Skocz do zawartości

Pomóżmy sobie w szkole


Magic

Rekomendowane odpowiedzi

Hm, troche ciężko o jednoznaczny werdykt :) Excel znajduje funkcję z dopasowaniem R^2=1 zarówno potęgową jak i wielomianową (4 stopnia). Wrzuć sobie trochę więcej wyników do Excela, machni wykres i spróbuj dodać różne linie trendu - prosta, chociaż mało wyszukana metoda ;) Chyba, że potrzebujesz jakoś precyzyjnie i cyniarsko

Odnośnik do komentarza

Trop pewnie dobry, ale wzór jednak nie jest dokadny. Musi byc jakis wzór, który odwzorowuje to idealnie(przynajmniej z jakas dokladnoscia do 2 miejsc po przecinku). Program musi wyliczac wg jakiegos algorytmu i na pewno nie ma tam zmiennych losowych :/

 

Dodam szeroka próbke, posortowana

 

1 39,86

2 44,18

3 46,93

5 50,63

10 56,12

20 62,21

30 66,08

40 68,97

50 71,29

100 79,03

150 83,94

200 87,6

250 90,56

300 93,04

500 100,38

666 104,75

800 107,65

920 109,91

1000 111,28

1050 112,09

2000 123,35

2090 124,16

3000 131,01

3127 131,82

4000 136,74

4163 137,55

5000 141,35

5197 142,16

6000 145,23

7000 148,59

8000 151,57

9000 154,25

10000 156,58

50000 199,02

100000 220,62

Odnośnik do komentarza

Trop pewnie dobry, ale wzór jednak nie jest dokadny. Musi byc jakis wzór, który odwzorowuje to idealnie(przynajmniej z jakas dokladnoscia do 2 miejsc po przecinku). Program musi wyliczac wg jakiegos algorytmu i na pewno nie ma tam zmiennych losowych :/

To jest oczywiste, że jest jakiś algorytm, nawet jakaś najzwyklejsza funkcja, raczej nie da się jej po prostu obliczyć, można co najwyżej aproksymować i wtedy może miejscami będziesz miał dokładność do 2 msc po przecinku, ale na pewno nie w całym zakresie jaki byś podał. Może najprościej zdeasebleować i poszukać w kodzie ;) ?

Odnośnik do komentarza

Czy jest jakiś sposób na skonstruowanie odcinka o długości takiej samej jak dany łuk? Chodzi zarówno o AutoCADa jak i o rysowanie ,,ręczne".

 

PS. Wiem że mogę w CADzie odczytać długość łuku we Właściwościach obiektu albo obliczyć ze wzoru, ale nie o to mi chodzi :>

Odnośnik do komentarza

Trop pewnie dobry, ale wzór jednak nie jest dokadny. Musi byc jakis wzór, który odwzorowuje to idealnie(przynajmniej z jakas dokladnoscia do 2 miejsc po przecinku). Program musi wyliczac wg jakiegos algorytmu i na pewno nie ma tam zmiennych losowych :/

To jest oczywiste, że jest jakiś algorytm, nawet jakaś najzwyklejsza funkcja, raczej nie da się jej po prostu obliczyć, można co najwyżej aproksymować i wtedy może miejscami będziesz miał dokładność do 2 msc po przecinku, ale na pewno nie w całym zakresie jaki byś podał. Może najprościej zdeasebleować i poszukać w kodzie ;) ?

I dokladnie ta motoda podążyłem. Dzieki dodatkowi do Visual Studio - Reflector, bez najmniejszego problemu dostalem sie do kodu zrodlowego programu. Swoja droga serdecznie ten dodatek polecam. Uwaga!! Do konca miesiaca (czyli do jutra), jest do pobrania za darmo!!!

