Skocz do zawartości

Baskonia


ajerkoniak

Rekomendowane odpowiedzi

16.03.12

 

¼ finału Ligi Mistrzów losowanie :

 

Werder Brema – Bayern Monachium

Zenit Sankt- Petersburg – Manchester United

Sporting Lizbona – Manchester City

AC Milan – Olympique Lyon

 

¼ finału Ligi Europy losowanie :

 

Ajax Amsterdam – Paris Saint Germain

Touluse FC – Benfica Lizbona

Chelsea Londyn – Dynamo Kijów

SSC Napoli – FC Porto

 

17.03.12

 

Sevilla zremisowała 2:2 z Atletico co daje nam szansę na przeskoczenie Los Colcherones.

 

18.03.12

 

Liga BBVA (29/38)

 

Real Valladolid (12.) – Athletic Bilbao (4.)

 

Skład : Iraizoz – Iraola©, Amorebieta, San Jose, Balenziaga – Martinez, Garcia – Susaeta(71’ Yeste), Gabilondo(71’ De Marcos) – Toquero(71’ Juanmi), Muniain

 

20’ Obserwowany przez Carlo Ancelottiego Iker Muniain zrobił taką akcję, że The Blues już na pewno nie dadzą nam spokoju… Wpadł w pole karne, minął dwóch obrońców, położył Villara, obiegł go i wpadł z piłką do siatki.

 

32’ Balenziaga dostał piłkę na skrzydle od Martineza, pobiegł jeszcze kilka metrów, po czym dośrodkował w pole karne, a czekający tam Toquero uderzył głową i podwyższył wynik spotkania.

 

42’ Obolo zwiódł obronę, podał do Manucho, a ten płaskim strzałem pokonał Iraizoza, błąd obrony.

 

49’ Susaeta z rzutu rożnego w pole karne, San Jose przepycha obrońców i silnym uderzeniem pokonuje bramkarza.

 

59’ Muniain między obrońców do Gabilondo, a ten potężnym strzałem pokonuje Villara !

 

73’ Iraola dośrodkował z prawego skrzydła na daleki słupek, gdzie czekał Yeste, który ładnym uderzeniem głową podwyższył na 5:1.

 

90+1 Wymiana piłek między pomocnikami Athletic, w pewnym momencie Iraola podaje do Juanmiego, z piłką mija się Arzo, a silne uderzenie naszego napastnika wpada do siatki.

 

90+3 De Marcos przeprowadził solowy rajd, po odzyskaniu piłki, wyszedł sam na sam i z łatwością pokonał bramkarza.

 

Real Valladolid 1 Athletic Bilbao 7

 

Gol De Marcosa drugim golem tygodnia, a Iraola, Balenziaga, San Jose, De Marcos, Martinez i Muniaina znaleźli się w jedenastce tygodnia.

Odnośnik do komentarza

24.03.12

 

Aranzubia wznowił lekkie treningi. Fizjoterapeuci szacują, że za 3 tygodnie będzie mógł rozpocząć treningi z pełnym obciążeniem !

 

Gran Derby Europa ! Zwyciężył Real Madryt 2:1, po golach Cristiano Ronaldo i Kaki. Barcelona odpowiedziała trafieniem Davida Villi i to dopiero w doliczonym czasie drugiej połowy. Przewaga Realu była ogromna, 17 strzałów do 3 Barcelony. 9 celnych Realu, zaledwie 1 (!) Barcy. Piłkarzem spotkania został Xabi Alonso. I nic dziwnego, bo nie dość, że świetnie kontrolował środek pola to jeszcze zaliczył asystę. Real ma mecz mniej i przewagę 1 punktu.

 

25.03.12

Liga BBVA (30/38)

 

Athletic Bilbao (3.) – Real Sporting Gijon (15.)

 

Skład : Iraizoz – Iraola©, Astiz(+)(45’ Gurpegi), San Jose, Balenziaga – Martinez, Garcia – Susaeta(70’ De Marcos), Gabilondo – Muniain, Llorente(70’ Toquero)

 

14’ Prostopadła piłka do de Las Cuevasa, który przechytrzył obronę I tracimy gola !

 

17’ I szybka kontra ! Susaeta minął Canelle, posłał piłkę do Muniaina, Gregory nie potrafił jej przejąć, a Iker z ostrego kąta pokonał bramkarza Realu.

 

30’ Susaeta otrzymał piłkę od Garcii, uniknął interwencji Canelli i mocnym, płaskim strzałem pokonał Quima.

 

90+1 O kur*a… to były moje słowa, gdy zobaczyłem co się stało. Juan Pablo daleko wykopał piłkę. Wydawało się, że Iraizoz ją przejmie i luz. Ale ta wypadła mu z rąk prosto na nogę Mate Bilica…

 

Kolejny raz mnie zawodzi Iraizoz w taki momencie. Jeśli istenieje lepszy baskijski bramkarz to muszę go poszukać…

Athletic Bilbao 2 Real Sporting Gijon 2

 

Atletico wygrało 4:1 I zrównało się z name punktami z meczem straty, ale to derby Madrytu, więc nie ma co jęczeć ;)

 

Gol Muniaina drugiem golem tygodnia.

