Skocz do zawartości

W młodości jest siła


Faja

Rekomendowane odpowiedzi

Football Manager 2010

 

Wersja gry: 10.3

 

Dodatki: uaktualnienie CMREV z dnia 04.10.2010

 

Baza danych: Duża

 

Wybrane ligi: Anglia (od npower League 1), Francja (od Ligue 2), Hiszpania (od Segunda Division), Niemcy (od 2.Liga), Polska (od I Liga), Włochy (od Serie B)

 

Zasady gry: własne (bez żadnych edytorów itp.)

 

Po dosyć szybko skończonej przygodzie z Jagiellonią postanowiłem, że już w tym samym dni założę kolejnego opka. Mam nadzieję, że tym razem będzie on o wiele dłużej trwał i że mój sejw tym razem będzie działał cały czas poprawnie. Życzcie mi powodzenia i wytrwałości.

 

Wybór klubu oczywiście musiał pasować do tytułu mojego opka "W młodości jest siła". Tak na prawdę pod uwagę brałem tylko jeden klub: Arsenal Londyn i na nich się zdecydowałem. Postanowiłem, że zrobię taki mały projekt i oto jego zasady:

 


  •  
  • w kadrze pierwszego zespołu nie mogą się znajdować piłkarze powyżej 30 roku życia
  • do klubu sprowadzani wyłącznie piłkarze poniżej 25 roku życia
  • sprzedawanie wyłącznie piłkarzy powyżej 25 roku życia

Odnośnik do komentarza

Kadra zespołu:

 

Bramkarze:

 

Manuel Almunia [32, Hiszpania]

Łukasz Fabiański [24, Polska]

Wojciech Szczęsny [19, Polska]

 

Hiszpan jest już na nasz zespół za stary i na sto procent odejdzie z zespołu. Wtedy do wykorzystania będę miał dwóch Polaków. Łukasz Fabiański gra na bardzo dobry poziomie i to on będzie podstawowym bramkarzem w nadchodzącym sezonie. Wojtek Szczęsny jest od niego dużo słabszy. Przydałby się jakiś bramkarz mogący chociaż trochę zagrozić Fabiańskiemu.

 

Prawi obrońcy:

 

Alex Song [22, Kamerun]

Emmanuel Eboue [26, WKS]

 

Tu mam dwóch czarnoskórych zawodników, prezentujących podobny, wysoki poziom. Od okresu przygotowawczego będzie dużo zależeć kto będzie przynajmniej na początku sezonu podstawowym graczem na tej pozycji. Nie planuję wzmocnień na tą pozycję.

 

Lewi obrońcy:

 

Geal Clichy [23, Francja]

Kieran Gibbs [19, Anglia]

 

Tutaj pewne miejsce w składzie ma Francuz. Jest on obecnie jednym z najlepszych lewych obrońców Premiership. Gibbs od niego mocno nie odstaje jednak nie ma szans na podstawowy skład. Nie oznacza to, że nie będzie on otrzymywał szansy. Grywać będzie w pucharze Anglii i Ligi.

Środkowi obrońcy:

 

Thomas Vermaelen [23, Belgia]

Laurent Koscielny [23, Francja]

Sebastien Squillaci [28, Francja]

Alex Song [22, Kamerun]

 

Trzech zawodników będzie walczyć o dwa miejsca na środku obrony. Są to dwaj Francuzi i Belg. Jeśli któryś z nich nie wywalczy sobie miejsca w podstawowym składzie występować będzie głównie w Pucharze Anglii i Ligi. Podobnie występować będzie Alex Song, który nie ma żadnych szans na wywalczenie pierwszego składu.

Odnośnik do komentarza

Prawi pomocnicy:

 

Andrey Arshavin [28, Rosja]

Theo Walcott [22, Anglia]

Jack Wilshere [17, Anglia]

 

Na tej pozycji mam trzech graczy. Dwóch z nich będzie walczyć o podstawowy skład. Mowa o Theo Walcotte i Andreyu Arschawinie. Prezentują oni podobny wysoki poziom. Najmłodszy z tej trójki zaledwie 17-letni Jack Wilschere będzie musiał się pogodzić z grą w pucharze Anglii i ligi lub w rezerwach.

 

Lewi pomocnicy:

 

Samir Nasri [22, Francja]

Carlos Vela [20, Meksyk]

 

Francuz Samir Nasri ma pewne miejsce w podstawowym składzie. Carlos Vela będzie musiał się nacieszyć grą w Pucharze Anglii i ligi.

 

Środkowi pomocnicy:

 

Cesc Fabregas [22, Hiszpania]

Denilson [21, Anglia]

Aaron Ramsey [18, Walia]

Thomas Rosicky [28, Czechy]

 

Na tej pozycja mam prawdziwego diamentem. Jest nim Cesc Fabregas, który jest gwiazdą całej ligi. Oczywiście ma pewne miejsce w składzie. O drugie miejsce w podstawowym składzie walczyć będzie dwóch graczy - Denilson i Aaron Remsey. Do Thomasa Rosickiego jakoś nie ma przekonania i odejdzie on z zespołu. Bardzo chciałbym wzmocnić tą pozycję jakimś dobry graczem.

