Skocz do zawartości

Tutaj mnie jeszcze nie było...


Mosciak

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo odmienne nastroje towarzyszyły prezentacji nowego szkoleniowca klubu. Nowy menadżer został przywitany sukcesami, jakie osiągnął w przeszłości. Przeszłość to dobre określenie, bowiem to co najlepsze, Polak zdobył dawno, dawno temu. Od czasów jego sukcesów na europejskiej arenie z GKS Katowice (Wygrana Liga Mistrzów, Superpuchar Europy, Puchar UEFA), z którym święcił największe sukcesy minęły całe wieki. Co prawda ostatnio z prowadzonym Juventusem zdołał zwyciężyć Serie A, a także drugi raz w swojej karierze wygrać słynną Champions League, lecz później przyszła tułaczka po krajowym podwórku, bez większych sukcesów.

 

Ostatnim klubem polskiego szkoleniowca był gliwicki Piast, którego zdołał wprowadzić do Ekstraklasy, by w następnym sezonie utrzymać go w najwyższej klasie rozgrywkowej. Te słynne kolejki cudów... Do utrzymania Niebiesko-Czerwonych potrzebował wygrać 4 z ostatnich 5 meczów, co patrząc na fatalną dyspozycję zawodników było zadaniem niemożliwym. Udało się, mimo meczów z mistrzem kraju Legią Warszawa, polski menadżer zdobył te upragnione 12 punktów. Korupcja?

- Nie ma mowy o żadnych podtekstach, wykonaliśmy świetną pracę co musiało zaowocować. Mieliśmy swoje kłopoty, lecz przezwyciężyliśmy je. Teraz przyszedł czas na zmianę klimatu. Dlaczego Holandia? Tu mnie jeszcze nie było – z przekąsem wyznaje polski menadżer o komicznym imieniu i nazwisku Witam Żegnam.

 

- Za wcześnie jest mówić o celach. Chcę najpierw poznać klub, kadrę, współpracowników, a dopiero później będę się koncentrował na tym, o co możemy powalczyć w najbliższym sezonie – kończy Żegnam.

Heracles Almelo został założony w 1903 roku. Dotychczas dwa razy zdołał wygrać Eredivisie, a miało to miejsce w 1927 i w 1941 roku. Prognoza mediów na najbliższy sezon to 14 miejsce. Klub gra na stadionie Polman Stadion, który może pomieścić 8500 widzów.

 

Wersja gry: 11.1.1, pliki danych edytora: FM 2011 Winter Revolution Update, FM 2011 Revolution Update datowane na 24 czerwca oraz własne uaktualnienie Polskiej ligi.

Odnośnik do komentarza

Ogólna charakterystyka zespołu: Heracles ma dość młody skład, wydaje się, że z kilku grajków może coś wyrosnąć. Kadra nie jest zbyt liczna, ale solidna i zróżnicowana. Już widzę, że moja taktyka dla tego zespołu będzie wyglądała jak 4-2-3-1 (podobnie jak Portugalia z EURO 2004). Jest kilku szybkich, zwinnych skrzydłowych, którzy będą napędzali grę ofensywną (Kwame Quansah, Darl Douglas, Wille Overtoom, Lerin Duarte, Xander Houtkoop). Na szpicy wysoki silny napastnik, do wykańczania szybkich kontrataków (Glynor Plet). Jeśli chodzi o ofensywę, to jest niesamowity Brazylijczyk Everton. Grą obronną skutecznie ma dyrygować Belg Birger Maertens. Ależ to jest zawodnik!

 

Transfery: Będę potrzebował obrońcy, dwóch środkowych pomocników i napastnika. Trzeba będzie dobrze przeszukać rynek transferowy, by znaleźć niezłych i tanich grajków.

Odnośnik do komentarza

Rozegrałem serię sparingów przedsezonowych. Prezentuję wyniki:

 

1. SV Spittal (amatorska drużyna z Austrii) - Heracles 1:1 (Willie Overtoom '45)

Niesamowita dominacja przez cały mecz, zawodnik gospodarzy zanotował strzał życia z 30m i wpadło. Pierwszy sparing, gra niezła.

2. FC Tuggen (am. Szwajcaria) - Heralces 0:0

Istna katastrofa...

