Skocz do zawartości

Biało-zielona nawałnica


apsikus

Rekomendowane odpowiedzi

FM 2006 6.0.3

Baza danych: normalna

Ligi: Polska (od 2 ligi)

Zasady: własne, choć postaram się, by było w miarę realnie

Sezon: 2005/2006

Klub: Świt Nowy Dwór Mazowiecki

 

Historia klubu:

 

 

Klub powstał w 1933, lecz oficjalną data założenia jest rok 1935. Ma bogate tradycje i osiągnięcia w wielu dyscyplinach sportowych. Po II wojnie światowej oprócz piłki nożnej istniały w MKS „Świt” sekcje piłki siatkowej kobiet i mężczyzn, hokeja na lodzie, lekkoatletyki i tenisa stołowego.

 

Jednak największe sukcesy – na poziomie światowym – osiągnęli zawodnicy i trenerzy sekcji kajakarskiej i podnoszenia ciężarów. Rzadko zdarza się aby klub, z małego 28-tysięcznego miasta mógł poszczycić się pięcioma olimpijczykami, wielokrotnymi mistrzami oraz rekordzistami Polski, Europy i świata.

 

To tutaj właśnie przy współudziale trenera Olgierda Światowiaka rozpoczęły światową karierę kajakarki Izabella Dylewska i Elżbieta Urbańczyk – wielokrotne mistrzynie Polski, Europy i świata reprezentantki oraz medalistki olimpiad w Seulu, Barcelonie, Atlancie i Sydney.

Ich klubowym kolegą był inny kajakarz i olimpijczyk Wojciech Kurpiewski. Niestety, wielki wyczyn sportowy przerósł możliwości organizacyjne i ekonomiczne klubu. Kajakarze przenieśli się do MKS „Posnania” w Poznaniu, gdzie nastąpił rozkwit ich sportowych talentów.

 

Wcześniej, sukcesy zaczęli odnosić ciężarowcy. Ich współtwórcą był trener i wychowawca kilku sportowych pokoleń Stanisław Życieński. Właśnie w „Świcie” pod okiem Życieńskiego rozpoczęli kariery zawodnicze – Kazimierz Czarnecki, późniejszy rekordzista świata w kategorii lekkiej i zdobywca brązowego medalu olimpijskiego w Montrealu oraz – Waldemar Kosiński – dwukrotny mistrz Europy oraz brązowy medalista mistrzostw świata. W sumie, w kadrze narodowej Polski w różnych okresach czasu znalazło się aż 11 ciężarowców „Świtu”.

 

W 1991 drużyna piłkarska Świtu wywalczyła awans do III ligi. W 1995 przyszła pora na kolejną promocję, tym razem do II ligi. W sezonie 1997/1998 zespół opuścił szeregi drugoligowców. W 2000 Świt powrócił do II ligi. Sezon 2003/2004 przeszedł do historii klubu. Drużyna Świtu awansowała z 2. miejsca poprzez baraże ze Szczakowianką do I ligi (zobacz: afera barażowa). Przygoda w Ekstraklasie trwała jeden sezon.

 

źródło: Wikipedia

 

 

 

Kadra:

 

| Wyb     | Inf     | Nazwisko             | Pozycja    | Kraj    | Wzrost  | Waga    | Wiek    | Wartość   | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Adrian Bieniek       | BR         | POL     | 184 cm  | 77 kg   | 19      | 0 zł      | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Grzegorz Wroblewski  | BR         | POL     | 182 cm  | 83 kg   | 20      | -         | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | OZD     | Piotr Mosor          | LB, O LŚ   | POL     | 185 cm  | 84 kg   | 31      | 20tys. zł | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Robert Jadczak       | O PŚ       | POL     | 177 cm  | 79 kg   | 35      | 0 zł      | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Wojciech Musula      | O P, DP    | POL     | 182 cm  | 75 kg   | 22      | 0 zł      | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Jun     | Fabian Kotarski      | O LŚ       | POL     | 164 cm  | 65 kg   | 16      | -         | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Lukasz Socha         | O L        | POL     | 177 cm  | 75 kg   | 20      | -         | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Jacek Ciesla         | DBP/P P    | POL     | 176 cm  | 74 kg   | 29      | 0 zł      | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Sebastian Wrzesinski | DP         | POL     | 176 cm  | 76 kg   | 22      | 0 zł      | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Kamil Koziara        | P PŚ       | POL     | 183 cm  | 70 kg   | 19      | 0 zł      | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Michal Bialek        | P L        | POL     | 172 cm  | 71 kg   | 19      | -         | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Mariusz Misiura      | OP PŚ, N Ś | POL     | 180 cm  | 70 kg   | 24      | 0 zł      | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Tomasz Reginis       | N          | POL     | 190 cm  | 86 kg   | 30      | 10tys. zł | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Grzegorz Brzezinski  | N          | POL     | 175 cm  | 61 kg   | 19      | 0 zł      | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Konrad Romanski      | N          | POL     | 180 cm  | 79 kg   | 23      | 0 zł      | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Pawel Samczyk        | N          | POL     | 190 cm  | 82 kg   | 19      | 0 zł      | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Sztab szkoleniowy:

 

| Profesja       | Nazwisko              | Zespół         | Kraj     | Reputacja   | Ctr      | Wygasa   | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Prezes         | Jacek Kowalski        | -              | POL      | Słabo znany | Pro      | -        | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Menedżer       | Konrad Wróbel         | Pierwszy skład | POL      | Słabo znany | Pro      | 30.6.2006| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Trener         | Zbigniew Pocialik     | Pierwszy skład | POL      | Słabo znany | Pro      | 30.6.2008| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Fizjoterapeuta | Krzysztof Szczecinski | Pierwszy skład | POL      | Słabo znany | Pro      | 30.6.2010| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Obserwator     | Marcin Pawlak         | Pierwszy skład | POL      | Słabo znany | Pro      | 30.6.2009| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Finanse:

 

| Finanse ogólne                           |                                                          | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Budżet transferowy (sezon)               | 147.459 zł                                               | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Budżet transferowy (do wykorzystania)    | 147.459 zł                                               | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| % dochodów z transferów do wykorzystania | 70%                                                      | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Sponsorzy                                | 5-letnia umowa warta 70.74tys. zł na sezon. Koniec: 2008 | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Niespłacone pożyczki                     | -                                                        | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Podsumowanie:

 

Wybrałem Świt, bo darzę go pewnym sentymentem (najbliższe miasto z klubem sportowym w II lidze z okolic pochodzenia mojej żony), poza tym dysponuje niewielkim budżetem transferowym, oraz ma ambitny cel utrzymania się w II lidze..

Niestety w 2005 roku klub posiada bardzo wąską kadrę, większośc to gracze bez doświadczenia, juniorzy lub zbliżający się do piłkarskiej emerytury. By wytrzymać trudy sezonu i walczyć o utrzymanie potrzebuję wzmocnień na każdą pozycję. Jest szansa, że pokaźny budżet płacowy i obserwatorzy pozwolą na zatrudnienie lepszych graczy, a przynajmniej po dublerze na każdą pozycję.

Wiele do życzenia pozostawia również sztab szkoleniowy. Od razu dałem ogłoszenia do prasy o poszukiwanych pracownikach.

Odnośnik do komentarza

Dzięki ajerkoniak!

 

----------------------

 

Polska II liga w wykonaniu Świtu to szalona karuzela.

Pierwszy mecz towarzyski miałem ustawiony już na 9 lipca. Poza tym napięty kalendarz rozgrywek obejmujący 34 kolejki ligowe oraz mecze w ramach Pucharu Polski, powoduje konieczność wybiegania na boisko średnio co 3 dni.

Zdecydowanie miałem zbyt mało piłkarzy by podołać trudom sezonu, a bez obserwatorów nie mogłem rozejrzeć się po rynku. W prawdzie ogłoszenia pojawiły się w prasie, ale na pierwsze kandydatury musiałem poczekać ponad dwa tygodnie.

 

Rozegrane mecze towarzyskie:

 

9 lipca 2005 Świt [POL] 0:2 Inter Bratysława [sLO]
12 lipca 2005 Świt [POL] 1:0 BKV Elore [HUN] (Romański)
15 lipca 2005 Świt [POL] 0:2 FC Rimanska Sobota [sLO]
19 lipca 2005 Hutnik Kraków [POL] 2:3 Świt [POL] (Brzeziński x2, Romański)
22 lipca 2005 Kyjov [CZE] 2:5 Świt [POL] (Romański x2, Reginis x3)
27 lipca 2005 Świt [POL] 0:2 Arka Gdynia [POL]

 

Mecze towarzyskie miały mi pomóc w poznaniu piłkarzy, probówałem również ich nauczyć nowego ustawienia oraz zadań na boisku. Generalnie nie przejmowałem się wynikami, bo wiedziałem że nie mogę forsować piłkarzy.

Pierwsze wydatki transferowe dotyczyły sztabu szkoleniowego. Do zespołu dołączyli:

 

Asystent: Korchev (wolny transfer)
Trenerzy: Sergiy Morozov (20 tys PLN), Oganes Zanazanyan (10 tys PLN), Watler Steenbok (10 tys PLN), Jovo Simanic (20 tys PLN)
Fizjoterapueci: Goran Rodic (wolny transfer) 
Obserwatorzy: Risto Vidakovic (wolny transfer), Darko Susnjar (wolny transfer), Sasa Vukicevic (wolny transfer), Milan Radovanovic (wolny transfer)

 

Obserwatorzy od razu zostali wysłani w świat w poszukiwaniu wzmocnień i dublerów.

 

Wielkimi krokami zbliżała się inauguracja rozgrywek II ligi w sezonie 2005/06. Pierwszy mecz mieliśmy grać na wyjeżdzie w Polkowicach.

 

[1/34] 30 lipca 2005, Polkowice

Górnik Polkowice [8.] - Świt [17.]

 

Początek spotkania to zwichrowane celowniki moich podopiecznych. Najpierw w sytuacji sam na sam Misiura strzela obok bramki. Chwilę później strzał głową Reginisa bramkarz cudem wyciąga z bramki.

W 28' po rzucie z autu Reginis dośrodkowywał na 6 m, gdzie dobrze ustawiony Misiura pokonał bramkarza strzałem z woleja.

Niestety w II połowie dało o sobie znać zmęczenie i wąski skład.

Rywale również po rzucie z autu, przeprowadzili rajd prawą stroną z dośrodkowaniem Wacławczyka i strzałem z bliska Konopki.

Nie będąc faworytem udało się wywieźć cenny remis.

 

29' 0:1 M. Misiura

72' 1:1 M. Konopka

 

MoM: Mariusz Misiura [Świt NDM]

 

Pierwsze koty za płoty. Nie liczyłem na wiele, a remis należy uznać za sukces!

 

Lipiec 2005

 

Bilans: 0-1-0 (1:1)

Transfery do klubu: -

Transfery z klubu: -

 

Finanse:

Zysk/Strata: - 146 tys

Konto: 1,1 mln

Budżet transferowy: 84 tys

Odnośnik do komentarza

Muszę przyznać, że gram w FM06 od jakiegoś czasu. Do tej pory głównie Koroną Kielce. Ale postanowiłem spróbowaź czegoś innego w niższej klasie rozgrywkowej :)

No i opisać to tu na forum. Wcześniejszy opek Korony wylądował w koszu z powodu nieregularnego pisania. Tu idzie mi dużo lepiej :)

-----------------------------------

 

W międzyczasie bukmacherzy podali swoje typy co do faworytów rozgrywek II ligi. Według nich największe szanse na zdobycie mistrzostwa miały Widzew i Jagiellonia (6-4). My byliśmy skazywani na środek tabeli, choć równie dobrze możemy się włączyć do walki o awans, jeśli uda nam się przebudować skład.

Niestety obserwatorzy jeszcze nie mieli dla mnie żadnych wiadomości, więc musimy grać tym czym dysponujemy.

W drugiej kolejce mieliśmy szansę pokazać się przed własną publicznością.

 

[2/34]

3 sierpnia 2005, Nowy Dwór Mazowiecki

Świt [10.] - Heko Czermno [11.]

 

Już na początku meczu Misiura potwierdza, że ma zwichrowany celownik. Od ofensywnego pomocnika oczekuję wiecej, a przede wszystkim wykańczania sytuacji strzeleckich. Niestety kontuzji nabawił się Reginis i został zmieniony przez Samczyka.

Jednak to co wydarzyło się miedzy 22' a 25' to popis strzelecki Brzezińskiego. Najpierw po pięknym długim podaniu środkiem i urwaniu się obrońcom w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza z 11 m. Trzy minuty później po dośrodkowaniu na 6 m pokonał bramkarza gości strzałem głową. Humory w szatni nam dopisywały, jednak do czasu...

