Skocz do zawartości

Nowe wyzwanie.


plaski

Rekomendowane odpowiedzi

15.07.08

Pierwsze dwa tygodnie okresu przygotowawczego minęły bardzo szybko. Inauguracja ligi zbliżała się wielkimi krokami, a nam udało się narazie rozegrać tylko dwa spotkania. Pierwszy mecz sparingowy rozegraliśmy z drugim zespołem AC Parmy. Wynik 2:2 był dla nas małym sukcesem, ale niestety nie ustrzegliśmy się jeszcze błędów w obronie. Drugi mecz kontrolny to porażka 0:2 z zespołem Empoli. W ciagu następnych dni rozegramy jeszcze conajmniej 3 spotkania, w których będziemy szlifować formę.

 

Kadra zespołu także zmieniła trochę swój kształt. Udało mi się przekonać prezesa, że fundusz płacowy wystarczy nam na poziomie 13 tyś. funtów tygodniowo, zaś na transfery przesunęliśmy aż 250 tyś. funtów, co pozwoliło nam na całkiem ciekawe wzmocnienia.

Do klubu dołączyli:

- Matteo Girometta, pomocnik, który może grać zarówno na lewej jak i na prawej stronie, występował u nas w poprzednim sezonie na zasadzie wypożyczenia, kosztował 3 tyś. funtów.

- Frederico Vettori, wykupiliśmy połowę jego kontraktu oferując 0 funtów i jest już naszym zawodnikiem w całości.

- Dario Lenzini, tak samo jak z Vettorim, udało się nam za 2 tyś. funtów sprawić, że Dario jest tylko naszym graczem.

- Andreas Gerber, może grać zarówno na obronie jak i jako pomocnik, ale tylko po prawej stronie, sprowadzony za darmo z FC Thun.

- Emanuele Ameltonis, bramkarz, ma być naszym pierwszym golkiperem, chyba, że trafi się jakaś wielka darmowa okazja, ma 21 lat, kosztował 2 tyś. funtów.

- Dino Sangiovanni, lewy bądź środkowy ofensywny pomocnik, kosztował 28 tyś. funtów, będzie dla nas wielkim wzmocnieniem.

 

Z klubu odszedł jak narazie tylko jeden trener, Riccardo Osti, a na jego miejsce wykupiłem dwa kontrakty i powiększyłem grono trenerskie. Cetteo Di Mascio i Andrea Cristi kosztowali nas 60 tyś funtów.

 

Powiększyła się także liczebność skłądu U-20, gdyż dołączyli do nas piłkarze ze szkółki, jednak żaden z nich nie prezentuje narazie poziomu pozwalającego rokować cokolwiek na temat ich przyszłości.

 

Udało się nam także wejść na rynek hiszpański, podpisując umowę z klubem Siete Villas. Stał się on naszym klubem filialnym, z którego mamy nadzieję już niedługo czerpać młodych graczy garściami.

Odnośnik do komentarza

30.07.08

Minęły kolejne dwa tygodnie. Wiele się wydarzyło i zmieniło w klubie przez ten czas. Rozegraliśmy dwa mecze, które miały dać mi odpowiedź czy przebywający na testach 38-letni napastnik jest wart zatrudnienia. Eupremio Carruezzo to napastnik i po podpisanu umowy będzie zmiennikiem Graziano. Spotkania sparingowe, w których pokazał się Eupremio to mecze z naszymi rezerwami i z drużyną Rodengo. Oba spotkania wygraliśmy do zera, co mnie bardzo cieszy.

 

Oferta, którą dostałem za Buhlera wprowadziła sporo zamieszania. Odrzuciłem ją dając do zrozumienia, że Buhler jest postrzegany przeze mnie jako podstawowy zawodnik, ale on się na mnie obraził, gdyż stwierdził, że nie daję mu szansy na rozmowy z innymi drużynami i postanowił nie brać udziału w treningu. Z miejsca go ukarałem obcięciem dwutygodniówki. Niestety Buhler nie dawał za wygraną, więc wystawiłem go na sprzedaż i jestem w trakcie negocjacji z kilkoma klubami.

 

Jeśli chodzi o transfery to udało mi się sprzedać Bertiniego do zespołu Mezzocorona. Nie wiązałem z nim żadnej przyszłości. Pozbyłem się także Contiego, drugi bramkarz zeszłego sezonu nie miał szans na grę w podstawowej jedenastce, więc bez wahania oddałem go do Rodengo.

 

Udało mi się za to sprowadzić 28-letniego argentyńskiego obrońcę. Javier Lopez przeszedł do nas za 5 tyś. funtów z zespołu Paganese. Powinien tworzyć podstawową parę stoperów z Pinto.

 

Rozlosowano także grupy Pucharu Serie C. Los przydzielił nam drużyny Arezzo, Montevarchi, Sangiovannese i Sanremese. Zarząd chce by nasza drużyna wyszła z grupy, a my postaramy się pokazać, że stać nas nawet na więcej.