3. Kapfenberger Sportvereinigung (am. Austria) - Heracles 1:0

Testowałem kilku grajków, ale mimo wszystko tragedia...

4. FC Baden (am. Szwajcaria) - Heracles 0:5 (Lerin Duarte '4 '45, Xander Houtkoop '55, Samuel Armenteros '60, Olivier ter Horst '85)

Powiedziałem przed meczem, że muszą wygrać. Koniec kopania się po czołach. No i wreszcie odprawili z kwitkiem półamatorów.

5. Heracles - Hoffenheim (Niemcy) 1:0 (Everton '30)

Ostatni sparing, wybrałem drużynę wyżej notowaną od siebie. Kapitalna gra Heraclesu, strzały 12-7, posiadania nie piszę, bo gram z kontry więc nieistotne. Ten mecz mnie podbudował.

Odnośnik do komentarza

Transfery:

 

- Jan Vennegoor of Hesselink (31-letni napastnik, idealnie pasuje do mojej koncepcji. Hit transferowy)

- Remco van der Schaaf (31-letni obrońca, bądź cofnięty pomocnik. Drewno, ale przecinak. Ostatnio grał w Brondby)

- Rocky Peeters (30-letni środkowy pomocnik z Belgii)

- Pantxi Sirieix (29-letni Francuz, kolejny walczak w mojej kadrze)

 

Udało mi się dokonać takich wzmocnień jakie chciałem. Kilku piłkarzy zostało odesłanych do domów po testach. Potrzebowałem kilku defensywnych pomocników, bowiem chcę zagęścić środek pola, a takich zawodników w kadrze nie miałem.

 

Kadra na sezon 2010/2011:


| No.                      | Nazwisko                   | Pozycja                  | 
| ---------------------------------------------------------------------------------| 
| 22                       | Remko Pasveer              | BR                       | 
| ---------------------------------------------------------------------------------| 
| 26                       | Dennis Telgenkamp          | BR                       | 
| ---------------------------------------------------------------------------------| 
| 25                       | Nick Hengelman             | BR                       | 
| ---------------------------------------------------------------------------------| 
| 6                        | Remco van der Schaaf       | O (PŚ), DP, P (Ś)        | 
| ---------------------------------------------------------------------------------| 
| 4                        | Antoine van der Linden     | O (LŚ)                   | 
| ---------------------------------------------------------------------------------| 
| 5                        | Mark Looms                 | O (LŚ)                   | 
| ---------------------------------------------------------------------------------| 
| 24                       | Olivier ter Horst          | O (LŚ), WO (L)           | 
| ---------------------------------------------------------------------------------| 
| 32                       | Mike te Wierik             | O (Ś)                    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------| 
| 3                        | Birger Maertens            | O (Ś), DP, P (Ś)         | 
| ---------------------------------------------------------------------------------| 
| 2                        | Tim Breukers               | O/WO/P (P)               | 
| ---------------------------------------------------------------------------------| 
| 7                        | Pantxi Sirieix             | DP, P (Ś)                | 
| ---------------------------------------------------------------------------------| 
| 10                       | Marko Vejinovic            | P (PLŚ), OP (Ś)          | 
| ---------------------------------------------------------------------------------| 
| 14                       | Ben Rienstra               | P (LŚ)                   | 
| ---------------------------------------------------------------------------------| 
| 8                        | Rocky Peeters              | P (Ś)                    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------| 
| 17                       | Kwame Quansah              | P/OP (PŚ)                | 
| ---------------------------------------------------------------------------------| 
| 21                       | Darl Douglas               | P/OP (PŚ)                | 
| ---------------------------------------------------------------------------------| 
| 23                       | Willie Overtoom            | P/OP (PLŚ)               | 
| ---------------------------------------------------------------------------------| 
| 33                       | Lerin Duarte               | P/OP (LŚ)                | 
| ---------------------------------------------------------------------------------| 
| 27                       | Xander Houtkoop            | P/OP (L), N              | 
| ---------------------------------------------------------------------------------| 
| 15                       | Thomas Bruns               | P/OP (Ś)                 | 
| ---------------------------------------------------------------------------------| 
| 11                       | Everton                    | OP (L), N                | 
| ---------------------------------------------------------------------------------| 
| 18                       | Samuel Armenteros          | OP (Ś), N                | 
| ---------------------------------------------------------------------------------| 
| 9                        | Jan Vennegoor of Hesselink | N                        | 
| ---------------------------------------------------------------------------------| 
| 12                       | Glynor Plet                | N                        | 
| ---------------------------------------------------------------------------------| 

