Skocz do zawartości

Woking - blisko, blisko, coraz bliżej


Jabol

Rekomendowane odpowiedzi

15. kolejka - 24 października 2009

 

Stadion Oakwell, Barnsley

Widzów: 16266

 

Barnsley - Woking 0:0 (0:0)

 

MoM - Derek Thomson (8) Woking

 

Oceny

 

Jak głosi stare, ludowe porzekadło, dobry remis nie jest zły. Tenże remis był jak najbardziej dobry tak więc nie ma mowy abym na kogokolwiek był zły. Barnsley to jedna z czołowych drużyn ligi która zapewne będzie walczyła w tym sezonie o awans a nam udało się wywalczyć dziś jeden punkt mimo tego że nasz skład jest nadal mocno osłabiony a w dodatku gospodarzem była właśnie ekipa Barnsley. Zagraliśmy dobrze, zabrakło jedynie trochę szczęścia.

Odnośnik do komentarza

Powołania na mecze towarzyskie z Bośnia (7.11.2009) i WKS (11.11.2008)

 

Bramkarze:

 

1. Piotr Czapliński (Woking)

2. Jakub Hładowczak (Lech)

3. Tomasz Paszkiewicz (Lewski Sofia)

 

Obrońcy:

 

4. Radosław Kursa (Bełchatów)

5. Ben Starosta (Blackburn Rovers)

6. Jovan Ninkovic (Ruch Chorzów)

7. Jarosław Fojut (Bolton)

8. Arkadiusz Ryś (Auxerre)

9. Mateusz Rajfur (Bordeaux)

10. Artur Marciniak (Legia Warszawa)

 

Pomocnicy:

 

11. Adrian Gudewicz (Legia Warszawa)

12. Adam Danch (Korona Kielce)

13. Radosław Mikołajczak (Legia Warszawa)

14. Michał Grygoruk (Jagiellonia Białystok)

15. Józef Misztal (Wisła Płock)

16. Mariusz Sacha (Malaga)

17. Roger (Legia Warszawa)

18. Kamil Radulj (Coventry City)

19. Paweł Kaźmierczak (Wisła Kraków)

20. Piotr Kuklis (Zagłębie Lubin)

 

Napastnicy:

 

21. Kamil Grosicki (Crystal Palace)

22. Maciej Korzym (Mainz)

23. Michał Janota (Westerlo)

24. Dawid Janczyk (CSKA Moskwa)

25. Robert Hirsz (Wisła Płock)

26. Paweł Kozub (Woking)

 

Jak więc widać, postawiłem na młodzież i świeżość. Chcę wypróbować kilku nowych, perspektywicznych zawodników którzy niedługo mogą stanowić o sile reprezentacji. Poza tym, w kadrze na te spotkania znalazła się także dwójka obcokrajowców z polskimi paszportami czyli Roger i Ninkovic.

 

 

---------------------------------------------

 

17. kolejka - 31 października 2009

 

Stadion The Kingfield Sports Ground, Woking

Widzów: 6016

 

Woking - Norwich 1:0 (0:0)

Michał Ilków-Gołąb (49)

 

MoM - Piotr Czapliński (8) Woking

 

Oceny

 

Coś straciliśmy ostatnio impet. Niby gramy poprawnie jednak bez tego czegoś. Jest to co najwyżej poprawne. W dodatku coś zaciął się nam nasz najlepszy strzelec, Dalla Valle. Lauri już od 6 spotkań nie wpisał się na listę strzelców w związku z czym postanowiłem dać mu nieco wolnego i w dzisiejszym spotkaniu nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych. Trzeba mieć nadzieję że to tylko chwilowa zniżka formy strzeleckiej a odpoczynek wyjdzie mu na dobre. Co prawda Lauri gra cały czas naprawdę dobrze, dużo asystuje i zasłużenie zdobył tytuł Młodego Piłkarza Miesiąca Championship. Ja jednak oczekuję od niego bramek.

