Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

To też zależy jakich masz zawodników :) Ale według mnie w klubie takim jak West Ham podania bezpośrednie i szybka, szeroka gra będą się lepiej sprawowały niż wolna, wąska i kombinacyjna gra :) Już nie raz próbowałem grac technicznie w słabszych klubach i zawsze kończyło się to, lekko mówiąc, niedobrze :)

 

Ps. Najlepiej by było, jak byś miał w składzie jakiegoś szybkiego napastnika, wtedy dajesz mu podania na dobieg. Jak masz skoczną "wierzę" to też możesz na niego grac, tylko musi miec komu odgrywac :)

Odnośnik do komentarza
I oto po kilkunastu przepłakanych nocach przeszukując internet trafiłem na cudo. Jak na razie najlepszą taktykę do FM 09, najlepszą w sensie jedyną która mi się sprawdza w moim Nottm Forest;] Zagrałem nią jak na razie 8 meczy. 7 zwycięstw, jeden remis, ale wygrany po karnych, gdyż to był puchar z Aston Villa;] Ale na serio, taktyka naprawdę dobra, miażdżąca przewaga w posiadaniu piłki, skuteczność po prostu super;] W końcu moi napastnicy nie walą po trybunach... Próbowałem wielu taktyk, i ta jest najlepsza, z tym że przepaść między tą a drugą w mojej hierarchii jest ogromna. Jeśli ktoś ma ochotę spróbować to proszę....

 

http://www.fmformation.net/downloads/tacti...e_tweaked-1617/

 

W ramach podpowiedzi radzę ustawiać napastnika i skrzydłowych z jak największym przyśpieszeniem i szybkością;]

 

Caly sezon rozegralem Wisla ta taktyka (nowa pod latke 9.0.2) i moge powiedziec ze jest bardzo przecietna.

 

Strasznie tragicznie spisuje sie gra na jednego napastnika ktory nie potrafi wykorzystac wiekszosci prostopadlych pilek.Gra ofensuwnego pomocnika pozostawia bardzo wiele do zyczenia.Nie najgorzej spisuja sie DM i skrzydlowi.W obronie luki w ustawieniu...

Jednym slowem nic szczegolnego,duzy brak skutecznosci + duzo traconych goli przy skladzie na pozimie Europejskim w 1 polskiej lidze.

 

Ja juz mam powoli dosyc tego manadzera.Przetestowalem juz tyle taktyk ze mozg deba staje i nie potrafie znalezc nic takiego przelomowego, coby pociagnelo moj zespol przez pare sezonow - mimo ze mam juz bardzo dobry zespol.Np w FM 08 gralem taksa Kita i po 2 sezonach Wisla zdobywalem LM a pozniej 6 razy z rzedu tak samo.

Dochodze raczej do wniosku ze gra na jednego napastnika bardzo srdednio sie spisuje gdyz w kazdej z takich taktyk nie radzi on sobie z prostopadlymi podaniami i wyjsciami 1 na 1 z bramkarzem...Sam juz szczerze powiem nie wiem co mam robic.Chyba zostaje nam czekac az Kit wymysli jakis lek :[

 

Ja gram Lechem i grałem już kilkoma taktykami ale najlepsze są te według mnie w kolejności:

 

1. 4-1-2-1-2

 

4 Obrońców, 1 Defensywny Pomocnik, 2 skrzydłowych pomocników, 1 Ofensywny Pomocnik, 2 napastników

 

2. 4-2-3-1

 

4 Obrońców, 2 Pomocników, 3 Ofensywnych pomocników(w tym 2 skrzydłowych),

1 Napastnik

 

3. 4-1-2-2-1

 

4 Obrońców 1 Defensywny Pomocnik, 2 Pomocników, 2 Skrzydłowych Ofensywnych, 1 Napastnik

 

 

Mój skład :

 

Bramkarz : Kret

Obrona: Bartczak, Wolkiewicz, Wożniak, Wysocki

Def Pom: Nainggolan

Ofensywny Pom: Tukura (Stilic)

Skrzydłowi: Wilk, Dadda

Napastnik: Lewandowski,Bialozyt

 

Narazie wygrałem 4 razy lige, 2 Ćwierci-Finał Uefa, Pół-finał Uefa, Ćwierci-Finał LM

