Skocz do zawartości

Zagraniczni Polacy w natarciu


Nathan

Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie jak parę innych osób na forum, postanowiłem spróbować sił w wyzwaniu rzuconym przez Gabe’a. Mam zamiar pociągnąć dość długo ten sejw, więc dlatego założyłem osobno swój temacik.

 

 

Wersja gry: FM 2011.

 

Patch: 11.3

Baza: Niestandardowa (duża + wszyscy piłkarze z polskim obywatelstwem)

Ligi: Polska (1. Liga i Ekstraklasa)

Data startowa: 22 czerwca 2010 roku

 

 

Pierwszym krokiem w mojej karierze było skompletowanie nowego sztabu szkoleniowego. Postanowiłem, że tutaj nie będę tutaj sprowadzał Polaków z innymi paszportami, a wezmę tę osobę, która się okaże na dane stanowisko wystarczająco dobra. I tym sposobem menedżerem zespołu U-21 został sam Henryk Kasperczak, zaś U-19 zajmie się nie kto inny jak Orest Lenczyk. Nowym trenerem bramkarzy został słynny Krzysztof Dowhań, zaś fizjoterapeutą Stanisław Machowski. Trenerami, którzy będą pełnili funkcję takich moich scoutów, będą Jan Złomańczuk, Rudi Wojtowicz, Wiesław Wojno i Bohdan Masztaler. Zmiana także nastąpiła na posadzie asystenta, gdzie Huberta Małowiejskiego zastąpił Jerzy Cyrak.

 

Kolejną rzeczą przeze mnie wykonaną było odwołanie sparingów z Wybrzeżem Kamerunem, Australią, Ekwadorem, Wybrzeżem Kości Słowniowej, Norwegią, Litwą, Grecją, Francją oraz Niemcami. W ich miejsce póki co ustaliłem mecze towarzyskie z Zanzibarem, Afganistanem, Marianami Północnymi i Martyniką.

 

Oto powołania na mecze z Zanzibarem i Afganistanem (kolejno imię, nazwisko, druga narodowość, mecze/gole w reprezentacji):

 

Bramkarze:

- Grzegorz Kasprzik, Niemiec, debiut

- Benjamin Gaglewski, Francuz, debiut

- Mateusz Trochanowski, Austriak, debiut

 

Obrońcy środkowi:

- Damien Perquis, Francuz, debiut

- Kamil Glik, Niemiec, debiut

- Hernani, Brazylijczyk, debiut

- Alexis Żywiecki, Francuz, debiut

 

Obrońcy prawi:

- Sebastian Boenisch, Niemiec, debiut

- Ben Starosta, Anglik, debiut

 

Obrońcy lewi:

- Alan Stulin, Niemiec, debiut

- Matthias Ostrzołek, Niemiec, debiut

 

Pomocnicy defensywni:

- Adam Matuszczyk, Niemiec, 3/0

- Sebastian Setti, Argentyńczyk, debiut

 

Pomocnicy prawi:

- Marcus Piossek, Niemiec, debiut

- Michael Gardawski, Niemiec, debiut

 

Pomocnicy lewi:

- Ludovic Obraniak, Francuz, 8/2

- Adam Sarota, Australijczyk, debiut

 

Pomocnicy ofensywni:

- Roger, Brazylijczyk, 17/4

- Johnny Szłykowicz, Francuz, debiut

 

Napastnicy:

- Euzebiusz Smolarek, Holender, 43/19

- Vuk Sotirović, Serb, debiut

- Dawid Jarka, Niemiec, debiut

- Daniel Sikorski, Austriak, debiut

 

Kapitanem zespołu został Adam Matuszczyk, zaś jego zastępcą będzie Damien Perquis. Najsłabiej wygląda obsada bramki, gdzie jedynie Kasprzik jest w miarę solidnym zawodnikiem. Najlepiej obsadzony jest za to zdecydowanie środek obrony, gdzie wszyscy, oprócz Perquisa, który jest zdecydowanie najlepszy, są na podobnym niezłym poziomie.

 

04.09.11

 

Polska – Zanzibar 7:0

 

Bramki:

- Sotirović

- Piossek x4

- Perquis

- Smolarek

 

Skład:

Kasprzik (7.1) – Boenisch (8.6), Perquis (9.2), Glik (8.7), Stulin (8.5) – Piossek (9.9), Matuszczyk (8.9), Roger (9.3), Obraniak (8.2) – Sotirović (9.2), Smolarek (9.3)

 

Co prawda żadna frajda wygrać z czymś takim jak Zanzibar, ale ogólnie do końca tego roku specjalnie wybrałem takich rywali, żeby po prostu zrobić sobie wyniki i spokojnie czekać, aż może pojawi się jakiś nowy „Polak”. Swoją drogą nastała śmieszna sytuacja po meczu, bowiem pojawił się news, że na meczu był obecny selekcjoner Serbii, który wybrał się na mecz aby... zobaczyć, czy Vuk zasługuje na powołanie do ich kadry.

