Skocz do zawartości

Polska Liga Update


Lucasinho

Rekomendowane odpowiedzi

Większość zespołów III ligi jest półprofesjonalna i gracze mają kontrakty półprofesjonalne, najlepszym zdarza się grać na pełen etat. I rzeczywiście, płace podstawowe w III lidze są zwykle między tysiącem a dwoma tysiącami złotych. Ciężki macie orzech do zgryzienia, nie wiem czy FM pozwoli połączyć te dwie cechy :/

Odnośnik do komentarza

Pamiętam, jak przed dwoma laty w Polkowicach (wówczas III-ligowych) niektórzy zawodnicy dostawali stypendia od gminy na poziomie 6-8 tysięcy złotych, to w pozostałych klubach tej klasy rozgrywkowej łapano się za głowy, bowiem znalezienie choćby 1/3 tej kwoty na gracza graniczyło z cudem. Nawet u kasiastego prezesa Białka w Kątach Wrocławskich dostawano maksymalnie połowę tego (syn znajomego grał tam jesienią 2008 roku). A tymczasem w Polkowicach wpływy zapisane jako stypendia gminne nie wyczerpywały, o ile wiem, całości zarobków poszczególnych graczy. Tacy gracze jak Grzybowski, Jeziorny, Olszowiak, Koziara, Salamoński czy Soboń mogli liczyć na zarobki przekraczające 10 tys. PLN / m-c. Nigdzie jednak poza Polkowicami tak dobrze w III lidze dolnośląsko-lubuskiej nie płacono.

Odnośnik do komentarza

ha, tak więc widzisz, że wymagania są ustawione źle ustawione przynajmniej dla 4 ligi, gdzie trzeba dać tam amatorskie lub półprofesjonalne, bo to jest ważniejsze, by zawodnicy grali za realistyczne pensje, bo nie gram póki co na updacie właśnie przez to

Odnośnik do komentarza

Uściślijmy. IV liga dodana była tylko tak, żeby ktoś sobie mógł pograć, jest niedopracowana. Natomiast w III lidze dotacje są brane z Biuletynu Informacji Publicznej, więc te kluby naprawdę dostają takie kwoty. Więc moim zdaniem łatwiej lekko nagiąć rzeczywistość i zamiast robić kluby półprofesjonalne dać profesjonalne (swoją drogą miałem informacje, że np. w podlasko-warmińsko-mazurskiej i łódzko-mazowieckiej większość to jednak kluby profesjonalne) i żeby te pensje były na poziomie 2 tys. zł, średnio. Bo tak naprawdę jest w rzeczywistości. Bo nie wierzę, że w III lidze piłkarze dostają po 400 zł miesięcznie.

 

Całkowicie inną sprawą jest to, że np. jacyś gracze co kiedyś gdzieś grali chcą po 8-10 tys. Tutaj jest do zmienienia reputacja.

Odnośnik do komentarza

kleyo: tutaj uważaj na kwestię słownictwa - w Polsce prawie nie mamy klubów amatorskich, gdzie nikt nie dostaje ani złotówki, tylko posiłek regeneracyjny i zwrot kosztów. Wielu ludzi uważa że jeżeli klub nie jest amatorski to jest profesjonalny - tak nie jest. Jeżeli zawodnik ma jakieś zajęcia poza grą, nie jest do dyspozycji klubu na pełen etat to klub może być półprofesjonalny. Zresztą w klubie półprofesjonalnym może być zawodnik z kontraktem profesjonalnym - i gwarantuję że będzie zarabiał mniej jak w klubie profesjonalnym na takim samym kontrakcie, sprawdzałem to wielokrotnie. Innymi słowy, wątpię żeby kluby w III lidze płaciły wszystkim swoim zawodnikom 2000 - 3000 zł miesięcznie (ale tym którzy mają profesjonalne kontrakty już możliwe), żeby wszystkie były profesjonalne (wątpię żeby była więcej jak połowa). Może same reputacje tutaj zadziałają, a może będziesz musiał część ustawić jako półprofesjonalne.

Odnośnik do komentarza

Ja sobie zdaję sprawę jak mniej więcej w Polsce to wygląda, bo ja nawet w A-klasie dostawałem jakieś premię za mecze i treningi. Chodzi o to, że gdy ustawiłem półprofesjonalny status to 2-3 osoby w klubie zarabiały po 2-3 tys. (czasem dużo więcej, tutaj pewnie rola reputacji), a cała reszta miała kontrakty amatorskie i płacę ok. 400 zł miesięcznie. Wiem na pewno, że wszyscy obcokrajowcy muszą mieć kontrakty profesjonalne, jeśli chcą grać w Polsce (przynajmniej odnośnie 3. ligi taki przepis widziałem).

Odnośnik do komentarza

Innymi słowy, wątpię żeby kluby w III lidze płaciły wszystkim swoim zawodnikom 2000 - 3000 zł miesięcznie (ale tym którzy mają profesjonalne kontrakty już możliwe), żeby wszystkie były profesjonalne (wątpię żeby była więcej jak połowa).

Tak jak wspominałem, przykład Polkowic był wyjątkiem na skalę całej dolnośląsko-lubuskiej grupy III ligi. Codzienną praktyką jest, że piłkarze drużyn z tej klasy rozgrywkowej robią coś zawodowo poza kopaniem piłki. Stąd też częste roszady personalne, zmiany po pół roku nawet (np. zmiana pracy -> zmiana możliwości uczestniczenia w treningach, etc.). W Trzebnicy jeszcze kilka miesięcy temu wszyscy gracze mieli inne źródła dochodów niż "kontrakt" w klubie. To jest regułą. Podobnie jak to, że jest kilka klubów, które mogą sobie pozwolić na utrzymywanie profesjonalnych kontraktów dla części graczy (tak bywało w Kątach Wrocławskich czy Głogowie).

