Skocz do zawartości

Ruch to zdrowie!


ugh

Rekomendowane odpowiedzi

To mój drugi temat w dziale Kariery, choć o pierwszym (pare lat temu) wstyd mówić, bo trwał ledwie pół sezonu. Jestem/byłem dość mizernym trenerem, a moje kluby większych sukcesów nie osiągały. Postanowiłem jednak zainwestować w nową odsłonę FM. A Dlaczego? Bo po raz pierwszy mogę bez żadnych patchów i dodatków prowadzić drużynę Ruchu Radzionków.

 

 

Najpierw może jednak o kwestiach technicznych. Opowieści w świecie wirtualnym nie bardzo mnie interesują, dlatego zamierzam mieszać świat Football Managera z tym rzeczywistym. Dlatego będę stosował dwa kolory czcionki:

- niebieska

- domyślna (czarna)

Pierwszą oznaczone będą fakty, które miały miejsce w rzeczywistości. Domyślna to wyłącznie świat Football Managera. Nie oznacza to oczywiście, że cokolwiek w temacie będzie fałszowane. To raczej forma ciekawostki, mam dużo wspomnień związanych z tą drużyną i z pewnością część z nich wróci do mnie przy okazji rozgrywki.

 

 

Dlaczego Ruch Radzionków? Bo to drużyna, która mnie ukształtowała jako kibica. Regularnie chodzić na mecze zacząłem jako 'bajtel' w 1996 roku, więc przypadł mi najbardziej pamiętny okres w historii tego klubu, czyli szybki marsz na wyższe szczeble, od trzeciej ligi oraz pobyt w Ekstraklasie przez trzy sezony. To też będzie moim celem na sezon 2010/2011. Awans do Ekstraklasy i nawiązanie do największego sukcesu w historii klubu czyli zajęcie szóstego miejsca na koniec sezonu. Wszelkie sugestie, rady, krytyka mile widziane.

 

 

 

Wersja FM: 2011

Baza danych: srednia

Ligi: Polska (Ekstraklasa, 1. liga, 2. liga), Brazylia (1. liga, 2. liga, 3. liga), Ukraina (1. liga, 2 liga.)

Start: 2010/2011

Klub: Ruch Radzionków

Zasady: uczciwość

Dodatki: CM Revolution Polish Megapack

Odnośnik do komentarza

Na powitanie w nowym klubie, otrzymałem list od prezesa Barana. Ironia losu, tak można to nazwać, gdyż swego czasu pracowałem w Radzionkowie jako listonosz i to ja panu Baranowi zanosiłem pocztę, a że jest to człowiek-legenda w tym mieście, w dodatku biznesmen, to na jednym liście się nie kończyło. Ale tamta praca to przeszłość, teraz liczy się wyłącznie sukces klubu. A o ten będzie niełatwo, gdyż finanse wyglądają bardzo mizernie. Na transfery nie dostałem ani grosza, więc muszę szukać piłkarzy bez klubu. Na szczęście budżet płac wygląda przyzwoicie i kilku zawodników z pewnością ściągnę. Tymczasem przedstawiam kadrę na zbliżający się sezon.

 

 

 

Kadra na sezon 2010/2011

 

Bramkarze:

- JANKOWSKI Jacek

- KIEŁPIN Seweryn

- WIDAWSKI Robert

 

Obrońcy:

- FARKAŠ Michal

- KACICZAK Damian

- KOWALSKI Marcin

- NIEWULIS Andrzej

- RZEPKA Tomasz

- SZYMURA Kamil

- TRZCIONKA Marcin

- WIŚNIEWSKI Jacek

 

Pomocnicy:

- BELIANČIN Ján

- DZIEWULSKI Marcin

- FOSZMAŃCZYK Tomasz

- GAJEWSKI Dawid

- GIEL Paweł

- MANELSKI Maciej

- MRÓZ Wojciech

 

Napastnicy:

- CIELUCH Mateusz

- JARKA Dawid

- MAK Michał

- PRZYBECKI Miłosz

- ROCKI Piotr

- SUKER Marek

- WACHOWICZ Marcin

 

nie bawimy sie w kolorowanie tekstu

Na wyjątek nie mogę liczyć? To element opowiadania, w dodatku kolor nieużywany przez modów.