W drugiej połowie faul w polu karnym Kotarskiego, i rywale wykorzystują okazję.

W 60' wycofanie do Bieńka daje gościom bramkę wyrównującą. Wygrany w pierwszej połowie mecz, w drugiej zamienił się w koszmar bo błędach indywidualnych.

Niestety nadal nie mam kim zastąpić graczy popełniającyh błędy.

 

22' 1:0 G. Brzeziński

25' 2:0 G. Brzeziński

50' 2:1 A. Sobczyński (kar)

60' 2:2 M. Folc

 

MoM: Grzegorz Brzeziński [Świt NDM]

 

Obserwatorzy zaczęli zasypywać mnie raportami i płytami DVD z nagraniami poczynań piłkarzy z Europy i Ameryki Południowej. Mimo braku wolnego czasu z powodu napiętego terminarza udało mi się wygospodarować trochę czasu na zapoznanie się z otrzymanym materiałem.

Kolejne wieczory spędziłem na wysyłaniu zapytań ofertowych do klubów. Po cichu liczyłem, że niektórych graczy uda się ściągnąc bez ponoszenia kosztów, oferując tylko niezłe pensje.

 

5 sierpnia odbyło się losowanie I rundy Pucharu Polski, które skojarzyło nas z RKS Radomsko. Mecz odbędzie się 9 sierpnia 2005.

 

Trzecia kolejka to nasza wyprawa do Chorzowa, i spotkanie z Ruchem. Po dwóch kolejkach byliśmy w lepszej sytuacji, jednak już zauważyłem przypadki zmęczenia w moim zespole. Bukmacherzy również nie widzieli w nas faworytów, więc spodziewałem się najgorszego.

 

[3/34]

6 sierpnia 2005, Chorzów

Ruch [12.] - Świt [10.]

 

Mecz z Ruchem to był mecz do jednej bramki, naszej. Nie mieliśmy nic do powiedzenia. Gospodarze z łatwością przedostawali się pod nasze pole karne, i wykańczali strzały. U nas koncert niecelności, zmęczenia i braku pomysłu na nawiązanie walki.

 

12' 1:0 G. Mikulenas

33' 2:0 M. Śrutwa

 

MoM: Piotr Petasz [Ruch Chorzów]

 

Na szczęście tuż po meczu i w ciągu kolejnych dwóch dni pojawiło się światełko w tunelu.

Pojawiły się odpowiedzi na większość wysłanych zapytań. Głównie zezwalające na negocjacje kontraktowe z piłkarzami.

Między 8 a 9 sierpnia w klubie pojawiło się siedmiu nowych graczy:

 

| Nazwisko             | Pozycja    | Kraj    | Wzrost  | Waga    | Wiek    | Cena      | Klub            | 
| -------------------------------------------------------------------------------------|------------------| 
| Claudio Figueroa     | O Ś        | CHI     | 172 cm  | 74 kg   | 21      | 0 zł      | Cobreloa        |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Darwin Germán López  | O/DBP P    | URU     | 180 cm  | 80 kg   | 22      | 0 zł      | Central Espanol |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Eugeny Ovshinov      | O/DBP L    | RUS     | 182 cm  | 78 kg   | 24      | 20tys. zł | Irtysz Pawłodar |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Nenad Jovanovic      | DBP/OP P   | SCG     | 174 cm  | 73 kg   | 21      | 90tys. zł | Mladost Lux     |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Juan José Pérez      | P L        | COL     | 175 cm  | 74 kg   | 20      | 0 zł      | Real Sincelejo  | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Enrique Bermúdez     | OP L       | ECU     | 173 cm  | 72 kg   | 22      | 0 zł      | UDJ             | 
| --------------------------------------------------------------------------------------|-----------------| 
| Richard Pérez        | N Ś        | COL     | 177 cm  | 74 kg   | 21      | 0 zł      | Real Sincelejo  |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Szansa sprawdzenia ich umiejętności nadarzyła się od razu - w spotkaniu pucharowym z Radomskiem.

 

[i runda PP]

9 sierpnia 2005, Radomsko

RKS Radomsko [] - Świt [2L]

 

Ten mecz to głównie popisy sędziego. Pokazał w sumie 8 żółtych kartek, i aż 6 mojej drużynie.

Nowi zawodnicy wystąpili zarówno w roli anty- jak i bohaterów.

W 25' z boiska za drugą żółtą kartkę z boiska wylecial Figueroa, tym samy osłabiając środek obrony.

Po tym wydarzeniu spodziewałem się wyniku jak podczas gemu na Roland Garros, oraz dalszych popisów sędziego.

Moje obawy się sprawdziły. Piłkarze Radomska skrzętnie wykorzystali prezent sędziego, strzelając bramke w 33'.

Jednak ich radość nie trwała długo. Dwie szybkie akcje mojego zespołu tuż przed przerwą dały nam prowadzenie. Najpierw celny strzał Misiury; po kilku zwodach w polu karnym i ściągnięciu na siebie dwóch obrońców przez Brzezińskiego.

A 4 minuty później piękny rajd Reginisa, odegranie głową Brzezińskiego i strzał tego pierwszego.

Kolejna bramka wpadła po strzale szczupakiem Reginisa, a piłkę w obręb pola karnego centrował Ovshinov.

Jednak rywale nie zamierzali się poddać. Dzięki grze w przewadze udało im się doprowadzić do remisu. Najpierw piłkę z bliskiej odległości do bramki skierował Szymański, a chwilę później brak obrońcy wykorzystał Stachyra strzałem z dystansu.

Awans wymykał nam się z rąk. Jednak niezawodny Reginis zapewnił nam zwycięstwo kompletując hat-trick w samej końcówce meczu.

 

33' 1:0 M. Michalski

41' 1:1 M. Misiura

45' 1:2 T. Reginis

66' 1:3 T. Reginis

73' 2:3 T. Szymański

78' 3:3 T. Stachyra

90' 3:4 T. Reginis

 

MoM: Tomasz Reginis [Świt NDM]

Odnośnik do komentarza

Po tej drugiej żółtej kartce było dla mnie jasne, że mecz będzie zakręcony. Jednak wierzyłem w moich piłkarzy. W przypadku remisu gralibyśmy rewanż :)

-------------------------

 

W trzeciej fazie eliminacji LM Wisła mierzyła się z Manchesterem Utd. U siebie mistrz Polski wygrał 1:0 po golu Błaszczykowskiego.

 

W drugiej rundzie kwalifikacji Pucharu EURO Legia pokonała u siebie 3:1 Nistru Otaci z Mołdawi, Wisła Płock przegrała u siebie z GAK 0:1, a Groclin na wyjeździe uległ islandzkiemu IBV w tym samym stosunku bramkowym.

 

Nam natomiast udało się zakontraktować kolejnych piłkarzy:

 

| Nazwisko             | Pozycja    | Kraj    | Wzrost  | Waga    | Wiek    | Cena        | Klub                |  
| ----------------------------------------------------------------------------------------|---------------------|  
| Jacek Moryc          | O PŚ       | POL     | 182 cm  | 78 kg   | 22      | wypożyczony | Polonia Warszawa    |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|  
| Claudio Berríos      | P Ś        | CHI     | 177 cm  | 74 kg   | 21      | 0 zł        | Deportes Concepcion | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Hugo Cicamois        | OP Ś       | CHI     | 170 cm  | 67 kg   | 22      | 0 zł        | Deportes Concepcion | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Ariel Mendieta       | O Ś        | PAR     | 176 cm  | 75 kg   | 24      | 0 zł        | Universal           | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| David Grigoryan      | O Ś        | ARM     | 177 cm  | 71 kg   | 22      | 20tys. zł   | Jesył               | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Do pełni szczęścia brakowało mi już tylko bramkarza. Miałem nadzieję, że przez zamknięciem okna transferowego uda się znaleźć odpowiedniego gracza i na tą pozycję.

 

Powiększył się również sztab szkoleniowy.

 

Obserwator: Marcelo Houseman (wolny transfer)

 

12 sierpnia odbyło się losowanie par II rundy PP. Tu już żartów nie było, jako rywal tylko drużyny z Orange Ekstraklasy.

Nas sierotka skojarzyła z Lechem Poznań, a pierwszy mecz zostanie rozegrany 21 pierwszego września na naszym terenie.

 

[4/34]

13 sierpnia 2005, Nowy Dwór Mazowiecki

Świt [12.] - ŁKS Łódź [6.]

 

Do 41' mecz był nawet wyrównany. Można nawet powiedzieć, że momentami przeważaliśmy, mimo, że rywal wyżej w tabeli i bardziej utytułowany.

Jednak znów indywidualny błąd i stracona bramka... Wybicie z przed pola karnego rywali przed naszym polem karnym odbija Bieniek. Jednak za mocno, do piłki dopada Ostalczyk i z dystansu pakuje ją do pustej bramki.

Powtórzyła się również sutyacja z meczu pucharowego. W doliczonym czasie gry w pierwszej połowie za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Grigoryan. Co jest nie tak z debiutantami? A może to ja popełniam jakiś błąd?

Tylko, że tym razem wiedziałem, że już jest po meczu.

Tuż po przerwie piłkę na środku przejęli rywale, szybki rajd skrzydłem, centra w pole karne i Bieniek znów wyciągał piłkę z siatki.

Mimo braku jednego gracza, i straty dwóch bramek odpowiedzieliśmy honorowym trafieniem w 51'. Asystę Moryca wykończył Misiura strzałem głową.

Kolejny kluczowy moment to kontuzja Mosóra. Niestety wcześniej wykorzystałem wszystkie zmiany, wiec ostatnie 15 minut musieliśmy grać w dziewięciu. Kolejny raz sytuacja się zemściła. Trzy minuty póżniej Ostalczyk skompletował hat-trick, wykańczając kolejną centrę w pole karne.

 

41' 0:1 T. Ostalczyk

48' 0:2 T. Ostalczyk

51' 1:2 M. Misiura

78' 1:3 T. Ostalczyk

 

MoM: Tomasz Ostalczyk [ŁKS Łódź]

 

Ta porażka umieściła mój zespół na 15. miejscu w tabeli. Sytuacja właściwie odzwierciedlała nasze możliwości i umiejętności. Wierzyłem jednak, że nowozakupieni gracze w końcu się zgrają i z czasem pokażą na co ich stać.

Odnośnik do komentarza

Kolejny mecz zapowiadał się również na ciężką przeprawę. Po czterech kolejkach Śląsk zajmował 4. miejsce w tabeli.

Miałem jednak nadzieję, że moi piłkarze poważnie podejdą do meczu i nie przestraszą się rywala.

 

[5/34]

20 sierpnia 2005, Wrocław

Śląsk [4.] - Świt[15.]

 

Niestety moje nadzieje okazały się płonne. Rywale od samego początku ruszyli do ataków. Dzielnie się broniliśmy, ale tylko do 11', gdy stały fragment gry z 18 m wykorzystał Dudek. Po strzelonym golu rywale zrobili nam trochę więcej miejsca, ale niestety nadal w naszych szeregach brakowało zgrania i zrozumienia. Akcje, które udało nam się stworzyć nie przyniosły rezultatu.

Zmiany, które przeprowadziłem w przerwie również nie wniosły niczego nowego. Na szczęści na wysokości zadania stanął Bieniek, i tylko dzięki jego ofiarnym interwencjom nie straciliśmy więcej bramek.

 

11' 1:0 S. Dudek

 

MoM: Adrian Bieniek [Świt NDM]

 

Tabela po 5. kolejce

 

| Poz                   | Inf   | Zespół             | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.                    |       | Radomiak           | 5     | 4     | 0     | 1     | 13    | 3     | +10   | 12  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.                    |       | ŁKS Łódź           | 5     | 4     | 0     | 1     | 10    | 3     | +7    | 12  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.                    |       | Śląsk              | 5     | 3     | 2     | 0     | 8     | 3     | +5    | 11  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.                    |       | Ruch Chorzów       | 5     | 3     | 1     | 1     | 10    | 4     | +6    | 10  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.                    |       | Widzew             | 5     | 3     | 1     | 1     | 7     | 3     | +4    | 10  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.                    |       | Zagłębie Sosnowiec | 5     | 2     | 3     | 0     | 8     | 2     | +6    | 9   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.                    |       | Lechia Gdańsk      | 4     | 2     | 1     | 1     | 5     | 2     | +3    | 7   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.                    |       | Jagiellonia        | 3     | 2     | 1     | 0     | 4     | 2     | +2    | 7   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.                    |       | Heko Czermno       | 5     | 0     | 5     | 0     | 4     | 4     | 0     | 5   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.                   |       | Polonia Bytom      | 5     | 1     | 2     | 2     | 3     | 8     | -5    | 5   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.                   |       | Podbeskidzie       | 5     | 1     | 1     | 3     | 5     | 9     | -4    | 4   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.                   |       | Kujawiak           | 5     | 1     | 1     | 3     | 3     | 8     | -5    | 4   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.                   |       | Finishparkiet      | 5     | 1     | 0     | 4     | 3     | 9     | -6    | 3   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.                   |       | Polkowice          | 4     | 0     | 2     | 2     | 3     | 7     | -4    | 2   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15.                   |       | Świt               | 5     | 0     | 2     | 3     | 4     | 9     | -5    | 2   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16.                   |       | Szczakowianka      | 5     | 0     | 2     | 3     | 2     | 10    | -8    | 2   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 17.                   |       | KSZO Ostrowiec     | 5     | 0     | 2     | 3     | 3     | 9     | -6    | 2   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 18.                   |       | Piast              | 5     | 2     | 2     | 1     | 5     | 5     | 0     | -2  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Piast: Odjęto 10 pkt. |       |                    |       |       |       |       |       |       |       |     | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Kupno klasowego bramkarza staje się priorytetem. Bieniek jest raczej pieśnią przyszłości, a ja potrzębuję kogoś kto od razu wniesie do naszej gry stabilność i pewność w każdym meczu.