 

Wspaniałe wieści doszły do mnie z działu sprzedaży karnetów. Na dzień dzisiejszy, czyli prawie dwa tygodnie przed startem ligi liczba posiadaczy stałych kart wstępu na mecze wynosi już ponad tysiąc, a ma podobno ostatecznie kształtować się w okolicy 1500 sprzedanych karnetów. Jest to bardzo dobra wiadomość, gdyż nasz stadion mieści tylko 2000 widzów.

 

29 lipca Sky Bet opublikował notowania bukmacherów na najbliższy sezon. Niestety nasze szanse są oceniane stawką 101, za każdy postawiony funt. Będziemy walczyć w tym sezonie o środek tabeli.

Odnośnik do komentarza

13.08.08

Ostatnie dwa tygodnie okresu przygotowawczego minęły jak z bicza strzelił. Rozegraliśmy dwa mecze sparingowe, a wyniki napawają mnie optymizmem, choć przeciwnicy nie byli zbytnio wymagający. Jednak ilość bramek jaką zdobyliśmy jest imponująca. Przeciwko Lumezzane zdobyliśmy 3, a w kolejnym meczu z naszą drużyna U-20, 4 gole.

 

Udało mi się jeszcze powiększyć kadrę zespołu. Do drużyny dołączyli na zasadzie wypożyczenia dwaj gracze, którzy grali już u nas w zeszłym sezonie. Levan Mchedlidze i Pasquale Lepidi postarają się wzmocnić rywalizację na swoich pozycjach, zaś Musaba Selemani prawdopodobnie wskoczy od razu na lewą pomoc. Kosztował nas 28 tyś funtów.

 

Na dzień dzisiejszy kadra zespołu prezentuje się nastepująco:

 

| Wyb     | Inf     | Nazwisko              | Pozycja    | Kraj    | Wzrost  | Waga    | Wiek    | Wartość | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Emanuele Ameltonis    | BR         | ITA     | 187 cm  | 86 kg   | 21      | £2tys.  | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Alessandro Flauto     | BR         | ITA     | 185 cm  | 78 kg   | 26      | £6tys.  | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Federico Vettori      | LB, O PŚ   | ITA     | 184 cm  | 77 kg   | 25      | £18tys. | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Christophe Jaquet     | O P        | SUI     | 178 cm  | 73 kg   | 32      | £12tys. | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Luigi Di Giorgio      | O L        | ITA     | 180 cm  | 73 kg   | 27      | £16tys. | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Sam Lavan             | O LŚ, DP   | ISR     | 182 cm  | 74 kg   | 26      | £26tys. | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | João Pinto            | O Ś        | POR     | 185 cm  | 78 kg   | 35      | £5tys.  | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Javier López          | O Ś        | ARG     | 181 cm  | 80 kg   | 28      | £4tys.  | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Ktz     | Massimo Macelloni     | O Ś        | ITA     | 186 cm  | 81 kg   | 32      | £6tys.  | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Wyp     | Pasquale Lepidi       | O/WO L     | FRA     | 174 cm  | 66 kg   | 21      | £90tys. | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Andres Gerber         | O/WO/P P   | SUI     | 176 cm  | 72 kg   | 35      | £4tys.  | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Musaba Selemani       | WO/OP L, N | BDI     | 173 cm  | 66 kg   | 23      | £28tys. | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | David Stefani         | DP, P PŚ   | ITA     | 175 cm  | 66 kg   | 33      | £10tys. | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Nicola Bulla          | P Ś        | ITA     | 181 cm  | 78 kg   | 21      | £4tys.  | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Matteo Girometta      | OP PL      | ITA     | 188 cm  | 70 kg   | 22      | £30tys. | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Dario Lenzini         | OP P       | ITA     | 176 cm  | 73 kg   | 24      | £2tys.  | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Dino Sangiovanni      | OP LŚ      | ITA     | 182 cm  | 80 kg   | 23      | £28tys. | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Valmir Pontes-Arantes | OP Ś       | BRA     | 183 cm  | 84 kg   | 27      | £12tys. | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Int     | Ivan Graziani         | OP/N Ś     | ITA     | 174 cm  | 76 kg   | 26      | £35tys. | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Kamel Boughanem       | N          | MAR     | 193 cm  | 90 kg   | 29      | £24tys. | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       |         | Eupremio Carruezzo    | N          | ITA     | 183 cm  | 79 kg   | 38      | £2tys.  | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| -       | Ktz     | Levan Mchedlidze      | N          | GEO     | 175 cm  | 78 kg   | 18      | £950tys.| 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

 

Musiałem także zatrudnić nowego trenera bramkarzy, którym został Ermes Morini, gdyż poprzedniego podkupiła nam Piacenza.

 

Już za 4 dni rozegramy pierwszy mecz o punkty. Sezon zaczynamy meczami w pucharze Serie C, a pierwszym przeciwnikiem będzie Sanremese, a trzy dni później zainaugurujemy sezon na własnym stadionie meczem z Montevarchi.