 

Napastnicy:

 

Robin van Persie [25, Holandia]

Marouane Chamakh [25, Maroko]

Nicklas Bendtner [21, Dania]

 

Wszyscy trzej prezentują podobny poziom i czeka ich zacięta walka o jedno dwa miejsca w podstawowym składzie.

Odnośnik do komentarza

LIPIEC 2009:

 

Transfery do klubu:

 

Marco Verratti (16, Włochy; OP Ś) <<< Pescara - 1.3 mln euro

Jakub Błaszczykowski (23, Polska; P/OP P) <<< Borussia Dortmund - 6 mln euro

Eyong Enoch (23, Kamerun; DP, PŚ) <<< Ajax - 4 mln euro

Fernando Muslera (23, Urugwaj, BR) <<< Lazio - 6 mln euro

 

Transfery z klubu:

 

Manuel Almunia >>> Manchester United - 625 tys euro (wypożyczenie)

Thomas Rosicky >>> Manchester City - 8 mln euro

 

Spotkania:

 

Towarzyskie:

 

18.07.2009, Barnet - Arsenal 0:4 (van Persie, Błaszczykowski, Arshavin, Ramsey)

20.07.2009, Boreham Wood - Arsenal 0:5 (Bendtner, Nasri, Fabregasm Walcott, van Persie)

23.07.2009, Reading - Arsenal 1:2 (Bendtner, Nasri)

26.07.2009, Arsenal - Porto 5:2 (Nasri, Sagna, Walcott, van Persie x2)

30.07.2009, Arsenal - Standard 3:0 (Bendtner, van Persie, Vela)

 

W pierwszy miesiącu mojej pracy w klubie nie doszło do wielu zmian. Zostało zwolnionych paru słabych trenerów, a na ich miejsce przyszli lepsi i bardzo doświadczeni specjaliści. Zmiany zostały przeprowadzone w naszym scoutingu. Zostało zwolnionych trzech scoutów, a do klubu przybyło pięciu nowych łowców talentów.

 

Wśród zawodników także nie doszło do wielu zmian. Do klubu dołączyło czterech nowych graczy. Jako pierwszy powitany w naszym klubie został 16-letni Marco Verratti. Piłkarz z Włoch jest melodią przyszłości i będzie ogrywał się głównie w naszym zespole młodzieżowym. Jako drugi nasze szeregi zasilił Jakub Błaszczykowski. Został on ściągnięty po to aby zrobić konkurencję dla zbytnio pewnego siebie Walcotta. Trzecim naszym nowym zawodnikiem został Eyong Enoch. Ma on wzmocnić nasz środek boiska. Głównie będzie otrzymywał szanse w pucharze Anglii i Ligi. Ostatnim transferem do naszego zespołu to zakup bramkarza Fernando Muslery. Początkowo myślałem, że będzie on zmiennikiem Fabiańskiego jednak po dwóch sparingach przekonałem się, że jest on lepszy od Polaka i przynajmniej na początku będzie występował w podstawowym składzie.

 

W przeciwną stronę nie było już tylu transferów. Odeszło dwóch nie potrzebnych graczy. Za stary na nasz zespół Manuel Almunia zasilił szeregi Manchesteru United do którego został wypożyczony. Thomas Rosicky zasilił zaś ich lokalnego rywala City. Za Czecha otrzymaliśmy okrągłe 8 mln euro.

 

W połowie lipca rozpoczęliśmy przygotowania do sezonu poprzez mecze towarzyskie. Rozegraliśmy ich pięć i wszystkie z ich wygraliśmy. Najbardziej cieszy wysokie zwycięstwo z Porto i Standardem. Inne wygrane także cieszą jednak było one z niżej notowanymi drużynami. Bardzo dobrze w tych spotkaniach spisała się dwójka napastników - van Persie i Bendtner.

 

Oczekiwania na nadchodzący sezon:

 

Premiership - miejsce na podium

Liga Mistrzów - półfinał

Carling Cup - półfinał

FA Cup - zwycięstwo

Odnośnik do komentarza

SIERPIEŃ 2009:

 

Spotkania:

 

Premiership:

 

15.08.2009, 1/38, Arsenal - West Ham 2:1 (Bendtner, Arshavin)

23.08.2009, 2/38, Man Utd - Arsenal 0:4 (van Persie x2, Bendtner x2)

29.08.2009, 3/38, West Brom - Arsenal (van Persie, Vela)

 

Towarzyskie:

 

05.08.2009, Colorado - Arsenal 2:4 (van Persie x2, Denilson, Bendtner)

 

Tabela:

 

1. Everton 3 3-0-0 9:1 9

2. Arsenal 3 3-0-0 8:1 9

3. Stoke 3 2-1-0 9:5 7

 

Rozegraliśmy jeden mecz kontrolny. Zagraliśmy bardzo dobrze i pewnie pokonaliśmy nasz klub patronacki ze Stanów Zjednoczonych Colorado. Po raz kolejny dobrą formę zaprezentowała nasza dwójka snajperów. Mam nadzieję, że utrzymają formę ze sparingów i w meczach o punkty będą grac jeszcze lepiej.