Niestety jak na złość, żaden z obserwatorów do tej pory nie przedstawił żadnej poważnej kandydatury.

 

O dziwo inaczej sprawę widzieli inni. Zarówno Bieniek jak i Ovshinov zostali wybrani do Jedenastki kolejki.

 

Pozostał tydzień by zakontraktować bramkarza. Ale kandydatów wciąż brakowało.

 

6. kolejka to mecz z czerwoną latarnią ligi, Piastem. Zostaliśmy uznani za faworytów, ale musieliśmy to jeszcze udowodnić na boisku.

 

 

[6/34]

24 sierpnia 2005, Nowy Dwór Mazowiecki

Świt [15.] - Piast Gliwice [18.]

 

Ogólnie mecz należy uznać za nudny. Przeważaliśmy, ale w pierwszej połowie bramkarz gości świetnie się ustawiał i wszystko wybronił.

W drugiej połowie nie oddaliśmy ani jednego strzału na bramkę. Bezbramkowy remis należy uznać za porażkę.

 

MoM: Wojciech Musula [Świt NDM]

 

 

Wisła rozegrała mecz rewanżowy z Manchesterem w ramach eliminacji Ligi Mistrzów. Anglicy wygrali 2:0 tym samym eliminując mistrza Polski z udziału w elitarnych rozgrywkach.

 

Wisła Płock ponownie przegrała 1:0 z GAK i odpadła z Pucharu EURO. Groclin wygrał z IBV 2:0, Legia bezbramkowo zremisowała. Oba zespoły awansowały do kolejnej rundy.

 

Liverpool zdobył Superpuchar Europy wygrywając 0:1 z CSKA Moskwa.

 

Pojawił się na horyzoncie bramkarz wart zainteresowania. Otrzymał ofertę z najwyższą dostępną pensją i pokaźną premią. Była szansa, że się zgodzi.

 

Walki z napiętym kalendarzem ligowym ciąg dalszy.

 

[7/34]

27 sierpnia 2005, Nowy Dwór Mazowiecki

Świt [14.] - Finishparkiet [15.]

 

Wreszcie ta maszyna zaczęła funcjonować.

Pierwszą bramkę dla nas strzelił Perez, bo tym jak piłkę na naszej połowie przejął Mosór i wybił ją przed siebie. Druga bramka to popis strzelecki ofensywnego pomocnika Berriosa.

Niestety tuż przed przerwą goście odpowiedzieli bramką kontaktową po rzucie rożnym, gdzie niepilnowany Sojka z bliska pokonał Bieńka.

W 60' goście wyrównali. Nieporozumienie na prawej stronie, centra w pole karne i Wawrzynczok wpisał się na listę strzelców.

Jednak u nas w składzie grał mimo lekkiej kontuzji niezawodny Reginis. Ni to strzał, ni centra w pole karne znalazła drogę do bramki. Winowajcą bramkarz gości.

Goście próbowali jeszcze odmienić rezultat, ale im się nie udało.

 

21' 1:0 R. Perez

34' 2:0 C. Berrios

42' 2:1 A. Sojka

65' 2:2 R. Wawrzynczok

81' 3:2 T. Reginis

 

MoM: Tomasz Reginis [Świt NDM]

 

Niestety kontuzja Reginisa okazała się poważniejsza. Nasz snajper wypadł ze składu na 4 tygodnie. W tym meczu objawił się jednak Perez i wierzyłem, że godnie zastąpi starszego kolegę.

To klątwa debiutanta? Na wieczornym treningu Perez nabawił się kontuzji i będzie się leczył 4 tygodnie.

 

Koniec miesiąca to wytężona praca. Analiza kolejnego rywala, domykanie umów z nowymi graczami.

Udało się dopiąć swego. W klubie pojawił się nowy bramkarz, za którego nic nie zapłaciliśmy.

 

| Nazwisko             | Pozycja    | Kraj    | Wzrost  | Waga    | Wiek    | Cena        | Klub                |  
| ----------------------------------------------------------------------------------------|---------------------|  
| Victor Valiente      | BR         | PAR     | 190 cm  | 90 kg   | 24      | 0 zł        | River Plate (PAR)   |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|  
| Avil Diaz            | O/DBP L    | PER     | 174 cm  | 72 kg   | 21      | 0 zł        | Sport Boys          | 
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Tomasz Reginis za swą dzielną postawę został nominowany do Jedenastki kolejki.

 

Menedżerem Miesiąca został Mieczysław Broniszewski [RKS Radomiak Radom]. Bramką Miesiąca wybrano trafienia Pawła Sobczaka [Podbeskidzie], Grzegorza Bonka [Ruch Chorzów] oraz Mandrina Piegzika [Jagiellonia].

Nagroda Piłkarza Miesiąca trafiła w ręce Tomasza Brzyskiego (DBP PL) [RKS Radomiak Radom].

 

Sierpień 2005

Bilans: 2-2-3 (8:13)

Transfery do klubu:

 

Claudio Figueroa, Darwin Germán López, Eugeny Ovshinov, Nenad Jovanovic, Juan José Pérez, Enrique Bermúdez, Richard Pérez, Jacek Moryc, 
Claudio Berríos, Hugo Cicamois, Ariel Mendieta, David Grigoryan, Victor Valiente, Avil Diaz 

Transfery z klubu: -

 

Finanse:

Zysk/Strata: - 78 tys

Konto: 1,02 mln

Budżet transferowy: 0 tys

Odnośnik do komentarza

Rozpoczął się kolejny miesiąc. Nie było żadnych szans by zakończyć go z lepszym bilansem.

W prawdzie skład prezentował się już zdecydowanie lepiej, a piłkarze coraz lepiej rozumieli się na boisku, choć oczywiście zdarzały się jeszcze błędy.

 

Kolejny mecz graliśmy już 3 września.

 

[8/34]

3 września 2005, Bielsko-Biała

Podbeskidzie [14.] - Świt [11.]

 

w pierszej połowie mecz przebiegał pod nasze dyktando. Jednak nie umieliśmy wykończyć żadnej akcji bramką.

W drugiej połowie kolejny błąd obrońcy wykorzystali rywale. Nasz nowy bramkarz nie miał za wiele do powiedzenia, poza tym widać było brak zrozumienia z kolegami.

Kolejna porażka stała się faktem!

 

52' 1:0 P. Sobczak

 

MoM: Claudio Figueroa [Świt NDM]

 

Chyba sprowadziłem zbyt wielu piłkarzy nie mówiącyh po polsku. Widać brak zrozumienia i zgrania w niektórych formacjach. A może po prostu nowi gracze jeszcze nie w pełni wkomponowali się w zespół. Tylko ile czasu potrzebują na to?

Mecze gramy co trzy dni...

 

W końcu trafiła się nam dłuższa przerwa. Do kolejnego meczu mieliśmy 6 dni. Ale później znów maraton. Czas ten wykorzystaliśmy ta integrację drużyny, naukę Esperanto przy piwie i drinkach. Wydawało się, że kolejny mecz będzie dla nas, a przynajmniej ustrzeżemy się błędów.

Niestety ostatni mecz pokazał również ile znaczy dla nas Tomasz Reginis. Jego doświadczenia i opanowania brakuje podczas wykańczania akcji.

Rozpocząłem również poszukiwania defensywnego pomocnika. Niestety w środku boiska tracimy za dużo piłek i zostawiamy rywalom zbyt dużo miejsca. Jednak nowy gracz pojawi się ewentualnie dopiero w lutym.

 

[9/34]

10 września 2005, Bytom

Polonia [10.] - Świt [12.]

 

Ten mecz wyglądał już dużo lepiej.

Niestety kontuzji nabawił się Samczyk. Ale w końcu akcje oskrzydlające zaczęły przynosić rezultaty. W końcu tez niemoc

 

strzelecką przełamał Misiura. W samą porę, bo już zaczynałem tracić nadzieję.

Obie bramki to centry ze skrzydeł w pole karne, gdzie Misiura już czekał na piłkę.

 

36' 0:1 M. Misiura

81' 0:2 M. Misiura

 

MoM: Mariusz Misiura [Świt NDM]

 

Niestety Samczyka straciliśmy na miesiąc. Również nasz podstawowy obrońca Mosór nabawił się kontuzji, i nie zagra przez 2

 

tygodnie.

Do meczu pucharowego z Lechem za prawie dwa tygodnie przystąpiły jednak osłabieni.

 

Udało się zakontraktować trzech kolejnych graczy, którzy dołączą do nas w lutym, zaraz po otworzeniu okna transferowego. Nie

 

wydaliśmy na nich ani złotówki. Niestety będą to kolejni gracze z Ameryki Południowej.

 

[10/34]

14 września 2005, Nowy Dwór Mazowiecki

Świt [10.] - Szczakowianka [17.]

 

Rywal z dolnej części tabeli. Nie wypadało nie wygrać.

Zaczęliśmy ofensywnie. Niestety Brzeziński przestrzelił. Chwilę później jeden z przypadkowych strzałów rywali omal nie znalazł drogi do naszej bramki. Bramkarz jednak na posterunku.

Kolejne świetne spotkanie na prawej obronie rozgrywał wypożyczony Moryc. Jednak do przerwy żadna z jego centr nie została wykończona bramką.

Wynik tuż przed przerwą w doliczonym czasie, z karnego mógł otworzyć Moryc, ale oczywiście trafił w bramkarza.

Przewagi nie umieliśmy również wykorzystać w drugiej połowie.

 

MoM: Artur Kupiec [szczakowianka]

 

Tabela po X kolejce

| Poz                   | Inf   | Zespół             | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.                    |       | Jagiellonia        | 10    | 6     | 4     | 0     | 22    | 8     | +14   | 22  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.                    |       | ŁKS Łódź           | 10    | 7     | 1     | 2     | 17    | 8     | +9    | 22  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.                    |       | Radomiak           | 10    | 6     | 3     | 1     | 19    | 5     | +14   | 21  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.                    |       | Ruch Chorzów       | 10    | 6     | 2     | 2     | 20    | 9     | +11   | 20  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.                    |       | Widzew             | 10    | 6     | 2     | 2     | 15    | 9     | +6    | 20  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.                    |       | Śląsk              | 10    | 4     | 4     | 2     | 15    | 9     | +6    | 16  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.                    |       | Zagłębie Sosnowiec | 9     | 3     | 5     | 1     | 12    | 6     | +6    | 14  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.                    |       | Lechia Gdańsk      | 9     | 4     | 2     | 3     | 10    | 7     | +3    | 14  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.                    |       | KSZO Ostrowiec     | 10    | 3     | 2     | 5     | 12    | 15    | -3    | 11  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.                   |       | Podbeskidzie       | 10    | 3     | 2     | 5     | 9     | 15    | -6    | 11  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.                   |       | Świt               | 10    | 2     | 4     | 4     | 9     | 12    | -3    | 10  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.                   |       | Polonia Bytom      | 10    | 2     | 3     | 5     | 5     | 17    | -12   | 9   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.                   |       | Polkowice          | 10    | 1     | 5     | 4     | 10    | 16    | -6    | 8   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.                   |       | Kujawiak           | 10    | 2     | 2     | 6     | 9     | 19    | -10   | 8   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15.                   |       | Heko Czermno       | 10    | 0     | 7     | 3     | 7     | 13    | -6    | 7   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16.                   |       | Finishparkiet      | 10    | 1     | 2     | 7     | 5     | 15    | -10   | 5   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 17.                   |       | Szczakowianka      | 10    | 0     | 5     | 5     | 4     | 16    | -12   | 5   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 18.                   |       | Piast              | 10    | 3     | 5     | 2     | 11    | 12    | -1    | 4   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Piast: Odjęto 10 pkt. |       |                    |       |       |       |       |       |       |       |     | 
|------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

W I rundzie Pucharu EURO bez rewelacji.