Odnośnik do komentarza

17.08.08

Pierwszy mecz w sezonie miał dać mi odpowiedź czy weszliśmy już na odpowiednio wysoki poziom, by walczyć w nadchodzącym roku. Niestety przez 60 minut nie udało nam się zdobyć nic więcej niż kilka rzutów rożnych. Dopiero jedna z akcji Pontes-Arantesa i cudowny strzał Grazianiego dał nam prowadzenie. Do końca kontrolowaliśmy przebieg meczu, a swoją pierwszą bramkę w naszym klubie strzelił 38-letni Carruezzo.

 

17.08.08 Comunale Stadion, San Remo, 1772 widzów

Coppa Italia Serie C Grupa K, (1/4)

Sanremese[-] - Cuoioc[-] 0:2(0:0)

 

62. I. Graziani 0:1

90. E. Carruezzo 0:2

 

Ameltonis – Gerber, Di Giorgio, Lopez, Pinto – Girometta(62.Lenzini), Sangiovanni(75.Selemani), Pontes-Arantes, Lavan – Boughanem, Graziani(62.Carruezzo)

 

MoM: I. Graziani(Cuoioc, N) – 8

 

Notes: Wynik dobry, gra trochę słabsza. W kolejnych meczach liczę na więcej.

 

 

Po meczu pochwaliłem debiut Lopeza, który zagrał na prawdę dobre spotkanie i mam nadzieję, że będzie poważnym wzmocnieniem. Zaś klubowa księgowa ogłosiła, że udało się nam sprzedać, aż 1531 karnetów na nadchodzący sezon, co w porównaniu z zeszłym sezonem, kiedy sprzedaliśmy ich zaledwie 81 jest wielkim postępem.

Odnośnik do komentarza

20.08.08

Tuż przed kolejnym meczem do naszego klubu wpłynęła oferta transferowa dotycząca Ivana Grazianiego. Zespół Cassino zaoferował 100 tyś. funtów i 50% kolejnego transferu, a mój narwany prezes natychmiast przyjął ofertę. Ja oczywiście od razu złożyłem ofertę nowego kontraktu dla Ivana, gdyż zależy mi na tym by pozostał w naszym zespole.

 

Sam mecz niestety nie wyglądał tak jak bym chciał. O ile w pierwszej połowie graliśmy dobrze, zdobyliśmy nawet bramkę w 12 minucie za sprawą oczywiście Grazianiego, to niestety druga połowa nie wyszła moim graczom w ogóle. Nie stwarzaliśmy sytuacji, a na dodatek straciliśmy gola.

 

20.08.08 Libero Masini Stadion, Santa Croce sull'Arno, 1126 widzów

Coppa Italia Serie C Grupa K, (2/4)

Cuoioc[1] – Montevarchi[4] 1:1(1:0)

 

12. I. Graziani 1:0

68. J. Catgiu 1:1

 

Ameltonis – Jaquet, Di Giorgio, Lopez, Pinto – Lenzini(68.Girometta), Sangiovanni, Pontes-Arantes(45.Selemani), Lavan – Boughanem(77.Carruezzo), Graziani

 

MoM: J. Catgiu(Montevarchi, N) – 8

 

Notes: Remis to nasza porażka, niestety nie potrafimy wykorzystywać sytuacji.

Odnośnik do komentarza

24.08.08

Pierwszy mecz w lidze graliśmy na wyjeździe. Notowania bukmacherów faworyta upatrywały w drużynie gospodarzy, lecz my nie mieliśmy zamiaru tanio oddać punktów. Od początku meczu zostaliśmy zepchnięci do defensywy, piłkarze Sambenedetesse atakowali raz po raz i w 13 minucie zdobyli gola. Już 8 minut później znów pokazał się Graziani, choć ta bramka to zasługa całej drużyny, która pięknie wypracowała mu pozycję. Remis uspokoił grę. Jednak sędzia się trochę nudził i w 39 minucie wydrukował karnego dla gospodarzy. Do przerwy strata jednej bramki. Kiedy o piętnastu minutach drugiej części gry przegrywaliśmy już dwiema bramkami, nakazałem ofensywny styl gry i atak. Udało się w 64 minucie Kamelowi zdobyć gola kontaktowego. Niestety przez ostatnie 20 minut nie potrafiliśmy wyrównać, aż do ostatniej akcji meczu, kiedy to wprowadzony Eupremio wykończył piłkę meczową i udało nam się zdobyć jeden punkt.

 

24.08.08 Comunale Stadion, Teramo, 4463 widzów

Serie C1/B, (1/34)

Sambenedetesse[-] – Cuoioc[-] 3:3(2:1)

 

13. R. Iacoponi 1:0

21. I. Graziani 1:1

39. F. Alteri, kar. 2:1

59. J. Raus 3:1

64. K. Boughanem 3:2

90. E. Carruezzo 3:3

 

Ameltonis – Gerber, Di Giorgio(80.Carruezzo), Lopez, Pinto – Girometta(61.Lenzini), Sangiovanni(61.Selemani), Pontes-Arantes, Lavan – Boughanem, Graziani

 

MoM: E. Ameltonis(Cuoioc, BR) – 8

 

Notes: Cenny punkt,dobry Ameltonis, słaby Di Giorgio, niezadowoleni kibice.

