Skocz do zawartości

Telefony komórkowe


Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś wie czy po skończeniu umowy w Plus mix i podpisaniu nowej trzeba oddać stary telefon ? mój jest mocno zniszczony, więc jeśli trzeba, to czy będę mieć jakieś problemy ?

Nie przypominam sobie żeby trzeba było kiedykolwiek oddawać.

 

A czy jak mam umowę od kilku lat już na czas nieokreślony to czy mogę ją przedłużyć na dwa lata i wziąć nowy telefon? :P

Odnośnik do komentarza
czy w nowych telefonach - baterię przed pierwszym ładowaniem należy rozładować?

przestudiowałem instrukcję, ale nic na ten temat nie napisano :-k

 

Zależy jaki typ baterii, ale ogólnie to ile ludzi tyle opinii. Ja np. wiem z pewnego źródła, (serwis SE) że litowo-polymerowych nie trzeba formatować ani nic z tych rzeczy. Zresztą pogooglaj sobie, znajdziesz dużo opinii ;)

Odnośnik do komentarza
czy w nowych telefonach - baterię przed pierwszym ładowaniem należy rozładować?

przestudiowałem instrukcję, ale nic na ten temat nie napisano :-k

 

Zależy jaki typ baterii, ale ogólnie to ile ludzi tyle opinii. Ja np. wiem z pewnego źródła, (serwis SE) że litowo-polymerowych nie trzeba formatować ani nic z tych rzeczy. Zresztą pogooglaj sobie, znajdziesz dużo opinii ;)

Prawdę mówisz. Baterie nowych SE są, w tej chwili, najlepszymi bateriami do telefonów komórkowych na rynku. Nie trzeba ich ładować trzykrotnie, czyli formatować, a samo ich ładowanie jest dość krótkie. Takie informacje dostałem na szkoleniu z SE, kiedy byłem na promocji telefonów z serii W. Nie są to więc informacje ze źródła typu: komentarze osób, które użytkują SE czy też słowa powiedziane tak sobie "dla ściemy". Są to słowa człowieka siedzącego "na górze" SE w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Szukam telefonu z WiFi, w oko wpadła mi Nokia e65, ale ponoć symbian 9.1 lubi się wieszać. Może ktoś miał z nim do czynienia i może co nieco o nim napisać? Ewentualnie polecić coś z WiFi.

Ja mam T-Com TC300. WiFi do VoIP jak na razie nie używałem. Aparat służy mi jako normalny telefon komórkowy i jako taki sprawuje się niezbyt dobrze. Brak słownika T9 mi przeszkadza, wyświetlacz jest mało czytelny w słońcu.

Odnośnik do komentarza

Na zatrzymanie. Jakoś na super-ekstra-fajnym telefonie mi szczególnie nie zależy, bo wiem, że to nie możliwe :]

W każdym bądź razie dobrze by było, gdyby miał przyzwoity aparat, mp3 (tylko żeby trochę się tam zmieściło) i łatwo można się z nim połączyć z komputerem. Nie wiem, czy da się to wszystko połączyć.

Odnośnik do komentarza

W200i z tych złotówkowych (tyko karciochę pamięciochy musiałbyś sobie dokupić), a jeśli wolisz coś bardziej bajeranckiego, to dopłać do 199 zł i bierz k550i.

Ewentualnie, jak aparta 0,3 mpx Cię nie zadowala w w200i, to k510i powinien także wystarczyć, ale po nim nie spodziewałbym się super jakości odtwarzacza, a po drugie nie ma możliwości dołaczenia karty pamięci.

Odnośnik do komentarza
czy w nowych telefonach - baterię przed pierwszym ładowaniem należy rozładować?

przestudiowałem instrukcję, ale nic na ten temat nie napisano :-k

 

Nie.

 

Pierwsze trzy razy, full rozładowanie, i na wyłączonym ładujesz 12 godzin.

 

Czasy się Panie zmieniły. To nie jest 2000 rok, baterie są zazwyczaj sformatowane przez producenta.

Odnośnik do komentarza

Czeka mnie właśnie przedłużenie umowy (bądź zmiana operatora) w Erze - kobieta z Biura Obsługi zadzwoniła dzisiaj i po kilku minutach rozmowy zaproponowała Nokię E51 za 49 zł lub Nokię 6500 slide za 149 zł. Osobiście optuję za rozwiązaniem takim, by była to Nokia z Symbianem, ale np. 999 zł za Nokię N95 to jednak lekka przesada (ani mi taki telefon nie jest potrzebny, ani nie widzę sensu wydawania tysiąca złotych na aparat tel.), stąd pomysł z E51. Ktoś posiada? Jakie wrażenie? Na różnych forach opinie skrajne - od bardzo pozytywnych po negatywy. Z wyglądu podoba mi się też 6500 slide, tyle tylko, że Symbiana w niej brak, a o sliderze w niej też opinie są różne.

Odnośnik do komentarza

ojciec przez trzy miesiace korzystal z nokii 6550 slide... i mocno sie zawiodl

 

ja mialem okazje korzystac z n70=>e50=>n73, z tych trzech z symbianem zdecydowanie e50, ktora tez ma swoje wady. Wydaje mi sie, ze najlepszym wyborem bedzie e51, jednak bezposrednio z tym telefonem nie mialem doczynienia

Odnośnik do komentarza
Czeka mnie właśnie przedłużenie umowy (bądź zmiana operatora) w Erze

 

Ja 3 miesiące temu zmieniłem Erę (po 6 latach; przy przedłużeniu przedstawili mi takie warunki, że aż szkoda gadać) na Play i jestem bardzo zadowolony. Oferta dużo korzystniejsza zarówno pod względem ceny aparatów jak i ilości minut w abo.

