Skocz do zawartości

Danmark - Lad os spille (FM11)


Debrecen

Rekomendowane odpowiedzi

FM 11 #3

Baza danych: Duża

Ligi: Dania [1-3]; Niemcy i Polska [1-2]

Zasady: Własne

 

Randers Football Club

 

Wybrałem ten klub z kilku powodów:

- Nigdy nie grałem w Danii

- Klub gra w najwyższej klasie rozgrywkowej

- Klub gra w Europejskich Pucharach

- Klub nie jest zaliczany do czołówki, a wręcz wszyscy sugerują, że spadnie z kretesem

 

 

I, to by było na tyle wstępu. Nigdy nie byłem dobry w pisaniu wstępów o tym jak moja matka była sprzątaczką w klubie i przez nią udało mi się uzyskać angaż, czy porwało mnie ufo i inne pierdoły. Nie będę robić tego na siłę. Let's play!

 

Randers FC

  • Finanse stoją w dość opłakanym stanie. Cały budżet wynosi ok. 4 mln €, ale klub ma niespłacone 2,6 mln €, więc na ten sezon dysponuję budżetem o wysokości 200 tys. €.
  • Media sugerują, że zajmiemy ostatnią pozycję w lidze.
  • Za 6 dni gramy w Lidze Europy z Portadown.

Kadra

 

Bramkarze:

D. Ousted [25l., DEN]; P. Friis [22l., DEN]; C. Hazra [19l., ENG]

 

Bezapelacyjnie pierwszym golkiperem będzie Ousted. Nie wiem, co w zespole robi cienki jak barszcz Hazra. Pewnym zastępcą powinien być Friis, który powinien się rozwijać coraz lepiej.

 

Obrona; strona lewa:

A. Fischer [23l., DEN]; S. Jensen [26l., DEN]; M. Cramer [18l., DEN]

 

Gdyby Jensen był w pełni sprawy to on od pierwszego spotkania grał, by w podstawowej "11". Jednak 2 tygodniowa kontuzja umożliwia dwóm młodych chłopakom na pokazanie swoich umiejętności. Fischer i Cramer nie są typowymi obrońcami. Obaj lepiej radzili, by sobie w linii pomocy, lecz z braku laku muszę przenieść się do obrony. Patrząc pod kątem obrony to Cramer prezentuje się znacznie lepiej.

 

Obrona; strona prawa:

A. Fischer [23l., DEN]; S. Pedersen [31l., DEN]

 

Posucha na tej stronie. Młody Fischer także może grać na drugim skrzydle, ale chyba Pedersen będzie graczem, który będzie na chwilę obecną rządzić na tej stronie.

 

 

Obrona; środek:

A. Egholm [27l., DEN]; I. Ahmed [28l., GHA]; J. Damborg [24l., DEN]; M. Fenger [19l., DEN]; A. Andersen [19l., DEN]

 

Tylko Egholm i Ahmed to naturalni stoperzy. Reszta woli pozycję w środku pomocy. Mając jednak wspomnianą dwójkę można być spokojnym o tą strefę boiska. Obaj solidnie zbudowani, dobrze walczący w powietrzu. Oczarował mnie Fenger, który w przyszłości może okazać się podporą klubu oraz reprezentacji.

Odnośnik do komentarza

Powodzenia... :> Liczę, że wygrasz LE. :>

 

Dobry żart ;)

 

Pomocnicy; strona lewa / prawa:

O. Sarr [23l., SEN]; K. Lorentzen [24l., DEN]; L. Rise [24l., DEN]; J. Kamper [27l., DEN]

 

Solidnie obsadzona ta lewa strona pomocy. Lorentzen jest jednym z najlepszych, jak nie najlepszym zawodnikiem Randers. Powinien świetnie spisywać i na skrzydle jak i na środku. Będziemy grac jednym napastnikiem i wysuniętymi skrzydłowymi, więc powinien on balansować pomiędzy skrzydłem a środkiem pola. Sarr i Rise prezentują zbliżony do siebie poziom i są to naprawdę zawodnicy, którzy są w stanie zawojować rozgrywki ligowe. Na prawym skrzydle jest już trochę gorzej, ale na szczęście Rise może grać na obu stronach pomocy, więc nie powinno być problemu.