 

Talent Vejinović

 

Maertens

 

Everton

Odnośnik do komentarza

I zaczęło się! W moim debiucie przyszło mi się zmierzyć w 1. kolejce Eredivisie z Excelsior. Pierwszy mecz - wielka niewiadoma. Sparingi to nie to samo co liga.

Zaczęliśmy asekuracyjnie i cofnięci, graliśmy swoje. Gospodarze próbowali atakować, lecz bili głową w mur. Nie potrafili przejść skomasowanej pomocy. My natomiast kontra i gol, Vennegoor of Hesselink, lecz spalony. Nie graliśmy efektownie, lecz efektywnie, czego dowodem są dwie bramki Hesselinka. Excelsior strzelił bramkę po fatalnym błędzie bramkarza, lecz udało nam się mądrze dowieźć zwycięstwo.

 

1/34 kol. Excelsior - Heracles 1:2 (Abdul Lateef '75 - Hesselink '34 '71)

Pasveer - Breukers, Linden, Schaaf, Looms - Sirieix, Maertens - Duarte (Quansah '75), Armenteros (Overtoom '78), Everton - Hesselink (Plet '88)

Odnośnik do komentarza

O ile Excelsior był drużyną stosunkowo łatwą do ogrania, o tyle Heerenveen jest już nieco lepszym rywalem. Piłkarze Heraclesu się jednak nie przestraszyli i za sprawą Jana Vennegoora of Hesselinka już w 4. minucie objęli prowadzenie. Drugą bramkę dołożył Samuel Armenteros, ładnym strzałem z około 12. metrów. Po tym golu do gry zabrali się goście, lecz jeszcze jednego gola dołożył Szwed Armenteros, lecz sędzia dopatrzył się spalonego. W drugiej połowie rzucili się do odrabiania strat gracze Heerenveen. Roy Beerens wrzucał piłkę z linii bocznej, ta mu zeszła i wpadła do mojej bramki... Strasznie irytują mnie takie gole. Później goście doprowadzili do remisu, lecz na szczęście ofsajd. Postanowiłem, że trzeba bronić to co jest, w konsekwencji czego zdjąłem podwieszonego napastnika Armanterosa, wprowadzając za niego trzeciego defensywnego pomocnika, Włocha Diego De Ascentisa, który dopiero od dwóch dni przebywa w klubie. Grający ostatnio w Atalancie Bergamo 34-latek przyszedł z wolnego transferu. W 92. minucie po błędzie bramkarza przyjezdnych Plet strzelał z około 45. metrów do pustej bramki, trafiając w słupek... Dziwny mecz, dużo pecha...

 

2/34 kol. Heracles - SC Heerenveen 2:1 (Hesselink '4, Armenteros '16 - Beerens '68)

Pasveer - Breukers, Linden, Schaaf, Looms - Sirieix, Maertens - Overtoom (Duarte '57), Armenteros (De Ascentis '85), Everton - Hesselink (Plet '77)

Odnośnik do komentarza

Cudownie. Gra defensywna opanowana perfekcyjnie. Tymi kontratakami i wykończeniem Vennegoora of Hesselinka zachwyca się cała Holandia. O to Heracles Almelo samodzielnie obejmuje pierwsze miejsce w Eredivisie! Piłkarze zostali w Utrechcie, poszli w miasto, kolejny mecz za 6 dni. Ta noc jest dla nich, niech piją ile wlezie. Kolejnym przeciwnikiem będzie ADO Den Haag.

 

3/34 kol. FC Utrecht - Heracles 0:1 (Hesselink '12)

Pasveer - Breukers, Linden, Schaaf, Looms - Sirieix, Maertens+ (De Ascentis '65) - Overtoom (Douglas '76), Armenteros (Vejinović '58), Everton - Hesselink

 

Kontuzja kapitana Maertensa na dwa miesiące...

