Skocz do zawartości

Nowy Rozdział


Jaotinho

Rekomendowane odpowiedzi

@Jahrez:http://i.imgur.com/WmX8S.jpg - Hobbs

Dziękuje za gratulacje. WBA namiesza? My już tytuł sobie zaklepaliśmy.. ;D

----

 

 

A miało być tak pięknie.. Na transfery wykorzystałem większość budżetu transferowego z tamtego sezonu, a jak coś brakowało to modyfikowałem stan płac. Gdy zorientowałem się, że nasz stadion jest nieco za mały na pomieszczenie tylu zagorzałych fanów, wyskoczyłem z prośbą o rozbudowanie. Prezes przyznał mi rację, ale stwierdził, że nie West Bromwich Albion nie ma wystarczających funduszy. Z ciekawości zerknąłem (robiłem to bardzo rzadko) do klubowych finansów i omało nie doznałem szoku. Okazało się, że jesteśmy.. 18 milionów euro na minusie.. Obłałem się kawą jak to zobaczyłem. Musimy się jakoś ratować, przez moją nie uwagę ten klub może z powrotem spaść, musimy koniecznie zniwelować dług do conajmniej 8-9 milionów. Konieczna jest sprzedaż kilku dobrych juniorów niestety. To nie koniec nie powodzeń, gdy kupowałem Lucasa Piazona okazało się, że Brazylijczyk nie dostał pozwolenia na prace w Anglii, odwołałem się od tej decyzji i po kolejnym posiedzeniu Piazon dostał oczekiwane pozwolenie na pracę. Gdy chciałem go wystawić w pierwszym meczu towarzyskim z Chelsea okazało się, że młody napastnik grać nie może.. Ponieważ nie posiada pozwolenia na pracę w Anglii! Nie wiem czy to błąd FM'a, czy moja nie uwaga, ale "Nowy Kaka" nie może grać, zmuszony zostałem wypożyczyć go do klubu filialnego - KRK Ronse z Belgii. Oznacza to, że mamy tylko 3 napastników, młodziutkiego Custersa i weteranów - Vittka i Fortune'a. Co tu zrobić? Jestem w dołku, problemy i problemy.

 

13.7.2013 Towarzyski

West Brom 3:2 Chelsea

9' - Vittek 1:0

20' - Fofana 1:1

25' - O'Neil 2:1

45+1' - Fortune 3:1

90' - Pettinari 3:2

 

MoM: Gueida Fofana [8,3]

Widownia: 23658

Notes: Pokłony dla WBA!

Odnośnik do komentarza

Roman Bednar odchodzi do Hiszpańskiego Sportingu za 550 tysięcy euro - zawsze coś, ale to nie koniec odejść z The Hawthorns. Petr Valasek został wypożyczony za 150 tysięcy do Slavii Praga, odszedł także jedyny Polski piłkarz w klubie, Daniel Wiśniewski. Zasilił on Barnsley za 1,2 mln euro, odchodzi też Milos Dimitrjevic oraz Neil Kilkenny odpowiednio za 1,9 mln i milion euro. Trochę zarobiliśmy, ale dziura wciąż jest spora.

 

18.7.2013 Towarzyski

West Brom 3:2 Sao Paulo

23' - Fortune 1:0

37' - Ilic 2:0

50' - Andrezinho 2:1

62' - Aguirre 2:2

88' - Tamas 3:2

 

MoM: Wilmer Aguirre [8,2]

Widownia: 19995

Notes: Z finansami problemy, ale forma jak się patrzy!

Odnośnik do komentarza

Kolejni piłkarze odchodzą, jednak na zasadzie wypożyczenia są nimi: Najib Ammari, George Thorne, David Goldsmith, Mark Hingley oraz Saido Berahino. Wszyscy wypożyczeni zostali za darmo, jednak w większości płace płacone są w stu procentach, odeszli do klubów z niższych lig Angielskich.

