Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pan_przeciętniak

Mam pytanie ? Co za geniusz robił Podbeskidzie Bielsko-Biała? Drużyna w pierwszym sezonie awansuje do ekstraklasy a potem wyrasta na czołową polską drużynę. Śmiech na sali.

 

karols87 Zamiast wypożyczać nie wiadomo komu to przesuwaj zawodników do klubów finalnych.

Odnośnik do komentarza

Pewnie miałeś na wyrost trenera albo innego trenera pierwszego zespołu lub juniorów. Dostałeś uzupełnienie, ale nie przekroczyło ono faktycznego stanu z przed poszerzenia. Ja tak miałem. Mogłem niby zatrudnić dodatkowego trenera, ale miałem dwóch trenerów juniorów. I odrzucało mi przyjęcie nowego trenera mimo miejsca. Dopiero jak zwolniłem trenerów juniorów to zarząd zgodził się na dwa dodatkowe miejsca z sztabie szkoleniowym i zatrudniłem wtedy trzech bardzo dobrych trenerów w tym Jurka Podbrożnego. Jak na moją piątą ligę to genialnie bo ma 4 * na strzały.

 

Niestety nie, gram już 6 sezon i od 3 sezonów mam wszystkich członków sztabu szkoleniowego na maxa (bez przekraczania limitów). Chciałem zwiększyć liczbę trenerów (obecnie 4 trenerów + 1 trener pierwszego zespołu + 1 trener siłowy + 1 trener bramkarzy + 1 trener juniorów), ponieważ obecnie mam trening na 3-4*. Kasy mam jak lodu, wykorzystuję 315 tys. zł z 550 tys. zł budżetu płacowego.

 

edit: co ciekawe, w ramach testu poprosiłem o dodatkowych fizjoterapeutów, zarząd zgodził się i od razu w "siedzibie zarządu" widzę, że mogę zatrudnić 4 fizjoterapeutów (poprzednio 2). Ciekawe.

Mi po zgodzie zarządu na zwiększenie liczby trenerów automatycznie limit trenerów zwiększył się z dwóch do czterech. Kasy tez mam jak lodu, budżet płacowy 5500 £ tygodniowo ;) z czego wydaję 4500 £. Zobacz, czy możesz jeszcze raz poprosić o trenerów, co to da, czy masz to pole teraz wyszarzone?

Odnośnik do komentarza
Gość Pan_przeciętniak

A ci zawodnicy grają?? W FM rzadko kiedy da się sprzedać zawodnika który nie gra i nie osiąga wyników. U mnie np na Stilica i Peszke jest kupa chętnych bo grają i mają dobre oceny meczowe. Jak się u ciebie nie mieszczą w składzie to niech grają w pucharze polski albo w rezerwach. Buricem tez sie interesowali jak grał regularnie w pierwszym składzie teraz jest tylko rezerwowym bo mam lepszego bramkarza i zero zainteresowania.

Odnośnik do komentarza

Pewnie miałeś na wyrost trenera albo innego trenera pierwszego zespołu lub juniorów. Dostałeś uzupełnienie, ale nie przekroczyło ono faktycznego stanu z przed poszerzenia. Ja tak miałem. Mogłem niby zatrudnić dodatkowego trenera, ale miałem dwóch trenerów juniorów. I odrzucało mi przyjęcie nowego trenera mimo miejsca. Dopiero jak zwolniłem trenerów juniorów to zarząd zgodził się na dwa dodatkowe miejsca z sztabie szkoleniowym i zatrudniłem wtedy trzech bardzo dobrych trenerów w tym Jurka Podbrożnego. Jak na moją piątą ligę to genialnie bo ma 4 * na strzały.

 

Niestety nie, gram już 6 sezon i od 3 sezonów mam wszystkich członków sztabu szkoleniowego na maxa (bez przekraczania limitów). Chciałem zwiększyć liczbę trenerów (obecnie 4 trenerów + 1 trener pierwszego zespołu + 1 trener siłowy + 1 trener bramkarzy + 1 trener juniorów), ponieważ obecnie mam trening na 3-4*. Kasy mam jak lodu, wykorzystuję 315 tys. zł z 550 tys. zł budżetu płacowego.

 

edit: co ciekawe, w ramach testu poprosiłem o dodatkowych fizjoterapeutów, zarząd zgodził się i od razu w "siedzibie zarządu" widzę, że mogę zatrudnić 4 fizjoterapeutów (poprzednio 2). Ciekawe.

Mi po zgodzie zarządu na zwiększenie liczby trenerów automatycznie limit trenerów zwiększył się z dwóch do czterech. Kasy tez mam jak lodu, budżet płacowy 5500 £ tygodniowo ;) z czego wydaję 4500 £. Zobacz, czy możesz jeszcze raz poprosić o trenerów, co to da, czy masz to pole teraz wyszarzone?

 

Niestety pole szare, muszę troszkę poczekać zanim ponownie złożę prośbę. Mam nadzieję, że następnym razem się uda.

