Skocz do zawartości

Forum i skrypt - problemy techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w nocy uszkodzona została tabela bazy danych i dopiero teraz udało mi się ją odbudować.

Ktoś pisał do mnie rano SMSa w tej sprawie na mój prywatny numer ale niestety nie noszę do pracy prywatnej komórki i wiadomość przeczytałem dopiero po 14:00 kiedy wróciłem do domu.

Teraz forum powinno już działać bez problemów.

Odnośnik do komentarza

Czy na naszym forum nie ma 3-4 zaufanych "znajacych sie na rzeczy", ktorym by mozna przekazac dane do serwera by w razie padu naprawic? Icon nie jest robotem siedzacym 24h na dobe w necie, a co bedzie jak wyjedzie na tydzien na wakacje? Tydzien bedzie wisiec? Tym razem forum nie dzialalo 12h...nastepnym moze kilka dni? Przegladam/udzielam sie na kilku forach i nie spotkalem takiego ktore nie dzialalo 12h, bo jedyna osoba, ktora mogla zajrzec....nie wiedziala o padzie :P

Odnośnik do komentarza
Czy na naszym forum nie ma 3-4 zaufanych "znajacych sie na rzeczy", ktorym by mozna przekazac dane do serwera by w razie padu naprawic? Icon nie jest robotem siedzacym 24h na dobe w necie, a co bedzie jak wyjedzie na tydzien na wakacje? Tydzien bedzie wisiec? Tym razem forum nie dzialalo 12h...nastepnym moze kilka dni? Przegladam/udzielam sie na kilku forach i nie spotkalem takiego ktore nie dzialalo 12h, bo jedyna osoba, ktora mogla zajrzec....nie wiedziala o padzie :P

Zapomnij, że dostaniesz namiary. Amen.

Odnośnik do komentarza

Może po prostu włączyć opcje autonaprawy tabel?

Jakoś trudno mi uwierzyć, aby dużo wieksze fora od naszego były monitorowane przez jedną czy też kilka osób, które w chwili padu forum pracowicie ręcznie grzebią w tabelach, poprawiając błędy...

Odnośnik do komentarza
Zapomnij, że dostaniesz namiary. Amen.

yyyy a czy ja o to prosilem? :doh!: wogole po co mi ten namiar jak sie nie znam? :picard:

sa tu osoby co sie znaja i mogly by pomoc..

Z calym szacunkiem, ale nie jestes wlascielem tego forum...na serwer sklada sie wiele osob i maja oni prawo wymagac by forum nie mialo ponad 12h zwisow. Nie mowie by dac dostep do serka Januszom tylko zaufanym osoba z kilkuletnim stazem za ktorych mozemy dac glowe ze nie zrobia jaj.

Odnośnik do komentarza
Nie wiem czy to pech czy złośliwość rzeczy martwych ale dziś wysypała się największa z tabel ibf_posts która zawiera wszystkie posty tego forum. Tabela została naprawiona i żadne posty nie przepadły.

fajnie tylko szkoda ze musielismy na to czekac ponad 15 godzin... :ściana: Jakby dostep mialo kilka osob to juz w nocy by dzialalo.

moglby MT o tym pomyslec, bo ktos tu sie nie wyrabia raczej ;)

Odnośnik do komentarza
Qcz: Iconowi chodzilo zapewne oto, ze jak ktos cos zjeb** to pozniej bedzie musial naprawiac On :> .

jaki ktos? czy ja mowie by dac dostep do serka w Maryni? :D Mowie o osobach co sie znaja na rzeczy, pokroju Speeda, Henia czy De Rapha. Pozatym jakby ktos swierzym okiem na to popatrzyl moze by wykryl czemu nasze forum jest tak bardzo awaryjne, non stop cos nie dziala i praktycznie co kilka dni lezy na dluzej czy krocej :/

Odnośnik do komentarza
fajnie tylko szkoda ze musielismy na to czekac ponad 15 godzin... :ściana:

nie wiem, jak ty, ale ja umiem żyć bez tego forum

a jeśli niektórzy nie potrafią, to lepsza od walenia łbem w ścianę będzie terapia odwykowa

Z całym szacunkiem, ale co ma wspólnego fakt nie działania forum co dwa dni po kilkanaście godzin z uzaleznieniem Qcza od forum? ;)

Odnośnik do komentarza
Z całym szacunkiem, ale co ma wspólnego fakt nie działania forum co dwa dni po kilkanaście godzin z uzaleznieniem Qcza od forum? ;)

O czym pieprzycie z Qczem? Pierwszy taki pad od niepamiętnych czasów miał miejsce wczoraj a drugi dzisiaj. Żaden nie spowodowany winą skryptu a serwera. Nie wciśniecie się na chamca do administracji, możecie o tym zapomnieć zarówno Ty, Qcz jak i de Raph.

Jeżeli ktokolwiek dostanie uprawnienia to na pewno będzie to moja zaufana osoba a nie Qcza czy kogokolwiek innego.

Odnośnik do komentarza

Icon, myśle że oni działają w interesie nie swoim, a forum. Kilka osób mówi Ci że forum nie może zależeć od jednej osoby, ale Ty nikomu nie dasz uprawnien, bo "wszyscy chcą sie na siłe wcisnąć do administracji". Zrozum że nie może być tak że forum leży przez 15 godzin, bo nie ma jedynej osoby która może to naprawić. Poza tym uprawnienia mogą dostać ludzie z ModTeamu, byle tylko ktoś zawsze był kto może to forum naprawić.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...