Skocz do zawartości

Kącik Dyskusyjny


Kest

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Ja zwykle gram jedną taktyką, podejrzewam, że większość gra też zwykle jedną taktyką. Co jednak robicie gdy podczas meczu Wasza drużyna strzela lub traci bramkę? Modyfikujecie coś w taktyce? Bo podejrzewam, że zmian raczej od razu nikt nie robi chyba, po stracie lub strzeleniu gola? Tym bardziej jeżeli jest to 1 połowa.

Odnośnik do komentarza

Co do ukrainskiego obywatelstwa to oczywiscie zawodnik moze je dostac po polowie roku jeżeli np gral wczesniej tez w ukrainskim klubie. Nie pamietam ile dokladnie schodzi okres dostania obywatelstwa w tym kraju w CMie. Dawniej na pewno było to inne niz teraz bo z tego co się orientuje to w dzisiejszych czasach u naszych wschodnich sasiadow mozna miec tylko ukrainskie.

 

Spotykam się z ogromnie wieloma osobami piszacymi, ze w CMie sa bugi na temat zawodnika nie bioracego podwojnego obywatelstwa gdy mu się to nalezy. Jak to w zyciu - nie wszyscy się na to godza i chca taki nowy paszport. Na dodatek z tego co pamietam zawodnik ktory ma w grze ustawione "zadeklarowany dla kraju" jest mniej sklonny ubiegac się o inny paszport.

 

Co do taktyk i ich zmieniania w trakcie meczu to oczywiscie wszystko zalezy od sytuacji. Jeżeli dostaje mocno w ciry to ustawiam 4-2-4 z dryblasami zgrywajacymi na szybkich i long ball. Na dodatek często kamikadze ;) jeżeli gram z lepsza ekipa i wygrywam w rownym meczu to nic nie zmieniam. Jeśli ta druga druzyna ma ogromna przewage to gram krotkimi podaniami, pressingiem i przy okazji wlaczam Radio Maryja by dotrwac z dobrym wynikiem do konca pojedynku.

Odnośnik do komentarza

Jak nie wiesz jak poustawiać treningi zawodnikom to zleć to asystentowi. To jest dobra opcja dla tych którzy zaczynają przygodę z CM. Sam nie za bardzo lubię się bawić w to bawić, jednak jak sam się tym zajmiesz to treningi będą miały lepsze efekty.

 

Co do sztabu szkoleniowego to wiadomo, im lepsze mają umiejętności tym lepiej.

 

Ważne, żeby trener zespołu U-18 miał wysokie umiejętności pracy z młodzieżą i wysoką zdolność kierowania zespołem.

Odnośnik do komentarza

Ja osobiscie nie lubilem dawniej bawic się w treningu, ale jednak po pewnym czasie możemy wydatnio uczyc naszych grajkow szybszego rozwoju. Teraz mam swoje rezimy treningowe ktore dziala ja jeżeli ma się dobry sztab szkoleniowy. Skauci jednak często dla mnie osobiscie maja zbyt wielki rozstrzal co do oceny przydatnosci danego "potencjalnego" pilkarza.

Odnośnik do komentarza

Co do skautów się zgodzę. Znalazłem pewnego zawodnika którego skaut ocenił, że to 0 w światowym footballu, a ten gracz w każdym Polskim klubie byłby gwiazdą Ten skaut miał ocenę umiejętności oraz potencjału po 18. Zastanawiam się za co mu płacę :D

 

A co do treningu, dajecie odpoczynki w treningu? Czy wszystkie jednostki treningowe zapełniacie ćwiczeniami:)?