 

 

Po meczu Graziani podpisał z nami kontrakt i będzie naszym graczem do 2010 roku, a więc nie przejdzie za moimi plecami do drużyny rywali.

Odnośnik do komentarza

31.08.08

Pierwszy domowy mecz w lidze graliśmy z mocną Perugią. Skład ustawiłem dość defensywnie, ale zanim się obejrzeliśmy to przeciwnik strzelił nam bramkę z rzutu wolnego. Wyrównaliśmy po 15 minutach i myślałem, że wróciliśmy na dobra drogę. Niestety po pół godzinie druga bramka dla przyjezdnych i moi gracze stanęli. Nie potrafiliśmy już nic zrobić i polegliśmy.

 

31.08.08 Libero Masini Stadion, Santa Croce sull'Arno, 1957 widzów

Serie C1/B, (2/34)

Cuoioc[8] – Perugia[3] 1:2(1:2)

 

4. D. Zoboli 0:1

16. K. Boughanem 1:1

31. G. Galasso 1:2

 

Ameltonis – Jaquet, Di Giorgio, Lopez, Pinto – Gerber, Selemani(78.Sangiovanni), Pontes-Arantes, Lavan(78.Stefani) – Boughanem, Graziani(62.Carruezzo)

 

MoM: D. Zoboli(Perugia, O PŚ) – 8

 

Notes: Słaba skuteczność, jedna bramka na 8 celnych strzałów to za mało.

 

 

3.09.08

Pucharowy mecz z Sangiovannese musieliśmy wygrać jeśli chcieliśmy zapewnić sobie awans z grupy. Skład znów trochę odmieniony, szukam cały czas optymalnego ustawienia. Od początku zaatakowaliśmy tak jak nakazałem. Udało się nam zdobyć bramkę strzałem z daleka. Pięknie przyłożył Pontes-Arantes. Niestety kolejne ataki nie przynosiły nam kolejnego gola, który uspokoił by nasze poczynania na boisku. Niestety stało się na odwrót. Na kilkanaście minut przed końcem przeciwnik oddał pierwszy i jedyny celny strzał na naszą bramkę, a piłka wpadła do siatki i tym oto sposobem straciliśmy 2 punkty.

 

3.09.08 Libero Masini Stadion, Santa Croce sull'Arno, 1223 widzów

Coppa Italia Serie C Grupa K, (3/4)

Cuoioc[3] – Sangiovannese[1] 1:1(1:0)

 

22. V. Pontes-Arantes 1:0

35. S. Ciancio(S), knt.

78. Y. Viola 1:1

 

Ameltonis – Gerber, Di Giorgio, Lopez, Pinto – Girometta(78.Jaquet), Selemani, Pontes-Arantes, Lavan – Boughanem(68.Sangiovanni), Graziani

 

MoM: Y. Viola(Sangiovannese, N) – 8

 

Notes: Katastrofa w ataku, już nie wiem kto ma tam grać, o awans walczymy w ostatnim meczu.

Odnośnik do komentarza

7.09.08

O tym meczu chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Nie wychodziło nam nic, a forma moich napastników to jakaś katastrofa. Na 8 oddanych strzałów żaden nie poleciał w stronę bramki gospodarzy, a gol Boughanema był efektem przypadkowej odbijanki w polu karnym. Niestety wtedy przegrywaliśmy już dwiema bramkami. Pierwsza to karny z kapelusza i drugie żółtko dla Gerbera, który zbyt impulsywnie starał się przekonać sędziego o czystości interwencji w polu karnym. Drugi gol, już dwie minuty po pierwszym to wina pomocników, którzy stracili głupio piłkę. Jeszcze pod koniec meczu wyleciał Lavan i przegrana wysyła nas na samo dno tabeli.

 

7.09.08 Marcello Melani Stadion, Pistoia, 1653 widzów

Serie C1/B, (3/34)

Pistoiese[16] – Cuoioc[11] 2:1(0:0)

 

65. A. Gerber, cz.k.

67. S. Motta 1:0

69. S. Motta 2:0

82. K. Boughanem 2:1

85. S. Lavan, cz.k.

 

Ameltonis – Gerber, Di Giorgio, Lopez, Pinto – Girometta(83.Carruezzo), Sangiovanni(66.Selemani), Pontes-Arantes(86.Jaquet), Lavan – Boughanem, Graziani

 

MoM: S. Motta(Pistoiese, N) – 8

 

Notes: Tragedia, skuteczności brak, dwa czerwa z dupy i pozamiatane.

