Skocz do zawartości

No pain, no game


Sławoj

Rekomendowane odpowiedzi

Zgrupowanie w Hiszpanii mógłbym ocenić bardzo pozytywnie, lecz zawinił jeden czynnik. Po ostatnim spotkaniu dostałem nieciekawą informację od klubowego lekarza. Fabiniak skręcił staw skokowy i nie zagra przez 4 tygodnie.

 

Mistrz Polski, Zagłębie Lubin gładko rozprawił się w 1 fazie kwalifikacji Ligi Mistrzów z TVMK pokonując ekipę z Estonii w dwu meczu 4:0.

 

Zawodnicy Lecha w reprezentacji:

Grecja u19 – Polska u19 0:3; [Paweł Michalski – 90min, *7]; [Maciej Majewski – 45min, *8]

 

 

Debiut ligowy przypadł na mecz z Odrą Wodzisław. Spotkanie zaczęliśmy z wielkim animuszem, a szczególnie wyróżniał się Cywka, który próbował zaskoczyć golkipera gości niemal z każdego miejsca na boisku. Przyjezdni nie mogli się oprzeć naszym atakom i już po 14 minutach prowadziliśmy 1:0. Izvolt wywalczył rzut karny, a jedenastkę na bramkę zamienił Wysocki. Kilka chwil później przypomniał o sobie Cywka. Tomek ładnie wykończył centrę Izvolta i z 8 metrów strzałem pod poprzeczkę podwyższył wynik. Strzelec drugiej bramki był blisko zdobycia swojego kolejnego gola, lecz jego lob wylądował na poprzeczce. Atakowaliśmy dalej i efektem konsekwentnej gry była trzecia bramka. Dębiński ładnie zagrał z wolnego na długi słupek do Lazovica, a ten doświadczony napastnik bez najmniejszego problemu wpakował piłkę tuż obok bezradnego Kazimierczaka.

Odra była rozbita, nie wiedziała jak sobie z nami poradzić. Grali bardzo chaotycznie i czasami bezmyślnie. Dowodem takiej gry była ręka w polu karnym Owczarka. Nie widzieć czemu, ten obrońca dotknął ręką futbolówki i sędzia po raz drugi wskazał na ”wapno”. Po raz drugi także Wysocki podszedł do karnego i pewnie go wykorzystał.

20 tysięcy widzów zgromadzonych na stadionie mogło z duma oczekiwać na drugą część spotkania, którą zaczęliśmy równie imponująco. 4 minuty po wznowieniu gry na tablicy świetlnej widniał wynik 5:0. Autorem bramki został wprowadzony na drugie 45 minut, Adamczyk. Ten sam zawodnik w 61 minucie pokusił się na rajd w polu karnym Odry. Łukasz jest znakomicie wyszkolony technicznie co potwierdził w tej akcji. Ośmieszył trzech obrońców w ich własnym polu i uderzeniem po ziemi podwyższył wynik.

Druga bramka Adamczyka okazała się ostatnią w tym meczu. Odra nie pokazała nic, nie istniała na boisku i mogła się cieszyć, że wynik nie był dwucyfrowy.

 

20.07.2013
Orange Ekstraklasa[1/30]
Przy ul. Bułgarskiej, Poznań [20492]

[-] Lech Poznań – Odra Wodzisław [-]  6:0

1:0 – K. Wysocki `14 [k]
2:0 – T. Cywka `17
3:0 – D. Lazovic `25
4:0 – K. Wysocki `28 [k]
5:0 – Ł. Adamczyk `49
6:0 – Ł. Adamczyk `61

MoM: K. Wysocki [Lech Poznań, DMC, *10]

T. Grabowski – M. Dębiński, P. Celeban, C. Tiote, A. Marciniak - K. Wysocki [`83 J. Szymański]– G. Kaladze, M. Izvolt [`45 J.C.Castillo]– T. Cywka – K. Rogalski [`45 Ł. Adamczyk], D. Lazovic

Odnośnik do komentarza

Zawodnicy Lecha w reprezentacji:

Polska u19 – Portugalia u19 0:0; [Paweł Michalski – 90min, *7; Maciej Majewski – 90 min, *6 (k); Michał Kowalczyk – 72 min, *7]

 

Zagłębie Lubin w II rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów, trafiło na CSKA Sofię i w pierwszym mecz, rozgrywanym na własnym stadionie, polegli 0:1.

