Skocz do zawartości

Górnik Zabrze


Rekomendowane odpowiedzi

Dacek cały czas miałem Cie za poważnego kolesia, ale coś mi sie wydaje, ze cosik przeginasz.

 

Co mamy robić?? Błagać ich, zeby się k**** w końcu obudzili?? Błagać, zeby się torszkę starali? Albo dziękowąc, ze w ogole wychodzą na boisko?? WIelu z nas oglądało mecz Górnika z Łks ze łzami w oczach, a taki Gorawski sobie robił zakupki w centrum handlowym. Jezeli przyszedłes do Górnika zarabiać grube pieniądze to pokaż, ze załugujesz na nie.

 

Pytam sie co jakby koszulki nie "zadziałały", co jakby Odra sie nie "podłożyła" ?

 

Nie wiem kurde moze mieszkam w miasto-wsi gdzie nie ma normalnej druzyny, ale nie pojmuje takich zachowań i takiego fanatyzmu "kibiców"

 

Powodzenia w walce o utrzymanie tylko co dalej :>?

Odnośnik do komentarza
Dacek cały czas miałem Cie za poważnego kolesia, ale coś mi sie wydaje, ze cosik przeginasz.

 

Co mamy robić?? Błagać ich, zeby się k**** w końcu obudzili?? Błagać, zeby się torszkę starali? Albo dziękowąc, ze w ogole wychodzą na boisko?? WIelu z nas oglądało mecz Górnika z Łks ze łzami w oczach, a taki Gorawski sobie robił zakupki w centrum handlowym. Jezeli przyszedłes do Górnika zarabiać grube pieniądze to pokaż, ze załugujesz na nie.

 

Pytam sie co jakby koszulki nie "zadziałały", co jakby Odra sie nie "podłożyła" ?

 

Nie wiem kurde moze mieszkam w miasto-wsi gdzie nie ma normalnej druzyny, ale nie pojmuje takich zachowań i takiego fanatyzmu "kibiców"

 

Powodzenia w walce o utrzymanie tylko co dalej :>?

O to co dalej nie musisz sie bardzo przejmowac. Zostaw to kibicom i działaczom Wielkiego Gornika. Może własnie nie rozumiesz takiego fanatyzmu i zachowania, bo nie jestes na tyle przywiązany do swojego klubu? Nie wiem. Naprawde zrozum, ze Górnik to dla niektórych całe życie. To my stawiamy się w komplecie na każdym ligowym meczu mimo tego, ze od pierwszej kojeki Górnik jest czerwoną latarnią.

 

Edit: Jezeli dajmy na to Szczot byłby zamieszany w afere korupcyjny, a Górnik dalej by go wystawiał to też byłbym nie zadowolony. Czy to oznacza, ze jestem obiektywny?

Nie, to oznacza, że nadal nie rozumiesz o co nam chodzi.

Jasne, ze rozumiem. Piłkarzyki mają prawo sie nie przykładac do meczu, mają prawo pier*** 20 tyś sympatyków na meczu. Kibic ma przyjść, zapłacić za bilet, zeżreć kiełbase, wypić dwa piwa, kubic jakis gadżet i pójść do domu. Nie musi sie przejmować tym, ze jego klub zajmuje ostatnie miejsce w lidze. Jesli ten klub spadnie z ligi to nie ma problemu, kibic bedzie chodził na mecze innego klubu, który gra aktualnie w ekstraklasie.

Odnośnik do komentarza
Jasne, ze rozumiem. Piłkarzyki mają prawo sie nie przykładac do meczu, mają prawo pier*** 20 tyś sympatyków na meczu. Kibic ma przyjść, zapłacić za bilet, zeżreć kiełbase, wypić dwa piwa, kubic jakis gadżet i pójść do domu. Nie musi sie przejmować tym, ze jego klub zajmuje ostatnie miejsce w lidze. Jesli ten klub spadnie z ligi to nie ma problemu, kibic bedzie chodził na mecze innego klubu, który gra aktualnie w ekstraklasie.

Kibic jak każdy obywatel może robić wszystko to, co nie jest prawnie zabronione. Co i jak zrobi w tym zakresie to już jego prywatna sprawa. Nie ma natomiast prawa zastraszać piłkarzy.

Odnośnik do komentarza
Co mamy robić?? Błagać ich, zeby się k**** w końcu obudzili?? Błagać, zeby się torszkę starali? Albo dziękowąc, ze w ogole wychodzą na boisko?? WIelu z nas oglądało mecz Górnika z Łks ze łzami w oczach, a taki Gorawski sobie robił zakupki w centrum handlowym.

