Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z napastnikami. Jeżeli temat był już to sorry.

 

Mam dwóch dobrych napastników, strzelają dużo bramek i często grają między sobą. Problem jest właśnie taki, że kiedy przeciwnik się broni, gra wszystkimi obrońcami w linii a mój napastnik dostaje piłkę to zamiast podać do drugiego napastnika albo strzelać cofa piłkę do pomocników, czasami nawet do obrońców.

 

Gram zwykłym 4-4-2 - jeden napastnik ma ustawione "Lis pola karnego" a drugi "Kompletny napastnik". Jedyne zmienione przeze mnie ustawienia to podania nastawione maksymalnie w lewo (krótkie). Zazwyczaj jest tak, że lis pola karnego dostaje piłkę i zaczyna się kiwać (ma dobry drybling) ale wtedy drugi napastnik stoi i nic nie robi. Nie wiem czy to wina taktyki, atrybutów czy jakiś bug. Gdy napastnicy grają daleko od siebie to cały czas podają prostopadłe piłki (i strzelają dużo bramek)a jak grają blisko to już nie. Mam w meczu kilka takich sytuacji - napastnik zaczyna kiwać, podchodzi na 20 metr i na wprost od bramki, drugi stoi i nic nie robi i piłka wraca do pomocników i na nowo atak pozycyjny rozgrywają. Da się coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza

Właśnie zdobyłem Bayerem Leverkusen mistrzostwo Niemiec w 1 sezonie pracy wyzej opisywana przeze mnie taktyka ;) Przypomne, ze prognoza mediow dla Bayeru to 9 miejsce, a kurs na to ze wygram Bundeslige przed sezonem wynosil 41. ;P

Na dowod screen :

http://img222.imageshack.us/img222/9076/62018227.th.jpg

Edytowane przez Fenomen
nie wstawiamy tagów IMG na forum / Fenomen
Odnośnik do komentarza

Właśnie zdobyłem Bayerem Leverkusen mistrzostwo Niemiec w 1 sezonie pracy wyzej opisywana przeze mnie taktyka ;) Przypomne, ze prognoza mediow dla Bayeru to 9 miejsce, a kurs na to ze wygram Bundeslige przed sezonem wynosil 41. ;P

Na dowod screen :

http://img222.imageshack.us/img222/9076/62018227.th.jpg

 

 

Mi się ta taktyka wogole nie podoba . Zagrałem Nią kilka meczy i nie za dobrze mi szło. Wolę jednak swoją taktykę którą już 2 razy Wisłą Kraków zdobyłem Ligę Europejską :)

Odnośnik do komentarza

Kamil właśnie zacząłem grać tą taktyką Lechem. Wychodzi to nieźle. Na początku zagrałem inną taxą i niespodziewanie pierwszy mecz z Koroną 2:4 i z Randersami w LE 2:1 i 1:1. Postanowiłem wziąć inną taxę czyli twoją. Pierwszy mecz był 1:1 po mojej bramce z rogu. Później przegrana z Arką 0:2. Reszta meczów najczęściej była taka. Pierwszy strzelam gola i mecz się kończy 1:0 albo oni wyrównują i kończy się 1:1. Ew. tracę pierwszy gola to zawsze ofensywny mecz. Myślę że trochę zawaliłem sprawę z przygotowaniami i dlatego też tak słabo. Jeszcze dalej będę próbował.

Odnośnik do komentarza

O właśnie, piszesz o tym, że tracisz prowadzenie.

 

Ja mam taki sam problem. Przez to przegrałem ligę mistrzów z Fiorentiną i w tym sezonie to samo się zanosi. Prowadzę do połowy 2:0 i wtedy zaczyna się moja bolączka. Albo tracę na 2:1 i robi się nerwowo, albo rywale wyrównują i wygrywają...Żadne polecenia nie działają. Próbowałem dalej grać swoje, co kończyło się klapą. Grałem z kontry, to samo. Ustawiłem się ultradefensywnie, dalej to samo. Ma ktoś jakiś sposób na utrzymanie wyniku ? Najlepiej takie polecenia (np z ławki) żebym się za mocno nie narażał.

Odnośnik do komentarza

A może rozmowa w przerwie psuje wszystko? Ja tam swoich w przerwie nie chwalę, ewentualnie tych, co mają ocenę powyżej 7,5 i na przykład bramkarza, jeśli nie dał ciała a zrobił jakąś super - paradę nawet, jeśli jego ocena jest poniżej 7. Reszcie nie mówię nic, chyba że ktoś ewidentnie daje d...py - to albo wiara w umiejętności albo rozczarowanie. Jak dalej ktoś gra nerwowo albo poniżej przyzwoitego poziomu to go zmieniam ok. 55-60 minuty. Jest w tym FM-ie taka fajna opcja do wyświetlania w trakcie meczu, która mówi po krotce jak kto się spisuje; korzystam z niej cały czas:P. I po przerwie dorzucam ze słabszymi jeszcze co nieco:P.

Odnośnik do komentarza

Cóż teraz miałem 2 mecze z Legią i Wisłą moim Lechem i wyglądało to lepiej. Wisła która prowadziła i prowadzi musiała ulec mi 1:0, a tak naprawdę mogło być spokojnie 3:0, 4:0. Jedyne groźne co zrobili to strzał Małeckiego w poprzeczkę. Z Legią 2:2 do przerwy i widocznie coś źle powiedział, bo po przerwie chyba nie miałem żadnej groźnej akcji.

