Skocz do zawartości

NBA


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

I jak tam po Drafcie? Wyszło międzynarodowo. 28 nie-Amerykanów, to chyba rekord? W pierwszej szesnastce aż 10 graczy z obywatelstwem innym niż amerykańskie. Z 11 numerem do Orlando trafił syn Sabonisa :D Houston wzięło centra z Chin. Może liczą na nowe wcielenie Yao ;)

 

Jak patrzę na Wolves to chyba dobrze wybrali.

Odnośnik do komentarza

Harris pasował tam jak pięść do nosa. Oladipo był coraz bardziej niezadowolony, bo grę prowadzi Payton, a na dwójce gra Fournier i gra dobrze. Ściągnięcie Ibaki sprawi, że ich piątka będzie kompletna. Payton, Fournier, Gordon, Ibaka i Vucevic. Nie jest to najlepsza piątka na świecie, ale na pewno fajnie się uzupełniają ;)

Odnośnik do komentarza

Rose do Knicks uważam za trade na plus. NYK muszą zacząć działać i o ile sam ruch można uznać troszkę za hail mary, tak jest on wart ryzyka. W najgorszym wypadku, Rose jest przecież w CY, więc po sezonie Knicks będą mieli kasę, aby podpisać kogoś pewniejszego. Pozostaje im też opcja, że w lutym zrobią deal, aby wyczyścić komuś salary. I raczej w takich ramach oceniałbym ten transfer. W SC zostało im coś ponad 30 mln, więc to za mało, aby jeszcze teraz podpisać superstara i jednocześnie załatać dziury (pg, sg i c?). Bulls nie wiem co myślą. Może chcą pójść drogą podobną do Celtics?

Trade Thunder-Magic to absolutna kradzież. OKC dostali zawodnika, który świetnie się u nich wpasuje (jedynym znakiem zapytania jest to jak Oladipo się odnajdzie w drużynie, w której nie będzie już miał piłki w rękach tak często jak w Orlando), przy rozwijającym się Adamsie strata Ibaki nie będzie jakoś szczególnie odczuwalna, a przecież mogą jeszcze kogoś zgarnąć na PF, który jeszcze bardziej pozwoli im podnieść potencjał. IMO Magic dalej będą tankować, zmierzają drogą do nikąd.

Mam wrażenie, że w drafcie największymi wygranymi są NOP, którym Hield spadł do szóstego picku. Wiadomo, że Sixers i Wolves mają masę talentu (do tego Embiid ma grać) i mogą jeszcze zrobić jakieś wymiany (Wolves chcą Butlera, Sixers może oddadzą komuś któregoś z podkoszowych) i na pewno trzeba będzie zobaczyć kilka ich meczów, ale mnie najbardziej zaskoczyło to jak dużo zawodników spadło w drafcie w porównaniu do ich miejsca w mockach. Przez taką sytuację przeczuwam, że może być sporo stealów z niższych numerków. Jak przeglądałem kolejne wybory to miałem wrażenie, że po ~10 picku, GM losowali kogo wybrać.

Odnośnik do komentarza

przy rozwijającym się Adamsie strata Ibaki nie będzie jakoś szczególnie odczuwalna, a przecież mogą jeszcze kogoś zgarnąć na PF, który jeszcze bardziej pozwoli im podnieść potencjał.

 

Moim zdaniem dla podniesienia potencjału przyszedł właśnie Sabonis. I chyba Ilyasova jeszcze był w tym trejdzie. A do staru pewnie wskoczy Kanter.

 

Odnośnik do komentarza

No tak, ale żaden z nich nie zatrzyma Duranta w OKC i Thunder walczą o tytuł tu i teraz. Żaden z nich to nie jest podkoszowy na walkę o pierścień w większej roli. Masz młokosa na przyszłość (Sabonis), człowieka na ławkę (Ilyasova) i gościa, którego defensywa mocno psuje twoje plany, jeśli chcesz z niego zrobić zawodnika na S5. Może talentem to się broni, ale ciężko będzie te puzzle ułożyć, aby funkcjonowało to na poziomie finału NBA. IMO jest im potrzebny jakiś dobry fit, który pomoże zbalansować atak/obrona.

Odnośnik do komentarza

 

Trade Thunder-Magic to absolutna kradzież. OKC dostali zawodnika, który świetnie się u nich wpasuje (jedynym znakiem zapytania jest to jak Oladipo się odnajdzie w drużynie, w której nie będzie już miał piłki w rękach tak często jak w Orlando), przy rozwijającym się Adamsie strata Ibaki nie będzie jakoś szczególnie odczuwalna, a przecież mogą jeszcze kogoś zgarnąć na PF, który jeszcze bardziej pozwoli im podnieść potencjał. IMO Magic dalej będą tankować, zmierzają drogą do nikąd.