Odnośnik do komentarza

Mecz towarzyski - 7. listopada 2009

 

Stadion Śląski, Chorzów

Widzów: 33283

 

Paszkiewicz ('62 Czapliński) - Marciniak; Ninkovic; Fojut; Rajfur ('45 Ryś) - Sacha; Radulj ('45 Roger); Kuklis; Kaźmierczak ('45 Danch) - Janczyk ('45 Korzym); Hirsz ('45 Janota)

 

Polska - Bośnia i Hercegowina 3:1 (2:0)

Jovan Ninkovic (17)

Dawid Janczyk (28)

Maciej Korzym (59)

 

MoM - Jovan Ninkovic (8) Polska

 

Oceny

 

Jestem z tego sparingu naprawdę bardzo, bardzo zadowolony. I nie chodzi tu wcale o wynik który oczywiście jest jak najbardziej ok. Najbardziej ucieszyła mnie postawa kilku zawodników którzy jeśli tylko w następnym meczu z WKS zagrają równie dobrze jak dziś, mogą liczyć na regularne powołania do kadry. Szczególnie dobrze zagrała dwójka bocznych obrońców, naturalizowany serb Ninkovic oraz defensor Legii, Artur Marciniak. Cieszy to tym bardziej ponieważ jak do tej pory skrzydła naszej obrony nie były jakimś monolitem, zwłaszcza chodzi tu o prawa stronę. Starosta grał zawsze poprawnie ale ostatnimi czasy, po powrocie z wypożyczenia do Gretny nie ma co liczyć na miejsce w składzie Blackburn w związku z czym trochę obawiam się o jego formę. Na lewej stronie jest naprawdę solidny Dudka oraz Strugarek ale porzecież konkurencji nigdy za mało. Poza dwójką obrońców, najbardziej podobał mi się dzisiaj Kuklis który zagrał naprawdę dobre spotkanie. Szkoda tylko że w Zagłębiu pełni jedynie rolę rezerwowego. Chyba będe musiał sobie pogadać z jego trenerem, Stefkiem Majewskim.

 

Mecz towarzyski - 11. listopada 2009

 

Stadion Śląski, Chorzów

Widzów: 33278

 

Czapliński ('32 Hładowczak) - Marciniak; Ninkovic ('45 Kursa); Ryś; Rajfur (k) - Gudewicz ('45 Starosta); Grosicki; Kuklis ('45 Mikołajczak); Kaźmierczak - Janczyk ('45 Kozub); Korzym

 

Polska - WKS 3:4 (3:1)

Paweł Kaźmierczak (6)

Maciej Korzym (17, 45)

 

MoM - Didier Drogba (8) WKS

 

Oceny

 

Tym razem wynik był nieco gorszy niż kilka dni temu ale sparing mimo tego również był owocny. Ostatecznie przekonał mnie do siebie Jovan Ninkovic którego na pewno powołam na kolejne mecze towarzyskie i ze wszystkich zawodników których spróbowałem w sparingach z Bośnia i Wybrzeżem Kości Słoniowej to właśnie on ma największą szansę aby wskoczyć na stałe do kadry. Poza nim świetnie zaprezentował się Maciej Korzym który w tych dwóch spotkaniach zdobył łącznie trzy bramki grając bardzo efektownie i co najistotniejsze, efektywnie. Zawiódł z kolei Czapliński dla którego najwyraźniej na kadrę jest jeszcze za wcześnie. Jeśli miałbym robić jakiś ranking bramkarzy kandydujących do kadry to Piotrek znajdował by się obecnie w okolicy 6-7 miejsca.

Ogólnie mecze z Bośnią i WKS oceniam bardzo pozytywnie. Tego właśnie potrzebowałem aby sprawdzić młodych zawodników którzy znajdują się bezpośrednio na zapleczu kadry. Kilku z nich zagrało na tyle dobrze że mają realne szanse już wkrótce wskoczyć do pierwszej reprezentacji na stałe a tych paru absolutnie najlepszych być może pojedzie ze mną do RPA na Mistrzostwa Świata.