Odnośnik do komentarza
Czeka mnie właśnie przedłużenie umowy (bądź zmiana operatora) w Erze

 

Ja 3 miesiące temu zmieniłem Erę (po 6 latach; przy przedłużeniu przedstawili mi takie warunki, że aż szkoda gadać) na Play i jestem bardzo zadowolony. Oferta dużo korzystniejsza zarówno pod względem ceny aparatów jak i ilości minut w abo.

Play do niedawna miał ofertę dużo lepszą ale po tym co zrobili teraz Era ma najlepsze warunki ze wszystkich sieci.

Kinas mówią szczerze jeśli chcesz przyzwoity aparat i niezłe mp3 bierz k550i to nie złotówkowiec ale naprawdę warto dopłacić. Innym rozwiązanie był by k750i który robi lepsze zdjęcia niż k550i i gra trochę głośniej, lecz jest starszą konstrukcją, nie ma EDGE i ma joystick z którym problemów nigdy nie miałem ale różnie ludzie mówią.

Odnośnik do komentarza
ojciec przez trzy miesiace korzystal z nokii 6550 slide... i mocno sie zawiodl

 

ja mialem okazje korzystac z n70=>e50=>n73, z tych trzech z symbianem zdecydowanie e50, ktora tez ma swoje wady. Wydaje mi sie, ze najlepszym wyborem bedzie e51, jednak bezposrednio z tym telefonem nie mialem doczynienia

 

To nie wiem jak cholernie słabe muszą być pozostałe dwie. Z tego co obserwuję, to przez rok użytkowania mój dobry przyjaciel widział swój telefon tylko przez pół roku, bo przez pozostałe pół telefon leżał w serwisie. Więc bez komentarza.

 

Czeka mnie właśnie przedłużenie umowy (bądź zmiana operatora) w Erze

 

Ja 3 miesiące temu zmieniłem Erę (po 6 latach; przy przedłużeniu przedstawili mi takie warunki, że aż szkoda gadać) na Play i jestem bardzo zadowolony. Oferta dużo korzystniejsza zarówno pod względem ceny aparatów jak i ilości minut w abo.

 

Poczekaj do następnego przedłużenia umowy, to nagle okaże się, że Play stosuje dokładnie taką samą politykę, jak pozostali operatorzy. Przykład: żeby dostać Nokię 6300 w erze, mając w niej abonament, musiałbym wybrać abonament za 100 złotych, aby otrzymać telefon za zeta. Nie mając abonamentu, dostanę ten sam telefon za złotówkę, kiedy wybiorę promocyjny abonament za 45 złotych.

 

Dokładnie tak samo jest wszędzie. Wiem, bo przerobiłem, oprócz PLAYa, wszystkie sieci telefonii komórkowej w Polsce ... I dokładnie z tego powodu odszedłem z Centertela/Ideii/Orange oraz z Plusa (tfu, jeszcze 3 miesiące płacenia).

Odnośnik do komentarza

Ano, spodziewam się tego i dlatego jakoś strasznie się nie zamierzam przywiązywać do Play'a choć z chęcią bym to zrobił. Ogólnie oferta dla stałych abonentów kuleje u naszych operatorów. Ale na tamten moment PLAY miał najlepszą dla mnie ofertę i ją właśnie wybrałem. Zresztą przy obecnej możliwości przeniesienia numeru po prostu wybieram najtańszą opcję, podpisuję kilka kwitków i tyle. Jeśli operatorowi nie zależy na utrzymaniu lojalnych, płacących regularnie abonentów to ich problem.

Odnośnik do komentarza
ojciec przez trzy miesiace korzystal z nokii 6550 slide... i mocno sie zawiodl

 

ja mialem okazje korzystac z n70=>e50=>n73, z tych trzech z symbianem zdecydowanie e50, ktora tez ma swoje wady. Wydaje mi sie, ze najlepszym wyborem bedzie e51, jednak bezposrednio z tym telefonem nie mialem doczynienia

 

To nie wiem jak cholernie słabe muszą być pozostałe dwie. Z tego co obserwuję, to przez rok użytkowania mój dobry przyjaciel widział swój telefon tylko przez pół roku, bo przez pozostałe pół telefon leżał w serwisie. Więc bez komentarza.

O którym telefonie piszesz? E50? Czy E51?

Odnośnik do komentarza
ojciec przez trzy miesiace korzystal z nokii 6550 slide... i mocno sie zawiodl

 

ja mialem okazje korzystac z n70=>e50=>n73, z tych trzech z symbianem zdecydowanie e50, ktora tez ma swoje wady. Wydaje mi sie, ze najlepszym wyborem bedzie e51, jednak bezposrednio z tym telefonem nie mialem doczynienia

 

To nie wiem jak cholernie słabe muszą być pozostałe dwie. Z tego co obserwuję, to przez rok użytkowania mój dobry przyjaciel widział swój telefon tylko przez pół roku, bo przez pozostałe pół telefon leżał w serwisie. Więc bez komentarza.

O którym telefonie piszesz? E50? Czy E51?

 

 

Nokia E50. O E51 nie wiem nic poza tym, że jest ostatnio numerem jeden jeśli idzie o sprzedaż dla firm.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...