Skocz do zawartości

Widzew Łódź


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

No i słaba Legia dokopała jeszcze słabszemu Widzewowi. Tym składem niestety czeka nas ciężka walka o utrzymanie. W zasadzie nikt nie zagrał dzisiaj dobrze :/

 

Co się stało przy drugiej nieuznanej bramce dla Widzewa? Rozumiem, że faul na bramkarzu (swoją droga strasznie irytujący gość)? Bo z mojej perspektywy nie widziałem nic...

 

Edit: a sorry, doczytałem na onecie, że jednak faul na Kiełbowiczu.

Odnośnik do komentarza
Co się stało przy drugiej nieuznanej bramce dla Widzewa? Rozumiem, że faul na bramkarzu (swoją droga strasznie irytujący gość)? Bo z mojej perspektywy nie widziałem nic...

 

Tutaj chociaz mozna sie czegos dopatrzyc, czego nie da sie powiedziec o sytuacji z nieuznanym drugim golem dla Legii :roll:

Widziałem przed chwilą tę sytuację na TVP INFO i niestety muszę się zgodzić.

Odnośnik do komentarza

Spodziewalem sie porazki, ale zapomnialem, ze w tej lidze kazdy moze wygrac z kazdym. Jednak w zadnym wypadku nie bylo to zwyciestwo przypadkowe. Widzewowi pomogla beznadziejnie grajaca obrona Bialegostoku oraz... kontuzje. Dzięki temu Kretek zrobil kilka zmian i nagle sie okazalo, ze ten sklad jest zdecydowanie lepszy od tego 'podstawowego'. Przede wszystkim nie bylo duetu Szymanek - Ukah. Moze i sa solidni, ale zawsze razem popelniali jakies bledy. A para Bieniuk-Pinheiro zagrala o wiele lepiej. Na prawym skrzydle swietnie zagral Ben Radhia. Troche za duzo faulowal, jednak ogolnie bilans ma na spory plus i jest lepszy niż Broz, ktory szalal w pomocy(!). Przeciez na skrzydle rzadko kiedy wyroznial sie czyms pozytywnym, a tu nagle zagral najlepiej w tym sezonie. W sumie jedyna zmiana powinna dotyczyc Durica. Ok, nic nie zepsul, ale w ofensywie nie ma z niego pozytku (ciekawsza wersja Kuklisa). Lepiej juz chyba dac szanse tam Grzelakowi. Najlepiej srodek wygladalby z Pinheiro, tylko wtedy w obronie musialby grac Ukah badz Szymanek (chyba lepszy ten drugi).

 

 

Bardzo podobalo mi sie zaangazowanie, (pozytywna) agresja i mistrzowska taktyka. Szkoda, ze nie moga tak zawsze ;].

Odnośnik do komentarza

spektaklu wprawdzie nie oglądałem, ale nie ogarniam gry Widzewa, grają totalny piach z Legią, po czym wygrywają z Jagiellonią i to w sposób przekonywujący. Ok, Białostoczanie popełniali błędy, ale je też trzeba wykorzystać, no i oczywiście dać rywalowi okazje by je popełniał. Chętnie obejrzę powtórkę jak o jakiejś późnej porze dadzą, bo niestety jestem jutro cały dzień na zajęciach.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście po świetnym meczu Widzew musial zagrac beznadziejnie. Ale w sumie co sie dziwic, skoro w srodku pomocy grali mistrzowie kreatywnosci: Durić i Grzeszczyk. Na skrzydle byl natomiast Grzelak, ktory ma forme na poziomie okręgowki. Kazda akcja Widzewa byla wlasciwie pozbawiona dynamiki. Widocznie juz kondycyjnie siadaja, przeciez tak czesto graja... Smutny to byl widok, chyba lepiej bylo juz zagrac kompletnie rezerwowym skladem, a nie sie tak osmieszac.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście po świetnym meczu Widzew musial zagrac beznadziejnie. Ale w sumie co sie dziwic, skoro w srodku pomocy grali mistrzowie kreatywnosci: Durić i Grzeszczyk. Na skrzydle byl natomiast Grzelak, ktory ma forme na poziomie okręgowki. Kazda akcja Widzewa byla wlasciwie pozbawiona dynamiki. Widocznie juz kondycyjnie siadaja, przeciez tak czesto graja... Smutny to byl widok, chyba lepiej bylo juz zagrac kompletnie rezerwowym skladem, a nie sie tak osmieszac.