 

@up A do Barcy to łatwo zrobić taxę weź którąś z poprzedniej strony.

Odnośnik do komentarza

Witam po długiej przerwie:)

 

Musze przyznac ze mialem spory zastoj w graniu i nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta moją taktykę Asymetryczne 4-2-3-1 i wyniki jakie osiągałem moim Lechem, ale jeśli tak to muszę przyznac ze na LM jest to istny killer. Pisałem wcześniej o wygranych w grupie z Chelsea i awansie do cwiercfinalu ale to jest nic. W tymze 2 sezonie wlasnie wygralem Lechem LM w finale pokonujac po karnych Real! Specjalnie na ten mecz w taktyce zrobilem male korekty ale nie spodziewalem sie zwyciestwa. Jesli ktos bedzie zainteresowany to w pozniejszym czasie przesle taktyke z tego spotkania i screena z wyniku, gdyz w tej chwili nie mam mozliwosci przeslania plikow z laptopa na kompa.

Odnośnik do komentarza

Witam po długiej przerwie:)

 

Musze przyznac ze mialem spory zastoj w graniu i nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta moją taktykę Asymetryczne 4-2-3-1 i wyniki jakie osiągałem moim Lechem, ale jeśli tak to muszę przyznac ze na LM jest to istny killer. Pisałem wcześniej o wygranych w grupie z Chelsea i awansie do cwiercfinalu ale to jest nic. W tymze 2 sezonie wlasnie wygralem Lechem LM w finale pokonujac po karnych Real! Specjalnie na ten mecz w taktyce zrobilem male korekty ale nie spodziewalem sie zwyciestwa. Jesli ktos bedzie zainteresowany to w pozniejszym czasie przesle taktyke z tego spotkania i screena z wyniku, gdyz w tej chwili nie mam mozliwosci przeslania plikow z laptopa na kompa.

 

 

a na poczte np? chciałbym zobaczyć Twoją takse ;P może mi też w polskiej lidze pójdzie

Odnośnik do komentarza

Witam po długiej przerwie:)

 

Musze przyznac ze mialem spory zastoj w graniu i nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta moją taktykę Asymetryczne 4-2-3-1 i wyniki jakie osiągałem moim Lechem, ale jeśli tak to muszę przyznac ze na LM jest to istny killer. Pisałem wcześniej o wygranych w grupie z Chelsea i awansie do cwiercfinalu ale to jest nic. W tymze 2 sezonie wlasnie wygralem Lechem LM w finale pokonujac po karnych Real! Specjalnie na ten mecz w taktyce zrobilem male korekty ale nie spodziewalem sie zwyciestwa. Jesli ktos bedzie zainteresowany to w pozniejszym czasie przesle taktyke z tego spotkania i screena z wyniku, gdyz w tej chwili nie mam mozliwosci przeslania plikow z laptopa na kompa.

 

Chętnie bym przetestował twoją taktykę

Odnośnik do komentarza

Kurde no już nie wiem co mam robić. Moi zawodnicy zawsze ale to zawsze co mecz gdy tylko obejmują prowadzenie np. 1:0 po pierwszej połowie to w drugiej odrazu tracą 2 lub 3 i przegrywam mecz. Już nawet sam ich nie motywuje tylko robi to mój asystent który motywowanie ma na wysokim poziomie. Nie wiem co robić może coś zmieniać w taktyce w przerwie np. z ofensywnej na kontrole nie wiem naprawdę poradźcie coś ;/

Odnośnik do komentarza

Witam. Gram Southamptonem, standardowym ustawieniem 4-4-2. Pierwszy sezon wygrana w CCLOne, drugi sezon, po 26 kolejkach jestem o dziwo na pierwszym miejscu. Wszystko pięknie, drużyna gra ładną piłkę, ale mam pewien problem z dwoma środkowymi pomocnikami. Ten bardziej z lewej ustawiony jest jako "Środkowy pomocnik - wsparcie" a ten z prawej "Cofnięty rozgrywający - obrona". Często atakuję skrzydłami, a co za tym idzie mam dużo dośrodkowań, ale kiedy obrońcy przeciwnika wygrywają główki, zazwyczaj piłka leci na sam środek, tuż przed linię pola karnego, gdzie nie ma nikogo i to właśnie przeciwnik w tym miejscu rozpoczyna swój kontratak. Zanim jednak dobiegną do piłki mija trochę czasu a tam mógłby stać jeden z moich środkowych pomocników, a nie stoi :) Ktoś ma jakiś pomysł na ustawienia indywidualne, co by jeden z nich czychał przed polem karnym?

Odnośnik do komentarza

Kurde no już nie wiem co mam robić. Moi zawodnicy zawsze ale to zawsze co mecz gdy tylko obejmują prowadzenie np. 1:0 po pierwszej połowie to w drugiej odrazu tracą 2 lub 3 i przegrywam mecz. Już nawet sam ich nie motywuje tylko robi to mój asystent który motywowanie ma na wysokim poziomie. Nie wiem co robić może coś zmieniać w taktyce w przerwie np. z ofensywnej na kontrole nie wiem naprawdę poradźcie coś ;/

 

Nie ufaj asystentowi, ja zawsze sam motywuję piłkarzy w przerwie i przed meczami i dobrze na tym wychodzę(Wygrane MŚ w finale 1-0 z Barceloną).

Rozmowy z prasą przed ważnymi spotkaniami tez biorę na siebie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...