Skocz do zawartości

Veni, vidi...vici?


Conjure

Rekomendowane odpowiedzi

Football Manager 2011, 11.3 uaktualnienie z 15 lipca

Baza: Ogromna

Ligi: Francja (Krajowa i wyższe), Hiszpania(Liga adelante i wyższe), Polska (1 liga i wyższe)

 

 

Swoją przygodę postanowiłem rozpocząć w Ligue 1. Klubem, w którym podjąłem prace zostało Sochaux-Montbeliard. Dodam, że jest to mój debiut w lidze francuskiej.

 

 

Klub Fc Sochaux założony został w 1928 roku jako klub zakładowy firmy Peugeot. W 1930 roku doszło do fuzji z powstałym w 1910 r klubem As Montbeliard, w wyniku której zmieniono nazwę na obecnie stosowaną - Football Club Sochaux-Montbéliard.

Sukcesy Les Lionceaux można wyliczyć na palcach u jednej ręki. Są nimi: mistrzostwo Francji (1935, 1938) oraz Puchar Francji (1935, 2007).

 

 

Pierwsze co zrobiłem po przybyciu do klubu było spotkanie z zarządem, który został zapoznany z moją koncepcją prowadzenia zespołu. Założyłem, że planem minimum będzie awans do europejskich pucharów. Efektem tego, ustalony został budżet transferowy na poziomie 0€, zaś budżet płacowy wynosić będzie 250 tys. tyg.

 

Prezes Lacombe poskąpił na starcie...Zniesmaczony takim obrotem spraw udałem się na spotkanie z moim obecnym asystentem - Rene Lobello. Według niego liczebność kadry jest zadowalająca, aczkolwiek powinniśmy rozejrzeć się za dodatkowym pomocnikiem. Rene okazał się bardzo pomocny i myślę, że bez problemu znajdziemy wspólny język. Pozostawienie go w roli asystenta jest moją pierwszą decyzją personalną.

 

Czas na spotkanie z piłkarzami i resztą sztabu szkoleniowego...

Edytowane przez Conjure
Nie kombinujemy ze czcionką.
Odnośnik do komentarza

Po przywitaniu się z zawodnikami, zabrałem się za przegląd mojej kadry.

 

 

Bramkarze:

 

 

Teddy Richert

Pierrick Cros

Yoann Collas

 

 

 

Walkę o stanie między słupkami bramki będą toczyć Teddy Richert(35 l.) i Pierrick Cros(19 l.). Połączenie dużego doświadczenia tego pierwszego i ambicji drugiego daje mi spokój na tej pozycji. Yoann Collas zapewne będzie zmuszony kibicować kolegom z trybun.

 

 

Środkowi obrońcy:

 

 

Damien Perquis

Jeremie Brechet

Steven Mouyokolo - wypożyczony z Wolves

Mathieu Paybernes

Cherif Faty

Loic Poujol

 

 

Damien, Jeremie, Steven i Loic będą walczyć o 2 miejsca na środku defensywy. Mathieu Paybernes to przyszłość tego klubu. Już teraz 19-latkiem interesuje się Atletico Madryt, ale niech nie liczą na zbyt wiele..Natomiast Cherif Faty nie jest brany pod uwagę.

 

 

 

Boczni obrońcy:

 

David Sauget

Yassin Mikari

Jerome Rousillon

Sebastien Corchia

Clement Giraud

Frederic Duplus

 

 

Na lewej stronie obrony zagra Yassin Mikari, po prawej Sebastien Corchia. Do walki o miejsce w pierwszej jedenastce włączy się też David Sauget, który może grać po obu stronach defensywy. Jerome Rousillon, to według Rene Lobello jeden z największych talentów w juniorskim zespole, więc na pewno będzię miał okazję do pokazania swoich umiejętności. Clement Giraud i Frederic Duplus z całą pewnością dostaną swoje szanse w meczach pucharowych.

 

 

 

Defensywni Pomocnicy:

 

Kevin Anin

Carlao

 

 

Uważam, że dodatkowy defensywny pomocnik, dałby mi pełen spokój na tej pozycji. Tak czy siak, jestem zadowolony z obu podopiecznych.

 

 

 

Środkowi Pomocnicy:

 

Vincent Nogueira

Marvin Martin

Rafael Dias

Sebastien Roudet

 

 

Rzeczywiście pomoc jest dosyć ubogą i przydałby się dodatkowy środkowy pomocnik. Pierwsze skrzypce w moim zespole grać będzie Marvin Martin i Sebastien Roudet. Rafael Dias i Vincent Nogueira posiadają podobne umiejętności, które są niewystarczające do gry na wysokim poziomie w Ligue 1. Obaj są przyszłością klubu, która musi solidnie pracować, aby zacząć regularnie występować w drużynie.

 

 

Boczni Pomocnicy:

 

Ryad Boudebouz

Plaisir Bahamboula

Modibo Maiga

 

Prawa strona należeć będzie do Boudebouza, którym interesuje się Lille. Mimo wszystko przydałby się solidny zmiennik. O lewą stronę myślę, że mogę być spokojny: Maiga, 19-letni Bahamboula oraz Sebastien Roudet, który może grać na lewej stronie.

