Skocz do zawartości

Trophy Manager


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MitnickMike

Po negatywnym teście nowej taktyki w sparingu z Amicusem postanowiłem nie eksperymentować w lidze i wypuścić na murawę sprawdzony skład. Ligowego średniaka ograliśmy pewnie 3:0 i jesteśmy już na 7 miejscu z 5 pkt straty do lidera. Szkoda mojego podstawowego DR, który wyłapał kontuzję na +6 (6 meczów?). Cieszy forma Buncola który ustrzelił kolejne 2 bramki. W następnej kolejce spotkamy się u siebie z jedyną drużyną która do tej pory nie poniosła porażki, mianowicie FC Żuberki.

 

Ktoś tu miał robić podsumowanie...

 

Edyta mówi, że mam ten sam problem co Prof.

Odnośnik do komentarza

U mnie 0-0 po wyrownanym meczu i lider utrzymany.

P.S. Ktos sie zapisal do podsumowania i przycial w ch*** :>

 

Mała sugestia. Przy zakupach kierujcie się wskazaniami skautów a nie ASI. Właśnie przeskutowałem swego młodego napastnika, Akisa Klarasa i okazało się, że dwie bramki w dwóch meczach to nie przypadek. Chłopak ma potencjał 15 i zapowiada sie na gwiazdę. Obecne jego ASI to niespełna 1000 pkt. a zapłaciłem za niego 1.3 mln. Imo im wyższy potencjał piłkarza i im mniej rozwinięty on jest w chwili zakupu tym niższe ASi posiada. Słowem, skautujcie tanie, młode gwiazdki z niskim ASI i polujcie na okazję jaką okazał się mój Klaras. Olewajcie zakupy a grube miliony, zanim nie sprawdzicie (przeskautujecie) swojego obecnego składu.

No wlasnie dosc ciekawy temat na dyskusje.Ja jednak na ten momeny wole stawiac na emerytow. Ida za dosc niska kase, a statystyki maja do pierwszej 11. Stawiania na młodzież na razie IMHO nie ma sensu, bo z obecnym poziomem boisk treningowych, to w trakcie bloomu talenciak co najwyzej nie cofnie sie w rozwoju. Lepiej opierac sie na emerytach, odlozyc kase na szkolke i boiska i wtedy przestawic sie na szkolenie mlodych

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Jasonx no zgoda, tyle, że z tego co mówił sawraf, to ceny grajków idą z sezonu na sezon w górę więc kupienie za 4-5 sezonów kogoś sensownego z młodzieży graniczyć będzie z cudem imho. Ale dla chcącego nic trudnego.

 

Rozumujemy podobnie, najpierw awans powiedzmy do 4-5 ligi a potem dopiero rozbudowa szkółki. W innym przypadku nie jest się w stanie finansowo sprostać wyzwaniu jakim jest utrzymanie obiektów mając niską frekwencje w 7 lidze.

Odnośnik do komentarza

Majk, dlatego ja inwestuje powolutku w szkolke i boiska, ale to wymaga kasy. Obecnie utrzymanie szkolki i boisk na 2 poziomie kosztuje mnie 300 tys tygodniowo. Dodaj do tego dobrych trenerow. A bez awansu nie odkujesz sie finansowo. Trzeba isc IMHO dwutorowo. Awans sportowy po niskich kosztach (wyexpowani emeryci) + rozwoj przyszlosciowy poprzez rozwijanie bazy.

Odnośnik do komentarza

Niektórzy ludzie zakładają drużyny, a potem przez rok nie grają, tylko się logują co dwa tygodnie... Jeden facet zarobił w ten sposób miliard i dopiero wtedy zaczął grać na poważnie ;)

 

A kupowanie dziadków może mieć sens. Blaine kosztował tylko 6,9 mln. By mieć polskiego piłkarza przed trzydziestką o podobnych skillach, trzeba wydać co najmniej 50 milionów.

