Skocz do zawartości

Widzew Łódź


Rekomendowane odpowiedzi

Każdy ma prawo do swojej opinii. Jeśli Misiek go nie lubi, to przynajmniej ja nie widzę sensu, abyś próbował wtłuc mu do głowy swoje racje. Aczkolwiek jest to tylko moje zdanie.

 

Chciałbym, żeby w Widzewie znów nastała era wielkiego klubu z wielkim trenerem i wspaniałymi zawodnikami. Janas w Bełchatowie pokazał, że potrafi prowadzić piłkarską drużynę i gdyby nie nieudolność działaczy, z pewnością nadal by tam pracował. Widzew powoli się odradza i to mnie - jako kibica - cieszy, bo chciałbym, aby w naszej lidze było więcej drużyn grających ciekawy futbol.

Odnośnik do komentarza
Ja nie chce mu nic wtluc do glowy. Poprostu dziwi mnie narzekanie na Janasa jako trenera bo mu konferencje nie wychodza :)

 

Trener to zazwyczaj także jego warsztat.

 

Tak możemy w nieskończoność ;) Dajmy sobie spokój. Nie lubię go jako człowieka, jego wypowiedzi i tyle w tym temacie. A jakim będzie trenerem Widzewa okaże się pod koniec sezonu.

 

Jak już jesteśmy przy Janosiku, to mógłby w sumie ściągnąć kogoś z Bełchatowa i nie mówię tu o sztabie szkoleniowym, a jakichś piłkarzach, taki Janusz Gol, podobno talent (tak bodaj twierdził sam Janosik), mogliby go ściągnąć. Po drugie jest szansa, że Kuklis będzie częściej grał, w końcu Janas na niego stawiał.

Odnośnik do komentarza
Zależy od własnego podejścia do tego zdania ;)

 

A jak z Fabianem Pańko? Dalej się nim interesuje Widzew (mimo kontuzji)?

 

Pańko mimo wszystko jest za słaby na Widzew. Co do kontuzji - Pańko już od lat ma kłopoty z kolanem, co jakiś czas łapie kontuzje, między innymi dlatego nie grał całą rundę w naszym ostatnim sezonie w III lidze. Może i nastrzelał trochę tych bramek, ale to jest zawodnik góra III-ligowy. Mówiło się, że Borowczyka mają jeszcze raz zaprosić, ale czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Grzeszczyk będzie piłkarzem Widzewa

 

Środa, 14 stycznia 2009, godz. 22:04

 

Wiosną w barwach Widzewa będzie występował Łukasz Grzeszczyk. Z naszych informacji wynika, że łódzki klub w środę osiągnął porozumienie z 21-letnim środkowym pomocnikiem. Kontrakt zostanie podpisany w czwartek, jeśli tylko piłkarz pomyślnie przejdzie badania medyczne. Z Widzewem zwiąże się na cztery lata.

Grzeszczyk jest wychowankiem Narwii Ostrołęka. Grał również w Mazowszu Płock, Wiśle Płock i Zniczu Pruszków. Na koncie ma jeden występ w ekstraklasie w 2006 roku, a także 49 meczów na zapleczu ekstraklasy. Oprócz Widzewa, zainteresowana nim była również Lechia Gdańsk.

 

No nie wiem, jakoś nie mam przekonania do tego wzmocnienia. Oczywiście póki co to nieoficjalna informacja, więc może w ogóle do niego nie dojdzie. Generalnie to dla mnie to taki zupełnie nieznany piłkarz. Orientuje się ktoś co sobą reprezentuje?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Napoleoni przechodzi do Levadiakosu

 

Widzew sfinalizował dziś transfer Stefano Napoleoniego do greckiego klubu Levadiakos FC, gdzie w zeszłym tygodniu przebywał na testach.

Stefano chciał zmienić klub, bo liczy, że kontynuowanie kariery w Grecji przybliży go do występów w Serie A. Warunki, jakie ostatecznie zaproponował Levadiakos, umożliwiły transfer zawodnika.

 

No i Stefan w Grecji. Teraz wypadałoby kupić kogoś na lewą stronę w jego miejsce (aczkolwiek on typowym lewym pomocnikiem to nie był, jedynie krążył w tamtym rejonie ;) ). Liczyłem, że w naszym kierunku podąży Grzelak, ale póki co cisza, a okienko już chyba zamknięte, więc pewnie nie ma co liczyć. Ten Francuz z satelickiego klubu ze Szwajcarii co ma przyjść, może grać po lewej stronie, ale pytanie czy będzie na tyle dobry, by zastąpić Stefana.