Legia na wyjeździe przegrała z CSKA Moskwa 3:0. Groclin przegrał u siebie z Lazio 1:2, a Wisła na wyjeżdzie pokonała Lewski Sofia 0:1. Chyba żadna z drużyn nie może być pewna awansu do kolejnej fazy rozgrywek. Choć Wisła jest najbliżej.

 

W kolejnym meczu mieliśmy się zmierzyć z aktualnym liderem tabeli, Jagiellonią. Nikt nie zostawiał nam złudzeń na korzystny rezultat.

 

[11/34]

14 września 2005, Nowy Dwór Mazowiecki

Świt [11.] - Jagiellonia [1.]

 

Ten mecz udowodnił, że jesteśmy tylko drugoligowym średniakiem. I jeszcze wiele wody upłynie w pobliskiej Wiśle nim osiągniemy cokolwiek w tych rozgrywkach.

Już w 10' zamieszanie w naszym polu karnym po wrzutce wykorzystał Sobociński.

Mimo straty bramki dzielnie się broniliśmy.

Przypadkowe zagranie ręką w plu karnym, i Jadczak daje nam remis. Jednak sędzia był na posterunku. Doliczył 4 minuty, a Sobociński dał Jadze zwycięstwo w 95'. Zupełnie zostawiony bez opieki dopadł do wybitej z połowy piłki i pewnym strzałem po ziemi pokonał naszego bramkarza.

Mimo wszystko zmusiliśmy rywali do wysiłku, i rezultat można uznać za korzystny.

 

10' 0:1 R. Sobociński

58' 1:1 R. Jadczak (kar)

95' 1:2 R. Sobociński

 

MoM: Remigiusz Sobociński [Jagiellonia]

 

Wielkimi krokami zbliżał się kolejny dzień "Wielkiej porażki" - pucharowy pojedynek z Lechem.

Nie miałem żadnych złudzeń, że rywale pozwolą nam na cokolwiek na boisku.

 

Udało się namówić do podpisania kontraktu kolejnego piłkarza, który dołączy do nas w lutym.

 

II runda Pucharu Polski

21 września 2005, Nowy Dwór Mazowiecki

Świt [2L] - Lech [1L]

 

Wynik otworzył Scherfchen potężnym strzałem sprzed pola karnego w 7' po podaniu ze stałego fragmentu gry.

Dwanaście minut później niepilnowany w polu karnym Nawrocik, wykorzystał centrę strzałem po ziemi.

Nawet jeśli mieliśmy swoje szanse to nasze strzały były zupełnie niecelne bądź bez problemu wyłapywane przez bramkarza gości.

W tym sezonie nic nie osiągnięmy. I wydaje mi się, że powoli powinienem pogodzić się z porażką i utratą pracy.

 

7' 0:1 M. Scherfchen

20' 0:2 D. Nawrocik

 

MoM: Dawid Topolski [Lech]

 

 

W pozostałych meczach bez niespodzianek. Choć należy zwrócić uwagę na wyjazdową porażkę Wisły z Radomiakiem 1:0, oraz wygraną Widzewa z Zagłębiem az 4:0.

 

Kolejny mecz zagramy właśnie z Widzewem.

 

Kontuzji na treningu nabawił się Reginis, i ponownie nie zagra przez miesiąc.

 

[12/34]

25 września 2005, Łódź

Widzew [5.] - Świt [11.]

 

Mecz zaczął się dla nas pechowo.

Zagranie ręką w polu karnym Musuli, i po rzucie karnym przegrywamy.

W 24' piłkę na dobieg dostał Grzelak, zacentrował w pole karne, a tam Kelechi bez problemu pokonał Valiente.

Dziesięć minut później kolejny faul w polu karnym, jednak Grzelak trafia w bramkarza.

W drugiej połowie ponownego przebudzenia doznał Misiura. Ale niestety starczyło tylkona strzelenie jednej bramki.

Niestety zabrakło nam zdecydowania, co wykorzystał Grzelak ponownie pokonując naszego bramkarza.

 

9' 1:0 B. Grzelak (kar)

25' 2:0 I. Kelechi

71' 2:1 M. Misiura

78' 3:1 B. Grzelak

 

MoM: Bartłomiej Grzelak [Widzew]

 

Udało się podpisać kontrakt z kolejnym piłkarzem. W lutym przyjedzie do Nowego Dworu pięciu nowych piłkarzy.

 

Tylko Wisła awansowała do kolejnej rundy rozgrywek Pucharu EURO.

 

Menedżerem Miesiąca został Adam Nawałka [Jagiellonia]. Bramką Miesiąca wybrano trafienia Artura Błażejewskiego [Radomiak], Daniela Kasprzyckiego [Podbeskidzie] oraz Daniela Barzyńskiego [Kujawiak].

Nagroda Piłkarza Miesiąca trafiła w ręce Remigiusza Sobocińskiego (OP LS, N) [Jagiellonia].

 

Wrzesień 2005

 

Bilans: 1-1-4 (3:8)

Transfery do klubu: -

Transfery z klubu: -

 

Finanse:

Zysk/Strata: - 68 tys

Konto: 959 tys

Budżet transferowy: 0 tys

Odnośnik do komentarza

Październik od razu rozpoczynamy meczem u siebie. Nie ma kiedy odpocząć, nie ma kiedy analizować dokładnie gry piłkarzy.

Wydałem ponad 160 tys na transfery, ale nie widać by piłkarze wnosili cokolwiek do gry zespołu.

Chyba długo nie zagrzeję miejsca w Świcie.

 

[13/34]

1 października 2005, Nowy Dwór Mazowiecki

Świt [11.] - Kujawiak [16.]

 

W 7' Valiente wychodzi przed pole bramkowe do wrzutki, mija się z piłką i może tylko patrzeć jak Majewski wbija ją do siatki.

W drugiej połowie na listę strzelców wpisał się skrzydłowy Perez. Co z tego skoro chwilę później rywale już znowu prowadzą.

Brakuje nam cholernego szczęścia i celności strzałów. Skąd wziąć 100% egzekutora? W drużynie takieo brak.

 

8' 0:1 A. Majewski

52' 1:1 J. Perez

56' 1:2 K. Loch

 

MoM: Mirosław Siara [Kujawiak]

 

W mediach pojawiają się głosy o moim zwolnieniu. To chyba kariera zmierzająca ku końcowi...

 

Jednak nie miałem zamiaru się na razie nad tym zastanawiać. Czekał nas kolejny ciężki mecz w Ostrowcu.

 

[14/34]

5 października 2005, Ostrowiec Świętokrzyski

KSZO [10.] - Świt [14.]

 

Rywal jak najbardziej w naszym zasięgu. Ale co z tego skoro ma się zwichrowane celowniki, i nie oddaje strzału w światło bramki.

 

MoM: Adrian Napierała [KSZO Ostrowiec]

 

Ledwie doszliśmy do siebie po tym remisie już graliśmy kolejny mecz. Tym razem z Zagłębiem Sosnowiec.

 

[15/34]

8 października 2005, Nowy Dwór Mazowiecki

Świt [15.] - Zagłębie [7.]

 

Kolejny mecz, w którym nie mamy nic do powiedzenia.

20', strzał z dystansu i piłka w siatce. Nie ważne kto jest na boisku. Nikt nie potrafi odmienić naszej gry.

Dopiero w połowie drugiej części meczu przeprowadziliśmy składną akcję zakończoną strzałem i golem. Może uda się wywieźć remis...

 

21' 0:1 P. Madejski

68' 1:1 K. Romański

 

MoM: Piotr Madejski [Zagłębie]

 

W końcu jakiś pozytyw w naszej grze. Tylko co z tego, skoro za chwilę kolejny mecz, i już nie będzie tak różowo.

 

Reprezentacja Polski nie zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata w 2006 roku.

 

[16/34]

15 października 2005, Radom

Radomiak [3.] - Świt [15.]

 

Czyżby odmiana gry?

Już w 3' otwieramy wynik spotkania. Brzeziński nie dał sobie odebrać piłki, kiwa i umieszcza ją w okienku bramki.

W końcówce pierwszej połowy, z rzutu wolnego trafia Figueroa.

Minutę później błąd przy wycofaniu piłki do bramkarza wykorzystuje Brzeziński.

Jednak to co się stało w końcówce to gol kuriozum. Piłka zacentrowana w pole karne mineła wszystkie głowy, odbiła się od słupka i wpadła do bramki obok bezradnego bramkarza gospodarzy.

Tak wysokiej wygranej w tym sezonie nie mieliśmy. Czyżby początek lepszej passy?

 

3' 0:1 G. Brzeziński

38' 0:2 C. Figueroa

40' 0:3 G. Brzeziński

87' 0:4 D. Lopez

 

MoM: Darwin German Lopez [Świt NDM]

 

Darwin German Lopez i Piotr Mosór trafili do Jedenastki Kolejki.

 

Wisła wylądowała w grupie F Pucharu EURO wraz z AEK, Leverkusen, Osasuną i Valerengą. W pierwszej kolejce u siebie przegrała z Leverkusen 1:2.

 

[17/34]

22 października 2005, Nowy Dwór Mazowiecki

Świt [13.] - Lechia [8.]

 

Kolejny mecz z wyżej notowanym rywalem. Ale po raz kolejny staramy się nie popełnić błędów.

W 22' minucie Romański wpisuje się na listę strzelców. Wykorzystał podanie na dobieg od Lopeza, po krótkim wybiciu bramkarza.

Osiem minut później Brzeziński w roli asystenta, a bramkarza z 6 m pokonuje ponownie Romański.

Skad ta zmiana? Aż pół sezonu zajęło im zgranie się?

Druga połowa już spokojniejsza, lecz nie bez bramek. Rzut wolny, Wrzesiński wrzucił piłkę w pole karne, a tam znajdowała się głowa Miendiety. Piłka w bramce.

 

22' 1:0 K. Romański

30' 2:0 K. Romański

72' 3:0 A. Mendieta

 

MoM: Claudio Figueroa [Świt NDM]

 

Normalnie nie poznaję moich piłkarzy. W szatni szampańskie nastroje. Owacja na stojąco od kibiców, i gratulacje od Zarządu.

Sen na jawie, czy też rzeczywistość?

 

Jesteśmy w połowie sezonu (licząc kolejki), zajmujemy 11. miejsce w tabeli z 18 punktami. Apetyt wzrasta, ale na naszej drodze staje Lech i rewanż w II rundzie PP.

Raczej nic nie uwalczymy, ale nie zamierzamy składać broni przec wyjściem na boisko.

 

II runda Pucharu Polski

26 października 2005, Poznań

Lech [1L] - Świt [2L]

 

Nasza gra wyglądała o niebo lepiej. Przetrwaliśmy pierwsze huraganowe ataki rywali, i nawet próbowaliśmy kontrować.

Mecz zakończył się remisem.

 

MoM: Piotr Mosór [Świt NDM]

 

Wisła ponownie przegrała z Radomiakiem i odpadła z rozgrywek. Z drugoligowych zespołów do dalszej fazy przeszedł również Widzew.

 

Na zakończenie miesiąca graliśmy rewanżowy mecz z Polkowicami. W pierwszym pojedynku padł remis 1:1.

 

[18/34]

29 października 2005, Nowy Dwór Mazowiecki

Świt [11.] - Polkowice [16.]

 

Niestety to rywale strzelili pierwszą bramkę. Nie zablokowaliśmy centry w pole karne, która wpadła na głowę Wojtarowicza.

Jednak Brzeziński w ostatnim czasie się rozszalał. Bramkarz za mocno odbił wycofaną piłkę, dopadł do niej Brzeziński i dostojnym krokiem wtoczył do bramki.

Zabawa zaczęła się na nowo.

W drugiej połowie delikatna wymiana ciosów, ale żaden zespół nie uzyskał przewagi. Remis stał się faktem.

 

19' 0:1 M. Wojtarowicz

34' 1:1 G. Brzeziński

 

MoM: Grzegorz Brzeziński [Świt NDM]

 

 

Menedżerem Miesiąca został Jerzy Wyrobek [KSZO Ostrowiec]. Bramką Miesiąca wybrano trafienia Wojciecha Kobieszki [Jagiellonia], Nenad Studena [Radomiak] oraz Raimondasa Vileniskisa [Radomiak].

Nagroda Piłkarza Miesiąca trafiła w ręce Adriana Napierały (O PS/ DP) [KSZO Ostrowiec].