 

W pucharze UEFA (I runda kwal.) polskie zespoły solidarnie awansowały do kolejnej rundy. Legia w dwumeczu pokonała Omonię Nikozja, a Wisła Płock nie miała najmniejszych problemów z wyeliminowaniem Skali [Wyspy Owcze] wygrywając 4:0.

 

Bukmacherzy ocenili szansę na zdobycie mistrzostwa. Największe szanse daje się Wiśle Kraków, a na drugim miejscu jest obecny mistrz Polski – Zagłębie Lubin. My plasujemy się na 4 pozycji ustępując miejsca Warszawskiej Legii.

 

Drugą kolejkę ligową rozgrywaliśmy w Oplu, gdzie zmierzyliśmy się z tamtejsza Odrą. Według dziennikarzy mecz ten miał jednego faworyta i jak nie trudno było się domyślić, tym faworytem był mój zespół. Eksperci nie pomylili się co do swojego typu, lecz długo utrzymywał się wynik remisowy. Dopiero po przerwie ruszyliśmy do przemyślanych ataków, a efektem naszych poczynań była bramka zdobyta przez Adamczyka. Znów asystą popisał się lewy obrońca Dębiński, który celnie dograł na głowę napastnika. Po tej bramce znów wróciliśmy do nonszalancji pod bramką gospodarzy. Przez chwilę zapomnieliśmy o grze obronnej i to rywale mogli doprowadzić do remisu, lecz na posterunku stał Grabowski. Bałem się o wynik, gdyż Opolanie coraz śmielej poczynali sobie z moją linią obronną. W 78 minucie dostali od nas pstryczka w nos i ostudziliśmy ich zapędy. Znakomitym dryblingiem prawą strona popisał się Peruwiańczyk Castillo i po ominięciu dwóch rywali wyłożył piłkę Rogalskiemu. Rezerwowy napastnik przepięknie wykończył podanie od Juana, podcinając piłkę i lobując golkipera. Nie zagraliśmy rewelacyjnego, pięknego futbolu, lecz taka gra starczyła na słabą Odrę.

28.07.2013
Orange Ekstraklasa[2/30]
Przy ul. Oleskiej, Opole [3336]

[5] Odra Opole – Lech Poznań [1]  0:2 (0:0)

0:1 – Ł. Adamczyk `56
0:2 – K. Rogalski  `78

MoM: Ł. Adamczyk [Lech Poznań, ST, *8]

T. Grabowski – M. Dębiński, P. Celeban, C. Tiote, A. Marciniak - K. Wysocki [`45 J. Szymański]– M. Djordjevic, M. Izvolt [`45 J.C.Castillo]– T. Cywka – Ł. Adamczyk  , D. Lazovic [`45 K. Rogalski]

Odnośnik do komentarza
Innego wyniku nie brałem pod uwagę ;>

:kutgw:

:D

 

Zagłębie nie podołało w rewanżu z CSKA Sofia i w Bułgarii przegrało 1:2 [Rożej] i tym samym odpadło z rywalizacji o Ligę Mistrzów.

 

Podsumowanie (lipiec):

Ranking: 1. Brazylia; 2. Francja; 3. Argentyna; ... 50. Polska

 

Bilans spotkań (klub): 2 (2-0-0) 8:0

Bilans spotkań (reprezentacja): -

Najlepszy strzelec (klub): Ł. Adamczyk – 3 gole

Najlepszy strzelec (reprezentacja): -

Orange Ekstraklasa: 1. miejsce

Puchar Polski: - - -

Finanse: € 15,97 mln (- 4,7 mln €.)