Odnośnik do komentarza

18. kolejka - 14. listopada 2009

 

Stadion Selhurst Park; Londyn

Widzów: 15792

 

Crystal Palace - Woking 2:1 (1:1)

Gelson Fernandes (6)

 

MoM - Zvjezdan Misimovic (8) Crystal Palace

 

Oceny

 

Wszystko co dobre, kiedyś się kończy. W dniu dzisiejszym niestety zakończyła się nasza genialna seria kolejnych meczów bez porażki. Ostatecznie stanęło na 15 spotkaniach co według mnie jest wynikiem iście kosmicznym jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że debiutujemy w Championship i przed rozpoczęciem sezonu liczyłem co najwyżej na miejsce w okolicach początku drugiej dziesiątki. Tymczasem jesteśmy cały czas liderem pomimo faktu iż w kilku ostatnich meczach dopadła nas wyraźna zadyszka. Kto wie czy nasza wspaniała seria nie trwałaby dalej gdyby nie sędzia dzisiejszego spotkania, Mark Hall. W '63 minucie, przy stanie 1:1 podyktował on karnego, którego nie było. Drzymont wygarnął piłkę rywalowi w stu procentach czysto. Niestety według sędziego faulował za co sam Marcin został ukarany zółtą kartką a nasza drużyna, rzutem karnym. Później jeszcze myster Hall dorzucił czerwoną kartkę dla Bąka czym całkowicie odebrał nam szanse na pozytywny wynik w tym spotkaniu. Gdyby tego było mało, Dalla Valle nadal zawodzi i nie potrafi się przełamać. Chyba pora na zmianę treningu, zobaczymy czy to pomoże.

 

19. kolejka - 18. listopada 2009

 

Stadion The Kingfield Sports Ground, Woking

Widzów: 6004

 

Woking - Birmingham City 1:1 (0:1)

Lauri Dalla Valle (69)

 

MoM - Piotr Czapliński (8) Woking

 

Oceny

 

Nie wynik był dzisiaj najważniejszy. Nie zdobycie kolejnego cennego punktu. Nie fakt utrzymania przewagi nad goniącymi nas drużynami. Dziś tylko jedna rzecz miała dla mnie znaczenie. Lauri Dalla Valle wreszcie zdobył bramkę! Po dwóch miesiącach bez gola udało mu się w dniu dzisiejszym pokonać bramkarza gości ładnym, płaskim strzałem zza pola karnego. Głeboko wierzę że bramka ta jest zwiastunem lepszej gry całej naszej drużyny. Gdy dobrze grał Lauri, dobrze grało całe Woking. Mam nadzieję że ta prawidłowość zostanie utrzymana.

 

-------------

 

Znamy już wszystkich uczestników Mistrzostw Świata które rozegrane zostaną w przyszłym roku w RPA. Oto pełna lista (w nawiasie miejsce w rankingu światowym)

 

Afryka:

 

Republika Południowej Afryki (66) - gospodarz

Egipt (20)

Maroko (27)

Nigeria (13)

Senegal (7)

 

Azja:

 

Arabia Saudyjska (42)

Australia (34)

Iran (40)

Japonia (31)

Korea Południowa (24)

 

Ameryka Północna:

 

Honduras (57)

Meksyk (6)

USA (17)

 

Ameryka Południowa:

 

Argentyna (3)

Brazylia (1)

Kolumbia (29)

Paragwaj (39)

Urugwaj (33)

 

Europa:

 

Anglia (4)

Belgia (26)

Bułgaria (23)

Chorwacja (25)

Czechy (9)

Dania (11)

Francja (15)

Hiszpania (5)

Holandia (2)

Polska (28)

Portugalia (8)

Serbia (35)

Szwecja (21)

Włochy (14)

 

Zagadka: której z wielkich drużyn zabraknie na tych mistrzostwach? :>

Odnośnik do komentarza

19. kolejka - 21. listopada 2009

 

Stadion Vicarage Road; Watford

Widzów: 13125

 

Watford - Woking 2:2 (0:0)

Adrian Sikora (63)

Lauri Dalla Valle (74)

 

MoM - Marcin Drzymont (9) Woking

 

Oceny

 

Kontuzje:

- Adrian Sikora (3 miesiące - 5 miesięcy; zerwany mięsień łydki)

 

Frajerstwo Panie, czystej wody frajerstwo! Jak my mogliśmy tego nie wygrać to ja naprawdę nie mam pojęcia. Mimo iż to Watford grało lepiej przez większość spotkania to my prowadziliśmy. W 74 minucie gdy po ładnym rajdzie bramkę zdobył Dalla Valle mieliśmy przewagę dwóch bramek. Wystarczyło przez 15 minut w miarę rozsądnie się bronić i byłoby pozamiatane. Ale nieeee. My musieliśmy dać dupy i w kilka minut zaprzepaścić wszystko co wywalczyliśmy przez całe spotkanie. No ale cóż poradzić. Trzeba się wziąść wreszcie do roboty i zacząć wygrywać bo jak tak dalej pójdzie to nie długo już bedziemy liderami. Poza tym że straciliśmy dziś dwa punkty, straciliśmy równiez naszego kluczowego zawodnika, Adriana Sikorę. W obliczu tego iż Michał Ilków-Gołąb również leczy kontuzję. Nasza sytuacja w ataku nie wygląda najlepiej.

