Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

Ponoć Sneijder w City za 36 mln € i tylko dlatego, że Ferguson dawał... o 6 mln mniej :picard: . Cholera, City będzie miało teraz potężny skład...

 

Hm, jak teraz czytam tego newsa, to jest edyta, że Sky Sports podało, iż Gazetta dello Sport nie ma racji i ta informacja jest nieprawdą...

Odnośnik do komentarza

Oby Obertan nie odchodził do Newcastle. Świetnie gra w sparingach, pokazywał, że potrafi grać w piłkę, trzeba mu po prostu dać szansę w więcej niż 2 meczach w sezonie.

IMO powinien odejść, ale tylko w ramach wypożyczenia. W MU w większości przypadków gdy dostawał szansę w meczu ligowym to wyglądało to bardzo słabo. Może w słabszym klubie się przełamie i pokaże na co go stać?

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Przecież gdy tylko Obertan otrzymywał jakiekolwiek szanse na grę, to spisywał się po prostu tragicznie. Jasne, że miał przebłyski jak na przykład genialna asysta w meczu z Wolfsburgiem, ale to za mało jak na piłkarza, który mierzy w pierwszy skład Manchesteru United. On słabo grał i w lidze, i w pucharach, a już nawet w rezerwach nie zachwycał. Ferguson może dopisać do swojej listy kolejny niewypał. Swoją drogą muszę przyznać, że Bebe też na takiej powinien się znaleźć. Tyle, że on przynajmniej nie żali się mediom, że zasługuje na grę w pierwszym składzie, tak jak miał to w zwyczaju Francuz.

Odnośnik do komentarza

Obertan jest o klasę, ale lepszy od Bebe, umie przynajmniej coś ponad rzucanie cegłą w pole karne przez cały mecz. Powtórzę po raz kolejny, w sparingach pokazuje się rewelacyjnie, nie widzę powodu by nie dać mu szansy w sezonie. Pokazuje dobre podania i dryblingi, ogranie się w pierwszym składzie może mu tylko pomóc.

Odnośnik do komentarza

Nie grał aż tak tragicznie, a jak już pisałem ciężko jest nagle wejść i zagrać super mecz gdy trener nie stawia na piłkarza. Liczę że otrzyma kilka szans gry i jeśli wtedy się nie sprawdzi to powinien wylecieć.

 

Oczywiście, że jest trudne, ale nie tylko dla Obertana, ale dla każdego innego zmiennika także. Rafael i Fabio dali sobie z tym radę, Javier również i dlatego są w rotacji. Obertan mimo sporej ilości szans w poprzednim sezonie (14 spotkań, około 800 minut) nie zostawił po sobie zbyt dobrego wrażenia, a MU to nie jest klub, który może wiecznie inwestować w niespełniony talent.

 

Dodatkowo w porównaniu do poprzedniego sezonu doszedł jeszcze Young - pewniak na około 40 spotkań w sezonie, a wszystko wskazuje na to, że swoją szansę w pierwszym składzie dostaną w końcu Welbeck i Cleverley.

 

Ja osobiście mam dość jego wejść z ławki, które charakteryzują się głównie bezsensownymi dryblingami i niedokładnymi podaniami, ale nadal mam nadzieję, że jeszcze z Obertana będzie pożytek.

 

Najwyższy czas, żeby pokazał w słabszym klubie, że jest w stanie grać na poziomie Premier League i wtedy można pomyśleć o ponownej szansie w MU.

Odnośnik do komentarza

Hmm Rafael dostawał więcej szans i to dość regularnie, wypożyczenie do PL byłoby nie najgorszym pomysłem ale sprzedaż nie.

 

W minionym sezonie

 

Rozgrywki Mecze Minuty Bramki Samob. Żółte Czerw.

Liga Mistrzów 3 122 1 0 0 0

Liga angielska 7 281 0 0 0 0

Ogółem 10 403 1 0 0 0

Odnośnik do komentarza

Hmm Rafael dostawał więcej szans i to dość regularnie, wypożyczenie do PL byłoby nie najgorszym pomysłem ale sprzedaż nie.

Rafael grał dużo lepiej niż Obertan, więc dostawał więcej szans. Na dodatek Rafael rywalizował z weteranem Garym, który po kontuzji nie był już tej klasy zawodnikiem, co wcześniej, często kontuzjowanym Brownem oraz zapchajdziurą Johnem.

 

Obertan natomiast z Nanim, Valencią, Giggsem i Parkiem. Widzisz różnice?

 

 

Co do Twoich statystyk - zapomniałeś o pucharze Anglii i pucharze ligi

 

http://www.transferm...eler_43261.html

Odnośnik do komentarza

Chodzi mi o to by dostał kilka meczy pod rząd, a nie tak raz na jakiś czas. Rafael to był już zawodnik 1 składu w poprzednim sezonie.

Bo wykorzystał swoją szansę wcześniej, a w poprzednim sezonie potwierdził, że jest w stanie grać w pierwszym składzie MU. Podobną drogą idzie jego brat.

 

MU to nie jest klub, w którym ktoś pokroju Obertana może dostać kilka spotkań z rzędu, żeby mógł pokazać na co go stać. Dopóki w składzie są zdecydowanie lepsi niż on, to Gabriel może liczyć jedynie na krótkie epizody lub występy w początkowych rundach pucharów, a skoro nie jest w stanie ich wykorzystać, to oczywiste jest, że nie będzie dostawał ich w większej ilości.

Odnośnik do komentarza

Szkoda ze Obertan w minionym sezonie podczas kontuzji na skrzydłach nie dostał więcej szans. Zobaczymy co Ferguson wymyśli w tym sezonie, jeśli ma dalej kisić go w rezerwach to lepiej by został wypożyczony do jakiegoś klubu PL i może na tym skorzystał jak Welbeck i Cleverley.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...