Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Vpered 3-4-3

 

* Taktyka oparta na rzadko spotykanym ustawieniu: trzech środkowych obrońców, czterech pomocników i trzech napastników

* Środowy obrońca to forstoper - pozycja wymarła we współczesnej piłce

* Role w pomocy rozdzielone są tak (od lewej): wsparcie - atak - wsparcie - atak

* Z przodu mamy środkowego odgrywającego (ale ta funkcja nie jest włączona! - jedynie rola) oraz dwóch snajperów po bokach

 

Efekt?

 

* Najwięcej strzelonych bramek w lidze

* Masa bramek w ogóle (wyniki typu 6:3, 7:2, 5:4, 4:3 na porządku dziennym)

* Mistrzostwo, puchar i superpuchar (potrójna korona) w pierwszym sezonie Pachtakorem Taszkent

* Finał Azjatyckiej Ligi Mistrzów (po drodze pokonane choćby Al-Ittihad z zawodnikami o dwie klasy lepszymi)

 

Link:

http://vikkiroxx.za.pl/vpered343.tac

Taksa zapowiada się nieźle, brawo Nicky. Jednak słabiej sprawdzało się w moim Napoli granie na stopera grającego piłką i pomocnika wspomagającego. Lepiej było, gdy zmieniłem obrońcę na zwykłego z obronnymi zadaniami oraz z supporta w pomocy zrobiłem dPŚa. Traci się mniej bramek i nie idzie to kosztem słabszej ofensywy. Jeśli ktoś testuje właśnie tę taktykę, to możecie spróbować.

Jeszcze raz - dobra robota :)

 

A mógłbyś podesłać link do zmodyfikowanej taksy.

Odnośnik do komentarza

ta gra to nieporozumienie tu sie nic kupy nie trzyma

 

stwierdzam fakt i przyznaje ci racje.

W Pucharze Uefa (lidze europejskiej) i PP wszystko wygrywam nie wazne czy słaby czy dobry przeciwnik, a w lidze wszystko w pizde.

Po drugie jak miałem naprawde słaby skład i dopiero co awansowałem do Ekstraklasy to radziełm sobie dobrze w lidze i zająłem 2 miejsce, a wtedy w Pucharze Uefa wgl. nie radziłem sobie.

Jak dla mnie ta gra to wielkie nieporozumienie ;/

Wracam do CM'a :)

Odnośnik do komentarza

Barca to jest akurat taka drużyna, która na każdych poleceniach gra dobrze, bo są wszechstronni piłkarze.

Ja ustawieniem 4-4-2 ze skrzydłowymi (OPL/OPP) zamiast standardowych bocznych pomocników (PL/PP) zdobyłem mistrzostwo na 6 kolejek przed końcem sezonu, bez żadnych transferów i czarów marów w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza

a jakie uniwersalne ustawienia dla gry z zespołami z czołówki? i co dajecie jak przeciwnik gra w 10? dzisiaj kombinowałem żeby gre poszerzyć, żeby padi ze zmęczenia i niestety przegrałem 0-1 :/ nie wiem jakie dawać ustawienia kiedy gram w przewadze ...

 

bo proponuje poszerzać gre wtedy gdy przeciwnik gra srodkiem a gdy gra normalnie 4-4-2 to roznie z efektami..., ja jak gram w przewadze i gonie wynik to zawsze zwiekszam presing no i tez czesto wycofuje obronce i w jego miesjce wchodzi pomocnik.

Odnośnik do komentarza

Dla osób nie radzących sobie z taktykami. Zaznaczam, że nie jest to moja taktyka!!!

Trochę poszperałem na stronie forum SI i JEST!!

Taktyka jak marzenie (4-3-3).Dużo goli strzelonych, mało straconych Grałem ta taktyką Wisełką i od razu zaskakujące efekty. Kto chce niech spróbuje. Sam byłem niezbyt przekonany bo preferuję styl 4-4-2. Zauważyłem, że trochę trzeba się nastarać, w rozmowach motywacyjnych, gdy gra się z bardzo mocnymi zespołami. Miłego grania.

 

Link:

http://rapidshare.de/files/48724159/LVPOOL.tac.html

 

http://www.filefront.com/14976711/LVPOOL.tac

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Nie dawno zacząłem grać w fm'a 10 i może nie jest to taktyka KOSA ale daje rade. Ta taktyka jest przeznaczona dla słabszych klubów, przynajmniej nie wiem jak się spisuje w lepszych klubach.

Grałem tą taktyką Piastem Gliwice jeden sezon(jak na razie) i zająłem 4 miejsce :D strzelając 69 goli o 10 więcej niż następny w statystykach strzelonych goli przez kluby!!! Niestety ,straciłem dużo goli aż 57 ale myślę, że dlatego tyle straciłem ponieważ mam słabych zawodników w obronie o bramce już nie wspominając :|

tabela na koniec -

Najlepszym strzelcem w lidze został mój napastnik(Udonkwor 26 goli i 18 asyst !!! drugim został mój ofensywny pomocnik Kamil Wilczek 21 goli i 9 asyst ;]

O dziwo ze słabszymi zespołami mi gorzej szło, choć nie narzekam... ale z lepszymi za to całkiem spoko. Z Wisła wygrałem 2;1 u nich i 3;2 u Siebie, z Legią 1;2 dostałem u siebie ale wygrałem 3;2 u nich. Z Lechem to dwa remisy 3;3 u nich i 1;1 u Siebie. Z Polonią w. która wygrała ligę przegrałem 5;2 u nich(farciarze) ale u Siebie za to wygrałem 5;2 he he. ogólnie rzec biorąc myślę ze ta taktyka jest do polecenia. Jej ustawienie to 4-4-1-1.

Jak ktoś jest zainteresowany taktyką to PW.

Pozdrooo

Edytowane przez Gabe
nie uzywamy tagow img
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...