Skocz do zawartości

Legia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe kiedy zacznie wkurzać kibiców warszawskiego klubu.

Juz wkurza i nikt jej tam nie chce. Ale coz, widzimi klubu :/

 

Zastanawialiśmy się z me_who'em, że sam pomysł nie jest zły, tylko na razie wywołuje odwrotny skutek. Ludzie zamiast się uspokajać, zaczynają nerwowo reagować.

Wedlug mnie pomysl jest kretynski - nikogo w ten sposob sie nie zmusi do kulturalnego dopingu...

Odnośnik do komentarza

Znalezione w sieci:

 

Czekałem z tym wpisem do czasu, kiedy Rafał Wolski zadebiutuje w końcu w tej dorosłej Legii. Dostał kwadrans w meczu pucharowym z Ruchem i w końcu mogę te kilka słów naklepać. Pamiętacie tę piłkę do Michala Hubnika? Zapamiętajcie.

 

Jeszcze jesienią, kiedy Legia dostawała manto, rozmawiając z wieloma osobami, ktoś powiedział mi o Rafale. “Zobaczysz, to będzie zawodnik”. Takich opinii słyszy się setki na temat wielu piłkarzy. Ale ok, każdy zasługuje na swoją szansę. W czasie zimowych przygotowań postanowiłem bliżej przyjrzeć mu się bliżej.

 

I zobaczyłem gościa, który jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie. Przegląd pola naprawdę ma świetny, a te prostopadłe piłki, luz na boisku… Cichy, spokojny, zawsze powie: dzień dobry. Skromny chłopak. Na boisku też, rękami nie macha, z sędziami się nie kłóci. Niby to normalne, bo meszek co dopiero pojawił się pod nosem. Jednak nie, ten chłopak po prostu jest pewny własnych umiejętności. Koncentruje się na grze, na sobie. Zna swoją wartość, zamiast machać łapami, czeka na kolejną akcję swojego zespołu. I gwarantuję, że jeśli ktoś go jeszcze nie widział, to szybko zobaczy.

 

Może to dziwnie wygląda, bo w seniorskiej piłce spędził chwilę, a tu ktoś się nim zachwyca. Wiem, wiem, dużo było takich talentów, a potem kończyli w I czy II lidze czy w coraz to gorszych knajpach. Najpierw w stolicy, potem w coraz mniejszych miastach. Dziś kopią po III ligach. Mam przeczucie, że z Rafałem będzie zupełnie inaczej. Zupełnie. I kibicuję mu z całego serca, bo takich młokosów w naszej piłce jest zdecydowanie za mało.

 

Kiedy Maciek Iwański wyjeżdżał do Turcji, a nic nie wskazywało, że Legia kupi kogoś na jego miejsce, a ja pytałem go kto będzie grał na jego pozycji, powiedział: Wolski – ten chłopak ma papiery na duże granie, zobaczysz. Rzeczywiście, zobaczyłem.

 

Mam nadzieję dalej widzieć. Na zgrupowaniu w Hiszpanii trener Maciej Skorża w pewnym momencie, kiedy zawodnicy już się rozciągali po treningu, ni z gruchy nie z pietruchy rzucił do Michała Kucharczyka: Oj Kucharz, jak ja bym miał 19 lat i grał już w Legii, ale ty masz szczęście.

 

A szczęściu wiadomo, trzeba pomóc. Dlatego parafrazując słowa piosenki Kultu (na którym się wychowałem): Panie Maćku, pan się nie boi. Tacy zawodnicy jak Wolski (a zapewniam, że jeszcze dwóch-trzech w Legii i jej rezerwach by się znalazło) zasługują na szansę. Jedną pan dał, niech daje więcej. Przykłady właśnie Kucharczyka czy wcześniej Dawida Janczyka, Ariela Borysiuka i Maćka Rybusa pokazują, że warto.

 

Adam Dawidziuk

 

źródło: http://okiemsnajpera.sports.pl/tag/rafal-wolski/

 

Myślę, że wiosną coraz częściej będziemy widywali go na boiskach Ekstrakasy. Pierwszy wychowanek Akademii Piłkarskiej Legii, który ma szansę poważniej zaistnieć w lidze. Kolejny zawodnik, który czeka na debiut to bramkarz - Kuba Szumski. Jeżeli Skorża dotrzyma słowa, to młody GK już niedługo powinien zadebiutować w pierwszym zespole. Gorszy od Antolovicia-Skaby-Machnowskiego nie będzie ;)

Odnośnik do komentarza

Ja tam wolę poczekać. Były lepsze wejścia (Bartosiak i Bocian w zeszłorocznym meczu z Legią), były gwiazdy Młodej Ekstraklasy (Kamil Biliński, Jakub Kaszuba czy Dariusz Góral zostawali tam najlepszymi strzelcami) i nic z nich nie wychodziło.

 

We wczorajszym meczu rzuciła mi się w oczy tragiczna gra Manu i słaby Skaba. Manu nie ma techniki, przeciętny drybling i zero myślenia na boisku. Wczoraj nawet nie pokazał swojej szybkości - jedynego atutu. Skaba nie potrafi celnie wybić piłki, słał baloniki na Kucharczyka albo w aut. Gol w ciągu swoich 10 minut nie zaliczył chyba podania do przodu, dostawał piłkę, odwracał się i grał z tyłem. Ogbuke fajnie pokazał luz w grze i jakieś umiejętności. Jego dośrodkowania nie były świetne ale trochę z piłką potańczył i ożywił widowisko.