Odnośnik do komentarza

27.03.12

 

¼ Ligi Mistrzów pierwsze mecze

 

AC Milan 4 Olympique Lyon 1

Sporting Lizbona 0 Manchester City 2

 

28.03.12

 

Aaa dupa, Atletico zremisowało 2:2 z Realem. Ale będą emocje ! Na 8 kolejek przed końcem Real ma dwa punkty przewagi nad Barcą, Atletico nad nami jeden i zapowiada się ostra walka między tymi drużynami !

 

Kolejne mecze ¼ Ligi Mistrzów :

 

Werder Brema 0 Bayern Monachium 0

Zenit Sankt-Petersburg 1 Manchester United 3

 

¼ Ligi Europy :

 

Ajax 1 PSG 1

Touluse 0 Benfica 0

Chelsea 3 Dynamo 1

Napoli 3 Porto 0

 

01.04.12

 

Gol De Marcosa z meczu z Valladolid, trzecią bramką miesiąca.

Liga BBVA (31/38)

 

Athletic Bilbao (4.) – Rayo CF (19.)

 

Skład : Iraizoz – Iraola©, Balenziaga, Amorebieta(+)(57’ Gurpegi), San Jose – Martinez, Garcia(81’ Iturraspe) – Susaeta, Gabilondo – Llorente, Muniain(81’ Juanmi)

 

26’ Emmanuel Terranova sfaulował w polu karnym Gabilondo ! Do piłki podchodzi nasz kapitan i bezbłędnie trafia !

 

31’ Iraola bezbłędnie dośrodkowuje na nogę Llorente, który uwolniwszy się od obrońców pakuje piłkę do siatki !

 

57’ Iraola perfekcyjnie na daleki słupek, a Gabilondo ładnie wykańcza akcję, świetny mecz naszego kapitana !

 

80’ Natxo Insa podaje do, będącego na pozycji spalonej, Delibasica, a ten spokojnie pokonuje Iraizoza…

 

Athletic Bilbao 3 Rayo CF 1

 

El Capitano ! Perfekcyjny mecz naszego prawego obrońcy ! 2 asysty i gol, fenomen !

 

Iraola i Gabilondo w jedenastce tygodnia.

Odnośnik do komentarza

03.04.12

 

¼ Ligi Mistrzów :

 

Bayern Monachium 2 Werder Brema 2a

Manchester United 2 Zenit Sankt-Petersburg 2

 

04.04.12

 

Manchester City 1 Sporting Lizbona 2

Olympique Lyon 0 AC Milan 1

 

½ finału Ligi Mistrzów :

 

Manchester United – Werder Brema

Manchester City – AC Milan

 

Pierwsze mecze 17 I 18 kwiecień, rewanże 24 I 25.

 

05.04.12

 

¼ Ligi Europy :

 

Benfica Lizbona 0 Touluse FC 3

Dynamo Kijów 0 Chelsea Londyn 1

FC Porto 2 SSC Napoli 0

Paris Saint Germain 2 Ajax Amsterdam 1p

 

08.04.12

 

Liga BBVA (32/38)

 

Real Sociedad (9.) – Athletic Bilbao (4.)

 

Skład : Iraizoz – Iraola©(+), Amorebieta, San Jose(+), Balenziaga – Martinez(76’ Murillo), Garcia(76’ Irigoyen) – Susaeta, Gabilondo – Llorente, Muniain(76’ Juanmi)

 

46’ W przerwie kazałem się moim podopiecznym wyluzować no I mi wyszło ! Gabilondo posłał ładną piłkę za obronę do Muniaina, a ten prostym strzałem pokonał Bravo !

 

60’ Wyśmienity gol Llorente ! Susaeta podał piłkę do naszego napastnika, a ten ze skraju pola karnego, z prawej strony, przelobował bezczelnie bramkarza Sociedad !

 

63’ No i niestety, długo z dwu bramkowego prowadzenia to się nie cieszyliśmy. Faizulin zagrał prostopadle do Llorente, Iraizoz nie wyszedł z bramki, obrońcy się spóźnili, a Llorente spokojnie zdobył bramkę kontaktową.

 

Real Sociedad 1 Athletic Bilbao 2

 

Derby, jak to derby, mecz ciężki, rywal niewygodny, ale zwycięstwo jest.

 

Gol Llorente drugą bramką tygodnia.

 

Real zremisował z Almerią, dzięki czemu na 6 kolejek przed końcem Barca zrównała się z Króleskimi punktami.

 

14.04.12

 

Liga BBVA (33/38)

 

FC Barcelona (1.) – Athletic Bilbao (4.)

 

Skład : Iraizoz – Iraola©, Amorebieta, San Jose, Balenziaga – Martinez, Garcia(64’ Irigoyen) – Susaeta, Gabilondo(75’ Yeste) – Llorente, Muniain(75’ Juanmi)

 

7’ Wspaniała kontra, Gabilondo przyjmuje piłkę mija Pique, podaje do Llorente, a ten mimo asysty Gamberiniego wspaniałym strzałem pokonuje Valdesa !

 

28’ Atak Barcelony, Zhirkov przyjmuje piłkę, dośrodkowuje w pole karne, a jedyny wysoki zawodnik Barcy czyli Busquets ładnie gasi na klatce piersiowej i wolejem pokonuje Iraizoza.

 

77’ Wymiana podań przed polem karnym Barcy kończy się podaniem Llorente do Susaety, który płaskim strzałem pokonuje Valdesa !

 

FC Barcelona 1 Athletic Bilbao 2

 

Wspaniały rezultat, który zbliży Real Madryt do tytułu, a nam daje to, że w obu ligowych meczach tego sezonu pokonaliśmy Barcelonę !