Odnośnik do komentarza

A ci zawodnicy grają?? W FM rzadko kiedy da się sprzedać zawodnika który nie gra i nie osiąga wyników. U mnie np na Stilica i Peszke jest kupa chętnych bo grają i mają dobre oceny meczowe. Jak się u ciebie nie mieszczą w składzie to niech grają w pucharze polski albo w rezerwach. Buricem tez sie interesowali jak grał regularnie w pierwszym składzie teraz jest tylko rezerwowym bo mam lepszego bramkarza i zero zainteresowania.

sa w rezerwach ale to mi nic nie pomga. i dla mnie to jest denerwujace bo ciezko jest cos zarobic, a ja mam taka strategie ze sprowadzam mlodych i pozniej ich sprzedaje. w fm 2010 bylo latwiej ich sprzedac

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie ? Co za geniusz robił Podbeskidzie Bielsko-Biała? Drużyna w pierwszym sezonie awansuje do ekstraklasy a potem wyrasta na czołową polską drużynę. Śmiech na sali.

 

karols87 Zamiast wypożyczać nie wiadomo komu to przesuwaj zawodników do klubów finalnych.

 

U mnie Podbeskidzie awansowało, ale w Ekstraklasie już 3 sezon walczy o utrzymanie. Może to kwestia przypadku?

Odnośnik do komentarza

U mnie z kolei (gram Legią) jest tak, że choć wiele klubów interesuje się moimi graczami, udało mi się sprzedać tylko Rybusa do Dynama Zagrzeb, Machnowskiego do Dynama Kijów i paru kolesi z rezerw do innych polskich klubów... nie wiem czemu tak się dzieje, tym bardziej, że z innych ekip ligowych gracze odchodzą do silniejszych klubów...

Odnośnik do komentarza
Podbeskidzie Bielsko-Biała - sponsor: Grupa Żywiec.
Drużyna ma potencjał na ekstraklasę i może w niej poszaleć. Mają sponsora z ambicjami. Dla żywca ekstraklasa to 100 razy więcej wyświetleń baneru reklamowego i też może mają w umowie jakieś klauzule na wypadek awansu. Wcale mnie nie zdziwi jak podbeskidzie będzie w górnej połowie tabeli po ewentualnym awansie. Patrzcie, że już teraz jako ostatni zespół 1 ligi jest w pucharze.
Odnośnik do komentarza

Mam pytanie jak zrobić aby piłkarze otrzymywali powołanie od druzyny niemiec i zeby to byli prawdziwi piłkarze widoczni a nie wygenerowanie przez gre i nie dostępni?

plik FAKE (na każdej stronie, bądź w dodatkach jest) wklej go do katalogów z grą i czekaj na powołanie.

wałkowane z 1000 razy.

Odnośnik do komentarza

Ja miałem taki problem. W 6 lidze nikt za darmo nie chciał moich grajków, mając 4700£ na płace tygodniowo i całą drużynę oraz asystenta do zwolnienia liczyłem każdy grosz. Mimo to bardziej opłaciło mi się zwolnić zawodnika który i tak nie grał za porozumieniem lub nawet bez porozumienia za odszkodowaniem i mieć z głowy, bo odblokowywał mi się limit na pensje. Ale teraz w 5 lidze chcę sprzedawać lepszych i nawet za bramkarza dali mi 4500£. Za innych dają mi 20-30% zysków z kolejnego transferu i 0£.

Zasada u mnie jest jedna, w drużynie mogą zostać najlepsi. Zrobię co mogę, aby najlepsi zostali.

Odnośnik do komentarza

Jaki jest w miarę prosty sposób na zarabianie kasy ? Bo co miesiąc jestem lechem ok 500 tys euro w plecy... turniejów towarzyskich nie organizuję bo słabe zespoły tylko się godzą...

 

Przede wszystkim kontrolować wydatki na pensje. Sprzedać/rozwiązać kontrakty ze zbędnymi graczami. Kadra 20-23 wyrównanych zawodników moim zdaniem wystarcza, aby walczyć w lidze i pucharach. Gram Górnikiem, gdzie stadion mieści 12500 ludzi, a średnia cena biletów to 25 zł - jak więc widać na karnetach i biletach niewiele da się zarobić. Wysyłam scoutów (obecnie 10, ocena umiejętności i potencjału w granicach 18-20) w świat, kupuję młodych, perspektywicznych zawodników, którzy mają szansę grać w pierwszym składzie. Na nich można zarobić w przyszłości. Na pensje wydaję obecnie 350 tys. zł tygodniowo z 550 tys. budżetu płacowego. Dlaczego nie więcej? Zakładam, aby wydawać maksymalnie 5 mln zł więcej w czasie sezonu niż zarobię (nie licząc wpływów transferów). Te 5 mln można spokojnie nadrobić sprzedając zawodników, których talent już eksplodował ;) W zeszłym okienku na sprzedaży 2 zawodników zarobiłem 49 mln zł. Za 24 mln zł zakontraktowałem 4 perspektywicznych zawodników (przyjdą w okienku zimowym). Obecnie na koncie mam 75 mln zł. Licząc, że za miesiąc wydam 24 mln zł na transfery, to do swobodnego dysponowania pozostaje mi 51 mln zł. Nic tylko wybrać się na kolejne zakupy i czekać, aż zarząd zgodzi się rozbudować stadion ;) Inwestuję również w szkółkę młodzieżową, bazę treningową. W profilu atrybut "kontrola nad finansami" mam na 100%.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...