 

Za parę dni kolejny mecz, tym razem z Afganistanem! Zagrają w nim piłkarze, którzy w minionym meczu nie powochali murawy.

Odnośnik do komentarza
08.09.11

 

Polska – Afganistan 4:0

 

Bramki:

- Sikorski x3

- Jarka

 

Skład:

Gaglewski (7.3) – Starosta (7.4), Hernani (7.6), Żywiecki (7.5), Ostrzołek (7.8) – Gardawski (7.7), Setti (7.3), Szłykowicz (7.9), Sarota (7.1) – Sikorski (9.7), Jarka (8.2)

 

Pewna wygrana. Znów zdarzyła się ta sama sytuacja co w pierwszym meczu z Sotiroviciem, tylko że teraz z Sikorskim. Selekcjoner Austrii wybrał się na nasz mecz, by zobaczyć, czy Daniel zasługuje na powołanie do ich kadry. Kolejny mecz już za miesiąc, z Marianami Północnymi. Niewykluczone, że powołam na ten mecz całkowite rezerwy.

Odnośnik do komentarza

Oto powołania na mecz z Marianami Północnymi (kolejno imię, nazwisko, druga narodowość, mecze/gole w reprezentacji):

 

Bramkarze:

- Mateusz Trochanowski, Austriak, debiut

- Benjamin Gaglewski, Francuz, 1/0,

- Grzegorz Kasprzik, Niemiec, 1/0,

 

Obrońcy środkowi:

- Łukasz Szukała, Niemiec, debiut

- Mateusz Siebiert, Francuz, debiut

- Mark Nerkowski, Amerykanin, debiut

- Hernani, Brazylijczyk, 1/0

 

Obrońcy prawi:

- Julien Tadrowski, Francuz, debiut

- Milos Krstić, Serb, debiut

 

Obrońcy lewi:

- David Topolski, Amerykanin, debiut

- Matthias Ostrzołek, Niemiec, 1/0

 

Pomocnicy defensywni:

- Carlao, Brazylijczyk, debiut

- Sebastian Setti, Argentyńczyk, 1/0

 

Pomocnicy prawi:

- Sebastian Tyrała, Niemiec, 1/0

- David Blacha, Niemiec, debiut

 

Pomocnicy lewi:

- Maciej Zięba, Niemiec, debiut

- Adam Sarota, Australijczyk, 1/0

 

Pomocnicy ofensywni:

- Roger, Brazylijczyk, 18/4

- Johnny Szłykowicz, Francuz, 1/0

 

Napastnicy:

- Michał Zieliński, Niemiec, 1/0

- Sebastian Olszar, Niemiec, debiut

- Wojciech Pollok, Niemiec, debiut

- Daniel Sikorski, Austriak, 1/3

 

Zgodnie z zapowiedziami szansę otrzymają nowi dotychczas piłkarze. W sumie zagrała taki jakby trzeci skład, gdyż pierwsza grała z Zanzibarem, a druga z Afganistanem. Zdarzył się jednak mały wyjątek, bowiem nieoczekiwanie powołania odrzucili Jerome Simon oraz Konrad Warzycha. Musiał zatem zagrać Roger.

 

09.10.10

 

Polska – Mariany Północne 5:0

 

Bramki:

- Olszar x3

- Zieliński

- Roger

 

Skład:

Trochanowski (7.0) – Tadrowski (8.0), Szukała (8.6), Siebert (8.1), Topolski (8.3) – Tyrała (8.1), Carlao (8.1), Roger (9.1), Zięba (8.2) – Olszar (9.6), Zieliński (8.1)

 

Trzeci garnitur nie zawiódł i rozniósł Mariany. Za nieco ponad miesiąc rozegramy ostatni mecz w tym roku, w którym wystąpi czwarta „jedenastka”. Zagramy przeciwko Martynice.

Odnośnik do komentarza

Poprawione :|

 

---

 

Oto powołania na mecz z Marytniką (kolejno imię, nazwisko, druga narodowość, mecze/gole w reprezentacji):

 

Bramkarze:

- Mateusz Trochanowski, Austriak, 1/0

- Benjamin Gaglewski, Francuz, 1/0,

- Grzegorz Kasprzik, Niemiec, 1/0,

 

Obrońcy środkowi:

- Łukasz Szukała, Niemiec, 1/0

- Mateusz Siebiert, Francuz, 1/0

- Manuel Arboleda, Kolumbijczyk, debiut

- Hernani, Brazylijczyk, 1/0

 

Obrońcy prawi:

- Julien Tadrowski, Francuz, 1/0

- Milos Krstić, Serb, debiut

 

Obrońcy lewi:

- David Topolski, Amerykanin, 1/0

- Matthias Ostrzołek, Niemiec, 1/0

 

Pomocnicy defensywni:

- Carlao, Brazylijczyk, 1/0

- Sebastian Setti, Argentyńczyk, 1/0

 

Pomocnicy prawi:

