Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

Sneijder nie przeszedł z innych powodów. Inter miał sprzedać albo Eto'o albo Wesa. Samu poszedł do Anżi, więc Sneijder został.

 

O spotkaniu zostało wszystko napisane, o tym, że ,, pieniądze nie grają (:lol:) " też. Ja się tylko zastanawiam czy Evra może jeszcze wrócić do dyspozycji sprzed 2,3 lat...

 

Czy Rio już się nie kończy i to szybciej niż się wydaje...

 

Czy osoba Andersona ma w klubie sens, w ogóle nie widzę żeby się rozwinął przez te lata jakie jest...

 

Oczywiście to tylko jedno spotkanie i może nie powinienem wysnuwać takich wniosków, ale naszło mnie to po prostu.

 

Roo w środku pola to konieczność. Nie wiem jakie są założenia taktyczne, ale bez Cleva to środek jest drewniany. I nie pomogą raz na milion prób prostopadłe od Andersona, ani rajdy Jonesa. Sam Clev jeszcze tego nie pociągnie, ale może Scholes go poduczy, a Roo też mu co nieco pokażę.

 

Smutek, wielki smutek, ale to dopiero początek sezonu i daleeeeka droga przed drużynami z Manchesteru do trofeum.

Odnośnik do komentarza

Przykre jest to, że wychodzi na to, iż taki klub jak Manchester United musi polegać na grze Toma Cleverley'a (bo tak to chyba można nazwać, skoro coś jakby stanęło właśnie wtedy, gdy Anglik doznał kontuzji), którego przecież w tamtym sezonie w tym klubie nie było.

 

Evra zawodzi i to strasznie. I co gorsze, nie ma dla niego porządnej alternatywy, bo mimo wszystko Fabio to jednak nie ten poziom. Zastanowiłbym się nad kupnem Jordiego Alby z Valencii. Nie żebym nie wierzył w Fabio, broń Boże, ale po prostu nie jest to zbyt pewny zawodnik w razie gdyby musiał zastąpić Francuza.

 

A Anderson, mimo, że jestem jego wielkim zwolennikiem, to także mnie zawodzi. Szkoda, bo na początku sezonu, gdy grał w parze z Clevem (i tutaj znowu pojawia się ten piłkarz), jego gra wyglądała znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza

Lewy obrońca? Leighton Baines. Uwielbiam Evre za jakiego diabelne serce, ale to już nie jest ten sam piłkarz co kiedyś. Gra Utd w ataku no to jeszcze jak Cię mogę. Trafiliśmy na najlepiej z możliwych zorganizowaną defensywę City i waliliśmy głową w mur. Ale defensywa woła o pomstę do nieba. Pomocnicy City wchodzą na 30 metr przed naszą bramką bez absolutnie żadnej obstawy i robią z piłką co chcą. Na skrzydłach jest jeszcze gorzej. Notoryczne krycie na alibi przynosi takie efekty, że skrzydłowi skrzydłowych nie są w stanie powstrzymać, a boczni obrońcy przesunięci do środka głupieją i przepuszczają prostopadłe piłki. To się najbardziej rzucało w oczy w tym meczu. Zachowanie w defensywie na bokach City moglibyśmy brać za przykład.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Co tu tak cicho ;) ?

 

Mija 25 lat pracy Sir Alexa na stanowisku trenera United. Ponad trzydzieści trofeów zdobyte w ćwierć wieku, masa świetnych zawodników, niesamowici wychowankowie, piękne finały, ale i trudne porażki. Sam jestem kibicem połowę tego okresu (od 1997 roku), choć dojrzałym zaledwie od kilku lat ;) Nie ma co więcej pisać chyba, bo każdy wie, jak magiczny był to dla nas okres.

 

Warto za to zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Przed meczem odsłonięto trybunę imienia Fergusona, na którą bez wątpienia coach zasłużył. Niebywała postać dla kibiców, dla Anglii i dla całego piłkarskiego świata. Następnym krokiem, po zakończeniu kariery, ewentualnie pośmiertnie, powinien być pomnik Sir Alexa ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Clev wypadł do Świąt, chociaż moim zdaniem i tak byłby kiepską pomocą w rozgrywaniu. Trzeba szukać opcji, bo bez rasowego playmakera to się daleko nie zajedzie. Giggs jakby miał parę ładnych lat mniej mógłby pograć, Anderson musi coś sobie w głowie poprzestawiać, bo w nogach ma wszytko co potrzeba. No i trzeba jednak liczyć na jakiś transfer w zimie.

Odnośnik do komentarza

tragedia k***a, wszyscy wy jestescie gracze Football Managera, a o zarzadzaniu klubem nie macie najmniejszego pojecia. w trakcie meczu gdy komus nie wychodzi najchetniej wypierdoliliscie by go po 45 minutach, ale co to zmienia?

Clev slaba opcja w pomocy? prosze Cie

a kto, Scholes byl lepsza? w czym? z pelnym szacunkiem do Rudego, ale jego ostatnie lata to okres kiepskiej gry, wiec nie rozumiem skad nagla potrzeba kupowania playmakerow?

Odnośnik do komentarza

Pomijając, że 70% Twojej wypowiedzi to niezrozumiały bełkot to te 30% troszkę się rozmija z prawdą. Potrzeba kupowania 'playmakerow' nie jest nagła, a funkcjonuje już od dawna. Jeszcze kiedy Scholsey grał głośno się mówiło o konieczności sprowadzenia wiodącej postaci do środka pola. Cleverley jest na razie zbyt mało doświadczony i zbyt mało kreatywny, aby mógł pełnić wiodącą rolę w klubie takim jak United. Podkreślam słowo na razie, bo perspektywy przed nim zacne. I nie chodzi tu, 'panie prezesie', o 'wypierdalanie po 45 minutach', a o obiektywne spojrzenie na kadrę, która wygląda bardzo fajnie, z wyjątkiem właśnie środka pola.

Odnośnik do komentarza

A jeżeli Scholes w czymś dawał ciała to tylko i wyłącznie wydolnościowo, no i czasem pograł w siatkówkę ;)

 

Z tego co gdzieś czytałem Clev mógłby wrócić wcześniej, ale chcą w końcu w pełni uleczyć stopę, stąd wydłużona przerwa. W końcu Tom tylko taki miał uraz, ale za to odnawialny. Przydałby się chłopak bo inne opcje w środku to jedynie kombinowanie z cofniętym Rooneyem (z jego przerzutami w stylue Rudego i ogólnie innymi umiejętnościami IMO mógłby być z niego dobry playmaker :-k), albo chimeryczny Anderson. Ciężko powiedzieć czemu Brazylijczyk nie potrafi zagrać kilku spotkań z rzędu na tym samym poziomie, niech się uczy szybko od Naniego, inaczej jego czas na OT może szybko się skończyć.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...