Skocz do zawartości

Telefony komórkowe


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, że dla mnie system nie ma tak dużego znaczenia. ;) Ogólnie to poczytałem trochę o Galaxy Mini i opinie o odtwarzaczu są pozytywne, ba nawet ktoś się pokusił o stwierdzenie, że jest niewiele gorszy niż w Iphonie 4 (wiem jak to brzmi) więc znów mam dylemat (jednak samsung niespodziewanie wysunął się na prowadzenie). Mam pytanie takie, czy jest możliwa zmiana motywu w androidzie? Bo ta nakładka samsunga taka sobie, podobają mi się za to motywy htc.

 

PS. Wybrałem Samsunga. ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Chciałbym sobie sprawić smartfona. Firma specjalnie nie robi. Fajnie byłoby mieć androida, żeby touchscreen płynnie chodził, przyzwoity aparat ~5 mp, wifi i bateria im dłużej tym lepiej.

 

Cena oczywiście jak najniższa. Pewnie będę brał abonament ~50 pln. Ktoś ma coś do polecenia?

 

Tzn wolałbym kartę, ale to chyba za drogo telefon wyjdzie. Jeśli chodzi o sieć to chciałbym w Orange, ale jak jest duża różnica w cenach to byłbym w stanie się przenieść.

Odnośnik do komentarza

Hmm wolałbym nie przekraczać 200-300 pln przy tym abo, ale też zależy od możliwości fona.

Aktualnie wpadł mi w oko Sony Ericsson Live with Walkman, recenzje całkiem niezłe. Ma nienajgorsze 5mpx, ponoć działa płynnie(nienajgorsze jak na swoją cenę komponenty + ponoć super optymalizacja), jest jakaś nawigacja, pograć w ptaki też można ;) Do tego dobry czas działania na baterii.

 

Swoją wiedzę czerpię z min: http://pclab.pl/art47676-7.html

http://www.video.banzaj.pl/film/11115/sony-ericsson-live-walkman---szczegolowy-test-smartfona-muzycznego/

jak ktoś ma inne doświadczenia, to możecie się podzielić ;)

Odnośnik do komentarza

ile miesiecznie dzwonisz, smsujesz? jaka masz obecnie taryfe ? czy musisz duzo gadac do play ?

 

w Orange ten telefon mozna miec za 1zł... wiec zakładając twoj pierwotny budzet 300zł na telefon + 24x50zł na abonament = 1500; 1500/24=62,5, mając takie założenie w Orange brałbym Panterę 2 za 69,90zł, w pakiecie masz:

225 minut do wszystkich, Pogaduchy do Orange za 0zł(nielimitowane rozmowy voice w Orange) oraz pakiet 500mb w abonamencie - co jest stosunkowo ważne dla smartfonów...

Odnośnik do komentarza

Właśnie nie wiem, powiedziałbym że bardzo różnie, ostatnio mało, ale to się może zmienić. Obecnie mam Orange na kartę. Do playa nie gadam dużo, ale też może się to zmienić :) Jako, że tutaj większość ludzi dopiero poznaję, to nie jestem w stanie oszacować ile osób ma jaką sieć.

I jak np. w gimnazjum Orange był super, bo były pakiety do orange, a 90% znajomych tam miało, to nawet 'szalejąc' było tanio, bo wszystko na pakietach. W LO już się to zmieniło, i kupowanie pakietów do orange było kłopotliwe. Bo i tak ich nie wykorzystywałem w dużej części, a za coś z resztą(która stanowiła większość) trzeba było się kontaktować.

A teraz to nie wiem ;) A co do rodzinki to może ich przeniosę do playa, jak sam tam pójdę :P Choć na razie najbardziej prawdopodobne jest to, że zostawiam sobie drugi telefon na karcie orange i będzie służył jako 'domowy', z tym że będę musiał wydawać z 50 pln rocznie, żeby mieć możliwość odbierania. Tu kolejna przewaga playa, gdzie już za 5 zeta odbierasz i dzwonisz przez cały rok.... :|

 

 

Robiłem sobie obliczenia w Maryni. 70 miesięcznie to zbyt dużo dla mnie. Przyjąłem, że powinienem się zmieścić w 1200 zeta. Czyli odpowiednik Pantery 49.