 

15.04.12

 

Aranzubia wznowił treningi z pełnym obciążeniem ! A Llorente został wybrany do jedenastki tygodnia.

Odnośnik do komentarza

17.04.12

 

½ Ligi Mistrzów :

 

Manchester United 4 Werder Brema 0

 

18.04.12

 

Liga BBVA (34/38)

 

Athletic Bilbao (4.) – UD Almeria (12.)

 

Skład : Iraizoz – Iraola©, Amorebieta, San Jose, Balenziaga – Martinez, Garcia(62’ Irigoyen) – Susaeta(62’ De Marcos), Gabilondo(72’ Yeste) – Llorente, Muniain

 

32’ Wybita przez Pellerano piłka trafiła do Llorente, ten ją wycofał przed pole karne, gdzie stał Garcia. Raul przebiegł kilka metrów po czym uderzył potężnie w kierunku bramki, Alves nie miał szans.

 

71’ Piatti dograł do Goitoma, który płaskim strzałem wyrównał wynik.

 

77’ Rajd Muniaina po lewym skrzydle, niskie dośrodkowanie na dobieg, nogę dostawia De Marcos i hello !

 

Athletic Bilbao 2 UD Almeria 1

 

No i do Liga Adelante wraca Deportivo la Coruna, które przegrało z Rayo 0:1.

 

Swoją drogą po tej kolejce okazało się, że najniższe miejsce jakie możemy zając to czwarte, mamy więc pewny awans do Ligi Mistrzów !

 

½ Ligi Mistrzów :

 

Manchester City 1 AC Milan 1

 

19.04.12

 

½ Ligi Europy :

 

Ajax Amsterdam 0 Chelsea Londyn 1

SSC Napoli 2 Touluse FC 0

Odnośnik do komentarza

½ Ligi Mistrzów :

 

Manchester City 1 AC Milan 1

 

19.04.12

 

½ Ligi Europy :

 

Ajax Amsterdam 0 Chelsea Londyn 1

SSC Napoli 2 Touluse FC 0

 

22.04.12

 

Co za dzień w Hiszpanii ! Oba zespoły z Madrytu przegrały swoje spotkania ! Real w Saragossie dostał 3:0, zaś Atletico w Valladolid przegrało 0:1 ! Jako, że dzień wcześniej Barcelona pokonała Osasunę, teraz liderami są Katalończycy mający tą samą liczbę punktów, ale lepszy bilans bezpośrednich spotkań ! Z kolei porażka Atletico daje nam szansę na wskoczenie na pudło, w przypadku zwycięstwa z Villarreal !

 

23.04.12

 

Liga BBVA (35/38)

 

Villarreal CF (8.) – Athletic Bilbao (4.)

 

Skład : Iraizoz – Iraola©, Amorebieta(+), San Jose, Balenziaga – Martinez, Garcia – Susaeta(67’ De Marcos), Gabilondo – Llorente(67’ Toquero), Muniain(67’ Juanmi)

 

2’ Słaby początek… Rzut rożny dla Villarrealu, dogranie po ziemi do Altidora, który płaskim strzałem pokonuje Iraizoza.

 

48’ I wracamy do gry maleńka ! Martinez do Muniaina, a ten płaskim strzałem obok Lopeza, 1:1 !

 

67’ Rossi przedryblował pół boiska, w końcu pokonując Lopeza pięknym strzałem…

 

Villarreal CF 2 Athletic Bilbao 1

 

Słaby mecz, w którym Villarreal dominował, my nie mieliśmy szans nawet na remis, a dziwne, że nie przegraliśmy wyżej.

Odnośnik do komentarza

24.04.12

 

½ Ligi Mistrzów :

 

AC Milan 2 Manchester City 2a

 

25.04.12

 

Werder Brema 0 Manchester United 0

 

Finał 19 maja, pierwsze w historii derby miasta w finale Ligi Mistrzów !

 

26.04.12

 

Chelsea Londyn 2 Dynamo Kijów 1

 

Touluse FC 3 SSC Napoli 1a

 

Finał 9 maja.

 

29.04.12

 

Odrzuciłem ofertę poprowadzenia reprezentacji RPA.

Liga BBVA (36/38)

 

Athletic Bilbao (4.) – Real Saragossa (5.)

 

Skład : Iraizoz – Iraola©, Amorebieta, San Jose, Castillo – Iturraspe(50’ Irigoyen)(+), Gurpegi – Susaeta(+)(50’ De Marcos), Gabilondo(50’ Juanmi) – Llorente, Muniain

 

39’ Uche uniknął spalonego, zostawił obrońców I prostym strzałem, po otrzymaniu podania, z pół obrotu pokonał Iraizoza…

 

72’ No w końcu ! Irigoyen zagrał baaardzo daleką i bardzo wysoką piłkę w pole karne Saragossy, Franco miał problem ze złapaniem jej, podobnie jak Laguardia z wybiciem i to niezdecydowanie wykorzystał Juanmi.

 

80’ Niesamowite ! Gurpegi wywalczył piłkę podał do znajdującego się na 30 metrze Llorente, a nasz napastnik uderzył przepięknie, prosto w okienko !

 

89’ De Marcos wykorzystał błąd Laguardii, podał piłkę do Llorente, który przebiegł pół boiska by w końcu pokonać Franco !