 

Październik 2005

 

Bilans: 2-4-1 (10:4)

Transfery do klubu: -

Transfery z klubu: -

 

Finanse:

Zysk/Strata: + 69 tys

Konto: 1,02 mln

Budżet transferowy: 0 tys

Odnośnik do komentarza

Listopad rozpoczynamy krótką przerwą.

Mam nadzieję, że dobra passa, która się zaczęła w październiku potrwa i w ostatnim miesiącu przed przerwą zimową. Pozostały cztery kolejki do zakończenia rundy jesiennej.

 

W drugiej kolejce rozgrywek grupowych Pucharu EURO Wisła wygrała na wyjeździe z Osasuną 1:2.

 

My przygotowywaliśmy się do rewanżowego spotkania z Heko Czermno.

W pierwszym meczu padl remis 2:2.

Ale od tego czasu nasz zespół zaczął grać lepiej. Poza tym uznani zostaliśmy za faworyta spotkania.

Wynik inny niż zwycięstwo trzeba będzie uznać za porażkę.

 

[19/34]

5 listopada 2005, Czermno

Heko Czermno [15.] - Świt [11.]

 

Jednak rzeczywistośc okazała się brutalna. Już w 2' gospodarze mogli objąć prowadzenie, ale Valiente wyciągnął się jak struna i sparował piłkę,

W 25' Figueroa przysnął i zamiast gonić bezpańską piłkę, urządził sobie spacer za nią. Uprzedził go zawodnik Heko, i naszemu obrońcy nie pozostało nic innego jak faulować. Czerwona kartka i gramy w dziesięciu. Nie tak miał wyglądać ten mecz.

Na szczęście do przerwy nic więcej się nie wydarzyło.

Akcja z 58' to jakiś kuriozum. Piłkę na środku przejęli rywale, bez problemu przedostali się w okolice naszego pola karnego, gdzie Kozieł huknął z dystansu. Przegrywamy!

 

58' 1:0 T. Kozieł

 

MoM: Dariusz Walęciak [Heko Czermno]

 

Nie tak miał się zacząć ten miesiąc. Głupi błąd obrońcy pozbawia nas jednego punktu, bo obawiam się, że i tak byśmy nie

 

wygrali tego meczu.

 

Kolejnym naszym rywalem był Ruch Chorzów. W sierpniowym pojedynku ulegliśmy na wyjeździe 2:0. Może tym razem bogowie będą po

 

naszej stronie. Bo kibice na pewno. Ostatnia porażka nie podłamała ich wiary w zespoł, nadal wierzyli w utrzymanie.

 

 

[20/34]

12 listopada 2005, Nowy Dwór Mazowiecki

Świt [13.] - Ruch [6.]

 

Jednak Ruch to klasa sama w sobie.

Dobrze się mecz nie rozpoczął już przegrywaliśmy.

W 57" rywale przeprowadzili piękną akcję, a gola zdobył Bizacki po centrze Mikulenasa na długi słupek.

Czyżby już po meczu po niespełna minucie gry?

Goście nie ustawali w atakach. W 6' piłkę na środku stracił Wrzesiński, w prawdzie Mendieta wybił piłkę spod nóg rozpędzonego Śrutwy, ale tak niefortunnie, że przejął ją Mikulenas, który nie miał problemu ze strzeleniem gola.

W 16' z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Romański.

W pierwszej połowie mój zespół był tylko tłem.

W 58' z boiska musiał zejść Moryc. Kolejna kontuzja.

Cóż za akcja. Rywale się trochę pogubili, wybijają piłkę, którą na środku przejmuje Diaz, niewiele myśląc centruje ją w pole karne, gdzie Reginis strzałem głową uprzedza wychodzącego z bramki Wróblewskiego. Jeszcze nie wszystko stracone!

Odzyskaliśmy animusz, ale niestety chodzi o to by po strzale piłka wpadła do bramki, a nam ta sztuka się nie udała...

Jeśli chcemy remisować z silniejszym rywalem, trzeba się budzić wcześniej niż kwadrans przed końcem meczu.

 

1' 0:1 K. Bizacki

7' 0:2 G. Mikulenas

78' 1:2 T. Reginis

 

MoM: Grazvydas Mikulenas [Ruch Chorzów]

 

Na razie niestety wróciło stare. Zostały jednak jeszcze dwa mecze nim zakończymy rundę.

Konrada Romańskiego straciliśmy na tydzień, a Jacek Moryc złamał nos. Ale jako piłkarz wypożyczony leczony jest poza klubem.

 

Tabela po 20. kolejce

 

| Poz                   | Inf   | Zespół             | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.                    |       | ŁKS Łódź           | 20    | 12    | 6     | 2     | 31    | 14    | +17   | 42  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.                    |       | Jagiellonia        | 20    | 11    | 7     | 2     | 38    | 22    | +16   | 40  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.                    |       | Śląsk              | 20    | 10    | 8     | 2     | 33    | 15    | +18   | 38  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.                    |       | Ruch Chorzów       | 20    | 10    | 5     | 5     | 33    | 21    | +12   | 35  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.                    |       | Widzew             | 20    | 10    | 5     | 5     | 33    | 22    | +11   | 35  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.                    |       | Radomiak           | 20    | 8     | 9     | 3     | 28    | 14    | +14   | 33  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.                    |       | Zagłębie Sosnowiec | 20    | 8     | 7     | 5     | 30    | 19    | +11   | 31  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.                    |       | KSZO Ostrowiec     | 20    | 8     | 6     | 6     | 30    | 23    | +7    | 30  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.                    |       | Lechia Gdańsk      | 19    | 7     | 5     | 7     | 21    | 25    | -4    | 26  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.                   |       | Podbeskidzie       | 20    | 6     | 4     | 10    | 19    | 30    | -11   | 22  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.                   |       | Kujawiak           | 20    | 5     | 7     | 8     | 21    | 33    | -12   | 22  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.                   |       | Heko Czermno       | 20    | 3     | 11    | 6     | 15    | 23    | -8    | 20  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.                   |       | Świt               | 20    | 4     | 7     | 9     | 22    | 24    | -2    | 19  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.                   |       | Polkowice          | 20    | 3     | 9     | 8     | 21    | 29    | -8    | 18  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15.                   |       | Piast              | 20    | 6     | 9     | 5     | 25    | 25    | 0     | 17  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16.                   |       | Polonia Bytom      | 19    | 4     | 5     | 10    | 18    | 37    | -19   | 17  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 17.                   |       | Szczakowianka      | 20    | 1     | 9     | 10    | 13    | 31    | -18   | 12  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 18.                   |       | Finishparkiet      | 20    | 2     | 3     | 15    | 8     | 32    | -24   | 9   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Piast: Odjęto 10 pkt. |       |                    |       |       |       |       |       |       |       |     | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Niestety kolejny mecz zapowiadał się na równie cięzki. Czekał nas wyjazd do aktualnego lidera II ligi, ŁKS.

 

[21/34]

15 listopada 2005, Łódź

ŁKS [1.] - Świt [13.]

 

Mecz zaczął się idealnie dla nas.

4', rzut rożny dla rywali. Jednak wybijamy piłkę daleko. Dopada do niej Brzeziński, Reginis próbuje nadąrzyć za akcją. Niepilnowany dostaje podanie w pole bramkowe i głową strzela pod poprzeczkę.

Niestety z prowadzenia cieszymy się tylko piętnaście minut. Faul przed polem karnym Kotarskiego. Z rzutu wolnego piłkę w bramce umieszcza Niżnik.

Do przerwy remis.

Po przerwie to rywale przejęli inicjatywę. Ruszyli na nas z impetem. Ale nie zamierzałem się bronić, bo wiedziałem, że nas rozjadą. Dzielnie stawialiśmy opór.

Skapitulowaliśmy dopiero w 83'. Wybicie spod bramki rywali głową przed pole karne strącił Kłos. Tam czekał już Niżnik, który świetnia znalazł Sotirovicia, a ten strzałem w długi róg pokonał Bieńka.

Trzy minuty później pogrążył nas Niżnik. Ponownie strzałem z rzutu wolnego. Ach, gdyby mieć takiego zawodnika. W lidze poza Niżnikiem, zabójcą ze stałych fragmentów jest Studen, ale żadnego z nich nie przekonam do gry w Świcie.

 

4' 0:1 T. Reginis

20' 1:1 R.Niżnik

83' 2:1 V. Sutirovic

86' 3:1 R. Niżnik

 

MoM: Rafał Niżnik [ŁKS Łódź]

 

No i to by było na tyle w celu uzyskanie korzystnego zakończenia rundy jesiennej.

Spadliśmy znów na 15. miejsce, nasza passa pięciu nieprzegranych meczy w październiku szybko się skończyła.

Został nam ostatni mecz ze Śląskiem, który zajmuje aktualnie 3. miejsce w lidze.

Jedyne na co można zwalić, to niekorzystny kalendarz. Na rozpoczęcie rundy miałem zbyt małą ilość piłkarzy by walczyć.

 

Aktualnie chyba są już przemęczeni, i na pewno spada morale w zespole.

Niemniej jest szansa, że wiosną zagramy lepiej, i utrzymanie jest możliwe, nawet po barażach.

Powoli też wyjaśniała się sytuacja poszczególnych graczy. Niektórzy są jednak za słabi na grę w II lidze i Świcie.

 

[22/34]

19 listopada 2005, Nowy Dwór Mazowiecki

Świt [15.] - Śląsk [3.]

 

O dziwo znów przeważaliśmy. Już w 2' po rzucie wolnym mogliśmy prowadzić. Ale Mendieta przeniósł piłkę nad bramką.

Gola strzeliliśmy w 13'. Autorem Brzeziński, po zamieszaniu w polu kranym i dwóch rykoszetach piłka trafiła mu na nogę.

Tuż po wznowieniu, rywale rozegrali piłkę zbyt krótko. Brzeziński wyłożył ją sobie do przodu, środkiem pobiegł Perez, który ptrzymał podanie w pole karne, i nie ma kłopotów z pokonaniem bramkarza strzelając w długi róg.

23' i mamy 3:0. Lopez wykonuje rzut wolny, dośrodkowuje w pole karne, gdzie na lini z obrońcami stoi Brzeziński. Dochodzi do piłki i strzałem głową umieszcza ją w siatce.

W przerwie dałem zdjąłem zmęczonego Pereza oraz lekko kontuzjowanego Figueroe. Na boisko weszli Reginis i Jadczak. Ten pierwszy już trzy minuty po wznowieniu gry wpisał się na listę strzelców. Piłkę po rykoszecie w pole karne wyłożył Berrios, a Reginis strzelił tuż przy słupku.

 

13' 1:0 G. Brzeziński

14' 2:0 R. Perez

23' 3:0 G. Brzeziński

50' 4:0 T. Reginis

 

MoM: Claudio Berrios [Świt NDM]

 

Ta wygrana jednak pozwoliła wspiąć się w tabeli tylko o jedno oczko wyżej niestety.

 

W Jedenastce tygodnia znaleźli się: Victor Valiente, Darwin German Lopez, Claudio Berrios i Mariusz Misiura.

Tak dobrze jeszcze nie było. Zaraz zacznął się zgłaszać po nich lepsze kluby :)

 

W trzeciej kolejce grupowej Pucharu EURO Wisła pauzowała, ale udało jej się utrzymać 3. miejsce.

 

Udało się dokonać pierwszej sprzedaży zawodnika. Z dniem 1 stycznia 2006 z klube pożegna się Robert Jadczak, który przyjął warunki bułgarskiej Dobrudży Dobricz, po tym jak wystawiłem go na listę transferową.

 

Okazało się, że kilku piłkarzom za 7 miesięcy kończą się kontrakty. Niestety niektórzy nie są zainteresowani ich przedłużeniem. Jeśli nie zgodzą się na nowe warunki trzeba będzie wystawić ich na listę trasnferową, żeby podreperowac choć trochę budżet.

 

Menedżerem Miesiąca został Wiesław Wojno [ŁKS Łódź]. Bramką Miesiąca wybrano trafienia Marcina Kłaczki [Ruch Chorzów], Rafała Niżnika [ŁKS Łódź] oraz Vuka Sotirovicia [ŁKS Łódź].

Nagroda Piłkarza Miesiąca trafiła w ręce Marcina Jeziornego (DBP L) [Górnik Polkowice].

 

Listopad 2005

 

Bilans: 1-0-3 (6:6)

Transfery do klubu: -

Transfery z klubu: -

 

Finanse:

Zysk/Strata: - 134 tys

Konto: 892 tys

Budżet transferowy: 7 tys

 

W czwartej kolejce Pucharu EURO Wisła podejmowała AEK. Wynik 1:0 należy uznac za sukces.

Widzew awansował do ćwierćfinału PP, w którym zagra z Odrą Wodzisław.