 

Spójrzmy na to z tej strony - lepiej przegrać 0:1 w 87 minucie, niż po karnych. A do pucharów w tym sezonie i tak szybciej awansują przez ligę niż przez puchar, jeśli w ogóle. Dobrze byłoby wygrać, ale tą porażką nie przejmuję się ani odrobinę. Piłkarzy mamy, jakich mamy, niektórym trzeba było dać odpocząć przed meczem z Bełchatowem. To, że niektórzy nie powinni wychodzić z rezerw (patrz Grzeszczyk, czy Đurić, który do jako takiej gry potrzebuje obok siebie lepszych graczy niż Grzeszczyk z Grzelakiem), to akurat żadna nowina, mamy jedenastkę bez rezerw i taka jest prawda. A na łapanie dwóch srok za ogon to nie wystarczy. Więc liga ważniejsza.

Odnośnik do komentarza

 

Spójrzmy na to z tej strony - lepiej przegrać 0:1 w 87 minucie, niż po karnych.

 

 

tak, po golu Żurawskiego nawet odetchnąlem ;). Bardziej od wyniku i samego odpadnięcia smuci mnie styl, to bylo to samo co z Legią. Mam wrazenie, ze jak rzuci sie niektorym pilkarzom "mocniejsza" nazwe to sie spalaja i wychodza na boisko przestraszeni.

 

W kazdym razie Grzeszczyk, Kuklis, Lisowski, Grzelak i Duric sa, jak dla mnie, za slabi nawet na 15 minut gry i dobrze byloby zrobic z tym porzadek w najblizszym czasie.

Odnośnik do komentarza

 

W kazdym razie Grzeszczyk, Kuklis, Lisowski, Grzelak i Duric sa, jak dla mnie, za slabi nawet na 15 minut gry i dobrze byloby zrobic z tym porzadek w najblizszym czasie.

 

O, i tu się zgadzamy. Przy czym, z tej całej grupy, mimo wszystko w tej chwili Đurića widzę, bo po prostu nie mamy nikogo lepszego. Moja idea na chwilę obecną, odnośnie taktyki i składu jest taka:

 

GK - cholernie potrzebujemy pewnego bramkarza, który nie będzie wpuszczał głupich bramek. Mielcarz mnie absolutnie nie przekonuje, a Kaniecki, po tym, co podobno odwalił dzisiaj, chyba wciąż nie jest zawodnikiem na Ekstraklasa level

 

DR - jeśli Ben Radhia będzie w stanie utrzymać poziom z meczu z Jagą, to obsadę tej pozycji można uznać za załatwioną

 

DC1 - Pinheiro radzi tu sobie bardzo dobrze i moim zdaniem większy z niego pożytek, niż w środku pomocy (choć i tam gra dobrze)

 

DC2 - na krótką metę - Ukah, który gra ambitnie i potrafi zniechęcać przeciwnika. Na dłuższą - ktoś, kto będzie robił mniej błędów. Szymanek i Bieniuk na chwilę obecną mnie nie przekonują, być może Madera da radę się rozwinąć.

 

DL - oczywiście DuDu. Jednak zastępcę dla niego trzeba zdobyć w miarę szybko, żeby była rywalizacja. Lisowski się nie liczy.

 

DMC - Broź. Wydaje mi się, że na tej pozycji radzi sobie lepiej, niż na prawej obronie. Być może jako zastępstwo Milošeski, kiedy powróci z wypożyczenia.

 

MR - brak dobrego zawodnika na to miejsce. Budka może się sprawdzać jako rezerwowy, Ostrowski - musiałbym go zobaczyć po kontuzji, ale jakoś przekonania nie mam. Grischok - zbyt często się zakiwa, zamiast dogrywać lub strzelać. A dla Grzelczaka to nie jest dobre miejsce :D

 

MC - Panka - o tym, ile znaczy, mogliśmy się przekonać dzisiaj. W dobrej formie zawodnik absolutnie kluczowy.

 

ML - wychodzi mi, że na teraz może tam grać Grzelczak, albo ewentualnie Šernas. Jednak... przydałby się nowy jakiś, choćby dla wzmocnienia rywalizacji.

 

AMC/FC - Šernas. Skuteczny, kluczowy zawodnik. Jako zastępstwo - Đurić, któremu jednak trochę brakuje umiejętności.

 

FC - Robak. Moim zdaniem najlepszy w roli odgrywającego.

 

Na rezerwie... hmm... bramkarza nie mamy. Obrońcy - załóżmy, że Madera. Pomocnicy - Kuklisa za bardzo nie widzę, Grzeszczyk to moim zdaniem w ogóle nieporozumienie. Może należałoby częściej dawać szanse Zwolińskiemu - różnicy na minus raczej nie będzie. Atak - niby jest ten Radowicz, ale...

Więc zimą do załatwienia co najmniej GK i MR do pierwszego składu, oraz co najmniej DC, MC, FC do wzmocnienia rywalizacji... A kilku z grajków sprzedać, jeśli tylko będą chętni...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...