Najlepsze wyniki : 5-3 Olympic Marsylia, 2-0 Hertha Berlin, 1-0 Sevila, 2-1 Roma,

1-0 Sporting Lisbona, 3-0 Porto, 0-0 Barcelona

Najlepszy strzelec :

1 sezon Rengifo 26 bramek

2 sezon Lewandwoski 24 bramkek

3 sezon Lewandowski 31 bramek

4 sezon Lewandowski 35bramek

5(połowa sezonu) sezon Neymar(jakis talent z brazyli 20lat) 18bramek (lewandowski sprzedałem za 10milionów do West Hamu)

 

A tu mam takie fajne korki do sprzedania :D Zapraszam

http://allegro.pl/item520068732_nike_mercu...kora_nr_43.html

 

 

A Ty tu mowisz o standardowych taktykach?

 

Moze to jest jakis ratunek?:D

Odnośnik do komentarza
Caly sezon rozegralem Wisla ta taktyka (nowa pod latke 9.0.2) i moge powiedziec ze jest bardzo przecietna.

 

Strasznie tragicznie spisuje sie gra na jednego napastnika ktory nie potrafi wykorzystac wiekszosci prostopadlych pilek.Gra ofensuwnego pomocnika pozostawia bardzo wiele do zyczenia.Nie najgorzej spisuja sie DM i skrzydlowi.W obronie luki w ustawieniu...

Jednym slowem nic szczegolnego,duzy brak skutecznosci + duzo traconych goli przy skladzie na pozimie Europejskim w 1 polskiej lidze.

 

Ja juz mam powoli dosyc tego manadzera.Przetestowalem juz tyle taktyk ze mozg deba staje i nie potrafie znalezc nic takiego przelomowego, coby pociagnelo moj zespol przez pare sezonow - mimo ze mam juz bardzo dobry zespol.Np w FM 08 gralem taksa Kita i po 2 sezonach Wisla zdobywalem LM a pozniej 6 razy z rzedu tak samo.

Dochodze raczej do wniosku ze gra na jednego napastnika bardzo srdednio sie spisuje gdyz w kazdej z takich taktyk nie radzi on sobie z prostopadlymi podaniami i wyjsciami 1 na 1 z bramkarzem...Sam juz szczerze powiem nie wiem co mam robic.Chyba zostaje nam czekac az Kit wymysli jakis lek :[

Właściwie wymyśliłem już 2 tyg temu ale musiałem ją sprawdzić i dopieścić. może byłoby szybciej ale nie mam czasu w ogóle na granie. Test zrobiony na Atletico Madryt na razie. Zacząłem już na Cracovii.

widok taksy

terminarz

zawodnicy

Jak skończę testy na słabszym klubie taksa na pewno się pojawi :)

Odnośnik do komentarza
Ale gdzie moge tego poszukac???

przejrzałam cały ten temat i nic ...

naprawde nie jestem zadnym leniem tylko nie wiem gdzie mam szukac???

moze mi ktos pomoc??? PROSZE

http://www.sortitoutsi.net/2009/tactics#

Masz tu całą listę taktyk, do wyboru do koloru.

Ale jeśli oczekujesz, że dana taksa będzie konkretnie pod Milan to zapomnij.

Takim samograjem można sukcesy osiągnąć standardową taktyką.

I jeszcze jedno, nie proś więcej o taktyki pod konkretny zespół, to tyczy się wszystkich userów.

Odnośnik do komentarza

Proszenie o taktyki pod konkretny zespół jest pozbawione sensu, bo, napiszę po raz enty, nie działają uniwersalne.

Nie zgodzę się też, że Milany czy inne Barcelony to samograje - bardzo łatwo zepsuć rozmowę motywacyjną, konferencję prasową i morale w drużynie, tym samym pozbawiając się szans na zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Proszenie o taktyki pod konkretny zespół jest pozbawione sensu, bo, napiszę po raz enty, nie działają uniwersalne.

Nie zgodzę się też, że Milany czy inne Barcelony to samograje - bardzo łatwo zepsuć rozmowę motywacyjną, konferencję prasową i morale w drużynie, tym samym pozbawiając się szans na zwycięstwo.

 

A ze poruszyles tutaj temat rozmow motywacyjnych i konferencji prasowych.Macie jakies strategie?Staracie sie "wywyzszac" nad slabszymi rywalami czy raczej mowicie ze jak dobrze zagracie to dacie rade?ect.

