Skocz do zawartości

CMF Devils!


Szumina

Rekomendowane odpowiedzi

Tygodnik "Piłka Nożna". 16 sierpnia 2010 r.

 

I liga.

 

Bohater Tygodnia: Arek Stelmach.

 

Arek Stelmach to wschodząca gwiazda polskiej piłki. Szybki i przebojowy napastnik z hukiem wdarł się do solidnej pierwszoligowej drużyny CMF Devils i już w tak młodym wieku jest jej kluczowym graczem.

 

W końcu udało Ci się strzelić bramkę w lidze. O ile w sparingach byłeś całkiem skuteczny i pożyteczny, o tyle w lidze nie szło już Ci tak dobrze. Czym to było spowodowane?

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia. Może trema? Na pewno nie chodzi tu o umiejętności, bo skoro umiałem dobrze grać przeciw Banikowi Ostrawa, to i powinienem tam grać przeciw słabszym polskim klubom.

 

Najważniejsze jednak, że w końcu się przełamałeś i strzeliłeś ładną bramkę dla swojego zespołu przeciwko Stilonowi Gorzów. Myślisz, że już na dobre wróciłeś na właściwe tor i od teraz częściej będziemy Cię widywać na liście strzelców?

Mam taką nadzieję. Po strzeleniu tego gola kamień spadł mi z serca, bo im dłużej nie udawało mi się strzelić bramki, tym bardziej się denerwowałem. A wiadomo, że jak się zbyt bardzo chce, to po prostu nie wychodzi. Trzeba grac na luzie, wtedy zawsze łatwiej się gra.

 

Właśnie. Jesteś szybki, przebojowy. Sprawiasz wrażenie takiego nastolatka, dla którego piłka nożna sprawia wiele frajdy, a mecz to półtorej godziny świetnej zabawy. Uważasz, że klasowy zawodnik właśnie tak powinien podchodzić do tego zawodu?

Staram się cieszyć grą, bo to jest w piłce najważniejsze. Lubię rajdy, dryblingi. Taki jest mój styl. A to, czy jestem dobrym piłkarzem, czy nie, najlepiej wie nasz trener i jego asystenci. Jeśli wystawiają mnie w pierwszym składzie, to coś jednak muszę umieć.

 

Jak oceniasz Wasze szanse na awans? Rywali nie macie łatwych.

Awans jest jak najbardziej realny. Mecz z Pogonią Szczecin dobitnie pokazał, że jesteśmy w stanie wygrywać z nawet najgroźniejszymi ekipami w tej lidze. Mamy mocny zespół. W każdej formacji posiadamy dobrych piłkarzy, którzy, przynajmniej moim zdaniem, spokojnie poradziliby sobie w Ekstraklasie.

 

Co sobie życzysz, jeśli chodzi Wasz zespół?

Myślę, że jak najmniej kontuzji. Już teraz wypadło nam dwóch piłkarzy, w dodatku na parę miesięcy. No i szczęścia, bo mecz z Wartą pokazał, trzy punkty nie zawsze pójdą na konto lepszej drużyny.

 

Zatem właśnie tego Ci życzę. Nie wspomniałeś nic o młodzieżowej reprezentacji Polski...

Dopóki nie dostanę powołania, to nie ma o czym mówić. Póki co skupiam się na grze w swoim zespole. Chociaż z drugiej strony nie ukrywam, że liczę na to, iż z czasem ja i paru kolegów z drużyny, zostaniemy zauważeni przez sztab młodzieżówki.

 

 

Rozmawiał: Adam Godlewski.

 

Odnośnik do komentarza

Przed spotkaniem 5 Kolejki Polskiej 1 Ligi z 7 drużyną MKSem Kluczbork doszły nas z trenningu przykre wiadomości. Otóż w czasie rozgrzewki kostkę skręcił nasz podstawowy stoper-Gunnar Nowacki i nie będzie zdolny do gry przez 6-7 tygodni. To spora strata dla naszej defensywy.

 

Jesteśmy zdecydowanym faworytem w meczu z MKSem,ale nasza skuteczność w tym roku... No może być różnie. Przewidywana "18"-taka o ;P!