Jednak jest tam:(a przelicznik 1es za 1min mi niespecjalnie odpowiada, pakietów z tego co wiem nie ma)

Minut/sms do wszystkich 120/120

1 nr w orange w prezencie

cena za minutę poza abo 0.39

cena za esa poza abo 0.20

pakiet danych 0,5 gb (i w tym muszę się koniecznie zmieścić, bo w przeciwieństwie do tm i playa nie ma darmowego wolnego neta po wykorzystaniu limitu, a stawka jest, krótko mówiąc, złodziejska czyli 50gr/100 kb :)

 

Kolejnym rozwiązaniem które mi przyszło do głowy jest:

Zakup telefonu na alledrogo, nowy model, więc trochę nówek jest. Z tym, że większość, z wiadomych względów, z SL Orange. Bez tego trochę droższe. Pytanie ile kosztuje zdjęcie simlocka, czy lepiej dopłacić z 50-100 pln i mieć bez. W każdym razie przeznaczyłbym na to 600 pln, może da radę mniej.(preferowany to tel z dokanałówkami, bo w większości zestawów są gówniane pchełki, domyślam się, że Orange je wrzuca do zestawu zamiast normalnych).

Zostaje mi 600 pln na 24 miesiące. Czyli wychodzi po 25 zeta na miesiąc. Niby mało, ale na karcie może starczyć. Wybieram Playa Fresh Lubię to!.

Doładowania co 2 miesiące za 50 pln(a coś tam jest o tym, że za doładowania przez fb 30% gratis, czyli byłoby ciut więcej na wygadanie), za co mam 1 gb transferu gratis(tak samo jak w orange po 0,5 na miesiąc + nie płacę po przekroczeniu limitu).

Z tych 25 na miesiąc 6 pln idzie na pakiety smsków do wszystkich sieci(600 to nawet za dużo). Zostaje mi 19(może więcej dzięki doładowaniu przez fb) pln, które mam na rozmowy. Z tego mogę kupić 3 pakiety po 30 min, 6pln sztuka. Daje mi to 90 minut do wszystkich sieci.

 

Ergo miesięcznie mam:

0,5 gb transferu

90 min

600 sms

 

Kwota taka sama.

 

Co mnie przekonuje do orange? To, że nie muszę kupować telefonu, i że część znajomych i rodzina będzie miała drożej.

Co wolę w play freshu? Więcej minut+esów, brak złodziejskich stawek za transfer po przekroczeniu limitu, możliwość zaoszczędzenia, w razie jakby zdarzyło się korzystać mniej, to że jest to karta i jak mi się skończy kasa to nie nabiję sobie rachunku 200 pln :P

A i jeszcze przekonuje mnie niechęć do praktyk oligopolistycznych w wykonaniu starych operatorów, ludzie od nich odejdą to może zrozumieją, że samym ustawianiem kosmicznej ceny połączeń do nowych operatorów itd się nie wygra ;)

 

 

Chyba, że ktoś może polecić jakieś inne alternatywy. Rozważałem także abo w playu, ale dobra opcja jest tylko dla przechodzących z abo a nie z karty. No i telefon jest, krótko mówiąc, drogi. Jak mam płacić za smartfona w abo(~50pln) >300 pln, jak nówka bez umowy chodzi <600, to coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza

A teraz to nie wiem ;) A co do rodzinki to może ich przeniosę do playa, jak sam tam pójdę :P Choć na razie najbardziej prawdopodobne jest to, że zostawiam sobie drugi telefon na karcie orange i będzie służył jako 'domowy', z tym że będę musiał wydawać z 50 pln rocznie, żeby mieć możliwość odbierania. Tu kolejna przewaga playa, gdzie już za 5 zeta odbierasz i dzwonisz przez cały rok.... :|

wysylasz bezpłatnego sms w orange i masz rok na wychodzace i przychodzace... za niedlugi czas pewnie bedzie rok po kazdym doladowaniu(t-mobile juz to wprowadzil)

kolejna przewaga orange nad play na karte sa cykliczne akcje darmowych pakietow, akcje prowadzone na fejsbuku

 

Robiłem sobie obliczenia w Maryni. 70 miesięcznie to zbyt dużo dla mnie. Przyjąłem, że powinienem się zmieścić w 1200 zeta. Czyli odpowiednik Pantery 49.

Jednak jest tam:(a przelicznik 1es za 1min mi niespecjalnie odpowiada, pakietów z tego co wiem nie ma)

Minut/sms do wszystkich 120/120

1 nr w orange w prezencie

cena za minutę poza abo 0.39

cena za esa poza abo 0.20

pakiet danych 0,5 gb (i w tym muszę się koniecznie zmieścić, bo w przeciwieństwie do tm i playa nie ma darmowego wolnego neta po wykorzystaniu limitu, a stawka jest, krótko mówiąc, złodziejska czyli 50gr/100 kb :)

to może lepiej jak dużo nakurwiasz smsów wziąć sobie pelikana ? Pelikan II 60 to 60min 400sms poza siec i nielimitowane sms w Orange... za 40zł do tego pakiet data 300mb za 9zł + lejek czyli nie płacisz za dodatkowa transmisje danych...

 

Kolejnym rozwiązaniem które mi przyszło do głowy jest:

Zakup telefonu na alledrogo, nowy model, więc trochę nówek jest. Z tym, że większość, z wiadomych względów, z SL Orange. Bez tego trochę droższe. Pytanie ile kosztuje zdjęcie simlocka, czy lepiej dopłacić z 50-100 pln i mieć bez. W każdym razie przeznaczyłbym na to 600 pln, może da radę mniej.(preferowany to tel z dokanałówkami, bo w większości zestawów są gówniane pchełki, domyślam się, że Orange je wrzuca do zestawu zamiast normalnych).

Zostaje mi 600 pln na 24 miesiące. Czyli wychodzi po 25 zeta na miesiąc. Niby mało, ale na karcie może starczyć. Wybieram Playa Fresh Lubię to!.

Doładowania co 2 miesiące za 50 pln(a coś tam jest o tym, że za doładowania przez fb 30% gratis, czyli byłoby ciut więcej na wygadanie), za co mam 1 gb transferu gratis(tak samo jak w orange po 0,5 na miesiąc + nie płacę po przekroczeniu limitu).

Z tych 25 na miesiąc 6 pln idzie na pakiety smsków do wszystkich sieci(600 to nawet za dużo). Zostaje mi 19(może więcej dzięki doładowaniu przez fb) pln, które mam na rozmowy. Z tego mogę kupić 3 pakiety po 30 min, 6pln sztuka. Daje mi to 90 minut do wszystkich sieci.

 

Ergo miesięcznie mam:

0,5 gb transferu

90 min

600 sms

 

Kwota taka sama.

cenowo wygląda to napewno nieźle, tylko co z jakością, w wawie jest naprawde dobrze z play, gorzej poza...

 

Co mnie przekonuje do orange? To, że nie muszę kupować telefonu, i że część znajomych i rodzina będzie miała drożej.

