Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

z goodramem do tej pory problemów nie miałem w różnych laptopach(o patriot cieżko nawet coś w google znaleźć w powiązaniu do Twojego modelu)

 

zasadniczo 4gb w totalu dla tej konfiguracji powinno wystarczyć - chyba, że uważasz, że kiedyś brakowało laptopowi pamięci. na wzrost prędkośći FM w przypadku 6gb przy Twoim procesorze bym nie liczył

Odnośnik do komentarza

O tym Patriot rozmawiałem z gościem w sklepie. Chwalił. Ale to wiadomo jak to jest w sklepach. Ja tym sprzedawcą nie do końca ufam. Mam trochę mętlik w głowie. Tak jak mówię stacja raczej biurowa z przerwą na FM'a. Może spróbuję kupić to 4gb i dołożyć do tych 2 które mam. W sumie wydatek nie aż tak wielki. Tylko, żebym miał pewność że konfiguracja 2+4 będzie hulać w miarę ok?

Odnośnik do komentarza

Przyszła kość i, że tak powiem jest dupa. Jak dołożę to 4gb to komputer się nie włącza. Zaczyna się ładować i reset. Mam możliwość wejścia w bios. Tam wykrywa poprawnie 6GB pamięci. Jak założę samo 4GB to samo. Reset. ( Bios widzi poprawnie) Obie kości o identycznych parametrach. Co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza

Panowie mam pytanie czy nowy FM17 da radę śmigac np z 5-10 lig na takim sprzęcie Laptop ASUS A555LJ-XO915T+4 i3-4005U 8GB 1000GB GF920 W10 Muszę kupić laptopa ale mój max to 2200zl bo droższego nie potrzebuje ponieważ będzie tak naprawdę używany tylko do FM i oglądania filmów żadnych innych gier bo od tego mam konsole. Jeśli ten jest słaby to może macie jakieś propozycje w tej granicy cenowej. Zadaje pytanie bo ja się nie znam kompletnie.

Odnośnik do komentarza

Przyszła kość i, że tak powiem jest dupa. Jak dołożę to 4gb to komputer się nie włącza. Zaczyna się ładować i reset. Mam możliwość wejścia w bios. Tam wykrywa poprawnie 6GB pamięci. Jak założę samo 4GB to samo. Reset. ( Bios widzi poprawnie) Obie kości o identycznych parametrach. Co jest nie tak?

 

zwrot, kość widocznie jest niekompatybilna z Twoim laptopem. format raczej nie pomoże tutaj. ew możesz spróbować jeszcze odpalić liveUSB z ubuntu. w którym momencie następuje reset? to xp?

 

Panowie mam pytanie czy nowy FM17 da radę śmigac np z 5-10 lig na takim sprzęcie Laptop ASUS A555LJ-XO915T+4 i3-4005U 8GB 1000GB GF920 W10 Muszę kupić laptopa ale mój max to 2200zl bo droższego nie potrzebuje ponieważ będzie tak naprawdę używany tylko do FM i oglądania filmów żadnych innych gier bo od tego mam konsole. Jeśli ten jest słaby to może macie jakieś propozycje w tej granicy cenowej. Zadaje pytanie bo ja się nie znam kompletnie.

poszukaj używki z i7 quad mobile(żadne u czy h wersje). to co napisałeś te 5 lig pociagnie, pytanie jak dlugo w przyzwoitej predkosci

Odnośnik do komentarza

Temat z Ramem rozwiązałem. Poszedłem do serwisu w mojej okolicy ( serwis to trochę na wyrost - Gość hobbistycznie zajmuję się sprzętem komputerowym) Okazało się, że GoodRam nie lubi się z moim Asusem. Wynalazł mi kostkę takiej samej formy jak moja obecna i po prostu się wymieniliśmy. Oddałem swoją dał mi ta nową ( także fabrycznie nowa) Różnicę w cenie 30 zł zostawiłem mu na przysłowiowe pól litra za pomoc. Tak, że ja na tym nic nie straciłem finansowo a kość działa.