 

 

Znakomity mecz Diabłów! Drużyna CMF Devils wygrała dziś z MKSem Kluczbork w stosunku 3-1 i awansowała na 3 miejsce w tabeli! Choć mecz zaczęliśmy bardzo nie fajnie, bo już w 1 minucie, Jakub Grzegorzewski soczystym strzałem pokonał Chałkowskiego. To co się działo później,można oznaczyć nazwą Artur Stawarz show. Choć to Arek Stelmach w 22 minucie dał wyrównanie,wbijając piłkę do siatki z najbliższej odległości. Stawarz w 29 minucie pokonał bramkarza MKSu Tomasza Copika precyzyjnym,technicznym strzałem. Ten sam zawodnik ustalił wynik meczu w 79 minucie, wbijając piłkę do bramki z najbliższej odległości. CMF Devils w formie!

 

 

Statystyki

CMF Devils 3:1 MKS Kluczbork

Odnośnik do komentarza

Rozegram tą kolejkę i jadę na imprezę. Dziś już mnie nie będzie, a jutro-jak dojdę do siebie- to gram dalej ;).

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

W 6 Kolejce zmierzymy się z przeciętną,aktualnie 9 drużyną Ruchu Radzionków. Skoro pokonaliśmy Pogoń i Kluczbork to tu też powinniśmy dać radę. Przypuszczalna "18"- tutaj.

 

 

Kolejny niepotrzebny remis w "Forumowiczów"! Mecz z typu tego z Niecieczą i Poznaniem-dominujemy cały mecz, głupio tracimy bramkę a potem nie potrafimy się wstrzelić. Już w 23 minucie Miłosz Przybecki pokonał Chałkowskiego strzałem z bliskiej odległości. W 75 minucie, 3 raz w tym sezonie strzelił głową Sonic Rosko. Bywa, utrzymujemy 3 miejsce.

 

Statystyki

Ruch Radzionków 1:1 CMF Devils

Odnośnik do komentarza

Na razie moje występy nie pozostawiają dużo do życzenia. Gram ciągle i równo. Nieźle:)

 

 

Dziennik „ Przegląd Sportowy” 30.08.2010 r.

 

W dzisiejszym numerze Przeglądu Sportowego, znajduję się nowy dział „Kadra reprezantacji Polski na 2014 rok”. W tym dziale prezentowane są wywiady z młodymi perspektywicznymi graczami, którzy mogą już wkrótce stać się ważnym punktem drużyny narodowej.

W tym numerze prezentujemy utalentowanego lewego obrońcę z drużyny CMF Devils, Polaka urodzonego we Francji Pierre’a Blanca. Po 6 kolejkach ten osiemnastoletni obrońca wyrasta na ważną postać bloku defensywnego swojej drużyny, osiągając średnią 7.01 za swoje występy.

Witam, w krótkim czasie został pan doceniony przez trenera Zielińskiego i wystąpił pan we wszystkich meczach rozegranych obecnie. Jak sądzisz czym przekonałeś do siebie trenera drużyny?

Cieszę się że mma możliwość zaprezentowania swoich możliwości w lidze. Czym przekonałem trenera do skorzystania w moich usług? Sądzę, że moja ciężka praca na treningach przynosi efekty. Dlatego zamierzam trenować jeszcze więcej, żeby zachować miejsce w składzie i jak najlepiej reprezentować barwy CMF Devils.

Przez sierpień prezentował pan równą formę. Natomiast większość Polskich specjalistów sądzi, że pana forma nie utrzyma się długo. Czy możesz ustosunkować się do tych słów?

Cóż pozostaje mi tylko pracować i liczyć, że słowa specjalistów się nie sprawdzą. Piłkarskie wychowanie zdobyłem we Francji gdzie byłem przymierzany do kadry U-15 i U-16. Tam, dzięki spotkaniom i wybitnymi francuskimi trenerami młodzieży znalazłem sposób na utrzymywanie równej formy.

Czy zdradzisz czytelnikom PS jaki to sposób?

