Skocz do zawartości

Banki


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

Można korzystać też do celów osobistych (np. płacić kartą). Konto firmowe w praktyce jednoosobowemu przedsiębiorcy służy jedynie do tego by płacić przelewy do ZUS (często darmowe) - podobno niektóre banki nie dają możliwości płacenia do ZUS z rachunku osobistego.

Konto firmowe jest z reguły droższe - jeśli nawet nie ma opłat miesięcznych to są opłaty za przelewy czy za kartę. Konto firmowe jest też wygodne dla urzędów skarbowych bo łatwiej jest je zająć.

Odnośnik do komentarza

Pytanie do osob majacych wlasna dzialalnosc - w jakim banku macie konto firmowe? Ja sie zastanawiam nad Deutsche Bankiem i Idea Bankiem.

Jeżeli zdecydujesz się na konto osobiste, stanowczo odradzam Deutsche Bank. Bez żadnej informacji dla klienta wnieśli opłatę za prowadzenie konta (20zł/mies), jeżeli nie wyda się w miesiącu co najmniej 700 złotych. Ponadto, mają beznadziejne oprocentowania. Deutsche Bank był fajny kilka lat temu, jako konto osobiste, z darmową obsługą konta, darmowymi przelewami oraz darmowymi wypłatami w każdym bankomacie. Widocznie zdobyli taką pulę klientów, że teraz mogą zacząć ich jebać w dupę.

Ja używam jeszcze Deutsche Bank, bo mam jeszcze kilka zleceń stałych i realizuję ten pułap 700 złotych/mies, lecz gdy tylko przestanę, zamykam konto. Mam drugie w PKO i jestem zadowolony. Płacę za obsługę co prawda 17 złotych/mies, ale to konto kredytowe, więc jestem w stanie zrozumieć. PKO jeszcze mnie nie zawiodło, a wręcz satysfakcjonuje profesjonalną obsługą.

Odnośnik do komentarza

To konto firmowe w Deutsche Banku wyglada bardzo sensownie. O osobistym w tym banku w ogole nie myslalem.

 

 

Czyli co tio - sugerujesz zeby jednak otworzyc normalne, osobiste konto i je podac przy zakladaniu dzialalnosci (czeka mnie to na poczatku listopada)? Na takie konto moge normalnie otrzymywac przelewy zwiazane z firma i podawac je wystawiajac faktury?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Bo jest bardzo uboga obsługa przez www w porównaniu do innych banków. Nie można np zmienić pinu karty, tylko w bankomacie, nie można zmienić limitów na karcie to tak na szybko co najbardziej wkurza.

Pewnie jest kilka innych rzeczy ale nie korzystam z konta aktywnie (jest jako backup do wypłaty drobnych sum z bankomatów i płatności w necie) więc mogę to przełknąć.

Odnośnik do komentarza
  • Reaper zablokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...