Skocz do zawartości

Odrodzenie Werderu


bulbo1991

Rekomendowane odpowiedzi

FM 2008

Baza danych : Domyślna

Rozmiar bazy danych : Duża

Ligi : Niemiecka

Klub : Werder Brema

 

 

Kadra:

 

Bramkarze:

 

Tim Wiese - Zdecydowanie numer 1 wśród naszych bramkarzy. Zatem to on będzie bronił naszej bramki w nadchodzącym sezonie Bundesligi

 

Christian Vander - 2 bramkarz Werderu w razie kontuzji Tima, to on stanie pomiędzy słupkami

 

Obrońcy :

 

Środkowi:

 

Petri Passanen - 26 letni fiński doświadczony obrońca. O miejsce w środku obrony rywalizował będzie z Metersackerem i Naldo

 

Per Metersacker - Solidny środkowy 22 letni niemiecki obrońca. Pewny punk Werderu oraz reprezentacji NIemiec

 

Sergey Ignashevich - Pozyskany z wolnego transferu reprezentant Rosji. Ostatnie 3 sezony spędził w CSKA Moskwa gdzie był jednym z najlepszych obrońców

 

Naldo - Kolejny utalentowany środkowy obrońca. Silny i stanowczy w obronie, potrafi nieźle uderzyć głową

 

Leon Anderson - 24 letni Duńczyk obdarzony dobrą strzałem z dystansu. Waleczny, pracowity i podobnie jak Metersacker potrafi dobrze uderzyć głową

 

Yegor Filipenko - Młody utalentowany środkowy obrońca. Przyszłość Białoruskiej piłki nożnej

 

Boczni :

 

Pierre Wome - Jeden z najbardziej doświadczonych zawodników Werdera. 28 letni Kameruńczyk, który dla swojej reprezentacji zaliczył aż 67 występów, wydaje się być pewnym punktem drużyny.

 

Sebastian Boenisch - 20 letni niemiecki obrońca posiadający polskie korzenie. W najbliższym czasie będzie pełnił funkcję zmiennika Wome

 

Clemens Fritz - O pozycje na prawej stronie defensywy powalczy z Patrickiem Owomoyela.

 

Patrick Owomoyela - Tak jak już wyżej napisałem Patrick i Clemens stoczą walkę o miejsce na prawej stronie. Sparingi pokażą który okaże się lepszy.

 

Pomocnicy :

 

Defensywni i Środkowi:

 

Franck Baumann - Od 9 lat nieprzerwanie ważne ogniwo zespołu z Bremy. Występy na poziomie zarówno w Bundeslidze jak i reprezentacji Niemiec.

 

Ivica Vranjes - 27 letni chorwacki defensywny pomocnik. O miejsce obok Borowskiego rywalizował będzie z Fringsem i Baumanem.

 

Torsten Frings - Świetna kariera w wykonaniu tego zawodnika. Jak do tej pory całą karierę poświęcił Bundeslidze. Występując w takich klubach jak Dortmund, Bayern Monachium czy aktualnie Werder.

 

Tim Borowski - Nadchodzący sezon będzie już trzynastym sezonem spędzonym w Werderze. Miejmy nadziej, że będzie to równie udany sezon jak poprzednie.

 

Ofensywni i skrzydłowi :

 

Aaron Hunt - Młodziutki, utalentowany 20 letni zawodnik. Przyszła nadzieja niemieckiego futbolu.

 

Carlos Alberto - 22 letni brazylijski ofensywny pomocnik. W zbliżającym się sezonie będzie stanowił o sile ofensywnej swojego zespołu

 

Diego - Jedna z największych jak nie największa gwiazda swojego zespołu. 22 letni Brazylijczyk z nieprzeciętnymi umiejętnościami. Świetna technika, drybling czy gra z pierwszej piłki. Potrafi także uderzyć z dystansu jak i z wolnego.