Odnośnik do komentarza

9.09.08

Kolejna, już nie wiem która kontuzja Mchedlidze. Tym razem stłukł głowę w walce o piłkę w trakcie meczu reprezentacji U-21. Przerwa kolejne 2 tygodnie.

 

 

10.09.08

Postanowiłem dać niektórym graczom jedną z ostatnich szans na pokazanie, że należy im się podstawowa jedenastka. Niestety zawiódł mnie Di Giorgio i Girometta. Przegraliśmy będąc zespołem o klasę słabszym i tylko kilka interwencji Ameltonisa uratowało nas od pogromu. W słabym stylu odpadamy z pucharu już po meczach grupowych.

 

10.09.08 Comunale Citta di Arezzo Stadion, Arezzo, 3025 widzów

Coppa Italia Serie C Grupa K, (4/4)

Arezzo[1] – Cuoioc[2] 2:0(1:0)

 

25. S. Cavalli 1:0

57. G. Mingozzi 2:0

 

Ameltonis – Gerber, Di Giorgio(69.Lepidi), Lopez, Pinto – Girometta(45.Lenzini), Sangiovanni, Pontes-Arantes(69.Selemani), Lavan – Boughanem, Graziani

 

MoM: G. Mingozzi(Arezzo, DP) – 8

 

Notes: Brak goli i niestety słaba obrona, będzie ciężko w całym sezonie.

 

 

12.09.08

Na dwa miesiące wypada nam Gerber. Na jednym z treningów zwichnął bark.

 

 

14.09.08

Mecz z Juve Stabia, zespołem który tak jak my stawiany był przed sezonem jako pewniak do spadku musieliśmy wygrać chcąc choć trochę podskoczyć w tabeli. W składzie pomieszałem trochę i nakazałem graczom atak od początku meczu. Widać było, że im zależy, a ich ambicja przyniosła efekt po pół godzinie gry, kiedy to po rzucie wolnym do piłki dopadł Dino i strzałem w 15 metrów pokonał bramkarza gości. Niestety tak bardzo się cieszyliśmy, że nie zauważyliśmy jak Enrico Chiesa mija naszych obrońców i strzela nam bramkę na 1:1. Po przerwie wciąż przeważaliśmy, ale dopiero na kwadrans przed końcem meczu rezerwowy Boughanem dał nam prowadzenie, a w konsekwencji pierwsze zwycięstwo w lidze.

 

14.09.08 Libero Masini Stadion, Santa Croce sull'Arno, 1934 widzów

Serie C1/B, (4/34)

Cuoioc[18] – Juve Stabia[16] 2:1(1:1)

 

29. D. Sangiovanni 1:0

32. E. Chiesa 1:1

77. K. Boughanem 2:1

 

Ameltonis – Jaquet, Lepidi, Lopez, Pinto – Girometta, Sangiovanni(66.Lenzini), Pontes-Arantes, Stefani – Carruezzo(87.Vettori), Graziani(66.Boughanem)

 

MoM: D. Sangiovanni(Cuoioc, OP LS) – 8

 

Notes: Wygrana cieszy, styl mniej, ale przynajmniej punkty są.

Odnośnik do komentarza

21.09.08

Kolejny mecz graliśmy z mocną Anconą. Znów zmiany w składzie, a na rezerwie pojawia się już Mchedlidze. Cały mecz graliśmy jak równy z równym, momentami mając nawet przewagę. Niestety strata tuż przed końcem meczu pogrzebała nasze szanse na wywalczenie choćby jednego punktu. Kolejny mecz gramy z ostatnim Cassino, będziemy walczyć.

 

21.09.08 Del Conero Stadion, Ankona, 2870 widzów

Serie C1/B, (5/34)

AC Ancona[9] – Cuoioc[10] 2:1(1:0)

 

19. S. Mastronunzio 1:0

52. E. Carruezzo 1:1

89. G. Troianiello 2:1

 

Ameltonis – Jaquet, Selemani, Lopez, Pinto – Lenzini(73.Girometta), Sangiovanni, Pontes-Arantes, Stefani – Carruezzo(86.Mchedlidze), Boughanem(73.Graziani)

 

MoM: E. Carruezzo(Cuoioc, N) – 8

 

Notes: Słaba gra zmienników, a mógł być jeden punkt.

Odnośnik do komentarza

27.09.08

Z wolnego transferu dołącza do nas doświadczony bramkarz. 33-letni Massimo Gazzoli będzie rywalizował z Ameltonisem o bluzę numer jeden.

 

 

28.09.08

Cassino zaczęło sezon od pięciu meczów bez zwycięstwa i aktualnie znajdowało się na samym dole tabeli. Musieliśmy wygrać to spotkanie, aby trochę uspokoić swoją pozycję ligową. Zaczęło się od naszych ataków i już w 22 minucie Boughanem pokonał bramkarza przeciwników. Nie spoczęliśmy, jednak do końca pierwszej połowy nie udało nam się podwyższyć prowadzenia. Za to po 15 minutach drugiej części Kamel przejął piłkę tuz przed polem karnym i podwyższył na 2:0. Niestety znów nie potrafiliśmy zagrać na zero i straciliśmy frajerską bramkę po błędzie Jaqueta. Na szczęście dowieźliśmy cenną wygraną do końca meczu.