Odnośnik do komentarza

20. kolejka - 24. listopada 2009

 

Stadion The Kingfield Sports Ground, Woking

Widzów: 5972

 

Woking - Huddersfield 4:2 (2:2)

Lauri Dalla Valle (3, 48)

Paweł Kozub (45)

Billy Dennehy (80)

 

MoM - Lauri Dalla Valle (8) Woking

 

Oceny

 

Tym razem naszym przeciwnikiem była jedna z drużyn, która do Championship, awansowała razem z nami. Mowa o Huddersfield które w tym sezonie radzi sobie najsłabiej spośród wszystkich debiutantów ale i tak włodarze tego klubu nie powinni mieć żadnych podstaw do narzekania. Drużyna ta zajmowała przed tym spotkaniem 14 miejsce w lidze zachowując niewielką acz bezpieczną przewagę nad strefą spadkową.

Do spotkania podeszlismy zrelaksowani i pewni siebie. Widzieliśmy że wszystko powolutku wraca do normy i w końcu musi zaskoczyć na dobre. Dziś może jeszcze nie do końca zaskoczyło ale wszystko jest na jak najlepszej drodze. Zagraliśmy całkiem dobrze a w szczególności w drugiej połowie nie daliśmy rywalom większych szans. Powolutku do wielkiej formy wraca Dalla Valle który dziś zaliczył dwa trafienia. Drugi z napastników, Kozub, godnie zastąpił kontuzjowanych Sikorę i Ilków-Gołębia.

Odnośnik do komentarza

Zgadza się :D. Konradzik wpakował nam bramkę na 1:1 ale ja nie mam mu tego za złe. Wręcz przeciwnie, niech chłopakowi wiedzie się w nowym klubie jak najlepiej ;). A tak na marginesie to jak patrzę sobie teraz na umiejętności Vukovica i Gołosia to dochodzę do wniosku że zamienił stryjek siekierkę na kijek. No ale poza Vuko ściągnałem też Filipe i Janiego Shafie którzy jak na swój wiek, prezentują się conajmniej dobrze.

 

---------------------------------

 

22. kolejka - 28. listopada 2009

 

Stadion Home Park, Plymouth

Widzów: 11566

 

Plymouth - Woking 1:2 (1:1)

Paweł Kozub (8)

Lauri Dalla Valle (62)

 

MoM - Lauri Dalla Valle (9) Woking

 

Oceny

 

Plymouth to druzyna zagadka. Zagadkowe jest to, jakim sposobem mając tak rewelacyjnych zawodników w składzie można zajmować jedno z ostatnich, bezpośrednio zagrożonych spadkiem miejsc. Ogólna wartość tej drużyny trzykrotnie przewyższa moją. Plymouth ma w składzie takich graczy jak Kevin Kilbane, Henri Camara czy David Rozehnal. A w moim Woking kto gra? Jedenastu Panów Nikt. I właśnie ta jedenastka poradziła sobie z teoretycznie tylko mocniejszym rywalem. Zagraliśmy po raz kolejny niezłe spotkanie a jego ozdobą była bramka strzelona przez Dalla Valle który chyba już na dobre wrócił to swojej genialnej dyspozycji z poczatku sezonu i ma zamiar twardo walczyć o tytuł króla strzelców Championship. Byłby to naprawdę gigantyczny sukces jak na osiemnastoletniego, debiutującego na wyspach piłkarza.