 

Pomocnicy; środek:

R. Hansen [24l., DEN]; T. Sane [24l., SEN];

 

W zespole mamy tylko dwóch typowych środkowych pomocników. Oczywiście są jeszcze zawodnicy, którzy zostali wymienieni wcześniej, lecz nie będę ich tu powielać. Przydał, by się na tej pozycji solidny defensywny pomocnik, który był, by zawodnikiem od czarnej roboty.

 

Napastnicy:

G. Odhiambo [17l., KEN]; E, . Fejzullahu [22l., SWE]; F. Kristensen [33l., DEN]

 

Młodziutki Odhiambo już zdążył zagrać 16 spotkań w dorosłej reprezentacji Kenii! Chłopak ma talent, lecz trzeba go spokojnie wprowadzać do drużyny. Wypożyczony z NEC Fejzullahu może także grać w każdej formacji pomocy co czyni go bardzo wartościowym zawodnikiem. Kristensen to bardzo doświadczony zawodnik, lecz ma już swoje lata. Jednak mimo gasnących atrybutów fizycznych pokaże w tym sezonie, że wiek nie gra roli.

Odnośnik do komentarza
Pierwszy sparing rozgrywaliśmy na boisku I ligowego AB. Zdetronizowaliśmy gospodarzy. Przez 62% czasu byliśmy przy piłce, a efektem tego były trzy zdobyte gole i pewne zwycięstwo. Fakt, straciliśmy jedno trafienie, ale przy tym uderzeniu Pedersena było więcej szczęścia niż zamierzonego celu. Teraz czas na LE!

 

26.6.10, Gladsaxe Stadion, Gladsaxe [733]

AB - Randers FC [EKS] 1:3 [D. Pedersen 21' - I. Ahmed 7', A. Egholm 27', K. Lorentzen 38']

Odnośnik do komentarza
Wyjazd do Irlandii Północnej na pojedynek z Portadown w ramach 1 rundy kwalifikacyjnej do LE można uznać za udany. Przystąpiliśmy do tego spotkania bardzo zmęczeni, gdyż nie byliśmy w tym momencie gotowi na żaden pojedynek. Jednak półzawodowy klub nie stanowił większego problemu. Po dwóch dośrodkowaniach z rzutu rożnego zdobyliśmy dwa trafienia, a Sane w 26 minucie popisał się pięknym trafieniem pod poprzeczkę z ponad 25 metrów. Gospodarze trafili raz do naszej siatki, lecz był to efekt naszego zmęczenia. Po zmianie stron totalnie straciliśmy siły. Nie skończyło się to niczym złym, bo rywale nawet nie próbowali nas atakować.

 

29.6.10.; Shamrock Park, Portadown [2252]; Liga Europy [1 runda kwal.; 1/2]

Portadown [NIR] - Randers FC [DEN] 1:3 [J. Morgan 73' - L. Rise 14', T. Sane 26', M. Fenger '32]

Odnośnik do komentarza

Debrecenie czy w Irlandii nie spotkały Cię czasem zamieszki z Szuminowego opka? :D

 

Cisza i spokój :D

 

1.07.10.

 

Do klubu na zasadzie wolnego transferu przybył Vladimir Yurchenko [21l., MR/AM R/C; ST, Białoruś]. Były zawodnik Dniepru Mohylew.

 

6.07.10.

Kolejnym transferem było pozyskanie Abubakariego Yakubu [28l., D R/C, Ghana]. Pozyskaliśmy go także z wolnego transferu.

 

8.7.10.

 

Przed rewanżowym spotkaniem z Portadown kibice oczekiwali pogromu. Udało mi się spełnić zachciankę naszych fanów, ale nie spodziewali się aż takiego wysokiego wyniku. Po gościach "przejechaliśmy" jak walec drogowy po rozgrzanym asfalcie. Wynik 11-0 mówi sam za siebie. Takiego rezultatu chyba nie pamiętają najstarsi kibice Randers FC. Znakomity debiut w zespole miał Yurchenko. Białorusin zdobył 4 trafienia, tyle samo co doświadczony Kristensen. Rywale oddali tylko jeden niecelny strzał w kierunku naszej bramki i pewnie wywalczyliśmy awans do kolejnej rundy.

 

Essex Park Randers, Randers [5850]; Liga Europy [1 runda kwal.; 2/2]

Randers FC [DEN] - Portadown [NIR] 11:0 [K. Lorentzen 10', V. Yurchenko 12' 14' 61' 75', F. Kristensen 25' 51' 56' 68', E. Fejzullahu 73' 84']

Odnośnik do komentarza

8.07.10.