 

Transfery (Świat):

 

1. S. Vincent z Bordeaux do Chelsea Londyn za 16,75 mln €

2. S. Vargas z Boca Buenos Aires do Herty BSC za 15,25 mln €

3. D. Jacob z Leeds do Nantes za 14 mln €

 

Transfery (Polska):

 

1. M. Garuch z Górnika Zabrze do Wisły Płock za 2,3 mln €

2. K. Grosicki z Cracovii Kraków do Sportingu CP za 1,3 mln €

3. P. Markiewicz z Górnika Zabrze do Nurnbergii za 1,3 mln €

 

Ligi zagraniczne:

 

Anglia: - - -

Francja: La Havre (-)

Niemcy: - - -

Polska: Lech Poznań (+2)

Rosja: CSKA M. (+2)

Odnośnik do komentarza

Na spotkanie z Lechią Gdańsk od pierwszych minut należało do nas. Bardzo ruchliwy był Lazovic, lecz nie miał on dziś szczęścia. Serb marnował wyśmienite okazje co doprowadzało mnie do szewskiej pasji. Gdy nie mogliśmy pokonać Iwana z „akcji”, to udało nam się objąć prowadzenie po stałym fragmencie gry. Perfekcyjnie wykonany rzut wolny z 18 metrów przez Wysockiego ucieszył licznie zgromadzona publiczność.

Jeszcze przed przerwą udało nam się ustrzelić drugiego gola, co już kompletnie ścięło z nóg rywali. Nie dość, że w ataku grali jak największe sieroty, to i w obronie nie grzeszyli inteligencją. Minutę przed gwizdkiem oznaczającym koniec pierwszej połówki, Lazovic tak obsłużył Adamczyka, że temu nie pozostawało nic innego jak tylko wepchnąć piłkę do pustej bramki.

Druga część spotkania, to istna kopia pierwszych 45 minut. Goście nie wykonali żadnego zrywu, a my ku uciesze niemalże 26 tysięcy fanów zdobyliśmy trzecią bramkę, która była niczym wisienka zdobiąca ogromny tort. Gola zdobył nie kto inny tylko Adamczyk. Łukasz wykorzystał fatalny błąd golkipera i głową dosłownie tuż przed rękoma Iwana trącił piłkę głową, a ta wleciała swobodnie do bramki.

2.08.2013
Orange Ekstraklasa[3/30]
Przy ul. Bułgarskiej, Poznań [25599]

[1] Lech Poznań – Lechia Gdańsk [3]  3:0 (2:0)

1:0 – K. Wysocki  `7
2:0 – Ł. Adamczyk `44
3:0 – Ł. Adamczyk `61

MoM: M. Dębiński [Lech Poznań, DL, *8]

T. Grabowski – M. Dębiński, G. Baran, C. Tiote, M. Majewski [ `73 P. Celeban] - K. Wysocki – S. Piwowarczyk, J.C.Castillo – Ł. Trałka [`73 M. Izvolt] – Ł. Adamczyk  , D. Lazovic [`61 K. Rogalski]

Odnośnik do komentarza

W walce o Community Shield, Arsenal Londyn minimalnie okazał się lepszy od Liverpoolu, wygrywając 2:1 [Adebayor, Defoe – Baptista].

 

W II rundzie kwalifikacyjnej pucharu UEFA, Wisła Płock uratowała remis z Dinamem Bukareszt 1:1, a Legia Warszawa spokojnie pokonała Żeljezniczar 3:1 [Wiśniewski x3].

 

W II rundzie Pucharu Polski, los przydzielił nam II-ligową Pogoń Szczecin.

 

Marcin Wojciechowski [17l., Polska, AMC/ST] został wypożyczony do Radomiaka Radom, który gra obecnie w OE. Marcin spędzi tam cały sezon.