Odnośnik do komentarza

Wole zawodnicy musza miec bo inaczej lapia duzo urazow i sa przemeczeni. Co do skautow to sam nie wiem jak oni dzialaja. CA jest chyba brane przy ocenianiu zawodnika, ale razem chyba z polaczeniem z reputacja, a z nia nie zawsze bywa wspaniale. Wiadomo, ze skaut raczej tez nie wyczai adaptacji danego pilkarzyny, a ten wspolczynnik czasami potrafi popsuc i najlepsze gwiazdy. Zreszta dzięki temu mamy realistyczna pilke nozna bo przeciez bledow w wielkiej pilce było wiele i to podobnych. Nie ma skautow ktorzy nie robia pomylek :)

Odnośnik do komentarza

Ja wyznaję zasadę, żeby nie zwracać uwagi na to co wam podpowiadają skauci. Już tyle razy się przejechałem na radach "specjalistów" że sam analizuję, czy danego zawodnika sprowadzić. Robię szybką analizę atrybutów i decyduję czy zawodnik ma dla mnie grać, czy nie. Nieraz oczywiście ryzykuję ale satysfakcja ze sprowadzenia dobrego piłkarza jest gwarantowana:)

 

Ja wyznaję zasadę sprowadzania bardzo młodych i perspektywicznych zawodników, żeby wyszlifować z nich diamenty:)

 

Co do treningów, to tak jak napisał Szkodi, jak nie chcesz mieć w klubie szpitala to musisz dać odpocząć zawodnikom. U mnie zawodnicy mają wolną całą sobotę i prawie całą niedzielę.

Odnośnik do komentarza

witam po dluuuugim odpoczynku od forum ;)

powiem tak, co do treningow:

Kiedyś grałem sobie chelsea i zmienialem trening regularnie co tydzien (bo ustawia sie na caly tydzien), i pilnowalem zeby zawodnicy nie mieli zbyt czesto strzalek w dol przy treningu... praktycznie caly czas byly zielone i gore ;P

Pilnowalem oceny trenerow o zaangazowaniu poszczegolnych zawodnikow w trening, jezeli trenerzy uwazali ze zawodnik nie pracuje na miare swoich mozliwosci to staralem sie zmieniac im trenera (uwazalem ze poprostu zadwodnik nie lubi pracowac z tym trenerem) dawalo to efekty... Po 2 sezonach moi zawodnicy znacznie poprawili swoje umiejetnosci i zdrozeli nieziemsko, ci co grali regularnie w pierwszej 11 zwiekszyli swoja wartosc nawet o 200%

Taktyke(ZALEZY OD ZESPOLU I UPODOBAN!) zawsze ustalalem domyslna dla bramkarza/obroncow/pomocnikow/napastnikow, oczywiscie z wyroznieniem srodkowych obroncow/skrzydlowych itp... bocznym obroncom zadalem zadania takie jak: czeste rajdy z pilka, wlaczanie sie w akcje ofensywne (w moim rozumowaniu boczny obronca ma sie czesto wlaczac w akce ofensywne tak jak w barcy). Więc moi boczni obroncy musieli byc szybcy z dobrym dryblingiem i dobrymi dosrodkowaniami... Środkowi natomiast musieli miec dobra gre glowa i dobre krycie... Skrzydlowi (o ile nie gralem 5-3-2 czyli 3 srodkowi obroncy, 2 wysunieci do przodu boczni obroncy) wiadomo podobnie do bocznych obroncow (szybkosc/drybling/dosrodkowania). Środkowi pomocnicy musieli miec dobry drygling, strzaly z dystansu, podania (ustawialem zaleznie od umiejetnosci poszczegolnych zawodnikow, albo strzaly z dystansu, albo podania prostopadle). No i kolej na napastnikow... 1 szybki, 2 wysoki z dobra gra glowa/lub dobry drybling i dobre podania, przynajmniej jeden z nich musial miec bardzo wysokie wykanczanie akcji). Znalazlem kiedys po kilku sezonach idealnych zawodnikow, ktorzy pojawili sie w mlodziezowkach... Andreass baumman(U-18 bayern) swietna gra glowa, wysoki... i 2 nie pamietam jak sie nazywal, ale mial dobry drybling i wykonczenie akcji( w wieku 19 lat zostal krolem strzelcow premier league)