 

28.09.08 Libero Masini Stadion, Santa Croce sull'Arno, 1921 widzów

Serie C1/B, (6/34)

Cuoioc[14] – Cassino[18] 2:1(1:0)

 

12. S. Basile, knt.

22. K. Boughanem 1:0

59. K. Boughanem 2:0

81. G. Iozzi 2:1

 

Ameltonis – Jaquet, Selemani, Lopez, Pinto – Lenzini, Sangiovanni, Pontes-Arantes, Lavan(72.Stefani) – Carruezzo(72.Mchedlidze), Boughanem(90.Vettori)

 

MoM: K. Boughanem(Cuoioc, N) – 8

 

Notes: Ważne punkty, dobra gra Boughanema i powrót Mchedlidze na którego ciągle liczę.

Odnośnik do komentarza

5.10.08

Wyjazdowy mecz z mocną Pescarą niestety pokazał nam, że musimy przemyśleć taktykę jaką gramy na obcych stadionach. Nie stworzyliśmy wystarczającej ilości sytuacji, żeby przy naszej skuteczności zdobyć choć jedną bramkę i nie pomógł nam nawet powrót do składu Mchedlidze, który widać potrzebuję jeszcze trochę czasu. Za to przeciwnikowi udało się pokonać naszego młodego golkipera dwa razy i kolejny stadion okazuje się dla nas mało życzliwy.

 

5.10.08 Adriatico Stadion, Pescara, 3977 widzów

Serie C1/B, (7/34)

Pescara[4] – Cuoioc[14] 2:0(1:0)

 

45. A. B. Rodrigues 1:0

83. N. Olivieri 2:0

 

Ameltonis – Jaquet, Selemani, Lopez(84.Vettori), Pinto – Lenzini, Sangiovanni(45.Lepidi), Pontes-Arantes, Lavan – Mchedlidze(67.Carruezzo), Boughanem

 

MoM: A. B. Rodrigues(Pescara, N) – 8

 

Notes: Kolejny mecz wyjazdowy i kolejna porażka.

 

 

12.10.08

Do składu powrócił Carruezzo, nie powróciła niestety skuteczność. Nawet wprowadzenie celnegow zeszłym sezonie Grazianiego nie pomogło nam w wykorzystywaniu stwarzanych sytuacji. Na szczęście dzień konia miał Lenzini i po jednym z jego strzałów piłka wtoczyła się do bramki. Niestety przed kolejnymi meczami musimy popracować nad dokładniejszym wykańczaniem piłek pod bramką rywali.

 

12.10.08 Libero Masini Stadion, Santa Croce sull'Arno, 1927 widzów

Serie C1/B, (8/34)

Cuoioc[14] – Sangiovannese[16] 1:0(0:0)

 

58. D. Lenzini 1:0

 

Ameltonis – Jaquet, Selemani, Lopez, Pinto – Lenzini, Sangiovanni(86.Stefani), Pontes-Arantes(59.Lepidi), Lavan – Carruezzo(59.Graziani), Boughanem

 

MoM: D. Lenzini(Cuoioc, OP P) – 8

 

Notes: Ważna wygrana z konkurentem w walce o utrzymanie, znów zawodzą napastnicy.

Odnośnik do komentarza

19.10.08

Mecz z niżej notowaną drużyną Lanciano był dobrym momentem aby przełamać w końcu naszą wyjazdową passe porażek. Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando naszej niemocy i nie przyniosła żadnej ze stron bramek. W drugiej połowie troszkę bardziej przycisnęliśmy i w 58 minucie Boughanem przejął piłkę i nieatakowany pokonał bramkarza gospodarzy. Niestety znów nie potrafiliśmy zachować koncentracji i już po 2 minutach był remis. Zdenerwowany nakazałem śmielsze ataki i na 5 minut przed końcem wyszliśmy na prowadzenie. Niestety w ostatniej akcji nie popisał się nasz bramkarz i przy niegroźnym dośrodkowaniu zafundował sobie wycieczkę w starym stylu Boruca, a przeciwnik dobrze to wykorzystał i zdobył gola na wagę remisu.

 

19.10.08 Guido Angelini Stadion, Chieti, 1512 widzów

Serie C1/B, (9/34)

Lanciano[14] – Cuoioc[10] 2:2(0:0)

 

58. K. Boughanem 0:1

60. S. Dellaliera 1:1

86. I. Graziani 1:2

90. A. Bonvissuto 2:2

 

Ameltonis – Jaquet, Selemani, Lopez, Pinto – Lenzini(72.Girometta), Sangiovanni(86.Lepidi), Pontes-Arantes, Lavan – Carruezzo(72.Graziani), Boughanem

 

MoM: K. Boughanem(Cuoioc, N) – 8

 

Notes: Głupi błąd Ameltonisa i tracimy 2 punkty.