 

Athletic Bilbao 3 Real Sarragossa 1

 

W 50 minucie zmieniłem 3 zawodników i kazałem grać ultra ofensywnie, do tego do rzuciłem okrzyki exploit the flanks i pump ball into box. Efekt fantastyczny !

 

Atletico zremisowało 1:1 z Santander, co oznacza, że wskoczyliśmy na pudło !

 

Irigoyen i Susaeta wylatują na 4/5 dni.

 

Gol Llorente trzecią bramką tygodnia. I trzecią bramką miesiąca.

 

02.05.12

 

Podpisałem nowy, 2 letni kontrakt. Teraz będę zarabiał 22,500 Euro tygodniowo.

 

05.05.12

 

Real Madryt zremisował w spotkaniu na zawsze trudnym terenie, na przedmieściach Madrytu, Królewscy stracili punkty remisując 2:2 z Getafe.

 

06.05.12

 

Młody Piłkarz Roku w Hiszpanii :

 

1. Eden Hazard 31 spotkań/0 bramek/19 asyst/7.43

2. Iker Muniain 33/21/9/7.50

3. Sergio Canales 27/2/10/6.99

 

Piłkarz Roku w Hiszpanii :

 

1. David Villa 47/51/9/7.86 (!!!)

2. Xavi 28/5/12/7.45

3. Gerard Pique 47/7 asyst/7.44

 

Liga BBVA (37/38)

 

Malaga CF (18.) – Athletic Bilbao (3.)

 

Skład : Aranzubia – Zubiaurre, Murillo, Astiz, Castillo – Iturraspe(45’ Garcia), Gurpegi(45’ Martinez) – Yeste©, De Marcos(45’ Susaeta) – Toquero, Juanmi

 

39’ Błąd Zubiaurre, który nie wybija piłki, z czego korzysta Apono I otwiera wynik spotkania.

 

44’ Toquero mocnym strzałem pokonał Munue !

 

50’ Duda z rzutu wolnego i przegrywamy ponownie…

 

59’ Edinho nas dobija strzałem z 5 metra…

 

Malaga CF 3 Athletic Bilbao 1

 

To mnie naszło na zabawy składem pod koniec sezonu…

 

Rayo tylko rok posiedziało w Liga BBVA…

 

Atletico wygrało ze Sportingiem i wróciło na pudło. Ale to nie ma znaczenia, ważne, że zagramy w Lidze Mistrzów, więc wali mnie to w sumie !

Odnośnik do komentarza

07.05.12

 

Barcelona rozłożyła Valladolid 4:1 na Camp Nou wskakując na pozycję lidera i mając dwa punkty przewagi nad Realem. W ostatniej kolejce Real podejmie na Santiago Bernabeu Racing Santander, a Barcelona pojedzie do Gijon na mecz z miejscowym Sportingiem.

 

09.05.12

 

Zdecydowałem, że pojadę na finał Ligi Europy, do Braszowa w Rumunii, na stadion Municipal.

 

Liga Europy Finał

 

SSC Napoli – Chelsea Londyn

 

Skład Napoli : De Sanctis – Forlin, Shawcross, Santacroce – Hernandez, Blasi, Renato, Gargano, Datolo – Cavani, Quagliarela

 

Skład Chelsea : Cech – Ivanovic, Alex, Terry, Pasqual – Mancienne – Lampard, Essien – Benayoun – Obasi, Drogba

 

36’ Pasqual dośrodkował na 5 metr, a Essien potężną główką pokonał De Sanctisa !

 

Po pierwszej połowie Napoli przeszło na 5-3-2

 

55’ Gargano przerzuca obronę Chelsea, a Quagliarela wykańcza akcję z wielkim spokojem.

 

79’ Bilyadetinov prostopadłym podaniem zaskakuje Santacroce, który mija się z piłką, a Obasi spokojnie pakuje piłkę do siatki.

 

Po tym Napoli przeszło na 4-3-1-2

 

No i koniec. Pomimo tego, że mecz wyglądał na wyrównany, to Chelsea radziła sobie zdecydowanie lepiej i kontrolowała spotkania, Napoli było po prostu za słabe i nie miało szans.

 

13.05.12

 

Liga BBVA (38/38)

 

Athletic Bilbao (4.) – Getafe CF (8.)

 

Skład : Aranzubia – Castillo, Murillo, Astiz, Zubiaurre – Gurpegi, Iturraspe(63’ Orbaiz) – Yeste©(63’ Gabilondo), De Marcos(75’ Susaeta) – Toquero, Juanmi

 

17’ Parejo zagrywa głową do Colungi, sędziowie olewają fakt, że jest na powrotnym spalonym I uznają jego bramkę…

 

27’ Tym razem Parejo inteligentnie zagrywa na daleki słupek, który wszyscy olewają dając szansę Arizmendiemu na zdobycie gola.

 

36’ Baraja wybija piłkę Toquero, N’ Kolou próbuje ją wybić poza pole karne, ale ta trafia do Gurpegiego, który płaskim strzałem pokonuje Ustariego.

 

Po pierwszych 45 minutach mamy szokujące wieści. Real prowadzi po golu Kaki z Santander, a Barcelona przegrywa 0:1 w Gijon !

W 60 minucie Messi wyrównuje, w Madrycie dalej prowadzi Real.