Odnośnik do komentarza

Za niecałą godzinę rozpocznie się spotkanie GKS Bełchatów - Legia Warszawa. Dla podopiecznych Skorży to ostatnia szansa włączenia się do walki o Mistrzostwo Polski. Wygrana pozwoli wskoczyć na drugie miejsce, natomiast porażka może oznaczać nawet pożegnaie się z europejskimi pucharami (mając w perspektywie mecze z Lechem, Jagą, Lechią czy Wisłą).

 

Skład:

 

Legia: Skaba - Rzeźniczak, Astiz, Komorowski, Wawrzyniak - Manu, Borysiuk, Vrdoljak, Radović, Kucharczyk - Hubnik

ławka rezerwowych: Antolović, Szałachowski, Ogbuke, Cabral, Wolski, Gol

 

Ciekawe kiedy Manu usiądzie na ławie? Ostatnio gra straszną padakę. To samo Borysiuk, który gra bardzo przeciętnie (pomijając ostatnią fuksiarską bramkę) - jego miejsce powinien zająć Cabral. Argentyńczyk na wiosnę jest jednym z najbardziej kreatywnych graczy stołecznego klubu.

 

Podsumowując: czarno to widzę ;) Bełchatów u siebie jest bardzo mocny, a Legia na 100% nie zagra z takim zaangażowaniem jak w derbach.

 

Edit:

 

Dopiero teraz przyjrzałem się ławce rezerwowych. "Skorżinho" nie posadził tam ani jednego defensora. W razie kontuzji czy kartki będzie wesoło. :-k

Odnośnik do komentarza

Tratata... GKS Bełchatów - Legia Warszawa 2-0 :picard:

 

Decyzja może być tylko jedna: wykopać z klubu patałacha Skorżę oraz zmienić nieudaczników z zarządu (z Miklasem i Jóźwiakiem na czele).

Mamy najgorszego trenera w lidze - żeby nie widzieć tego jak gra Manu lub wstawiać spasionego Szałachowskiego i cienkiego Ogbuke... szkoda gadać. Tak długo, jak na środku obrony będą grać wynalazki typu Komorowski (piłkarz z umiejętnościami na II ligę) tak długo poczekamy na europejskie puchary. Trzeba być chorym na umyśle, by stawiać na takiego kopacza kosztem zdrowego Choto.

Taktyka też genialna - długa piłka na Hubnika, niech On się martwi. Do tego praktycznie każde podanie niecelne lub do tyłu. Kilka indywidualnych zrywów i wszystko.

Sprawiedliwość musi być. Urbana (10x lepszy coach) wyrzucono po dwóch porażkach. Teraz pora na Maciusia. Zresztą On dostał wszystko czego nie miał Janek Urban - nowy stadion z kapitalną atmosferą, kilka milionów Euro na wzmocnienia i wolną rękę w zatrudnieniu współpracowników. Z ostatnich jego decyzji "geniuszem" było zatrudnienie piłkarskiego anonima - Ogbuke. Wg Maciusia jest lepszy od Santiago Solariego, który był wstępnie dogadany z klubem. Ciekawe też jak mocno trzeba mieć naj***ne w głowie, by wpuścić na murawę Szałacha kosztem będącego w gazie Rafała Wolskiego.

 

Zresztą dzisiejszą "dorosłą" Legię, to i Młoda Legia by rozgromiła. Wg mnie swoją szansę powinien dostać trener zespołu MESA - Dariusz Banasik. Szkoda, że prezesem nie jest J.W. - Skorża wracałby taksówką do domu. :ściana:

Odnośnik do komentarza

Długa piłka na Hubnika? To mi przypomina taktykę Polonii "każda piłka do Mierzeja, niech on się martwi". Słaba Legia pokonała tragiczne słabą Polonię w derbach. Legia gra jeszcze w PP, Polonia będzie walczyła o utrzymanie.

Oby nie skońćzylo się tak, że oba warszawakie kluby gówno osiągną w sezonie.

Odnośnik do komentarza

To teraz ochłoń, przeczytaj wszystko, co napisałeś i zastanów się, dlaczego jest tam mnóstwo głupot.

 

Przykro mi Krystian, ale najlepsze podsumowanie dokonań Legii w tym sezonie jest tutaj:

 

http://www.90minut.pl/liga/0/liga4991.html

 

Po 19 kolejkach mamy 31 punktów na 57 możliwych (54%). Dzisiejsza porażka była już ósmą w tym sezonie. No i na koniec bilans bramkowy kandydata do tytułu: 24 bramki zdobyte, 26 straconych!

 

Skoro nie można po dobroci, to trzeba inaczej. Walter działaj.

Odnośnik do komentarza

To skończy się tragicznie dla warszawskich drużyn. Skorża to typ jak Urban on nie poda się do dymisji w Wiśle też do końca opowiadał swoje historie,a po co go dalej trzymać skoro gra u niego taki "piłkarz"??? jak Manu będący regularnie najgorszym na boisku. A co do Ciebie Grzelo wystarczy przejrzeć kilka poprzednich stron jak zapowiadałeś jaki to będzie niesamowity sezon,jaka będzie kosmiczna drużyna,szkoda że jest nie kosmiczna a komiczna;/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...