 

Pablo Piatti - Sprowadzony przed sezonem młody 18 letni pomocnik z Argentyny. Ma szanse stać się naszym drugim Diego

 

Napastnicy :

 

Ivan Klasnic : Myślę że będzie numerem 1 wśród napastników nadchodzącego sezonu. Chodź tak naprawdę wszyscy 4 napastnicy prezentują zbliżony poziom

 

Hugo Almeida : Młody 23 letni napastnik z Portugalii. Myślę, że jeśli Almeida pokaże, na co naprawdę go stać, to będzie w stanie wygryźć samego Klasnica.

 

Markus Rosenberg - Wychowanek Malmo, który został zauważony przez skautów Ajaxu. W sezonie 2006/2007 został sprzedany do Werdera za 3 mln

 

Baubacar Sanogo - 24 letni napastnik. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej

 

Transfery do klubu:

 

Piatti za 350 tys z Estudiantes

Filipenko za 350 tys z BATE

Ignaschevich wolny transfer CSKA

 

Transfery z klubu :

 

Jansen 4 Mln Livorno

Harnik 1,3 Mln Stuttgartek

 

 

Sparingi :

 

Oostende 1:0 ( Klasnic )

 

Sonderyjske ( Borowski, Hunt 2)

 

Jena 4:0 ( Diego, Almeida, Klasnic, Rosenberg )

 

 

Tuż przed meczem z Bayernem do zespołu dołączył Simon Rolfes sprowadzony z Leverkusen za 7,25 Mln

 

 

Nadszedł dzień mojego pierwszego poważnego sprawdzianu. W ćwierćfinale pucharu ligi mierzyliśmy się z samym Bayernem Monachium. Faworytem spotkania byli oczywiście Bawarczycy, ale tego dnia moja drużyna okazała się silniejsza. Spotkanie rozpoczęło się od spokojnego obadania rywala przez oba zespoły. W 23 minucie na 25 metrze faulowany został Metersacker. Do piłki podszedł Brazylijczyk Diego i pewnie uderzył w same okno bramki rywala. Nasza radość trwała zaledwie 2 minuty. Po kapitalnym dośrodkowaniu Schweinsteigera strzałem głową wyrównał Klose. Kiedy wydawało się już, że spotkanie zakończy się remisem i potrzebna będzie dogrywka, geniuszem błysnął debiutujący Simon Rolfes. To właśnie on na minutę przed końcem spotkania posłał kapitalne, długie podanie do Borowskiego, a ten bez wahania umieścił piłkę w siatce. Dzięki temu cennemu zwycięstwu awansowaliśmy do półfinału pucharu ligi niemieckiej.

 

Puchar Ligi Niemieckiej

 

Bayern Monachium - Werder Brema 1:2

 

0:1 Diego

1:1 Klose

1:2 Borowski

 

MOm - Borowski 8

 

Wiese - Wome, Naldo, Metersacker, Fritz - Frings, Rolfes, Borowski, Diego, C.Alberto - Klasnic (Almeida)

 

 

 

Po dość nieoczekiwanym zwycięstwie nad drużyną Bayernu, tym razem musieliśmy stawić czoła Stuttgartowi. Podobnie jak poprzedni rywal, Stuttgart jest kolejnym czołowym klubem Bundesligi. Zespół zgrany, mający w swoim zespole kilku młodych i utalentowanych zawodników takich jak np. Mario Gomez, Sami Khedira, Tasci czy Hitlzsperger. Od początku spotkanie układało się po naszej myśli i już w 15 minucie spotkania strzałem z dystansu wynik otworzył Carlos Alberto. Na kolejną bramkę musieliśmy czekać zaledwie 2 minuty. Po raz kolejny swoje umiejętności do rzutów wolnych pokazał Diego. Odległość zbliżona do tej ze spotkania z Bayernem, krótki rozbieg, piłka uniesiona delikatnie nad murem i bramka. Do końca połowy dominowaliśmy na boisku pod każdym względem jednak nie udało się podwyższyć na 3:0. Po zmianie stron inicjatywę przejęli gospodarze i to oni stali się stroną przeważającą. Zaprocentowało to kontaktową bramką w 62 minucie. Kapitalny rajd, a potem wrzutkę Osorio wykorzystał Mario Gomez. Tchnęło to nową wielką siłę w gospodarzy i chwilami ratowało nas już ogromne szczęście, ale jak to się mówi " szczęście sprzyja lepszym ". Tak też się stało. Mimo usilnych ataków rywala zdołaliśmy obronić wynik 2:1 i awansować do finału pucharu ligi niemieckiej.