To samo tyczy sie rozmow motywacyjnych.Przed meczami ze slabszymi rywalami dajecie "oczekuje wygranej" czy cos innego?A z mocnymi "mozecie wygrac" albo "zycze szczescia" ciekaw jestem jak to jest u Was.

Odnośnik do komentarza

Ostatni raz proszę żeby nie prosić o gotowe taktyki! Nie chce się komuś posiedzieć nad taksą, to nich chociaż poświęci kilka minut na jej znalezienie na sieci. Jest kilka serwisów o FM (CM Rev, FMEvent, Centrum FM, czy Sortitoutsi), gdzie można znaleźć gotowce.

Na tacy Wam nikt nie poda.

Odnośnik do komentarza

Ja chciałbym wam przedstawić taktykę o której pisałem wcześniej, twórcą jej jest kolega z Portugalii. Muszę przyznać że to najlepsza taktyka do FM 09 z jaką się spotkałem, jednak przynosi ona efekty dopiero po paru meczach rozegranych lub i zarazem najlepiej jeśli zaczynamy nowy sezon tą taktyką. Oto wyniki jakie osiągam moim Nottm Forest. Prognoza mediów 17 miejsce.

 

http://img135.imageshack.us/img135/6828/tabelacd1.jpg

 

Tracę sporo goli ale moim zdaniem jest to spowodowane jakością mojej obrony. Próbowałem także grać Atheltico Madryt i tam było już kompletnie, praktycznie wszystko wygrane z wielką przewagą. Twórca owej rozegrał prawie cały sezon Benfica i miał zaledwie parę remisów. Żadnej porażki.

 

 

Dla chętnych:Link do taksy znajduję się parę postów wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Warto grajac slabszym zespolem(West Ham) grac z kontry na wlasnym boisku? W ogole mam problem z wygrywaniem spotkan, na 16 tylko 3 wygralem, az 7 remisow, gdzie przynajmniej 4 prowadzac tracilem gola w koncowkach. Ogolnie przewaznie druzyna przeciwna ma przewage w meczu ale nawet w meczach, gdzie ja dominuje potrafie przegrac 5-1 na wlasnym boisku. Gram taktyka 442 z DMF i AMF(czesto najslabszy zawodnik w meczu). Nie gram ani na odgrywajacego ani na rozgrywajacego ale zawsze z kontry, tempo jedna kreska w lewo od srodka, wasko, krotkimi podaniami z nastawieniem na srodku. Niezle funkcjonuja mi skrzydla ale srodek to katastrofa, nie mowiac o obronie(praktycznie w kazdym meczu trace bramke. Tym bardziej zastanawiam sie, jak udalo mi sie ograc u siebie Chelsea.

Ma ktos jakis pomysl co mozna z tym zrobic?

 

Zagraj lekko ofensywnie, najlepiej 4-4-2 szeroko; szybko; gra skrzydłami; podania bezpośrednie, ale bez przesady; na wyjazdach z kontry, u siebie normalnie, a i wystaw najszybszych piłkarzy jakich posiadsz na daną pozycję, Gotowe!!! xD. Mam nadzieje, że pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Ja chciałbym wam przedstawić taktykę o której pisałem wcześniej, twórcą jej jest kolega z Portugalii. Muszę przyznać że to najlepsza taktyka do FM 09 z jaką się spotkałem, jednak przynosi ona efekty dopiero po paru meczach rozegranych lub i zarazem najlepiej jeśli zaczynamy nowy sezon tą taktyką. Oto wyniki jakie osiągam moim Nottm Forest. Prognoza mediów 17 miejsce.

 

http://img135.imageshack.us/img135/6828/tabelacd1.jpg

 

Tracę sporo goli ale moim zdaniem jest to spowodowane jakością mojej obrony. Próbowałem także grać Atheltico Madryt i tam było już kompletnie, praktycznie wszystko wygrane z wielką przewagą. Twórca owej rozegrał prawie cały sezon Benfica i miał zaledwie parę remisów. Żadnej porażki.

 

 

Dla chętnych:Link do taksy znajduję się parę postów wcześniej.

 

Ja bym jej najlepsza nie nazwal.Testowalem ja dosc dlugi i moge smialo powiedziec ze juz kilka lepszych widzialem...