Odnośnik do komentarza

5-3-2 powiadasz? I jestes chyba trzecia osoba ktora znam i ktora wala tej formacji. Szacun bo sam eksperymentowalem z nia i nie moglem znalezc wystarczajaco dobrych zawodnikow do tej formacji. Nie powiem, mojk znajomy gdy gralismy przez siec wrzucal zawsze jego "tajemnicze" 5-3-2 gdy przegrywali potrafil się z tego wybraniac. Jego wlasnie (aktyka dzialala cos w stylu 4-2-4 ale bez dlugich pilek. Eh, az moze posiedze i poproboje dalej ;) kiedys....

Odnośnik do komentarza

Dostałem kiedyś treningi od użytkownika Krzysztof_Nowak. I jeden trening mnie zaskoczył i to bardzo a mianowicie ten o nazwie KRIS spójrzcie http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cf22354f049f9b8e.html

Krzysztof napisał mi, iż można uzyskać taki trening jeżeli się dobrze ustawi, chociaż ja uważam, ze to jakiś cheat Gdy odejmowałem jednostki treningowe i dawałem odpoczynek i tak było na maksa. Nie pamiętam po ilu dopiero trening się zmniejszył. Zrobiłem potem coś innego. Spójrzcie, to ten sam trening z całkowitym odpoczynkiem http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e1b74d3561cd8892.html

a to standardowy trening z całkowitym odpoczynkiem ustawionym przeze mnie http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d7d2809e44691487.html

Czy wgranie takiego treningu który najprawdopodobniej jest chetowany nie uszkodzi mi gry?

Jeżeli macie jakiś dobry trening byłbym wdzięczny za podesłanie. Na prv podam maila

PS: i czekam na opnie co do treningu KRIS

Odnośnik do komentarza

@mike20081986

 

Pogrzebałem w niecie i trening o którym mówisz a którego Ci przesłałem ma potoczną nazwę najnajnaj. Może i jest to jakiś przekręcony trening,a na podstawie tego co napisałeś wszystko na to wskazuję. A napisałem, że można uzyskać podobne efekty treningu a nie takie same.

 

Skoro boisz się go używać to go nie używaj :) ja miałem go przez jakiś czas i nie powodował żadnych błędów, tylko robił mi z zespołu szpital więc moja przygoda z nim szybko się skończyła.

 

Co do dobrego treningu to nie jest to takie proste. Wszystko zależy od tego w jakiej lidze grasz, czy jest to np Liga Angielska czy Hiszpańska i jak chcesz grać.

Odnośnik do komentarza

@ mike20081986

 

Jeśli wejdziesz do folderu gry potem -> data -> training - masz tam pliki z rozszerzeniem .tsc i .tat, możesz je otworzyć np. notatnikiem i edytować wartości poszczególnych elementów treningu dostępnych w grze. Dając wszystkie statystyki na 6 lub 7 możesz (prawdopodobnie) uzyskać taki efekt jak w Twoim treningu o nazwie KRIS. To czy jest to cheat oceń sam. Ja sam staram się co jakiś czas zbadać możliwości gry i mam zamiar sprawdzić czy takie przypakowanie treningu niesie ze sobą pozytywne efekty (np. zaczynając dobry zespołem z dużą ilością dobrych wychowanków i dobrą bazą treningową).

Gry na pewno Ci to nie uszkodzi, ale jeśli nie ma związanych z tym bug'ów to piłkarze będą się bardzo męczyć i podatność na kontuzje mięśniowe wzrośnie (co potwierdza post Krzysztofa).

 

Co do zmian w plikach z rozszerzeniem .tat i .tsc to trzeba potem ponownie załadować grę, tak mi się wydaje.

 

Co do treningu to podzielę się swoimi wskazówkami jak znajdę więcej czasu, ale warto próbować samemu bo każdy zespół i taktyka moim zdaniem w grze potrzebuje innych parametrów treningu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...