Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Według PS Legia jest bliska porozumienia z Vladimirem Weissem.

Najprawdopodobniej Weiss będzie łączył rolę selekcjonera Słowacji z obowiązkami szkoleniowca Legii.

 

Czterdziestosiedmioletni Weiss sensacyjnie awansował z kadrą na mundial, a później jeszcze bardziej sensacyjnie przebił się w RPA do 1/8 finału. Wcześniej do Ligi Mistrzów wprowadził Artmedię Petrzałka, rozbijając w eliminacjach m.in. Celtic Glasgow (u siebie 5:0).

 

Jestem za :) choć nie do końca podoba mi się forma łączenia obowiązków :-k Jednak może być z tego plus, kogoś z reprezentantów Słowacji może przekonać do gry w (L) :)

Odnośnik do komentarza

Walterowi podobno bardzo zależy na sprowadzeniu Janka Muchy i Rogera Guerreiro :) Do tego należy dodać niemal pewne zakontraktowanie Michała Żewłakowa.

 

Swoją drogą Marek Jóźwiak powinien już zacząć wyprzedaż, bo w klubie mamy zbyt wielu darmozjadów :/

 

Wg mnie zdecydowanie do ostrzału są: Antolović, Kneżević, Kelhar, Ogbuke, Szałachowski i Mezenga. Warto zastanowić się także, czy drużynie są potrzebni tacy zawodnicy jak: Skaba, Jędrzejczyk, Komorowski, Cabral i Chinyama.

Odnośnik do komentarza

Mucha tak, Roger niekoniecznie :-k Żewłakow rzeczywiście jest raczej pewny. Mam nadzieję, że będzie mu się jeszcze CHCIAŁO i że kontrakt będzie na 1sezon + ew. przedłużenie o rok...

 

Mezenga i Ogbuke na 100% wrócą do swoich klubów. Szałachowski imo dostanie wolną rękę w szukaniu klubu, Chinyama pewnie też. Jego problemy z kolanem chyba nigdy się już nie skończą :/

Tak jak zawsze o obsadę bramki mogliśmy być spokojni tak teraz nie mamy żadnego GK, same ręczniki :|

Dla mnie to ten sam poziom, Machnowski na wypożyczeniu także nie gra (chyba nie ma żadnej knt?). Ktoś na rezerwie musi być. Knezevic czy Kelhar :-k Komorowski czy Jędrzejczyk :-k Komor chyba nie bez powodu gra większość sezonu jako zastępca Choto/Astiza. Wydaje się być najlepszy z tej czwórki (najlepszy nie znaczy wystarczająco dobry, aby być pewnym, że w razie urazu bez straty dla jakości zastąpi podstawowych obrońców).

 

Co do Cabrala to wszystko zależy jaka będzie ostateczna kwota za wykup z Velez. Jeśli jest ona rzeczywiście sporo niższa (jak zapewniał Jóźwiak...) niż ta, która pojawiła się w mediach to może warto :-k W porównaniu do rundy jesiennej gra zdecydowanie lepiej. Jeśli natomiast zdecydowaliby się na powrót Rogera to dwóch bliźniaków_człapaczy_zakręć_kółeczko w składzie nie potrzebujemy ;)

Odnośnik do komentarza

Z wywiadu z prezesem Legii:

 

Proszę sobie wyobrazić, że trzy sprawy z sześciu, które wojewoda wymienił jako przyczyny zamknięcia stadionu, zostały umorzone przez prokuraturę. Nawet nie trafiły na wokandę. Chcemy, żeby stadiony były wolne od wszechobecnej agresji, ale nie jesteśmy w stanie uwolnić od niej ludzi - zakończył prezes Legii.

 

źródło: http://legia.com/www/index.php?akt=22532

 

Odszkodowanie będzie Nasze, to odszkodowanie do Nas należy... :winner:

Odnośnik do komentarza

W piątek Legia gra z Jagiellonią i najprawdopodobniej wreszcie zadebiutuje Kuba Szumski.

 

Skład powinien wyglądać mniej więcej tak:

 

Szumski - Manu, Vrdoljak, Komorowski, Wawrzyniak - Borysiuk, Gol - Rybus, Radović, Żyro - Hubnik

 

Skorża zapowiada niespodziankę na prawej obronie. Wg mnie sprawdzi na tej pozycji Manu, który w ostatnich meczach bardzo dobrze radził sobie w defensywie. Wydolność ma kapitalną, więc może być ciekawie.

Odnośnik do komentarza

W piątek Legia gra z Jagiellonią i najprawdopodobniej wreszcie zadebiutuje Kuba Szumski.

 

Skład powinien wyglądać mniej więcej tak:

 

Szumski - Manu, Vrdoljak, Komorowski, Wawrzyniak - Borysiuk, Gol - Rybus, Radović, Żyro - Hubnik

 

Skorża zapowiada niespodziankę na prawej obronie. Wg mnie sprawdzi na tej pozycji Manu, który w ostatnich meczach bardzo dobrze radził sobie w defensywie. Wydolność ma kapitalną, więc może być ciekawie.

Gdyby zagral Szumksi to byla by to kolejna ciekawa decyzja Skorzy... Manu na obronie to tez ciekawy wariant...