Tutaj też dziękuje klinsmann za zainteresowanie tematem i pomoc :-)

 

System to W7 Ultimate

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Potrzebuje kupić laptop. Do zastosowań domowych +FM żeby na tym przyzwoicie śmigał. Budżetu jako tako nie mam. Coś w przyzwoitej cenie jak na takie zastosowanie. Jakiś niesamowity kombajn wiadomo, że nie potrzeby :) Możecie coś polecić godnego uwagi? Trochę jestem w tyle i nie na bieżąco ze sprzętem komputerowym.

Odnośnik do komentarza

No wiec tak. Jestem w stanie dać nawet te 3 -3,5 tys. Jak napisałem wcześniej ma to być taki domowy komputer. Leżący sobie na biurku. Na grach to mi nie zależy. Jedynie ten FM był by klikany od czasu do czasu. Ponadto to standardowo. Z takich bardziej wymagających programów to będzie używany AutoCad i Corel. ( Tutaj także, żadne bardzo 'poważne" i skomplikowane projekty nie wchodzą w grę) Na baterii mi nie zależy w cale, może trzymać nawet godzinę. Bardziej traktował bym ją jako taki UPS w razie nagłej awarii prądu. Byle pozapisywać dokumenty czy tego Corela. Na systemie także mi nie zależy. Jak najbardziej może być bez. Chciałbym tutaj przetestować W10. Jak się nie sprawdzi bedzie W7. Do tej pory do takich zastosowań był wykorzystywany Asus K52JE i Dell Studio 1555. Na Dellu była tylko praca z Autocadem i Corelem. Asus sobie już z nimi nie radził nawet w tym minimalnym stopniu. Dlatego chciałbym kupić coś lepszego od tego sprzętu który posiadam. I na przysłowiowe lata. Tak żeby po 2-3 latach jeszcze na tym popracować. Asus ma już przewidziane inne zastosowanie a Dell z którego byłem bardzo zadowolony pomału odmawia współpracy. ( problemy z grafiką, matrycą. Dysk też by się prosił już o wymianę) Dokładanie do niego chociażby złotówki nie ma sensu. Tak nieśmiało myślałem o matrycy trochę większej. 17 cali? Jestem bardzo nie na czasie ze sprzętem komputerowym. Dzisiaj tak z ciekawości zajrzałem do pierwszego lepszego sklepu komputerowego. Wybór jest naprawdę przeogromny. Można oczopląsu dostać. Porozmawiałem chwilę z obsługą. Ładnie opowiadali i zachwalali ale ja sprzedawcą nie wieże jakoś. Oczywiście bez obrazy nikogo. Mam wrażenie, że oni odrazu wyczuli, że nie jestem ani trochę na czasie i chcieli wcisnąć pierwszy lepszy model byle sprzedać. A może za dużo mniejsze pieniądze da się kupić coś godnego uwagi? Jakoś większe zaufanie mam do forum niż tych sprzedawców :))

Odnośnik do komentarza

PC też był i jest brany pod uwagę. Póki co dlatego laptop bo wygodniej. Będę chciał go przenieść w inne miejsce to odpinam tylko jeden kabelek. Położę go wszędzie na jakimś stoliku czy nawet na kolana przed tv. Poprostu wygoda. Z PC już więcej zamieszania.

 

To co mi polecili:

http://www.x-kom.pl/p/263182-notebook-laptop-156-dell-inspiron-7559-i5-6300hq-8gb-1000-fhd-gtx960.html?partnerid=100327593&sm12=MjA=&ts=1476174832&token=be0b9f3f36ada2ea1a6dea20705deeeb

 

http://www.x-kom.pl/p/299463-notebook-laptop-173-msi-gl72-i5-6300hq-8gb-1tb-gtx950m-2gb-fhd.html?partnerid=100327593&sm12=MjA=&ts=1476174832&token=be0b9f3f36ada2ea1a6dea20705deeeb

 

https://www.morele.net/laptop-dell-inspiron-3558-3558-5536ktr-1001429/

 

http://www.x-kom.pl/p/312883-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-310-15-i3-4gb-500-dvd-rw-gf920mx-srebrny.html?partnerid=100698762&sm12=NDI=&ts=1475941399&token=464c2bcfa53b09b791a30e8c8a28bdb5

 

http://www.x-kom.pl/p/202861-notebook-laptop-156-lenovo-g50-70-i3-4010u-4gb-1000-dvd-rw-win8-r5-m230.html

 

Według mojej januszowej oceny te dwa pierwsze sensownie wyglądają. Szczególnie w w oko wpadł mi ten Dell. Modele z pozostałych linków mam wrażenie próbowali wcisnąć na siłę. Ceny w sklepie podobne do tych z linków. Różnica od 50 do 200 zł.