W następnej rundzie LE zmierzymy się ze Słoweńska Goricą.

 

15.07.10.

Wyjazdowy mecz w Novej Goricy był dziwny. Gospodarze byli zespołem, który był częściej przy piłce i także miał więcej strzałów i więcej z gry. Zaatakowaliśmy tak na poważnie tylko dwa razy. Katem gospodarzy okazał się Yurchenko, który zdobył obie bramki. Vladimir świetnie wkomponował się w zespół, a po przerwie szalał na skrzydle, lecz nie miał wsparcia od kolegów. W rewanżu trzeba zagrać bardziej agresywnie, bo Gorica jak ma trochę miejsca to potrafi sobie wypracować okazje do zdobycia gola.

 

Sportni Park, Nova Gorica [1440]; Liga Europy [2 runda kwal. 1/2]

Gorica [sLO] - Randers FC [DEN] 0:2 [V. Yurchenko 2' 45+1']

Odnośnik do komentarza

16.07.10.

Kolejnym zawodnikiem, który wzmocnił nasze szeregi był Vyacheslav Hleb [27l., AM R/C;ST, Białoruś]. Podobnie jak poprzedni zawodnicy, został pozyskany z wolnego transferu.

 

Gdy uda nam się pokonać Goricę, to w nastepnej rundzie czeka na nas Beroe Stara Zagora z Bułgarii.

 

Według bukmacherów nasze szansę na mistrza są 300-1. Nawet nie dają nam szans na utrzymanie. Oby się mylili.

 

18.07.10.

 

Jak można było k***a przegra to spotkanie? Ligę rozpoczynaliśmy od spotkanie przeciwko AaB. Rywale są zaliczani do czołówki, lecz nie przestraszaliśmy się. Zaatakowaliśmy od samego początku. Najaktywniejszym graczem był Yurchenko, lecz mimo ogromnego zapału go gry nic innego nie mogę powiedzieć pozytywnego o występie Vladimira. Wracając do przebiegu spotkania to spotkanie stało na wysokim poziomie. Byliśmy stroną lepszą i udowodniliśmy to w 71 minucie po technicznym uderzeniu Rise-go w długi róg. Nie wiem, co się stało potem. Atakowaliśmy nadal, ale to rywale wyszli na prowadzenie. Pierwsza stracona bramka wpada na konto Yurchenko, który podał piłkę wprost pod nogi Wichmanna. W doliczonym czasie gry zawodnicy Aab wykonali szybką kontrę i niestety to oni zdobyli 3 punkty. K***a Mać!

 

Essex Park Randers, Randers [7307]; Superliga [1/33]

Randers FC [-] - AaB [-] 1:2 [L. Rise 71' - M. Wichmann 81', D. Christiansen 90+1']

Odnośnik do komentarza

20.07.10.

"11" tygodnia Superligi: L. Rise

 

22.07.10.

Rewanż z Goricą przypominał trochę pierwszy mecz. To goście mieli lekką przewagę i trochę nas postraszyli. Byli bardziej skuteczni i trafili do naszej bramki dwa razy. Na szczęście nie pozostawaliśmy dłużni i wbiliśmy, im aż 5 goli. W I połowie nie wyglądało to za ciekawie. Z trudem dostawaliśmy się w pole karne rywali, ale jak już to się udało to byliśmy zabójczo skuteczni. Rywale grali naprawdę mądrze i po zmianie stron prawie 6 tysięcy kibiców zobaczyło miły dla oka mecz. Nasi sympatycy po końcowym gwizdku cieszyli się z awansu do następnej rundy.

 

Essex Park Randers, Randers [5897]; Liga Europy [2 runda kwal. 2/2]

Randers FC [DEN] - Gorica [sLO] 5:2 [F. Kristensen 27', V. Yurchenko '37, M. Fenger '37, E. Fejzullahu 64', A. Egholm '68 - D. Pavlovic 12', G. Begic '49]

Odnośnik do komentarza

23.07.10.

Szukając zawodników do linii obrony, aby trochę powiększyć kadrę, natrafiłem na Stephane [20l., DL, CIV]. Zdecydowałem się wypożyczyć tego młodego obrońcę z Portugalskiego Olhanense.

 

25.07.10.