- Sebastian Tyrała, Niemiec, 2/0

- David Blacha, Niemiec, debiut

 

Pomocnicy lewi:

- Maciej Zięba, Nieiec, 1/0

- Adam Sarota, Australijczyk, 1/0

 

Pomocnicy ofensywni:

- Roger, Brazylijczyk, 19/5

- Johnny Szłykowicz, Francuz, 1/0

 

Napastnicy:

- Michał Zieliński, Niemiec, 2/1

- Vuk Sotirović, Serb, 1/1

- Wojciech Pollok, Niemiec, debiut

- Daniel Sikorski, Austriak, 1/3

 

Skład powołalem właściwie prawie ten sam, co ostatnim razem. Całkowicie nowym piłkarzem jest jednak Manuel Arboleda, który otrzymał polski paszport. Olszara zastąpił też Vuk Sotirović, gdyż menedżer Ruchu poprosił o wycofanie tego pierwszego ze składu kadry.

 

17.11.10

 

Polska – Marytnika 2:0

 

Bramki:

- Pollok

- Sikorski

 

Skład:

Trochanowski (6.8) – Krstić (7.2), Szukała (7.1), Arboleda (7.1), Topolski (7.2) – Blacha (6.9), Carlao (6.9), Roger (6.9), Zięba (6.8) – Sikorski (7.3), Pollok (7.7)

 

Kiepska gra polskich kopaczy, ale w sumie można się było tego spodziewać. O ile z wysokich wygranych nad outsiderami można było się nawet lekko cieszyć, o tyle tak nikła wygrana już nie napawa optymizmem, tym bardziej, że druga bramka padła po wolnym w doliczonym już czasie. Tak, czy inaczej, był to już ostatni sparing w tym roku i ostatni z serii „gramy by wygrać”. Teraz zaczynamy poważniejsze granie. Jak na razie na luty umówiliśmy się na mecz z Islandią, zaś w marcu zagramy z Peru. Liczę po cichu, że do tego czasu jacyś piłkarze się rozmyślą i jednak zechcą grać dla naszego kraju.

Odnośnik do komentarza

Oto powołania na mecz z Islandią (kolejno imię, nazwisko, druga narodowość, mecze/gole w reprezentacji):

 

Bramkarze:

- Grzegorz Kasprzik, Niemiec, 1/0

- Benjamin Gaglewski, Francuz, 1/0

- Mateusz Trochanowski, Austriak, 2/0

 

Obrońcy środkowi:

- Damien Perquis, Francuz, 1/1

- Kamil Glik, Niemiec, 1/0

- Hernani, Brazylijczyk, 1/0

- Manuel Arboleda, Kolumbijczyk, 1/0

 

Obrońcy prawi:

- Sebastian Boenisch, Niemiec, 1/0

- Ben Starosta, Anglik, 1/0

 

Obrońcy lewi:

- Alan Stulin, Niemiec, 1/0

- Matthias Ostrzołek, Niemiec, 1/0

 

Pomocnicy defensywni:

- Adam Matuszczyk, Niemiec, 4/0

- Sebastian Setti, Argentyńczyk, 1/0

 

Pomocnicy prawi:

- Marcus Piossek, Niemiec, 1/4

- Michael Gardawski, Niemiec, 1/0

 

Pomocnicy lewi:

- Ludovic Obraniak, Francuz, 9/2

- Maciej Zięba, Niemiec, 2/0

 

Pomocnicy ofensywni:

- Roger, Brazylijczyk, 20/5

- Johnny Szłykowicz, Francuz, 1/0

 

Napastnicy:

- Euzebiusz Smolarek, Holender, 44/20

- Vuk Sotirović, Serb, 1/1

- Dawid Jarka, Niemiec, 1/1

- Daniel Sikorski, Austriak, 2/4

 

Postanowiłem na ten mecz powołać obecnie najsilniejszą kadrę. Jest ona podobna to tego z pierwszego mojego meczu, kiedy to wygraliśmy 7:0 Zanzibarem. Doszli jednak Arboleda oraz Zięba. Mimo, iż ogólnie powołałem wszystkich najlepszych obecnie polskich piłkarzy z podwójnym obywatelstwem, to z Islandią zagrają ci docelowo słabsi, jakby z drugiej „jedenastki”. Prawdziwy pierwszy skład zagra dopiero za miesiąc Peru.

 

09.02.11

 

Polska – Islandia 4:0

 

Bramki:

- Jarka x2

- Hernani

- Samobój

 

Skład:

Gaglewski (6.9) – Starosta (7.5), Hernani (8.2), Glik (7.6), Ostrzołek (7.6) – Gardawski (7.7), Setti (6.9), Szłykowicz (9.1), Zięba (7.2) – Sikorski (7.7), Jarka (8.8)

 

Rezerwy spisały się wręcz fantastycznie i rozgromiły Islandię! Szczerze mówiąc szykowałem się na klęskę, lecz moi piłkarze sprawili mi bardzo miłą niespodziankę. Już za miesiąc kolejny mecz, tym razem z Peru. Zagrają w nim piłkarze już tego pierwszego, podstawowego składu.

