Skocz do zawartości

Młody Polski Manager - Nowy Kazimierz Górski


gregoreg23

Rekomendowane odpowiedzi

Widzew Łódź po dwóch latach spędzonych w 1 Lidze wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej. Początek przygotowania do nowego sezonu zaplanowaliśmy na 1.07.2010 r. Tego dnia poznaliśmy również nowego managera Widzewa, gdyż Paweł Janas 30.06.2010r podał się do dymisji. Trener który wprowadził zespół do Ekstraklasy odchodzi. Przyczyny decyzji byłego selekjonera reprezentacji Polski nie podano do publicznej wiadomości. Chodzą jednak plotki, że Janas chce odpocząc od piłki i zając się innymi rzeczami.

 

Rozmowa z prezesem

 

- Panie prezesie, Paweł Janas odszedł dlaczego? jaki jest powód jego decyzji.

 

- Tak, to prawda. Trener Janas już nie będzie prowadził Widzewa. Paweł nie chciał podawac przyczyny swojej decyzji. W pełni to szanuje i z tego miejsca chciałbym serdecznie podziekowac trenerowi i życzyc mu dużo szczęścia.

 

- Widzew nie ma trenera. Wkrótce rozpoczyna się sezon. Ile czasu zajmie znalezienie odpowiedniego kandydata na managera? Czy ma pan kogoś na oku?

 

- To prawda, wkrótce zaczyna się sezon. Paweł Janas gdy składał dymisje, bylo to 30.06. Zaproponował swojego następce. Pojawił się razem z nim w moim gabinecie. Przekonywał mnie , że jeśli dam szanse temu młodemu człowiekowi nie bede żałował. Zgodziłem się. Wiem że Paweł nie proponował by byle kogo. Jesteśmy dobrymi przyjaciółmi i ufam mu.Wiem że zależy Pawłowi na tym by Widzew odnosił sukcesy.

 

- Kim jest ten człowiek? Czy któs o nim już słyszał? Czy ma za sobą już prace na stanowisku trenera?

 

- Nie, nie pracował jeszcze w żadnym klubie. Przychodzi do nas prosto ze szkółki trenerskiej w której to Janas był jednym z wykładowców i bardzo zachwalał zdolności tego młodzieńca. Wierze że będzie to dobry wybór i Widzew wejdzie w nową erę pełną sukcesów.

 

- Kiedy poznamy tego młodzieńca? Nowego managera?

 

- Prezentacja drużyny jak i nowego trenera odbędzie się 3 lipca na stadionie Widzewa.

 

- Czy może nam pan zdradzic imie , nazwisko i ile ma lat?

 

- Owszem. Nowy manager nazywa się Grzegorz Zięba i ma 25 lat. Wiem też że jest wielkim fanem naszego klubu. Mowi o sobie że jest widzewiakiem. Dziekuje już państwu mam dużo pracy.

 

- Dziekujemy prezesie.

Odnośnik do komentarza

3.07.2010r

 

Stadion im. Ludwika sobolewskiego (10 500 tyś.) widzów

PREZENTACJA DRUŻYNY WIDZEWA ŁÓDŹ NA SEZON 2010/11 godz. 18:00

 

Prezes Sylwester Cacek

 

Witam serdecznie wszystkich sympatyków Widzewa, marzy mi się jak i spewnością wszystkim związanym z naszym klubem taka frekwencja jak dziś, była na każdym meczu. W dniu dzisiejszym zaprezentujemy drużyne na sezon 2010/11. Zacznijmy !!! Jak wszyscy dobrze wiemy Paweł Janas nie jest już trenerem Widzewa. Nie chciał ujawniac powodów, my wpełni to szanujemy. W dniu gdy złożył dymisje przyprowadził swojego następce. Młodego , bo zaledwie 25 letniego absolwenta akademii managerskiej którą ukończył z fantastycznymi wynikami. Porównuje się go do najwybitniejszego polskiego trenera wrzechczasów świętej pamięci Kazimierza Górskiego. Przedstawiam wszystkim wielkiego fana Widzewa Łódź od małego Grzegorz Zięba!!!.

Nie spodziewałem Na stadionie rozległy się gromkie brawa. Niespodziewałem sie takiego przyjęcia. Wychodze na scene.

Dziękuje wszystkim i widam serdecznie.

Cóż moge powiedziec na początek. Niezmiernie mi miło że porównuje sie mnie z najwibitniejszym polskim trenerem, mmo że na to nie zasługuje. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt. Ogromnym zaszczytem jest również to że moge tu byc i osobiście moge poprowadzic ukochany klub. Będe robił co w mojej mocy by to porównanie mnie do trenera Górskiego

stało się faktem. Przynajmniej chciałbym mu dorównac. Przez to porównanie czuje na barkach ogromna presje, ale to dobrze.