 

Z klubem pożegnał się Paweł Samczyk, który po wystawieniu na listę transferową przyjął warunki czeskiego Chmel Blsany.

 

W grudniu i styczniu rozgrywaliśmy mecze towarzyskie.

 

8 grudnia 2005, Świt [POL] 2:3 Bełchatów [POL] (sam., Cicamois)

 

Piąta kolejka Pucharu EURO, Wisła na wyjeździe pokonuje Valarenge 0:2. Zajęła 2.miejsce w grupie i zapewniła sobie awans do kolejnej rundy rozgrywek.

 

29 grudnia 2005, Świt [POL] 0:2 Cracovia [POL]

 

Grudzień 2005

 

Bilans: -

Transfery do klubu: -

Transfery z klubu: -

 

Finanse:

Zysk/Strata: - 186 tys

Konto: 670 tys

Budżet transferowy: 21 tys

 

Wybrano Piłkarzy Roku w Europie

 

Bramkarz - Jens Mustermann [FC Bayern Monacium]
Obrońca - Jonh Terry [Chelsea Londyn]
Pomocnik - Paul Scholes [Manchester United]
Napastnik - Fernando Torres [Atletico Madryt]

 

7 stycznia 2006, Świt [POL] 0:2 Groclin [POL]

 

Co dziwne, Dan Petrescu stracił posadę menedżera w Wiśle Kraków.

 

17 stycznia 2006, Świt [POL] 0:0 Polonia [POL]

 

Styczeń 2006

Bilans: -

Transfery do klubu: -

Transfery z klubu: -

 

Finanse:

Zysk/Strata: - 119 tys

Konto: 586 tys

Budżet transferowy: 21 tys

Odnośnik do komentarza

Z początkiem lutego w klubie pojawili się nowi gracze:

 

| Nazwisko              | Pozycja    | Kraj    | Wzrost  | Waga    | Wiek    | Cena        | Klub                  |  
| -----------------------------------------------------------------------------------------|-----------------------|  
| Rolando Palacios      | O Ś        | ECU     | 175 cm  | 75 kg   | 21      | 0 zł        | Macara                |
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|  
| Marco Rolando Padilla | O P        | ECU     | 173 cm  | 75 kg   | 22      | 0 zł        | UDJ                   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Jonathan Rocha        | O L        | CHI     | 177 cm  | 75 kg   | 21      | 0 zł        | Deportes Concepcion   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Jorge Vidal           | DP         | CHI     | 177 cm  | 79 kg   | 22      | 0 zł        | Deportes Concepcion   | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Sebastian Lipo        | DP         | ARG     | 175 cm  | 75 kg   | 22      | 0 zł        | Tecnico Universitario | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
| Miroslaw Velikov      | OP PLŚ     | BUL     | 176 cm  | 79 kg   | 21      | wolny       | Swetkawica            | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Zapewne znów trochę czasu zajmie nim się zgrają z kolegami. Ale transfery były konieczne, ponieważ na niektóre pozycje (jak DP) nie miałem zmienników zdolnych pociągnąc grę.

 

W lutym niewiele sie działo. Dopiero pod koniec miesiąca mieliśmy zagrać sparing z Legią.

Nie planowałem już żadnych zakupów. Jedyne co będziemy teraz wzmacniać to sztab szkoleniowy, ale dopiero w przerwie rozgrywek, gdy Zarząd sypnie groszem na pensje i transfery.

 

Wisła trafiła na Schalke w I. rundzie eliminacyjnej Pucharu EURO. Pierwszy mecz rozegrany w Krakowie zakończył się wynikiem 0:1. Taki wynik raczej pozbawia Wisłę awansu.

 

Jednak złamałem dane sobie słowo. "Poświęciłem" 10 tys z dostępmnych 20, i sprowadziłem do klubu nowego napastnika.

 

| Nazwisko              | Pozycja    | Kraj    | Wzrost  | Waga    | Wiek    | Cena        | Klub                  |  
| -----------------------------------------------------------------------------------------|-----------------------|  
| Wojciech Ankowski     | N          | POL     | 180 cm  | 79 kg   | 26      | 10 tys zł   | Kmita Zabierzów       |
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Mam nadzieję, że odnajdzie się w naszym klubie. W Kmicie w rozegranych 20 meczach strzelił 17 bramek.

 

21 luty 2005, Świt [POL] 0:3 Legia [POL]

 

Z klubu odszedł Wojciech Musula. Nie widziałem dla niego miejsca w składzie, a nie było sensu wysyłać go do drużyny rezerw.

 

Wisła jednak awansowała do kolejnej rundy dzięki bramkom zdobytym na wyjeździe. Wynik meczu rewanżowego 1:2 dla mistrza Polski.

 

Luty 2006

 

Bilans: -

Transfery do klubu:

Miroslaw Velikov, Sebastian Lipo, Jorge Vidal, Jonathan Rocha, Marco Rolando Padilla, Rolando Palacios

Transfery z klubu:

Wojciech Musula - 20 tys PLN do Śląsk

 

Finanse:

Zysk/Strata: - 98 tys

Konto: 489 tys

Budżet transferowy: 28 tys

Odnośnik do komentarza

Ledwie rozpoczął się marzec, już musieliśmy wybiegać na ligowe boiska.

 

[23/34]

4 marca 2006, Gliwice

Piast [10.] - Świt [15.]

 

W 6' gospodarze wykonują rzut rożny. Krótkie rozegranie, Szczoczarz próbuje zwodów, centruje piłkę w pole karne, a tam dobrze ustawiony Mackiewicz pokonuje naszego bramkarza.

Rywale ostro zaczęli.

56' i koronkowa akcja moich graczy. Piłka jak po sznurku od nogi do nogi, od naszego pola karnego, aż do pola karnego rywali i strzału Reginisa. Stary lis nie zawodzi.

Jak to jest, że sędziowie faworyzują lepszych gospodarzy. Mógł być sprawiedliwy podział punktów, ale sędzia postanowił doliczyć 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

 

6' 1:0 J. Mackiewicz

56' 1:1 T. Reginis

 

MoM: Sebastian Lipo [Świt NDM]

 

Po meczu okazało się, że kontuzji doznał Valiente i nie zagra przez miesiąc. Bieniek stanie między słupkami z konieczności.

 

Wisła Kraków w II rundzie eiliminacyjnej Pucharu EURO grała dwumecz z Barceloną. Pierwsze spotkanie w Krakowie zakończyło się wynikiem 1:1. Ciekawe czy mistrz Polski awansuje dalej?

 

Nas natomiast czekał rewanżowy pojedynek z Finishparkietem, który aktualnie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

 

[24/34]

11 marca 2006, Nowe Miasto Lubawskie

Finishparkiet [18.] - Świt [11.]

 

Niestety już w 2' rywale objęli prowadzenie. Trochę nieporadnie wyprowadzaliśmy akcję, strata w środku, prostopadłe podanie w pole karne i strzał w długi róg. Bieniek nie miał za wiele do powiedzenia.

Niestety w pierwszej połowie meczu prawie nie istnieliśmy. Jedyne co byliśmy w stanie robić to wybijać piłkę jak najdalej od bramki. Nasz rywal bardzo starał się przełamać passę 11 meczy bez wygranej. A my tylko patrzyliśmy co się dzieje na boisku.

Zmiany przeprowadzone w przerwie nic nie wniosły do naszej gry. Druga połowa to epizod by zapomnieć go jak najszybciej.

 

2' 1:0 M. Szmuc

 

MoM: Bartłomiej Kowalski [Finishparkiet NML]

 

I znów huśtawka dyspozycji. Sam nie wiem co robię źle, bo ten mecz powinniśmy byli wygrać. Niestety w ogóle nie pokazaliśmy tego na boisku.

 

Wisła w rewanżu z Barceloną przegrała 3:1 i odpadła z Pucharu EURO.

 

My mieliśmy do rozegrania kolejny wyjazdowy pojedynek. Na drodze stanęła Szczakowianka.

 

[25/34]

18 marca 2006, Jaworzno

Szczakowianka [17.] - Świt [14.]

 

Postanowiłem zaryzykować i na środku pomocy zagrał Velikov. W 16' potężna bomba sprzed pola karnego ląduje w bramce.

Niestety to był tylko jednorazowy zryw. Tuż po wznowieniu w drugiej połowie rywale wykonywali stały fragment. Piłka wrzucona w pole karne po strzale głową Krawca zatrzepotała w siatce. Bieniek to jednak nie jest bramkarz na miarę II ligi.

W meczu tym straciłem też obu napastników. Zarówno Ankowski jak i Reginis nabawili się kontuzji.

Velikov cały czas nękał bramkarza rywali strzałami z dystansu, ale żaden nie znalazł drogi do bramki.

Natomiast szczęście było po stronie rywali. Po stałym fragmencie i strzale z dystansu piłka odbiła się od Figureoi i zmyliła bramkarza wpadając do bramki.

Niby jesteśmy faworytem, ale albo brakuje nam szczęścia albo odpuszczamy.

Z taką grą nie ma szans na utrzymanie.

 

16' 0:1 M. Velikov

49' 1:1 T. Krawiec

86' 2:1 C. Figureoa (sam.)

 

MoM: Mieczysław Sikora [szczakowianka]

 

Ankowski wypadł ze składu na tydzień, a Reginis na 2 miesiące. Najlepszy strzelec już nie wybiegnie na boisko w tym sezonie.

 

[26/34]

25 marca 2006, Nowy Dwór Mazowiecki

Świt [15.] - Podbeskidzie [13.]

 

Normalnie brak słów. Ale niestety jestem skazany na Bieńka i jego słabą postawę.

8' i centra w pole karne. Sobczak potężnym strzałem z 25 m pokonuje naszego bramkarza.

Nie zanosi się na zmianę postawy.

Jednak 12 minut późnie to rywale popełniają błąd. Za słabe odegranie do obrońcy przejął Brzeziński, który wyszedł w pole karne, wyciągnął bramkarza i posłał podanie do Pereza, który nie miał problemu z umieszczeniem piłki w pustej bramce.

Jednak z prowadzenia cieszyliśmy się tylko 5 minut. Znów na bramce nie spisał się Bieniek.

Co za mecz... Kolejne 10 minut i ponownie remis. Świetnie uruchomiony długim podaniem Perez tańczy przed polem karnym, ucieka obrońcom i strzałem w długi róg wyrównuje stan meczu. Oj będzie się działo...

W przerwie z boiska zszedł Brzeziński. Niestety lekka kontuzja, a nie chciałem ryzykować straty kolejnego napastnika.

Końcówka meczu to wymiana ciosów, szybkie akcje z jednego końca boiska na drugi. Ale wynik zmianie nie uległ.

 

8' 0:1 P. Sobczak

21' 1:1 R. Perez

26' 1:2 P. Sobczak

38' 2:2 R. Perez

 

MoM: Paweł Sobczak [Podbeskidzie Bielsko-Biała]

 

Do końca sezonu już tylko 8 kolejek, a nasza przyszłość nadal rysuje się mgliście. Na pewno nie staniemy na pudle, ale równie dobrze możemy wylądować na ostatnim miejscu.

 

O dziwo Prezes klubu wierzy we mnie. Otrzymałem ofertę nowego 3-letniego kontraktu. Ale czy to oznacza, że niezależnie od pozycji na koniec sezonu nie stracę posady?

Otrzymałem sporą podwyżkę, pieniądze na wypłaty, i niewielki budżet trasferowy. Ale w przyszłym roku nie zamierzam dokonywać większych zakupów. Raczej sprzedawać graczy, no i zacząć dbać o klubową kasę. Musimy w końcu zacząć zarabiać, bo aktualnie co miesiąc jesteśmy na minusie.

 

Półfinały Pucharu Polski to pojedynki Korony z Odrą i Groclinu z Legią.

 

Menedżerem Mieiąca został Jerzy Wyrobek [KSZO Ostrowiec]. Bramką Miesiąca wybrano trafienia Miroslava Velikova [Świt NDM], Bartłomieja Grzelaka [Widzew] oraz Pawła Sobczaka [Podbeskidzie]. To ostatnie oczywiście w ostatnim meczu z nami.

Nagroda Piłkarza Miesiąca trafiła w ręce WOjciecha Kobeszki (N) [Jagiellonia].

 

Marzec 2006

 

Bilans: 0-2-2 (3:4)

Transfery do klubu: -

Transfery z klubu: -

 

Finanse:

Zysk/Strata: - 219 tys

Konto: 268 tys

Budżet transferowy: 47 tys

Odnośnik do komentarza

W Prima Aprilis graliśmy mecz z Polonią Bytom.

Znów uznani za faworyta, ale nie wiadomo czy przełoży się to na wynik.

 

[27/34]

1 kwietniaa 2006, Nowy Dwór Mazowiecki

Świt [14.] - Polonia [11.]