 

63’ Bocaly zagrywa wzdłuż pola bramkowego, do piłki dobiega Polanski i strzela na 3:1

 

W 72 minucie Ronaldo podwyższa na 2:0

 

75’ Arizmendi dobiegł do wybitej na prawym skrzydle piłki, dośrodkował, Colunga uderzył słabo, ale Aranzubia miał problem ze złapaniem i wpadł gol numer 4

 

82’ Pedro strzela gola na 2:1, Barca mistrzem !

 

Athletic Bilbao 1 Getafe CF 4

Odnośnik do komentarza

14.05.12

 

Nagrody w Hiszpanii :

 

Trofeo Zamora :

 

1. Victor Valdes 31/19/6.95

2. Leo Franco 27/25/6.95

3. Sergio Asenjo 35/29/7.11

 

Menadżer Sezonu :

 

1. Josep Guardiola 1313 punktów

2. Jose Mourinho 433 punktów

3. Quique Sanchez Flores 405 punktów

 

Najbardziej Obiecująca Drużyna :

 

1. Real Valladolid Miało być 13, jest 9

2. Real Saragossa Miało być 10, jest 7

3. Real Sociedad Miało być 12, jest 10

 

Gracz Sezonu :

 

1. Sergio Aguero

2. Fernando Llorente

3. Kaka

 

Drużyna sezonu :

 

Valdes – Iraola, Alves, Pique, Maxwell – Cazorla, Kaka, Hazard, Reyes – Aguero – Villa

 

Rezerwa : Casillas, Ronaldo, Javi Martinez, Fernando Llorente, Busquets, Pepe, Muniain

 

Pichichi :

 

1. David Villa 36/43 (Co do cholery :o ?!)

2. Cristiano Ronaldo 38/31

3. Diego Forlan 36/30

 

Hiszpański Król Strzelców :

 

1. David Villa 34/43 (Cholera, JAK ?!)

2. Fernando Llorente 35/22

3. Iker Muniain 33/21

Odnośnik do komentarza

Tabela Liga BBVA 2011/2012 : http://tinypic.pl/gub6rfwfhhj7

 

 

 

Preston i Stade Rennes złożyły oferty za Tarantino w wysokości 2 mln Euro.

 

Iraola, San Jose, Gabilondo, Juanmi, De Marcos, Martinez, Susaeta, Irigoyen, Llorente I Muniain podpisali nowe kontrakty.

 

Tarantino przejdzie do Preston, ale będziemy mu płacić 6tys Euro tygodniowo do czerwca 2014.

 

Balenziaga i Amorebieta podpisali nowe kontrakty z klubem.

 

19.05.12

 

Finał Ligi Mistrzów, Allianz Arena, Monachium

 

Manchester City – Manchester United

 

Skład City : Carizzo – Boateng, Toure, Richards, Kolarov – Milner, Toure, Barry, Vargas – Tevez, White

 

Skład United : Kuszczak – Rafael, Vidic, Evans, Criscito – Valencia, Carrick, Anderson, Sneijder – Berbatov, Rooney

 

Pierwsza połowa bardzo słaba w wykonaniu United. Poza strzałem w poprzeczkę Rooneya, całkowita dominacja City. Dobra dyspozycja Kuszczaka ratuje jak na razie Czerwone Diabły.

 

57’ Farciarski gol Jimmy’ego White’a ! W dodatku pierwszy w karierze ! Yaya Toure uderzył z dystansu, ale White stał na drodze strzału, piłka odbiła się od jego głowy i przelobowała zaskoczonego Kuszczaka, no what the hell ?!

 

Po tym golu City przeszło na 4-5-1

 

79’ Tevez po błędzie Rafaela wychodzi sam na sam z Kuszczakiem, ale strzela obok bramki

 

I koniec ! City zasłużyło na zwycięstwo. Pomimo tego, że gol był fartowny, niebiescy dominowali całe spotkanie i United nic nie mogło z tym zrobić, zasłużone zwycięstwo, a gol Jimmy’ego White’a przejdzie do historii.

 

BTW Jimmy White : http://tinypic.pl/tc6gxha13zsr

 

Podsumowanie sezonu :

 

Dobry sezon nam wyszedł. Udało się zając 4 miejsce, dające nam awans do Ligi Mistrzów. Jednak zostaje też to, że słabo zagraliśmy w Copa del Rey i w Lidze Europy. Niby zaszliśmy dalej w Lidze niż rok temu, ale i tak stać nas było na więcej. Jeśli będą pieniądze, a czemu by nie, w końcu awansowaliśmy do elitarnych rozgrywek, to postaram się kupić piłkarzy którzy podniosą poziom na ławce. W tym sezonie były spotkania gdzie bałem się posadzić na ławce tego czy owego, ale w przyszłym warto by to zmienić, muszę tylko poprawić jakoś zespołu.

 

Kadra :

 

Bramkarze :

 

Daniel Aranzubia 32 lata 11 występów, 10 puszczonych bramek, 6 czystych kont, średnia 6.78

 

Danielowi sezon schrzaniło złamanie nogi. Wyleciał na 5 miesięcy i wrócił w momencie gdy walczyliśmy o najwyższe cele i nie mogłem sobie pozwolić na stratę punktów. Tak poważna kontuzja w tym wieku może oznaczać koniec kariery. I niestety będę szukał nowego bramkarza, jeśli mi się nie uda go znaleźć to Aranzubia zostanie jeszcze na jeden sezon.

