Skocz do zawartości

Jagiellonia Białystok


Rekomendowane odpowiedzi

Po meczu w Kielcach mówiono, że Skerla jest niezastąpiony. Dziś obie bramki zawalił właśnie Litwin. Niech Kulesza się rozgląda za nowym defensorem. Chyba tylko Skerla mnie zawiódł. No i Grosicki zagrał słabo. Na plus Cionek, Bruno i Burkhardt. Przegrali to przegrali, ale jak na wyjazdowy mecz z Lechem nie było tak najgorzej. Teraz ważne, aby w środę poradzić sobie z Koroną.

Odnośnik do komentarza

Skerla jak Skerla. Po sezonie i tak papa.

Bez Sketli w PP wyglądało to komicznie/tragicznie.

Dziś mecz dawał radę. Cisnęliśmy, walczyliśmy i nic, nic cluj z tego wyszło.

Trudno - co zrobić.

Wyraźnie brak nam szczęścia, farta, cwaniactwa - nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Podobała mi się gra Jagielloni, gdyby nie te ujemne punkty to byłaby to naprawdę mocna, mądrze budowana drużyna z szansami na puchary. Zwłaszcza gdy Jagiellonia trochę przyspieszała to Lech się trochę gubił, dwa razy mieli dużo szczęścia - po główce Bruno i strzale Burkhardta który wpadłby gdyby nie wślizg obrońcy Lecha.

Cionek w tej sytuacji kończącej pierwszą połowę moocno przesadził, IMO powinien z miejsca polecieć za ten podskok i obunożne lądowanie, gdyby Lewandowski nie zabrał nogi to by mu ją urwał. Wiem że zasłaniał piłkę leżąc, ale to takiego chamstwa nie usprawiedliwia, dla mnie czerwona.

Odnośnik do komentarza
Jagiellonia Białystok została trzecim półfinalistą Pucharu Polski. Białostoczanie pokonali w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału tych rozgrywek Koronę Kielce 3-0 (1-0). Bramki dla Jagiellonii zdobyli Piotr Klepczarek, Remigiusz Jezierski oraz Hermes. W pierwszym meczu rozegranym w Kielcach wygrali podopieczni Marcina Sasala 3-1.

 

W 16. minucie Piotr Klepczarek zagrał piłkę do Kamila Grosickiego, ten mu ją odegrał i obrońca Jagiellonii strzałem prawą nogą pokonał Radosława Cierzniaka. Trzynaście minut później Hermes podał futbolówkę na wolne pole do Grosickiego, ale piłkarza gospodarzy ofiarnym wyjściem na trzydziesty metr uprzedził golkiper Korony. Chwilę później Andradina dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a strzał głową Hernâniego na korner wybił Rafał Gikiewicz. W 40. minucie Klepczarek dokładnie dograł z lewej strony boiska do Marcina Burkhardta, a ten nieczysto uderzył w futbolówkę i Cierzniak nie miał problemów z interwencją. Cztery minuty później piłka uderzona z rzutu wolnego przez Aleksandra Vukovicia trafiła w poprzeczkę.

 

Jedenaście minut po przerwie Jagiellonia za sprawą Remigiusza Jezierskiego zdobyła drugiego gola. Grosicki piętką odegrał piłkę do napastnika gospodarzy, a ten strzałem lewą nogą pokonał Cierzniaka. Dwie minuty później Grosicki ograł Nikolę Mijailovicia, znalazł się w dobrej sytuacji, jednak futbolówka po jego strzale przeleciała obok słupka. W 68. minucie trzeciego gola dla Jagiellonii zdobył Hermes, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Cierzniaka na Bruno. W 81. minucie Andradina dokładnie dośrodkował piłkę do Macieja Tataja, którego strzał instynktownie na rzut rożny wybił Rafał Gikiewicz.

 

24 maja 2010, 18:00 - Białystok (Stadion Miejski)

Jagiellonia Białystok 3-0 Korona Kielce

Piotr Klepczarek 16, Remigiusz Jezierski 56, Hermes 68 (k)

 

Jagiellonia: 33. Rafał Gikiewicz - 4. Igor Lewczuk, 5. Andrius Skerla, 15. Thiago Rangel, 7. Piotr Klepczarek - 9. Remigiusz Jezierski (70, 21. Tomasz Frankowski), 11. Hermes, 22. Rafał Grzyb, 23. Marcin Burkhardt (56, 13. Jarosław Lato), 32. Bruno - 10. Kamil Grosicki (87, 17. Alexis Patricio Norambuena Ruz).

 

Korona: 1. Radosław Cierzniak - 20. Artur Jędrzejczyk, 17. Pavol Staňo, 4. Hernâni, 7. Nikola Mijailović - 29. Paweł Sobolewski (63, 27. Jacek Kiełb), 5. Aleksandar Vuković, 22. Grzegorz Lech (75, 11. Krzysztof Gajtkowski), 18. Paweł Kaczmarek - 19. Michał Zieliński (61, 31. Maciej Tataj), 16. Andradina.