Odnośnik do komentarza

Oto powołania na mecz z Peru (kolejno imię, nazwisko, druga narodowość, mecze/gole w reprezentacji):

 

Bramkarze:

- Grzegorz Kasprzik, Niemiec, 1/0

- Benjamin Gaglewski, Francuz, 2/0

- Mateusz Trochanowski, Austriak, 2/0

 

Obrońcy środkowi:

- Damien Perquis, Francuz, 1/1

- Kamil Glik, Niemiec, 2/0

- Hernani, Brazylijczyk, 2/1

- Manuel Arboleda, Kolumbijczyk, 1/0

 

Obrońcy prawi:

- Sebastian Boenisch, Niemiec, 1/0

- Ben Starosta, Anglik, 2/0

 

Obrońcy lewi:

- Alan Stulin, Niemiec, 1/0

- Matthias Ostrzołek, Niemiec, 2/0

 

Pomocnicy defensywni:

- Adam Matuszczyk, Niemiec, 4/0

- Sebastian Setti, Argentyńczyk, 2/0

 

Pomocnicy prawi:

- Marcus Piossek, Niemiec, 1/4

- Michael Gardawski, Niemiec, 2/0

 

Pomocnicy lewi:

- Ludovic Obraniak, Francuz, 9/2

- Maciej Zięba, Niemiec, 3/0

 

Pomocnicy ofensywni:

- Roger, Brazylijczyk, 20/5

- Johnny Szłykowicz, Francuz, 2/0

 

Napastnicy:

- Euzebiusz Smolarek, Holender, 44/20

- Vuk Sotirović, Serb, 1/1

- Dawid Jarka, Niemiec, 2/3

- Lukas Jutkiewicz, Anglik/Irlandczyk, debiut

 

Tak jak mówiłem, powołałem praktycznie tych samych zawodników, co na mecz z Islandią. Wyjątkiem jest tylko Lucas Jutkiewicz, który w końcu zdecydował się jednak grać dla Polski. Nie jest z tego na pewno zadowolony Daniel Sikorski, który wypadł przez to z szerokiego składu reprezentacji.

 

26.03.11

 

Polska – Peru 1:0

 

Bramki:

- Perquis

 

Skład:

Kasprzik (6.7) – Boenisch (7.1), Perquis (7.3), Arboleda (6.9), Stulin (7.1) – Piossek (6.9), Matuszczyk (6.9), Roger (6.9), Obraniak (6.9) – Sotirović (6.9) (Jutkiewicz (6.5)), Smolarek (6.7) (Jarka (6.6))

 

Rozegraliśmy całkiem niezły mecz. Wynik mógłby być wyższy, gdyby nasi napastnicy potrafili zachować w odpowiednich momentach większy spokój. Myślę, że już się pomału wykrystalizowała taka pierwsza kadra reprezentacji. Mam nadzieję, że kiedyś w końcu przyjmą powołania James Wesołowski, czy też Konrad Warzycha. Za trzy miesiące kolejne mecze. Najpierw z Ekwadorem, a następnie z Maroko.

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc myślałem nad tym, ale chyba zacznę to pisać dopiero, jak będą jakieś mecze o punkty.

 

---

 

Oto powołania na mecze z Ekwadorem i Maroko (kolejno imię, nazwisko, druga narodowość, mecze/gole w reprezentacji):

 

Bramkarze:

- Grzegorz Kasprzik, Niemiec, 2/0

- Benjamin Gaglewski, Francuz, 2/0

- Mateusz Trochanowski, Austriak, 2/0

 

Obrońcy środkowi:

- Damien Perquis, Francuz, 2/2

- Kamil Glik, Niemiec, 2/0

- Hernani, Brazylijczyk, 2/1

- Manuel Arboleda, Kolumbijczyk, 2/0

 

Obrońcy prawi:

- Sebastian Boenisch, Niemiec, 1/0

- Ben Starosta, Anglik, 2/0

 

Obrońcy lewi:

- Alan Stulin, Niemiec, 2/0

- Christian Dorda, Niemiec, debiut

 

Pomocnicy defensywni:

- Adam Matuszczyk, Niemiec, 5/0

- Marcel Kandziora, Niemiec, debiut

 

Pomocnicy prawi:

- Marcus Piossek, Niemiec, 2/4

- Sebastian Tyrała, Niemiec, 2/0

 

Pomocnicy lewi:

- Ludovic Obraniak, Francuz, 10/2

- Maciej Zięba, Niemiec, 3/0

 

Pomocnicy ofensywni:

- Roger, Brazylijczyk, 21/5

- Johnny Szłykowicz, Francuz, 2/0

 

Napastnicy:

- Vuk Sotirović, Serb, 2/1

- Dawid Jarka, Niemiec, 3/3

- Lukas Jutkiewicz, Anglik/Irlandczyk, 1/0

- Michał Zieliński, Niemiec, 2/1

 

Znów postanowiłem powołać moim zdaniem najlepszych piłkarzy. Jest jednakże kilka zmian w stosunku do poprzedniej reprezentacji. Smolarka wycofał ze składu menedżer Polonii i w jego miejsce powołałem Michała Zielińskiego. Szansę debiutu dostali Christian Dorda oraz Marcel Kandziora, zaś do zespołu powrócił Sebastian Tyrała. Z Ekwadorem będzie zapewne ciężko, jednak liczę na korzystny dla nas rezultat.