 

Velikov koniecznie chce udowodnić, że nie ma sobie równych w strzałach z dystansu.

20' spotkania, Brzeziński wybiega z piłką obrońcom zza pleców, jednak obrońca wybija piłkę mu spod nóg, przejmuje ją Lipo, który z pierszej piłki wystawia ją Velikovowi na 25 m. Ten potężnym strzałem strzela bramkę.

Tuż po wznowieniu w drugiej połowie piękna zespołowa akcja przynosi kolejnego gola dla nas. Lipo na skrzydło do Romańskiego, ten do Mosóra, który zacentrował ją w pole bramkowe na główkę Brzezińskiego.

W 61' po zamieszaniu w polu karnym rywali na listę strzelców wpisuje się Romański.

Niestety w doliczonym czasie goście zdobyli bramkę honorową. Pogubili się moi obrońcy w kryciu co skrzętnie wykorzystali rywale.

 

21' 1:0 M. Velikov

50' 2:0 G.Brzeziński

62' 3:0 K. Romański

90' 3:1 Ł. Błasiak

 

MoM: Piotr Mosór [Świt NDM]

 

Bolesne doznanie, że na rywali będących w tabeli wyżej jesteśmy zmotywowani i gramy pewnie... Chyba moje rozmowy przynoszą zły skutek...

 

Moja teoria miała szansę się potwierdzić tydzień później podczas wyjazdowego pojedynku z Jagiellonią.

 

[28/34]

8 kwietnia 2006, Białystok

Jagiellonia [2.] - Świt [13.]

 

Rywale zaczęli z animuszem, ale w pewnym momencie dali nam rozwinąć skrzydła.

Wykorzystaliśmy to w 18'. Rajd prawą stroną przeprowadził Jovanovic, zacentrował do niepilnowanego Velikova, a ten zamiast strzelać ściągnął na siebie bramkarza i dwóch obrońców i wyłożył piłkę Perezowi, który umieścił ją w bramce obok wracającego bramkarza.

Bramka wyrównująca to oczywiście stały fragment gry i bezradność Bieńka.

Dwa razy po naszych błędach rywale trafiali w słupek. Jakby szczęście po naszej stronie, ale czy skorzystamy z niego? A dopiero 36'...

Napór rywali wzrastał.

Dawaliśmy sobie radę tylko do 72'. W końcu długie podanie dotarło do niepilnowanego napastnika, który bez problemów pokonał Bieńka.

2 minuty później karny dla mojej drużyny. Perez bierze rozbieg i piłka w siatce.

Końcówka pełna nerwów bo wynik w każdej chwili mógł ulec zmianie. Na szczęście dla nas nic się nie zmieniło. Teorię można uznać za potwierdzoną, gdyż remis z Jagiellonią to sukces!

 

18' 0:1 R. Perez

21' 1:1 J. Chańko

72' 2:1 P. Łudziński

75' 2:2 R. Perez (kar.)

 

MoM: Jacek Chańko [Jagiellonia]

 

Piotr Mosór trafił do Jedenastki Kolejki.

 

Minęły raptem cztery dni, a nas czekał kolejny ciężki bój. Ważne, że pięliśmy się w górę tabeli.

 

[29/34]

12 kwietnia 2006, Nowy Dwór Mazowiecki

Świt [12.] - Widzew [3.]

 

Jednak nie mogę za bardzo ufać swoim piłkarzom.

W 19' przeprowadzają dziwne zagranie - nic się nie dzieje na boisku, a Lipo wycofuje piłkę do Bieńka oczywiście przed pole karne. Bieniek odbija ją za mocno, Kowalczyk ją przejmuje i go mija, ale jego strzał trafia w słupek. Na nasze nieszczęście dopada do niej Grzelak i umieszcza w bramce.

Kolejna bramka dla rywali to popis Grzelaka. Nie dał sobie odebrać piłki, znalazł partnera, który nie miał problemów z pokonaniem Bieńka.

Czy trzeba więcej pisać? Autorem trzech kolejnych bramek przy biernej postawie obrońców oczywiście Grzelak...

To nasza najwyższa porażka w tym sezonie.

 

19' 0:1 B. Grzelak

31' 0:2 P. Kowalczyk

56' 0:3 B. Grzelak

77' 0:4 B. Grzelak

90' 0:5 B. Grzelak

 

MoM: Bartłomiej Grzelak [Widzew Łódź]

 

To była istna masakra... Grzelak jak terminator, ale prawda jest taka, że to głównie nasze błędy pozwoliły mu na zdobycie aż 4 bramek w tym meczu.

Koniec sezonu coraz bliżej, a my coraz bliżej spełnienia przedsezonowych przepowiedni o spadku.

 

[30/34]

16 kwietnia 2006, Włocławek

Kujawiak [12.] - Świt [14.]

 

Wygląda na to, że nie ważne kto broni. Stałe fragmenty to nasza zmora.

Kolejny z nich zakończył się bramką dla gospodarzy.

W końcówce niepotrzebny faul na skraju pola karnego daje rywalom rzut karny i kolejną bramkę.

Mozolnie budowana wspinaczka w ciągu dwóch kolejek legła w gruzach.

 

47' 1:0 D. Barzyński

88' 2:0 D. Kwiatkowski (kar.)

 

MoM: Benjamin Imeh [Kujawiak]

 

Mięliśmy kilka dni na odpoczynek i przeanalizowanie sytuacji. Wydawało się, że gracze rozumieją powagę sytuacji i wiedzą co należy zrobić by było lepiej.

Ale to wszystko tylko chyba po to bym dał im spokój...

 

[31/34]

22 kwietnia 2006, Sosnowiec

Zagłębie [7.] - Świt [14.]

 

Tym razem trochę szczęścia. Stały fragment gry odbił się od słupka.

W 75' długie wybicie Figureoi przejmuje Brzeziński, wykłada piłkę w pole karne do niepilnowanego Pereza i mamy bramkę.

Jednak sędzia nie zawiódł. Przedłużył spotkanie o 4 minuty i wyrzucił Lopeza z boiska.

A rywale wykorzystali prezent w 92'.

 

75' 0:1 R. Perez

90' 1:1 H. Zubanovic

 

MoM: Jorge Vidal [Świt NDM]

 

Legia Warszawa została Mistrzem Polski.

 

Nenad Jovanovic trafił do Jedenastki Kolejki.

 

[32/34]

29 kwietnia 2006, Nowy Dwór Mazowiecki

Świt [14.] - Radomiak [4.]

 

Już w 4' rywale dostali rzut karny.

To niestety ustawiło spotkanie, bo Lopez wyleciał z boiska.

Ewidentny brak prawego obrońcy rywale wykorzystywali raz za razem. Ale dopiero w 58' zakończyło się to kolejną bramką.

Niestety po faulu na moim zawodniku przed polem karnym rywali sędzia gry nie przerwał. Nie zdąrzyliśmy się wrócić i było 0:3.

Chwilę później również obrona poszła na grzyby i mamy kolejną bramkę.

 

5' 0:1 A. Majic (kar.)

59' 0:2 R. Vileniskis

73' 0:3 A. Błażejewski

76' 0:4 K. Żabecki

 

MoM: Tomasz Brzyski [Radomiak]

 

Szczakowianka i Finishparkiet spadły z 2. Ligi.

 

Menedżerem Miesiąca został Stefan Majewski [Widzew Łódź]. Bramką Miesiąca wybrano trafienia Bartłomieja Grzelaka [Widzew], Kamila Oziemczuka [KSZO Ostrowiec] oraz Miroslava Velikova [Świt NDM].

 

Nagroda Piłkarza Miesiąca trafiła w ręce Bartłomieja Grzelaka (N) [Widzew Łódź].

 

Bilans bramkowy najgorszy od kiedy prowadzę drużynę. Tyle bramek w jednym miesiącu jeszcze nie straciliśmy.

Niestety wygraliśmy tylko jeden mecz, a to nie napawa optymizmem. Wyraźnie czegoś brakuje. Tylko czego?

 

Kwiecień 2006

Bilans: 1-2-3 (6:15)

Transfery do klubu: -

Transfery z klubu: -

 

Finanse:

Zysk/Strata: - 189 tys

Konto: 80 tys

Budżet transferowy: 47 tys

Odnośnik do komentarza

Do rozegrania zostały tylko dwa mecze. Dla nas być albo nie być w 2. lidze.

 

[33/34]

6 maja 2006, Nowy Dwór Mazowiecki

Świt [14.] - KSZO Ostrowiec [5.]

 

Rywale długo nie czekali na bramkę, bo do 6'. Do piłki zacentrowanej w pole karne biegło ich aż czterech, więc jasne było, że nic ich nie powstrzyma.

Końcówka sezonu to właściwie błąd za błędem. W niegroźnej sytuacji Lipo odbija piłkę ręką w polu karnym. Nowy wynik 0:2.

W drugiej połowie obraz został dopełniony przez czerwoną kartkę Mosóra. Zdaje się, że system skazuje nas na porażkę i spadek...

Jednak chwilę później i my cieszymy się z trafienia. Perez wykańcza piękne podanie Ankowskiego.

Oczywiście nie za długo... Centra w pole karne i już jest 1:3. A mieliśmy szansę na doprowadzenie do remisu.

 

6' 0:1 P. Krótki

28' 0:2 T. Wieszczycki (kar.)

65' 1:2 R. Perez

78' 1:3 Ł. Węsecki

 

MoM: Dariusz Preis [KSZO Ostrowiec]

 

Górnik Zabrze oraz Amica spadły z Ekstraklasy.

 

ŁKS Łódź i Jagiellonia awansowały do Ekstraklasy.

 

Puchar Polski trafił w ręcę Legii Warszawa, która w dwumeczu pokonała Koronę dopiero w rzutach karnych.

 

Puchar EURO zdobyła Roma po wygraniu z Galatasaray 3:1.

 

Przed ostatnim meczem ligowym jeszcze nic nie było jasne. Mogliśmy grać baraże o utrzymanie, jak i zająć miejsce wśród spadkowiczów. Pewne było jedno, jeśli chcemy się utrzymać musimy wygrać ten mecz.

Nie jestem przesądny, ale dlaczego to wszystko miało się rozstrzygnąć 13 maja? Na szczęście w sobotę.

 

[34/34]

13 maja 2006, Gdańsk

Lechia [9.] - Świt [14.]

 

Oczywiście błędów się nie ustrzegliśmy. Ale szczęście w pierwszej połowie było po naszej stronie, mimo meczu na wyjeździe.

Valiente dwoił się i troił by utrzymać nas w grze. Często rywale pudłowali.

Jednak co się odwlecze to nie uciecze. W 74' kontuzja Valiente i między słupkami staje Bieniek... No to mamy po meczu i witaj 3. ligo?

Jednak przez ostatni kwadrans rywale odpuścili. A my niestety nie potrafiliśmy umieścić piłki w bramce.

 

MoM: Victor Valiente [Świt NDM]

 

Niestety stało się najgorsze. Podbeskidzie będące przed ostatnią kolejką na 15. miejscu wygrało swój mecz, tym samym peczętując nasz spadek z 2. ligi.

Ciekawe czy Zarząd żałuje swej decyzji o przedłużeniu ze mną umowy?

 

Razem z nami z ligi spadło Heko Czermno.

 

Victor Valiente został nominowany do Jedenastki Kolejki.

 

Europejski Puchar Mistrzów zdobyła Chelsea Londyn wygrywając w finale 1:0 z Milanem.

 

Gracze rozjechali się na urlopy, z których powrócą 3 lipca.

 

Menedżerem Miesiąca został Bogusław Baniak [Kujawiak Włocławek]. Bramką Miesiąca wybrano trafienia Dariusza Solnicy [Piast], Mariusza Śrutwy [Ruch Chorzów] oraz Tomasza Kosztowniaka [Warta Poznań].

 

Nagroda Piłkarza Miesiąca trafiła w ręce Benjamina Imeha (N) [Kujawiak Włocławek].

 

Bilans bramkowy najgorszy od kiedy prowadzę drużynę. Tyle bramek w jednym miesiącu jeszcze nie straciliśmy.

Niestety wygraliśmy tylko jeden mecz, a to nie napawa optymizmem. Wyraźnie czegoś brakuje. Tylko czego?

 

Maj 2006

Bilans: 0-1-1 (1:3)

Transfery do klubu: -

Transfery z klubu: -

 

Finanse:

Zysk/Strata: - 196 tys

Konto: - 117 tys

Budżet transferowy: 47 tys

 

Mecze barażowe zakończyły się spadkiem Kujawiaka w miejsce, którego w przyszłym sezonie w 2. lidze zagra Warta Poznań.