 

Puchar Ligi Niemieckiej Półfinał

 

Stuttgart - Wered Brema 1:2

 

0:1 C.Alberto

0:2 Diego

1:2 Gomez

 

MOm - Diego 8

 

Wiese - Wome, Naldo (Ignashevich), Metersacker, Fritz - Frings (Piatti), Rolfes, Borowski, Diego, C.Alberto - Klasnic

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Po dwóch kapitalnych spotkaniach, stało się to czego się obawiałem. Po pełnym emocji spotkaniu w finale ligi niemieckiej ulegliśmy drużynie z Norymbergi. Spotkanie zaczęliśmy bardzo dobrze. Kilka świetnych akcji i kapitalna bramka Clemensa Fritza na 1:0. Nasza radość nie trwała jednak zbyt długo. Po świetnej akcji Charisteasa goście doprowadzili do wyrównania. 27 letni Grek, który był jednym z najlepszych zawodników spotkanie ponownie dał znać o sobie w 48 minucie. Po kapitalnym rajdzie i wrzutce Engelhara, ponownie umieścił piłkę w siatce dając gościom prowadzenie. Na 19 minut przed końcem spotkania, nadzieje przywrócił nam kapitalny tego dnia Fritz, który po raz drugi pokonał bramkarza gości. Chwilę później czerwony kartonik za brutalny faul na Borowskim otrzymał Javier Pinola. Do końca spotkania mięliśmy jeszcze 3 doskonałe sytuacje, ale niestety nie udało się wykorzystać żadnej z nich. Kiedy wszystko już wskazywało, że będziemy świadkami dogrywki, gospodarze wyprowadzili zabójczy kontratak, po którym Vittek nie dał żadnych szans naszemu bramkarzowi.

 

Finał pucharu ligi Nimieckiej

 

Werder - Nurnberg 2:3

 

1:0 Fritz

1:1 Charisteas

1:2 Charisteas

2:2 Fritz

2:3 Vittek

 

MOm - Fritz 10

 

Wiese - Wome, Naldo, Metersacker, Fritz - Rolfes, Frings, Borowski, Diego, C.Alberto - Klasnic

 

 

 

 

 

Puchar Niemiec 1 runda

 

Thannhausen - Werder 0:3

 

0:1 Hunt

0:2 Hunt

0:3 sam

 

MoM : Hunt 9

 

Wiese - Tosic, Naldo, Metersacer (Passanen), Fritz (Owomoyela) - Rolfes, Frings (Baumann), Borowski, Piatti, C.Alberto - Hunt

Odnośnik do komentarza

Postanowiłem przyśpieszyć nieco opisywanie kariery, gdyż nie mam zbyt dużo czasu z powodu pracy

 

Poprosiłem zarząd klubu o dodatkowe fundusze na transfery, ponieważ chciałem pozyskać jeszcze jednego wartościowego zawodnika. Udał się ! Do zespołu dołączył pozyskany za 10 Mln Jefferson Farfan

 

Sierpień:

 

BL (1/34) Werder - Wolfsburg 4:1 ( Borowski, Wome, Farfan x2)

EL LM 3 Faza Werder - Slavia 3:0 ( Andreasen, Piatti, Farfan )

BL (2/34) Leverkusen (6) - Werder (1) 0:1 ( Rosenberg )

BL (3/34) Werder (2) - Dortmund (7) 5:2 ( Diego x2, Farfan x3 )

EL LM 3 FAZA Slavia - Werder 0:0

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...