Odnośnik do komentarza

W ostatnim czasie lawinowo rosła liczba graczy, podczas gdy utrzymywała się niewielka podaż nowych zawodników na odpowiednim poziomie. Najprawdopodobniej niewiele osób inwestuje w szkolenie młodzieży. To spowodowało wzrost cen Polaków i duże rozwarstwienie między 1 i 2 ligą, a niższymi klasami rozgrywkowymi. Sam tego boleśnie doświadczam.

Odnośnik do komentarza

A tak przy okazji, ile się czeka na aktywację?

Od reki albo 2 dni :) Podejrzewam, ze dostaniesz valida jutro po meczach. Ale pamietaj!! Ustaw juz teraz sklad i taxe bo w najblizszej kolejce zagrasz jako pędzacy apruwal

Edit: Dłuższe hasło i działa :)

Ja mam 6-cio znakowe :-k

 

P.S. Podajcie linki do swoich druzyn i ich nazwy, to wrzuce do 1-go posta :>

 

I przyznac sie, kto to jest ten Omen FC :>

Odnośnik do komentarza

Jak przenosi się chłopaków do drużyny rezerw?

 

Ten jest niezły, może Prosektorium się skusi :kekeke:

 

http://trophymanager.com/showprofile.php?playerid=28197755

Panie, ja już z formaliną nie nadążam. Właśnie zakupiłem młodego, gniewnego Irlandczyka :D

 

A co do moich zakupów to zobaczymy czy postępuję sensownie czy nie. Trenerów mam niezłych a zamierzam sprawić sobie jeszcze lepszych więc talenty raczej mi się nie pomarnują. :-k

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie 8 kolejki.

 

- Witamy na zebraniu naszej grupki zapaleńców. Święta świętami, ale w piątek mieliśmy okazję emocjonować się kilkoma świetnymi meczami, oraz paroma dobrymi. Niektórym widzie się dobrze, innym gorzej, natomiast niektórzy zaglądają do klubu chyba tylko w niedziele. W każdym bądź razie postaramy się każdemu z nich poświęcić chwilkę. Prosimy zatem o uwagę.

 

 

Zaczniemy od trenera który ma niezaprzeczalnie najdłuższy staż spośród nas, oraz prowadzi najlepszą drużynę.

 

 

Oto sawraf, w niektórych kręgach zwany Dickiem Prokuratorem. Prowadzi on Vratislawię Wrocław, drugoligowy klub. Vratislawia - nazywana także Lwami, albo Orłami - grała mecz z drużyną znajdującą się wyżej w tabeli, czyli z Kawalerią Maxa , ale jej atutem było swoje boisko, oraz kibice zwani Oprawcami. Sawraf postanowił wyjść na ten mecz lekko defensywnie, przy równie minimalnym ustawieniu ofensywnym rywala. Taktyka 4-1-4-1 naprzeciw 3-5-2. Co ciekawe to zespół Sawrafa miał przewagę w posiadaniu piłki, niestety niczym w popularnej grze komputerowej "Football Manager" nie przełożyło się to strzały. W tych przewagę miał zespół Maxa i wydaje się że właśnie to, oraz lepsze umiejętności czysto piłkarskie przesądziły o przegranej. Vratislawia straciła bramkę w 52 minucie po koronkowej akcji Jurgielewicza oraz strzale z woleja Stroja który godny był jednego z najlepszych graczy świata – Jonathana Eeckelaarta . Już minutę później mogli wyrównać, niestety, Mokrzycki wykorzystał swój niecodzienny refleks zaliczając jedną z najlepszych parad sezonu. Najlepszym podsumowaniem meczu był strzał Dębkowskiego po którym Chmiel mógł tylko obserwować fantastyczną parabolę lotu piłki. Koniec spotkania, Wrocławianie przegrywają 0:2.

 

Drugoligowe emocje za nami, teraz skupiamy się na mniej medialnych rozgrywkach – 7 lidze, w której gra cała reszta zebranych.

 

 

Zaczniemy od meczu honorowego prezesa naszego stowarzyszenia – jasonxa, którego „Morskie Psy” grały z drużyną o iście „języko-łamliwej” nazwie, Spongbobem Kanciastoportym.