 

 

Napastnicy:

 

Vaclav Sverkos

Eduard Butin

Cedric Bakambu

Sloan Privat

Charlie Davies

 

 

Vaclav Sverkos (26 l.), to najbardziej doświadczony z moich napastników. O pierwszy skład razem z nim walczyć będą trzej wychowankowie: Butin, Bakambu i Privat. Charlie Davies mnie nie przekonuje i będę starał się go sprzedać.

 

 

 

Podsumowując, jestem zadowolony z kadry. Zespół jest bardzo młody i ambitny. Dużego usprawnienia wymaga linia pomocy. Czas poszukać zawodników, którzy będą nadawali się do gry w moim zespole.

 

 

 

Przed rozpoczęciem sezonu w Ligue 1, zagramy kilka spotkań kontrolnych. Pierwszy mecz - 9 lipca z Trabzonsporem.

Odnośnik do komentarza

Przed początkiem sezonu bardzo zależało mi na tym, żeby do klubu przyszło kilku nowych członków sztabu szkoleniowego. Zarząd pozwolił mi na posiadanie 8 współpracowników zajmujących się treningiem.

 

To były mozolne poszukiwania, wszystko przez okrojony budżet płacowy. Na szczęście udało się znaleźć czterech nowych trenerów.

 

Dobre panowanie nad piłką to podstawa. Dlatego od dziś treningiem technicznym zajmował się będzie Jean-Claude Van Damme Gangeux

Patrick Gonfalone - Potrzebowałem nowego specjalisty od treningu taktycznego, a Patrick idealnie się nadawał do tej roli.

Philippe Bergeroo - Trener bramkarzy, jak się patrzy.

Dominique Henin - Ostatni na liście, ale równie ważny. Dominique będzie zajmował się treningiem siłowym.

 

 

3 lipca została zwołana konferencja prasowa, na której przedstawiono nowego zawodnika Les Lionceaux . Oto jego CV: Mistrzostwo Francji, dwa wicemistrzostwa, Puchar Francji, Superpuchar Francji, Dwukrotne zwycięstwo w rozgrywkach La Liga, wicemistrzostwo Hiszpanii, Zwycięstwo w Champions League, wicemistrzostwo Włoch, Superpuchar Włoch.

Ligue 1 - 384 mecze/82 gole

La Liga - 85/20

Serie A - 32/6

17-krotny reprezentant Francji, w barwach której strzelił 3 bramki.

 

Jeżeli jeszcze nie wiecie o kogo chodzi to nie będę przedłużał. Nowym piłkarzem Fc Sochaux-Montbeliard został...Ludovic Giuly.

 

Liczę, że mimo swojego wieku będzie wzmocnieniem naszej formacji ofensywnej. Mam też nadzieje, że będzie idealnym wzorem do naśladowania dla młodych zawodników z zespołu juniorskiego.

 

 

Najwyższy czas na rozegranie kilku meczów sparingowych. Przeciwnicy byli już ustaleni, więc zostało tylko wyjść na murawę i się dobrze zaprezentować.

 

 

9.7.2010, Trabzonspor 0:1 Sochaux (Perquis)

12.7.2010, Genclerbirligli 0:4 Sochaux (Perquis, Boudebouz, Davies, Anin)

14.7.2010, Sochaux 4:1 HSV (2x Sverkos, Nogueira, Bakambu)

19.7.2010, EFC Frejus Saint-Raphael 0:2 Sochaux (Poujol, Sverkos)

22,7.2010, Sochaux 3:1 Bochum (2x Boudebouz, Maltritz -sam.)

 

Przed meczem z Genclerbirligli przyszedł do nas na zasadzie wolnego transferu, Eidur Gudjohnsen. Jeżeli chodzi o transfery to by było na tyle. Z chęcią zatrudniłbym dodatkowego środkowego pomocnika, ale niestety skąpstwo zarządu mi na to nie pozwoli.

 

 

Kontuzje:

29.06 Steven Mouyokolo - zerwane ścięgno podkolanowe, 7 tyg. przerwy

22.07 Modibo Maiga - skręcona kostka, absencja potrwa do 3 tyg.

 

 

7 sierpnia udajemy się do Valenciennes, na pierwszy mecz w Ligue 1. Musimy wygrać to spotkanie, w końcu to mój debiut.

Odnośnik do komentarza

6.7.2010

 

Rankiem obudził mnie telefon, zaspany podniosłem słuchawkę:

 

- Słucham? - powiedziałem niemrawy

- Witaj Szefie, z tej strony Rene Lob...