 

W przyszłym sezonie w Pucharze Mistrzów zagra Legia, w Pucharze EURO Groclin, Wisła Płock oraz Korona Kielce, a w Pucharze Lata Odra Wodzisław.

 

Piłkarzem Sezonu 2. Ligi wybrano Bartłomieja Grzelaka [Widzew].

Menedżerem Sezonu został Wiesław Wojno [ŁKS Łódź].

Tytuł Młodego Piłkarza Sezonu trafił w ręcę Kamila Oziemczuka [KSZO Ostrowiec].

 

Rekordy Świtu w 2006 roku

 

Rekordy klubu

 

Rekordy piłkarzy

 

Rekordy 2. Ligi w 2006

 

Rekordy 2. ligi

 

Zaplanowałem spotkanie z Zarządem w celu podsumowania sezonu.

Odnośnik do komentarza

Tabela II ligi na zakończenie sezonu

 

| Poz                   | Inf   | Zespół             | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.                    | M     | ŁKS Łódź           | 34    | 20    | 7     | 7     | 53    | 30    | +23   | 67  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.                    | A     | Jagiellonia        | 34    | 18    | 12    | 4     | 64    | 39    | +25   | 66  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.                    | Br    | Widzew             | 34    | 20    | 5     | 9     | 73    | 40    | +33   | 65  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.                    |       | Ruch Chorzów       | 34    | 18    | 7     | 9     | 65    | 36    | +29   | 61  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.                    |       | Radomiak           | 34    | 15    | 13    | 6     | 49    | 28    | +21   | 58  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.                    |       | KSZO Ostrowiec     | 34    | 16    | 10    | 8     | 55    | 34    | +21   | 58  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.                    |       | Śląsk              | 34    | 15    | 12    | 7     | 50    | 34    | +16   | 57  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8.                    |       | Zagłębie Sosnowiec | 34    | 15    | 11    | 8     | 53    | 35    | +18   | 56  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9.                    |       | Lechia Gdańsk      | 34    | 13    | 10    | 11    | 40    | 43    | -3    | 49  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10.                   |       | Polonia Bytom      | 34    | 12    | 6     | 16    | 39    | 59    | -20   | 42  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11.                   | Br    | Kujawiak           | 34    | 11    | 9     | 14    | 39    | 51    | -12   | 42  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12.                   | Br    | Piast              | 34    | 11    | 13    | 10    | 43    | 46    | -3    | 36  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13.                   | Br    | Polkowice          | 34    | 6     | 13    | 15    | 36    | 47    | -11   | 31  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14.                   | Br    | Podbeskidzie       | 34    | 8     | 7     | 19    | 33    | 60    | -27   | 31  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 15.                   | S     | Świt               | 34    | 6     | 12    | 16    | 38    | 51    | -13   | 30  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 16.                   | S     | Heko Czermno       | 34    | 5     | 12    | 17    | 23    | 48    | -25   | 27  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 17.                   | S     | Szczakowianka      | 34    | 4     | 12    | 18    | 22    | 50    | -28   | 24  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 18.                   | S     | Finishparkiet      | 34    | 5     | 5     | 24    | 18    | 62    | -44   | 20  | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| Piast: Odjęto 10 pkt. |       |                    |       |       |       |       |       |       |       |     | 
| -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

Odnośnik do komentarza

PODSUMOWANIE

 

Na spotkanie z Zarządem przygotowałem następujące wnioski po zakończeniu sezonu.

 

Przyczyny spadku z 2. Ligi

Oczywiście przyczyn nieutrzymania było kilka. Częśc winy ponoszę ja jako Menedżer.

 

1. Zbyt mała ilość graczy.

Niestety po przejęciu klubu ledwie udało się zebrać 18 graczy. Większość i tak stanowili niedoświadczeni 19-latkowie, z których ciężko było cokolwiek wycisnąć.

 

2. Kalendarz rozgrywek

Niestety zarówno na początku rund, jak i pod ich koniec mieliśmy rywali lepszych od siebie. Początek sezonu był utrodniony właśnie z powodu kalendarza jak i wąskiej kadry.

 

3. Transfery.

Udało się sprowadzić do klubu kilku graczy. W większości jednak z zagranicy, nie mówiących po polsku. Oraz młodych, czyli graczy raczej na przyszłość. Jednak w miarę możliwości pokazali na boisku swoje walory.

 

4. Menedżer.

Ja również nie ustrzegłem się błędów. Prawdopodobnie wybór taktyki nie był moim najlepszym pomysłem. Niemniej musiałem grać tym co miałem w klubie. Wygląda też na to, że zawaliłem rozmowy z zespołem, i w końcówce sezonu, gdy mieliśmy rywali będących w naszym zasięgu zabrakło motywacji i walki. Jednak nabrałem doświadczenia, i wierzę w szybki powrót do 2. ligi.

 

5. Finanse

Miałem do dyspozycji ponad 1 mln na koncie. Sezon zakończyliśmy na minusie. Przyczyną zapewne zbyt rozbudowana kadra. Podpisałem kontrakty z nowymi członkami sztabu sszkoleniowego, co było koniecznością. Nadal poszukuję kilku trenerów by mieć zapewniony odpowiedni rozwój wszystkich pozycji. Na razie mogę zapomnieć o jakichkolwiek inwestycjach w infrastrukturę.

 

Analiza graczy

Bramkarze

Sezon rozpoczęliśmy z Adrianem Bieńkiem. Niestety 19-latek popełniał proste błędy, nie można było na niego liczyć jako pewniaka, więc od razu rozpoczęliśmy poszukiwania bardziej doświadczonego gracza. Trochę czasu nam zajęło znalezienie odpowiedniego kandydata. W zespole pojawił się 24-letni Victor Valiente, który stał się naszym pierwszym bramkarzem i nauczycielem dla Bieńka. Niestety i jemu zdarzały się błędy, jednak zyskaliśmy pewniaka między słupkami.

Plan na kolejny sezon: żadnych zmian.

 

Środkowi obrońcy

Sezon na środku obrony rozpoczęli Piotr Mosór i Robert Jadczak. Wydawało się, że mieszanka wieku i doświadczenia zapewni nam spokój w tej formacji. Jednak obu zawodnikom zdarzały się występy niesamowite jak i juniorskie błędy. Jako, że brakowało nam rezerowych do klubu zostali sprowadzeni Claudio Figueroa, Ariel Mendieta i Rolando Palacios. Mieli swoje szanse dzięki czemu stali się podstawowymi graczami, jednak i oni nie ustrzegli się błędów. Liczę jednak, że się rozegrają i formacja będzie grała stabilnie i pewnie w przyszłym sezonie.

Plan na kolejny sezon: żadnych zmian.

 

Boczni prawi obrońcy

Na tej pozycji pewniakiem wydawał się Wojciech Musula. By mieć zmiennika, wypożyczyliśmy z Polonii Warszawa Jacka Moryca. Obaj mieli swoje szanse, jednak Wojtka sprzedaliśmy w trakcie sezonu, a Jacek jednak nie przekonał mnie do wykupienia go z Polonii, choć początek miał niezły.

Na tą pozycję pozyskaliśmy Darwina German Lopeza i Marco Rolando Padillę. Grali z różnym skutkiem, jednak są przyszłością klubu.

Plan na kolejny sezon: żadnych zmian.

 

Boczni obrońcy lewi

Tu mieliśmy w składzie 16-letniego juniora Fabiana Kotarskiego oraz Łukasza Sochę. To było zdecydowanie za mało jak na nasze potrzeby. W klubie pojawili się Eugenyi Ovshinov, Jonathan Rocha i Avil Diaz. Fabian na razie zostaje w klubie, jeszcze nie wiem co dalej z nim. Pozostała trójka walczy o pierwszy skład, choć Rocha zagrał tylko w jednym meczu wydaje się pewniakiem na tą pozycję.

Plany na kolejny sezon: żadnych zmian.

 

Defensywni pomocnicy

W składzie był Sebastian Wrzesiński. Grał z konieczności, jednak nie był w stanie walczyć o piłki na środku boiska. W klubie pojawili się Sebastian Lipo i Jorge Vidal. Sebastian miał jednak kilka słabszych występów, proste straty i dziwne wycofania do bramkarza, które zakończyły się stratą bramki. Jorge będzie podstawowym graczem. Sebastian wystawiony jest na listę transferową, ale na razie brak chętnych.

Plan na kolejny sezon: jeśli się uda kupno gracza do odbioru i odgrywania piłek.

 

Ofensywni środkowi pomocnicy

Sezon rozpoczęli Kamil Koziara i Mariusz Misiura. Żaden z nich jednak nie był w stanie spełnić pokładanych w nich nadziei i wymagań. Sprowadziłem do klubu Hugo Cicamois, Claudio Berriosa i Miroslava Velikova. Miroslaw przebojem wdarł się na tą pozycję, mimo że miał grać jako lewy pomocnik. Jego strzały z dystansu i bramki z atomowych uderzeń dłay mu pewne miejsce w składzie.

Plan na kolejny sezon: jeśli się uda sprzedaż Misiury, Koziary i Cicamois.

 

Prawi pomocnicy

Tu swoje szanse miał Jacek Cieśla. Grali również Misiura i Koziara, ale bez rewelacji. Szukałem zawodników z dryblingiem i dośrodkowaniem, usposobionych ofensywnie. Kontrakt podpisał Nenad Jovanovic. Prezentował się znacznie lepiej niż koledzy, jednak nie grał wiele z powodu kontucji i problemów z aklimatyzacją.

Plan na kolejny sezon: koniecznie podpisać kontrakt z nowym zawodnikiem.

 

Lewi pomocnicy

W składzie był tylko Michał Białek. Poszukowania zakończyły się sprowadzeniem trzech graczy na tą pozycję: David Grigoryan, Juan Jose Perez oraz Enrique Bermudez.

Każdy z nich grał, każdy ma szansę na pierwszy skład. Wszystko zależy od aktualnej dyspozycji bo umiejętności im nie brakuje.

Plan na kolejny sezon: żadnych zmian.

 

Napastnicy

Tu miałem największy urodzaj. W składzie było 4 napastników: Tomasz Reginis, Paweł Samczyk (sprzedany), Grzegorz Brzeziński oraz Konrad Romański. Podstawowym napastnikem widziałem Reginisa. Grał w parze z każdym z nich. Samczyk pasował jako uzupełnienie bo był szybki. Ale stracił chęć gry i się rozstaliśmy. W takcie sezonu rozstrzelał się Brzeziński i to on został partnerem Reginisa. By jednak nie zostać z pustymi rękoma sprowadziłem do klubu następujących graczy: Richard Perez i Wojciech Ankowski. Tylko Wojtek nie strzelił żadnej bramki dla nas (przyszedł z 17 strzelonymi dla Kmity), a reszta udowodniła, że ma instynkt strzelecki oraz potrafi grać na odegraniu.

Plan na kolejny sezon: żadnych zmian.

Odnośnik do komentarza

Mistrzostwa Świata 2006 w Niemczech.

Grupa A

Grupa B

Grupa C

Grupa D

Grupa E

Grupa F

Grupa G

Grupa H

Druga runda

Ćwierćfinał

Półfinał

3. miejsce

Finał

 

W międzyczasie zostałem zwolniony ze stanowiska Menedżera w Świcie. Celu nie osiągnąłem więc można się było spodziewać takiej reakcji Zarządu. Niejmniej liczyłem, że dadzą mi szansę. Będę śledził ich grę... Rozejrzę się za nową pracą, ale najpewniej zakończę karierę bo chciałem prowadzić Świt.

Odnośnik do komentarza

Praktycznie rzecz biorac temat jest do zamkniecia.

Jednak nim to sie stanie chcialem prosic bardziej doswiadczonych menedzerow o odpowiedz na nastepujace problemy.

Czy bedac w zgodzie z zasadami gry, przyzwoitoscia i uczciwoscia moge:

  • przejrzec liste graczy dostepnych z wolnego transferu by ich scountingowac?
  • zatrudniac personel bez ogloszen o prace?
  • szukac pilkarzy po nazwiskach w celu scoutingu?

Wiem jakie bledy popelnilem w tej rozgrywce, jednak czy w nowej moge cos zmienic pod katem kadrowym?

Zawalilem na pewno sprawe kontraktow i zatrudnienia pracownikow, pomijam fakt nieznajomosci umiejetnosci graczy.

Na pewno w pierwszym sezonie moge sie obejsc bez asystenta (zaoszczedze na pensji), wystarczy zatrudnic trenerow od przygotowania fizycznego i z podstawowymi umiejetnosciami na trenowanie skilli, sprowadzajac pilkarzy podpisywac umowe na minimum 2 lata, bo pozniej sie konczy jak u mnie, ze w przerwie miedzy rundami trzeba im dawac sowite podwyzki zeby zostali bo inaczej nie bedzie kim grac.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...