Odnośnik do komentarza

Wieści z klubu

 

Zastanawiam się ostatnio nad sprowadzeniem nowego napastnika. Trafiła się okazja aby nabyć młodego i perspektywicznego snajpera z Liverpoolu, Jordy'ego Brouwer'a. Miałbym zapłacić za niego 700 tys. Euro a sam zawodnik ma naprawdę niewielkie wymagania płacowe. Normalnie nad niczym bym się nie zastanawiał jednak obecnie mam już w drużynie piątkę napastników tak więc ściągnięcie nowego wiązałoby się ze sprzedaniem kogoś. Sikora, Kozub i Dalla Valle to zawodnicy nietykalni którzy sa mi w drużynie niezbędni. Inaczej jest z pozostałą dwójką. Michał Ilków-Gołąb gra przyzwoicie ale sądze że Brouwer ma przed sobą dużo lepsze perspektywy. Z koleii Giuseppe Sole to zawodnik którego dażę ogromnym sentymentem. Jest wychowankiem Woking i jedynym piłkarzem który jest ze mną w klubie od zawsze. W takiej sytuacji mam naprawdę duży dylemat

Alternatywnym rozwiązaniem może być odesłanie Sole do rezerw aby ciągle poprawiał swoje umiejętności a w jego miejsce ściągnięcie do pierwszej drużyny Brouwer'a. Ciekawe co na ten temat sądze eksperci....

 

-----

 

23. kolejka - 5. grudnia 2009

 

Stadion The Kingfield Sports Ground, Woking

Widzów: 6015

 

Woking - Wolverhampton 1:1 (0:1)

Jani Shafie (53)

 

MoM - James Collins (8) Wolves

 

Oceny

 

Mecz sezonu na remis. I bardzo dobrze. Byłbym kretynem gdybym narzekał na ten wynik. To Wolves a nie my wygrywa ostatnio mecz za meczem, to oni w pięciu kolejnych spotkaniach nie tracą bramki. W związku z tym dzisiejszy wynik uważam za bardzo dobry. Co prawda Crystal Palace zbliżyło się do nas na odległość jednego punktu, ale gdyby nie dzisiejszy remis, nie mielibyśmy nawet tej przewagi. Trzeba się cieszyć z tego co jest a jest conajmniej nieźle.

Odnośnik do komentarza

24. kolejka - 12. grudnia 2009

 

Stadion Deppdale; Preston

Widzów: 21187

 

Preston - Woking 1:2 (1:1)

Lauri Dalla Valle (19, 68)

Derek Thomson czerw/k (66)

 

MoM - Lauri Dalla Valle (9) Woking

 

Oceny

 

W tym spotkaniu naprawdę pokazaliśmy że mamy charakter a Lauri Dalla Valle udowodnił wszystkim że ma zadatki na naprawdę nieziemskiego zawodnika. Mimo gry w osłabieniu potrafiliśmy wyjść na prowadzenie i dotrwać z tym wynikiem do ostatniej minuty. Bardzo dobrze zaprezentował się dzisiaj także Marcin Drzymont który ostatnimi czasy sprawuje się naprawdę świetnie. Jest takim cichym bohaterem większości naszych spotkań i razem z Michael'em Lintott'em tworzył naprawdę rewelacyjna parę środkowych obrońców. Wielkie brawa.

Odnośnik do komentarza

Brouwer przejdzie do Woking!

 

To już pewne. Z pierwszym dniem nowego roku nasz klub wzmocni świetny napastnik, obecnie grający w rezerwach Liverpoolu, Jordy Brouwer. Jest on wychowankiem słynącej z "produkowania" coraz to nowych, wielce utalentowanych zawodników, szkółki juniorskiej Ajaxu Amsterdam. Jestem przekonany że będe miał z tego zawodnika ogromny pożytek i razem z Laurim Dalla Valle stworzy on parę napastników na którą nie bedzie mocnych w Championship. Kto wie czy również nie w Premiership ...

 

-------------------------

 

Odbyło się losowanie grup piłkarskich Mistrzost Świata które w dniach 11.06 - 11.07 rozegrane zostaną w Republice Południowej Afryki. Oto pełen skład wszystkich grup:

 

Grupa A

 

1. Argentyna

2. Dania

3. Maroko

4. Włochy

 

Grupa B

 

1. Anglia

2. Chorwacja

3. Korea Południowa

4. Paragwaj

 

Grupa C

 

1. Arabia Saudyjska

2. Brazylia

3. Meksyk

4. Szwecja

 

Grupa D

 

1. Francja

2. Honduras

3. Kolumbia

4. RPA

 

Grupa E

 

1. Bułgaria

2. Holandia

3. Urugwaj

4. USA

 