- Czyś Ty zwariował?! Wiesz, która jest godzina?!- Przerwałem mu zdenerwowany

- Tak wiem, przepraszam. Chciałem tylko przypomnieć, że po 9 wyjeżdżamy do Nyonu na losowanie 4 rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej

- O cholera! To już dziś! Przez jutrzejszy debiut w Ligue 1 niemal o tym zapomniałem - powiedziałem podekscytowany

- Tak Szefie, to dziś. Będę około godziny 9. Do zobaczenia - odpowiedział

- Do zobaczenia

 

 

Pięć godzin poźniej

Nyon

 

Główna siedziba UEFA, od zawsze marzyłem, żeby zasiąść w jednym z tych miejsc i ekscytować się losowaniem. Teraz jestem tu, dookoła mnie wielu znanych managerów, byłych piłkarzy i innych przedstawicieli klubów. Rozglądając się po auli udało mi się dojrzeć Harrego Redknappa, a także przedstawicieli PSV, Atletico, Schalke i innych znakomitych klubów. Obok mnie jak przyjaciele siedzieli Leszek Miklas i Stan Valckx. W tłumie wchodzącym na sale zauważyłem przedstawicieli PSG, Dyr.sport. Leonardo i Antoine Kombouare manager Paryżan. Po wyrazie twarzy stwierdzam, że mnie zauważyli. Taaak, taaak pajace uśmiechajcie się.. Zobaczymy kto po naszym najbliższym spotkaniu będzie chodził z tak rozdziawioną gębą. Koniec z uprzejmościami przejdźmy do losowania.

 

Obgryzając nerwowo paznokcie wyczekuje aż sekretarz generalny UEFA Gianni Infantino wylosuje mój zespół. Póki co, wiemy z kim zagrają polskie zespoły. Wisła Kraków zmierzy się z Tottenhamem, natomiast przeciwnikiem Legii będzie PSV. Jakoś koledzy pobledli, w sumie to nie można się dziwić. Marzenia o zawojowaniu Europy muszą zostawić na następny sezon.

Dyrektor rozgrywek Giorgio Marchetti wyczytuję mój zespół. Kto będzie naszym przeciwnikiem? Infantino bardzo starannie miesza, po chwili wyciąga jedną z kuleczek. Otwiera, przekazuje Marchettiemu, a ten wyczytuje...Athletic Bilbao. Pierwszy mecz rozegramy na San Mames, 19 sierpnia.

 

 

Nie jest to łatwy przeciwnik. Ba! Powiedziałbym nawet, że piekielnie trudny, ale nie możemy marudzić. Szczęście nam nie sprzyja, pozostaje nam dobrze przygotować się do tego spotkania żeby nie było wstydu.

 

 

 

Jutro mecz z Valenciennes, skupmy się teraz na tym meczu.

Odnośnik do komentarza

7.8.2010

 

Nadszedł dzień w którym zadebiutuję w Ligue 1. Jak już wcześniej wspomniałem w pierwszej kolejce spotykamy się z Valenciennes. Poza kontuzjowanymi: Maigą i Mouyokolo, oraz zawieszonym za kartki Damienem Perquisem jedziemy do nich w najmocniejszym zestawieniu.

 

Skład na ten mecz wygląda następująco: Richert - Mikari, Brechet©, Poujol, Corchia - Anin, Martin, Gudjohnsen, Roudet, Boudebouz - Davies

Ławka rezerwowych: Giuly, Duplus, Sauget, Sverkos, Paybernes, Nogueira, Privat

 

Przed samym spotkaniem starałem się dodatkowo zmobilizować zawodników żeby pokazali się z dobrej strony na starcie nowego sezonu.

 

 

Pierwsza połowa to wyraźna przewaga Valenciennes. Gospodarze, którzy skutecznie utrzymywali się przy piłce, próbowali co jakiś czas zagrozić naszej bramce. My natomiast, wyglądaliśmy na przestraszonych. Fatalny mecz rozgrywał Davies i Gudjohnsen, obaj zostali zmienieni tuż po przerwie. Na boisku od poczatku drugiej połowy zobaczyliśmy Privat'a oraz Giuly'ego. Niestety żaden z nich nie wniósł ożywienia w gre naszego zespołu. 10 minut później z boiska został zdjęty Boudebouz. Na lewą pomoc został przesunięty Mikari, a Sauget który zastąpił Ryada, grał na lewej stronie bloku defensywnego. Ataki gospodarzy przyniosły skutek w 72 minucie kiedy to strzałem z 30 metrów popisał się Cohade. Nic nie wskazywało na to, że możemy zdobyć chociaż punkt. W 91 piłka zatrzepotała w siatce gospodarzy! Strzał rozpaczy z linii pola karnego oddał Mikari. Jeden punkt zdobyty rzutem na taśmę. Mimo wszystko nie jestem zadowolony z gry moich podopiecznych. Przed nami wiele do poprawienia. Musimy zrobić wszystko, żeby w następnych spotkaniach taka nerwówka nie miała miejsca.

 

 

7.8.2010 - Ligue1 - 1 kolejka

Stadion: Stade Nungesser

Widzów: 15265

 

Valenciennes 1:1 Sochaux

72' Cohade

91' Mikari

 

MoM: R.Cohade [8.3]

 

W moim zespole najlepiej oceniony został Marvin Martin [7.8]

Odnośnik do komentarza

Przede mną pierwszy mecz przed własną publicznością. Dzisiaj nie może być wstydu. Musimy pokazać zęby, zapał do gry i ambicję.