Drużyny te dzieliło 3 punkty, dlatego Zryw grał o powiększenie tej przewagi, natomiast Spongbob o jej zmniejszenie. Dodatkowo w przypadku zdobycia co najmniej 1 punktu nasz kolejny zespół z Wrocławia mógł dalej liderować lidze. Po 45 minutach było 0:0, widoczna była zmiana jakości między II ligą, a VII. Po przerwie także nie zobaczyliśmy bramek, pomimo kilku bardzo dogodnych sytuacji dla obu drużyn. Najlepszą szansę na objęcie prowadzenia miał w 65 minucie Zryw, ale strzał kupionego niedawno Bruno Costache wspaniale obronił Hubert Szurkowski. Natomiast w ostatniej minucie meczy Konojadzki obronił strzał Zarczyńskiego chyba tylko dlatego że w dzieciństwie pił dużo mleka. Tą interwencją potwierdził zresztą że bramkarze byli najlepszymi aktorami tego widowiska i zgarnął nagrodę dla gracza meczu. Z kronikarskiego obowiązku powiem że Zryw miał 49 % posiadania piłki, oddał 11 strzałów, oraz wyszedł na mecz w ustawieniu 4-2-3-1. Mimo ofensywnego nastawienia mecz skończył się bezbramkowym remisem

 

 

Omawialiśmy mecz pierwszego członka naszej grupy, omówmy więc spotkanie najstarszego. Tak, Marcin K. alias Profesor jeszcze żyje, ba, ostatnio widziano go na meczu swojej Korupcji Wronki. Zresztą nie był sam, towarzyszył mu znany skądnikąd Ryszard F. na którego cześć nazwany został stadion. Fryzjerzy mieli grać niczym Amica Wronki - o ile w 7 lidze jest to możliwe.

 

 

W meczu u siebie zespół Profesora zaczął ustawieniem 4-5-1, bardzo ofensywnie oraz grając krótkimi podaniami. Ta dominacja w środku pola przyniosła odpowiedni skutek, zespół z podpoznańskiej wsi osiągnął 56 % posiadania piłki, oddając aż 21 strzałów na bramkę Jasińskiego, z czego 15 zmusiło go do interwencji. O ile z początku mecz nie sprawiał wrażenie że padnie w nim dużo bramek, o tyle w 29 minucie chyba każdy zmienił zdanie. Po fantastycznym uderzeniu z 30 metrów piłka zatrzepotała w siatce, Profesor miał okazję do triumfalnego pomachania laską, oraz okręcenia się w kółko. Jego zespół zapewne zapatrzył się na swojego trenera, gdyż już minutę później Lemieszek odpuścił krycie, ale po dośrodkowaniu piłka o centymetry minęła słupek. Na kolejnego gola dla Fryzjerów nie trzeba było długo czekać, tuż po wznowieniu fantastycznym „no look shot” popisał się Woźniczka i było już 2:0. W 68 minucie Nowy Sącz zdobył gola kontaktowego po zespołowej akcji, na niewiele jednak się to zdało, ponieważ sześć minut przed końcem Panoulias ustalił wynik na 3:1. Patrząc na menedżera Korupcji ciężko było przewidywać dobrego spotkania, tymczasem było ono nadzwyczaj żwawe.

 

 

Próbka, teraz odpowiedzcie mi - reszta ma być taka sama, czy może moje umiejętności literackie stoją na takim poziomie że nie da się tego czytać i ma być normalnie? :>

Odnośnik do komentarza

A co do moich zakupów to zobaczymy czy postępuję sensownie czy nie. Trenerów mam niezłych a zamierzam sprawić sobie jeszcze lepszych więc talenty raczej mi się nie pomarnują. :-k

 

Mój scout wykazał, że ten Farina ma potencjał 14, więc w najlepszym wypadku będzie miał 10 tysięcy ASI, a to tylko przy wypasionych boiskach i trenerach :co_jest: Bez tego osiągnie może z 5 tysięcy...

 

Jeśli zaś chodzi o raport Montiego to przy dwudziestu kilku drużynach osiągnie rozmiar Potopu :respekt:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...