 

22.7.2013 Towarzyski

Ipswich 0:1 West Brom

89' - Boateng 0:1

 

MoM: Kevin-Prince Boatenga [7,6]

Widownia: 9317

Notes: Mogło by się wydawać, że forma spadła ale tak nie jest. Jedyne co przemawiało w tym meczu za Ipswich Town to genialnyn bramkarz.

Odnośnik do komentarza

Początek imponujący, reszta meczu już nie tak kolorowa, ale to kolejny mecz pokazujący, że WBA będzie w tym sezonie groźne.

 

27.7.2013 Towarzyski

West Brom 3:0 Genk

1' - Fortune 1:0

6' - Morrison 2:0

8' - Fortune 3:0

 

MoM: Marc-Antoine Fortune [8,5]

Widownia: 8679

Notes: Oleee!

 

Mecz lepszy dla nas, tym razem górą są nasi przeciwnicy.

 

1.8.2013 Towarzyski

Wigan 1:0 West Brom

49' - Moses 1:0

 

MoM: Victor Moses [7.7]

Widownia: 4647

Notes: 8:23 w strzałach, wynik nie odzwierciedla gry.

Odnośnik do komentarza

Na poprawienie morali, w ostatnim sparingu zagramy ze słabiutkim Uniao Montemor.

 

7.8.2013 Towarzyski

West Brom 10:0 Uniao Montemor

10' - Morrison 1:0

19' - Boateng 2:0

27' - Lalkovic 3:0

29' - Hobbs 4:0

33' - Vittek 5:0

42' - Morrison 6:0

58' - Morrison 7:0 kar.

70' - Lalkovic 8:0

74' - Fox 9:0

86' - Vittek 10:0

 

MoM: James Morrison [9,6]

Widownia: 8365

Notes: Strzelanina!

Odnośnik do komentarza

Po licznej sprzedaży naszych zawodników, sytuacja finansowa zdecydowanie się poprawiła. Dzięki temu klub pozwolił mi na wypożyczenie kolejnego zawodnika, a jest nim James Vaughan (25l. N, Everton) za kwotę odstępnego 800 tysięcy euro.

 

Mimo, że od początku meczu na Portman Road to gospodarze zrobili lepsze wrażnenie, jednak większość czasu to moi podopieczni atakowali groźniej. W 32 minucie bardzo bliski zdobycia bramki był Nicky Shorey, lecz Fulop sparował piłkę na rzut rożny. W końcówce pierwszej połowy szanse mieli gospodarze, ale znowu bohaterem akcji okazał się bramkarz. Druga połowa była jeszcze ciekawsza, tym razem to my lepiej zaczęliśmy licznie zagrażając bramce Ipswich. Na kwadrans przed końcem na pustą bramkę nie trafił Vaughan powodując moją ogromną złość, graliśmy bardzo dobre spotkanie, ale co z tego jeżeli napastnicy w ogóle w tym meczu nie istnieli. Mój debiut w Premier League zły nie jest, ale mógł być lepszy.

 

24.8.2013 Premier League (1/38)

[x.]Ipswich Town 0:0 West Brom[x.]

 

MoM: Jack Hobbs [8,7]

Widownia: 29881

Notes: Powinniśmy to wygrać..

 

W losowaniu bardzo ważnego dla nas Pucharu Ligi trafiliśmy na trzecioligowe Norwich City.

Odnośnik do komentarza

Miało być bardzo łatwo i rzeczywiście tak mogło się wydawać po początku spotkania. Już w drugiej minucie kapitalnym rajdem lewą stroną popisał się Danny Fox zagrał piłkę na krótki słupek, jednak piłkę wybił Brown. Vittek kapitalnie złożył się do dobitki i posłał piłkę obok interweniującego bramkarza gospodarzy. Dobrze nie minął kwadrans a był już 0:2, przepiękną bramkę z dystansu zdobył Kevin-Prince Boateng, byłem pewny łatwego awansu do kolejnej rundy. Role szybko się odwróciły, ładną akcję przeprowadzili gospodarze, jednak rozbił ją Shorey. Niestety Anglik zrobił to bardzo źle, dzięki temu do piłki dobiegł Coppinger i zaliczył trafienie. W drugiej połowie nakazałem uspokojenie i kontrole naszej gry, by nie stracić kolejnego gola. Jak głową w mur pomyślałem kilka minut później kiedy Surman doprowadził do wyrównania. W końcówce spotkania w końcu przejeliśmy inicjatywę, lecz znowu napastnicy grali bardzo ospale. Doszło do dogrywki w której górą byli piłkarze Norwich zdobywając dwa gole w pierwszej jej części. Totalna katastrofa, odpadamy grając fatalnie.