 

Skład na ten mecz: Richert© - Mikari, Perquis, Poujol, Corchia - Anin, Martin, Dias[55'], Boudebouz, Roudet[77'] - Davies[45']

Ławka rezerwowych: Giuly, Duplus, Sauget[55'], Sverkos, Brechet, Nogueira[77'], Privat[45']

 

 

Kolejny mecz w którym nie potrafiliśmy utrzymać się przy piłce. Zdecydowanie za dużo faulowaliśmy, ale skończyło się tylko na jednej żółtej kartce dla Anina. Zwycięstwo cieszy, ale gra zespołu już nie. Ciągle musimy nad wieloma aspektami naszej gry pracować.

 

 

 

14.8.2010 - Ligue1 - 2 kolejka

Stadion: Stade Auguste Bonal

Widzów: 16850

 

Sochaux 2:1 Bordeaux

70' - Marin (kar.)

82' - Mikari

90' - Allart

 

MoM: Yassin Mikari [7.5]

Odnośnik do komentarza

5 dni po zwycięstwie nad Bordeaux przyszło nam mierzyć się z Athletic Bilbao. Losowanie nie było dla nas szczęśliwe, ale nie składaliśmy broni. Na San Mames jechaliśmy w bojowym nastawieniu.

 

Skład: Richert - Mikari, Brechet©, Perquis, Corchia - Anin, Martin, Nogueira[68'], Roudet[68'], Boudebouz - Privat[80']

Ławka rezerwowych: Carlao[68'], Poujol, Maiga[80'], Sverkos, Peybernes, Sauget[68'], Dias

 

 

19.8.2010 Liga Europejska - IV Runda 1/2

Stadion: San Mames

Widzów: 22930

 

Athletic Bilbao 1:2 FC Sochaux-Montbeliard

16' - Privat

24' - Privat

49' - Toquero

72' - Iraola czerw/k

 

MoM: Privat [8.8]

 

Bardzo dobry mecz w wykonaniu moich podopiecznych. Pokazali, że nie taki diabeł straszny. Agresywna gra, dała się we znaki gospodarzom. W 11 minucie na noszach boisko opuścił Llorente, a 9 minut później jego los podzielił Orbaiz. Pierwszy mecz w którym mieliśmy widoczną przewagę na boisku. Brawo Panowie! Brawo!

 

 

 

 

Trzy dni później byliśmy już w Lille. W składzie doszło do zmian. Na ławce zasiedli Privat, Mikari, a Anin w ogóle nie pojechał na ten mecz.

 

Skład: Richert - Sauget, Brechet©, Perquis, Corchia - Poujol, Martin, Roudet, Maiga, Boudebouz - Davies

Ławka: Peybernes, Giuly, Nogueira, Duplus, Bahamboula, Mikari, Privat

 

 

W 10 minucie Brechet popisał się fantastycznym podaniem, które uruchomiło Boudebouza. Lepszego początku nie mogliśmy sobie wymarzyć. Po straconej bramce Lille rzuciło się do ataku, a my murowaliśmy się jak tylko się dało. Widać, że mecz z Bilbao dał nam się we znaki. Bramka Boudebouza była jedynym celnym strzałem jaki oddaliśmy w tym meczu. Gra nie powaliła, ale cieszą ciężko zdobyte 3 punkty.

 

22.8.2010 Ligue1 - 3 kolejka

Stadion: Stadium Lille Metropole

Widzów: 17576

 

LOSC Lille 0:1 FC Sochaux

'10 - Boudebouz

 

MoM: Brechet [8.4]

Odnośnik do komentarza

Dziś jest 26 sierpnia. W 1789 roku we Francji podpisano Deklaracje Praw Człowieka i Obywatela. W 1968 roku tego dnia wydano singel "Hey Jude" grupy The Beatles. Cztery lata później data ta kojarzona była z otwarciem Igrzysk Olimpijskich w Monachium. W 1996 dzień ten był premierą serialu "Siódme Niebo", a 3 lata później Amerykanin Michael Johnson z czasem 43,18 s. ustanowił rekord świata w biegu na 400m. Tak, to bardzo ważny dzień w kalendarzu..

Dla mnie, moich piłkarzy i kibiców klubu Sochaux data ta jest kojarzona z innym wydarzeniem. 26 sierpnia 2010 roku nastąpi rewanżowe spotkanie IV rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej z udziałem naszego zespołu. Będzie to mecz o być albo nie być w europejskich pucharach w tym sezonie. Jeżeli nie przegramy, awansujemy do fazy grupowej tych rozgrywek. Jeżeli poniesiemy porażkę, zawojowanie Europy będzie musiało poczekać. Tak wyglądał skład na ten mecz:

 

Sochaux: Richert - Mikari, Brechet©, Perquis, Corchia - Anin, Martin, Roudet, Maiga, Boudebouz - Privat

Zmiany: Carlao, Giuly, Poujol

 