Odnośnik do komentarza

pierwszy dell jest spoko, ale nie ma SSD

w przypadku Della jest to kwota prawie 4k... jest troche lepsza karta grafiki

http://www.x-kom.pl/p/326104-notebook-laptop-156-dell-inspiron-7559-i5-6300hq-8gb-1201000-win10-gtx960.html

 

Lenovo jest tansze(gorsze gpu co prawda, ale 700zł)

http://www.x-kom.pl/p/318105-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-700-15-i5-8gb-1281000-gtx950m-czarny.html

 

PC nie musi byc ogromniasty, w procesorach są wbudowane karty grafiki, płyta itx albo atx... bedzie to sporo tansze rozwiazanie.

procesor 900, płyta 235, ram 8gb 200zł(16gb 400zł, można tutaj troche przyciac, 150-300 odpowiednio za 8-16gb), naped 50zł, dysk 240gb SSD - 300zł, zasilacz 160zł bez obudowy masz 2400pln, obudowa moze kosztowac 100zł, może i więcej - wszystko zależy od jej wielkości(akurat w tym przypadku pewnie im mniejsza tym droższa - liczmyu 300zł, to masz 2700 za lepszy komputer + 500 monitor, 3200 - pewnie można to zoptymalizować

Odnośnik do komentarza

Teraz mi strzeliłeś w kolano i dałeś bardzo do myślenia. Możesz mi taki blaszak przykładowy poskładać? ( Oczywiście w odpowiednim temacie - by tu nie robić syfu) Budżet na ten cel nie jest nie ograniczony. Ale jeśli będzie warto to te przykładowe 3-3,5 tys dam. Tylko w tym przypadku to chciałbym już wraz z monitorem.

Odnośnik do komentarza

Nastał październik i trochę zwiększył się mój budżet na nowego laptopa . Początkowo zastanawiałem się nadhttp://www.x-kom.pl/p/310851-notebook-laptop-156-msi-gl62-i7-6700hq-16gb-1tb256ssd-win10x-gtx960m-fhd.html, lecz po zwiększeniu budżetu w moje oko wpadł msi z lepszą kartą graficzną: http://www.x-kom.pl/p/306003-notebook-laptop-156-msi-ge62-apache-pro-i7-16gb-1tb256ssd-win10x-gtx965.html.

 

Ale od tej ceny już tylko trochę brakuje do lapka z kartą grafiki GTX 1060: http://www.x-kom.pl/p/326182-notebook-laptop-156-asus-strix-gl502vm-i7-6700hq-12gb-1tb-win10-gtx1060.html. Co prawda ten model nie posiada SSD, ale już niedługo gwiazdka więc pomyślałem, że będę wiedział co zażyczyć sobie od małżonki na prezent :D.

 

Czy w granicy cenowej do 6k znajdę coś lepszego i jakie są opinie na temat tych ASUS'ów? Ze sklepów preferuję x-kom

Odnośnik do komentarza

rozjazd cenowy straszny, napisz w co chcesz grać i ile kasy chcesz przeznaczyć, co do ssd warto dopytać co oznacza brak elementow montazowych i ile kosztuje ich dokupienie zebys potem nie wyszedl jak zabłocki na mydle

 

Laptop ma służyć przez najbliższe 5-6 lat, budżet do 6 tyś. Z gier "paradoxy", wreszcie chciałbym odpalić FM'a z wszystkimi ligami, pora przejść nowego Wiedźmina, Skyrim modowany graficznie, wszelkiego rodzaju sandboxy w stylu GTA

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...