia [1]

22' Robakowski (0:1)

42' Bułka (0:2)

 

Juszczyk - Wilczyński, Ovie, Robakowski, Mazurkiewicz - Łągiewka, Kasperkiewicz, Niedziela, Radzewicz(78.Czoska) - Ivanovski, Bułka

 

Widzów:2430

MoM:Krzysztof Bułka [8.5]

 

To był bardzo ciężki mecz. Gospodarze stawiali trudny opór, ale udało się zwyciężyć.

 

 

20 listopada rozpoczęliśmy rundę rewanżową. Pierwszym z dwóch spotkań w tym roku zmierzyliśmy się z Zawiszą Bydgoszcz. Gospodarze na pewno pamiętają minimalną porażkę w Gdyni i zmotywowali się na 100 % na to spotkanie.

 

20.11.2010 Stadion im.Zdzisława Krzyszkowiaka | I Liga [18/34]

[6] Zawisza Bydgoszcz 0:0 Arka Gdynia [1]

 

Juszczyk - Wilczyński, Ovie, Robakowski, Mazurkiewicz(30.Płotka) - Łągiewka, Kasperkiewicz(78.Czoska), Niedziela, Radzewicz - Ivanovski(78.Flis), Bułka

 

Widzów:3769

MoM:Wojciech Wilczyński [8.0]

 

I co? Remis. Zmarnowana szansa na zwycięstwo, mówiąc językiem FM-a. Rzeczywiście mieliśmy stosunek strzałów 20-3 dla nas. Ale gospodarze stawiali zacięty opór i nie dali się pokonać. Mimo remisu, mamy przewagę 11 punktów nad drugim w tabeli Piastem.

 

Ostatni mecz w tym roku to spotkanie na stadionie w Gdyni z Kolejarzem Stróże, który zajmował przed tym meczem bardzo dobre, 7 miejsce w tabeli. Goście są na fali wznoszącej, bowiem nie przegrali żadnego z ostatnich pięciu spotań, a ostatni raz przegrali 26 września.

 

27.11.2010. Stadion GOSiR, Gdynia | I Liga [19/34]

[1] Arka Gdynia 6:1 Kolejarz Stroże [7]

4' Ivanovski (1:0)

45' Ivanovski (2:0)

60' Ivanovski (3:0)

65' Bułka (4:0)

70' Łągiewka (5:0)

75' Bułka (6:0)

79' Hricov (6:1)

 

Juszczyk - Wilczyński, Ovie, Robakowski, Mazurkiewicz - Łągiewka, Kasperkiewicz, Niedziela(71.Szwoch), Radzewicz(71.Czoska) - Ivanovski(66.Flis), Bułka

 

Widzów:7492

MoM:Mirko Ivanovski [9.6]

 

Jak widać, nie zrobiły na nas żadnego wrażenia wyniki zespołu ze Stróż, bowiem nie daliśmy im żadnych szans. Formą w tym meczu zaimponował Ivanovski, który już jest gwiazdą nie tylko w Arce, ale w całej pierwszej lidze.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie miesiąca

 

Najlepszy strzelec - Krzysztof Bułka - 18

Najlepszy asystent - 2 zawodników - 9

Najwięcej żółtych kartek - 2 zawodników - 3

Najwięcej czerwonych kartek - 2 zawodników - 1

Najwięcej MoM - 2 zawodników - 4

Najwyższa średnia - Krzysztof Bułka - 8.15

 

Stan w innych ligach

 

Ekstraklasa - Legia W./Wisła K. (+3)

Premiership - Fulham (+3)

La Liga - Athletic Bilbao (+3)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...