 

Nasi kolejny ligowi rywale [czyt. Zagłębie Sosnowiec] nie mogli, tak jak my powiedzieć, że mają udany start w rozgrywkach. Przegrali pierwsze 3 spotkania i okupowali przed ostatnią pozycję. Ja zaś oczekiwałem podtrzymania znakomitej passy i nie myliłem się. Zaczęliśmy w kapitalnym stylu. W przeciągu 10 minut prowadziliśmy już 2:0, a to za sprawą niezawodnego Adamczyka. Rywale nie byli w stanie w pierwszych minutach nawiązać z nami bliższego kontaktu. Ocknęli się dopiero w 27 minucie, gdy Kaczmarek potężnie kropnął z wolnego pod poprzeczkę Grabowskiego. Był to nasz pierwszy stracony gol w sezonie 20013/14. Szybko odpłaciliśmy się rywalom i w 36 minucie Adamczyk miał na swoim koncie hattricka. Łukasz przy tej bramce wykazał się dużym opanowaniem i instynktem prawdziwego łowcy bramek. Jeszcze przed przerwą podwyższyliśmy wynik. Castillo podciął piłkę nad głową obrońcy, a Lazovic i Trałka wyskoczyli w jednym momencie do podania. Wyżej wybił się Polak i to on głową umieścił piłkę w siatce.

W II połowie obraz gry trochę się zmienił i rywale raz po raz sprawdzali czujność bramkarza. Po kwadransie drugich 45 minut zdołali strzelić bramkę, lecz ich zapędy na dogonienie wyniku padły w 71 minucie. Adamczyk świetnie wykonał rzut wolny z 19 metrów i gospodarze mogli pomarzyć o jakichkolwiek punktach. Jednak zawodnicy z Sosnowca, zasłużyli u mnie na szacunek, bo nie poddali się i próbowali zmniejszyć rozmiary porażki. Udało, im się. Wynik meczu w 72 minucie ustalił Grzelczak po indywidualnej akcji.

 

10.08.2013.
Orange Ekstraklasa [4/30]
Przy ul. Kresowej, Sosnowiec [3242]

[15] Zagłębie Sosnowiec – Lech Poznań [1]  3:5 (1:4)

0:1 – Ł. Adamczyk `4
0:2 – Ł. Adamczyk `10
1:2 – P. Kaczmarek `27
1:3 – Ł. Adamczyk`36
1:4 – Ł. Trałka `43
2:4 – D. Kovba`60
2:5 – Ł. Adamczyk `71
3:5 –  P. Grzelczak `72

MoM: Ł. Adamczyk [Lech Poznań, ST, *10]

T. Grabowski – M. Dębiński, G. Baran, C. Tiote, M. Majewski - K. Wysocki – S. Piwowarczyk [`45 J. Szymański], J.C.Castillo – Ł. Trałka [`64 M. Djordjevic] – Ł. Adamczyk  , D. Lazovic [`64 T. Cywka]

Odnośnik do komentarza

W jedenastce tygodnia Orange Ekstraklasy, znaleźli się Grabowski i Adamczyk.

 

Legia Warszawa złożyła ofertę kupna Adamczyka, a suma na jaką opiewała, to marne 1,5 mln €. Odrzuciłem ją sugerując się tym, że Warszawiacy chcieli mi zrobić dobry kawał.

 

Terminarz na początek rozgrywek mieliśmy ułożony bardzo dobrze. Pierwsze mecze to pojedynki z zespołami, które są ewidentnie słabsze od nas. Wyjątkiem może być tu mecz z Lechią Gdańsk. W V kolejce na własnym stadionie gościliśmy Cracovię Kraków, czyli kolejny zespół, z którym nie przewidywałem innego wyniku niż nasze zwycięstwo.