Odnośnik do komentarza

Kontrolujemy przebieg całego meczu, kiedy trzeba przyspieszamy, kiedy wymaga sytuacja cofamy się do obrony. 69 minuta i pierwszy celny strzał ADO - gol na 1:1... Bramka dla nas, standard. Overtoom wrzuca na głowę Hesselinka i bach!

Nadal liderujemy.

 

4/34. kol Heracles - ADO Den Haag 1:1 (Hesselink '3 - Milic '69)

Pasveer - Breukers, Linden, Schaaf, Looms - Sirieix, De Ascentis - Overtoom (Quansah '85), Armenteros (Vejinović '60), Everton - Hesselink

Odnośnik do komentarza

Mecz z RKC u siebie, czyli obustronny pokaz gry defensywnej. Do przerwy w strzałach 1:4 dla rywali, celne 0:0, więc postanowiłem się nieco otworzyć. Nic to jednak nie dało, a po czerwonej kartce w 78min. dla Peetersa, w głowie miałem tylko obronę bezbramkowego rezultatu.

 

Plaga kontuzji z Heraclesie, trzech stoperów z urazami. Przeciwko RKC grać musiał nieopierzony 18-latek Mike te Wierik i nie zawiódł. Kontuzjowany również jest Armenteros, więc za niego w środku Everton, zaś na skrzydle szansę dostał Quansach, poturbowany w 34 minucie i zmieniony przez Duarte.

 

Wciąż jesteśmy niepokonani i wciąż na pierwszym miejscu.

 

5/34 kol. Heracles - RKC 0:0

Pasveer - Breukers, Linden, Wierik, Looms - Sirieix, De Ascentis (Peeters '72) - Overtoom, Everton (Rienstra '79), Quansah (Duarte '34) - Hesselink

Odnośnik do komentarza

Tym razem w środę mierzymy się z NEC Nijmegen. Ataków mieliśmy dużą ilość, jednak nieskuteczność Venegoora of Hesselinka dała o sobie znać. Mimo to właśnie on wyprowadził nas na prowadzenie wykorzystując rzut karny. Niewykorzystane okazje się mszczą, tak więc gospodarze wyrównali po strzale... z rzutu karnego. Sędzia tego dnia bardzo kartkował, tak więc nakazałem moim podopiecznym delikatniej obchodzić się z przeciwnikami, mimo to głupota De Ascentisa osłabiła nas w końcówce. Sędzia pokazał aż 5 żółtych kartek dla przeciwnika i 9 dla nas + 1 czerwona. Mimo trzeciego z rzędu remisu, jesteśmy na prowadzeniu. Wciąż niepokonani :)

 

6/34 kol. NEC - Heracles 1:1 (Latupeirissa '70k - Hesselink '16k)

Pasveer - Breukers, Linden, Wierik, Looms - Sirieix, De Ascentis - Overtoom (Douglas '65 (Bruns '76)), Everton (Vejinović '62), Quansah - Hesselink

Odnośnik do komentarza

Pierwszy z wielkiej trójki. PSV, u nich. Czwarty remis z rzędu, tym razem 0:0. Manager PSV Fred Rutten twierdzi, że mierzył się z najlepiej zorganizowaną obroną w swojej karierze. Kurtuazja ;)?

Straciliśmy fotel lidera, ale bardziej martwi mnie miesięczna kontuzja naszego najlepszego obrońcy Marka Loomsa. W kadrze pozostało mi... 3 zdrowych defensorów. Trzeba na gwałt pozyskać jakiegoś obrońcę z wolnego transferu, inaczej będzie kiszka.