Odnośnik do komentarza

OK, skoro inne kolory nie są dozwolone to fragmenty z życia będą podkreślane i odchylone.

 

Zadanie jakie mi postawiono przed tym sezonem, to uniknięcie spadku. Fakt, drużyna nie jest pretendentem do awansu, ale zapewniłem prezesa, że nie spuszczę drużyny do 2. ligi bo to nie w moim stylu :eusa_angel: . Ogólnie spotkanie było miłe i sympatyczne. No ale o ile człowiek nie jest komentatorem sportowym, to gadaniem do niczego nie dojdzie. Tak więc moi skauci przystąpili do poszukiwań. Obejrzałem karty kilkudziesięciu zawodników i ostatecznie wybrałem........

 

 

Transfery na sezon 2010/2011

 

 

Do Klubu

 

Fabinho (Brazylia, wolny transfer) sylwetka

Michał Trzeciakiewicz (Polska, wolny transfer) sylwetka

Karol Janik (Polska, wolny transfer) sylwetka

Daniel Henz (Brazylia, wolny transfer) sylwetka

 

Z klubu

Miłosz Przybecki (do Niecieczy, za darmo)

 

Podsumowanie.

Jako, że moja taktyka nie przewiduje skrzydłowych, a w zamian ofensywnie usposobionych bocznych obrońców, postawiłem na dwójkę Brazylijczyków, którzy mają za zadanie wspomagać akcje ofensywne. Z tym, że o miejsce w pierwszej jedenastce będą musieli się starać, gdyż Kowalski i Farkas stanowią bardzo mocną konkurencję. Niestety ten drugi doznał poważnej kontuzji przed sezonem, dlatego Fabinho może liczyć na występy od pierwszej minuty, z kolei Henz musi cierpliwie czekać na swoją szansę.

Michał Trzeciakiewicz został sprowadzony jako zastępstwo dla Beliancina, który jest absolutnym pewniakiem jako defensywny pomocnik. Z kolei Janik będzie rywalizował głównie z Jarką jako 'wykańczacz' akcji, choć jeśli słabą dyspozycję w kilku spotkaniach zaprezentuje Wachowicz, to on zasiądzie na ławce rezerwowych.

 

 

Wyniki sparingów:

 

Ruch Radzionków 2:1 Ruch Radzionków u-21 (Beliancin x2)

Znicz Pruszków 2:0 Ruch Radzionków

Górnik Wałbrzych 1:2 Ruch Radzionków (Rzepka, Przybecki)

Ruch Radzionków 0:2 Wołyń Łuck (Ukraina)

Stal Stalowa Wola 0:4 Ruch Radzionków (Janik, Jarka, Cieluch x 2)

Ruch Radzionków 0:0 Lech Poznań

Ruch Radzionków 0:1 GKS Bełchatów

Ruch Radzionków 2:1 Legia Warszawa (Rocki, Beliancin)

Ruch Radzionków 4:0 Ruch Radzionków u-21 (Wachowicz, Rocki x2, Giel sam.)

 

 

Podsumowanie.

Mecze kontrolne były przeprowadzone na zasadzie funkcji rosnącej, to znaczy najpierw zaaplikowałem drużynie słabszych przeciwników, których wartość rosła wraz z kolejnym meczem. Forma zaczęła się stabilizować w połowie okresu przygotowawczego. Efektem tego był remis z mistrzem Polski oraz pokonanie Legii Warszawa, co zaskoczyło nawet mnie, o kibicach nie wspominając. Na koniec dałem rozstrzelać się chłopakom w spotkaniu z rezerwami, żeby ich morale były wysokie przed przystąpieniem do walki o Ekstraklasę.

Odnośnik do komentarza

Na inaugurację sezonu podejmuję ekipę MKS-u Kluczbork. Bukmacherzy stawiają na drużynę gości, ja stawiam na swoich chłopaków. Z Kluczborkiem mam miłe wspomnienia, gdyż gościłem tam kiedyś jako fotoreporter, w meczu który rozgrywali przeciwko Górnikowi Zabrze. Jako, że byłem tam w pracy, to mogłem liczyć na gościnę tego skromnego klubu. Z reguły kluby zapewniają jakieś chipsy, paluszki, ewentualnie kanapki. Ale to co tam zobaczyłem, przerosło moje wszelkie oczekiwania. Tak porządnie zastawionego stołu z różnymi przysmakami (paszteciki, sałatki, wyroby mięsne, piwo, wódka) nie zastałem nigdzie w Polsce (a bywałem na wielu stadionach). Atmosfera od początku była niemal świąteczna. Działacze MKS-u byli dumni z samego faktu, że ich młody klub (założony w 2003) ma szanse gry przeciwko tak utytułowanemu zespołowi jakim jest Górnik. Jeden z lepszych wyjazdów w moim życiu Lecz sentymenty idą na bok.