Po raz kolejny moja intuicja mnie nie zawiodła i znów odnieśliśmy łatwe zwycięstwo. Znów brylował Adamczyk, który dopisał sobie dwie bramki do swojego licznika goli w tym sezonie. Nasz najlepszy strzelec zdobył połowę goli jakie padły w tym spotkaniu. W 35 minucie Castillo głową wykończył dośrodkowanie od Ivanovicia, a wynik na 4:0 ustalił w 87 minucie Cywka. Tomek ładnie uderzył z prawej nogi, posyłając piłkę pod poprzeczkę. Wracając do goli Adamczyka, to przy pierwszym trafieniu asystą popisał się prawy obrońca Majewski, a Łukasz stoczył zażarty, ale wygrany bój o piłkę z Ptakiem. Druga bramkę Adamczyk zdobył po zgraniu piłki głową od Rogalskiego, a w sytuacji sam na sam zachował zimna krew i spokojnie przymierzył.

 

14.08.2013.
Orange Ekstraklasa [5/30]
Przy ul. Bułgarskiej, Poznań  [20925]

[1] Lech Poznań – Cracovia Kraków [12]  4:0 (2:0)

1:0 – Ł. Adamczyk `27
2:0 – J.C.Castillo `35
3:0 – Ł. Adamczyk `81
4:0 – T. Cywka `87

MoM: Ł. Adamczyk [Lech Poznań, ST, *10]

T. Grabowski – M. Dębiński, G. Baran, C. Tiote, M. Majewski - K. Wysocki – Z. Ivanovic [`66 J. Szymański], J.C.Castillo – Ł. Trałka [`45 T. Cywka] – Ł. Adamczyk  , D. Lazovic [`45 K. Rogalski]

Odnośnik do komentarza

VI kolejkę rozgrywaliśmy w Białymstoku, gdzie zmierzyliśmy się z Jagiellonią. Rywale zajmowali 10 miejsce po pięciu rozegranych meczach w OE i w tym spotkaniu wyraźnie nastawili się na kontry. Jak piłka potrafi być nieprzewidywalna przekonaliśmy się na własnej skórze. W 7 minucie za głupi i bezmyślny faul na 40 metrze z boiska wyleciał lewy obrońca, Dębiński. Od razu zmieniłem taktykę i na szpicy został wystawiony tylko Adamczyk.

Od tego momentu gospodarze rzucili się do zmasowanych ataków. Wyczuli swoją szansę i to my ograniczyliśmy się do grania z kontrataku. Mięliśmy kilka szans na zdobycie bramki, lecz zarówno nasz najlepszy strzelec, jak i Lazovic marnowali niemalże 100 procentowe okazje.Rywale cisnęli nas niemiłosiernie, lecz Grabowski bronił jak w transie. Niestety, nie jest on robotem i w 36 minucie musiał uznać wyższość Arifovicia.

Gdy rywale cieszyli się, że zejdą do szatni jako zwycięscy w doliczonym czasie gry Adamczyk wraz z Lazoviciem przeprowadzili składną akcję po, której ten pierwszy wpakował piłkę do sitaki.

W przerwie musiałem zdjąć z boiska strzelca bramki, gdyż w pierwszych 45 minutach został nieźle poturbowany i kontynuowanie jego gry nie miało najmniejszego sensu. Jego miejsce zajął debiutant, Kostyukevich.

Obraz gry w drugiej połowie nie uległ zmianie i to gospodarze dominowali na placu gry. Ich strzały były bardzo słabe, lekkie i nieudolne. Nasze kontrataki były bardziej przemyślane i tak w 75 minucie wyszliśmy na prowadzenie. Młodziutki zmiennik Adamczyka ładnie głową przedłużył podanie od Barana i wyłożył piłkę Lazovicowi. Ten nie namyślając się długo mocno podkręcił piłkę z 16 metra, a Mróz mógł tylko pomarzyć o wybiciu strzału.