Gramy o awans, a na trybunach troszkę ponad 11 tysięcy kibiców...ignoranci...Wróćmy do samego spotkania. Jeżeli chodzi o przebieg, to w całym meczu mieliśmy wyraźną przewagę, ale nie potrafiliśmy wykorzystać sytuacji które sobie stwarzaliśmy. Naturalnie, zemściło to się na nas w 58 minucie, kiedy to goście strzelili bramkę (był to ich pierwszy strzał w światło bramki). Od tej pory krążyłem przy linii bocznej jak szalony, gestykulowałem, próbowałem pomagać zawodnikom. Widziałem, że się starali, próbowali...ale tego dnia nic nie chciało wpaść..W 75 minucie serce mocniej zabiło kiedy to Javi Martinez uderzył w poprzeczkę. Minute później zacząłem odmawiać

"Zdrowaśkę". Przy bożej pomocy w 85 minucie, po dośrodkowaniu z zrzutu rożnego Martina piłkę do bramki skierował Jeremy Brechet. Kilka minut później sędzia zakończył to spotkanie. Radość na trybunach i na ławce rezerwowych. Radość w moim sercu. Udało się, jesteśmy w fazie grupowej Ligi Europy. Brawo Panowie!

 

 

26.8.2010 Liga Europejska - IV Runda 2/2

Stadion: Stade Auguste Bonal

Widzów: 11819

 

FC Souchaux 1:1 Athletic Bilbao

58' - Oscar De Marcos

85' - Brechet

 

MoM: Brechet [8.0]

 

 


 

 

29 sierpnia czekał nas ostatni mecz, przed przerwą na mecze reprezentacyjne. Tego dnia na swoim obiekcie podejmowaliśmy zespół Montpellier.

 

Oto nasz skład:

Sochaux: Richert - Mikari, Brechet©, Perquis, Corchia - Anin, Marin, Nogueira, Giuly, Sauget - Maiga

Zmiany: Boudebouz, Poujol, Privat

 

 

To kolejny mecz w którym potrafiliśmy utrzymywać się długo przy piłce, ale nie potrafiliśmy wstrzelić się w światło bramki. Tylko 4 celne strzały przy 13 oddanych. Kiepski wynik...Pocieszające jest to, że drużyna gości nie oddała żadnego celnego strzału. Na plus można ocenić grę naszej defensywy, która nie dawała możliwości na zbliżenie się do bramki strzeżonej przez Richerta. Plusem również jest to, że potrafimy strzelać bramki z zrzutów rożnych. Tak, taka sytuacja miała miejsce w 61 minucie, kiedy to po precyzyjnym dośrodkowaniu Martina piłkę do bramki skierował nasz kapitan - Jeremy Brechet. Do końca meczu kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku i wynik już nie uległ zmianie. Zespół nie zawiódł, zdobył kolejne 3 punkty.

 

29.8.2010 - Ligue1 - 4/38

Stadion: Stade Auguste Bonal

Widzów: 16985

 

FC Sochaux 1:0 Montpellier

61' - Brechet

 

MoM: Brechet [8.2]

 

 

 

 

Powołania na mecze reprezentacyjne:

Polska: Perquis

Tunezja: Mikari

Usa: Davies

Algieria: Boudebouz

Mali: Maiga

Francja U21: Corchia

 

 

TRANSFERY: TOP 5 (ŚWIAT)

 

1. Vidal - Leverkusen -> Manchester Utd €17.75mln

2. Ruiz - Twente -> Bayern €15.75mln

3. Izmaiłow - Sporting -> Bayern €12.75mln

4. Donovan - LA Galaxy -> Szachtar €12mln

5. Jadson - Szachtar -> Zenit €11mln

 

 

TRANSFERY: TOP 5 (FRANCJA)

 

1. Hlousek - Slavia Praga -> Lyon €3.25mln

2. Vegard - Molde -> Rennes €3.2mln

3. Seube - Caen -> Lens €1.6mln

4. Mota - Pohang -> Marsylia €1.3mln

5. Nehrig - Furth -> Monaco €975tys.

Odnośnik do komentarza

Czy to w ogóle ktoś czyta???

 


 

 

Po przerwie spowodowanej meczami reprezentacji wracamy na krajowe podwórko. Zawodnicy są wypoczęci, więc liczę na dobrą grę. Na najbliższe spotkanie postanowiłem zmienić formację zespołu na 4-4-2. Zobaczymy co z tego wyjdzie..

 

Sochaux: Richert - Sauget, Brechet©, Perquis, Corchia - Boudebouz, Anin, Martin, Giuly - Maiga, Privat

Zmiany: Bakambu, Gudjohnsen, Roudet

 

 

Od pierwszego gwizdka pełna kontrola. Agresywny odbiór piłki, szybkie wymiany podań, ostry pressing. Efektem tego jest 2-0 do przerwy. Najpierw bomba zza pola karnego Anina, a później zespołową akcję kończy Maiga. W 55 minucie bramkę zdobywa Giuly, któremu asystował wracający po kontuzji Bakambu. Mecz prowadzony pod dyktando mojego zespołu, kolejne dobre spotkanie rozegrał mój blok defensywny. Na szczególne pochwały zasługuje Perquis[8.1]. Cieszy powrót po kontuzji Bakambu. Co raz penetrował defensywę rywali. Wniósł wiele ożywienia, widać po nim głód gry. Oby tak dalej. Na następny mecz z BATE Borysów wyjdę w tym samym ustawieniu.