 

04.06.11

Polska – Ekwador 0:0

 

Skład:

Kasprzik (7.0) – Boenisch (7.3), Perquis (7.2), Arboleda (6.7), Stulin (6.8) – Piossek (6.6), Matuszczyk (6.7), Roger (6.8), Obraniak (6.7) – Sotirović (5.9), Jarka (6.5)

 

Remis po nie najlepszej grze. Ekwador miał sporą przewagę. Kilka ciekawostek po meczu: to było pierwsze spotkanie kiedy nie wygraliśmy oraz gdy nie zdobyliśmy ani jednego gola. Było ono za to kolejnym z rzędu kolejnym meczem, w którym nie straciliśmy bramki. Już za parę dni mecz z Maroko. Zagrają w nim piłkarze, którzy w spotkaniu z Ekwadorem nie wyszli na murawę.

Odnośnik do komentarza
08.06.11

 

Polska - Maroko 2:1

 

Bramki:

- Jutkiewicz

- Zieliński

 

Skład:

Gaglewski (6.9) - Starosta (6.7), Hernani (6.7), Glik (6.9), Dorda (6.8) - Tyrała (6.8), Kandziora (6.5), Szłykowicz (6.5) (Roger (6.5)), Zięba (8.6) - Jutkiewicz (6.7), Zieliński (7.2)

 

Rezerwowi pozytywnie mnie zaskoczyli. Maroko to wbrew pozorom bardzo mocna ekipa, przez co byłem przegotowany na porażkę. Tymczasem genialnie na lewej pomocy zagrał Maciek Zięba i najpierw wypracował karnego, którego pewnie wykonał i wykorzystał Jutkiewicz, a potem w końcówce meczu przeprowadził świetny rajd skrzydłem, dzięki czemu mógł idealnie dośrodkować na nogę Zielińskiemu, któremu pozostało już tylko dołożyć nogę. Następny mecz dopiero za dwa miesiące. Zmierzymy się przeciwko Turcji. Powołam na ten mecz najsilniejszy zespół. Będzie ciężko, ale mam nadzieję, że znów pokażemy klasę.

Odnośnik do komentarza

Oto powołania na mecze z Turcją (kolejno imię, nazwisko, druga narodowość, mecze/gole w reprezentacji):

 

- Grzegorz Kasprzik, Niemiec, 3/0

- Benjamin Gaglewski, Francuz, 3/0

- Mateusz Trochanowski, Austriak, 2/0

 

Obrońcy środkowi:

- Damien Perquis, Francuz, 3/2

- Kamil Glik, Niemiec, 3/0

- Hernani, Brazylijczyk, 3/1

- Manuel Arboleda, Kolumbijczyk, 3/0

 

Obrońcy prawi:

- Sebastian Boenisch, Niemiec, 2/0

- Ben Starosta, Anglik, 3/0

 

Obrońcy lewi:

- Alan Stulin, Niemiec, 3/0

- Christian Dorda, Niemiec, 1/0

 

Pomocnicy defensywni:

- Adam Matuszczyk, Niemiec, 6/0

- Marcel Kandziora, Niemiec, 1/0

 

Pomocnicy prawi:

- Marcus Piossek, Niemiec, 3/4

- Sebastian Tyrała, Niemiec, 3/0

 

Pomocnicy lewi:

- Ludovic Obraniak, Francuz, 11/2

- Maciej Zięba, Niemiec, 4/0

 

Pomocnicy ofensywni:

- Roger, Brazylijczyk, 23/5

- Johnny Szłykowicz, Francuz, 3/0

 

Napastnicy:

- Vuk Sotirović, Serb, 3/1

- Euzebiusz Smolarek , Holender, 45/20

- Lukas Jutkiewicz, Anglik/Irlandczyk, 2/1

- Dawid Jarka, Niemiec, 4/3

Tak jak pisałem, powołałem najsilniejszą obecnie kadrę. Żaden menedżer nikogo nie wycofał, nikt nie ma kontuzji, więc mogę skorzystać ze wszystkich piłkarzy. Szkoda, że powołań dalej nie przyjmują Wesołowski, czy też Kittel. Nie będę zdziwiony, jeśli przegramy z Turcją, bo szczerze mówiąc dysponujemy słabszym zespołem. Mam jednak nadzieję, że pokażemy chociaż charakter.