Oczywiście, tu chodzi o proste nastawienie psychiczne, wiem, na co mnie stać i daje to drużynie bez żadnych wymówek, ponieważ dzięki temu staje się lepszym piłkarzem.

Ostatnie pytanie. Co jest według Ciebie największym twoim atutem i nad czym musisz jeszcze popracować? Oraz jakie masz ambicje związane w byciem 11 graczem, debilów?

Popracować to muszę nad wszystkim. Nikt nie urodził się Ericiem Abidalem. Ale przede wszystkim musze popracować nad wytrzymałością oraz nad celnością dośrodkowań, które są bardzo ważne na pozycji skrajnego obrońcy. Natomiast moja najsilniejsza strona? Hm… sadzę że moja szybkość. Moim celem jest rozwój piłkarski oraz awans do ekstraklasy. Jestem przekonany ze przy odpowiedniej pracy i motywacji jesteśmy stanie osiągnąć to już w tym sezonie. Mamy młodą i ciekawą drużynę.

Dziękuję za wywiad

Ja również dziękuję. Do widzenia

 

 

 

 

Rozmawiał: Henryk Kuźniar

Odnośnik do komentarza

1 skład , obym zdrowiał jak najszybciej. Fajnie że wrzucasz lepsze fotki.

serwis:http://www.1liga.info.pl/

Farer w Pierwszej Lidze

 

W 1ligowym klbie CMF Devils grają piłkarze nie tylko z różnych zakątków Polski , ale i Europy . W zespole można znaleźć nie tylko Włocha czy Francuza , ale między innymi obywatela Wysp Owczych. Niespełna 17 letni Gunnar Nowacki , mimo że urodził się w Kaliszu to nie odcina się od kraju matki i biegle włada tamtejszym językiem. Nasz reporter postanowił przeprowadzić wywiad

-Witaj , po kilku solidnych meczach na zapleczu ekstraklasy skręciłeś kostkę , ile potrwa leczenie?

- Prawdopodobnie ponad miesiąc , mimo że to tylko skręcenie to jednak nie mogę ryzykować , wchodząć na boisko z niezaleczoną kontuzją.

-Jesteś piłkarzem nowopowstałego zespołu CMF Devils , który gra na licencji Kolejarza Stróże i mimo że to sezon-debiut wszyscy mówią że mierzycie w awans.

-Tak naprawdę nigdy bym się niespodziewał że już w tym sezonie zagram w 1 lidze. Przyszło dwóch trenerów i złożyło proprozycję nie do odrzucenia. Co do awansu , na razie o tym nie myślę , staramy radzić sobie z presją wyników , jednak stres nie raz nie daje za wygraną i zdażają się faule i kartki.

-Czy zastanawiałeś się w której reprezentacji chciałbyś występować w przyszłości?

-Nie , na razie nie zaprzątam sobie tym głowy. Ciężko powiedzieć co się wydarzy w przyszłości , Jestem dumny z obu moich narodowości i kwestia pozostaje otwarta.

-Jak pracuje ci się z trenerem Jackiem Zielińskim?

-To świetny trener , wie jak ustawić zawodnika , można też się go w każdej chwili poradzić i na pewno nam pomoże.

-A reszta sztabu?

To również znakomici profesjonaliści , między innymi fizjoterapeuta , do którego właśnie zmierzam.

-Także więcej już nie przeszkadzam , do widzenia i życzę szybkiej rekonwalescencji.

-Dziękuję , miłęgo dnia!

Odnośnik do komentarza

Nadszedł czas hitu. W 7 kolejce, 3 CMF Devils podejmie na swoim stadionie 4 drużynę ŁKSu Łódź. O ile się postaramy,ten mecz jest do wygrania! Powołania do reprezentacji U19:

 

Polska U19: Michał Ścierko,Bartosz Nowak,Marek Szkiełko,Łukasz Wuwer,Michał Wasiński,Artur Stawarz,Mateusz Żak,Sonic Roska,Dawid Duda

 

Francja U21: Łukasz Skowroński

 

Rosja U21: Kuba Zgorzelski(kapitan)

 