 

Zmaganie w lidze rozpoczęliśmy w połowie miesiąca w meczu przeciwko z West Hamem. Odnieśliśmy szczęśliwe zwycięstwo 2:1, a bohaterem meczu okazał się debiutujący w Premiership Wojtek Szczęsny, który wybronił rzut karny w 80. minucie. Następne spotkanie było fenomenalne w naszym wykonaniu. Zagraliśmy fantastycznie i na wyjeździe rozgromiliśmy mistrza Anglii Manchester United 4:0. Z świetnej strony w tym spotkaniu pokazała się para naszych snajperów. Pod koniec miesiąca rozegraliśmy spotkanie na wyjeździe z West Bromem. Wygraliśmy 2:0 jednak wynik powinien być o wiele wyższy. Zmarnowaliśmy tyle sytuacji o których West Brom mógłby tylko pomarzyć. W trzech spotkaniach zdobywamy komplet punktów. Dobry prognostyk przed rozpoczęciem sezonu na dobre.

 

Odbyło się losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów. Trafiliśmy do grupy E wraz z Szachtarem, Spartakiem Moskwa i AJ Auxerre. Trafiliśmy na bardzo łatwą grupę z której powinniśmy wyjść bez problemu. Za udział w tej fazie rozgrywek otrzymaliśmy 7.1 mln euro.

Odnośnik do komentarza

WRZESIEŃ 2009:

 

Spotkania:

 

Premiership:

 

12.09.2009, 4/38, Arsenal - Wigan 2:0 (van Persie x2)

19.09.2009, 5/48, Sunderland - Arsenal 3:4 (Arshavin, van Persie x3)

26.09.2009, 6/38, Stoke - Arsenal 2:1 (Arshavin)

 

Liga Mistrzów:

 

16.09.2009, 1/6, Arsenal - Spartak Moskwa 5:1 (van Persie x2, Arshavin, Squillaci, Bendtner)

29.09.2009, 2/6, AJ Auxerre - Arsenal 0:1 (Chamakh)

 

Carling Cup:

 

23.09.2009, 3 runda, Aston Villa - Arsenal 1:2 (Chamakh, Arshavin)

 

Tabela:

 

1. Stoke 6 5-1-0 16:8 16

2. Arsenal 6 5-0-1 15:6 15

3. Man Utd 7 6-0-2 13:8 15

 

Zmagania we wrześniu rozpoczęliśmy dopiero 12 września. Przyczyną tego byłe mecze reprezentacyjne w których wystąpiło wielu naszych graczy z pierwszej drużyny, jak i z młodzieżówki. Prawie wszyscy występowali w pierwszym składzie.

 

Tak jak wcześniej już wspomniałem zmagania rozpoczęliśmy dopiero 12 września. Rozegraliśmy w tym dniu spotkanie z Wigan, które wygraliśmy pewnie 2:0. Po raz kolejny świetny mecz rozegrał van Persie, który zdobył dwie bramki. Następnie po fantastycznym dla oka spotkaniu pokonaliśmy Sunderland 4:3. Po raz kolejny bohaterem spotkania został van Persie, który tym razem ustrzelił hatricka. Ostatnim meczem jaki rozegraliśmy w lidze we wrześniu było spotkanie z Stoke na wyjeździe. Mimo, że mieliśmy o wiele sytuacji więcej niż Stoke to i tak przegraliśmy. Była to pierwsza porażka Arsenalu pod moją wodzą. W tabeli niespodziewanie prowadzi zespół który nas pokonał w 6 kolejce - Stoke City. Mają oni na koncie jeden punkt więcej od nas.

 

Rozpoczęliśmy zmagania w Lidze Mistrzów. pierwszy mecz rozegraliśmy na Emirates Stadium przed własną publicznością. Zagraliśmy świetne spotkanie i pewnie wygraliśmy 5:1. Bohaterem meczu został oczywiście van Persie, który strzelił dwie bramki i złapał kontuzję. Okazała się ona jednak nie groźna i już w następnym spotkaniu będzie zdolny zagrać. Na koniec miesiąca rozegraliśmy jeszcze jedne spotkanie w Lidze Mistrzów. Skromnie pokonaliśmy AJ Auxerre 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Chamakh. Z sześcioma punktami plasujemy się na pierwszym miejscu w grupie E.

 

Zmagania w pucharze Ligi rozpoczęliśmy od 3 rundy. Było nam się zmierzyć z z zespołem z Birmingham Aston Villą. Po zaciętym meczu wygraliśmy 2:1 i przeszliśmy do kolejnej rundy. Warto dodać, że w tym spotkaniu wystąpili wyłącznie rezerwowi. Jedynym graczem z pierwszego był Arshavin. Został wprowadzony w 75. minucie, zdobył zwycięskiego gola i został bohaterem spotkania. W następnej rundzie zagramy z Norwich.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...