 

 

10.10.11

Polska – Turcja 1:1

 

Bramki:

- Arboleda

 

Skład:

Kasprzik (6.8) – Boenisch (6.9), Perquis (6.9), Arboleda (8.0), Stulin (6.8) – Piossek (6.6), Matuszczyk (6.6), Roger (7.4), Obraniak (6.9) – Sotirović (6.5), Smolarek (6.7)

Wynik odzwierciedla przebieg spotkania. To był mecz walki, bardzo zacięty. Bramkę zdobył Arboleda po wrzutce z rzutu rożnego Rogera. Szkoda, że w końcowych minutach straciliśmy gola. Ale zremisować z taką drużyną jak Turcja, to żaden wstyd. Już za miesiąc kolejne dwa sparingi, na które powołam graczy, z kręgu moich zainteresować, ale tych, którzy nie są ostatnio powoływani. Najpierw zagramy z Nigerią, a parę dni potem z Mali.

Odnośnik do komentarza

Oto powołania na mecze z Nigerią i Mali (kolejno imię, nazwisko, druga narodowość, mecze/gole w reprezentacji):

 

 

Bramkarze:

- Mateusz Trochanowski, Austriak, 2/0

- Benjamin Gaglewski, Francuz, 3/0

- Grzegorz Kasprzik, Niemiec, 4/0

 

Obrońcy środkowi:

- Łukasz Szukała, Niemiec, 2/0

- Mateusz Siebiert, Francuz, 1/0

- Alexis Żywiecki, Francuz, 1/0

- Hernani, Brazylijczyk, 3/1

 

Obrońcy prawi:

- Julien Tadrowski, Francuz, 1/0

- Ben Starosta, Anglik, 3/0

 

Obrońcy lewi:

- Christian Dorda, Niemiec, 1/0

- Matthias Ostrzołek, Niemiec, 2/0

 

Pomocnicy defensywni:

- James Wesołowski, Austalijczyk, debiut

- Sebastian Setti, Argentyńczyk, 2/0

 

Pomocnicy prawi:

- Michael Gardawski, Niemiec, 2/0

- David Blacha, Niemiec, 1/0

 

Pomocnicy lewi:

- Maciej Zięba, Niemiec, 4/0

- Adam Sarota, Australijczyk, 1/0

 

Pomocnicy ofensywni:

- Konrad Warzycha, Amerykanin, debiut

- Johnny Szłykowicz, Francuz, 3/0

 

Napastnicy:

- Michał Zieliński, Niemiec, 3/2

- Sebastian Olszar, Niemiec, 1/3

- Wojciech Pollok, Niemiec, 1/1

- Daniel Sikorski, Austriak, 3/4

 

Tak jak zapowiadałem, szansę otrzymali ci piłkarze, którzy nie byli ostatnio zbyt często powoływani. Zdarzyły się co prawda pewne wyjątki, ale to tylko w powodu albo kontuzji, albo odrzucanych powołań przez innych kandydatów. Szansę debiutu dostaną James Wesołowski oraz Konrad Warzycha, którzy do tej pory odmawiali gry dla Polski. Szykuję się na niezły łomot, bo Nigeria to bardzo silny zespół, a ja powołałem na najbliższe mecze absolutnie rezerwowych zawodników, którzy są od Nigeryjczyków po prostu dużo słabsi.

 

04.09.11

 

Polska – Nigeria 1:3

 

Bramki:

- Zieliński

 

Skład:

Gaglewski (5.8) – Starosta (5.8), Hernani (5.6), Siebert (6.6), Dorda (6.9) – Gardawski (6.1), Wesołowski (7.6), Szłykowicz (6.7), Zięba (6.8) – Sikorski (5.9), Zieliński (7.2)

Cóż, tym razem sprawdziły się moje przewidywania i mocno dostaliśmy od Nigeryjczyków. O ile w polu nie wyglądało to tak źle i mecz był w sumie dość wyrównany, o tyle katastrofalnie zagrała nasza defensywa, przez co każda kontra Nigerii kończyła się bramką. Ale teraz przynajmniej już wiem, że na poważniejszych rywali muszę powoływać poważniejszy skład. Następny mecz już za kilka dni. Zmierzymy się z reprezentacją Mali, z którą tradycyjnie zagrają ci, którzy w poprzednim meczu nie wyszli na boisko.

Odnośnik do komentarza
07.09.11

 

Polska – Mali 0:1

 

Skład:

Trochanowski (6.8) – Tadrowski (6.7), Szukała (6.9), Żywiecki (6.8), Ostrzołek (7.1) – Blacha (6.5), Setti (6.5), Warzycha (6.8), Sarota (6.2) (Gardawski 6.7)) – Olszar (6.6), Pollok (6.4)

 

Znów porażka, szkoda. Nie ma jednak tego złego, bo teraz już wiem, że na tych piłkarzy, których teraz powołałem, nie mam co liczyć. Poza oczywiście paroma wyjątkami. Malijczycy byli wyraźnie lepsi podczas spotkania i możemy mówić o sporym szczęściu, że nie mecz nie skończył się wyższym wynikiem. W ostatnich dwóch meczach dobrze spisali się James Wesołowski i Konrad Warzycha, co bardzo mnie cieszy. Za miesiąc zagramy z Japonią. Powołam na ten mecz najsilniejszy możliwy skład i liczę na wygraną.