Dodatkowo,przed meczem z ŁKSem na 3-4 tygodnie wypadł nam nasz najlepszy snajper-Arek Stelmach naciągając ścięgno pachwiny. Sonic Roska 3 w plebiscycie na Piłkarza Miesiąca. Wiecie co jest najciekawsze? W meczu przeciwo ŁKSowi nie mam KIM zagrać. Przez te jebane młodzieżowe mecze, nie mam nawet kim wypełnić składu na mecz z ŁKSem. Dlatego muszę na potrzeby jednego meczu ściągnąć kilku ogórków z rezerw. Tak beznadziejnie wygląda meczowa... 12

 

Pozdro i przez te jebane reprezentacje przegraliśmy 0:2 w hicie z ŁKSem. Brak słów.

 

Statystyki

CMF Devils 0:2 ŁKS Łódź

 

Podobne gówno to mecz z Sandecją. Musze coś zrobić z tymi reprezentacjami, nie są ważniejsze od klubu;/.

 

Statystyki

Sandecja Nowy Sącz 2:0 CMF Devils

 

I w taki sposób,przez gówno warte młodzieżówki spadamy na 9 miejsce w tabeli,zarząd jest wściekły i zaczyna mnie nie lubić.

 

Kolejny plus tych młodzieżówek? Kontuzja Michała Ścierki w meczu z Australią. Trzymajcie mnie, bo zaraz coś rozpieprzę. Plus to,że przed bardzo ważnym meczem z GKSem Katowice pół drużyny jest zmęczone jak psy. Ścierkę tracimy na 2-3 tygodnie. Zapomniałem dać meczową 18,ale będzie losowa.

 

3 porażka z rzędu. GKS Katowice 3-1 CMF Devils. Brak słów i 12 miejsce w lidze. Zasrane młodzieżówki.

 

 

Statystyki

GKS Katowice 3:1 CMF Devils

Odnośnik do komentarza

Wywiad weszło.com

Nowa nadzieja polskiej defensywy. Przed Wami wywiad z "zabójczym" obrońcą CMF Devils - Sonic Roską.

 

Witaj. Na początku gratulacje za 3. miejsce w plebiscycie Piłkarza Miesiąca 1. Ligi.

- Dzięki wielki. Muszę przyznać że byłem bardzo zaskoczony gdy się o tym dowiedziałem. Niemniej jednak było mi miło.

 

Może przedstawisz się szerszej publiczności? Na razie wiadomo tylko że umiesz dobrze grać głową, bo udało CI się zdobyć aż 4. gole w tym sezonie.

- Nie lubię sam się oceniać. Wiem tylko że chcę dążyć do bycia najlepszym. Moim idolem jest Vidic z Manchesteru United i w przyszłości chciałbym grać na takim poziomie jak on. Genialny obrońca. A ja lubiłem kopać piłkę od małego i dzięki trenerowi Zielińskiemu mam szansę grać na 1. ligowym szczeblu.

Poprosisz o podwyżkę? Jesteś jednym z mniej zarabiających w klubie.

- Pieniądze nie są ważne. Gdy się wypromuje same będą spływać na konto. Mieszkam jeszcze z rodzicami także nie muszę się martwić o utrzymanie. Stronię od alkoholu, nie mam prawa jazdy to nie mam na co wydawać pieniędzy. Czasem może kupię jakiegoś eleganckiego ciucha bo trzeba jakoś wyglądać.

 

Co sądzisz o trenerze?

- Bardzo dobry fachowiec. Widać że ma pojęcie o swoim zawodzie. Skarbnica wiedzy, potrafi podpowiedzieć jak się ustawić, kiedy zaatakować agresywniej, jak kontrolować ruchy napastników. Cieszę się że mogę z nim współpracować.

 

Skąd się bierze Twoja fenomenalna skuteczność?

- Wie Pan, 70% roboty to robią koledzy. Jak dograją dokładnie to przecież nie wypada nie trafić :)

 

Dziękuję za wywiad.

- Również dziękuję i powodzenia.

 

Specjalnie dla portalu weszlo.com z Sonicem Roską rozmawiał Paweł Muzyka.

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...