Powróciliśmy do rozgrywek ligowych. Naszym rywalem był zespół, który jest określany jako ligowy średniak. Niestety, ten ligowy średniak zdobył dziś 3 punkty. Przegraliśmy po fatalnej pierwszej połowie. Straciliśmy dwa gole po dośrodkowaniach z rzutu rożnego i podłamaliśmy się. Próbowaliśmy coś stworzyć pod bramką rywali, ale nic nam dziś nie wychodziło. Przez tą porażkę spadliśmy na ostatnie miejsce w tabeli.

 

Blue Water Arena, Esbjerg [7123]; Superliga [2/33]

Esbjerg fB [11] - Randers FC [8] 2:0 [T. Janssen 6', J. Persson 20']

Odnośnik do komentarza

Ale prawdą jest, że będziesz miał z niego pożytek. U mnie w Utrechcie dwukrotnie pod rząd zdobył tytuł króla strzelców. Zresztą u wszystkich innych też nie próżnował.

W sumie młody jest. Debiut miał udany, zobaczymy jak będzie dalej, bo widzę, że w lidze to jakoś niechcętni idzie nam strzelanie bramek :|

Odnośnik do komentarza

29.07.10.

W III rundzie kwalifikacyjnej Ligii Europy pierwszy mecz z Beroe graliśmy u siebie. Nie był to dobry występ w naszym wykonaniu. Jeszcze w I połowie graliśmy na tyle dobrze, że udało nam się zdobyć bramkę. Niestety była to bramka wyrównująca, gdyż nasza gra obronna wołała o pomste do nieba. Po zmianie stron nie było lepiej. Z minuty na minutę graliśmy coraz gorzej co wykorzystali goście i wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końcowego gwizdka. Polegliśmy....

 

 

Essex Park Randers, Randers [5989]; Liga Europy [3 runda kwal. 1/2]

Randers FC - Beroe [bUL] 1:2 [L. Rise 45' - G. Kirov 38', V. Dimitrov 56']

 

1.08.10.

Bukmacherzy mieli chyba rację. Będzie nam cholernie ciężko utrzymać się w lidze. Fakt, że w 3 kolejce graliśmy z mistrzem kraju - FC Kopenhagą, ale ponieśliśmy trzecią porażkę w lidze. Okupujemy ostatnie miejsce w tabeli. Nie graliśmy źle. Graliśmy ambitnie, lecz brakowało tego podania, które otworzyło, by drogę do bramki. Większość akcji przeprowadzane był indywidualnie i nieskutecznie. Goście grali swoje, zdominowali wydarzenia na boisku i zasłużenie sięgnęli po 3 punkty.

 

Essex Park Randers, Randers [8194]; Superliga [3/33]

Randers FC [12] - FC Kopenhaga [3] 0:2 [J. Absalonsen 18', D. N'Doye 77']

Odnośnik do komentarza

5.08.10.

Uff. Udało się. W rewanżu z Bułgarskim klubem zagraliśmy bardziej zdecydowanie, agresywnie i co najważniejsze skutecznie. Rozkręcaliśmy się powoli, ale z coraz większym rozmachem. Przebudził się Yurchenko, który wpisał się dwukrotnie na listę strzelców co powinno cieszyć przed ligowym pojedynkiem przeciwko Brondby. Zagraliśmy dobry mecz i awansowaliśmy do IV rundy eliminacyjnej.

 

Beroe, Stara Zagora [8087]; Liga Europy [3 runda kwal. 2/2]

Beroe [bUL] - Randers FC 1:4 [Y. Dimov 69' - V. Yurchenko 21' 59', I. Ahmed 25', L. Rise 63]

 

6.08.10.

W kolejnej rundzie trafiliśmy na PSV. Patrząc na naszą formę, możemy chyba pożegnać się z Ligą Europy.

 

8.08.10.

Jest. Jest. Wreszcie pierwszy punkt w lidze. Rywal postawił wysoko poprzeczkę, ale udało się. Początek mieliśmy fenomenalny. Szybkie ataki siały spustoszenie wśród obrony rywali. Szkoda, że to wszystko poszło na marne, bo w 5 minucie straciliśmy bramkę. Wyrównaliśmy za sprawą Yurchenki, który wreszcie swoim rajdem przebrnął przez szeregi rywali i płaskim strzałem pokonał golkipera. Rywale napierali, my skupiliśmy się na kontrach i tak mecz z Brondby zakończył się podziałem punktów.

 

Brondby Stadion, Brondby [12198], Superliga [4/33]

Brondby [6] - Randers FC [12] 1:1 [J. Sorensen 5' - V. Yurchenko 23']

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...