 

1. Liga (1. kolejka) 31.07.2010

ul. Narutowicza 11, widzów : 975

Ruch Radzionków 5:1 MKS Kluczbork

(5') Niziolek 0:1

(41') Jarka 1:1

(45') Dziewulski 2:1

(48') Wachowicz 3:1

(76') Rocki 4:1

(86') Wachowicz 5:1

 

Statystyki:

strzały 12 - 3

celne 5 - 2

pos. piłiki 45% - 55%

żółte kartki 1 - 0

 

Skład:

Jankowki - Fabinho (Trzcionka 45'), Szymura, Henz, Kowalski - Dziewulski(k), Beliancin, Giel (Trzeciakiewicz 76'), Rocki, Wachowicz, Jarka

 

Gracz meczu:

Wachowicz - 9.0

Odnośnik do komentarza

W pierwszej rundzie Pucharu Polski, moim przeciwnikiem będzie Bałtyk Gdynia, z czego kibice są zadowoleni bo to drużyna spokojnie do przejścia. Co do wyników polskich drużyn w europejskich pucharach to nie będę ich podawał aż do czasu awansu do Ekstraklasy. Byłaby to strata czasu.

 

1. Liga (2. kolejka) 07.08.2010

ul. Myśliborska 1, widzów : 2390

GKP Gorzów 0:3 Ruch Radzionków

(8') Rzepka 0:1

(23') Rzepka 0:2

(27') Wachowicz 0:3

 

Statystyki:

strzały 3 - 10

celne 0 - 3

pos. piłiki 54% - 46%

żółte kartki 0 - 1

 

Skład:

Jankowki - Fabinho, Szymura, Rzepka, Kowalski - Dziewulski(k), Beliancin, Giel (Foszmańczyk 88'), Rocki (Cieluch), Wachowicz, Jarka (Janik 45')

 

Gracz meczu:

Rzepka - 9.3

___________________________________

 

1. Liga (3. kolejka) 15.08.2010

ul. Narutowicza 11, widzów : 1025

Ruch Radzionków 4:1 Sandecja Nowy Sącz

(7') Jarka 1:0

(23') Rocki 2:0

(43') Rocki 3:0

(47') Makuch 3:1

(80') Jarka 4:1

 

Statystyki:

strzały 7 - 11

celne 3 - 2

pos. piłiki 48% - 52%

żółte kartki 3 - 1

 

Skład:

Kiełpin - Fabinho, Szymura, Rzepka, Kowalski - Dziewulski(k) (Foszmańczyk 81'), Beliancin, Giel, Rocki (Trzeciakiewicz 45'), Wachowicz (Janik 45'), Jarka

 

Gracz meczu:

Jarka - 8.8

Odnośnik do komentarza

1. Liga (4. kolejka) 21.08.2010

ul. Narutowicza 11, widzów : 991

Ruch Radzionków 1:0 Kolejarz Stróże

(90') Trzeciakiewicz 1:0

 

Statystyki:

strzały 9 - 4

celne 4 - 3

pos. piłiki 52% - 48%

żółte kartki 2 - 1

 

Skład:

Kiełpin - Fabinho (Niewulis 85'), Szymura, Rzepka, Kowalski - Dziewulski(k), Beliancin, Giel (Trzeciakiewicz 45'), Rocki - Wachowicz (Janik 65'), Jarka

 

Gracz meczu:

Trzeciakiewicz - 7.5

_______________________

 

U Dawida Jarki wykryto podwójną przepuklinę. Czeka go operacja i będzie niedostepny aż przez trzy miesiące. Jest to z pewnością duży cios dla zespołu.