 

Proponuję publicznie go ukamienować, więcej tego błędu nie popełni. I jeżeli tobie naprawdę się wydaje, że większy wstyd Górnikowi przynoszą mierne występy piłkarzy niż działania najzwyklejszych bandytów, z którymi się utożsamiasz, to masz bardzo, ale to bardzo poważny problem z obiektywnym pojmowaniem rzeczywistości.

 

 

PS. Skuteczniejszą metodą od kamienowania i wieszania własnych graczy będzie jednak eliminowanie drużyn przeciwnych. Walkowery w każdej kolejce murowane, Wielki Górnik będzie na szczycie tabeli, a klub nie będzie musiał płacić za zatrudnianie nowych zawodników w miejsce tych utemperowanych.

Odnośnik do komentarza

Ja rozumiem, ze kibic moze sie wkurzyc, ale wtargniecie na trening i otoczenie pilkarzy stuosobowa grupa to jest paranoja. Nie wiem, niech ta banda stoi za boiskiem, a wejdzie trzech liderow grupy i gada z rada druzyny - to juz byloby bardziej cywilizowane... Albo niech stoja przy boisku i dopinguja z tym haslem, cokolwiek. Rozsadniejszych metod motywowania jest wiele, wystarczy pomyslec. Poza tym po cos sa przeciez te stowarzyszenia kibicow - np. po to, zeby reprezentowac fanow w cywilizowany sposob. Chyba ze, jak w wielu przypadkach, i tak rzadzi chuliganka, a cala reszta to prawna fikcja i listek figowy - wowczas pogratulowac nowoczesnego podejscia do kibicowania, rychlej zmiany niekorzystnego wizerunku kibica oraz nadazania za zmieniajaca sie rzeczywistoscia.

 

O swiadomosci chuliganskiego rodowodu tej akcji niech zaswiadczy to zdjecie (nawet na swoich stronach wstydza sie pokazywac twarze, nawiasem mowiac zwracam uwage na pogardliwe nazwy plikow): http://stowarzyszenie.net/images/news/pilkarzyki.jpg, http://torcidarudaslaska.com/images/news/pilkarzyki.jpg.

Odnośnik do komentarza

Dla łysych, zadresowanych, nie rozgarniętych neandertalczyków nie powinno być miejsca na stadionach. Ustiano, jak Ci żona odmówi gotowania to zmusisz ją do założenia koszulki, czy od razu zupa będzie za słona? Bo Ci się należy, bo do domu pieniądze przynosisz? Albo wiedziała przed ślubem co będzie należało do jej obowiązków?

Niektórzy zawalają prace, szkołe, rodzine tylko dlatego, zeby być na meczu
Na mózgi Wam padło? chyba kontakt z rzeczywistością tracicie. ja rozumiem miłość do klubu itp, ale bez przesady... Niestety, w ruch poszły typowo górniczo-stoczniowe metody: spalić opony czy zastraszyć kogo się da, a teraz kolejne bezmózgie watahy szalikowcow mogą wziąć przykład z systemu motywacji, o którym rozmawiamy.
Odnośnik do komentarza
O swiadomosci chuliganskiego rodowodu tej akcji niech zaswiadczy to zdjecie (nawet na swoich stronach wstydza sie pokazywac twarze, nawiasem mowiac zwracam uwage na pogardliwe nazwy plikow): http://stowarzyszenie.net/images/news/pilkarzyki.jpg, http://torcidarudaslaska.com/images/news/pilkarzyki.jpg.

 

:kekeke: paranoja ale kolesie :o Górnik to ONI ! jestem ciekaw ilu z nich oglada spotkanie przodem do murawy :-k

Odnośnik do komentarza
Henryk Kasperczak o kibicach: Jeszcze raz chcę podziękować kibicom, którzy wczoraj nam pomogli w jakimś stopniu, gdy jeszcze bardziej nas umotywowali. Drużyna spotkała się z nimi nie po raz pierwszy. Przyznam, że nie jest to łatwe, bo gdybyśmy nie wygrali, to nie wiem jak byśmy się tłumaczyli. Kibice z nami żyją, chcą by Górnik w ekstraklasie został, dlatego chcę im w imieniu własnym i drużyny podziękować.