 

 

 

W poprzednim tygodniu odbyły się dwa mecze kwalifikacyjne do Mistrzostw Świata. Polska rozegrała dwa mecze, niestety oba przegrane po 0:1. Naszą reprezentację pokonały Chorwacja i Słowenia. W pierwszej kolejce naszym orłom udało się pokonać Maltę 2:0 i po 3 meczach ma tylko 3 punkty i zajmuje 5 miejsce.

Odnośnik do komentarza

26.10.08

W mecz z wysoko notowaną drużyną Arezzo postanowiłem zmienić taktykę i wykonawców. Miejsce w bramce stracił Ameltonis, w jego miejsce zagrał nowy nabytek Gazzoli, zagrałem także ustawieniem 4-1-4-1. Od początku meczu zagrał Stefani, zmieniła się też lewa strona pomocy i obrony. Ustawienie defensywne, nastawione na kontry niestety padło w 26 minucie, kiedy to straciliśmy bramkę po zamieszaniu w naszym polu karnym i bierności obrony. Na szczęście jeszcze przed przerwą wyrównaliśmy po rzucie rożnym i strzale Pinto. Po przerwie zagraliśmy trochę bardziej do przodu i jedna z kontr przyniosła drugiego gola. Strzelił skreślany już przez niektórych weteran Carruezzo. Do końca meczu dzielnie się broniliśmy i wynik nie uległ zmianie, co dało nam nieoczekiwane 3 punkty.

 

26.10.08 Libero Masini Stadion, Santa Croce sull'Arno, 1971 widzów

Serie C1/B, (10/34)

Cuoioc[11] – Arezzo[4] 2:1(1:1)

 

26. V. Chianese 1:0

45. J. Pinto 1:1

63. E. Carruezzo 2:1

 

Gazzoli – Jaquet, Lepidi, Lopez, Pinto – Lavan – Lenzini(90.Girometta), Selemani(74.Sangiovanni), Pontes-Arantes, Stefani – Carruezzo(86.Mchedlidze)

 

MoM: J. Pinto(Cuoioc, OŚ) – 8

 

Notes: Niespodziewane, lecz zasłużone zwycięstwo.

 

 

27.10.08

Do jedenastki tygodnia wskakuje od razu trzech naszych graczy. Wyróznieni zostali Pinto, Stefani i Carruezzo.

 

Po rozegraniu ostatniego meczu 10 kolejki znaleźliśmy się w połowie stawki. Dziewiąte miejsce zupełnie mnie satysfakcjonuje i jestem zadowolony z postawy zespołu w rozegranych już meczach. Nasz cel, czyli miejsca 8-12 jak na razie jest w pełni realizowany.

Odnośnik do komentarza

2.11.08

Styl w jakim zagrała moja drużyna w meczu z US Grosseto zupełnie nie pasował do mojej drużyny. Utrzymywaliśmy się przy piłce przez większość czasu gry, oddaliśmy więcej celnych strzałów, nie mieliśmy głupich strat i co najważniejsze strzeliliśmy aż 3 gole, nie tracąc żadnego. Tuż przed przerwą Carruezzo znów pokazał, że stawianie na niego jest ciągle opłacalne. Druga bramka padła po dobrze rozegranym rzucie rożnym i celnej główce Lopeza. Zaś trzecia, dobijająca przeciwnika bramka, to efekt cudownego strzału Lavana z rzutu wolnego zza pola karnego. Co ciekawe zagraliśmy znów bardziej defensywną taktyką, podobnie jak w poprzednim spotkaniu.

 

2.11.08 Libero Masini Stadion, Santa Croce sull'Arno, 1921 widzów

Serie C1/B, (11/34)

Cuoioc[9] – US Grosseto[10] 3:0(1:0)

 

40. E. Carruezzo 1:0

67. J. Lopez 2:0

84. S. Lavan 3:0

 

Gazzoli – Jaquet, Lepidi, Lopez, Pinto – Lavan – Lenzini(74.Sangiovanni), Selemani, Pontes-Arantes(87.Graziani), Stefani – Carruezzo(74.Mchedlidze)

 

MoM: J. Lopez(Cuoioc, OŚ) – 8

 

Notes: Piękny mecz, kolejne trzy punkty, nowa taktyka się sprawdza.

 

 

3.11.08

Kolejne wyróżnienia dla moich graczy. W jedenastce tygodnia znaleźli się Jaquet, Pinto, Lopez i Stefani.

Odnośnik do komentarza

9.11.08

W kolejnym meczu chcieliśmy podtrzymać dobrą passę i spróbować wygrać mecz z Salernitaną. Wyżej notowany przeciwnik postawił nam dość przeciętne warunki, zaś my zagraliśmy niezwykle skutecznie. Wystarczyło nam 5 minut by zdobyć dwie bramki, zaś późniejsza mądra gra w defensywie pozwoliła nam dopisać sobie kolejne trzy punkty na naszej drodze do utrzymania.

