Skocz do zawartości

W Drodze Na Szczyt


Garso

Rekomendowane odpowiedzi

Po nieudanej przygodzie z Lechem postanowiłem, że rozpocznę nową grę. Jest tylko jeden problem nie mam pojęcia kim zagrać. Mam nadzieję, że pomożecie mi przy wyborze ligi jak i klubu. Byłbym za to bardzo wdzięczny. Pod spodem podawajcie jaki to ma być zespół. Przy wyborze Inna proszę pod spodem jaka to ma być. Wybór klubu już dziś o 16.

Odnośnik do komentarza

Proszę Moda o usunięcie ankiety i postów nr. 1, 2 i 3. Dziękuję.

 

---------

 

Football Manager 2011

Wersja gry: 11.2.1

Dodatki: brak

Baza danych: Duża + zawodnicy z Ameryki Południowej i Afryki

Wybrane ligi: Anglia, Austria, Białoruś, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Ukraina, Włochy (tylko najwyższe)

Zasady gry: własne, bez edytorów, scoutów itp.

 

Wybór padł na Litex Łowecz, którego zaproponował MaCiek. Mam nadzieję, że to jest słuszna decyzja z mojej strony i się szybko mi nie znudzi. Mam nadzieję, że mój sejv wytrwa jak najdłużej. Podobnie jak w moim poprzednim opku nie będę stosował fabuły. Tym razem moje postępy w grze opisywać będę miesiącami.

 

Litex Łowecz:

 

Do początku lat 90. zespół z Łowecza występował głównie w drugiej lidze. W sezonie 1993-1994 po raz pierwszy w historii awansował do ekstraklasy. Inauguracyjne rozgrywki zakończył na 11. miejscu, a następne - na 15., oznaczającym spadek. W czerwcu 1996 roku sponsorem klubu został biznesmen i były zapaśnik Grisza Ganczew. Od chwili jego przybycia datuje się najlepszy okres w historii Liteksu. W sezonie 1997-1998 jako beniaminek wywalczył swój pierwszy tytuł mistrza Bułgarii. Trenerem zespołu był wówczas przyszyły selekcjoner reprezentacji Dimityr Dimitrow. W następnych rozgrywkach Liteksowi, już pod wodzą Ferario Spasowa, udało się powtórzyć tamto osiągnięcie.

 

Od czerwca 2005 roku przez dwa lata szkoleniowcem Liteksu był Serb Ljubomir Petrović, który w 1991 roku doprowadził Crveną Zvezdę Belgrad do zwycięstwa w finale Pucharu Mistrzów. Petrović pracował już w Liteksie w 2004 roku. Zdobył z nim wówczas Puchar Bułgarii.

 

Na koniec sezonu 2006-2007, po tym jak zespół zajął czwarte miejsce w lidze, Petrović złożył dymisję. Jego następcą został Spasow.

 

Sukcesy:

 

  • Mistrzostwo Bułgarii (3 razy): 1998, 1999, 2010
  • Puchar Bułgarii (4 razy): 2001, 2004, 2008, 2009
  • Finał Pucharu Bułgarii (4 razy): 1999, 2003, 2004 i 2007
  • Finał Pucharu Ligi Bułgarskiej: 1997
  • Awans do fazy grupowej Ligi Europy: 2010/11

Odnośnik do komentarza

Kadra zespołu:

 

Bramkarze:

 

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Uros Golubovic      | BR                           | SRB     | 190 cm  | 84 kg   | 33      | €550tys.| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Vinícius Barriviera | BR                           | BRA     | 192 cm  | 88 kg   | 24      | €1.1mln | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Obaj mają podobne umiejętności i jeszcze nie wiem który z nich będzie podstawowym golkiperem. Na pierwszy rzut oka trochę lepszy wydaje się być wypożyczony z Atletico Paranaense Vinícius Barriviera

 

Obrońcy:

 

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Nikolay Bodurov     | LB, O (PŚ)                   | BUL     | 180 cm  | 73 kg   | 24      | €650tys.| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Alexandre Barthe    | LB, O (Ś)                    | FRA     | 181 cm  | 80 kg   | 24      | €800tys.| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Iliya Milanov       | O (PŚ)                       | BUL     | 184 cm  | 68 kg   | 18      | €250tys.| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Plamen Nikolov      | O (Ś)                        | BUL     | 191 cm  | 78 kg   | 25      | €230tys.| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Aleksandar Tsvetkov | O (Ś), DP, P (Ś)             | BUL     | 181 cm  | 75 kg   | 19      | €300tys.| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Dzemal Berberovic   | O/WO (P), DP, P (PŚ), OP (P) | BIH     | 182 cm  | 75 kg   | 28      | €1mln   | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Mihail Venkov       | O/WO (L)                     | BUL     | 181 cm  | 74 kg   | 26      | €475tys.| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Petar Zanev         | O/WO (L)                     | BUL     | 184 cm  | 70 kg   | 24      | €700tys.| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Ivaylo Petkov       | O/WO (L), DP, P (Ś)          | BUL     | 186 cm  | 85 kg   | 34      | €250tys.| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Na prawej stronie obrony mam duży kłopot. Mam tylko Bośniaka Dzemala Berberovica. Jest on całkiem dobrym graczem, jednak nie wytrzyma obciążenia sezonu grając 90 minut w każdym spotkaniu.