 

 

12.9.2010 - Ligue1 - 5/38

Stadion: Stade Marcel Picot

Widzów: 20087

 

 

AS Nancy 0:3 FC Sochaux

44' - Anin

45+1' - Maiga

55' - Giuly

 

MoM: Giuly [8.3]

Odnośnik do komentarza

Na pierwszy mecz fazy grupowej Ligi Europejskiej jedziemy na Białoruś. Naszym przeciwnikiem będzie mistrz kraju, BATE Borysów. Piłkarzom zapowiedziałem, że oczekuje dobrej gry i wygranej. Nie mogą lekceważyć przeciwników tym bardziej na ich stadionie. Na mecz wychodzimy ustawieniem 4-4-2

 

Sochaux: Richert - Mikari, Brechet©, Perquis, Corchia - Anin, Martin Gudjohnsen, Boudebouz - Maiga, Privet

Zmiany: Roudet, Poujol

 

 

Piłkarze, zaczynają przyzwyczajać mnie do tego, że potrafią utrzymać się przez większość czasu przy piłce. W tym aspekcie gry zdominowali przeciwnika. Obrona grała przyzwoicie. Defensorzy często wychodzili do góry, łapiąc Białorusinów na spalonych. Cieszy dobra dyspozycja Marvina Martina, który rozgrywa kolejne dobre spotkanie [7.9]. Młody środkowy pomocnik asystował przy pierwszej bramce naszego zespołu. Mądrze rozgrywał piłkę i celnie podawał. Tego właśnie od niego oczekuje. Na pewno trzeba popracować nad koncentracją. Po strzelonej bramce, rozluźniliśmy się i gospodarze szybko wyrównali. Na szczęście bezbłędny tego wieczoru jest Maiga, który strzela swojego drugiego gola tego wieczoru i daje nam zwycięstwo.

 

 

16.9.2010 - Liga Europejska - Faza Grupowa 1/6

Stadion: Stadion Miejski

Widzów: 5289

 

 

BATE Borysów 1:2 FC Sochaux

8' - Maiga

11' - Klate

50' - Maiga

 

MoM: Maiga [8.8]

Odnośnik do komentarza

Zaczęło się dla nas bardzo przyjemnie. W 19 sekundzie bramkę zdobył Bakambu. Jeżeli chodzi o przyjemności, to byłoby na tyle. Zawodnicy grali na pół gwizdka, nie przykładali się do konstruowanych akcji. Na domiar złego, 5 minut przed przerwą kontuzji nabawił się Maiga. Jak się później okazało, zerwał ścięgno podkolanowe i prawdopodobnie będzie pauzował 3 miesiące. Na szczęście goście zagrali jeszcze gorzej od nas. Na wyróżnienie zasługuje jedynie para stoperów, która skutecznie gasiła wszystkie nasze podchody. Mimo zwycięstwa, nie jestem zadowolony.

 

 

Sochaux: Richert - Mikari, Brechet©, Perquis, Sauget - Roudet, Carlao, Martin, Giuly - Bakambu, Maiga

Zmiany: Butin, Gudjohnson, Boudebouz

 

 

19.9.2010 - Ligue1 - 6/38

Stadion: Stade Auguste Bonal

Widzów: 17991

 

 

[3.]Sochaux 1:0 Caen[18.]

1' - Bakambu

 

MoM: Lazarević [7.4]

Odnośnik do komentarza

Naszym kolejnym przystankiem w ligowej podróży była Nicea. Gospodarze nie grają w tym sezonie niczego wybitnego, ale jeszcze u siebie nie przegrali. W spotkanie lepiej weszli moi piłkarze. Już w 16 minucie wynik otworzył Marvin Martin. Młody środkowy pomocnik, popisał się fantastycznym rajdem, który zakończył strzałem z linii pola karnego. Nie odpuszczaliśmy, atakowaliśmy dalej. Przyniosło to efekt w 26 minucie. Giuly podaje piłkę na 11 metr, zza obrońców wybiega Bakambu i strzela z pierwszej piłki. Teraz możemy uspokoić grę. Pograć piłką, zmusić przeciwników do biegania. Przed przerwą, boisko z kontuzją opuszcza Charlie Davies. Póki co, gramy dobre zawody. Po zmianie stron, sytuacja nie uległa zmianie. Kontrolowaliśmy to, co działo się na boisku. Kilkakrotnie mogliśmy powiększyć prowadzenie, ale zabrakło nam szczęścia.

 

Sochaux: Richert - Mikari, Brechet©, Perquis, Sauget - Roudet, Anin, Martin, Giuly - Bakambu, Davies

Zmiany: Gudjohnsen, Boudebouz, Privat

 

25.9.2010 - Ligue1 - 7/38

Stadion: Stade du Ray

Widzów: 9229

 

 

[9.]Nice 0:2 Sochaux[1.]

16' - Martin

26' - Bakambu

 

MoM: Giuly[8.0]

 

 


 

 

Pięć dni później gramy mecz w Lidze Europejskiej. Na naszym stadionie podejmujemy Tottenham. Nasza forma jest wyborna, ale czy wystarczy na takiego przeciwnika?