_______________________

 

Puchar Polski (Pierwsza Runda) 25.08.2010

ul. Narutowicza 11, widzów : 692

Ruch Radzionków 4:4 (karne 0:3) Bałtyk Gdynia

(4') Janik 1:0

(24') Niewulis (sam.) 1:1

(28') Kaszuba 1:2

(35') Michałek 1:3

(61') Janik 2:3

(86') Rocki 3:3

(90') Dziewulski 4:3

(90') Kaszuba 4:4

 

 

Statystyki:

strzały 11 - 14

celne 6 - 6

pos. piłiki 45% - 55%

żółte kartki 3 - 0

 

Skład:

Jankowski - Trzcionka, Niewulis, Wiśniewski, Henz - Trzeciakiewicz (Rocki), Foszmańczyk, Mróz, Gajewski, Cieluch (Dziewulski 82') - Janik

 

Gracz meczu:

Janik - 8,8

Odnośnik do komentarza

Ok, czytelnik - nasz pan. W takim razie, w celu odróżnienia, zdarzenia mające miejsce w rzeczywistości będą pisane kursywą, bez podkreślenia.

 

@Zdziarson - sam sobie się dziwie, że taki dobry start zaliczyłem, bo jak wspominałem, wybitnym strategiem nie jestem. Co do Floty to niczego nie mogę obiecać :)

 

@Polon - Tylko, żeby mi się światy nie pomyliły :) . A serio to sporo pamiętam z tamtego okresu, w ogóle z futbolem wiąże sie dużo wspomnień i zobaczymy ile będzie okazji do pisania wspomnień w tym temacie.

 

 

1. Liga (5. kolejka) 21.08.2010

ul. Kopalniana, widzów : 562

Górnik Polkowice 3:3 Ruch Radzionków

(17') Biliński 1:0

(22') Biliński 2:0

(46') Cieluch 2:1

(62') Rocki 2:2

(71') Sierpina 3:2

(74') Cieluch 3:3

 

Statystyki:

strzały 6 - 14

celne 3 - 4

pos. piłiki 53% - 47%

żółte kartki 0 - 0

 

Skład:

Kiełpin - Fabinho (Niewulis 72'), Szymura, Rzepka, Kowalski - Dziewulski(k), Beliancin, Giel, Rocki - Wachowicz (Cieluch 45'), Janik (Gajewski 60')

 

Gracz meczu:

Biliński - 8.8

 

 

Tabelę po pięciu kolejkach można zobaczyć TUTAJ

Mamy lidera, Radzionków mamy lidera!

Odnośnik do komentarza

W drugiej rundzie Pucharu Polski u-21, moi juniorzy pokonali na własnym terenie młodzików Wisły Kraków, 1:0. Brawo chłopaki!

 

1. Liga (6. kolejka) 04.09.2010

ul. Narutowicza, widzów : 973

Ruch Radzionków 3:0 Termalica Nieciecza

(49') Dziewulski 1:0

(54') Rocki 2:0

(71') Wachowicz 3:0

 

 

Statystyki:

strzały 15 - 5

celne 4 - 3

pos. piłiki 48% - 52%

żółte kartki 3 - 1

czerwone kartki 0 - 1

 

Skład:

Kiełpin - Fabinho, Szymura, Rzepka, Kowalski (Henz 81') - Dziewulski(k), Beliancin, Giel (Trzeciakiewicz 64'), Rocki - Wachowicz, Janik (Cieluch 45')

 

Gracz meczu:

Rocki - 8.4

 

_______________________

 

 

Odra Wodzisław. Do dzisiaj ciarki mnie przechodzą gdy słyszę nazwę tego klubu. Zdarzyło wam się kiedyś być okradzionym przez Stowarzyszenie Kibiców? Nie? No to się różnimy. W 2005 roku ich stowarzyszenie organizowało wyjazd na mecz Anglia - Polska w Manchesterze (ten, w którym Frankowski strzelił gola czym skwasił minę Janasa, a my ostatecznie przegraliśmy 1:2). Zadzowniłem, ustaliliśmy, że mogę pojechać mimo, iż nie jestem kibicem Odry. Lecz PZPN, wbrew zapowiedziom, nie przysłał zamówionej liczby biletów, więc wyjazd odwołano. Ale kasy wpłaconej na konto stowarzyszenia już nie zobaczyłem (niby tylko 500 zł ale zawsze coś). Przez dwa miesiące byłem zwodzony. Policja jak to policja, machnęła ręką. Tak więc moje pieniądze pewnie spaliły się będąc oprawą meczową.

