Skocz do zawartości

FM 2011 - FAQ


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Zachęcam wszystkich użytkowników do podsyłania opracowanych pytań z odpowiedziami, które zostaną tutaj zamieszczone. Na starcie podziękowania dla jmk, który pomógł rozruszać to FAQ.

 

 

 

-----

 

Czy mając 512mb ram, gra będzie płynnie chodzić? Jeśli tak to przy ilu ligach, i czy trzeba wprowadzić jakieś ograniczenia?

 

Jedna, góra dwie ligi, mała baza danych - to chyba wszystko, co się da udźwignąć przy takiej pamięci (w pewnym stopniu zależy to też od procesora), by grać przez kilka sezonów.

 

------

 

Uruchomiłem FMa i od razu w opcjach przełączyłem na grę w oknie. Pojawił mi się czarny ekran i jedyny przycisk jaki działał to reset kompa. Teraz za każdym razem jak uruchamiam FM mam tak samo i nie mam nawet ekranu startowego. Przeinstalowanie gry nie pomaga.

 

Musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy na skrót na pulpicie i dodać parametr -windowed. Otworzy się w oknie i będzie OK.

 

-----

 

Jak sprawdzić ilu mogę zatrudnić trenerów, bądź skautów?

 

Siedziba zarządu/widok ogólny. Tam jest wszystko ładnie rozpisane, ilu trenerów możesz zatrudnić, asystentów, fizjoterapeutów, scoutów itp.

 

-----

 

Czy nie ma już opcji żeby wybrać wszystkich zawodników z danej narodowości tak jak kiedyś było?

 

Przy wyborze bazy danych masz opcję "niestandardowa" - i tam możesz wybrać czy to zawodników z danego kraju czy regionu.

 

-----

 

Czy w lidze hiszpańskiej prawidłowo jest w FM, że pauzuje się po każdej drugiej żółtej kartce? Chyba więcej trzeba uzbierać, żeby pauzować.

 

Jest to bug. Ma (miał) go poprawić fix.

 

-----

 

Działa u was wrzucanie bramek i "hajlajtów" na YT? Bo u mnie wyskakuje błąd pod sam koniec, że "nie powiodło się" i żebym sprawdził swoje połączenie z internetem.

 

Jak Ci wyskakuje błąd pod sam koniec, to sprawdź czy w folderze Moje dokumenty/Sports Interactive/FM11/uploads masz pliki wideo w formacie OGV. Jak tak, to możesz je sobie wrzucić ręcznie na YT.

 

Czasami pomaga zmiana języka w grze na angielski lub zmniejszenie jakości nagrania.

 

-----

 

Jak jest z plikami fake.lnc itd.? Te z poprzednich wersji działają?

 

Działają.

 

-----

 

Klauzula pensji po rozegraniu liczby ligowych meczów w klubie - jak to interpretować?

 

Np. zawodnik X zarabia 10 tys tygodniowo, ale jeśli zagra w lidze 50 spotkań to z automatu w kontrakcie wchodzi zmiana na np, 25 tys.

 

-----

 

Rozpocząłem karierę na 11.0 z gotowym fejkiem a po spaczowaniu na 11.1 reprezentacje zniknęły w sejwie ... jak to przywrócić ?

 

Wgraj fejka do bazy danych patcha 11.1 (db, oznaczony numer 11)

 

-----

 

Zacząłem rozgrywkę jestem w październiku i zainstalowałem patcha w statusie gry zmieniło się niby na 11.1, ale czy te zmiany będą objęte, czy muszę zaczynać rozgrywkę od nowa?

 

Będą objęte.

 

-----

 

Witam, ma ktoś może namiary na ogromna bazę danych?

 

http://www.megaupload.com/?d=M947S897

Plik należy wkleić do: Moje dokumenty/Sports Interactive/Football Manager 2011/panels

 

-----

 

Gdzie mogę znaleźć moją "Listę Życzeń"?

 

Menedżer -> Szukaj -> Lista życzeń

 

-----

 

Jak zmienić by atrybuty zawodników były wyświetlane zamiast w formie pasków w postaci numerycznej?

 

Odznacz "pokazuj graficzne atrybuty w profilu" w ustawieniach managera.

 

-----

 

Czy jak zainstaluje Fake by Axa 3.0, reprezentacja Niemiec będzie już normalna? I czy będę musiał zaczynać od nowa grę?

 

Będzie normalna, będziesz musiał czekać do następnych powołań, ale nie musisz nowej gry zaczynać.

 

-----

 

Jestem zdecydowany grać przez STEAM. Może ktoś ma doświadczenie w tym temacie? Wiem, że nie trzeba mieć płyty w napędzie, ale czy są jeszcze jakieś plusy?

 

1. grasz bez płyty

2. instalujesz FMa na tylu kompach na ilu chcesz (ale grać możesz tylko na jednym w danym momencie)

3. steam sam ściąga uaktualnienia

4. bonusy w postaci np. dodatkowej skórki

 

-----

 

Da się jakoś dodać zdjęcie do swojego profilu menadżera w trakcie gry czy tylko na początku można?

 

Da się, ten poradnik warto przeczytać.