 

Pomogło? Pomogło i wszyscy są zadowoleni

Odnośnik do komentarza
Henryk Kasperczak o kibicach: Jeszcze raz chcę podziękować kibicom, którzy wczoraj nam pomogli w jakimś stopniu, gdy jeszcze bardziej nas umotywowali. Drużyna spotkała się z nimi nie po raz pierwszy. Przyznam, że nie jest to łatwe, bo gdybyśmy nie wygrali, to nie wiem jak byśmy się tłumaczyli. Kibice z nami żyją, chcą by Górnik w ekstraklasie został, dlatego chcę im w imieniu własnym i drużyny podziękować.

 

Pomogło? Pomogło i wszyscy są zadowoleni

http://czado.blox.pl/2009/05/Mialem-pogadanke-z-Torcida.html Polecam szczególnie fragment o trenerze Kasperczaku. ;)

Odnośnik do komentarza

Kuźwa... Nie jestem kibicem Górnika, ale o czym wy w ogóle mówicie? Kibice to zabójcy, kilerzy, wszystko mają w dupie. Ale, że się tak zapytam: po pierwsze czy była tu mowa o tym, że kibice pobili, bądź w jakikolwiek inny sposób naruszyli nietykalność cielesną piłkarzy? A po drugie czy słyszał ktoś żeby któryś piłkarz skarżył się po spotkaniu z fanami? Bo ja nie, wręcz Kasperczak im podziękował. Nosz kurde piłkarze zarabiają takie pieniądze, że sami muszą sobie zdawać sprawę z tego, ze na boisku powinni zostawiać serce. A podpisując kontrakt, chyba liczyli się z tym, że kibice nie będą ich klepać po plechach po przegranych meczach. Zresztą mówicie jakby piłkarze przechodzili takie rozmowy motywacyjne co mecz... A przecież zdarzyło się to pierwszy raz, a co kibice mają z założonymi rękami patrzeć jak ich klub spada ligę niżej, przy czym zawodnicy i trener mają podpisane kontrakty na horrendalne sumy? Tak pozatem nie było tam mowy o żadnej przemocy fizycznej, a jedynie o tym, żeby uświadomić grajkom czym jest Klub. Chyba, że uważacie, że piłka nożna, jednak nie jest dla kibiców, ale dla piłkarzy. Trochę dystansu i obiektywnego, a nie Wybiórczego podejścia do tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Kibice to zabójcy, kilerzy, wszystko mają w dupie.

Kto tu tak twierdzi?

 

Ale, że się tak zapytam: po pierwsze czy była tu mowa o tym, że kibice pobili, bądź w jakikolwiek inny sposób naruszyli nietykalność cielesną piłkarzy?

Gratuluje mentalnosci, zapewne jestes tez zdania, ze nie ma potrzeby reagowac na zle zabezpieczone przejscia dla pieszych przy szkolach az do momentu, gdy jakies dziecko zostanie tam potracone...

 

Wtargneli stuosobowa grupa na trening, otoczyli pilkarzy - naprawde niczego niestosownego w tym nie widzisz?

 

A po drugie czy słyszał ktoś żeby któryś piłkarz skarżył się po spotkaniu z fanami?

Kojarzysz taka scene z filmu akcji: wchodzi terrorysta do kabiny pilotow, rzuca pytanie: Kto tu dowodzi?, kapitan odpowiada: Ja i dostaje kulke, bron zostaje skierowana na drugiego pilota i na powtorne pytanie: Kto tu dowodzi? pada odpowiedz: Ty? Nie dostrzegasz analogii?

 

Co zrobilbys na miejscu pilkarza po treningu, ktory zostal przerwany przez stuosobowa grupe pogardzajacych Toba karkow? Z pewnoscia chetnie bys ich obsmarowal w prasie, zeby sie im jeszcze bardziej narazic...

 

Zresztą mówicie jakby piłkarze przechodzili takie rozmowy motywacyjne co mecz... A przecież zdarzyło się to pierwszy raz, a co kibice mają z założonymi rękami patrzeć jak ich klub spada ligę niżej, przy czym zawodnicy i trener mają podpisane kontrakty na horrendalne sumy?

Nikt nie sugeruje, ze przechodza to co mecz, to raz. Dwa: kto upowaznia kibicow do rozliczania pilkarzy z pieniedzy, ktore placi im wlasciciel klubu, a nie Torcida? W poscie powyzej proponowalem rozne alternatywne metody wyrazenia zdania przez kibicow - odniesiesz sie do nich?

 

Chyba, że uważacie, że piłka nożna, jednak nie jest dla kibiców, ale dla piłkarzy. Trochę dystansu i obiektywnego, a nie Wybiórczego podejścia do tematu

Pilka nozna jest i dla kibicow, i dla pilkarzy, i dla dzialaczy, i dla sponsorow, i dla wielu innych podmiotow - czas zdac sobie z tego sprawe. Troche dystansu i obiektywnego, a nie kibolskiego podejscia do tematu...