 

27.8.2013 Carling Cup 2rd.

[L1]Norwich City d.4:2 West Brom[PRM]

2' - Vittek 0:1

15' - Boateng 0:2

38' - Coppinger 1:2

52' - Surman 2:2

105' - Hoolahan 3:2 (kar.)

105+2' - Holt 4:2

 

MoM: James Coppinger [8,6]

Widownia: 16215

Notes: Wstyd

Odnośnik do komentarza

Mecz na The Hawthorns był tragiczny, ale co można było się spodziewać po beniaminku Premier League? Dostaliśmy spore baty przed własną publicznością i taka jest prawda. Już wkrótce spotkanie z Barnsley w którym wygrać już musimy.

 

31.8.2013 Premier League (2/38)

[14.]West Brom 0:4 Chelsea Londyn[1.]

14' - Jovetic 0:1

45+1' - Torres 0:2

63' - Torres 0:3

73' - Torres 0:4

 

MoM: Fernando Torres [9.7]

Widownia: 26200

Notes: Nie ta klasa.

Odnośnik do komentarza

Bardzo przepraszam za brak podsumowań kilku miesięcy, ale straciłem pare istotnych informacji.

 

@Pan_Przeciętniak: Dokładnie tak jest. Zastanawiam się nad zmianą taktyki, chyba musimy zagrać dużo bardziej defensywnie.

----

 

Podsumowanie: Sierpień

Bilans meczy: 1-1-2 (12-8)

Najlepszy strzelec: Robert Vittek, James Morrison - 3 gole

Premier League: Chelsea (+0)

 

Transfery Świat: Lipiec/Sierpień

LIPIEC 2013:

 

1. Gareth Bale (Tottenham --> ManCity) - 41.500.000 €

2. Thomas Muller (Bayern --> Atletico) - 23.000.000 €

3. Simon Kjaer (Wolfsburg --> Inter) - 19.750.000 €

4. Gabriel Torje (CSKA Moskwa --> ManCity) - 18.250.000 €

5. Eugene Konoplyanka (Wigan --> Dynamo Kijów) - 16.250.000 €

 

SIERPIEŃ 2013:

 

1. Phillip Lahm (Bayern --> Barcelona) - 23.500.000 €

2. Adam Hlousek (Auxerre --> CSKA Moskwa) - 22.500.000 €

3. Giuliano (Santos --> Napoli) - 17.750.000 €

4. Zoran Tosic (CSKA Moskwa --> Tottenham) - 17.000.000 €

5. Serge Aurier (Lens --> Inter) - 14.500.000 €

 

Ligi w Europie:

Holandia (Eredivisie): Utrecht (+3)

Hiszpania (Liga BBVA): Almeria (+0)

Francja (Ligue 1): PSG (+1)

Niemcy (Bundesliga): Bayer04 (+2)

Portugalia (ZON Sagres): Porto (+0)

Włochy (Serie A): Juventus (+0)

 

Ranking FIFA:

1. Hiszpania [1639]

2. Argentyna [1565]

3. Urugwaj [1444]

...

80. Polska [406]

 

Co u Piazona?

Lucas Piazon po wymuszonym wypożyczeniu do KRK Ronse radzi sobie całkiem dobrze. Zagrał 3 mecze ligowe w których dwukrotnie trafił do bramki rywali, w pucharach zagrał 2 razy, lecz dość słabo.