Co wolę w play freshu? Więcej minut+esów, brak złodziejskich stawek za transfer po przekroczeniu limitu, możliwość zaoszczędzenia, w razie jakby zdarzyło się korzystać mniej, to że jest to karta i jak mi się skończy kasa to nie nabiję sobie rachunku 200 pln :P

A i jeszcze przekonuje mnie niechęć do praktyk oligopolistycznych w wykonaniu starych operatorów, ludzie od nich odejdą to może zrozumieją, że samym ustawianiem kosmicznej ceny połączeń do nowych operatorów itd się nie wygra ;)

 

 

Chyba, że ktoś może polecić jakieś inne alternatywy. Rozważałem także abo w playu, ale dobra opcja jest tylko dla przechodzących z abo a nie z karty. No i telefon jest, krótko mówiąc, drogi. Jak mam płacić za smartfona w abo(~50pln) >300 pln, jak nówka bez umowy chodzi <600, to coś jest nie tak.

play poki moze korzystac(a UKE wymusza na operatorach plus, tmobile, orange, zeby udostepniali infrastrukture) bedzie "atrakcyjny", problem jest jeden za 4 lata konczy sie okres ochronny dla playa... nie wyglada na to, zeby wybudowal infrastrukture 2g / rozbudowal 3g... bez tego bedzie w ciemnej dupie...

Odnośnik do komentarza

wysylasz bezpłatnego sms w orange i masz rok na wychodzace i przychodzace... za niedlugi czas pewnie bedzie rok po kazdym doladowaniu(t-mobile juz to wprowadzil)

kolejna przewaga orange nad play na karte sa cykliczne akcje darmowych pakietow, akcje prowadzone na fejsbuku

Wow tego nie znałem, a jestem w orange od początku. ;o Bardzo się przyda, dzięki :)
to może lepiej jak dużo nakurwiasz smsów wziąć sobie pelikana ? Pelikan II 60 to 60min 400sms poza siec i nielimitowane sms w Orange... za 40zł do tego pakiet data 300mb za 9zł + lejek czyli nie płacisz za dodatkowa transmisje danych...

No tego właśnie wiem. Niby opcja fajna, ale nie bardzo wiem jak się tu sytuacja rozwinie i czego ile będę potrzebował. No i w tej ofercie telefon kosztuje 250 zeta. Czyli już zamiast 1200 jest 1450.

 

cenowo wygląda to napewno nieźle, tylko co z jakością, w wawie jest naprawde dobrze z play, gorzej poza...

Chodzi o zasięg? Po póki co nie słyszałem zbytnio skarg na Playa, jeśli o to chodzi. Przynajmniej w Gdyni.

 

play poki moze korzystac(a UKE wymusza na operatorach plus, tmobile, orange, zeby udostepniali infrastrukture) bedzie "atrakcyjny", problem jest jeden za 4 lata konczy sie okres ochronny dla playa... nie wyglada na to, zeby wybudowal infrastrukture 2g / rozbudowal 3g... bez tego bedzie w ciemnej dupie...

Ano to jest problem, ale z drugiej strony w ciągu 4 lat prawdopodobnie zmienię telefon/ofertę, więc nie wiem czy powinienem się tym martwić ;)

A orange czy inny tmobile raczej nie będzie mi robił problemów abym do nich wrócił :P

 

No jedno co, że jako abonent orange miałbym później bonus z okazji zmiany operatora, bo przedłużać umowy się nie opłaca niestety.

 

Eh ciężki orzech do zgryzienia ;)

Odnośnik do komentarza

Fajnie ;) Czyli aż tak źle nie jest. W każdym razie dzisiaj zdecydowałem i zapolowałem na allegro. Telefon kupiony i przechodzę do play fresha ;)

Pewnie dałoby radę wyrwać kiedyś ten telefon trochę taniej, ale tak ze wszystkim można czekać, a czasu, który bym zmarnował to mi nikt nie zwróci i tak poświęciłem na to weekend :P

Odnośnik do komentarza

Play podpisał umowę z PTK w ubiegłym roku, kanały rozmówne dostępne są od września 2011, mało który telefon automatycznie loguje się do Orange, zazwyczaj trzeba zmienić to ręcznie...

 

nie chodzi tylko o zasięg, ale o jakość oferowanych usług i wsparcie w rozwiązywaniu technicznych problemów

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...