Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ale ja gram na takiej bazie danych, gdzie liga angielska została zastąpiona tworem o nazwie "World Premier League" i są tam najlepsze drużyny świata. Może i z średniakami ligi hiszpańskiej grało by się lekko na każdym ustawieniu, ale tam każdy mecz jest ciężki (są cztery, może sześć meczy na sezon odpoczynku nie licząc pucharów, gdzie można dać odpocząć podstawowym graczom i dać pograć rezerwom). Poza przyda mi się wiedzieć to na przyszłość, gdyż na tej bazie danych pewnie za długo nie pogram (szybko się takie nudzą), więc zapewne wybiorę jakiegoś ligowego średniaka na normalnej bazie danych, a tam w przypadku chociaż jednego zawodnika mającego potencjał by zostać dobrym szybkim napastnikiem, taka wiedza może okazać się bezcenna.

Odnośnik do komentarza

Postanowiłem dac "Efemowi" ostatnią szansę na odkupienie win. Szansę łatwą, bo postanowiłem, że najlepszym sposobem na oswojenie się z grą jest gra silnym zespołem. Wybór padł na Real Madryt, bo mi się spodobała siła pomocy :) Gram ustawieniem 1-3-2-2-1-2 tzn. Bramkarz, 3 obrońców środkowych, 2 wysuniętych bocznych obrońców, 2 pomocników, 1 ofensywny i 2 napastników. Mózg drużyny to ofensywny pomocnik (rozgrywający): na tej pozycji Van Der Vaart dzieli i rządzi w ataku. Boczni wysunięci obrońcy biegają po skrzydłach i mają okropnie dużo miejsca, bo pomocnicy środkowi zbierają na siebie uwagę skrzydłowych rywala, tak że Sergio Ramos i Drenthe mają przed sobą tylko obrońców :) W ataku gra Van Nistelrooy i Raul, ale tego pierwszego chyba zastąpi Saviola, który w sparingach strzela aż miło. Co dziwne, tą taktyką dominuje nawet niezłego rywala (PSV) na wyjeździe (wygrałem 3-1, bramkę straciłem dzięki głupocie Metzeldera). Najbardziej podoba mi się gra rozgrywającego i bocznych obrońców. Bramki padają w różny sposób, jeszcze nie miałem dwóch identycznych goli :) Czasem Van Der Vaart uderzy z 30 metrów, czasem błyśnie i poda super piłke do napastnika, czasem po dośrodkowaniu, czasem z wolnego... I to mi się podoba, nie ma schematyczności, tylko cały czas jest pomysł na grę :)

 

Ps. Jeszcze coś... Gdzieś przeczytałem, że opłaca się dac ofensywnemu pomocnikowi status "wolny elektron". Otóż jest to g... nieprawda :) Gdy miał wolną wolę to nie rozprowadzał żadnych akcji, gdy mu ją wyłączyłem, to zaczął nagle rozprowadzac świetne piłki do napastników i Skrzydłowych :)

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich! Niedawno dostałem do rąk najnowszego eFeMa 2009. Pierwsze wrażenie jest wspaniałe, ale nie o tym ten temat. Mam mianowicie problem z taktyką. Gram Wisłą Kraków. Ustawienie to 4-1-2-2-1. Mam ustawioną grę na odgrywającego, ścisłe krycie, pułapki ofsajdowe. Nastawienie ofensywne, tempo (jedna kreska przed wolne), podanie krótkie. Zawodnicy w poleceniach indywidualnych mają tradycyjne ustawienia (te od SI). Mecze fajne, ale tylko z początku potem zaczęły się remisy. Podczas wszystkich meczy mój asystent twierdzi, że mam lukę między obroną, a pomocą. Tu jest problem. Próbowałem coś z tym zrobić, lecz ciągle to samo. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Lukę między obroną a pomocą likwiduje się poprzez ustawienie Linii obrony w poleceniach drużynowych. Przesuń pasek np. na środek, i wtedy luka się zmniejsza, gdyż obrońcy grają dalej od własnego pola karnego, a co za tym idzie bliżej pomocników.

I nadal proszę o odpowiedź na pytanie zadane wcześniej, mianowicie jakie dać polecenie, by napastnik był typowym Fast Strikerem ;P.