20 letni Białorusin wykazywał ogromną chęć do gry i w 83 minucie był bardzo blisko zdobycia swojego pierwszego gola na polskich boiskach. Niestety, jego uderzenie lewą nogą wylądowało na poprzeczce. Pod koniec spotkania gracze Jagiellonii byli już podłamani i nie podjęli nawet walki o remis. Wykorzystaliśmy bierność rywali i w 88 minucie postawiliśmy kropkę nad i. Trałka przepięknie uderzył ze skraju pola karnego i jego strzał wylądował pod poprzeczką.

 

17.08.2013.
Orange Ekstraklasa [6/30]
Przy ul. Słonecznej, Białystok  [5409]

[10] Jegiellonia Białystok– Lech Poznań [1]  1:3 (1:1)

`6 – M. Dębiński CzK
1:0 – E. Arifović `36
1:1 – Ł. Adamczyk `45+
1:2 – D. Lazovic `75
1:3 – Ł. Trałka `88

MoM: D. Lazovic [Lech Poznań, ST, *9]

T. Grabowski – M. Dębiński, G. Baran, C. Tiote, M. Majewski - K. Wysocki [`45 M. Djordjevic]– Z. Ivanovic [`7 J. Szymański], J.C.Castillo – Ł. Trałka – Ł. Adamczyk [`45 V. Kostyukevich] , D. Lazovic

Odnośnik do komentarza

Woropajew zaczął kręcić nosem z powodu ciągłego siedzenia na ławce rezerwowych. Jak sam przyznał chciałby dostać szansę i zaprezentować swoje boiskowe walory. Na jego stękanie odpowiedziałem mu krótko: są lepsi w zespole i decyzja należy do ciebie. Albo godzisz się z rolą rezerwowego albo wystawiam cię na listę transferową. Kuba kolejnego dnia przyszedł do mnie i powiedział, że będzie cierpliwie czekać na swoją szansę. Ja tylko skinąłem głową i podałem mu rękę.

 

Grabowski, Baran, Trałka, Adamczyk i Lazović znaleźli się w jedenastce tygodnia.

 

Dębiński za czerwoną kartkę otrzymaną w poprzednim spotkaniu będzie pauzować przez dwa mecze.

 

27 sierpnia do zespołu dołączył młodziutki Tomasz Moskal [17l., Polska, AML], którego wykupiliśmy od Polonii Warszawa za 375 tys. €. Według moich obserwatorów jest to zawodnik obdarzony sporym talentem.

 

Woropajew stłukł udo na treningu i jego rozbrat z piłkę potrwa dwa tygodnie.

 

W meczach rewanżowych drugiej rundy eliminacyjnej pucharu UEFA, Polskie zespoły solidarnie wywalczyły promocję do kolejnej rundy. Wisła Płock w Bukareszcie pokonała tamtejsze Dinamo 2:0 [Olszar (k), Peszko]. Zaś Legia Warszawa na własnym obiekcie spokojnie ograła Żeljezniczar 3:0 [Wiśniewski, Mowlik, Wojtkowiak].

 

Na mecz z Bełchatowem, dokonałem kilku zmian w podstawowej jedenastce. Zawieszonego Dębińskiego zastąpił Szymański, a na lewej flance pomocy zadebiutuje Michalski.

 

Mecz z GKS-em nie był porywającym widowiskiem szczególnie w pierwszej połowie. Jedyną akcją wartą uwagi była sytuacja z 15 minuty. Debiutujący w barwach „Kolejorza” Michalski popisał się kapitalnym uderzeniem zza pola karnego. Jego uderzenie znalazło miejsce w prawym okienku bramki strzeżonej przez Degtyareva. Bardzo długo utrzymywał się wynik 1:0, a Bełchatowianie nie robili nic, aby przynajmniej doprowadzić do remisu. Nasze akcje przeważnie kończyły się niecelnymi strzałami, aż do 79 minuty. Wtedy, to Adamczyk zdecydował się na szarżę przez pole karne gości. Łukasz po minięciu kilku obrońców miał przed sobą tylko bramkarza, lecz, zanim oddał strzał, został powalony przez Witkowskiego. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a karnego na bramkę zamienił sam poszkodowany, tym samym ustalił wynik meczu.