 

Mimo wszystko to zostawil bym Skorze jeszcze na jeden sezon - jakos mam dziwne przeczucie, ze nowy trener cudow nie zdziala, a ze Skorza moze cos w koncu "zaskoczyc".

Odnośnik do komentarza

Bez środkowego obrońcy na wicelidera? Jak miałaby wyglądać ta linia pomocy? Bez prawego pomocniku (Radović w środku) czy bez środkowego (Radović po prawej)? Rybus i Żyro grają po lewej, za dużo kombinacji z tym Manu na obronie.

Skaba jest tragiczną pomyłką i Szumskiemu ciężko byłoby zagrać gorzej.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, Mario, skąd wziąłeś Szumskiego w bramce na to spotkanie, skoro nawet nie znalazł się w kadrze na ten mecz. :)

Niektórzy zasugerowali się tym, że zrobiliśmy z nim wywiad, który ukazał się po ostatnim meczu. Błędnie - rozmawiałem z nim jeszcze zanim Skaba wyszedł we wtorek na boisko. ;)

 

Zasugerowałem się tym, co bajko-opowiadacz Skorża powiedział dzisiaj na konferencji prasowej:

 

(...) Pytacie mnie Państwo o Kubę Szumskiego - tak, jest szansa, że zagra w Białymstoku. (...)

 

źródło: http://legia.com/www/index.php?akt=22533

 

;)

 

Bez środkowego obrońcy na wicelidera? Jak miałaby wyglądać ta linia pomocy? Bez prawego pomocniku (Radović w środku) czy bez środkowego (Radović po prawej)? Rybus i Żyro grają po lewej, za dużo kombinacji z tym Manu na obronie.

Skaba jest tragiczną pomyłką i Szumskiemu ciężko byłoby zagrać gorzej.

 

Żyro gra jako cofnięty napastnik za Hubnikiem, Rybus na lewej flance, a Radović na prawej :)

Odnośnik do komentarza
Młoda Legia - Młoda Jagiellonia 4:1 (2:1)

 

Bramki: 9' Dominik Furman, 23' Rafał Wolski, 53' Alejandro Cabral, 90' Maciej Rybus - 17' Jan Pawłowski

 

Żółte kartki: Mateusz Lisiecki, Marcin Bochenek, Cezary Michalak, Rafał Wolski - Tomasz Porębski, Piotr Józefiak

 

Czerwone kartki: Rafał Wolski (dwie żółte) - Adam Radecki

 

Młoda Legia: Jakub Szumski - Marcin Bochenek, Artur Jędrzejczyk (46' Dejan Kelhar), Cezary Michalak, Mateusz Lisiecki (85' Bartosz Widejko), Dominik Furman, Daniel Łukasik (46' Alejandro Cabral), Piotr Karniszewski (57' Adam Banasiak), Rafał Wolski, Felix Ogbuke (46' Felix Ogbuke), Sebastian Szałachowski (46' Maciej Górski)

 

Rezerwowi: Konrad Jałocha, Dejan Kelhar, Bartosz Widejko, Alejandro Cabral, Maciej Rybus, Adam Banasiak, Maciej Górski.

 

Młoda Jagiellonia: Tomasz Ptak - Piotr Murawski, Adam Radecki, Tomasz Porębski (60' Patryk Malinowski), Norbert Zawadzki, Michał Steć (16' Piotr Józefiak), Damian Kądzior, Grzegorz Arłukowicz, Maciej Makuszewski (46' Przemysław Jastrzębski), Jan Pawłowski (75' Karol Mackiewicz), Bartłomiej Pawłowski (46' Frank Essomba)

 

źródło i link do skrótu spotkania

 

Zawodnicy obu drużyn pokazli kawał dobrej piłki (szczególnie w ofensywie) ;) Wolski zapatrzył się w Borysiuka i złapał głupią czerwoną kartkę, ale wcześniej kilka razy mocno zakręcił rywalami. Technicznie przerasta Cabral'ów i Mezeng'ów...

Odnośnik do komentarza

Chyba Rybus zmienił Ogbuke, jakiś błąd.

 

Powtarzam co do Wolskiego, kręcenie rywalami w ME to żaden wyczyn. Przykładem jest wracający Górski który w ME grał super, a już I liga pokazała jak dużo mu brakuje do seniorskiej piłki. Legia bardzo dużo w ME gra zawodnikami z I drużyny, nie przekroczyli tutaj jakiegoś limitu? Jędrzejczyk, Kelhar, Cabral, Ogbuke, Rybus i Szałachowski, to aż sześciu, jaki to ma sens w Młodej Ekstraklasie?

Odnośnik do komentarza

W meczu o pietruszkę Legia pokonała Wisłę 2:0 po bramkach Cabrala i Szałachowskiego :klaszcze: Całe szczęście, że Skorża odchodzi. Zamiast dać pograć młodemu Wolskiemu, to wpuszcza na murawę Ogbuke. Nie wiem co taki pseudo-grajek robi w Legii... W każdym razie Manu to przy Nim wirtuoz techniki ;)

 

P.S. Żenujące (delikatnie mówiąc) zachowanie bramkarza Wisły:

 

http://legia.com/www/index.php?akt=22735

 

Klasę też trzeba mieć...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...