Nic więc dziwnego, że zbliżający traktuję bardzo osobiście.

 

 

1. Liga (7. kolejka) 11.09.2010

ul. Bogumińska, widzów : 2849

Odra Wodzisław 4:2 Ruch Radzionków

(13') Wachowicz 0:1

(24') Jary 1:1

(35') Chmiest 2:1

(48') Dziewulski 2:2

(64') Odunka 3:2

(79') Chrabąszcz 4:2

 

 

Statystyki:

strzały 17 - 12

celne 8 - 3

pos. piłiki 57% - 43%

żółte kartki 2 - 4

czerwone kartki 0 - 1

 

Skład:

Kiełpin - Fabinho, Szymura (Niewulis 69'), Rzepka, Kowalski - Dziewulski(k), Beliancin, Giel, Rocki (Henz 20') - Wachowicz, Janik (Cieluch 45')

 

Gracz meczu:

Dziewulski - 8.3

 

 

A wszystko przez Rzepkę, który w 17. minucie dostał czerwoną kartkę. Może on powinien mi oddać te pięć stówek :lol: . Z kolei Wachowicz doznał lekkiej kontuzji w czasie meczu i nie zagra przez 12 dni. Ehh kolejny napastnik.

Odnośnik do komentarza

1. Liga (8. kolejka) 19.09.2010

ul. Narutowicza, widzów : 1001

Ruch Radzionków 1:0 GKS Katowice

(38') Rocki 1:0

 

 

Statystyki:

strzały 12 - 7

celne 3 - 1

pos. piłiki 49% - 51%

żółte kartki 1 - 0

czerwone kartki 1 - 0

 

Skład:

Kiełpin - Niewulis (Fabinho 75'), Szymura, Henz, Kowalski - Dziewulski(k), Beliancin, Giel (Trzeciakiewicz 75'), Rocki - Janik, Cieluch

 

Gracz meczu:

Rocki - 7.2

 

_______________________

 

 

1. Liga (9. kolejka) 26.09.2010

ul. Uni Lubelskiej, widzów : 4243

ŁKS Łódź 2:0 Ruch Radzionków

(24') Kosecki 1:0

(87') Kujawa 2:0

 

Statystyki:

strzały 8 - 7

celne 6 - 1

pos. piłiki 44% - 56%

żółte kartki 1 - 3

 

Skład:

Kiełpin - Farkas (Fabinho 45'), Rzepka, Henz, Kowalski - Dziewulski(k), Beliancin, Giel, Rocki - Janik (Cieluch 72'), Wachowicz

 

Gracz meczu:

Obem - 7.5

Odnośnik do komentarza

1. Liga (10. kolejka) 02.10.2010

ul. Narutowicza, widzów : 1014

Ruch Radzionków 2:0 KSZO Ostrowice Św.

(7') Rocki 1:0

(77') Janik 2:0

 

Statystyki:

strzały 14 - 5

celne 4 - 1

pos. piłiki 57% - 43%

żółte kartki 0 - 1

 

 

Skład:

Kiełpin - Farkas (Fabinho 73'), Szymura, Rzepka, Kowalski - Dziewulski(k), Beliancin, Giel, Rocki (Trzeciakiewicz 73') - Janik, Wachowicz

 

Gracz meczu:

Rocki - 7.8

 

 

Tabelę po dziesięciu kolejkach można zobaczyć TUTAJ

_______________________

 

 

 

1. Liga (11. kolejka) 09.10.2010

ul. Matejki, widzów : 2075

Flota Świnoujście 0:3 Ruch Radzionków

(24') Rocki 0:1

(59') Giel 0:2

(90') Beliancin 0:3 (karny)

 

Statystyki:

strzały 7 - 15

celne 2 - 5

pos. piłiki 56% - 44%

żółte kartki 2 - 1

czerwone kartki 1 - 0

 

Skład:

Kiełpin - Farkas, Rzepka, Szymura (Henz 45'), Kowalski - Dziewulski(k), Beliancin, Giel (Trzeciakiewicz 69'), Rocki - Janik, Wachowicz (Niewulis 86')

 

Gracz meczu:

Rocki - 8.3

Odnośnik do komentarza

To był jeden z bardziej dramatycznych meczów 'Cidrów' w Ekstraklasie. Wrzesień 1998. Do Bytomia przyjechała Pogoń Szczecin, dwa razy obejmowała prowadzenie, dwa razy nie udało się jej go utrzymać i przegrała 2:3. Dramaturgia spotkania niesamowita. Z meczu zapamiętałem niewykorzystany karny przez Janoszkę, co było rzadkością. Mogę spokojnie strzelić, ze Majdan był jedynym bramkarzem, który zdołał obronić 'jedenastkę' Ecika w ciągu tych trzech sezonów w najwyższej klasie rozgrywek.