 

Gorka Iraizoz 31l. 45/48/16/1 MVP/7.04

 

Tym razem Iraizoz się poprawił. Wciąż jednak było widać jak się czasami spina w ważnych spotkaniach. Znowu były mecze gdzie nam ratował dupę, a potem kilka gdzie dał ciała. Ale nie było to tak widoczne jak sezon temu. Iraizoz wchodzi na szczyt kariery, więc będzie grał dopóki będzie to gra na wysokim poziomie, mam nadzieję, że utrzyma poziom, bo juniorzy, którzy mogliby zająć jego miejsce potrzebują jeszcze sezonu, może dwóch.

Odnośnik do komentarza

Środkowi obrońcy :

 

Ander Murillo 28l. 12(3)/6.68

 

Ander był czwartym wyborem wśród obrońców. I jak widać w statystykach nie korzystałem za często z jego usłu. Fakt, faktem, zacząłem się zastanawiać czy nie zastąpić Murillo którymś z juniorów. I prawdopodobnie tak zrobię.

 

Inaki Astiz 28l. 18/2 gole/1 asysta/1 MVP/6.96

 

Inaki był trzecim obrońcą w tym sezonie i radził sobie w tej roli świetnie, nie marudził, zawsze dawał z siebie wszystko. Grał na takim poziomie, że nie bałem się go wystawić gdy nie mogli grać dwaj podstawowi obrońcy. Zostanie na następny sezon, z pewnością się przyda.

Fernando Amorebieta 27l. 40/1 asysta/7.05

 

W tym sezonie Amorebieta zagrał o wiele lepiej niż w poprzednim. Przez prawie cały sezon grał na wysokim poziomie i tylko kilka ostatnich spotkań zaniżyło mu średnią. To świetny zawodnik i jeśli się uda go zatrzymać, a podpisał nowy kontrakt , to z pewnością dalej będzie pierwszym wyborem wśród środkowych obrońców.

 

Mikel San Jose 22l. 42/3/6.97

 

Choć średnia nie wydaje się najwyższa Mikel rozegrał dobry sezon. Popełnił znacznie mniej błędów niż w poprzednim sezonie, strzelił 3 bramki, grał rozważniej. Wciąż się rozwija i robi to dobrze, więc pozostanie, jak na razie, drugim wyborem na środkowego obrońcę w następnym sezonie.

Odnośnik do komentarza

Boczni obrońcy :

 

Iban Zubiaurre 29l. 17(6)/4 asysty/6.97

 

W tym sezonie Iban dostał mniej szans niż w poprzednim, a mimo to grał dobrze. Trochę to moja wina, ale Iraola miał tak fantastyczny sezon, że ja dziękuje. Aż nie mogłem nie stawiać na naszego kapitana ! Iban to co zagrał, zagrał dobrze i pozostanie na następny sezon w klubie, liczymy na niego, gra pewnie i mało błędów popełnia, do tego dobry w ofensywie jest.

 

Xabier Castillo 26l. 18(1)/1/1/1 MVP/7.08

 

Xabier grał niewiele więcej od Ibana i podobnie spisał się bez zarzutu. Grał mniej ofensywnie niż jego kolega po drugiej stronie obrony, ale radził sobie za to lepiej w defensywie. Pomimo tego, że Balenziaga występował częściej pozycja lewego beka wciąż nie jest w pełni wywalczona przez Mikela. Xabier ma cały czas szansę i w następnym sezonie będę na niego liczył.

Mikel Balenziaga 24l. 38(1)/1/6/2 MVP/7.18

 

Dobra, może jednak Balenziaga w tym sezonie wymiótł i zdecydowanie grał lepiej niż Castillo ;) Fakt, faktem Mikel pokazał naprawdę dobry futbol, skrzydła w tym sezonie działały nam perfekcyjnie. Obaj bekowie wspierali skrzydłowych, a do tego grali rozważnie w defensywnie. Balenziaga pozostanie na następny sezon.

 

Andoni Iraola 29l. 40/3/14/4 MVP/7.30

 

El Capitano ! F A N T A S T Y C Z N Y sezon naszego kapitana ! 14 asyst i 3 bramki to NIEBYWAŁY wynik jak na obrońcę, lepszy niż niejeden skrzydłowy ! Do tego dobra gra w defensywie i pewne kierowanie kolegami. Iraola rozegrał, do tej pory, najlepszy sezon w swojej karierze i jako, że wkracza w najlepszy okres w karierze dla obrońcy z nadzieją oczekujemy następnego sezonu !

Edytowane przez ajerkoniak
Odnośnik do komentarza

Defensywni pomocnicy :

 

Carlos Gurpegi 31l. 13(15)/1/3/6.80

 

Myślałem, że ten sezon to będzie koniec dla Gurpegiego, ale on pokazał klasę. Zachował dobrą formę fizyczną, dalej grał pewnie i uważnie w defensywie, a do tego dorzucił grę w ofensywie. Może nie szalał, ale 3 asysty i 1 bramka to zawsze przydatny wynik. Zostanie na kolejny sezon, możliwe, że jego ostatni, kontrakt kończy mu się z końcem czerwca 2013 i od tego jak będzie grał zależy czy go przedłużymy.

 

Pablo Orbaiz 33l. 3(3)/1/6.92

 

Tu nie ma co mówić, Pablo stracił dużo na wytrzymałości i innych atrybutach fizycznych, nie dawał rady rozegrać nawet 50 minut, do tego ta gra nic nam nie dawała. 2 lipca przejdzie do Espanyolu za 50 tys Euro.