Odnośnik do komentarza

Witam czy pomoze ktos mi z taktyka lub w tym jak ustawic zespol nie wiem moze wina treningu.Gram Chelsea drugi sezon i nie moge ustawic tego zespolu .W pierwszym sezonie wielkie meczarnie ledwo 4 miejsce w lidze, z Pucharu Angli odpadlem juz w 4 rundzie a w LM cwiercfinale z Realem Madryt . Normalnie masakra z tym zespolem w poprzednich czesciach prowadzilem tez ich i wszystko gralo : zwysiestwa ,puchary , nagrody .Ogolnie to problem jest taki ze gram i np. do przerwy jest wynik 0-1 dla przeciwnika przy czym oni oddajaj jeden strzal i trafiaja bramke a ja ich bombarduje strzalami , posiadaniem pilki i nic , moze jak pojdzie dobrze to wywioze remis. W pierwszym sezonie gralem 4-4-2 standard zas w drugim zaczelem kombinowac z taktykami i jeszcze gozej, w meczach towarzyskich przed sezonem baty od valliadolid, psv, heerenven .Czy ktos pomze mi ustawic zespol zeby wkoncu zaczeli cos grac bo jak tak dalej pojdzie to chyba mnie zwolnia i bedzie trzeba sobie nowego klubu poszukac

Odnośnik do komentarza

pandafix: ścisłe krycie i gra na spalone? Zrezygnuj z tego czym prędzej, zanim poniesiesz konsekwencje :)

 

Hawkeye: Zależy, jaki to napastnik :) Jeśli jedyne co potrafi, to szybko biegac, to ustaw mu częste rajdy, rajdy z piłką na mieszane, ofensywne nastawienie. Ustaw grę na odgrywającego na dobieg i prostopadłe piłki od pomocników. Jeśli ten napastnik to cudo, tzn szybki, umie dryblowac itd. to ustaw mu jeszcze rajdy z piłką na często :)

 

balon666: Spróbuj mojej taktyki z Realu Madryt (opisałem ją kilka postów wyżej). U mnie się na razie sprawdza (remis z Valencią u nich 2-2, przy czym Rafinha, Hiuain i Marcelo na reprezentacji, Saviola, Sneijder i Cannavaro kontuzje). W towarzyskich to po prostu masakryczna przewaga, gdyby tylko Van Nisterlooy wykorzystywał sytuację :) A tak "tylko" 3-1 z PSV i 2-0 z Ascoli. Reszty wyników nie podaje bo to hokejowe wyniki z noobami :)

Odnośnik do komentarza

Nie chcę mi się opisywac całej taktyki dlatego dam link, jak chcesz to ją pobierz :)

 

http://odsiebie.com/pokaz/1244594---e69c.html

 

Podpowiem tylko, że najlepiej na środku obrony ustawic skocznego a bardziej po bokach szybszych obrońców.

Wysunięci boczni obrońcy muszą byc szybcy, wytrzymali, dobry drybling i dośrodkowania. Oczywiście muszą też byc dobrymi obrońcami.

Ten pomocnik ze strzałką do tyłu trzyma się z tyłu, ale też bierze czynny udział w akcjach ofensywnych.

Ten ze strzałką do przodu bardzo często wbiega w pole karne przy dośrodkowaniach, dlatego mile widziana skocznośc i gra głową (u mnie tą role pełni Ballack, i w pierwszym meczu strzelił 3 bramki, wszystkie z głowki po dośrodkowaniach od Sergio Ramosa :) )

Ofensywny pomocnik to rozgrywający, nie muszę chyba mówic, że musi byc super zamiatacz, ale w Chelsea na pewno jest ktoś taki :)

Napastnicy muszą przede wszystkim byc skuteczni. Nie muszą byc super szybcy czy super skoczni. Mile widziany jest też dobry strzał z dystansu, ponieważ czasem takiemu ubzdura się strzelac z 16 metrów, więc dobry Long Shot się przyda :)

Odnośnik do komentarza

pandafix: No jasne, że tak :) Gdy chcesz grac krótko i składnie, to niezbędne jest posiadanie przewagi w środku pola :)

 

Ps. U mnie w Realu podczas ataku pozycyjnego na środku piłkę rozgrywa 6 zawodników, i nawet tacy mistrzowie krycia jak Albelda, Baraja czy Albiol mogli co najwyżej patrzec i podziwiac :) Eh gdyby tylko Nistelrooy nie strzelał prosto w bramkarza :)

Odnośnik do komentarza

Warto grajac slabszym zespolem(West Ham) grac z kontry na wlasnym boisku? W ogole mam problem z wygrywaniem spotkan, na 16 tylko 3 wygralem, az 7 remisow, gdzie przynajmniej 4 prowadzac tracilem gola w koncowkach. Ogolnie przewaznie druzyna przeciwna ma przewage w meczu ale nawet w meczach, gdzie ja dominuje potrafie przegrac 5-1 na wlasnym boisku. Gram taktyka 442 z DMF i AMF(czesto najslabszy zawodnik w meczu). Nie gram ani na odgrywajacego ani na rozgrywajacego ale zawsze z kontry, tempo jedna kreska w lewo od srodka, wasko, krotkimi podaniami z nastawieniem na srodku. Niezle funkcjonuja mi skrzydla ale srodek to katastrofa, nie mowiac o obronie(praktycznie w kazdym meczu trace bramke. Tym bardziej zastanawiam sie, jak udalo mi sie ograc u siebie Chelsea.

Ma ktos jakis pomysl co mozna z tym zrobic?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...