 

Jesteś pewien, że tak bez problemu złapią kogoś, kto będzie świetny w obronie i łupał dobrze mid-range i 3pt? Dla mnie ten trade wyglada fajniej dla Orlando. OKC będzie miała Westbricka - Oladipo bijącego się z Waitersem, który umie zrobić w drużynie chujnie - Duranta - dziurę i Adamsa. Adams może będzie łatał dziury po Ibace w obronie (chociaż jest mniej mobilny), ale w ofensywie to jak porównywanie rzutu za trzy Currego i Rondo. Illyasova jest bardzo przeciętną trójką i wyrwę, którą robi w obronie, nie załata Adams broniący swojej pozycji i pozycji PF.

 

OKC raczej się zabezpieczają przed utratą KD (wg mnie niepotrzebnie).

 

 

BTW. W drugim zdaniu sam sobie przeczysz. Najpierw piszesz, żę się świetnie wpasuje, a potem, że nie wiadomo, czy się odnajdzie, jak nie będzie miał często piłki w rękach. A to jest jeden z powodów, dla których go spuścili w Orlando - nie miał minut, nie miał piłki.

Odnośnik do komentarza
Jesteś pewien, że tak bez problemu złapią kogoś, kto będzie świetny w obronie i łupał dobrze mid-range i 3pt?

Napisałem, że jestem pewien? Napisałem, że mogą (bo IMO potrzebują, co zresztą po mnie powtórzyłeś :)). Są kuszącą opcją dla zawodników, którzy chcą walczyć o coś więcej, mogą zrobić jeszcze jakiś trade z inną drużyną, mają wyjątki...

 

BTW. W drugim zdaniu sam sobie przeczysz. Najpierw piszesz, żę się świetnie wpasuje, a potem, że nie wiadomo, czy się odnajdzie, jak nie będzie miał często piłki w rękach. A to jest jeden z powodów, dla których go spuścili w Orlando - nie miał minut, nie miał piłki.

 

Ekhm, pod względem potrzeb OKC, Oladipo to zawodnik, który tam się świetnie wpasuje. Oznacza to, że jego umiejętności pozwolą mu być wartościowym graczem bez takiego % czasu z piłką w rękach, ale nie potrafię powiedzieć, czy sam zawodnik będzie zadowolony zmniejszeniem swojej roli. Pod względem koszykarskim się wpasuje, znak zapytania dotyczy jego głowy i samego podejścia.

 

Także nie przeczę sam sobie :)

Odnośnik do komentarza

To jest jeden z głównych powodów odejścia z Orlando, gdzie jego rola była coraz mniejsza ze względu na lepsze dopasowanie Fourniera. Jeśli obiecali mu, że będzie grał w pierwszej piatce, to Roberson i Waiters idą znowu stać w kącie, z czego ten drugi dostanie ciężkiej kurwicy i zacznie siać ferment jak swego czasu w Cleveland.

 

Dla mnie z pozoru świetny deal, który jest obarczony bardzo dużym ryzykiem.

 

 

OK, OKC potrzebują mocniejszego drugiego garnituru zębów, ale nie kosztem defensywy i mądrego streach-4. Braku Ibaki nie zrekompensuje Illyasova, a aż takich pieniędzy nie ma w OKC, jak dadzą maksa Durantowi, żeby ściągnąć kogoś, kto mądrze zastąpi Ibakę. Za Horforda trzeba będzie zapłacić dużo (a kasy w sakiewce niewiele), Pau Gasol to zamienił stryjek siekierkę na kijek, chyba, że wezmą zaryzykują i odrodzą Josha Smitha.

Odnośnik do komentarza
To jest jeden z głównych powodów odejścia z Orlando, gdzie jego rola była coraz mniejsza ze względu na lepsze dopasowanie Fourniera.

 

Tylko co innego grać w Orlando... o coś tam, a co innego grać z Durantem o mistrzostwo. Gdy jest się częścią czegoś większego to i samo podejście może być inne.

 

A Waiters może być częścią wymiany, w której pozyskają zawodnika, którego potrzebują.

Odnośnik do komentarza

Ja mam za to wrażenie, że jeśli Durant zostanie to Thunder pójdą w smallball. Westbrook - Oladipo - Robertson/Waiters - Durant - Adams.
Jeśli chodzi o zwiększenie tempa i więcej możliwości ofensywnych - jak najbardziej.
Gorzej może być tutaj z obroną chociaż Adams jako rim - protector może im w zupełności wystarczyć.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...