Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

pomiędzy obrońcami a napastnikami nie powinno być więcej niż 6 pkt różnicy w mentalności np:

 

dc - 8

mc - 12

fc - 14

 

i wbrew początkowym domysłom, ten raport asystenta nie jest bugiem ani innym błędem, przyjrzyj się jak na boisku wygląda ta luka - jest ogromna - można tam hotelowiec wybudować i radzę się tego pozbyć :)

Odnośnik do komentarza

na rzuty rożne ofensywne mam ustawione : wrzutki w pole karne, dwóch najwyższych obrońców środkowych :atakuj bramkarza, ktoś na krótki ktoś na długi, przed polem karnym, z głębi pola, dwóch z tyłu i jeśli ktoś zostaje to z głębi pola.

 

Wyniki nie oszałamiające ale zawsze jest gorąco pod bramką, w październiku obecnego sezonu obrońcy środkowi mają strzelonych z6 bramek z rzutów rożnych.

 

ustawiłem to tak na szybko więc nie jest to może najdoskonalsze rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
pomiędzy obrońcami a napastnikami nie powinno być więcej niż 6 pkt różnicy w mentalności np:

 

dc - 8

mc - 12

fc - 14

 

i wbrew początkowym domysłom, ten raport asystenta nie jest bugiem ani innym błędem, przyjrzyj się jak na boisku wygląda ta luka - jest ogromna - można tam hotelowiec wybudować i radzę się tego pozbyć :)

 

nie rozumiem tego :) mozesz mi to jakos wytlumaczyc ?

Odnośnik do komentarza

Masz coś takiego w ustawieniach zespołu jak mentalność [nastawienie].

Jak dasz pasek maksymalnie w lewo to nastawienie będzie defensywne. Jak dasz na środek to mieszana, jak w prawo to ofensywne.

I teraz dla DC ustawiasz ten pasek na 8, dla MC na 12 i tak dalej... Chodzi o to żeby np. ofensywny pomocnik nie miał nastawienia zbyt defensywnego względem napastnika. Musi być to odpowiednio wyważone.

Odnośnik do komentarza
Kostek podaj mi twoj numer gg na PW i ja zrobie to na mojej taktyce i dam ci ja i sprawdzisz czy to dobrze bedzie

 

DC daje na 8 ?? nie rozumiem wlasnie tego :( 8 razy w prawą lub lewą stronę daje suwak czy co ?? tylko tego nie rozumiem

poprostu wez ustaw suwak nastawienia na zero czyli defensywnie max w lewo i potem nacisnij 8 razy myszka zeby suwak sie przesuwal w prawo ot tak

Odnośnik do komentarza

meczy wyszedł dobrze ;)

 

oto statystyki po meczu :

 

KLIK

 

a oto co powiedział asystent :

 

KLIK

 

Napastnikowy zmieniłem nastawienie na z 15 na 14 ale nadal asystent mowi ze przeciwnik ma za duzo zaowdnikow w obronie i ze nie daje rady napastnik, wiec postanowilem zmienić ustawienie na takie KLIK drugi napastnik ma takie same polecenia jak ten pierwszy tylko ze ten pierwszy (ibrahimovic) ma przetrzymywanie piłki tak jak w poprzedniej wersji taktyki, jeden pomocnik srodkowy jest defensywny a drugi ofensywny

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Testuje juz troche tego FMa, gralem paroma zespolami, na poczatku wrecz wybitnie mi nie szlo ...

 

Niedawno zaczalem grac zespolem QPR w 1. lidze angielskiej [odp. 2. polskiej], w pierwszym sezonie awansowalem przez baraze do PRM, w dopiero zaczynam drugi sezon, na razie idzie niezle, pierwszy mecz wygralem i dwa zremisowalem, media skazuja mnie na porazke, inni managerowie wspolczuja mi robote jaka mam przed soba zeby utrzymac zespol :D co do taktyki ... wg mnie, polega ona na wybitnej konsekwencji! Gram niezmiennie taktyka, na pocz. 1 sezonu naprawde mi nie szlo, dostawalem po tylku od leszczy, ale z czasem naprawde sie ladnie zespol zgral i to moja rada dla innych - konsekwencja oraz szeroki sklad to podstawa, by do czegos dojsc. Gram 4-4-2, z jednym defensywnym pomocnikiem odpowiedzialnym tylko za defensywe, drugi srodkowy jest playmakerem, skrzydlowi dosc szybcy, techniczny, napastnicy uzupelniajacy sie - jeden wysoki zgrywajacy pilki, drugi szybki no i do tego oczywiscie dwoch podobnych do siebie zmiennikow + 5 mlodziak [zawsze tak robie, ze mam dwoch zawodnikow na jakas pozycje i do tego staram sie wprowadzac jakiegos mlodziaka do zespolu np. Ariela Borysiuka - dobrze sie zapowiada].