Odnośnik do komentarza

No właśnie, czyli III liga jest półprofesjonalna, najlepsi gracze i obcokrajowcy mają kontrakty profesjonalne zarabiając 2-3 tysiące miesięcznie, reszta półprofesjonalna i grosze.

 

a cała reszta miała kontrakty amatorskie i płacę ok. 400 zł miesięcznie.

Będę upierdliwy :> ale o tym mówiłem. Cała reszta miała półprofesjonalne, bo na amatorskich nie dostałaby ani złotówki, FM wyświetla wtedy w polu pensji N/D.

Odnośnik do komentarza

Też mnie to dziwiło, może mam inne tłumaczenie, bo u mnie wtedy skrót kontraktu był "Ama" i pensja, a nie Pza. Dopiero jak sobie dodałem Brenną jako klub amatorski, to gracze mieli amatorskie i N/D w pensjach, a np. grający asystent miał Pza. Jakieś dziwne to jest.

Odnośnik do komentarza

To i ja dodam swoje znajdy ;-) tylko i wyłącznie dotyczące Narwi Ostrołęka

 

Cóż... chyba ktoś się pokapował, że niektórzy zawodnicy byli już w bazie, a niektórzy zostali podwójnie dodani, stąd:

- Radosław Posmyk (prawidłowy, był w bazie) i Radosław Posnyk...

- Michał Parszewski (prawidłowy, był w bazie) i Michał Pareszewski

- Arkadiusz Pyskło (nazwisko prawidłowe, pozycja chyba losowa, bo zamiast napastnikiem był u mnie obrońcą...) i Arkadiusz Oleskło (czy jakoś tak, prawidłowa tylko pozycja), to najlepszy snajper w historii klubu (jest wpisany w rekordach) z 97 ligowymi bramkami. Jeśli można to zróbcie wyjątek i wklepcie jego karierę stąd: http://narew.dbv.pl/viewpage.php?page_id=61 bo to trochę wkurza jak pojawia się, że to jego debiut i pierwszy gol :P

 

Inne rzeczy do poprawy

- Marcin Kobrzyński -> najlepszy napastnik drużyny juniorów a w bazie jest obrońcą :/

- Mariusz Malanowski -> zamiast DLC tylko DC co znacznie utrudnia wsuwanie go do składu ;-)

- Madariola Noheem Jaiyesimi ma "losową" skórę i przez to wgrywa się (jest Algierczykiem) jako biały/śniady człowieczek, natomiast kolor skóry ma zdecydowanie czarny

 

 

Kim jest Piotr Wolski, asystent trenera? Czyżby to Piotr Wiski (jest w bazie jako trener bramkarzy), który jest i asystentem i trenerem bramkarzy w rzeczywistości?:>

 

I jeszcze jedna prośba. Zawodników Narwi, którzy już byli w bazie robilem w okolicach sierpnia. Wówczas w sparingach bronił nieźle Iwanowski, a Łyziński miał doła. Wszystko wygląda teraz inaczej - "Łyżwa" Łyziński jest jednym z najlepszych bramkarzy w lidze (klasycznie), a Iwanowski zagrał jesienią jeden mecz i wpuścił 3 bramki. Propozycja jest taka, żeby obniżyć Iwanowskiemu CA nawet do 10 punktów, a Łyzińskiego uczynić najjaśniejszym punktem drużyny. Dodam, że w oficjalnym updacie też tak się stanie ;-)

 

 

 

 

P.s. w Pogoni Siedlce wszyscy Afrykanie i Egipcjanin mają imiona zamienione z nazwiskami :/ Wygląda to tragicznie! np. zamiast Mohamed Eid Abdel Wahab jest Eid Abdel Wahab Mohamed a zamiast Emmanuel Ifeanyi Emehel jest Emehel Ifeanyi Emmanuel...

Odnośnik do komentarza

 

 

P.s. w Pogoni Siedlce wszyscy Afrykanie i Egipcjanin mają imiona zamienione z nazwiskami :/ Wygląda to tragicznie! np. zamiast Mohamed Eid Abdel Wahab jest Eid Abdel Wahab Mohamed a zamiast Emmanuel Ifeanyi Emehel jest Emehel Ifeanyi Emmanuel...

 

A nie jest przypadkiem tak, że u nich ogólnie to co my rozumiemy przez imię im służy jako nazwisko, i to dlatego ?

 

Nie jestem pewny ale coś mi tak świta. Pozdro dla Narwi :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o finanse w III lidze no to po 2 tysiące, np. w Warmińsko-Mazursko-Podlaski to jest zdecydowanie przesadzone, 2,3 góra drużyny płacą takie pieniądze. A w innych klubach bieda i czasami zawodnicy czekają po pół roku na wypłatę. Informacje pewne, bo wielu kibiców z różnych klubów tak mówiło :P a statusy profesjonalne w tej lidze ? Pierwsze słyszę...

Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem, moim zdaniem lepiej jak tylko jest błędna nazwa, a działa nieźle niż tak, że każdy klub co roku ma zysk ok. 200 tys. zł.

 

Nie mam 100% informacji o zarobkach w III lidze, ale jeśli np. w biednym A-klasowym zespole można było miesięcznie wyciągnąć nawet do 500 zł(3 treningi w tygodniu po 10 zł za każdy czyli na miesiąc ok. 120 zł do tego premie meczowe ok. 100 zł za mecz, więc gdy zespół wygrywał to kwota całkiem niezła), to wydaje mi się, że w III lidze te 2. tys. to całkiem wiarygodna kwota.

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...