Odnośnik do komentarza

Bardzo udanie rozpoczęliśmy walke o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, niedługo po pierwszym gwizdku sędziego zdobyliśmy gola, autorem dzieła był Shorey, który wykorzystał błąd obrońców. Z kolejnymi minutami gra coraz bardziej się zaostrzała, jednak bramki dzięki temu nie padły. Gdy już myślałem co by zrobić by jescze poprawić naszą grę dostaliśmy bramkę do szatni. Tuż po przerwie udało nam się wyjść z powrotem na prowadzenie, Graham Dorrans zacentrował piłkę w pole karne gdzie czyhał Boateng. Reprezentant Ghany pewnie strzelił nie do obrony. Po tej bramce goście zaczęli grać bardzo odwaznie, lecz Asmir Begovic już okazał się niezwykle trafionym transferem broniąc kapitalnie. Na 10 minut przed końcem mogliśmy na dobre pogrzebać Barnsley, lecz Fortune nie trafił w dziecinnie prostej sytuacji.

 

3.9.2013 Premier League (3/38)

[10.]West Brom 2:1 Barnsley[16.]

3' - Shorey 1:0

43' - McAllister 1:1

46' - Boateng 2:1

 

MoM: Marcos Angeleri [7,6]

Widownia: 26200

Notes: Pierwsze zwycięstwo smakuje najlepiej :-)

Odnośnik do komentarza

Niestety to koniec opka. Dostałem nowy komputer, oswoiłem się i postanowiłem przerzucić sobie save'a, włączając drugi komputer natknąłem się na jakieś błędy. Jedynym sposobem ratowania kompa był po prostu format, straciłem wszelkie dane. Mam nadzieje, że opek się podobał :-)

 

 

DO ZAMKNIĘCIA

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Witam serdecznie tych którzy czasem tu zaglądali. Nastąpi reaktywacja kariery, chociaż nie będę grał West Bromem jak dotychczas. Ci co czytali wiedzą, że po zmianie na nowego laptopa nastąpiły komplikacje z zapisem i niestety musiałem zakończyć opka. Ostatnimi dniami przeglądając starego laptopa natknąłem się na dziwny zapis z fm'a. Postanowiłem go sprawdzić i jak się okazało był to zapis z Utrechtu po dwóch sezonach. Czyli na chwilę przed moim odejściem do Juventusu. Przypomniałem sobie, że zrobiłem taką kopie by dać koledze, odpaliłem save'a i działał bez zarzutu. Grając uświadomiłem sobie, że odejście z tego klubu było moim ogromnym błędem. W Juve się nie odnalazłem w WBA grało się średnio. Czyli po prostu reaktywuje opka od chwili gdy byłem po dwóch sezonach w Utrechcie, krótko mówiąc zostaje i gram nim dalej. Dla tych, którzy to czytają a nie mają chęci przeglądać tych kilkunastu stron oto krótkie statystyki pierwszych dwóch sezonów.

 

2010/2011:

Eredivisie: Utrecht 20-7-7 (97:50) 67pkt - Mistrzostwo

Puchar Holandii: Utrecht - Półfinał (Porażka 1:3 z NEC)

Liga Europejska: Utrecht - Faza Grupowa 1-2-3 (4:9) - (3 miejsce - 5pkt)

 

2011/2012:

Eredivisie: Utrecht 22-8-4 (82:35) 74pkt - Mistrzostwo

Puchar Holandii: Utrecht - Zwycięstwo (5:2 z Ajaxem w finale)

Liga Mistrzów: Utrecht - Faza Grupowa 0-1-5 (7:18) - (4 miejsce - 1pkt)

 

Podsumowanie: W lidze dwa mistrzostwa pod rząd, raz wygrana w Pucharze Holandii. Nie wiodło się nam za to w europejskich pucharach gdzie dawaliśmy "ciała". W sezonie 2012/2013 zamierzam grać swoim sprawdzonym stylem. Bardzo ofensywnie bazując na młodych piłkarzach. Zobaczymy jak to będzie. Mam nadzieję, że będą to czytać dawni czytelnicy a i nowych nie zabraknie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...