Bramki Ruchu z tamtego spotkania można zobaczyć tutaj:

Gol nr 2

 

Oczywiście zależało mi, by co najmniej powtórzyć tamten wynik, tym bardziej, że drużyna odzyskała nieco świeżości i poprawiła grę w defensywie. Lada chwila, do składu powróci też Jarka, dzięki czemu na baczności będzie musiał się mieć Wachowicz, bo słaba dyspozycję ostatnio prezentuje.

 

1. Liga (12. kolejka) 16.10.2010

ul. Narutowicza, widzów : 1060

Ruch Radzionków 2:0 Pogoń Szczecin

(45') Rocki 1:0

(68') Janik 2:0

 

Statystyki:

strzały 17 - 8

celne 6 - 2

pos. piłiki 47% - 53%

żółte kartki 1 - 0

 

 

Skład:

Kiełpin - Farkas (Fabinho 67'), Szymura (Niewulis 90'), Rzepka, Kowalski - Dziewulski(k), Beliancin, Giel, Rocki - Janik, Wachowicz (Cieluch 77')

 

Gracz meczu:

Kowalski - 7.8

Odnośnik do komentarza

1. Liga (13. kolejka) 23.10.2010

ul. Słowackiego, widzów : 218

Dolcan Ząbki 0:4 Ruch Radzionków

(35') Janik 0:1

(50') Janik 0:2

(71') Dziewulski 0:3

(78') Hirsz (sam.) 0:4

 

Belinacin nie wykorzystał rzutu karnego (33')

 

Statystyki:

strzały 6 - 16

celne 1 - 4

pos. piłiki 50% - 50%

żółte kartki 0 - 1

 

 

Skład:

Kiełpin - Farkas, Rzepka, Szymura, Kowalski (Henz 66')- Dziewulski(k), Beliancin, Giel (Trzeciakiewicz 45'), Rocki - Janik, Wachowicz (Jarka 66')

 

Gracz meczu:

Janik - 8.8

Odnośnik do komentarza

1. Liga (14. kolejka) 31.10.2010

ul. Narutowicza, widzów : 1191

Ruch Radzionków 0:0 Piast Gliwice

 

 

Statystyki:

strzały 7 - 9

celne 2 - 3

pos. piłiki 50% - 50%

żółte kartki 0 - 1

 

 

Skład:

Kiełpin - Farkas, Szymura, Rzepka, Kowalski - Dziewulski(k) (Niewulis 90'), Beliancin, Giel (Trzeciakiewicz 80'), Rocki - Janik (Cieluch 71'), Jarka

 

Gracz meczu:

Szary - 7.3

 

_______________________

 

1. Liga (15. kolejka) 06.11.2010

ul. Bułgarska, widzów : 1876

Warta Poznań 0:0 Ruch Radzionków

 

 

Statystyki:

strzały 7 - 3

celne 1 - 0

pos. piłiki 65% - 35%

żółte kartki 4 - 3

 

 

Skład:

Kiełpin - Farkas (Fabinho 76'), Rzepka, Szymura, Kowalski - Dziewulski(k) (Cieluch 50'), Beliancin (Trzeciakiewicz 45'), Giel, Rocki - Janik, Jarka

 

Gracz meczu:

Zawadzki - 7.4

 

Dziewulski doznał kontuzji i będzie pauzwał przez cztery tygodnie. Cieszy seria bez straty gola (już ponad 500 minut), martwi słabsza skuteczność.