 

-----

 

Czy można zmieniać taktyki podczas gry w jakiś 'łatwiejszy' sposób? Mam na myśli tę opcję z trzema taktykami, i brakuje mi jakby łatwiejszego dostępu do tej opcji podczas meczu.

 

Jak masz ekran meczu, w ikonie gdzie jest wynik/nazwa zespołu są trzy buttony: Taktyka, Szybkie Taktyki, Instrukcje - jeżeli w przygotowaniu meczowym masz 3 swoje zapisane taktyki, będziesz mógł korzystając z opcji "szybkie taktyki" je zmienić podczas meczu w sposób szybki

 

-----

 

Jak można włączyć te ikonki skrótów do taktyki, terminarza czy składu w skórce bo ja muszę wszystko rozwijać z menu drużyny?

 

Klikając na tym pasku prawym przyciskiem myszy i powinno Ci wyskoczyć okienko, gdzie wybierasz co ma być na tych skrótach.

 

-----

 

Czemu stadion Lecha ma tylko 13 tys miejsc?! Przecież tam się mieści ponad 40 tys!

 

Jak oddadzą cały gotowy to będziesz miał 40 tysięcy.

 

-----

 

Jest możliwość przeniesienia grafiki/treningów/sejwów z domyślnych dokumentów w inne miejsce, np. na inną partycję (z grą)?

 

W Opcjach w grze możesz sobie ręcznie wybrać katalog. Najpierw przenieś tam gdzie chcesz i odnajdź go poprzez ustawienia w grze.

 

-----

 

Czy może ktoś wkleić informacje jakie atrybuty powinni mieć dani trenerzy, aby mieć 5* w każdym z treningów?

 

Pomocny może okazać się ten kalkulator trenerów: http://bonzollm.co.cc/

 

-----

 

Gdzie jest umieszczony podstawowy skin oraz jego ciemna wersja?

 

Katalog "data" w głównym katalogu gry, w pliku "skins.fmf"

 

-----

 

Napotkałem na jedna irytującą mnie rzecz, a mianowicie, wybieram sobie zespół do prowadzenia, ustalam taktykę, a gdy wybieram opcje raport o zespole to tam ciągle widnieje stara taktyka, jest na to jakiś sposób?

 

Przejdź do następnego dnia i wtedy weź raport asystenta.

 

-----

 

Pytanie odnośnie ligi Hiszpańskiej. Da się w Primiera Division zgłosić do rozgrywek więcej niż 25 zawodników?

 

Nie. Takie są przepisy i tyle.

 

-----

 

Chciałbym dowiedzieć się jak mam umieścić zdjęcia z FM-a?

 

Alt+F9 i w folderze screenshots masz zdjęcia i wrzucasz je na jakiś serwer.

 

-----

 

Co dokładnie oznacza "Dodaj zawodników do grywalnych zespołów" przy wyborze ligi, wielkości bazy etc.?

 

Jeśli w grywalnych zespołach brakuje zawodników to komputer wygeneruje dodatkowych.

 

-----

 

Jak to jest z tym pozwoleniem na pracę, czy NIE muszą się o nie ubiegać tylko zawodnicy narodowości brytyjskiej, czy z całej UE?

 

O pozwolenie to się muszą ubiegać piłkarze spoza UE, którzy przechodzą do Wlk.Brytanii.

 

-----

 

Jak się zgłasza zawodników do Ekstraklasy?

 

Wchodzisz w skład swojego zespołu i wśród zakładek takich jak "piłkarze", "taktyka" masz także "rejestracja składu".

 

-----

 

Czemu po wgraniu patcha nie działa mi dodatek z oryginalnymi nazwami rozgrywek?

 

Plik fake musisz skopiować do katalogu z bazą danych patcha, a konkretnie do Football Manager 2011\data\updates\update-1120\db\1120\lnc\all

 

-----

 

Czy da się odwołać drużynę młodzieżową lub rezerw z ligi w czasie sezonu po tym jak się ją wcześniej zgłosiło?

 

Nie, nie da się

 

-----

 

Chcę wczytać grę i wyskakuje mi crash dump. Dzieje się tak zawsze w końcówce ładowania. Nie kombinowałem nic z grą - czyli nie przenosiłem zapisanego stanu gry, wcześniej nie miałem problemów. Chciałem skopiować plik, zmienić nazwę i wkleić do games, by spróbować tak odtworzyć, ale wyskakuje jakiś błąd CRC. Dlatego chciałbym wiedzieć, czy istnieje jakaś szansa, by uratować grę?

 

Jeszcze raz wgraj patcha/zainstaluj najnowszego patcha.

 

-----

 

Czy niechodzenie na konferencje i spotkania ze sztabem szkoleniowym ma jakieś ujemne skutki?

 

Niechodzenie na konferencje i spotkania ze sztabem powoduje obniżenie "Zaangażowania w pracę z zespołem" i "Kontaktów z mediami".

 

-----

 

Czy patche do gry muszę instalować w odpowiedniej kolejności czy wystarczy, że zainstaluje ostatni?

 

Wystarczy, że zainstalujesz ostatniego patcha. Ponadto, jeśli zainstalujesz grę za pomocą steam, to gra zaktualizuje się sama.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...