 

hm moze komus pomoga moje rady ... ;) pozdrawiam.

ps. no i oczywiscie jeszcze jedna wazna sprawa - nie przeprowadzajcie 10 transferow co okienko bo wiadomo, ze mija sie to z celem..

 

mam jeszcze pytanko, wie ktos jak wplyw na gre maja warunki pogodowe? jak lepiej grac w jaka pogode? pozdro.

Odnośnik do komentarza

trochę dziwi mnie kwestia, że gdy przegrywam i chcąc odrobić straty ustawiam zespół bardzo ofensywnie, stwarzam mniej sytuacji podbramkowych (albo wogóle). Zamiast ruszyć do przodu, minuty mijają i nic się nie dzieje. Już lepiej to wygląda jak gram taktyką tzw."Normal". Ma ktoś jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
trochę dziwi mnie kwestia, że gdy przegrywam i chcąc odrobić straty ustawiam zespół bardzo ofensywnie, stwarzam mniej sytuacji podbramkowych (albo wogóle). Zamiast ruszyć do przodu, minuty mijają i nic się nie dzieje. Już lepiej to wygląda jak gram taktyką tzw."Normal". Ma ktoś jakieś sugestie?

 

Mam podobne odczucia - na wyjeździe gram zdecydowanie lepiej w ofensywnie niż u siebie, mimo że u siebie mam używam taktyki zdecydowanie bardziej ofensywnej :|

Odnośnik do komentarza

Witam Panowie.

 

Jestem początkującym graczem w fm09, i piszę do was z prośbą o pomoc co do taktyki mojego zespołu.

Gram Cracovią na patchu 9.1 i mam ogromne problemy z dobraniem taktyki pod mój team.

 

Skład wygląda następująco: Team,ustawienie - tak jak i moja wizja taktyczna co do zespołu.

Natomiast polecenia dla teamu: Polecenia

 

Powiem tak, taktyka spisywała się dobrze przez dwa pierwsze mecze w których udało mi się je wygrać, coprawda po dużych męczarniach ale jednak.

 

Stosowałem się do poleceń co do mentalności zawodników aby była ona stopniowa i rosnąca poczynając od bramki aż po napad: gk-8 , dc-8, d/rl-10, dp-10, pś-11, op/lp- 12/13, st-14/15 - asystent w większości nie miał do mnie uwag dotyczących luk między formacjami.

 

Powiem tak - nagle coś przestało działać taktyka stała się ogromnie nieskuteczna, masa niestrzelonych 100% sytuacji, duża ilość strat w środku pola i błędy defensywy.

 

Wyczytałem, że z zespołami słabej klasy nie powinno się eksperymentować z poleceniami indywidualnymi graczy - jak to jest w realiach ?

 

Proszę o pomoc mi jako początkującemu, stawiającemu pierwsze kroki fm-maniakowi :), proszę tez o wyrozumiałość - dopiero się uczę. CO ROBIĘ ŹLE ? :)

Odnośnik do komentarza

może nie cofaj aż tak bardzo obrony, tak z 2, 3 od srodka w lewo. nie graj aż tak szeroko, na razie zobacz jak będzie się spisywać taktyka na ustawianiach "normalnych". Nie grałbym również szybkich piłek, nie znam składu Cracovi, ale domyślam się, że nie mają wysokich atrybutów podań. Jeśli chodzi o podania: Zawsze miałem z tym problem nigdy nie wiedziałem jak ustawiać. Teraz uważam że najlepiej ustawić podania na "mieszane" grajek sam wybierze co będzie w danej chwili najlepsze. Jeśli chcesz grać bardzij ofensywnie, to ustaw obrońcą podania - krótkie, żeby nie wychodzili z obrony kopem do przodu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...