 

Po przeciwnej stronie jest zdecydowanie lepsza sytuacja. Mam trzech graczy. Najlepszy wydaje się być Mihail Venkov. Jeden z tych trzech graczy będzie musiał się pożegnać z klubem. Najprawdopodobniej będzie to najstarszy gracz naszego zespołu Ivaylo Petkov.

 

Na środku obrony podobnie jak na lewej obronie mam bardzo dobrą sytuację. Mam trzech świetnych defensorów (Alexandre Barthe, Plamen Nikolov, Nikolay Bodurov) i dwóch bardzo utalentowanych (Iliya Milanov, Aleksandar Tsvetkov). Najlepsza dwójka z tej piątki to Francuz Alexandre Barthe i Bułgar Plamen Nikolov.

 

Pomocnicy:

 

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Nebojsa Jelenkovic  | DP, P (Ś)                    | SRB     | 177 cm  | 70 kg   | 32      | €375tys.| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Sandrinho           | DP, P/OP (Ś)                 | BRA     | 184 cm  | 80 kg   | 29      | €700tys.| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Tom                 | P/OP (PLŚ)                   | BRA     | 181 cm  | 67 kg   | 24      | €475tys.| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Georgi Milanov      | P/OP (PLŚ)                   | BUL     | 184 cm  | 68 kg   | 18      | €250tys.| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Doka Madureira      | P/OP (LŚ)                    | BRA     | 178 cm  | 72 kg   | 26      | €1.3mln | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Hristo Yanev        | P/OP (LŚ)                    | BUL     | 177 cm  | 69 kg   | 31      | €625tys.| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Momchil Tsvetanov   | P/OP (L)                     | BUL     | 174 cm  | 65 kg   | 20      | €350tys.| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Na środku pomocy mam tylko dwóch graczy. Doświadczonego Serba Nebojsa Jelenkovic i gwiazdę zespołu Brazylijczyka Toma. Więcej graczy nie ma. Koniecznie muszę wzmocnić tą pozycję.

 

W zespole brakuje ofensywnych prawych pomocników. Mogą tu występować wcześniej już wspomniani Dzemal Berberovic i Tom. Jednak ich miejsce jest gdzie indziej niż na tej. Kolejna formacja którą muszę wzmocnić.

 

Druga strona wygląda już o wiele lepiej. Mam trzech graczy. Dwóch z nich prezentuje naprawdę bardzo dobry poziom. Mowa o Doke Madureira i Hristo Yanevie. Będą oni między sobą walczyć o podstawowy skład. Trzecim zawodnikiem i zarazem najsłabszym jest Momchil Tsvetanov i on prawdopodobnie odejdzie z zespołu.

 

Podstawowym środkowym ofensywnym pomocnikiem będzie Sandrinho, który prezentuje bardzo wysokie umiejętności jak na naszą ligę. Jego zmiennikiem będzie Georgi Milanovm który jest graczem bardzo utalentowanym, jednak o wiele słabszym od Brazylijczyka.

Napastnicy:

 

| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Florin Bratu        | OP (P), N                    | ROU     | 186 cm  | 75 kg   | 30      | €1.1mln | 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Svetoslav Todorov   | N                            | BUL     | 178 cm  | 75 kg   | 31      | €275tys.| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Wilfried Niflore    | N                            | FRA     | 187 cm  | 75 kg   | 29      | €170tys.| 
| -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Trzech graczy będzie walczyło o jedno miejsce w podstawowym składzie. Oczywiście mowa o Florinie Bratu i Wilfrieda Niflore. Prezentują oni podobny poziom. Trzeci snajper Svetoslav Todorov jest trochę słabszy od nich i będzie miał bardzo mało okazji do zaprezentowania się.

Odnośnik do komentarza

CZERWIEC 2010

 

Transfery:

 

Do klubu:

 

Dede [24, Brazylia; O/WO P] <-- wolny transfer

 

Z klubu:

 

Ivaylo Petkov --> Ipswich Town - 250 tys €

 

Spotkania:

 

Mecze towarzyski

 

24.06.2010 Litex Łowecz - Litex Łowecz II 2:0 (F. Bratu, G. Milanov)

26.06.2010 Litex Łowecz - HSV Hamburg 0:1

29.06.2010 OFK Sliwen - Litex Łowecz 2:0

 

Do klubu dołączył jeden nowy zawodnik. Jest nim prawy obrońca Dede. Prezentuje on bardzo dobry poziom i ma on pewne miejsce w składzie. Z klubu zaś odszedł Ivaylo Petkov, który jest już stary i był mało przydatny mojemu zespołowi. Cieszę się, że udało mi się go sprzedać za całkiem dobre pieniądze.

 

Na początku okresu przygotowawczego do sezonu ograliśmy nasz zespół rezerw 2:0. Później było już tylko gorzej. Porażkę z HSV Hamburg jeszcze jakoś można wybaczyć, ale z OFK Sliwen to już nie za bardzo. Zagraliśmy w tym spotkaniu fatalnie. Muszę poprawić grę zespołu, jeżeli chcemy myśleć o mistrzostwie Bułgarii.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...