W 5 minucie, po nieporozumieniu Richerta z Perquisem, bramkę mógł zdobyć Crouch, Na następną dobrą akcję czekaliśmy 10 minut. Rajdem popisał się Giuly. Minął 2 zawodników i w pełnym biegu dośrodkował w pole karne. Piłkę strącił głową Bakambu. Zabrakło nam kilku centymetrów! Później szansę miał Van der Vaart który popisał się technicznym strzałem zza pola karnego. Na szczęście na posterunku był Richert. Po przerwie gra wyglądała tak samo. Dużo walki, wymiana ciosów i zero bramek. Oba zespoły miały swoje szanse, ale tego wieczoru bramkarze byli dobrze dysponowani. Był to mecz walki w środku pola. Nasi zawodnicy nie odstawiali nogi. Grali ambitnie do końca. To mogło się podobać. Ba! Na pewno się podobało. Po meczu, za wolę walki, kibice nagrodzili swoich pupilów gromkimi brawami. Mimo remisu, jestem zadowolony. Graliśmy jak równy z równym i to mnie najbardziej cieszy.

 

Sochaux: Richert - Sauget, Brechet©, Perquis, Corchia - Roudet, Anin, Martin, Giuly - Bakambu, Gudjohnsen

Zmiany: Sverkos, Boudebouz, Privat

 

 

30.9.2010 - Liga Europejska - 2/6

Stadion: Stade Auguste Bonal

Widzów: 14087

 

FC Sochaux 0:0 Tottenham

 

MoM: Corchia [7.5]

Odnośnik do komentarza

Po europejskich zmaganiach podejmowaliśmy Lyon. Mecz z Tottenhamem kosztował moich zawodników wiele sił. Dlatego byłem sceptycznie nastawiony do spotkania ligowego. Wszelkie wątpliwości szybko rozwiali moi zawodnicy. W pierwszej połowie prowadzili bezpieczną grę, z dala od naszej bramki. Atakowaliśmy, napieraliśmy, ale tego wieczoru Lloris był nie do pokonania. Po zmianie stron zaskoczyliśmy rywali w 47 minucie. Kapitalnym prostopadłym podaniem popisał się Martin, a Giuly dopełnił tylko formalności. Ta bramka dodała nam skrzydeł. Na skrzydle szalał Giuly, w środku dzielił i rządził Martin. Nasza defensywa też zagrała dobre spotkanie, pozwalając Lyonowi na oddanie tylko 4 strzałów. Nie udało nam się strzelić więcej bramek, ale z takim przeciwnikiem jak Lyon, wynik 1:0 zwyczajnie cieszy.

 

Sochaux: Richert - Mikari, Brechet©, Perquis, Corchia - Roudet, Carlao, Martin, Giuly - Bakambu, Gudjohnsen

Zmiany: Boudebouz, Poujol

 

 

3.10.2010 - Ligue1 - 7/38

Stadion: Stade Auguste Bonal

Widzów: 17993

 

 

[1.]FC Sochaux 1:0 Lyon[3.]

47' - Giuly

 

MoM: Martin [8.0]

 

 

 


 

TABELA -> http://zapodaj.net/d...579a4d.png.html

 

 

Chciałem wstawić tabele w spoilerze, ale wyświetla się potem sam link, a nie obrazek. Why?

 

 

 

 

 

Czeka nas teraz 12 dniowa przerwa na mecze reprezentacji.

 

Powołani:

Francja U21 - Corchia, Cros

Algieria - Boudebouz

Tunezja - Mikari

Islandia - Gudjohnsen

Polska - Perquis

 

 

 

 

Kontuzje:

Maiga - 2 miesiące, zerwane ścięgno podkolanowe

Davies - 2 tygodnie, naciągnięte ścięgno podkolanowe

Bakambu - 11 dni, rozcięta noga

Odnośnik do komentarza

W 9 kolejce na własnym obiekcie podejmowaliśmy Marsylię. Mimo wspaniałej passy to goście byli faworytami tego spotkania. Mecz mógł się podobać, oba zespoły prowadziły otwartą grę. Była to typowo bokserska wymiana ciosów. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Na pierwszą bramkę kibice musieli czekać do 61 minuty. Stephane Mbia faulował w polu karnym Martina, a sprawiedliwość z 11 metrów wymierzył Ludovic Giuly. Szał na trybunach! Czyżby świetna passa miała trwać dalej? 5 minut później, na to pytanie odpowiedział mi Charley Fomen, który potężnie huknął z 30 metrów. Mimo szans z obu stron, wynik nie uległ zmianie. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy atutu własnego boiska.

 

 

Sochaux: Richert - Sauget, Brechet©, Perquis, Corchia - Boudebouz, Carlao, Martin, Giuly - Bakambu, Butin

Zmiany: Roudet, Anin

 

 

16.10.2010 - Ligue1 - 9/38

Stadion: Stade Auguste Bonal

Widzów: 20005

 

[1.]FC Sochaux 1:1 O.Marsylia[7.]

61' - Giuly (kar.)