 

9.11.08 Arechi Stadion, Salerno, 6297 widzów

Serie C1/B, (12/34)

Salernitana Calcio[6] – Cuoioc[8] 0:2(0:2)

 

26. S. Lavan 0:1

31. E. Carruezzo 0:2

 

Gazzoli – Jaquet, Selemani, Lopez, Pinto – Lavan – Lenzini, Sangiovanni, Pontes-Arantes(76.Lepidi), Stefani(86.Macelloni) – Carruezzo(80.Mchedlidze)

 

MoM: E. Carruezzo(Cuoioc, N) – 8

 

Notes: Defensywa kluczem do wygranej, no i skuteczność.

 

 

10.11.08

Sam Lavan wybrany został do jedenastki tygodnia.

 

 

13.11.08

Mecz w środku tygodnia chciałem zagrać ofensywniej niż zwykle. Wyszliśmy dwoma napastnikami, wracając do taktyki z początku sezonu. Niestety straciła na tym nasza defensywa, która pozwoliła sobie wbić aż trzy bramki i na nic się zdały nasze dwa gole zdobyte przez Mchedlidze i Grazianiego. Po meczu kibice wypomnieli mi zmianę taktyki, która według nich sprawiła, że przegraliśmy.

 

13.11.08 Latorre Stadion, Celano, 3069 widzów

Serie C1/B, (13/34)

Celano[9] - Cuoioc[8] 3:2(0:1)

 

1. L. Mchedlidze 0:1

51. V. Falconieri 1:1

73. M. Rocchi 2:1

84. G. Gemmiti 3:1

90. I. Graziani 3:2

 

Gazzoli – Jaquet, Selemani, Lopez, Pinto – Lenzini, Sangiovanni, Pontes-Arantes(57.Lepidi), Lavan – Carruezzo(57.Graziani), Mchedlidze(84.Boughanem)

 

MoM: V. Falconieri(Celano, N) – 8

 

Notes: Zmiana taktyki na ofensywniejszą doprowadziła do porazki.

Odnośnik do komentarza

16.11.08

W meczu z Crotone wystąpić nie mogło dwóch graczy podstawowej jedenastki. W miejsce Selemaniego i Pontes-Aramtesa zagrali Lepidi i Stefani. Dwóch defensywnych pomocników w środku niestety nie ustrzegło nas przed szybką stratą bramki, którą później przez cały mecz próbowaliśmy odrobić. Udało się dopiero w doliczonym czasie gry, a szczęśliwym strzelcem okazał się Ivan Graziani. Dobry mecz rozegrał Carruezzo, który powoli wyrasta na gwiazdę pierwszej części sezonu w naszej drużynie. Zadebiutował młody Carbone.

 

16.11.08 Libero Masini Stadion, Santa Croce sull'Arno, 1971 widzów

Serie C1/B, (14/34)

Cuoioc[9] - Crotone[5] 1:1(0:1)

 

6. Franciel 0:1

90. I. Graziani 1:1

 

Gazzoli – Jaquet, Lepidi, Lopez, Pinto – Lenzini, Sangiovanni(79.Carbone), Stefani, Lavan(61.Graziani) – Carruezzo, Mchedlidze(85.Boughanem)

 

MoM: E. Carruezzo(Cuoioc, N) – 8

 

Notes: Dobry wynik zważywszy na brak dwóch podstawowych graczy.

 

 

17.11.08

Wyróżnienie dla Carruezzo, został wybrany do jedenastki tygodnia.

 

 

 

23.11.08

W wyjazdowym meczy z przedostatnim w lidze Sorrento powróciłem do taktyki 4-1-4-1. Niestety nie mogłem skorzystać ze Stefaniego, więc pomoc była dość ofensywnie usposobiona. Jak zwykle szybko straciliśmy gola, na którego przed przerwa odpowiedział Carruezzo. W drugiej cześci wyszliśmy na chwilowe prowadzenie, lecz znów brak koncentracji spowodował, że było to właśnie chwilowe prowadzenie. Dopiero ostatnia akcja dała nam wygraną, za sprawą Mchedlidze.

 

23.11.08 Italia Stadion, Sorrento, 831 widzów

Serie C1/B, (15/34)

Sorrento[17] - Cuoioc[9] 2:3(1:1)

 

14. G. Marciano 1:0

38. E. Carruezzo 1:1

53. D. Lenzini 1:2

55. F. Ripa 2:2

90. L. Mchedlidze 2:3

 

Gazzoli – Jaquet, Lepidi, Lopez, Pinto(45.Macelloni) – Lavan – Lenzini(86.Boughanem), Selemani, Sangiovanni, Pontes-Arantes(45.Mchedlidze), – Carruezzo

 

MoM: D. Lenzini(Cuoioc, OP P) – 8

 

Notes: Słaba defensywa, za to mocny atak i bardzo ważne punkty.

 

 

24.11.08

Lopez w jedenastce tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...