Odnośnik do komentarza

Dzieki za pomoc, na pewno pomoglo, bo wygralem juz trzy mecze z rzedu moze nie jakos super pewnie ale po zdecydowanie lepszej grze niz do tej pory. Ale mam jeszcze jeden problem - ofensywny pomocnik. Kogo nie ustawie na tej pozycji to zgarnia oceny miedzy 5.5-6.4. Probowalem polecen, ktore proponowal kostek pare postow nizej, sam tez zmienialem to i owo ale na nie wiele sie to zdaje. Jest to w tym momenci najslabsza pozycja u mnie i nie mam juz pomyslu co z tym fantem zrobic.

Odnośnik do komentarza
Dzieki za pomoc, na pewno pomoglo, bo wygralem juz trzy mecze z rzedu moze nie jakos super pewnie ale po zdecydowanie lepszej grze niz do tej pory. Ale mam jeszcze jeden problem - ofensywny pomocnik. Kogo nie ustawie na tej pozycji to zgarnia oceny miedzy 5.5-6.4. Probowalem polecen, ktore proponowal kostek pare postow nizej, sam tez zmienialem to i owo ale na nie wiele sie to zdaje. Jest to w tym momenci najslabsza pozycja u mnie i nie mam juz pomyslu co z tym fantem zrobic.

 

Nie przejmuj sie.U mnie jest identycznie ja juz chyba z 5 zawodnikow na tej pozycji wymienilem.Chyba tworcy gry jakos pomineli znaczenie OPS w tej wersji i jest malo przydatna postacia...Czasami ma tam jakis przeblysk i potrafi strzelic 2-3 gole ale jest to raz na 5-8 meczy a reszte gra zupelnie przecietnie...

Odnośnik do komentarza
Dzieki za pomoc, na pewno pomoglo, bo wygralem juz trzy mecze z rzedu moze nie jakos super pewnie ale po zdecydowanie lepszej grze niz do tej pory. Ale mam jeszcze jeden problem - ofensywny pomocnik. Kogo nie ustawie na tej pozycji to zgarnia oceny miedzy 5.5-6.4. Probowalem polecen, ktore proponowal kostek pare postow nizej, sam tez zmienialem to i owo ale na nie wiele sie to zdaje. Jest to w tym momenci najslabsza pozycja u mnie i nie mam juz pomyslu co z tym fantem zrobic.

 

Nie przejmuj sie.U mnie jest identycznie ja juz chyba z 5 zawodnikow na tej pozycji wymienilem.Chyba tworcy gry jakos pomineli znaczenie OPS w tej wersji i jest malo przydatna postacia...Czasami ma tam jakis przeblysk i potrafi strzelic 2-3 gole ale jest to raz na 5-8 meczy a reszte gra zupelnie przecietnie...

 

Wszystko zależy od taktyki jaka gracie. Ja gram 4-1-2-2-1 z ofensywnym za napastnikiem i rozgrywającym. I ofensywny gra bardzo dobrze za to środkowy pomocnik to katastrofa. Ale zadowolony moge być z defensywnego pomocnika. 18 latek który ma statystykę wślizgów 55 udanych na 55 wykonanych. A ja nie wymagam więcej od defensywnego niż rozbijanie ataków

Odnośnik do komentarza
Moze warto ustawic go jako rozgrywajacego? Tylko czy przy szybkiej grze skrzydlami bedzie to mialo jakikolwiek sens?

 

Wydaje mi się, że jeśli ustawisz go jako rozgrywającego, to trochę grę będzie spowalniał. Może lepiej dać mu zadania żeby czyhał na to co spadnie pod nogi i z tego coś pokombinował? Jakiś z dobrym uderzeniem

Odnośnik do komentarza

Moja rada taka: Jak wam źle gra ofensywny pomocnik, to sobie zakupcie Arshavina, Andersona, Elano lub kogokolwiek z dobrym dryblingiem, technika i wykańczaniem akcji. Dajcie mu rajdy z piłką często, rajdy na mieszane (żeby nie wchodził w pole karne bez piłki), strzały z dystansu rzadko, prostopadłe piłki mieszane, dośrodkowania rzadko. Dajnie mu ofensywne nastawienie, nieograniczoną swobodę, wolna wola wedle uznania. 15-20 bramek w sezonie gwarantowane... Tyle w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...