 

24.08.2013.
Orange Ekstraklasa [7/30]
Przy ul. Bułgarskiej, Poznań  [21289]

[1] Lech Poznań – GKS Bełchatów [11]  2:0 (1:0)

1:0 – P. Michalski `15
2:0 – Ł. Adamczyk `79 (k)

MoM: Ł. Adamczyk [Lech Poznań, ST, *9]

T. Grabowski – J. Szymański, G. Baran, C. Tiote, M. Majewski - K. Wysocki  – P. Michalski, J.C.Castillo [`80 M. Izvolt]– Ł. Trałka – Ł. Adamczyk [`80 T. Cywka], D. Lazovic [`45 V. Kostyukevich]

Odnośnik do komentarza

Polska, powołania na mecze eliminacyjne do MŚ z Wyspami Owczymi [D] i Gruzją [D].

 

Bramkarze:

Tomasz Kuszczak (Man Utd, 31l., GK, 30/0 A); Wojciech Szczęsny (Aston Villa, 24l., GK, 3/0 A); Łukasz Szymański (Sparta Praga, 23l., GK, 5/0 u21)

 

Obrońcy:

Artur Kaźmierczak (Stuttgart, 19l., D R/C, 4/0 u21), Adam Marciniak (Lech Poznań, 24l., D R/C, 1/0 A); Marcin Komorowski (Heerenveen, 29l., DL, 4/0 A); Jerzy Zając (Newcastle, 23l., DL, 1/0 A); Anderson (Bastia, 26l., DC, 14/0 A); Paweł Król (Lazio, 25l, DC, 53/1 A); Adam Kokoszka (WBA, 26l., DC, 9/0 A); Jarosław Fojut (Auxerre, DC, 25l., DC, 14/0 A); Jakub Błaszczykowski (Chelsea, 27l., D/AM R, 20/2 A)

Pomocnicy:

Adam Danch (Aston Villa, 26l., DMC, 20/0 A); Piotr Nowak (Liverpool, 21l., M R/C, 3/0 A); Mateusz Centarski (Schalke, 25l., MC, 32/4 A); Michał Nowak (Wehen, 21l., MC, 12/0 u21); Tomasz Król (Trabzonspor, 21l., MC, 1/0 A); Michał Szary (Birmingam, 21l., AMR/ST, 1/0 A); Piotr Petasz (Galatasaray, 29l., AML, 25/0 A); Marcin Siedlarz (Leeds, 25l., AM L/C, 2/0 A); Grzegorz Górski (Everton, 21l., AML, 2/0 A); Marek Kasprzyk (Aston Villa, 18l., AM L/C;ST, u19)

 

Napastnicy:

Łukasz Adamczyk (Lech Poznań, 21l., ST, 1/1 u21); Dariusz Konieczny (Ajax Amsterdam, 22l., AMC/ST, 6/4 A); Robert Lewandowski (Liverpool, 27l., ST, 38/7 A); Szymon Pawłowski (Crystal Palace, 26l., ST, 2/ 2 A)

Odnośnik do komentarza

Baran i Adamczyk znaleźli się w jedenastce tygodnia.

 

Marcin Kikut zastąpił Kubę Błaszczykowiskiego. Jakub w przygotowaniach we Wronkach doznał stłuczenia głowy i musiał opuścić zgrupowanie.

 

Do GKS Bełchatów został wypożyczony Tomek Moskal [17l., Polska, AML]. W Bełchatowie nastolatek spędzi cały sezon.

 

Jakub Woropajew [24l., Polska, LB, u19, 7-0-0-0 6.14] pożegnał się z Poznaniem i za 150 tys. € został sprzedany do Ruchu Chorzów. Nie miał szans na wywalczenie podstawowego miejsca w składzie i raczej nie odczujemy jego nieobecności.