Odnośnik do komentarza

1. Liga (16. kolejka) 13.11.2010

ul. Narutowicza, widzów : 1114

Ruch Radzionków 0:0 Górnik Łęczna

 

 

Statystyki:

strzały 11 - 12

celne 2 - 4

pos. piłiki 45% - 55%

żółte kartki 2 - 0

 

 

Skład:

Kiełpin - Farkas, Szymura, Rzepka, Henz - Trzeciakiewicz (Foszmańczyk 45'), Beliancin, Giel, Rocki(k) (Cieluch 72') - Janik (Wachowicz 45'), Jarka

 

Gracz meczu:

Kiełpin - 7.6

 

_______________________

 

1. Liga (17. kolejka) 21.11.2010

ul. Rychlińskiego, widzów : 1797

Podbeskidzie 1:1 Ruch Radzionków

(28') Janik 0:1

(49') Patejuk 1:1

 

Statystyki:

strzały 8 - 10

celne 3 - 2

pos. piłiki 49% - 51%

żółte kartki 3 - 6

 

 

Skład:

Kiełpin - Farkas (Fabinho 89'), Rzepka, Szymura, Kowalski (Kaciczak 51')- Cieluch (Foszmańczyk 71'), Beliancin, Giel, Rocki(k) - Janik, Wachowicz

 

Gracz meczu:

Zając - 7.9

 

Tabelę po rundzie jesiennej można zobaczyć TUTAJ

Odnośnik do komentarza

Transfery zimowe

 

 

Do Klubu

 

Tony Alegbe (Nigeria, wolny transfer) sylwetka

 

 

Podsumowanie.

Koniecznie potrzebowałem kogoś na środek pomocy. Przetestowałem trzech zawodników i żaden mi nie zaimponował, lecz Alegbe przekonał mnie do siebie swoimi warunkami fizycznymi. Najlepiej czuje się na prawej obronie, ale ja bym go widział jako pomocnika z defensywnymi zadaniami. Zobaczymy co się z tego urodzi.

 

 

Wyniki sparingów:

 

Ruch Radzionków 2:0 Garbarnia Kraków (Rocki, Wachowicz)

Ruch Radzionków 1:4 Wisła Płock (Jarka)

Ruch Radzionków 4:1 Motor Lublin (Wachowicz x3, Jarka)

Ruch Radzionków 0:3 Górnik Polkowice

Ruch Radzionków 2:1 Polonia Bytom (Dziewulski, Wachowicz)

Ruch Radzionków 1:5 Górnik Zabrze (Giel)

Ruch Radzionków 1:2 Polonia Warszawa (Wachowicz)

Ruch Radzionków 2:3 Legia Warszawa (Jarka, Szymura)

Ruch Radzionków 2:2 Górnik Polkowice (Janik, Rocki)

Ruch Radzionków 0:2 Ruch Radzionków u-21

 

Podsumowanie:

Przegrać z rezerwami to sztuka niezwykła, ale dobrze podsumowuje okres przygotowań do rundy wiosennej. Było mizernie, wyniki w kratkę, sporo straconych bramek, choć to wynik po części sporej rotacji oraz testowania nowych graczy, z których żaden mnie nie przekonał. Walka o awans zapowiada się na bardzo ciężką.

Odnośnik do komentarza

1. Liga (18. kolejka) 05.03.2011

ul. Sportowa, widzów : 736

MKS Kluczbork 0:1 Ruch Radzionków

(16') Rocki 0:1

 

 

Statystyki:

strzały 6 - 6

celne 0 - 1

pos. piłiki 58% - 42%

żółte kartki 0 - 1

 

 

Skład:

Kiełpin - Alegbe, Rzepka, Szymura, Kowalski - Trzeciakiewicz (Foszmańczyk 55'), Beliancin(k), Giel, Rocki(k) - Janik, Wachowicz (Jarka)

 

Gracz meczu:

Rocki - 8.0

________________________________

 

 

1. Liga (19. kolejka) 12.03.2011

ul. Narutowicza, widzów : 1101

Ruch Radzionków 2:1 GKP Gorzów

(39') Giel 1:0

(66') Beliancin 2:0 (karny)

(81') Drozdowicz 2:1

 

 

Statystyki:

strzały 21 - 5

celne 6 - 1

pos. piłiki 48% - 52%

żółte kartki 1 - 0

 

 

Skład:

Kiełpin - Farkas, Szymura, Rzepka (Henz 74'), Kowalski - Dziewulski (Alegbe 45'), Beliancin(k), Giel, Rocki - Janik, Wachowicz

 

Gracz meczu:

Janik - 7.7

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...