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

to co zaznaczyłeś na czerwono to ekstrema, nie wiem po kiego liczone w ten sposób skoro można to prościej policzyć ze wzoru ql2/8,

 

pierwszą ramkę rozumiem, rozkładamy wszystko w sposób następujący -> http://img850.imageshack.us/i/scan0688.png/ , wyjdź od podziału na belki proste i dalej już leci samo,

 

tego co jest niżej za cholerę nie mogę rozgryźć, dzienni studenci mają faktycznie przejebane :] co najlepsze w życiu się z takim przypadkiem nie spotkasz i nigdy tej wiedzy nie wykorzystasz :] u mnie na polibudzie były podobne przypadki gdzie babka na wytrzymałości materiałów, czy też na mechanice budowli dawała przykłady z dupy wzięte, finał jest taki że umiesz policzyć praktycznie wszystko ale za cholerę nie wiesz co się skąd bierze :] stąd mamy wysyp inżynierów którzy potrafią tylko przeklepywać formułki w excelu, nie potrafiąc myśleć :] ale to tylko taka mała dygresja nt chorego systemu nauczania przedmiotów ścisłych na studiach :]

Odnośnik do komentarza

Dzięki, teraz ta pierwsza ramka jest już jasna. Z drugą będę coś kombinował. Załanczam wykresy do tej belki. Jakby ktoś na coś wpadł to będę wdzięczny za informację.

 

Odbiegając od tematu to, rzeczywiście u nad na Polibudzie w Krakowie to niektórzy profesorowie czują się jakby mieli do spełnienia jakąś miesję i nie koniecznie jest to misja przekazania wiedzy studentom..... Mi się trafiła wyjątkowa pani od mechaniki. Jej podejście jest mniej więcej taki: "Kazano mi was uczyć więc uczę....." O jakich kolwiek konsultacjach można zapomnieć niestety.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

OT

 

miałem podobnego faceta od konstrukcji drewnianych, uczył nas banialuki, jak się pary razy odezwałem i zwróciłem uwagę że nie jest tak jak mówi, to zadał jedno pytanie: a czy pan w ogóle był chociaż raz na budowie? mówię, tak, mało tego nadzoruję często jako inwestor zastępczy i pełnię nadzór autorski :] do końca miałem przerąbane i mimowolnie byłem na świeczniku, facet podejścia nie zmienił, tłumaczył pierdoły a konkrety pomijał :] jeżeli natomiast chodzi o konstrukcje stalowe miałem to szczęście, że facet gdy mu powiedziałem, że pracuje w zawodzie i chce się NAUCZYĆ czegoś nowego poświęcał mi w ch** czasu dodatkowego po godzinach tłumacząc różne rzeczy i ucząc obsługi użytkowej np rmwina czy robota :] mogłem wynieść suchą wiedzę ale i zobaczyć coś bonusowego z czego korzystam po dzień dzisiejszy :] jeżeli chodzi o przedmioty typu wytrzymałość materiałów, mechanika ogólna, czy mechanika budowli miałem z tym ZAWSZE duuuuże problemy ze względu na prowadzących zajęcia, natomiast ludzie od przedmiotów typowo zawodowych umieli podejść fajnie do pewnych zagadnień czy wykazać się bardzo dużą wiedzą na dany temat drążąc go tak długo aż powiedziałem dość :] no i pozostaje kwestia wybujałego ego prowadzącego zajęcia, który studenta uważa za barana który ma tylko przytakiwać :]

 

/OT

 

pomyślę jeszcze w wolnej chwili nad tą drugą ramką jutro z rana, może mi coś na świeżo wpadnie do głowy :]

Odnośnik do komentarza

Teraz coś ode mnie:

 

ZTCW organizacje międzynarodowe podlegają jurysdykcji sądów, np. instytucje UE, jako emanacja UE mogą być sądzone przed TSWE. Sęk w tym, skąd wiadomo pod jaki sąd podlega np. ONZ? Czy będzie ad hoc zależne od spawy, czy jednak jest to gdzieś zapisane? Bo, że podlegają (z racji posiadania podmiotowości prawnomiędzynarodowej) wątpić nie można.

 

Mam nadzieję, że napisałem zrozumiale :).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...