 

Na mecz z Wyspami Owczymi wystawiłem skład złożony z zawodników, którzy mają małe doświadczenie w kadrze. Jest, to dobry moment do przetestowania tych młodych gniewnych.

 

Zawodnicy z Wysp Owczych byli przygotowani na porażkę w starciu z moimi orłami. Nie było co ukrywać, jesteśmy o dwie, trzy klasy lepsi. Nie było, inaczej. Gładko rozprawiliśmy się z „Farerami”, choć długo, bo do 27 minuty utrzymywał się wynik bezbramkowy. Wystarczyła pierwsza zdobyta bramka, a kolejne posypały się, jak z rękawa. Strzelanie rozpoczął debiutant i jednocześnie mój podopieczny z Lecha, Łukasz Adamczyk. Sam napastnik z Poznania zdobył połowę goli jakie padły w tym spotkaniu. Dokładnie zdobył ich pięć, co było wymarzonym debiutem. Kolejne, pierwsze gole w barwach Polski zdobywali: Marek Kasprzyk [ładnie przycelował z wolnego] i Jerzy Zając. Bramka Jurka była ozdobą meczu. Lewy obrońca w stylu Roberto Carlosa potężnie kropnął z 25 metrów pod poprzeczkę. Swoje cegiełki do zwycięstwa dołożyli także Konieczny i Lewandowski. Robert zdobył dwie bramki i dał dobrą zmianę za niewidocznego Pawłowskiego. Wynik nie mógł być inny, ale nie spodziewałem się aż 10 strzelonych bramek. Dobra forma zmienników, mimo iż na tle słabego rywala, ale wynik i tak robi wrażenie.

 

 

Eliminacje Mistrzostw Świata 2014

Europa, Grupa 4 (7/10)

Stadion Śląski, Chorzów (44157)

 

Polska (1) – Wyspy Owcze (6) 10:0 (3:0)

 

1:0 – Ł. Adamczyk`27

2:0 – Ł. Adamczyk `33

3:0 – M. Kasprzyk `45+

4:0 – J. Zając `46

5:0 – D. Konieczny `51

6:0 – Ł. Adamczyk `55

7:0 – Ł. Adamczyk `67

8:0 – R. Lewandowski `72

9:0 – Ł. Adamczyk `85

10:0 – R. Lewandowski `90+

 

MoM; Ł. Adamczyk (POLSKA, ST, *10)

 

Ł. Szymański – J. Zając, A. Kokoszka, A. Marciniak, A. Kaźmierczak – M. Nowak [`45 A. Danch]– M. Kasprzyk, M. Szary [`45 M. Kikut] – D. Konieczny – S. Pawłowski [`52 R. Lewandowski], Ł. Adamczyk

 

 

FIFA World Cup 2014 - eliminacje, Europa, Grupa 4

Gruzja - Szwajcaria 1:1
Hiszpania - Islandia 3:0 

| Poz   | Inf   | Zespół	  |	   | M	 | Z	 | R	 | P	 | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.	|	   | POLSKA	  |	   | 7	 | 5	 | 1	 | 1	 | 22	| 6	 | +16   | 16	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.	|	   | Hiszpania   |	   | 7	 | 5	 | 0	 | 2	 | 24	| 8	 | +16   | 15	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.	|	   | Islandia	|	   | 7	 | 3	 | 1	 | 3	 | 10	| 11	| -1	| 10	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.	|	   | Gruzja	  |	   | 7	 | 3	 | 1	 | 3	 | 7	 | 8	 | -1	| 10	| 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.	|	   | Szwajcaria  |	   | 7	 | 2	 | 3	 | 2	 | 12	| 11	| +1	| 9	 | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.	|	   | Wyspy Owcze |	   | 7	 | 0	 | 0	 | 7	 | 3	 | 34	| -31   | 0	 | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------------|

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...