 

żółte kartki: Cierzniak, Jędrzejczyk, Hernâni.

 

sędziował: Marcin Szulc (Warszawa).

widzów: 4.500.

 

Spotkania półfinałowe Pucharu Polski odbędą się 6-7 oraz 20-21 kwietnia. Jutro o godzinie 20:00 odbędzie się losowanie par półfinałowych.

 

Puchar Polski 2009/2010

 

 

 

źródło: 90minut.pl

 

Nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy. Po cichu liczyłem, że może się uda, ale naprawdę po cichu. :)

 

Trafić teraz na Pogoń i PP jedzie do Białegostoku. :debesciak:

Odnośnik do komentarza

w finale liczysz na walkower? ;)

Gratki dla Jagi, szanse są duże, bo Ruch będzie walczył i w lidze i w PP i moze sił gdzies zabraknac.

Przy ew wygraniu PP stadion bedzie dopuszczony przez uefa?

Chwila, chwila. A Jagiellonia ligę sobie może odpuścić? Z tego co pokazuje tabela utrzymania jak na razie pewnego nie mają i pewnie długo jeszcze mieć nie będą. Więc z tym "zabraknięciu gdzieś sił" odnosi się również do Jagi.

Odnośnik do komentarza

fakt, ale nie mam najmniejszych watpliwosci, ze Jaga sie utrzyma wczesniej niz w ostatnich 2 kolejkach, Ruch jest chce walczyc o top3 musi grac na maksa do konca. Jaga ma u siebie Piasta, Lubin, Arke ...7pkt w tych meczach daje im luza juz. (domowy bilans 6-3-1, 13:5) Zobaczymy :-)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Trener Jagiellonii Białystok Michał Probierz przedłużył kontrakt z klubem do 2012 roku. Poprzednia umowa wygasała z dniem 30 czerwca br.

 

To o czym mówiło sie od dawna, stało się w piątek faktem. Podczas konferencji prasowej w siedzibie klubu, szkoleniowiec w obecności prezesa Jagi - Cezarego Kuleszy oraz wiceprezesa Wiesława Wołoszyna złożył podpis pod nowym kontraktem.

 

- To, że podpisujemy nową umowę już teraz, świadczy, że jesteśmy zadowoleni z dotychczasowych wyników zespołu - oświadczył Kulesza. - Chcieliśmy też uspokoić nieco sytuację, bowiem pojawiały się spekulacje, że trener rzekomo miałby odejść. A w tej pracy potrzebny jest spokój i stabilizacja.

 

Dwuletni kontrakt trenera Probierza obowiązywać będzie od 1 lipca 2010 do 30 czerwca 2012. Podczas tego okresu szkoleniowiec nie będzie miał wyznaczonego planu minimum dla zespołu, jeśli chodzi o miejsce w tabeli.

 

- Powiedziałem kiedyś, że chcę zdobyć z Jagiellonią mistrzostwo Polski. Jeżeli się utrzymamy w tym sezonie, to właśnie o taki cel będziemy grać w kolejnym. Nie interesuje mnie zabawa w piłkę, bo wówczas prowadziłbym drużyny młodzieżowe - powiedział Probierz. - Poza tym nie chcę zostawić chłopaków, którzy są w Białymstoku właśnie po to, by walczyć o najwyższe cele.

 

Szkoleniowiec dodał także, że w Białymstoku czuje się bardzo dobrze i zawsze może liczyć na wsparcie ludzi zarządzających klubem.

 

- To jest fenomen, na większą skalę. Otoczony jestem prawdziwymi pasjonatami piłki nożnej. Cieszę się, że obdarzyli mnie zaufaniem - przyznał Probierz.

 

I to by było na tyle jeśli chodzi o Probierza w Legii.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
26-letni marokański obrońca El Mehdi Sidqy przedłużył kontrakt z Jagiellonią do końca czerwca 2013 roku.

 

Popularny „Mido” trafił do naszego klubu w ostatniej przerwie zimowej. W rundzie wiosennej rozegrał 9 spotkań w ekstraklasie oraz 2 w Pucharze Polski. Wychowanek zespołu Chabab Mohammedia do Jagiellonii trafił z marokańskiego klubu Jeunesse Sportive El Massira. W swojej karierze występował również w ligach Bahrajnu i Tunezji.

 

Mido miał występy dobre jak i trochę słabsze, ale decyzja o tym aby został w Białymstoku na dłużej jest raczej dobra. Przy odpowiednim nakładzie pracy powinien być z niego pożytek.

Odnośnik do komentarza

Joel Tshibamba na celowniku Jagiellonii. Klub złożył zapytanie o tego gracza. Według mnie dobry zawodnik, ale chimeryczny, jak większość Afrykanów z polskiej ligi. Poza tym to chyba przesądza odejście Grosickiego...

 

Na testach jest także Tomasz Kupisz z Wigan.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...