Odnośnik do komentarza

Oto powołania na mecze z Japonią (kolejno imię, nazwisko, druga narodowość, mecze/gole w reprezentacji):

 

Bramkarze:

- Grzegorz Kasprzik, Niemiec, 4/0

- Benjamin Gaglewski, Francuz, 5/0

- Mateusz Trochanowski, Austriak, 2/0

 

Obrońcy środkowi:

- Damien Perquis, Francuz, 4/2

- Kamil Glik, Niemiec, 3/0

- Hernani, Brazylijczyk, 4/1

- Manuel Arboleda, Kolumbijczyk, 4/1

 

Obrońcy prawi:

- Sebastian Boenisch, Niemiec, 4/0

- Ben Starosta, Anglik, 4/0

 

Obrońcy lewi:

- Alan Stulin, Niemiec, 4/0

- Christian Dorda, Niemiec, 2/0

 

Pomocnicy defensywni:

- Adam Matuszczyk, Niemiec, 7/0

- James Wesołowski, Australijczyk, 1/0

 

Pomocnicy prawi:

- Marcus Piossek, Niemiec, 4/4

- Sebastian Tyrała, Niemiec, 3/0

 

Pomocnicy lewi:

- Ludovic Obraniak, Francuz, 12/2

- Maciej Zięba, Niemiec, 5/0

 

Pomocnicy ofensywni:

- Roger, Brazylijczyk, 24/5

- Johnny Szłykowicz, Francuz, 4/0

 

Napastnicy:

- Vuk Sotirović, Serb, 4/1

- Euzebiusz Smolarek , Holender, 46/20

- Lukas Jutkiewicz, Anglik/Irlandczyk, 2/1

- Michał Zieliński, Niemiec, 4/3

Tak jak pisałem, powołałem najsilniejszy skład. Dawida Jarkę musiał jedynie zastąpić Michał Zieliński, bowiem tego pierwszego poproszono z powrotem w klubie. Martwi mnie to, że Maciek Zięba i Johnny Szłykowicz nie mają klubu od lipca. Jak w najbliższym czasie nie znajdą sobie pracodawcy, to niestety wypadną z reprezentacji, z czego na pewno ucieszą się Adam Sarota i Konrad Warzycha.

 

08.11.11

 

Polska – Japonia 2:0

 

Bramki:

- Stotirović x2

 

Skład:

Kasprzik (7.4) – Boenisch (7.2), Perquis (7.2), Arboleda (7.1), Stulin (7.1) – Piossek (7.7), Matuszczyk (6.9), Roger (7.1), Obraniak (7.3) – Sotirović (8.8), Smolarek (6.9)

Zwyciężyliśmy pewnie i zasłużenie. Dobrze, że w końcu odblokował się Sotirović. Japonia to bardzo ciekawy zespół ze świetnymi piłkarzami w składzie, więc wygraną 2:0 uważam za spory sukces. Znakomite zawody rozegrał Marcus Piossek, który zaliczył dwie asysty po swoich rajdach prawym skrzydłem. Za miesiąc ostatni mecz w tym roku, z Algierią.

Odnośnik do komentarza

Oto powołania na mecze z Algierią (kolejno imię, nazwisko, druga narodowość, mecze/gole w reprezentacji):

 

Bramkarze:

- Grzegorz Kasprzik, Niemiec, 5/0

- Benjamin Gaglewski, Francuz, 5/0

- Mateusz Trochanowski, Austriak, 2/0

 

Obrońcy środkowi:

- Damien Perquis, Francuz, 5/2

- Kamil Glik, Niemiec, 3/0

- Hernani, Brazylijczyk, 4/1

- Manuel Arboleda, Kolumbijczyk, 5/1

 

Obrońcy prawi:

- Sebastian Boenisch, Niemiec, 5/0

- Amadeus Piontek, Niemiec, debiut

 

Obrońcy lewi:

- Alan Stulin, Niemiec, 5/0

- Christian Dorda, Niemiec, 2/0

 

Pomocnicy defensywni:

- Adam Matuszczyk, Niemiec, 8/0

- James Wesołowski, Australijczyk, 1/0

 

Pomocnicy prawi:

- Marcus Piossek, Niemiec, 5/4

- Sebastian Tyrała, Niemiec, 3/0

 

Pomocnicy lewi:

- Ludovic Obraniak, Francuz, 13/2

- Maciej Zięba, Niemiec, 5/0

 

Pomocnicy ofensywni:

- Roger, Brazylijczyk, 25/5

- Johnny Szłykowicz, Francuz, 4/0

 

Napastnicy:

- Vuk Sotirović, Serb, 5/3

- Euzebiusz Smolarek , Holender, 47/20

- Lukas Jutkiewicz, Anglik/Irlandczyk, 2/1

- Michał Zieliński, Niemiec, 4/3

Skład powołałem prawie że dokładnie ten sam co ostatnio. Nastąpiła jednak jedna zmiana. Odpadł bowiem Ben Starosta, którego zastąpił Amadeus Piontek, który w końcu przyjął powołanie. Z Algierią zagrają ci, którzy z Japonią nie wyszli na murawę. Oprócz tego znów musiałem obejść się smakiem i znowu nie mogłem zobaczyć na zgrupowaniu Dawida Jarki.

