Skocz do zawartości

Warszawa niekoniecznie Warszafka


Rekomendowane odpowiedzi

100-120 metrów w tym miejscu, z fajnym usługowym przyziemiem byłoby do przełknięcia. 180 to gruba przesada i szanse aby ten projekt przeszedł są praktycznie żadne.

 

Juz wiezowiec przy Zlotych Tarasach wyglada komicznie - jak jeszcze wystawia takie cos to bedzie juz kompletna porazka

 

Który konkretnie budynek masz na myśli bo za bardzo nie wiem. Akurat w tym miejscu poza samymi Złotymi Tarasami wszystko raczej ma ręce i nogi. Oczywiście poza ulicą Emili Plater która woła o pomstę do nieba.

Odnośnik do komentarza
Juz wiezowiec przy Zlotych Tarasach wyglada komicznie - jak jeszcze wystawia takie cos to bedzie juz kompletna porazka

 

Który konkretnie budynek masz na myśli bo za bardzo nie wiem. Akurat w tym miejscu poza samymi Złotymi Tarasami wszystko raczej ma ręce i nogi. Oczywiście poza ulicą Emili Plater która woła o pomstę do nieba.

konkretnie chodzi mi chyba o same Zlote Tarasy, a konkretnie o ta czesc tego kompleksu, ktora w dosc komiczny sposob zaslania widok na Palac Kultury od strony skrzyzowania Jerozolimskich i Jana Pawla.

 

jak dla mnie rejon Dworca Centralnego i Palacu Kultury (czyli scisle centrum miasta) to nie miejsce na tak wysoka zabudowe, ale to tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza

No z tym to się nie do końca zgodzę, bo mi się akurat Tarasy i ich otoczenia całkiem podobają. A PKiN nie musi być przecież widoczny z każdego miejsca w Warszawie :P

Ale z drugiej strony tak chaotycznej zabudowy centrum, jak po zachodniej stronie Pałacu trudno szukać w większych miastach europejskich.

Odnośnik do komentarza
Juz wiezowiec przy Zlotych Tarasach wyglada komicznie - jak jeszcze wystawia takie cos to bedzie juz kompletna porazka

 

Który konkretnie budynek masz na myśli bo za bardzo nie wiem. Akurat w tym miejscu poza samymi Złotymi Tarasami wszystko raczej ma ręce i nogi. Oczywiście poza ulicą Emili Plater która woła o pomstę do nieba.

konkretnie chodzi mi chyba o same Zlote Tarasy, a konkretnie o ta czesc tego kompleksu, ktora w dosc komiczny sposob zaslania widok na Palac Kultury od strony skrzyzowania Jerozolimskich i Jana Pawla.

 

A to z tym się zgodzę. Ogólnie rzecz ujmując to cały kompleks ZT łącznie z tą pokazaną przez ciebie dominantą która chyba nie może pochwalić się własną nazwą jest mocno, ale to bardzo mocno z dupy wzięty. Tego typu architektura pasuje do dzielnic peryferyjnych dla których tego typu budynek byłby wizytówką jak to ma miejsce chociażby w przypadku Galerii Mokotów. ZT w swoim obecnym miejscu i formie to prawdziwy gwałt na żywej tkance miejskiej.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Jakby mi kazano wybrać się na Legię, to bym pojechał opcją numer dwa. Metro to pewniaczek jest i zawsze będziesz jechał tyle samo, a autobus się może tłuc. Czasowo wygląda to podobnie, ale metrem według mnie wygodniej i masz pewność, że dojedziesz na czas.