Grupa F

 

1. Czechy

2. Egipt

3. Iran

4. Serbia

 

Grupa G

 

1. Australia

2. Nigeria

3. Polska

4. Portugalia

 

Grupa H

 

1. Belgia

2. Hiszpania

3. Japonia

4. Senegal

 

Jak widać, po raz kolejny trafiliśmy na Portugalię. Kiedyś naszym przekleństwem była Anglia na którą wpadaliśmy na wszystkich możliwych imprezach, teraz rolę synów Albionu przejeła ekipa z półwyspu Iberyjskiego. W eliminacjach bilans był bardzo równy, dwa remisy i po dwie bramki dla każdej ze stron. Zobaczymy jak to bedzie wyglądało na drugim końcu świata, w RPA. Z pozostałych grup najmocniejszye wydają się trzy pierwsze, trudno spośród nich wybrać tę jedną, tak zwaną grupę śmierci.

Odnośnik do komentarza

25. kolejka - 19. grudnia 2009

 

Stadion The Kingfield Sports Ground, Woking

Widzów: 6011

 

Woking - Southend 3:0 (2:0)

Frank Simek sam. (26)

Lauri Dalla Valle (36, 89)

Marcin Drzymont czerw/k (16)

 

MoM - Igor Krulj (9) Woking

 

Oceny

 

Wróciliśmy tak więc bójcie się chamy! Zagraliśmy wreszcie naprawdę dobre spotkanie. Wygraliśmy bardzo pewnie mimo tego iż przez prawie całe spotkanie graliśmy w dziesiątkę! W 16 minucie za taktyczny faul z boiska wyleciał Marcin Drzymont w wyniku czego postanowiłem zdjąć z boiska jednego z naszych napastników, Pawła Kozuba. W takiej sytuacji Lauri Dalla Valle był naszym jedynym napastnikiem. I właśnie dziś definitywnie udowodnił wszystkim że jest piłkarzem GENIALNYM! Mimo braku wsparcia w ataku, ten osiemnastolatek dwukrotnie umieścił piłkę w bramce rywali! Naprawdę po prostu nie wiem jak wyrazić swój zachwyt nad grą tego chłopaka. Ale nie tylko on w dniu dzisiejszym zagrał wspaniale. Cała nasza obrona dawała dzisiaj po prostu cudowny koncert gry, a z roli dyrygenta doskonale wywiązał się Igor Krulj który był najlepszym zawodnikiem dzisiejszego spotkania. Po dzisiejszym spotkaniu tabela prezentuje się następująco. Ciekawie wygląda również klasyfikacja na najlepszego zawodnika sezonu oraz klasyfikacja strzelców.

Odnośnik do komentarza

26. kolejka - 27. grudnia 2009

 

Stadion The Kingfield Sports Ground, Woking

Widzów: 5944

 

Woking - Colchester 1:0 (0:0)

Lauri Dalla Valle (90)

 

MoM - Lauri Dalla Valle (8) Woking

 

Oceny

 

Cóż to było za spotkanie, prawdziwe cudo. Wspaniały pokaz niewyobrażalnie ... nudnej gry. Szczerze muszę przyznać iż czegoś takiego w całej swojej karierze trenerskiej jeszcze chyba nie widziałem. Momentrami po prostu przysypiałem na ławce. O atrakcyjności tegoż spotkania najlepiej świadczą statystyki. Colchester przez całe spotkanie nie potrafiło oddać chociażby jednego, nawet niecelnego strzału ... My nie byliśmy jednak lepsi. Dopiero w 90 minucie Lauri Dalla Valle bezbłędnie wykorzystał nieporadność obrońcy rywali, Michael'a Duffa i pewnie wpakował piłkę do bramki. Chwilę później sędzia zagwizdał po raz ostatni a my mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa. Niestety styl w jakim je osiągnęliśmy radością raczej nie napawał.