 

Javi Martinez 23l. 41(6)/9/10/5 MVP/7.25

 

Jeśli masz 23 lata i grasz w czwartej drużynie ligi hiszpańskiej, a chce Cię Chelsea no to raczej jesteś zarąbisty. I tak w tym sezonie był nasz wice – kapitan. 9 asyst i 10 bramek to bardzo dobry wynik jak na „ przecinaka ”. Javi podpisał z nami nowy kontrakt i liczymy na to, że zostanie i poprowadzi Athletic do sukcesów.

Odnośnik do komentarza

Środkowi pomocnicy :

 

Ander Iturraspe 23l. 12(18)/0/5/6.88

 

W tym sezonie mając też w składzie Irigoyena zdecydowałem się na rzadsze występy Iturraspe. Tam gdzie Ander grał, grał jednak nieźle i choć nie wystarczająco by znacząco poprawić swoje umiejętności to wystarczająco by nie zawadzać drużynie. W przyszłym sezonie dostanie więcej szans, ale kto wie czy wytrzyma konkurencję z Emiliano.

 

Emiliano Irigoyen 19l. 7(25)/0/3/6.78

 

Jak na pierwszy sezon w Liga BBVA Irigoyen zagrał całkiem dobrze. Chwalą mu się trzy asysty jakie zaliczył, ale imponujące było też to, że gdy Emiliano wchodzi do gry, zyskiwaliśmy na przewadze w środku pola. Irigoyen potrafi bardzo inteligentnie rozgrywać piłkę. Możliwe, że mamy w składzie zawodnika w stylu Sergio Busquetsa. Byłoby legen… czekajcie… darnie !

 

Raul Garcia 25l. 36(4)/0/8/7.00

 

Raul dla odmiany w tym sezonie zagrał gorzej niż w poprzednim. Co prawda 8 asyst wygląda miło, ale żadnej bramki, a do tego 14 żółtych kartek i 2 czerwone. Grał gorzej w tym sezonie i musi uważać w następnym, na razie co prawda jest pierwszym wyborem na swoją pozycję, ale kto wie czy Irigoyen albo Iturraspe go nie zastąpią jeśli się nie poprawi.

Odnośnik do komentarza

Skrzydłowi :

 

Markel Susaeta 24l. 32(10)/9/11/3 MVP/7.06

Stopniowo, sezon co sezon, Markel poprawia swoje statystki. Tym razem aż o 2 bramki i 6 asyst. Poprawił się nam nasz prawoskrzydłowy, nie marudzi o odejściu do Barcelony i gra dobrze. Podpisał nowy kontrakt, zostaje na następny sezon, a w juniorach siedzi następca/może zmiennik.

Oscar De Marcos 23l. 21(24)/5/4/2 MVP/6.90

 

Rozwój Oscara jest systematyczny I, no cóż, raczej powolny. Jedna asysta i jedna bramka więcej niż sezon temu. Nasz wielofunkcyjny skrzydłowy (obie nogi działają jak się patrzy) był kolejny sezon dobrym zmiennikiem. Nie marudzi, podnosi umiejętności, gra coraz lepiej, liczę na to, że Oscar w następnym sezonie jeszcze bardziej utrudni mi wybór skrzydłowego.

 

Igor Gabilondo 32l. 37(6)/9/11/2 MVP/7.06

Sezon nieznacznie gorszy niż poprzedni (12 bramek, 13 asyst) ale i tak świetny wynik jak na 32 letniego skrzydłowego. W dodatku atrybuty fizyczne Igora nie spadają, więc postanowiłem, że jeszcze jeden sezon Igor będzie u nas siedział. Zamierzam dołączyć utalentowanego juniora, który siedział w Deportivo cały sezon i nawet nieźle mu szło, żeby zwiększyć konkurencję w razie czego.

 

Francisco Javier Yeste 32l. 19(16)/9/1/1 MVP/6.80

 

Jak na zmiennika Yeste rozegrał świetny sezon. Dziesięć punktów w kanadyjce to bardzo dobry wynik. I choć Yeste nie ma już atrybutów fizycznych żeby grać na pozycji skrzydłowego, zamierzam go zostawić, w końcu to legenda Athletic i wciąż świetny technicznie piłkarz.

Odnośnik do komentarza

Napastnicy :

 

Iker Muniain 19l. 39(2)/23/10/6 MVP/7.39

 

Statystyki, wystarczy na nie popatrzeć. Chce go Chelsea, chce go United, chce go Arsenal, ale hell no ! Nikt nam nie ukradnie naszego młodego napadziora. Ten gość może zostać legendą Athletic na lata ! Już ja tego dopilnuję. Ale ogólnie to świetny sezon Muniaina, jako jeden z dwóch napastników, ustawiony jaki lis pola karnego Iker wymiatał, aż miło. Bramki, asysty, świetna gra i tytuł drugiego najlepszego młodego zawodnika sezonu. Ale luz. Miejsca na najwyższym stopniu podium jeszcze przyjdą !