66' - Fomen

 

MoM: Fomen [7.4]

 

 


 

Na następny mecz jechaliśmy na Parc des Prices. Pojedynek z naszymi rywalami. Kibice i piłkarze zacierali ręce na myśl o tym spotkaniu. Ja z resztą też nie mogłem doczekać się pierwszego gwizdka. Sędzia rozpoczyna spotkanie i gospodarze przechodzą do ataku. Już w 2 minucie swoją szansę miał Hoarau. Na szczęście, Richert był tam, gdzie być powinien. Paryżanie tego wieczora wyraźnie nie mogli wstrzelić się w bramkę. Na 13 prób, tylko dwie były celne. My też mieliśmy swoje okazję, ale bramkarz gospodarzy miał tzw. dzień konia. Popisywał się kapitalnymi paradami. W 94 minucie W środku boiska piłkę przejmuje Mikari, dośrodkowuje w pole karne, zza obrońców wybiega Giuly i strzałem prosto w okienko łamie serca kibiców gospodarzy. W dramatycznych okolicznościach pokonujemy PSG!

 

Sochaux: Richert - Mouyokolo, Brechet©, Perquis, Corchia - Carlao, Martin, Giuly, Boudebouz, Roudet - Bakambu

Zmiany: Anin, Gudjohnsen, Mikari

 

 

24.10.2010 - Ligue 1- 10/38

Stadion: Parc des Princes

Widzów: 34907

 

 

[4.]PSG 0:1 FC Sochaux[1.]

94' - Giuly

 

MoM: Douchez[8.3]

Odnośnik do komentarza

Z tego wszystkiego zapomniałem, że 3 dni wcześniej graliśmy w Lidze Europejskiej :ściana: Za błąd przepraszam.

 


 

21 października czekała nas kolejna ciężka przeprawa. Tym razem wybraliśmy się do Moskwy, na mecz z tamtejszym Spartakiem. Kolejny mecz w którym po strzelonej bramce brakuje nam koncentracji. 13 minuta spotkania Bakambu wchodzi w pole karne, wykłada piłkę niepilnowanemu Martinowi, prowadzimy 1-0. 3 minuty później Welliton przyjmuje piłkę przed polem karnym, odwraca się i posyła piłkę w samo okienko bramki strzeżonej przez Richerta. W drugiej połowie wynik już nie uległ zmianie i z trudnego terenu wywozimy cenny 1 punkt.

 

Sochaux: Richert - Mikari, Brechet©, Perquis, Corchia - Giuly, Anin, Martin, Boudebouz - Gudjohnsen, Bakambu

Zmiany: Roudet, Carlao, Sauget

 

 

21.10.2010 - Liga Europejska - 3/6

Stadion: Łużniki

Widzów: 24899

 

Spartak Moskwa 1:1 FC Sochaux

13' - Martin

16' - Wellinton

 

MoM: Martin[7.3]

Odnośnik do komentarza

27 października czekał nas kolejny mecz z Paryżanami. Tym razem, w Coupe de la Ligue. Postanowiłem, że dam odpocząć podstawowym zawodnikom i wyjdą w większości rezerwowi oraz obiecujący juniorzy. Gospodarze potrafili nas zdominować. Co raz dochodzili do sytuacji bramkowych i cudem jest to, że przegraliśmy tak nisko. Spodziewałem się takiego obrotu sprawy i nie jestem specjalnie zawiedziony. Nie przykładałem wagi do tego pucharu. Wole skupić się na lidze i rozgrywkach ligi europejskiej. Moje młode lwy, muszą ogrywać się w takich meczach żeby nabrać doświadczenia.

 

Sochaux: Cros - Sauget©, Poujol, Peybernes, Duples - Mrabet, Dias, Prcic, Bahamboula, Anin - Boutin

Zmiany: Perquis, Gudjohnsen, Mikari

 

 

27.10.2010 - Coupe de la Ligue

Stadion: Parc des Princes

Widzów: 47471

 

PSG 2:1 FC Sochaux

48'- Jallet

78' - Perquis

89' - Maurice

 

MoM: Jallet[8.2]

 

 


 

 

Ostatni mecz w tym miesiącu graliśmy na swoim stadionie. Naszym przeciwnikiem było Auxerre. Moi Zawodnicy pokazali, że porażka w pucharze nic nie znaczyła. Nie ma żadnego kryzysu. Dopiero w 77 minucie spotkania, słowa na czyny zamienił Perquis. Z rzutu rożnego dośrodkowuje Marin,a nasz środkowy obrońca precyzyjnym strzałem głową daje nam prowadzenie. Na minutę przed końcem kontratak wyprowadza Bakambu, wykłada piłkę na 11 metr, a Boutin dopełnia formalności. Kolejne ligowe zwycięstwo stało się faktem.

 

Sochaux: Richert- Mikari, Brechet©, Perquis, Corchia - Giuly, Anin, Martin, Boudebouz - Bakambu, Gudjohnsen

Zmiany: Carlao, Roudet, Boutin

 

30.10.2010 - Ligue1 - 11/38

Stadion: Stade Auguste Bonal

Widzów: 15695

 

[1.]FC Sochaux 2:0 AJ Auxerre[12.]

77' - Perquis

89' - Boutin

 

MoM: Perquis [8.4]

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...