Skocz do zawartości

Zawsze musi być ten pierwszy raz...


Gunner

Rekomendowane odpowiedzi

FM 2011, 11.2.1

Dodatki: Update wykonany przez kolegę, aktualizujący transfery w pierwszych ligach w 5 krajach

Ligi: Anglia, Francja, Niemcy, Hiszpania, Włochy (po 2)

Zasady: Luźne (ani HC, ani też fmrte czy jak to się zwie)

Baza danych: Duża

Klub: Paris Saint-Germain

 

Karierę opisywał będę na forum po raz pierwszy, mam nadzieję, że nie będzie tragedii...

 

Cel na ten sezon: Awans do pucharów

Budżet transferowy/na pensje: 7.2 mln euro / 95 tys. euro tygodniowo

 

Miałem problem jakim zespołem rozpocząć rozgrywkę. Myślałem nad PSG, Bayerem Leverkuen, Palermo, Lille, Aston Villą czy West Hamem. Ostatecznie wybór padł na Paryżan. Kariera prowadzona będzie statystycznie, fabułę póki co sobie odpuszczę, jeżeli się pojawi, to raczej okazyjnie. Kiedyś? Czemu nie. Chwilowo nie mam wystarczającej idei. No ale do rzeczy.

 

Kadra:

 

Bramkarze:

Edel Apoula [24l. ARM, 6A/0G]

Gregory Coupet [37l. FRA, 34A/0G]

Alphonse Areola [17l. FRA]

 

Coupet jest bramkarzem niezwykle doświadczonym. Obecny sezon będzie jego ostatnim w karierze. Pomimo, iż niedługo się z nim rozstaniemy, to teraz będzie pierwszym bramkarzem. Jego zmiennikiem będzie kameruński Ormianin - Apoula. Póki co mianem trzeciego musi się zadowolić młody Areola, jednak wszyscy w klubie są pewni - przyszłość należy do niego! Być może rozważymy wypożyczenie go gdzieś aby się ogrywał.

 

Prawi obrońcy:

Ceara [30l. BRA]

Christophe Jallet [26l. FRA]

 

Obaj prezentują podobny poziom, który mnie zdecydowanie zadowala. Pozycja obsadzona bardzo dobrze, wzmocnień nie przewiduję.

 

Lewi obrońcy:

Siaka Tiene [28l. CIV, 59A/2G]

Tripy Makonda [20l. FRA]

 

Tiene ma pewne miejsce w wyjściowej 11, ale czy na długo? Młody Makonda już depcze mu po piętach, a będzie tylko lepiej. Ciekawa rywalizacja, obaj dostaną swoje szanse.

 

Środkowi obrońcy:

Sammy Traore [34l. MAL, 22A/0G]

Zoumana Camara [31l. FRA, 1A/0G]

Sylvain Armand [29l. FRA, 9(j)A/0G]

Mamadou Sakho [20l. FRA, 17(j)A/1G]

 

Najbliżej wyjściowej 11 są Armand i Sakho. Camara może ich spokojnie zastępować, ale Traore ze względu na wiek brakuje już trochę motoryki i szybkości. Jeżeli czasu i funduszy wystarczy, to będę chciał sprowadzić jednego zawodnika do tej formacji.

 

Defensywni pomocnicy:

Claude Makelele [37l. FRA, 71A/0G]

Jeremy Clement [25l. FRA, 6(j)A/0G]

 

Tutaj zdecydowanie gwiazdą jest Makelele i to on będzie częściej grał. Jeremy Clement jest młodszy, ale i słabszy. Po sezonie Claude kończy karierę, więc wtedy będzie trzeba rozejrzeć się za następcą.

 

Środkowi pomocnicy:

Mathieu Bodmer [27l. FRA, 3(j)A/0G]

Clement Chantome [22l. FRA, 7(j)A/0G]

 

Na tej pozycji mam dwóch bardzo dobrych zawodników, chociaż moim faworytem jest tutaj Bodmer. Bardziej doświadczony i umie huknąć z dystansu. Chantome, oczywiście, dostanie swoje szanse. Z tych zawodników jestem zadowolony.

 

Prawi skrzydłowy:

Ludovic Giuly [34l. FRA, 17A/3G]

 

Weteran Giuly i nikogo więcej. O ile Francuz prezentuje się wybornie, tak nie ma kto go zmienić w razie wypadku. Konieczny będzie tutaj zakup nowego zawodnika.

 

Lewi skrzydłowi:

Nene [28l. BRA, 4(j)A/1G]

Stephane N'Guema [25l. GAB, 22A/5G]

 

Nene to klasa sama w sobie, ale jego zmiennik z Gabonu mnie nie przekonuje. Jeżeli uda się sprowadzić kogoś w jego miejsce, to Gabończyk nas opuści.

 

Napastnicy:

Guillaume Hoarau [26l. FRA]

Mevlut Erding [23l. TUR, 12A/1G]

Peguy Luyindula [31l. FRA, 6A/1G]

Jean-Eudes Maurice [24l. FRA]

 

O ile pierwsza dwójka to klasa sama w sobie, tak dwaj pozostali mnie nie przekonują i będę chciał się ich pozbyć i wymienić na "lepsze modele".

 

 

Przed rozpoczęciem sparingów postanowiłem włączyć do zespołu dwóch graczy z młodzieżówki. Są to: Abdallah Yaisien oraz Adama Toure.

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2010

 

Transfery do klubu:

Federico Fazio - 600 tys. euro

Christian Romaric - 1,6 mln euro

Helder Postiga - 600 tys. euro

Baba - 850 tys. euro

Daniel Braaten - 3,5 mln euro

 

Transfery z klubu:

Peguy Luyindula - Atletico Madryt, wypożyczenie, 100 tys. euro

Jean-Eudes Maurice - Newcastle, transfer definitywny, 1,5 mln euro

 

Mecze towarzyskie:

vs Karabukspor 1:1 (Qasmi)

vs Kasimpasa 3:2 (Erding, Qasmi, Maurice)

vs Ankaragucu 4:1 (Giuly, Armand, Traore, Jallet)

vs Ulm 4:1 (Erding, Maurice, N'Guema, Traore)

vs Zulte Waregem 3:0 (Hoarau 3)

vs FC Gueugnon 7:0 (Hoarau, Bodmer, N'Guema 2, Fazio, Braaten, Baba)

 

Champions Trophy:

Olympique Marsylia 1:4 Paris Saint-Germain (Brandao : Giuly, Hoarau 3)

 

Miesiąc dla nas jak najbardziej udany, początek był nerwowy, ale w końcu udało nam się grać tak, jak trzeba. Dwa ostatnie sparingi i mecz o Champions Trophy to popis Hoarau - już teraz widzę, że będzie on stanowił o sile mojego zespołu. W ramach 4. rundy Ligi Europejskiej zagramy ze szwedzkim Elfsborgiem. Oprócz tego już w przyszłym miesiącu rozpoczynamy bój o mistrzostwo Ligue 1.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...