 

Fernando Llorente 27l. 40(2)/24/11/10 MVP/7.70

 

A oto gwiazda sezonu. Najlepszy nasz zawodnik i lider na boisku. Jeden z ważniejszych zawodników w klubie. Może i nie pobije żadnego klubowego rekordu, ale jego bramki, a były to bramki czasami cholernie ciężkie do zdobycia, dawały nam punkty dokładnie wtedy kiedy ich potrzebowaliśmy. Strzelał Barcelonie, Sevilli, Realowi, Atletico, Villarreal i Getafe. Każdy klub z czołówki jaki z nami grał bał się jego strzałów. A strzelał z każdej pozycji i na wszystkie sposoby. Lob, z dystansu, z główki oczywiście, z piątego metra, z szesnastego, z jedenastego. Geniusz, moim celem jest go zatrzymać tu, aż do końca jego kariery i sprawienie by wzniósł puchar za mistrzostwo Hiszpanii i puchar Ligi Mistrzów.

Gaizka Toquero 27l. 16(8)/9/3/2 MVP/6.91

 

Gaizka dostał mniej szans niż rok temu, a pomimo tego grał lepiej. Wreszcie załapał grę jako odgrywający i wykorzystał swoje umiejętności. Jeśli jednak znajdę juniora z potencjałem no to będzie musiał odejść.

 

Juanmi 19l. 19(18)/9/5/3 MVP/6.87

 

Juanmi rozegrał swój pierwszy sezon w barwach Athletic i spisał się bardzo dobrze. Może liczba bramek i asyst nie szokuje, ale za to możemy być pod wrażeniem sposobów w jaki Juanmi zdobywał te bramki. A uderzał w stylu Llorente, żadna pozycja czy odległość nie była dla niego problemem. Ten piłkarz to duży talent i jestem pewien, że przydadzą nam się jego umiejętności. Będzie jednocześnie dużym wyzwaniem dla Muniaina, jeśli będzie grał coraz lepiej, co nie pozwoli Ikerowi zatrzymać się w rozwoju.

Odnośnik do komentarza

23.05.12

 

Finał Copa del Rey, Nuevo Mestalla, Walencja

 

Real Madryt – FC Barcelona

 

Skład Realu : Casillas – Ramos, Pepe, Albiol, Marcelo – Alonso, Khedira, Canales – Kaka – Ronaldo, Higuain

 

Skład Barcelony : Valdes – Puyol, Pique, Bruno Alves, Maxwell – Mascherano – Iniesta, Xavi – Zhirkov, Messi – Villa

 

29’ Canales z rzutu rożnego, Valdes źle ocenia tor lotu piłki, a Albiol bez problem wbija piłkę do bramki.

 

Bardzo słaba pierwsza połowa. Poza jedną akcją Barcelony nuda i walka w środku boiska i na niedokładne podania.

 

58’ Real atakował, atakował, ale nie udawało się Królewskim dobić Barcy. A piłkę przejął na skrzydle Villa, przebiegł pół boiska, podał wzdłuż pola bramkowego, a Messi dołożył nogę i remis !

 

78’ Rajd Villi aż do pola karnego i kretyński faul Ramosa ! Jak wiemy Villa nie pudłuje z karnych i tak teraz też było.

 

Real miał jeszcze kilka okazji. Dwie Ronaldo gdzie strzelił prosto w Valdesa. Główka Higuaina która poleciała milimetr za wysoko. Ale nie udało się, a Barcelona zdobyła podwójną koronę !

 

Guillermo Fernandez odejdzie za 100 tys Euro do Derpotivo.

Odnośnik do komentarza

05.06.12

 

Jedynie Llorente został powołany na ME 2012. Muniain musiał zostać w Hiszpanii.

 

15.06.12

 

Wskoczyliśmy na 31 miejsce rankingu klubowym UEFA.

 

20.06.12

 

Wyniki ME 2012 po fazie grupowej :

 

Grupa A

 

1. Anglia 9 punktów

2. Dania 6 punktów

3. Polska 3 punkty

4. Grecja 0 punktów

Grupa B :

 

1. Czechy 6 punktów

2. Rosja 6 punktów

3. Ukraina 3 punkty

4. Belgia 3 punkty

 

Grupa C :

 

1. Włochy 7 punktów

2. Niemcy 6 punktów

3. Walia 4 punkty

4. Szwecja 0 punktów

 

Grupa D :

 

1. Chorwacja 9 punktów

2. Hiszpania 4 punkty

3. Francja 4 punkty

4. Norwegia 4 punkty

 

 

Pary ¼ finału ME 2012 :

 

Rosja – Anglia

Dania – Czechy

Włochy – Hiszpania

Niemcy – Chorwacja

 

21.06.12

 

Rosja 2 Anglia 4

22.06.12

 

Dania 0 Czechy 1

 

23.06.12

Włochy 2 Hiszpania 0

 

24.06.12

 

Prezes zasilił klub 8 milionami Euro by klub miał za co działać.

 

Chorwacja 3 Niemcy 4

 

27.06.12

 

Anglia 1 Niemcy 2

28.06.12

 

Czechy 0 Włochy 1

 

01.07.12

 

Orbaiz przeszedł do Espanyolu, Tarantino do Preston, Fernandez do Deportivo.

 

A My przenieśliśmy się na Nuevo San Mames ! 53 tysiące miejsc, wszystkie siedzące, co prawda bez dachu i ogrzewania murawy (WTF ?!) ale za to jest zarąbisty !

 

Niemcy 3 Włochy 2

 

Po turnieju ze stanowisk odeszli Olsen (Dania), Billic (Chorwacja), Blanc (Francja), Drillo (Norwegia), Capello (Anglia)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...