Odnośnik do komentarza

No i okej, dzięki za radę. :)

Jakby mi kazano wybrać się na Legię

[OT]Mi Polonię drugi raz w życiu będzie dane odwiedzić we wtorek, bardzo rzucacie słonecznikami w dziennikarzy? :D [/OT]

 

Mniej nie pytaj, ja jestem retired. Ale Wujek pewnie będzie latał tam z kast...kaszkietem, więc uważaj :)

Odnośnik do komentarza

Jakby mi kazano wybrać się na Legię, to bym pojechał opcją numer dwa. Metro to pewniaczek jest i zawsze będziesz jechał tyle samo, a autobus się może tłuc. Czasowo wygląda to podobnie, ale metrem według mnie wygodniej i masz pewność, że dojedziesz na czas.

Już nie mówiąc o tym, że 185 jeździ raz na pierdyliard lat, a jak 187 spieprzy, to można podskoczyć z Politechniki jakimś 382 do Torwaru i dojść kawałek.

Odnośnik do komentarza

Jakby mi kazano wybrać się na Legię, to bym pojechał opcją numer dwa. Metro to pewniaczek jest i zawsze będziesz jechał tyle samo, a autobus się może tłuc. Czasowo wygląda to podobnie, ale metrem według mnie wygodniej i masz pewność, że dojedziesz na czas.

Już nie mówiąc o tym, że 185 jeździ raz na pierdyliard lat, a jak 187 spieprzy, to można podskoczyć z Politechniki jakimś 382 do Torwaru i dojść kawałek.

 

Z Politechniki można także śmignąć praktycznie każdym autobusem Al. Stanów Zjednoczonych w kierunku Saskiej Kępy i tam także można wysiąść na Rozbracie czy Torwarze i zejść na dół. Też będzie bliziutko :)

Odnośnik do komentarza

Tylko należy pamiętać, że przy Polibudzie stają one w innych miejscach - skręcające z Marszałkowskiej na Waryńskiego, przy północnym wyjściu z metra; 187, 188 i 382 jadące z Ochoty - po drugiej stronie Ronda Jazdy Polskiej, przy wejściu na Pole Mokotowskie. Korzystniej (zwłaszcza w weekend, kiedy 382 nie jeździ) ustawić się na Waryńskiego.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Zastanawiam się co da powyżka cen biletów komunikacji miejskiej. Jak to ma zachęcić ludzi to zmiany samochodów na na tramwaje i autobusy? Prędzej ludzie przesiądą się na skutery i motocykle. Przynajmniej Ci młodzi. Czy podwyżka spowoduje poprawienie jakości podróży?

Podobno bilety w Warszawie są tańsze niż w innych europejskich stolicach. Owszem, ale przypuszczam, ze i zarobki są tam wyższe. Bardzo poważnie zastanawiam się nad zakupem skutera. Czuję, ze może okazać się to tańszym środkiem komunikacji od tramwaju. Tym bardziej, ze póki co w przypadku skuterów i motorów nie trzeba płacić za parkowanie w centrum Warszawy. A może się mylę? Moze wprowadzono już takie opłaty?

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się co da powyżka cen biletów komunikacji miejskiej. Jak to ma zachęcić ludzi to zmiany samochodów na na tramwaje i autobusy? Prędzej ludzie przesiądą się na skutery i motocykle. Przynajmniej Ci młodzi. Czy podwyżka spowoduje poprawienie jakości podróży?

Podobno bilety w Warszawie są tańsze niż w innych europejskich stolicach. Owszem, ale przypuszczam, ze i zarobki są tam wyższe. Bardzo poważnie zastanawiam się nad zakupem skutera. Czuję, ze może okazać się to tańszym środkiem komunikacji od tramwaju. Tym bardziej, ze póki co w przypadku skuterów i motorów nie trzeba płacić za parkowanie w centrum Warszawy. A może się mylę? Moze wprowadzono już takie opłaty?

zdaje się, że opłata parkingowa dla jednośladów póki co nieobowiązuje... do czasu ;) skuter wiosną/latem jest fajny, zimą jednak już tak różowo nie jest.

 

jak jaki czas temu patrzyłem to bilety okresowe zdrożeją o 15-20% a nie o 50% jak bilety jednorazowe...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...