 

 

16.11.11

 

Polska – Algieria 1:0

 

Bramki:

- Zięba

 

Skład:

Gaglewski (7.0) – Piontek (7.0), Hernani (7.1), Glik (7.1), Dorda (7.1) – Tyrała (6.9), Wesołowski (6.9), Szłykowicz (6.8), Zięba (7.5) – Jutkiewicz (6.9), Zieliński (6.1)

Algieria to naprawdę silny zespół, mający w składzie takich piłkarzy jak Karim Ziani, Hassan Yebda, czy też Nadir Belhadj, lecz mimo to udało nam się z nimi wygrać, i to w dodatku rezerwowym składem! Bardzo fajnie zagrała cała nasza linia obrony. Algierczycy z naszymi defensorami w ogóle sobie nie radzili. Już za ponad pół roku EURO!

Odnośnik do komentarza

Za moment losowanie grup EURO 2012.

 

Grupa marzeń:

 

Węgry, Dania, Chorwacja

Grupa śmierci:

 

Belgia, Francja, Anglia

A oto nasza grupa:

 

Belgia, Dania, Anglia

Losowanie fatalne. Dwie z trzech pozycji to najgorsze opcje, jakie mogły nam się przytrafić. Jedynie szczęście mieliśmy z tą Danią. Nasi współgospodarze, Ukraińcy, mieli o wiele więcej szczęścia w losowaniu, gdyż trafili na Węgry, Słowację i Chorwację.

Odnośnik do komentarza

Przyszedł też czas na losowanie eliminacji do MŚ 2014.

 

Grupa marzeń:

 

San Marino, Kazachstan, Irlandia Północna, Węgry, Dania

Grupa śmierci:

 

Armenia, Islandia, Rosja, Francja, Dania

A oto nasza grupa:

 

Luksemburg, Estonia, Czechy, Francja, Anglia

Ech, znów Anglia. W dodatku Francja. A na dokładkę Czechy. Bardzo kiepsko, znowu. Coś szczęścia do tych losowań nie mamy. Na awans szczerze mówiąc nie liczę.

Odnośnik do komentarza

Czas na EURO! Oto powołania na ten historyczny turniej:

 

Bramkarze:

- Grzegorz Kasprzik, Niemiec, 5/0

- Benjamin Gaglewski, Francuz, 6/0

- Mateusz Trochanowski, Austriak, 2/0

 

Obrońcy środkowi:

- Damien Perquis, Francuz, 5/2

- Manuel Arboleda, Kolumbijczyk, 5/1

- Kamil Glik, Niemiec, 4/0

- Mateusz Siebert, Francuz, 2/0

 

Obrońcy prawi:

- Sebastian Boenisch, Niemiec, 5/0

- Julien Tadrowski, Francuz, 2/0

 

Obrońcy lewi:

- Alan Stulin, Niemiec, 5/0

- Christian Dorda, Niemiec, 3/0

 

Pomocnicy defensywni:

- Adam Matuszczyk, Niemiec, 8/0

- James Wesołowski, Australijczyk, 2/0

 

Pomocnicy prawi:

- Marcus Piossek, Niemiec, 5/4

- Sebastian Tyrała, Niemiec, 4/0

 

Pomocnicy lewi:

- Ludovic Obraniak, Francuz, 13/2

- Maciej Zięba, Niemiec, 5/0

 

Pomocnicy ofensywni:

- Roger, Brazylijczyk, 25/5

- Konrad Warzycha, Amerykanin, 1/0

 

Napastnicy:

- Vuk Sotirović, Serb, 5/3

- Euzebiusz Smolarek , Holender, 47/20

- Lukas Jutkiewicz, Anglik/Irlandczyk, 3/1

- Dawid Jarka, Niemiec, 4/3

To obecnie najlepsi zawodnicy, jakich posiadam. Kłopot miałem z środkiem obrony, gdyż nie wiedziałem kogo zabrać - Hernaniego, czy Mateusza Sieberta. Postawiłem jednak na tego drugiego. Johnny Szłykowicz od prawie roku nie ma klubu, przez co atrybuty fizycznie tragicznie mu spadły. Zastąpił go zatem Konrad Warzycha. W stosunku do ostatnich powołań nastąpiły jeszcze dwie zmiany. Zamiast Amadeusa Piontka powołałem Juliena Tadrowskiego, zaś Michała Zielińskiego zastąpił Dawid Jarka. Pierwszy mecz już 11 czerwca, z Belgią. Będzie bardzo ciężko...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...