 

Dziękuje !!!!

 

 

Prezes

 

Trenerze. Może powie pan kilka słow o swojej wizji prowadzenia drużyny i przejdziemy do prezentacji.

 

Dobrze panie prezesie. Moze zaczne od mojej wizji kadry. Otóż jestem zadowolony z tego co zastałem w drużynie. Chciałbym a żeby każdy zawodnik był przydzielony do swojej nominalnej pozycji. Szeroka kadra pozwoli nam by nie doszło do takiej sytuacji że będziemy musieli wystawiac zawodnika z konieczności na daną pozycje. Jęśli chodzi o taktyke to zależec będzie ona od przeciwnika. W meczach w których bedziemy murowanym faworytem bedziemy grac ofensywnie, jeśli bedziemy skazywani na pożarcie zagramy defensywnie. Co do kontraataków, to moja tajna broń. Śmiech. Na koniec dodam że preferuje ustawienie 1-4-4-2 i tutaj sie to nie zmieni. To wszystko.

 

Czas na prezentacje zawodników.

 

O to oni:

 

Bramkarze:

 

Maciej Mielcarz 29 lat POLSKA

Bartosz Kaniecki 21 lat POLSKA

Michał Pytkowski 21 lat POLSKA

 

Prawi Obrońcy:

 

Łukasz Broź 24 lata POLSKA

Souheil Ben Radhia 24 lata TUNEZJA

Jakub Bartkowski 18 lat POLSKA

 

Lewi Obrońcy:

 

Dudu Paraiba 25 lat BRAZYLIA

Damian Zawadzki 19 lat POLSKA

 

Szukamy jeszcze jednego lewego obrońce.

 

Środkowi Obrońcy:

 

Jarosław Bieniuk 31 lat POLSKA

Wojciech Szymanek 27 lat POLSKA

Sebastian Madera 25 lat POLSKA

Ugochukwu Ukach 26 lat NIGERIA

Bruno Pinheiro 22 lata PORTUGALIA

Damian Ceglarz 18 lat POLSKA

 

Prawi Pomocnicy:

 

Krzysztof Ostrowski 28 lat POLSKA

Jurijs Zigajevs 24 lata ŁOTWA

Paul Grischok 24 lata NIEMCY

 

Lewi Pomocnicy:

 

Rafał Grzelak 28 lat POLSKA

Rafał Serwaciński 20 lat POLSKA

 

Wzmocnimy również lewe skrzydło

 

Środkowi Pomocnicy:

 

Sebastian Radzio 19 lat POLSKA

Mindaugas Pańka 26 lat LITWA

Riku Riski 20 lat FINLANDIA

Piotr Kuklis 24 lata POLSKA

Łukasz Grzeszczyk 22 lata POLSKA

Damian Radowicz 20 lat POLSKA

 

Napastnicy:

 

Darvydas Sernas 25 lat LITWA

Przemysław Oziębała 23 lata POLSKA

Piotr Grzelczak 22 lata POLSKA

Prejuce Nakoulma 23 lata BURKINO FASO

 

Zwiększymy także rywalizacje w ataku.

 

 

Tak prezentuje się nasza kadra. Jak już mówiłem wcześniej jestem bardzo zadowolony z tego co zastałem. Wzmocnimy trzy pozycje i idziemy na MISTRZA POLSKI!!!

BRAVA!!!!

 

Z mojej strony prezesie to wszystko.

 

Dziękuje trenerze i czekamy na sukcesy. To może ja trenerze na zakonczenie przedstawie kibicom terminarz okresu przygotowawczego. A wygląda on tak.

 

 

7.07.2010 Widzew Łódź - Piast Gliwice

11.07.2010 Widzew Łódź - Odra Wodzisław Śl.

15.07.2010 Widzew Łódź - Czernomorec Burgas

21.07.2010 Pogoń Szczecin - Widzew Łódź

27.07.2010 Widzew Łódź - Polonia Warszawa

1.08.2010 Widzew Łódź - Pogoń Barlinek

 

Przypomne jeszcze że sezon 2010/11 zaczniemy 7.08. wyjazdowym meczem z Polonią Warszawa natomiast pierwszy mecz na stadionie im. Ludwika Sobolewskiego w Łodzi zagramy 14.08. z Górnikiem Zabrze.

 

Dziekujemy wszystkim za przybycie i życzymy wielkich emocji i przeżywania wspaniałych sukcesów naszego klubu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...