 

Wycinek z tabeli:

1. RKC - 15

2. NAC Breda - 13

3. Heracles - 13

4. Roda JC - 13

5. FC Groningen - 11

6. FC Utrecht - 11

7. Ajax - 10

8. AZ - 10

 

7/34 kol. PSV - Heracles 0:0

Pasveer - Breukers, Linden, Wierik, Looms (Rienstra '26) - Sirieix, Peeters - Overtoom (Douglas '76), Everton, Houtkoop - Hesselink (Plet '67)

Odnośnik do komentarza

Przyszedł czas na zmagania pucharowe. W 1. rundzie Pucharu Holandii dostaliśmy wolny los. W drugiej rundzie mierzymy się z DOVO. Przebieg samego spotkania bez historii, martwi co innnego... Otóż kontuzji doznał nasz środkowy obrońca (ten nieopierzony młodzian, który poczynał sobie coraz lepiej). Diagnoza to nadwyrężone więzadła kolanowe. 2 miesiące ma z głowy. A ja mam z głowy kolejnego defensora. Z rezerw wytrzasnąłem lewego obrońcę Gaby Lallo, natomiast z juniorów Hermana van der Wal. Negocjuję również kontrakt z Finem Veli Lampi. Trzeba jakoś łatać tę defensywę, bo tak osłabiona długo nie pociągnie. 5 obrońców kontuzjowanych. To efekt reżimu treningowego, jaki nałożyłem na piłkarzy, ale na razie nie zamierzam go zmienić.

 

2. runda pucharu Holandii Heracles - DOVO 4:1 (Houtkoop '36 '56, Everton '42, Sirieix '90+3 - Herik '80)

Pasveer - Breukers, Linden (Wal '46), Wierik, Jallo - Sirieix, Peeters - Overtoom, Everton, Houtkoop (Quansah '74) - Hesselink (Plet '46)

 

W 3. rundzie pucharu wylosowaliśmy rezerwy Ajaxu Amsterdam.

 

Kolejnym naszym przeciwnikiem będzie już za 4 dni FC Groningen. Jakoś obronę trzeba sklecić. Jeśli uda mi się pozyskać tego Fina, będzie to wyglądało następująco: Breukers, Linden, Lampi, Jallo. Oby już bez kontuzji, przynajmniej w tyłach...

 

PS. Kończy się wrzesień, a ja jeszcze nie przegrałem meczu :)

Odnośnik do komentarza

Seria remisów w lidze z rzędu przedłużona do 5. Tym razem drużyną, która zatrzymała Heracles okazało się FC Groningen. W meczu więcej szans mieli przeciwnicy, ale my również stwarzaliśmy swoje okazje. Oba zespoły kończyły mecz w 10. U nas czerwona kartka dla Hesselinka. Spadliśmy na 4. miejsce w tabeli, mamy 2 punkty straty do liderującego... NAC Breda.

 

8/34 kol. FC Groningen - Heracles 0:0

Pasveer - Lampi, Linden, Breukers, Jallo - Sirieix, Peeters (De Ascentis '62) - Overtoom (Douglas '54), Everton (Plet '70), Houtkoop - Hesselink

Odnośnik do komentarza

Ha! Tak się powinno golić frajerów! Do przerwy graliśmy cudownie, prowadziliśmy 3:0, zaś w drugiej odsłonie nieco słabiej. Drugą połówkę przegraliśmy 0:1. Wynik bardzo cieszy, zwłaszcza, że z powodu kontuzji nie mogli zagrać: van der Schaaf, Looms, te Wierik, Maertens, ter Horst, Overtoom, Houtkoop a zawieszony był Vennegoor of Hesselink. Po tym spotkaniu wraca na szczęście Hesselink, dochodzą do siebie defensorzy Martens i ter Horst, także Houtkoop, lecz zawieszony jest Everton, za kartki.

 

9/34 kol. Heracles - De Graafschap 3:1 (Plet '8 '25, Everton '45+1 - Hersi '73)

Pasveer - Lampi (Wal '90), Linden, Breukers, Jallo - Sirieix, Peeters - Douglas (Quansah '85), Armenteros (De Ascentis '80) Everton - Plet

 

AKTUALNA TABELA LIGOWA

Odnośnik do komentarza

Jak nie możesz wygrać meczu to... przynajmniej nie strać bramki. Bezbramkowy remis w Kerkrade to dobry wynik, choć rywal od 24. minuty grał w osłabieniu po czerwonej kartce.

 

10/34 kol. Roda Kerkrade - Heracles 0:0

Pasveer - Lampi, Linden, Breukers, Jallo - Sirieix, Peeters - Overtoom, Armenteros (Vejinović '46) Houtkoop - Plet (Hesselink '46)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...