Odnośnik do komentarza
Kuźwa... Nie jestem kibicem Górnika, ale o czym wy w ogóle mówicie? Kibice to zabójcy, kilerzy, wszystko mają w dupie. Ale, że się tak zapytam: po pierwsze czy była tu mowa o tym, że kibice pobili, bądź w jakikolwiek inny sposób naruszyli nietykalność cielesną piłkarzy?

 

Naruszyć nie naruszyli. Sama liczba osób powoduje, że piłkarze wiedzieli czym może skończyć się odmowa nałożenia koszulki.

 

A po drugie czy słyszał ktoś żeby któryś piłkarz skarżył się po spotkaniu z fanami? Bo ja nie, wręcz Kasperczak im podziękował.

Prezes także.../ To tylko świadczy trenerze i prezesie...

Nosz kurde piłkarze zarabiają takie pieniądze, że sami muszą sobie zdawać sprawę z tego, ze na boisku powinni zostawiać serce.

Nie mamy prawa zaglądać do kieszeni innym osobom. Chciałbym, żeby Tobie wytykano ile zarabiasz? Trzymajmy się swojego portfela.

 

A podpisując kontrakt, chyba liczyli się z tym, że kibice nie będą ich klepać po plechach po przegranych meczach. Zresztą mówicie jakby piłkarze przechodzili takie rozmowy motywacyjne co mecz... A przecież zdarzyło się to pierwszy raz,

To nie powinno nigdy się zdarzyć. Kibic jest od kibicowania.

 

a co kibice mają z założonymi rękami patrzeć jak ich klub spada ligę niżej, przy czym zawodnicy i trener mają podpisane kontrakty na horrendalne sumy?

Powinni dopingować ich na meczach, wspierać.

Trochę dystansu i obiektywnego [...] podejścia do tematu ;)

Też tak uważam/

 

EDYTA:

 

SZk mnie uprzedził. :)

Odnośnik do komentarza

Krótko i na temat. Redaktor SZk po meczu Wilno - Legia i rozpierdusze przez kibiców Legii napisał, że należy zrozumieć taką postawę bo to chłopcy z trudnych rodzin z blokowisk, etc. Krytyki nie było, było zrozumienie. Kiedy kibice Górnika przychodzą na trening i wręczają zawodnikom koszulki nagle dzieje się ogromna krzywda, skandal, bandytyzm itp. Rozdwojenie jaźni? Hipokryzja? A może gorolska zawiść?

Odnośnik do komentarza

To raczej wyjatkowo nie na temat, to retoryka pokroju a u Was murzynow bija. A te dyskusje o Wilnie znajde wieczorem, zeby dac odpor hanysom, szukajacym tylko okazji, zeby Warszawie dopieprzyc...

 

Edyta jest dosc szybka - w wielu postach powyzej i ponizej tego widac moja wielka pochwale dla tych zachowan, to raz. Dwa - nie jestem czlonkiem zadnej formalnej czy nieformalnej grupy kibicow, wiec nie wycieraj sobie mna geby, kiedy uczlowieczasz bydlo, dzialajace oficjalnie jako grupa kibicow. Znajdz, cwaniaczku, usprawiedliwianie bandytow z Wilna w moich postach. Podkreslam - bandytow, nie kibicow, ktorzy stali i patrzyli.

 

Zaczynam rozumiec Profa, ktory za kazdym razem, kiedy odwazy sie podniesc swa pyrowa dlon na kolebke polskiej pilki, musi rozmawiac o przeszlosci Lecha...

Odnośnik do komentarza
hanysom, szukajacym tylko okazji, zeby Warszawie dopieprzyc...

Nie no padłem :rotfl:

Od kilku stron pastwicie się nad kibicami Górnika a Ty hipokryto masz czelność pisać coś takiego?

Dopóki nie została przekroczona granica nietykalności cielesnej to możecie sobie co najwyżej popisać. Gdyby zawodnicy czuli się zagrożeni to na pewno któryś z nich poinformowałby policję. Poczytajcie sobie tekst Pawła Czado - skoro on, redaktor znienawidzonej Wyborczej nie czuł się zagrożony to dlaczego zawodnicy mieliby się tak poczuć? To, że ktoś jest łysy i podpakowany wcale nie znaczy, że nie potrafi prowadzić dyskusji na poziomie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...