 

Generalnie Cacek zapowiedział, ze to nie koniec wzmocnień, więc może jeszcze kogoś sprowadzą :-k

Odnośnik do komentarza

Nie mylisz się:)

 

KS Widzew Łódź organizuje ogólnopolski program kształcenia młodzieży, który będzie prowadzony w ramach fundacji powołanej przez klub i jej właściciela. Już od marca tego roku wszystkie grupy młodzieżowe Widzewa będą zarządzane przez Fundację Widzew Łódź „Akademia Futbolu”.

 

Kolejnym krokiem będzie tworzenie szkół piłkarskich współpracujących z klubem poza Łodzią. Na terenie województwa łódzkiego tylko w 2009 r. ma ich powstać 10, a do końca 2010 r. działalność Akademii ma objąć także inne województwa.

 

Szkolenia w ramach Akademii Futbolu będą prowadzone według szczegółowych wytycznych klubu. Akademia będzie kształcić trenerów i nadzorować proces sportowego rozwoju młodzieży. Grupy działające w ramach Akademii Futbolu będą uczestniczyć w wewnętrznych turniejach, zaś powyżej wieku 13 lat najlepsi – jako reprezentacja Akademii będą brali udział w rozgrywkach organizowanych przez OZPN. W tegorocznych turniejach Widzew i Akademię Futbolu będą reprezentować roczniki od 1991 do 1996 w ramach 6 grup juniorskich.

 

„Chcemy stworzyć sieć klubów patronackich, filii fundacji i grup terenowych, w których będziemy mogli istotnie wpływać na sposób przygotowywania juniora do kariery piłkarskiej. Już w pierwszych latach szkolenia będzie dokonywana wstępna selekcja osób, które wykazują się wyjątkowymi predyspozycjami, by rozpocząć karierę zawodniczą. Na takie osoby będziemy zwracać szczególna uwagę, a wieku gimnazjalnym i licealnym bezpośrednio czuwać nad rozwojem ich umiejętności piłkarskich poprzez kształcenie ich w centrali Akademii w Łodzi. Najlepsi zawodnicy będą zasilać rezerwy i pierwszą drużynę Widzewa” – mówi Grzegorz Bakalarczyk, prezes Akademii Futbolu.

 

„Niezwykle ważne w procesie kształcenie młodzieży jest zapewnienie profesjonalnego szkolenia, ukierunkowanego na osiąganie sukcesów w profesjonalnym klubie. I takie możliwości chcemy tworzyć nie tylko w Łodzi, ale także w innych miejscowościach. Jednocześnie, chcemy angażować się szerzej w popularyzowanie piłki nożnej, także wśród osób, które nie zajmują się profesjonalnym futbolem. Dlatego obok programu kształcenia młodzieży będziemy też tworzyć możliwości uprawiania piłki nożnej dla sympatyków futbolu w różnym wieku” – wyjaśnia Sylwester Cacek, właściciel KS Widzew Łódź SA.

 

Jeszcze w lutym ruszy oficjalna strona Akademii: akademiafutbolu.pl. W marcu wydany zostanie podręcznik dla szkoleniowców „Taktyka atakowania i bronienia w systemie 1-4-4-2” przygotowany specjalnie dla Akademii przez Krzysztofa Paluszka i Miłosza Stępińskiego. Jeszcze wiosną planowane jest także nawiązanie współpracy z klubami i akademiami piłkarskimi w innych krajach. Planowane jest organizowanie stażów trenerskich za granicą, wymiana zawodników w okresie szkolenia czy uczestnictwo w międzynarodowych turniejach. Akademia prowadzi już zaawansowane rozmowy z czeskim klubem Banik Ostrawa.

 

Fundatorami Fundacji Widzew Łódź są: KS Widzew Łódź S.A. i jego właściciel – Sylwester Cacek, który jest również przewodniczącym Rady Fundacji. W skład Rady wchodzą także przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej klubu - Bogusław Sosnowski i Marek Kopczyński. Prezesem Fundacji jest Grzegorz Bakalarczyk.

 

A ta wiadomość brzmi dla mnie naprawdę świetnie i jeśli to będzie tak kolorowo wyglądało jak jest opisane, to cieszę się jeszcze bardziej niż z przyjścia Matusiaka:)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...