 

27. kolejka - 29. grudnia 2009

 

Stadion Turf Moor, Burnley

Widzów: 9522

 

Burnley - Woking 1:4 (1:1)

Jani Shafie (18)

Lauri Dalla Valle (46, 57)

Mateusz Jeleń (62)

 

MoM - Marcin Drzymont (9) Woking

 

Oceny

 

Kontuzje:

- Jani Shafie (4 tygodnie - 2 miesiące; nadwyrężona kostka)

 

Dzisiejsze spotkanie było doskonałym potwierdzeniem powiedzenia iż nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Widać to było aż nadto wyraźnie. Ledwie dwa dni temu graliśmy naprawdę źle, bez ambicji, zaangażowania. Jednak miało to swoje plusy. Moi zawodnicy nie zmęczyli się wówczas zbytnio i dzisiaj mogli zagrać na 100 procent swoich możliwości. I tak właśnie zagrali. Burnley które chyba do końca sezonu będzie toczyć twardą walkę o utrzymanie, była dla nas równorzędnym rywalem tylko w pierwszej połowie. Po przerwie istniało już tylko moje Woking. Świetnie zagrali wszyscy zawodnicy, jedynym wyjątkiem był Gelson Fernandes który miał chyba po prostu słabszy dzień. Chłopak od początku sezonu gra naprawdę dobrze a dzisiejsze spotkanie po prostu mu nie wyszło. Dzięki temu zwycięstwu udało nam się odskoczyć nieco od goniących nas drużyn. Obecnie nad drugim w tabeli Wolverhampton mamy 4 punkty przewagi.

Odnośnik do komentarza

Wiekszości z nich nie widziałem bo spałem akurat ;)

 

--------------------------------

 

Nowi zawodnicy:

 

W dniu dzisiejszym, wraz z otwarciem nowego okienka transferowego do naszego klubu dołączyła dwójka nowych zawodników:

 

Marcus Sundstorm - Orebro za 300 tys. Euro

Jordy Brouwer - Liverpool za 725 tys. Euro

 

Brouwer zapytany przez dziennikarzy o to jakie nadzieje wiąże z grą w Woking powiedział że jest przekonany iż właśnie pod wodzą takiego trenera jak Michał Jabłoński będzie mógł w pełni rozwinąć swoje umiejętności. Jest również przekonany że właśnie w tym klubie otrzyma poważną szansę na grę w pierwszym zespole dzięki czemu zaprezentuje wszystkim którzy w niego zwątpilu na co tak naprawde go stać. Młody Holender podczas konferencji prasowej zaskoczył licznie zebranych dziennikarzy z Polski odpowiadając na pytanie o to czy nie będzie miał problemów z zaaklimatyzowaniem się w klubie słowami "Bedże okej". Jordy nauczył się podstaw języka polskiego podczas gry w drużynie Widzewa Łódź do której to został wypożyczony z Liverpool'u.

 

--------------------------------

 

Puchar Anglii, 3 runda - 2 stycznia 2010

 

Stadion The Kingfield Sports Ground, Woking

Widzów: 5580

 

Woking - Shrewsbury 1:0 (1:0)

Filipe (kar 3)

 

MoM - Piotr Hernacki (7) Woking

 

Oceny

 

W ostatnich dwóch latach regularnie dochodziliśmy do czwarte rundy Pucharu Anglii w której to trafialiśmy na drużyny zdecydowanie mocniejsze od nas. Dwa lata temu gdy graliśmy jeszcze w League Two naszym rywalem była drużyna Burnley z którą przegraliśmy 1:2 natomiast w zeszłym roku po bardzo zaciętej walce ulegliśmy ekipie Tottenham'u, remisując w pierwszym meczu 1:1! W tym sezonie moim celem minimum jest poprawienie tych osiągnięć. Dziś zrobliśmy kolejny krok ku temu wygrywając z drużyną Shrewsbury 1:0. Na to spotkanie postanowiłem wystawić rezerwowy skład i o mały włos a przejechałbym się na tym. Zagraliśmy po prostu słabo, to nasi rywale przez większą część spotkania mieli inicjatywę po swojej stronie. Na szczęście zawodnicy Shrewsbury byli dzisiaj wyjątkowo nieskuteczni i bramka zdobyta z rzutu karnego na poczatku spotkania okazała się wystarczająca do odniesienia zwycięstwa. W dzisiejszym spotkaniu zadebiutował pozyskany z Liverpool'u Jordy Brouwer który jednak niczym szczególnym się nie wyróżnił. Zagrał co prawda przyzwoicie ale nic ponad to. Jestem jednak przekonany że już niedługo stanie się on prawdziwym postrachem obrony rywali.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...